Martin Hofmann

6.8
Martin Hofmann

​Martin Hofmann (*31. března 1978, České Budějovice) je český herec známý svými rolemi v divadle, filmu i televizi. Vystudoval činoherní herectví na pražské DAMU, kde absolvoval v roce 2000. Během studií hostoval v divadle Rokoko, kde později získal stálé angažmá.

Následně působil na různých pražských scénách, včetně Divadla Bez zábradlí, Divadla Radka Brzobohatého, Violy a Divadla v Řeznické. Nejvýznamnější je jeho dlouhodobá spolupráce se spolkem Kašpar v Divadle v Celetné, kde ztvárnil řadu výrazných rolí, například Cyrana v inscenaci Cyrano z Bergeracu, Stavrogina v Dostojevského Běsech či Dona Juana v Marberově Donu Juanovi v Soho.

Martin Hofmann: filmová kariéra

Ve filmu debutoval v roce 1999 menší rolí ve snímku Hanele. Následovaly vedlejší role ve filmech jako Perníková věž (2002), Silný kafe (2004) či Kletba bratří Grimmů (2005), kde ztvárnil četníka. Širší diváckou pozornost získal díky roli Jaroslava Hejla v televizním seriálu Ulice (2005–dosud).

Významným milníkem v jeho kariéře byla hlavní role Luďka Říhy v satirickém seriálu Most! (2019), která mu přinesla široké uznání. V témže roce se objevil ve filmech Ženy v běhu jako vdovec Josef a Teroristka v roli podnikatele Vlastimila Macha.

V roce 2020 ztvárnil herce Pavla Landovského v životopisném filmu Havel, za což byl nominován na Českého lva za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli. Následovaly role ve filmech Prvok, Šampón, Tečka a Karel (2021), kde hrál Karla, a Ubal a zmiz (2021) jako policista Ruda.

V roce 2022 se objevil v komedii Střídavka jako Honza a v dramatu Hranice lásky v roli podnikatele Víta. Za své výkony ve filmech Střídavka a Známí neznámí získal cenu za nejlepší mužský herecký výkon na 44. festivalu české filmové komedie v Novém Městě nad Metují.

V roce 2024 ztvárnil Luboše Dobrovského, moskevského zpravodaje Československého rozhlasu, ve filmu Vlny, za což byl nominován na Českého lva za nejlepšího herce ve vedlejší roli. Ve stejném roce se objevil ve filmech V dobrém i zlém jako Tomáš a Vedlejší produkt v roli kapitána Michala Janouška.




Martin Hofmann: Filmy a pořady 73




Dodatečné informace

Narození:
31. 3. 1978
České Budějovice, Československo
Výška:
178 cm

Další články

  1. Kinovýhled: Čeká nás výživná porce emocí. Navštívíte Vedlejší pokoj, nebo horor Heretik?
    21. 11. 2024
    Kinovýhled: Čeká nás výživná porce emocí. Navštívíte Vedlejší pokoj, nebo horor Heretik?

    Máme tu třetí listopadový čtvrtek a kadence premiér klesá jen zvolna. Do českých kin vstupuje sedm nových titulů, mezi nimiž figuruje vítěz letošního benátského festivalu, několik žánrových kousků i filmy pro nejmenší diváky. Pojďme si je všechny představit.

  2. Langmajer, Hřebíčková, Hofmann a Pauhofová se hádají o sexu. Blíží se komediální hit roku?
    31. 10. 2024
    Langmajer, Hřebíčková, Hofmann a Pauhofová se hádají o sexu. Blíží se komediální hit roku?
  3. „Jsi čaroděj, máš magickou moc!“ Ďábelský Martin Hofmann děsí v nové pohádce ve stylu Harryho Pottera
    11. 10. 2024
    „Jsi čaroděj, máš magickou moc!“ Ďábelský Martin Hofmann děsí v nové pohádce ve stylu Harryho Pottera
  4. Kinovýhled: Jiří Mádl vysílá do éteru Vlny, nový Vetřelec přinese krvavý masakr
    15. 8. 2024
    Kinovýhled: Jiří Mádl vysílá do éteru Vlny, nový Vetřelec přinese krvavý masakr
  5. Zajímavosti o kriminálním hitu Vedlejší produkt: Scénář od aktivního policisty a výbuch chaty
    5. 5. 2024
    Zajímavosti o kriminálním hitu Vedlejší produkt: Scénář od aktivního policisty a výbuch chaty
  6. Herci ze seriálu Ulice, kteří se díky nekonečnému hitu proslavili. Z koho udělal hvězdu?
    4. 5. 2024
    Herci ze seriálu Ulice, kteří se díky nekonečnému hitu proslavili. Z koho udělal hvězdu?

    Nekonečný seriál TV Nova Ulice se vysílá denně od roku 2005. Za tuto dobu jím prošlo mnoho tvůrců (režisérů, scenáristů, kameramanů...), hereckých osobností, ale i úplných začátečníků, kteří se díky účinkování v Ulici proslavili, získali důležité pracovní zkušenosti a někteří figurují i v našich žebříčcích nejlepších českých herců a hereček.

  7. TV sledovanost: Iveta byla poražena nečekaným soupeřem. Pohlreich dostal finální ránu
    29. 4. 2024
    TV sledovanost: Iveta byla poražena nečekaným soupeřem. Pohlreich dostal finální ránu
  8. Vlny Jiřího Mádla ukazují mrazivý thriller z roku 1968. Film odhalí nová fakta z naší historie
    28. 2. 2024
    Vlny Jiřího Mádla ukazují mrazivý thriller z roku 1968. Film odhalí nová fakta z naší historie
  9. One man show Martina Hofmanna. Střídavka je sympatickou českou komedií Petra Nikolaeva
    25. 4. 2023
    One man show Martina Hofmanna. Střídavka je sympatickou českou komedií Petra Nikolaeva
  10. Aby si člověk dělal graf vztahů! Ne že by pak slovensko-česká vztahovka začala dávat smysl
    15. 4. 2023
    Aby si člověk dělal graf vztahů! Ne že by pak slovensko-česká vztahovka začala dávat smysl
  11. Hranice lásky oscilují mezi softpornem a výpovědí ztracené generace
    11. 4. 2023
    Hranice lásky oscilují mezi softpornem a výpovědí ztracené generace

    Česko-polský snímek s nejvíce nahatým plakátem, který se v minulém týdnu na českém Netflixu stal druhým nejsledovanějším filmem hned po Vraždě v Paříži, sliboval provokativní ponoření do lidských sexuálních tužeb, které jsou pro mnohé diváky a divačky i dnes tabu. Navzdory mnoha adekvátním postřehům ale nakonec není jasné, zda příběh o překračování konzervativních vztahových bariér apeluje na běžné publikum, nebo jen pomrkává na ty, kteří se v bohémských choutkách zdejších aktérů najdou.

  12. Nova chystá na jaro seriálové novinky. Zlatá labuť zachytí prvorepublikový obchodní dům v době okupace a Jedna rodina se zaměří na střídavou péči
    12. 12. 2022
    Nova chystá na jaro seriálové novinky. Zlatá labuť zachytí prvorepublikový obchodní dům v době okupace a Jedna rodina se zaměří na střídavou péči
  13. Top kina ČR: Martin Hofmann si poradil s Bradem Pittem. Mufloni a další pražská zvířena ostrouhala
    8. 8. 2022
    Top kina ČR: Martin Hofmann si poradil s Bradem Pittem. Mufloni a další pražská zvířena ostrouhala
  14. Čáru od Mišíka nebo výklad od Hofové? České filmy ve Varech mají od všeho trochu
    29. 6. 2022
    Čáru od Mišíka nebo výklad od Hofové? České filmy ve Varech mají od všeho trochu
  15. Velký přehled českých filmových novinek: Dostane vás drsný rapper Adam Mišík, nespoutaná Hana Vagnerová nebo Vojtěch Dyk v roli geniálního skladatele?
    19. 6. 2022
    Velký přehled českých filmových novinek: Dostane vás drsný rapper Adam Mišík, nespoutaná Hana Vagnerová nebo Vojtěch Dyk v roli geniálního skladatele?
  16. Tajné erotické sny a sexuální zážitky s jinými partnery. Hranice lásky s Hanou Vagnerovou budou nejodvážnějším českým filmem roku
    12. 6. 2022
    Tajné erotické sny a sexuální zážitky s jinými partnery. Hranice lásky s Hanou Vagnerovou budou nejodvážnějším českým filmem roku

    Hojně obsazovaná tuzemská herečka Hana Vagnerová (Lajna, Matky, Ztraceni v ráji) se v rámci letošního Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary (bude se konat od 1. do 9. července) představí v jedné z hlavních rolí erotické lovestory Hranice lásky. Po boku Matyáše Řezníčka bude řešit, co je ve vztahu s partnerem přípustné. Herečka Hana Vagnerová se na debutu polského režiséra Romasze Wińského podílela též v roli spoluscenáristky.

  17. Trailerová nálož týdne: Top Gun během korejské války, střídání partnerů, Mr. Bean s plamenometem a Bruce Willis konečně ve hvězdně obsazeném akčňáku
    3. 6. 2022
    Trailerová nálož týdne: Top Gun během korejské války, střídání partnerů, Mr. Bean s plamenometem a Bruce Willis konečně ve hvězdně obsazeném akčňáku
  18. Představitel Luďana z Mostu! nezahálí. Martin Hofmann hraje „jednoho z největších frajerů světové divadelní literatury“
    22. 5. 2022
    Představitel Luďana z Mostu! nezahálí. Martin Hofmann hraje „jednoho z největších frajerů světové divadelní literatury“
  19. S těžkostmi života se každý vyrovnává po svém. Na speciální streamovací platformu míří cenění Jedlíci čokolády
    5. 5. 2022
    S těžkostmi života se každý vyrovnává po svém. Na speciální streamovací platformu míří cenění Jedlíci čokolády
  20. Top kina ČR: Laviho premiérový výkop zaznamenal rekord. Vyšehrad snese srovnání s veleúspěšným Spider-Manem
    19. 4. 2022
    Top kina ČR: Laviho premiérový výkop zaznamenal rekord. Vyšehrad snese srovnání s veleúspěšným Spider-Manem
  21. Top kina ČR: Zájem diváků mimořádně narůstá. Víkendu s přehledem dominovaly premiérové filmy
    4. 4. 2022
    Top kina ČR: Zájem diváků mimořádně narůstá. Víkendu s přehledem dominovaly premiérové filmy

    Do sálů se začínají vracet lidé v míře větší než obvyklé. Předchozí víkend vidělo dvacítku nejnavštěvovanějších titulů jen něco málo přes 100 tisíc platících, naopak první dubnový víkend kina zaplnilo hned 270 tisíc diváků, což je skoro třikrát tolik. Mohlo za to chladné počasí i lákavé novinky, které obsadily přední tři místa žebříčku tržeb a návštěvnosti českých kin (statistiky pravidelně zveřejňuje Unie filmových distributorů). Zaujala další adaptace videohry Sonic the Hedgehog, česká verze italského komediálního hitu Naprostí cizinci i komiks Morbius.

  22. Známí neznámí jsou doslovnou kopií italského komediálního hitu. České publikum si film užije díky hercům
    30. 3. 2022
    Známí neznámí jsou doslovnou kopií italského komediálního hitu. České publikum si film užije díky hercům
  23. Komentáře týdne: „Drsný Tomáš Matonoha v malé roličce šéfa skupiny Kranken Wagen zazářil jak hvězda na obloze.“
    26. 3. 2022
    Komentáře týdne: „Drsný Tomáš Matonoha v malé roličce šéfa skupiny Kranken Wagen zazářil jak hvězda na obloze.“
  24. Velký přehled českých filmových novinek: Svěrák režíruje Svěráka, Sedláček psy a Balcar eroticky závislé
    5. 2. 2022
    Velký přehled českých filmových novinek: Svěrák režíruje Svěráka, Sedláček psy a Balcar eroticky závislé
  25. Trailer: Nová česká komedie vsází na fenomenální filmový předobraz a sympatické obsazení
    16. 11. 2021
    Trailer: Nová česká komedie vsází na fenomenální filmový předobraz a sympatické obsazení
  26. Recenze: Prvok, Šampón, Tečka a Karel. Patrik Hartl se pokusil natočit tak trochu jinou komedii o vztazích a krizi středního věku
    26. 7. 2021
    Recenze: Prvok, Šampón, Tečka a Karel. Patrik Hartl se pokusil natočit tak trochu jinou komedii o vztazích a krizi středního věku

    Tento čtvrtek vstupuje do českých kin komedie spisovatele a příležitostného režiséra Patrika Hartla. Pokud nedávno uvedené Matky dokázaly do kin přitáhnout 200 tisíc diváků, od "Prvoka" se očekává něco podobného. Ačkoliv je otázkou, kdo četl knižní předlohu a zda se na film vydá i mužské publikum.

  27. První dojmy: Prvok, Šampón, Tečka a Karel se chystají do kin. Potenciální letní hit pomrkává na mužské publikum a nebojí se trapných situací
    21. 7. 2021
    První dojmy: Prvok, Šampón, Tečka a Karel se chystají do kin. Potenciální letní hit pomrkává na mužské publikum a nebojí se trapných situací
  28. Recenze: Krimikomedie Ubal a zmiz je českým pokusem o stylový nářez v duchu Guye Ritchieho. A vůbec ne špatný!
    9. 7. 2021
    Recenze: Krimikomedie Ubal a zmiz je českým pokusem o stylový nářez v duchu Guye Ritchieho. A vůbec ne špatný!
  29. Cool gangsterka ze Žižkova v duchu Guye Ritchieho plná seriálových a instagramových celebrit? Přesně na to láká první trailer novinky Ubal a zmiz
    2. 6. 2021
    Cool gangsterka ze Žižkova v duchu Guye Ritchieho plná seriálových a instagramových celebrit? Přesně na to láká první trailer novinky Ubal a zmiz
  30. Velké peníze, balík "trávy" a sekání malíčků. Český režisér filmu Ubal a zmiz jde ve šlépějích Guye Ritchieho
    17. 9. 2020
    Velké peníze, balík "trávy" a sekání malíčků. Český režisér filmu Ubal a zmiz jde ve šlépějích Guye Ritchieho
  31. Ukaž, co máš v mobilu. Film, zapsaný v Guinnessově knize rekordů, dostane českou verzi. Kdo si v ní zahraje?
    20. 8. 2020
    Ukaž, co máš v mobilu. Film, zapsaný v Guinnessově knize rekordů, dostane českou verzi. Kdo si v ní zahraje?

    V těchto dnech probíhá natáčení nové česko-slovenské komedie Známí neznámí. Hlavních rolí se ujaly známé české a slovenské herecké osobnosti: Táňa Pauhofová, Klára Issová, Martin Hoffman nebo Tomáš Měcháček.

  32. Prvok, Šampón, Tečka a Karel: Známí čeští herci řeší originálním způsobem krizi středního věku
    17. 8. 2020
    Prvok, Šampón, Tečka a Karel: Známí čeští herci řeší originálním způsobem krizi středního věku
  33. Recenze: Havel - klasický životopis, nebo něco víc?
    24. 7. 2020
    Recenze: Havel - klasický životopis, nebo něco víc?
  34. "Současným českým filmům chybí světovost," říká Tereza Polachová z českého HBO
    16. 4. 2020
    "Současným českým filmům chybí světovost," říká Tereza Polachová z českého HBO
  35. Retro recenze: Teroristka - Iva Janžurová, Pulp Fiction a Kameňák
    5. 4. 2020
    Retro recenze: Teroristka - Iva Janžurová, Pulp Fiction a Kameňák
  36. Komentáře týdne: Herečky s takovou zvláštní vnitřní krásou
    17. 3. 2020
    Komentáře týdne: Herečky s takovou zvláštní vnitřní krásou

    Tuzemská vládní opatření kvůli hrozícímu koronaviru uzavřela kina. To ale neznamená, že je sledování filmů a seriálů zapovězeno. Právě naopak. Všemožné televizní, VOD, streamovací a další služby se dostávají do popředí. I tento týden pro vás vybíráme nové komentáře z naší databáze. Nové tipy i na starší filmy, seriály a pořady.

  37. Seriály roku 2019, které byste neměli minout
    17. 2. 2020
    Seriály roku 2019, které byste neměli minout
  38. Film o Václavu Havlovi: Portrét státníka nečekejte
    6. 12. 2019
    Film o Václavu Havlovi: Portrét státníka nečekejte
  39. Recenze: Bez vědomí boří konvence. Chovají se všechny mocnosti a tajné služby amorálně?
    21. 11. 2019
    Recenze: Bez vědomí boří konvence. Chovají se všechny mocnosti a tajné služby amorálně?
  40. Scenárista seriálu Bez vědomí: "Vliv špionáže a kontrašpionáže opravdu není malý."
    18. 11. 2019
    Scenárista seriálu Bez vědomí: "Vliv špionáže a kontrašpionáže opravdu není malý."
  41. První kritické ohlasy na špionážní seriál Bez vědomí
    15. 11. 2019
    První kritické ohlasy na špionážní seriál Bez vědomí

    V neděli 17. listopadu odstartuje na HBO nový špionážní thriller Bez vědomí, za jehož vznikem stojí režisér Ivan Zachariáš, autor ceněné Pustiny (2016). Naváže novinka situovaná do přelomonového listopadu roku 1989 na nebývalý úspěch předchozí Pustiny? Napoví první kritické recenze.

  42. Režisér Zachariáš o popularitě minisérií a hezkých vzpomínkách na socialismus
    14. 11. 2019
    Režisér Zachariáš o popularitě minisérií a hezkých vzpomínkách na socialismus
  43. Luděk z Mostu jako Rocky a česká verze Matrixu - letošní Proměny vás opět dostanou
    1. 11. 2019
    Luděk z Mostu jako Rocky a česká verze Matrixu - letošní Proměny vás opět dostanou