Michal Novinski

6.9
Michal Novinski
Michal Novinski (1971) pochádza zo Žiliny. Je autorom hudby k desiatkam divadelných hier,  k filmom, televíznym inscenáciám na Slovensku aj v zahraničí. Za svoju tvorbu získal niekoľko významných ocenení. Je držiteľom troch ocenení DOSKY za najlepšiu scénickú hudbu, získal ocenenie Litfondu za hudbu k inscenácii Cyrano. Za hudbu k filmu režiséra Jiřího Chlumského – k svojmu prvému celovečernému filmu Nedoržaný sľub získal cenu Slnko v sieti za najlepšiu pôvodnú hudbu. Už tradične robí hudbu k Barabášovým filmom, a hudbu k baletu SND. Spolupracoval s Jurajom Nvotom na Kazimírovi a Karolíne, s Milanom Sládkom v Nemecku, kde bol súčasťou medzinárodného projektu Maskarade. S Marianom Vargom spolupracoval na Šulíkovom predstavení Jasmínko v krajine klamárov. V roku 1997 prvýkrát komponoval pre Českú televíziu (inscenácia Celý muž) a odvtedy mu pribúdali ponuky z českých divadiel. Ako spoluproducent alebo aranžér sa dotkol aj populárnej hudby. Začal českou kapelou Kryštof (album Mikrokosmos), pri produkcii ktorého sa stretol s českým hudobníkom, skladateľom a producentom Janom P. Muchowom (držiteľ Českého leva za hudbu k filmu Jedna ruka netleská a Granthotel). Novinski mu párkrát aranžoval hudbu do filmov, podieľal sa na albume Muchowovej kapely Ecstasy of Saint Theresa a pripravujú sa na ďalší.Michal Novinski: Filmografie 57Dodatečné informace

Narození:
4. 10. 1971
Žilina, Československo

Další články

 1. 22. ročník Českého lva zná nominace. Snímek Fair Play jich posbíral 15.
  14. 1. 2015
  22. ročník Českého lva zná nominace. Snímek Fair Play jich posbíral 15.

  Česká filmová a televizní akademie představila nominace před nadcházejícím udílením 22. ročníku cen Český lev. Ten se uskuteční 21. února v pražském Rudolfinu. Večerem bude provázet moderátorka Lucie Výborná. Nejvíce nominací má retrodrama Fair Play (15 nominací), následováno Dírou u Hanušovic (13), Cestou ven (10) a Třemi bratry (10).

 2. Recenze: Andělé všedního dne přinášejí hvězdně obsazený film s nezajímavým scénářem
  29. 9. 2014
  Recenze: Andělé všedního dne přinášejí hvězdně obsazený film s nezajímavým scénářem
 3. Skončilo natáčení pohádky Sedmero krkavců. Podívejte se na poslední klapku.
  24. 9. 2014
  Skončilo natáčení pohádky Sedmero krkavců. Podívejte se na poslední klapku.
 4. Jan Svěrák: „Už se těším, až ten blázinec skončí a budu mít čas vymýšlet něco nového.“
  19. 8. 2014
  Jan Svěrák: „Už se těším, až ten blázinec skončí a budu mít čas vymýšlet něco nového.“
 5. Tržby v českých kinech: Tři bratři se prozpívali k rekordu. Ovládli žebříček s razancí dynamitu. V kráteru se krčí i Postradatelní 3.
  18. 8. 2014
  Tržby v českých kinech: Tři bratři se prozpívali k rekordu. Ovládli žebříček s razancí dynamitu. V kráteru se krčí i Postradatelní 3.
 6. Premiéry, derniéry? Jak se daří českým filmům o premiérových víkendech? Prolomí novinka Jana Svěráka negativní trend?
  15. 8. 2014
  Premiéry, derniéry? Jak se daří českým filmům o premiérových víkendech? Prolomí novinka Jana Svěráka negativní trend?

  Režisér a producent Jan Svěrák vstoupil se svým snímkem Tři bratři do českých kin. Po čtyřech letech, s viditelnou propagací, pochvalnými recenzemi a velkými plány. Jak se bude moderní pohádce dařit v kinech? Pokoří Svěráci o premiérovém víkendu Troškovy Babovřesky 2?