Doctor Strange

79%
Doctor Strange

Studio Marvel uvádí film Doctor Strange o světoznámém neurochirurgovi Dr. Stephenu Strangovi, jehož život se změní po strašlivé dopravní nehodě, která mu znemožnila používat ruce. Když ho tradiční medicína zklame, je Strange nucen hledat uzdravení a naději jinde. A tak se vypraví na mystické, odloučené místo známé jako Kamar-Taj. Brzy zjistí, že Kamar-Taj není jen chrámem uzdravení, ale i základnou pro boj s temnými silami, jež chtějí zničit naši realitu. Zanedlouho si musí Strange – vybavený novými magickými schopnostmi – vybrat, zda se vrátí k původnímu životu plnému bohatství a slávy, anebo se všeho vzdá a bude bránit svět jako nejmocnější kouzelník ve vesmíru. Přidejte se ke Strangovi na jeho nebezpečné, mystické a zcela neuvěřitelné cestě ve filmu Doctor Strange. (Falcon)
Recenze: Doctor Strange

Kinobox.cz
80%

Přes všechny plusy se ale filmu úplně nedaří zbavit se nálepky "jen další ucházející Marvelovka". Je to dáno především tím, že musel být přístupný, zábavný a pochopitelný i pro osmileté děti.


Brenan88
Brenan88
47 099 bodů
8
Výborná Marvelovka,která otevřela dveře do další dimenze,kterou může tento filmový vesmír prozkoumat. Po vizuální stránce se jedná o dokonalou podívanou ze které zrak přechází. Přesto jsem si párkrát říkal,že něco takového už nám naservíroval Nolan v Počátku. Herci jsou výborní a i když normálně nemám moc rád Benedicta Cumberbatche,tak zde se mi celkem líbil a do role svérázného čaroděje se hodil. Jak to bývá u Marvel zvykem,tak snímek nepostrádal vtip a barevnost. Akce byla klasicky velmi dobře nasnímaná. Scott Derrickson mne velmi mile překvapil.
martin-mickey-stusak
martin-mickey-stusak
36 214 bodů
8.5
Vstup Doktora Strange do filmového světa byl ohledně již známých marveláckých postav dobře načasován. Ono to už v těch nejrůznějších pokračováních již poměrně známých superhrdinů pomaloučku začínala být nuda. Prostě už všechny dobře známe, a tak také víme, co od nich očekávat. Doktor Strange přináší změnu, takže dobře naplňuje očekávání. Prezentace této postavy je samozřejmě schématická, ale s patřičnou intenzitou a hravostí. Vypráví se morální příběh o nadaném muži posedlém vlastním talentem, který byl náležitě potrestán za megalomanství, a je následně a poměrně rychle uveden na pravou míru ponorem do mystických paralelních světů, které jsou v kontrastu s mýty a legendami. Všímavý divák dokonce postřehne i určité motivy srovnatelné s Iron Manem, Thorem či Captainem Amerikou. Doktor Strange má tedy s ostatními něco málo společné a přesto hodně odlišné. Je to další superhrdina, který svou výraznou odlišností nemusí nadchnout, ale je dobře, že je tady. Vyobrazuje to alespoň další filmové plány Marvelu. Snímek je dostatečně zábavný a superhrdinsky patřičně okázalý. A tak vedle geneticky pozměněných, božských a bohatých hrdinů přibyl prostý čaroděj, který k poražení svých protivníků pro změnu používá sílu magie. Akce a humor se drží standardu. Vše je suverénní, ale ne výjimečné. Každopádně se prezentuje zajímavý příběh s dobře odvedenými vizuálními efekty. A to se počítá.
Pete69
Pete69
31 182 bodů
6.5
Doctor Strange je pro mě hodně rozporuplnou postavou i filmem. Hlavní hrdnina mě moc neupoutal. Příběh špatnýý není, skládání prostoru, hrátky s časem, proč ne, ale hlavní padouch a jeho vymalovaný vesmír do velikonočních barev mě teda dostal. Asi mám raději klasiky, jako je Hulk, SPiderman, když už musím koukat na marvelovky. Tohle mě příliš neoslovilo.


Dodatečné informace

Původní název:
Doctor Strange (více)
  • USA Doctor Strange
Premiéra v ČR:
27. 10. 2016
Distributor:
Falcon
Země původu:
USA
Přístupnost:
12+
Rozpočet:
180 mil. USD
Tržby:
676,34 mil. USD (celosvětově)
Čeština:
Doctor Strange je dostupný s českými titulky a českým dabingem

Další z kolekce Doctor Strange


Powered byJustWatch