Black Panther (USA)
USA USA
134 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Drama, Sci-fi

Obsah

:
Film od studia Marvel Black Panther je dobrodružstvím válečníka T’Chally, který se po smrti svého otce, krále Wakandy, vrací domů do odloučené, avšak technologicky více »« méně

Režie

:
Ryan Coogler

Scénář

:
Ryan Coogler Joe Robert Cole Stan Lee Jack Kirby

Herci

:
Chadwick Boseman Michael B. Jordan Lupita Nyong'o Danai Gurira Martin Freeman ...
Premiéra: 15. 2. 2018
Distributor: Falcon
Přístupnost: MP-12

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  2
  17. 2. 2018
  Sheldon (11561 bodů)

  Pěkná výpravná dobrodružná pohádka natočená mladým a talentovaným režisérem, kterému se podařilo celému tomu příběhu dodat potřebnou atmosféru. Velké uznání si zaslouží kameramanka filmu, která vyčarovala nádherné obrázky africké krajiny a především lidé z výpravy, protože ten film vypadá prostě skvěle. Každý biják se pozná podle záporáka a Michael B. Jordan je skvostný, dokonce strčí do kapsy hlavního hrdinu. Celkově to je solidní únikový film s jasně čitelným sdělením. Škoda jen, že je rukopis Marvelu někdy hodně čitelný, protože mě skutečně irituje a obsahuje extrémně trapnou potitulkovou scénu. A díky Bohu, není tam žádný Iron Man nebo jiný arogantní blb.

 • 60%
  4
  1
  16. 2. 2018
  JosefTomas (4950 bodů)

  97% na Rotten Tomatoes? Co se to sakra děje? Bohužel, žádný boom efekt se nekoná. Není to špatný film, ale je to jen OK film. Očekávání byla až příliš velká a já se i divím, že po tak svěžím Thorovi, který vytřel zrak nevyzpytatelností, svěžím humorem a já jsem měl pocit, že se blýská k lepším časům Marvelu, tak mi to zkazí tento film. Scénář je natolik předvídatelný a místy nudný, že ho berte jen jako třetí housle. Bohužel to, co měla nahradit akce, nahradili místy nepřehledné záběry. Například první akce se odehrává v noci a vy z ní vidíte opravdu málo, ne-li nic. Některé záběry jsou sice pěkné, například ty souboje na vodopádu, či co, ty jsou celkem k světu, ale body jim sráží střihy blízko těla. Štěstí, že už tam není ta roztřesená kamera a i střihy se mírní v akci, ale ty záběry jsou dost k vzteku. Ničemu nepomáhá ani finále, ve kterém musí být úplně všechno klišé, které existuje. Co, tedy naopak nemohu vytknout jsou herci, minimálně casting je dosti povedený a soundtrack, který krásně podtrhuje exotickou Wakandu s tak specifickou kulturou, na jakou nejsme ve většině filmů zvyklí. Bohužel ani ta nedokáže zachránit již zmíněné nedostatky. PS možný spoiler: Nenapomáhá ani trailer na Infinity War (který byl skoro naschvál pouštěn před filmem), jenž zajistí, že se nemusíte bát o hlavního hrdinu, protože se stejně toho Infinity War dožít musí, no ne.

 • 70%
  1
  0
  17. 2. 2018
  Chimpanzee21 (3177 bodů)

  Black Panther je určitě dobrý film, ale určitě se také nedá zařadit do nějakých skvělých filmů. Oprvdu se mi líbilo, že film vám nahodil atmosféru toho, že víte kdo je hlavní záporák, ale on to vlastně nebyl ten hlavní, ale jen taková výplň první hodiny filmu. Film je dobrý už jen kvůli tomu, že ačkoliv je založen na kompletní fikci, tak stejně dává smysl a kombinace futuristického vibránia, afrického chudobného stylu a zbraní jako je oštěp či meč je prostě dokonalá. Film měl podle mě jednu maličkou chybu, která mi trošku zkazila dojem. Ta chyba byl ten agent CIA, který tam byl vlastně jen, aby se ukázalo, že vibránium se dá použít i na léčení nenávratných zranění. Myslím, že pokud máte rádi filmy od Marvelu nebo DC, tak tohle se vám bude opravdu líbit. (Jsem spíše fanda DC, ale po jejich posledních filmech mám asi radši ten Marvel.)

  Jo a pokud je tu někdo jako já co si fotí loga, tak ve filmu je logo až po grafických titulkách.

 • 70%
  0
  1
  19. 2. 2018
  PRINC180 (604 bodů)

  Jsem z toho smutný čekal jsem pořádný akční film akce se moc nepovedli takové na půl místy jsem se nudil a to při Avengers které byli svěží či Thorovi ne ano krásná je exotická Wakanda a to je málo myslel jsem že Marvel udělá pecku a ono nic .Já osobně mám rád filmy od Marvelu vždy se těším ale takhle dál to nepůjde.Věřím že některé diváky film s dobrým obsazením jednoduše nadchne.

 • 70%
  3
  1
  15. 2. 2018
  Pacman (505 bodů)

  Jak už to v takových filmech bývá, happy end se sám neudělá. Kdyby šlo jen o ten happy end, tak mi to ani nevadí. Bohužel je celý film jedno veliké klišé a celý tak nějak křičí do prázdna. Já jsem od Black Panthera čekal akční film, který bude solidně zasazen do universa Avengers (aby se na něj pak dalo navázat).
  Akce tu je, nemyslete, že ne. Ale je to nemastné, neslané, některé trikové záběry vysloveně špatné. Jak už jsem řekl, scénář je jedno klišé a divák ví vždy co se bude dít dalších 10 minut. Mladý režisér Ryan Coogler dostal důvěru po úspěchu filmu Creed. Bohužel jeho nezkušenost je zde vidět a žádná veliká "řemeslná" režisérská práce se nekoná. Herci jsou naštěstí natolik kvalitní, že dokáží film udržet pohromadě. Jinak to vypadá celkem hezky (nic jiného jsem ani nečekal), hudba je taky osvěžující směs tradiční Africké muziky (i když někdy trochu iritující) a moderního popu a hiphopu.
  V některých chvílích filmu jsem se dokonce přistihl, že se nudím, a to je fakt zlý. Veliký podíl na tom má fakt, že studio Marvel se už naprosto odpoutává v případě Ulyssese Klaueho od komiksů. Nejen, že z něj udělá úplnýho idiota (aspoň, že to Andy umí zahrát suprově), ale také se s ním vypořádá, jako by to byl nějaký budižkničemu, který se v komiksech musel mihnou náhodou. NE!!! Ulysses Klaue je ve světě komiksu super záporák, který propojuje několik sérií a postav včetně Spider-Mana, Avengers a Fantastickou Čtyřku. To, jak dopadne tady, je fakt ostuda. Zpracování Erika Killmongera je, až na přeslazený konec, dobře napsaná postava.

75 66 ?
 • Ogar 75%
 • Nosnica 65%
 • tit3k 75%
 • bayern 75%
 • sabule 70%
 • PRINC180 70%
 • libuse-schenkova 60%
 • veru-melenova 95%
 • king-kurt 60%
 • Petrson 55%
všechna hodnocení (35)
jak hlasovat?
Sdílet tuto stránku:

Partneři: