In The Shadows (USA)
« další názvy »
Slovensko Slovensko
Izrael Izrael
Slovenská republika Slovenská republika
Česká republika Česká republika
Polsko Polsko
105 minut

Žánry

:
Drama, Historický, Krimi, Thriller, Film Noir, Retro

Obsah

:
Film v přípravě, předpokládané natáčení : první čtvrtletí roku 2011.

Režie

:
David Ondříček

Scénář

:
David Ondříček Misha Votruba Ivan Trojan Marek Epstein

Herci

:
Ivan Trojan Sebastian Koch Soňa Norisová David Švehlík Martin Myšička ...
Premiéra: 13. 9. 2012
Distributor: Falcon
Přístupnost: MP-12
Jste na stránce filmu Ve stínu. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Ve stínu myslíte! K 25. lednu 2023 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28302 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Ve stínu


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  0
  0
  7. 3. 2017
  Brenan88 (46266 bodů)

  Jednou za čas česká filmografie vydá ze svých útrob skvělý film a v tomto případě se jedná o počin Ve stínu. Popravdě,když jsem prvně spatřil informace o tomto filmu a počet kladných recenzí,tak jsem si v duchu říkal,bože to bude zas jednou prasečina stvořená pro rádoby kritiky,ale jsem rád že jsem se pletl. Ve stínu je skvělá dobová kriminálka v čele s Ivanem Trojanem a Sebastianem Kochem.

 • 85%
  0
  0
  12. 7. 2016
  Sheldon (16046 bodů)

  Musím říct, že s odstupem času se mi tento film líbil víc, než napoprvé v kině. Výborná je atmosféra hrozby měnové reformy, méně je pro mě uvěřitelná linka sionistického spiknutí a v rámci noirového žánru postrádám trochu víc klasické akce, jeden pěstní souboj na dvorku je málo, ne jen vycizelovaného výtvarna a osudové hudby, ačkoli to samozřejmě skvěle funguje. Každopádně je to Ondříčkův suverénně nejlepší film.

 • 80%
  1
  0
  30. 12. 2017
  lamps (14923 bodů)

  Velmi solidní. Atmosféra je výborná, temná a depresivní, a zásluhou perfektních kulis a interiérů jsou napjatá 50. léta v každém záběru doslova hmatatelná. Příběh se sice odvíjí jako řada klasických kriminálek a vlastně nemůže ničím překvapit, ale filmařsky je všechno zvládnuto téměř bez chybičky- od kamery, zmíněné "deštivé" atmosféry, návaznosti všech zvratů až po výtečné herecké výkony. Ivan Trojan exceluje, potvrzuje pověst nejlepšího českého herce současnosti a na jeho procítěném výkonu stojí velká část snímku. Něco podobného se dá ale z pohledu německého diváka říci i o Sebastianu Kochovi, jehož major Zenke toho sice tolik nenamluví, ale charisma má na rozdávání. Vyložená lahůdka to není, na to je příběh pořád hodně okleštěný a málo emocionální, ale moje hrdost na českou filmovou tvorbu se po dlouhé době alespoň značně oprášila...

 • 70%
  0
  0
  24. 8. 2020
  JosefTomas (8861 bodů)

  Po technické stránce nejde ani moc remcat. Velmi vydařená kamera dokáže člověka okouzlit tíživou atmosférou a hudba taky dokáže pěkně pohladit uši. Jen mi přijde, že je to v jistých momentech příliš zahleděné samo do sebe. Prezentuje se tu opět špatnost a nekalost režimu (protože když už má být film velký, tak potřebuje nějaké skutečné události, jinak nemá šanci), což už mi přijde spíš jako z nouze ctnost a neschopnost vymyslet něco vlastního. Jedná se ale o subjektivní názor, tudíž to do hodnocení nepočítám. Jistá výtka musí padnout na scénář. Snaha docílit neo-noir filmu tady moc nefunguje (pokud se o něco takové tvůrci snažili) a Ivan Trojan spíš zmateně pobíhá a v jistých momentech, má víc kliku, než fištrón. Je to škoda, protože herecké obsazení je skvost a s trochu propracovanějším scénářem by z toho mohlo být něco víc. Takhle z toho zůstává trochu tupější kriminálka s naivní hlavní postavou, který se snaží být jak detektiv z amerických filmů 50. let minulého století, ale zkrátka se k tomu neblíží ani o píď.

 • 45%
  0
  0
  6. 6. 2018
  Jana Květoňová (6599 bodů)

  Česká detektivka noir, kamera, kostýmy, celková atmosféra, to všechno výborné, Ivan Trojan skvělý jako vždy, ale nezaznamenala jsem přesně, kdo, co, jak a proč. Místy jsem se ztrácela, dějová linka zbytečně složitá, nepřehledná, nejasně odvyprávěná. Dočetla jsem se někde, že existovalo snad 17 verzí scénáře. Tak nevím, ale každopádně nebyla vybrána nejspíš ta verze nejlepší! Různé uváděné nepřesnosti jako kšandy, které tam jednou jsou a pak zase hned nejsou, stožáry elektrického vedení na karlínském železničním viaduktu, přičemž elektrizace mostu byla provedena až v šedesátých letech, to by mi ani zas tak nevadilo, ale to, že jsem často úplně "ztratila nit" a špatně jsem se v ději orientovala, je nejpodstatnější a zjistila jsem, že jsem nebyla zdaleka sama! Dále pak mám ráda filmovou hudbu, však jsem vystudovaná muzikoložka, ale tady ta hudba byla vyloženě vtíravá, měla podtrhnout tu šedivou atmosféru padesátých let, jenže bylo jí nadpříliš a pak už vyloženě (alespoň mě) obtěžovala!!! A kolikže těch cigaret vykouřil Ivan Trojan během natáčení? Může mi to být sice srdečně jedno, ale ty zdlouhavé záběry na vytažení cigarety (půlku občas zahodí), její zapálení, potáhnutí z cigarety, vypuštění cigaretového kouře, típnutí cigarety po několika vteřinách, ..., no, nevím. V dnešní době, kdy se proti kuřáctví tak brojí ... Nebo to mělo znamenat, že v padesátých letech, aby se člověk nedostal do blázince, musel kouřit jednu za druhou?!! I přesto, že film dostal Českého lva jistě především za svou "politickou angažovanost", nemusím už více tento film s cigaretovým odérem a českým Columbem v baloňáku vidět!

 • 25%
  0
  1
  10. 7. 2015
  Pas (6214 bodů)

  Tak tohle se nepovedlo.Snímek má sice atmosféru 50 let i kulisy jsou perfektní ale tím pozitiva končí.Pokud si někdo myslí, že v SNB mohli ještě v 50. tých letech pracovat lidé s názory a postoji jako má ve snímku hlavní hrdina pak je utopista. Pověřit šéfa pražské kriminálky aby osobně provedl nějakou loupež může jen scénarista v Bohnicích...Ovšem trojitý agent , jenž je nejdřív u nacistů pak u sovětů a ve finále míří CIA dělá z celého filmu nejapnou parodii své doby. Trojan je zde tradičně kvalitní ale s takto napsaným scénařem je to boj s větrnými mlýny.

 • 85%
  0
  0
  8. 4. 2013
  VitvarJane (4485 bodů)

  nádherný film se smutnou ale pravdivou myšlenkou. Lev je vážně zasloužený, nikdo by to nezahrál lpe než ivan Trojan. Tenhle film ve mě zanechal něco ze sebe, a každý by ho měl vidět

 • 75%
  0
  0
  10. 11. 2012
  Petrson (4135 bodů)

  Jakoby se tvůrci soustředili na výtvarnou složku filmu, dokonalé kostýmy, rekvizity, trikové záběry, dokonale připomínající rok 1953, a částečně zapomněli na scénář, který je slabinkou filmu. Čeronobílé vidění světa, nejasné souvislosti v ději, postavy jsou bez hlubšího vysvětlení vsazeny do děje, kdy kapitán Hakl je naivní hlupáček, jakoby neměl tušení, co se stane, jak lehce vymění "práci" za rodinu v samém konci. Když je nejhůř, někdo ho praští, nebo se popere. Trochu jsem osudy jednotlivých obětí i hrdinů nechápal. Prostě to tak bylo a tečka. Ukáže se třeba průkaz STB, nebo nějaká souvislost s SS a basta, nic víc. Přál jsem si, aby alespoň jednou někdo někoho honil ( ne Trojan tramvaj) a nevraceli jsme se do těch samých prostředí ( Václavák ze stejného pohledu), ale to je vedlejší. Celým filmem se line znervózňující hudba, která se snaží asi dohnat napětí.. Ke konci už jí bylo opravdu moc. Trochu mě vyvádělo z míry, že každý štěk (ne úplně každý) byl obsazen hvězdou a člověk pak čekal, kdy se znovu obejví. Jakoby v US filmu se na pár vteřin objevil Clint Eastwood, Ben Kingsley a třeba Cate Blanchett a zase zmizeli. Tady třeba Krobot, Malý, Issová...ale to platí jen pro cz a sk diváky. Každopádně český koprodukční nadprůměrný film, kéž by jich takhle poctivě řemeslně natočených bylo více ( stejně jako například Tři sezóny v pekle, Pouta...).

 • 100%
  0
  0
  11. 12. 2022
  avenis (3444 bodů)

  Až bude někdo zase skučet nad dnešní "zatracenou" dobou a litovat se, jak se mu špatně žije, pošlete jej na film Davida Ondříčka "Ve stínu". Jen absolutní ignorant a nebo otrlý a ortodoxní nadávač nepřipustí, že doba byla zlá, nesrovnatelně více zlá než je dnes.
  Tento film (a některé další) by se měly zařadit do školních osnov a nahradit glorifikované hrdinské eposy o husitech a jiných devastujících hnutích našeho národa. Svět opanoval člověk a vyvinul se do mnoha podob a kultur. Prapůvodní instinkt zabít pro jídlo a pro právo na samice se přetransformoval do práva silnějšího zabít pro cokoliv.
  Skláním se před všemi, kdo se na filmu podíleli. Poutavě a pravdivě napsaný scénář, výborně vybraní představitelé postav, skvěle režijně vedení, absolutně perfektní exteriéry (proboha, kde jsou ještě tak zanedbané baráky???) a dokonale vybrané rekvizity, kostýmy a líčení. Až na jediný ohrnutý límeček, který v následujícím záběru už ohrnutý nebyl, jsem nezaznamenala nic, co by mě vytrhlo z děje. Václavák z kočičích hlav, pryskyřičná či jaká madla u lítaček, pavlačové byty, otevřené tramvaje, starodávný porcelán, petrolejky, domovní prádelna... pro někoho vintage nostalgie, v tomto filmu krutá realita těžkého života v počátcích socialismu.
  (22.7.2021)

 • 90%
  1
  0
  6. 2. 2013
  výfuk (2975 bodů)

  Tmavý film s prvky historie, u kterého jsem si příjemně oddychl a bavil se. Ivan Trojan v roli detektiva, který si jde za svým a za žádnou cenu se ničeho nepustí. Film se mi líbil a jsem rád za jeho současné procentuální hodnocení - film není (podle mě) až na TOP 300, ale každopádně je to mnohem lepší než některé neatraktvní výjevy dnešní slabší české kinematografie.

 • 95%
  0
  0
  15. 2. 2016
  Ombak_Penari (2761 bodů)

  V našich končinách naprosto skvostná retro kriminálka s dokonalou atmosférou a skvělým Ivanem Trojanem. Nečekaný zážitek.

 • 75%
  0
  0
  5. 5. 2013
  harry456 (2437 bodů)

  Kmotr po česku.

 • 70%
  0
  0
  11. 11. 2012
  Hare77 (2025 bodů)

  Depka, bezmocnost, možná film noir, tedy detektivka, hrdina je bezcitný, ignoruje rodinu, syna, manželku, chová se lehce nepochopitelně, naivně, monotóní barvy. Aby film byl skutečně vynikající, chybělo málo, nebo spíš hodně. Lepší scénář, prokreslené postavy (alespoň některé), jasnější, srozumitelnější děj. Kulisy a vše vypadlo na rozdíl od příběhu věrohodně. Navíc to bylo to takové statické, což byl asi záměr. Herecky normální, v rámci scénáře, trochu zklamal Sebastin Koch, který byl v Příbězích těch druhých vynikající. Nebo jsem se na něj v českém filmu zbytečně těšil.

 • 65%
  1
  0
  6. 9. 2012
  Siddharta (1764 bodů)

  Lehce nadprůměrný film se slabším scénářem a dobře vybudovanou atmosférou, buhužel návodná hudba úplně nezapadla, nebo spíše zapadla až moc. Koch a Trojan výborní, film lehce "banální" proti podobným žánrovkám s dějovými veletočkami. Kazdopádně na letošní českou filmovou úrodu snímek, který stojí určitě za povšimnutí. Bezvýchodná padesátá léta, témné, noir, dobře pojato a kameramansky natočeno! A nebo co třeba Konfident Juraje Nvoty o STB jiné doby? Ten jsem dal taky s chutí a má to dobrý scénář.

 • 75%
  0
  0
  6. 9. 2012
  lukas (1404 bodů)

  Velmi dobře natočená dobovka. Tady ovšem platí, že čím je téma staršího data, tím těžší je přiblížit jej současnému divákovi. Což platí dvojnásob u filmu s ambicemi zaujmout v zahraničí. Zbytečně spletitý scénář, který tak trochu boří dobrý dojem z "žánrovky", a nepříliš vhodně užitá hudba. Herci velmi dobří. Jednoznačně nejlepší český film roku 2012.

 • 50%
  1
  0
  23. 9. 2012
  Korben (965 bodů)

  Klasika. Je jedno, jak dobře českej film vypadá, scénář na přesdržku.

 • 65%
  0
  0
  14. 4. 2016
  minimoj (587 bodů)

  Obdivuhodný výkon Ivana Trojana v hlavní roli je podepřen ostatními herci. Kulisa 50. let vyznívá ponuře asi víc, než by musela a je plně podřízena dosažení atmosféry filmu. Některým momentům se nedá plně věřit, těžko by si někdo z příslušníků SNB dovolil jít takto hlavou proti zdi v poměrech, které tehdy panovaly. Na jedno zhlédnutí dobré, podruhé vidět nemusím.

 • 75%
  0
  0
  28. 9. 2012
  jakub.polak (181 bodů)

  Skvělý film s dokonalou atmosférou a napínavým dějem. Nejlepší film, který jsem v poslední době viděl. Četl jsem komentáře týkající se nejasného příběhu a tažení proti Židům. Naštěstí jsem znal podrobně tuto část dějin a nepotřeboval jsem vysvětlovat akce sovětské tajné služby ve svých satelitech. Jediné co mi vadilo byl přepjatý konec s poselstvím neodpuštění, ale co naděláš :)

 • 85%
  0
  0
  16. 2. 2013
  fiorino (117 bodů)

  Krasne kostymy, rekvizity, nadherne vykreslena atmosfera te doby to musim opravdu vyzdvihnout, Ivan Trojan byl vyborny jako vzdy, trosku mi nesedely nejake veci ve scenari a ten konec se mi taky nezdal, ale rozhodne film stoji za shlednuti a vsem doporucuji....

 • 0
  0
  6. 9. 2012
  SimcaJB (81 bodů)

  Recenze na FilmCZ -> http://www.zk4.cz/t

 • 0
  0
  5. 11. 2015
  Host
  Host

  Ceci est vraiment ce genre d'une ressource incroyable que vous offrez et vous le donner pour totalement gratuit. replique montre Je prends plaisir à voir les sites qui réalisent la valeur de fournir une ressource de choix pour absolument gratuit. J'ai vraiment adoré lire votre "post"

 • 0
  0
  17. 3. 2013
  Host
  Host

  MKJMNKM

 • 0
  0
  26. 1. 2013
  Host
  Host

  Film s úžasnou atmosférou, dynamikou a hereckými výkony. Neco - co tu dlouho nebylo.

 • 0
  0
  10. 1. 2013
  Host
  Host

  Po dlouhé době krásný film.

 • 0
  0
  20. 10. 2012
  Host
  Host

  Film se mi líbil, herecké výkony byly výborné, atmosféra a kulisy filmu věrohodné. Scénář dobře napsaný, vše do sebe zapadalo. Hlavně se mi líbilo poselství filmu a hlavně vykreslení praktik STB padesátých let. Víc takových filmů, aby si lidi konečně uvědomili, že strana, která za tím stála, tu ještě stále funguje.

Hodnocení a recenze Ve stínu

74 73 ?
jak hlasovat?
 • avenis 100%
 • Hellboy 75%
 • InJo 65%
 • aquiver 90%
 • Evianka 90%
 • Psychotronix 60%
 • Mrykodaj 70%
 • jirik-smerda 40%
 • Renfield 75%
 • JosefTomas 70%
všechna hodnocení (177)

V žebříčcích uživatelů

25. místo z 27 v žebříčku uživatele jurajholm
97. místo z 104 v žebříčku uživatele Demyk
158. místo z 381 v žebříčku uživatele David Bátor