Dark Phoenix (USA)
« další názvy »
USA USA
114 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Fantasy, Sci-fi, Blockbuster, Komiksový, Retro, Série/Franchise
Motto: Fénix povstane. X-Meni padnou.

Obsah

:
Když skupina X-Menů vyrazí na celkem rutinní záchrannou misi na oběžné dráze k ohrožené posádce raketoplánu, zdá se, že mají vše pod kontrolou a operace více »« méně

Režie

:
Simon Kinberg

Scénář

:
John Byrne Chris Claremont Dave Cockrum Simon Kinberg Jack Kirby Stan Lee

Herci

:
Sophie Turner Jennifer Lawrence James McAvoy Jessica Chastain Michael Fassbender ...
Premiéra: 6. 6. 2019
Distributor: Cinemart
Přístupnost: MP-12
Jste na stránce filmu X-Men: Dark Phoenix. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu X-Men: Dark Phoenix myslíte! K 27. březnu 2023 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28345 uživatelů. Děkujeme!

Recenze X-Men: Dark Phoenix


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 70%
  0
  0
  15. 1. 2020
  Pete69 (23469 bodů)

  X-Men Pokračuje a je z toho pro mě čím dál větší zmatek co se dějové linie týče. Jinak akční podívaná velmi dobrá, schopnosti hlavní hrdinky skvělé, jen si to trošku chtělo pohrát se záporáky a jejich schopnostmi.. zejména s hlavní záporačkou. Dobrá podívaná, ale rozhodně to není nejlepší díl X-Menů.

 • 60%
  0
  0
  2. 4. 2020
  Tom Hardy (5313 bodů)

  Začátek ucházející, leč pro děj podstatný twist, který dá vše do pohybu, má mnohem menší emocionální zápřah, než by se slušelo. Pak to začne neuvěřitelným způsobem drhnout. Je ironií osudu, že se za kormidlo konečně postaví scenárista série, překvapí sebejistotou v akčních scénách a vůbec mu nefungují dialogy a vývoj děje. Naštěstí se i v té hrozně upachtěné a neučesané druhé třetině, kde jdou postavy často proti vlastní logice a do toho je příběh zbytečně zatížen story vesmírných panchartů, která vůbec, ale vůbec nikoho nezajímá, najde pár skvělých nápadů (z "chůze po schodech" mě vyloženě mrazilo). A pak se najednou téměř stane zázrak a Kinberg naservíruje jedno z nejlepších akčních finále celé série. Z konce je hodně cítit, že se dotáčelo na poslední chvíli (řešení konfliktu jde najednou stranou, protože už na důsledky není čas), ale finální setkání dvou starých přátel nad poslední partií, to mě dojalo. A byla to vlastně i milá tečka za celou X-Men ságou.

 • 70%
  2
  0
  16. 6. 2019
  roque (2923 bodů)

  Jako fanoušek všech X-menovských filmů jsem přirozeně vyrazila i na tento. Nechci tu prozrazovat děj filmu, ale docela mě to zklamamlo. U hlavních záporáků filmu, nebylo skoro vůbec vysvětleno, co jsou zač, odkud a tak. :( Celkově smutný a divný konec.

  • exteriéry
  • záporáci
 • 75%
  1
  0
  6. 6. 2019
  kknk2 (2469 bodů)

  Už to, že v celém sále byli jen dva lidé, nasvědčuje tomu, že o trhák se zrovna nejedná, což mi je popravdě líto. Film je bez jediného vtipu (to mi nevadí) a má napínavou atmosféru.
  Co se mi nelíbilo: první hodina je jen lehce nadprůměrná, postava Jean ukradla zbytku týmu prostor, dokonce chyběly Quicksilverovy zpomalené scény s nějakým božím songem. To je vše ke kritice, maximálně, že je to poslední díl. Já o reboot nestojím!!!
  Jdeme chválit: Hans Zimmer je hudební génius, charaktery postav přímo křičí nikdo-není-dokonalý (to se mi na této sérii velmi líbí), epická závěrečná akční scéna, dojemný konec.
  Ti, kteří mají rádi První třídu, Budoucí minulost nebo Apokalypsu, by neměli vynechat ani tento díl. Takže 75%

 • 65%
  0
  0
  2. 10. 2019
  Blackhand47XD (2361 bodů)

  Když už Fox přišel s restartem X-Menů s mladými herci, museli se samozřejmě pokusit o nové ztvárnění příběhu o Dark Phoenix, které víceméně zprasili ve filmu Poslední vzdor. Z počátku snímek i docela funguje, X-Meni konečně ve světě fungují jako hrdinové a zachraňují svět, jenže pak to jde celé z kopce. Jako hlavního záporáka vybrali tvůrci náhodného mimozemšťana z komiksů, který se tam objevil jen párkrát, a celá jeho parta jsou jen bezejmenní pěšáci, které po celý film vidíme víceméně jen v převleku za obyčejné civily. Postavy ve filmu mění názory během minut jak se jim zlíbí, snímek postrádá zajímavé zvraty a dokonce ani finále není takové, jaké by mělo být. Co však mohu pochválit je soundtrack, jenž se Zimmerovi povedl, jinak na filmu není jinak co chválit. Jednoduše tu máme znovu Poslední vzdor a série tak byla ukončena bez emocí a fanfár. 65%

 • 40%
  1
  0
  7. 9. 2019
  Vurhor (2021 bodů)

  Nejhorší X-Meni. Jednoznačně. Dokonce i takové nemastné neslané kusy jako X-Men Origins: Wolverine v sobě měly daleko větší kouzlo a švih, ze kterého byl stále cítit onen sympaticky typický duch celé série. Dark Phoenix je jak tělo bez duše. Studené, prázdné, bez emocí. S debilním příběhem, extrémně slabými a votravnými padouchy, plus s milovanými postavami, z jejichž předešlého šarmu nezbylo skoro nic. Nemluvě o často naprosto nelogickému chování, které vůbec neodpovídalo povaze jejich charakterů. Všechny ty cool sympatické postavy (charismatický Magneto, šarmatní Xavier,...) jsou už jen pouhými stíny své předešlé slávy. Jean získá své ničivé schopnosti díky nějakému vesmírnému tentononcu. Aha. Já si na základě předešlého filmu myslel, že je v sobě už dávno měla. Takže ne? Ok. K dobru mohu přičíst snad jen docela povedenou bojovou scénu v závěrečné fázi, na kterou se celkem hezky koukalo, jinak nesnesitelná bída. Neuvěřitelně bezduchej film. Bez kouzla, šarmu, elegance. A vzhledem k tomu, že filmy ze série X-Men vždy patřily k těm k nejlépe zadaptovaným komiksárnám, to je opravdu neuvěřitelná škoda. P.S. Jo, a ten film totálně zkurvil časovou linku celé série, která předtím dobře fungovala. Teď zase nedává vůbec smysl. Super.

 • 65%
  1
  0
  3. 11. 2019
  Reacherjack2016 (1850 bodů)

  Za mě jeden z nejhorších dílů. Katastrofa to není, ale jako finále to bylo hodně slabé. Do finální bitvy to ještě šlo, ale závěrečný fight se nevyvedl. Myslím si, že to mohli udělá lépe. Na druhou stranu herci nezklamali, efekty docela fungovaly a X-Meni tam měli dost času. Ale kdo tam moc času neměl byla hlavní záporačka, ta se ukázala dvakrát a pak až na konci. Za mě 65%.

 • 70%
  2
  0
  17. 6. 2019
  Špímoňátko (871 bodů)

  Na film sem vyrazil po nevydařeném (za mě) Apocalypse bez očekávání, i přesto, že jsem fanoušek X-Men filmů. Už teď mužů za sebe prohlásit, že jde o lepší film než díl předchozí. Chvilkama kapku nevysvětlené a uspěchané, ale jinak napínavá podívaná, která mě chytla a nepustila. Příkladem uspěchanosti byl konec a příkladem nevysvětlenosti byli hlavní zaporáci. Co mě mrzelo nejvíce byl asi soundtrack. Hans Zimmer je určitě mistr a nepochybuju o jeho schopnostech skladatele filmové hudby, ale chyběl mi jakkýkoliv theme (například magnetův). Celý soundtrack byl ideální pro napětí, mysteriózní atmosféru, ale nepamatuju si z něho jedinou melodii (Něco co bych si pobrukoval cestou z kina). Za mě dávám filmu 70%, jelikož si myslím, že měl na víc, ale taky mě bavil od začátku do konce. -> First class a Days of the Future Past u mě zatím vedou.

 • 75%
  1
  0
  21. 6. 2019
  Vildolf (567 bodů)

  Čekal jsem něco lepšího, ale např.jsem byl velice napnutý po dobu celého filmu a byl jsem nedočkavý na rozluštění
  co jse nakonec stane s Jean.

 • 30%
  0
  0
  26. 6. 2019
  wtemplar (462 bodů)

  Na tomto filmu je špatně bohužel vše. Každý si jistě dokáže sám najít, jaké útrapy provázely natáčení filmu. Nesčetné přetáčky, debutující režisér, který byl podprůměrný scénárista. Hudbu sice dělal Hans Zimmer, ale vůbec nepasuje do scén, které provází. Na hercích samotných je vidět, že se jim do toho vůbec nechtělo - nejen v rozhovorech, ale i ve filmu samotném. Smutné zakončení dobré ságy, která proslavila komiksový filmový žánr a otevřela ho pro masy.

 • 30%
  0
  0
  26. 6. 2019
  cirkusačka (388 bodů)

  Na tento film jsme se již z podstaty věci těšili jako na velkolepé pokračování čehosi věhlasného... ovšem byli jsme zklamáni... každé další pokračování a natahování něčeho většinou bývá zklamáním a bylo tomu tak i tohoto filmu bohužel... připomínalo to spíš nějaké Star Wars a celý pžíběh byl nijaký

 • 5%
  0
  0
  26. 10. 2019
  S7evin (250 bodů)

  Viděl jsem hada srát ty vole
  Žábu bušit pěstí do skály ty vole
  Koně zvracet v barvách francouzský trikolóra ty vole
  Dokonce jsem viděl i stíhačku couvat vole
  Ale tohle to... jsem teda ještě neviděl... co to je ty vole... co to kurva jee tohle !!!
  Nene tohle proste nee

 • 45%
  0
  0
  1. 10. 2019
  shalmirane (223 bodů)

  Tento díl patří mezi slabší, čekal jsem mnohem větší zápletku ohledně Phoenix energie, nějaký intelekt za ní, důvody existence, cestování vesmírem apod. - ne že to bude oblak šťávy, co přeleze na prvního, kdo projde okolo.

  • Pořád lepší než Cpt. Marvel
  • 45%
   1
   0
   8. 10. 2019
   vaclav-pilnik (217 bodů)

   Po původní trilogii už bylo všechno slabota, takže jsem od toho nic nečekal, ale tohle je nové dno X-menů. Film je celkem nudný, dialogy nejsou ani tak komixově jednoduché jako stupidní, postavy se chovají jak po lobotomii a záporáci jsou nějaký mimozemšťani o kterých se člověk nedozví vůbec nic,.... Škoda slov.

  • 50%
   0
   0
   2. 10. 2019
   Lilinka (77 bodů)

   Nejslabší díl. Bohužel. Trvalo to dlouho,ale X men v současné podobě narazil na své mantinely. Tento díl,už jen recykloval a místy vyloženě vařil z vody. Škoda,ale ten mi nezbývá nic jiného než doufat v sílu Marvelu a jejich začlenění X men do svého Universa

  • 50%
   0
   0
   26. 8. 2020
   Zoompie (72 bodů)

   Na film jsem se těšila, ale dost mě zklamal. Sophie jako Jean mě celou dobu dost štvala a ukázala, jak moc neumí hrát. To zkazilo celý dojem z filmu. Zápletka byla trochu mdlá, ale to se tak dalo očekávat. Celé to působilo tak trochu nedodělaně. Jinak film má úžasné vizuály. Když jsem v titulcích zjistila, že hudbu měl na starosti Hans Zimmer, tak jsem byla dost prekvapena, protože mě soundtrack vůbec nezaujal a to u Zimmera se mi nestává. Absence potitulkové scény možná značí konec X-men série. To uvidíme.

  • 75%
   0
   0
   4. 9. 2019
   kyret (36 bodů)

   Po slabé a hlavně zbytečné (nic nového a zajímavého nepřinášející) předchozí Apokalypse překvapivě příjemné završení X-Men série (před přestupem pod Disney). Kinberg jako debutující režisér odvedl solidní práci, zápletka, postavy i jejich vzájemné (větší či menší) konflikty fungují obstojně. Velkým plusem je střídmá stopáž, herecky film opět táhnou zejména McAvoy a Fassbender, nejvýraznější a nejzábavnější scénou je bezpochyby velká finální akce, která nabídne dostatek napětí i obstojný počet efektních eye-candy momentů. Za mě OK.

  Hodnocení a recenze X-Men: Dark Phoenix

  63 61 ?
  jak hlasovat?
  • Meky 45%
  • Crreed 55%
  • josef-gregor 85%
  • Reacherjack2016 65%
  • karlos1 55%
  • Battler142 65%
  • nikol-jankovicova 85%
  • InJo 60%
  • lada-hradilova 65%
  • Zoompie 50%
  všechna hodnocení (85)

  V žebříčcích uživatelů

  47. místo z 97 v žebříčku uživatele homedo
  123. místo z 174 v žebříčku uživatele Manekenthe