Případy 1. oddělení

87%
Případy 1. oddělení

Kriminální seriál inspirovanými skutečnými zločiny, které muselo vyšetřovat 1. oddělení pražské kriminální služby. Toto oddělení dosahuje velmi vysoké úspěšnosti řešení případů a v jejím čele stál Josef Mareš, spoluautor scénáře, díky kterému se seriál pyšní vysokou dávkou autenticity, co se postupů vyšetřování, popisu policejního prostředí a používané mluvy týče. Policisté dost často vědí, kdo je pachatelem zločinu, ale nejtěžší fází jejich práce je to dokázat. Pro potřeby seriálu byly provedeny menší změny, ale způsob pátrání a usvědčení pachatele vždy zůstávají věrné.





Brenan88
Brenan88
47 170 bodů
7.5
Normálně nesleduji české seriály a kriminální už vůbec ne,ale v zde jsem udělal výjimku. Nalákala mne spousta známých jmen v čele s Polívkou a Vetchým. Seriálu po celou dobu nechyběla šťáva,případy byly zajímavé a celé to působilo velmi autenticky. Já jsem spokojený.
Chrustyn
Chrustyn
44 025 bodů
8
Nejlepší krimi série z českých luhů a hájů. Zde by se měly všichni Specialisté, Modravy a spol. učit.
martin-mickey-stusak
martin-mickey-stusak
36 626 bodů
8
Konečně se na TV obrazovkách objevil český detektivní seriál, který má hlavu a patu. Na akci se tu pochopitelně nehraje a byť jsou některé díly opravdu povedené a dramatické, napětí tu moc není. A proto souhlasím s názorama, že vyznění příběhů se hodně podobá klasickému seriálu 'Malý pitaval s velkého města.' Případy jsou zpracovány podle skutečných případů a tak pochopitelně vzniká otázka, jak hodně se tvůrci drželi realitě a co všechno si přidali kvůli větší dramatizaci. Případ střihače Velíška, který je nejznámější, se skutečnosti opravdu přesvědčivě držel. Přesto se mi zdá, že je to přeci jen na dnešní dobu poněkud pomalé a místy utahané. Našel jsem místa, jakoby si herci nevěděli rady. Policejní postupy jsou však prezentovány velice vkusně. Celkově se tedy o průser nejedná, což je jedině dobře.


Dodatečné informace

Původní název:
Případy 1. oddělení (více)
  • Česká republika Případy 1. oddělení
  • Česká republika Oddělení vražd
Distributor:
Česká televize
Země původu:
Česká republika
Ocenění:
Žádná ocenění

Podobné


Předplatná


  • CHYBY V SERIÁLU: Na začátku 14. dílu první série, kdy na zastávku MHD přijíždí autobus, se v jejím okolí pohybuje mladý muž, který byl napaden fotbalovými chuligány a který utrpěl bodnořezné poranění v oblasti zad. Řidič autobusu vystoupí, přijde k němu a jakmile zjistí, že je zraněný, běží pro lékarničku a volá záchranku. 1) Hovor však započne, aniž by řidič vytočil jediné číslo. 2) Řidič autobusu do telefonu řekně pouze pět vět, a to: "Halo, slyšíte mě ?" "Rychle přijeďte. Něco pod ledvinou. Jo, něco cejtím. Ale rychle, prosím Vás. Rychle." Vůbec se však nezmíní o místě, na kterém se zraněný nachází.
  • K seriálu se vyjádřil i představitel jedné z hlavních rolí Ondřej Vetchý: „V seriálu nepopisujeme a neodhalujeme do detailu všechny postupy kriminalistů, aby seriál nedával návod potenciálním pachatelům. Když ale víte, že jsou to skutečné případy, když vidíte, jaké hrůzy jsou si lidé schopní navzájem dělat, lezou vám oči z důlků. U smyšlených příběhů tohle neřešíte, naopak můžete ocenit jejich literární kvality a kreativitu autorů. Případy 1. oddělení, to je ale tvrdá realita. Častokrát mě šokovala brutalita pachatelů. Třeba když při rekonstrukcích naprosto neosobně a cynicky popisují, jak vraždu provedli. Někdy u toho mají dokonce pocit, že jsou vlastně dobří, výjimeční. Ta ztráta lidského rozměru a lidské sounáležitosti je neméně děsivá.“
  • Vznik třetí a zároveň poslední řady byla náhoda. Dnes již bývalý vedoucí 1. oddělení Josef Mareš, novinář Jan Malinda a kreativní producent Michal Reitler se sešli před Vánoci v roce 2019 na společném obědu, na kterém chtěli projednávat další vzájemnou spolupráci. Ve hře byla druhá řada k seriálu Devadesátky nebo celovečerní komedie, ale nepodařilo se jim najít žádný zajímavý námět, a tak Jan Malinda nakonec navrhl, aby se vrátili k Případům. Všichni souhlasili, že do projektu půjdou pod podmínkou, že budou mít zájem i všichni původní herci a vedoucí projektu Tomáš Feřtek.