Martina „Miňonka“ Krejzlová

Martina „Miňonka“ Krejzlová

Autor
Narozena 1981 v Plzni. Vystudovala teorii a filosofii mediální komunikace na FF Západočeské univerzity v Plzni. Než začala pracovat pro Kinobox.cz měla vlastní filmový blog, na kterém ji objevil kolega Tomáš Chvála a oslovil ji s nabídkou spolupráce. V Kinoboxu působí od roku 2013.

Články autora

 1. Proč mizí filmy a seriály z Netflixu? Chyba může být ve vašem nastavení
  Téma8. 4. 2024
  Proč mizí filmy a seriály z Netflixu? Chyba může být ve vašem nastavení

  Už jste si možná všimli, že se u jednotlivých uživatelů liší obsah Netflixu, nebo vám nějaké pořady úplně zmizely z nabídky. I nám v redakci se občas stane, že zatímco jeden z nás si může daný titul pustit, druhý ho dostupný nemá, nebo ho v nabídce vůbec nevidí. A čím to je? Odpověď je překvapivě jednoduchá, může za to vaše nastavení dané služby.

 2. Netflix: desítka nejlepších pořadů na duben. Nové Hunger Games, britský skandál i slavné anime
  VOD31. 3. 2024
  Netflix: desítka nejlepších pořadů na duben. Nové Hunger Games, britský skandál i slavné anime

  S koncem stávajícího měsíce vám tradičně přinášíme výběr nejlepších pořadů, které budou na Netflixu dostupné od měsíce následujícího. Tentokrát je na řadě duben a obsah, který si Netflix připravil je poměrně bohatý a ocení jej hlavně milovníci sci-fi, anime, romancí a napínavých příběhů. Většina z novinek bude dostupná od 1. dubna, a tak nezbývá než doufat, že se nejedná o apríl a že námi vybrané pořady budete moci opravdu zhlédnout.

 3. Netflix: osmička nejlepších pořadů na březen. Epická fantasy, noví Gentlemani a ambiciózní sci-fi
  VOD29. 2. 2024
  Netflix: osmička nejlepších pořadů na březen. Epická fantasy, noví Gentlemani a ambiciózní sci-fi

  Pokud nevíte, na co se můžete od března na Netflixu těšit, máme pro vás jako již tradičně každý měsíc, přehled těch nejzajímavějších novinek. Na své si přijdou milovníci kriminálek, sci-fi, akce, ale i svůdných gangsterů a upírů. Tak se na to pojďme podívat.

 4. Piráti z Karibiku – Velký přehled jednotlivých dílů a jejich hodnocení
  Téma22. 2. 2024
  Piráti z Karibiku – Velký přehled jednotlivých dílů a jejich hodnocení

  Na úplném počátku byla zábavná dobrodružná atrakce v Disneylandu. Asi nikdo nečekal, že když přišel producent Jerry Bruckheimer s nápadem tento námět zfilmovat, dá vzniknou jedné z nejúspěšnějších filmových sérií na světě. Piráti z Karibiku slavili úspěch po celém světě a my si je teď připomeneme.

 5. Nejlepší filmy pro dívky – Velký přehled podle věku i žánrů
  Filmy16. 2. 2024
  Nejlepší filmy pro dívky – Velký přehled podle věku i žánrů

  Čeká vás nějaká dívčí noc a párty v pyžamu nebo se jen chcete pobavit čistě holčičí zábavou? Tak přesně pro vás je určený tento článek. Tipů na nejlepší filmy pro dívky je tu dost a vybrat by si měla opravdu každá.

 6. Odvážná Vaiana a Toy Story hlásí návrat. Kdy se dočkáme dalších sequelů?
  Filmy8. 2. 2024
  Odvážná Vaiana a Toy Story hlásí návrat. Kdy se dočkáme dalších sequelů?

  Na Oscara nominovaný animák Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa (Moana) z roku 2016 se ještě letos dočká pokračování. Překvapivou zprávu oznámil myší dům s tím, že se nejedná o jediný velký návrat. Pátého dílu by se totiž měla dočkat i populární série společnosti Pixar – Toy Story: Příběh hraček (Toy Story)!

 7. Netflix: osmička nejlepších únorových pořadů. Velkolepá fantasy, akční hody i nový korejský hit
  VOD31. 1. 2024
  Netflix: osmička nejlepších únorových pořadů. Velkolepá fantasy, akční hody i nový korejský hit

  Únor je tu a s ním i pořádná várka novinek, které přistanou na Netflixu. Jako již tradičně jsme pro vás proto připravili výběr toho nejlepšího, na co se můžete těšit. Nejdříve se opět naladíme do vánoční pohody, následně svedeme boj se strachem z tmy, propadneme kouzlu osudové romance a názorně si ukážeme, jak snadno se člověk může stát sériovým vrahem. Tím však zábava nekončí, ve společnosti sympatických vyšetřovatelů půjdeme po krku nejrůznějším zločincům a nakonec se přesuneme do víru krvavých bitev v čínské čtvrti v San Franciscu.

 8. Nejlepší české filmové komedie – tipy na klasiku i novinky, které vás rozesmějí
  Téma20. 1. 2024
  Nejlepší české filmové komedie – tipy na klasiku i novinky, které vás rozesmějí

  Nejlepším filmovým komediím jsme se již věnovali ve speciálním tematickém článku, který můžete najít zde. Ten dnešní bude zaměřený čistě na českou komediální filmovou tvorbu. Vybereme pro vás ty nejlepší kousky seřazené podle rozličných kritérií tak, aby si, pokud možno, vybral každý.

 9. Nejlepší filmové komedie – Velký přehled tipů pro děti i dospělé
  Filmy17. 1. 2024
  Nejlepší filmové komedie – Velký přehled tipů pro děti i dospělé

  Smích léčí, odbourává stres, pomáhá proti úzkostem, posiluje břišní svaly a vůbec je v mnohých ohledech pro člověka velmi prospěšný. Není tedy náhodou, že právě komedie patří mezi jedny z nejoblíbenějších filmových žánrů. Vybrat mezi nimi ty nejlepší je však poměrně oříšek. A právě proto přicházíme s naším tematickým speciálem věnovaným komediím.

 10. Nejlepší filmy Brada Pitta
  Téma11. 1. 2024
  Nejlepší filmy Brada Pitta

  Brad Pitt má na svém kontě úctyhodný počet vynikajících filmů. Kdysi byl označován za nového Roberta Redforda a postupem let dokázal, že ne náhodou. Přitom se jeho počátky nesly v nenápadném duchu, kdy mu zajímavá tvář sice uměla zajistit větší role, ale na opravdu hvězdný status si musel nějakou dobu počkat.

 11. Doba ledová filmová série – přehled dílů a hodnocení
  Téma2. 1. 2024
  Doba ledová filmová série – přehled dílů a hodnocení

  Filmová série Doby ledové patří mezi jedny z nejpočetnějších co se jednotlivých projektů týče, ale i mezi jedny z nejúspěšnějších a v kinech nejnavštěvovanějších. Animované pohádky Doby ledové se líbí velkým i malým divákům a divačkám a zvláště vedlejší postava šavlozubé veverky jménem Scrat si získala neuvěřitelnou oblibu po celém světě.

 12. Netflix: osmička nejlepších pořadů na leden. Top Gun, animáky pro děti i narkobaronka
  VOD31. 12. 2023
  Netflix: osmička nejlepších pořadů na leden. Top Gun, animáky pro děti i narkobaronka

  Netflix si na následující měsíc opět připravil bohatou nabídku původních i zakoupených produkcí. Publikum se může těšit na návrat oblíbených seriálů i na řadu nových pořadů rozličných žánrů. Každý si jistě vybere podle svého vkusu, aby vám však neuniklo to nejzásadnější, připravili jsem pro vás osmičku toho nejlepšího, co na Netflixu od ledna nově naleznete.

 13. Nejlepší filmy 2023 podle hodnocení, tržeb a návštěvnosti, nechybí tipy redakce
  Filmy30. 12. 2023
  Nejlepší filmy 2023 podle hodnocení, tržeb a návštěvnosti, nechybí tipy redakce

  Na konci roku je vždy čas, kdy se bilancuje, jaký byl. I my se na něj podíváme, ovšem čistě jen z pohledu filmů. Jak si vedly v kinech, které patří mezi vaše nejoblíbenější a na které jste nejčastěji vyráželi do kina?

 14. Madagaskar filmová série – přehled dílů a hodnocení
  Téma28. 12. 2023
  Madagaskar filmová série – přehled dílů a hodnocení

  Stejně jako diváky kdysi uchvátila animovaná série Doba ledová, i animované dobrodružné komedie Madagaskar sklidily úspěch. Parta zvířecích přátel Alexe, Glorie, Melmana a Martyho na útěku z newyorské zoo bavila, ovšem věhlas si získali i tučňáci Kowalski, Vojín, Rico, Skipper a hlavně král Jelimán.

 15. Tyto klasické české filmy byste neměli minout
  Filmy26. 12. 2023
  Tyto klasické české filmy byste neměli minout

  Pro každého z nás je českou filmovou klasikou něco jiného, neboť máme své favority, na které nedáme dopustit. Přesto jsme se rozhodli na danou otázku odpovědět a přinášíme vám obsáhlý přehled toho nejlepšího, co byste v české kinematografii neměli minout a co mezi naši klasiku určitě patří.