Česká republika Česká republika
90 minut

Žánry

:
Drama, Komedie

Obsah

:
Obětavá zdravotní sestra Vlasta (Alena Mihulová) při své práci na jihomoravském venkově ošetřuje spoustu rázovitých místních pacientů. Když se však dozví, více »« méně

Režie

:
Slávek Horák

Scénář

:
Slávek Horák

Herci

:
Alena Mihulová Boleslav Polívka Tatiana Vilhelmová Zuzana Kronerová Sára Venclovská ...
Přehrát online O2
Premiéra: 16. 7. 2015
Distributor: A-Company Czech

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 100%
  0
  0
  29. 11. 2015
  martin-mickey-stusak (10536 bodů)

  Obětavá sestra Vlasta pro domácí péči a rakovina. Uvědomování si podstatu věci, sebe sama a přístupu. Po velmi dlouhé době se opět na plátnech kin objevila stále půvabná ´sestřička´ Alena Mihulová, která jakoby navazovala na svoji nejslavnější roli. Zde obchází starší nemocné lidi a pomáhá jim jak jen může. Přitom také vidí jak na tom během léčby jsou a tak když se sama dozví krutou diagnozu, obrátí se raději na lidové léčitelství. Říkal jsem si jak by si s takovým tématem poradil Karel Kachyňa, ale nutno uznat, že debutant Slávek Horák to pojal neméně dobře a dá se říci, že vypadá na Kachyňovo pokračovatele. Vážnost situace, reakce a pochopení okolí, mírný humor na odlehčení, tragédie života. Kombinace zde pospojovaná je velice zodpovědně a navzájem si nerušící. Citliví film který nejvíce pochopí lidé v podobné či naprosto stejné situaci. Za rok 2015 naprosto nejlepší reálný český film.

 • 70%
  0
  0
  5. 1. 2017
  rkotvald (2808 bodů)

  Stylem někde mezi Slámou a Kachyňou. Syrové, hořké a dosti autentické (český venkov z toho "smrdí" snad v každé scéně). Slávek Horák má jistojistě potenciál do budoucna, Alena Mihulová bez přehánění dokonalá. Nicméně je to pro mě film z kategorie "stačí vidět jednou".

 • 60%
  0
  0
  22. 3. 2016
  Ombak_Penari (2732 bodů)

  Další česká depka do hlavy. Klasika, my prostě nemůžeme natáčet dobré filmy bez toho, aby to jednoho nutilo si u sledování prostřelit škebli. Když už humor, tak aspoň hořký nebo černý, nic jiného k pořádnému filmu nepatří. Přitom od Aleny Mihulové to byl výborný výkon stejně jako od Bolka Polívky a moc se mi líbilo i ozvláštnění téměř mysteriózními scénami. Jinak ale nevím, proč bych se na to měl znovu dívat. Po Kobrách a užovkách další nominace na lvy, jejíž sledování přivodí malomyslnost.

 • 80%
  0
  0
  1. 2. 2016
  stantheman (2145 bodů)

  jeden z mála povedených českých filmů z poslední doby---hořký humor...lidská reflexe...moc pěkný

 • 70%
  1
  0
  16. 7. 2015
  marie-kolarova (1068 bodů)

  Slávek Horák natočil milý film s citem pro lidskost a objevování pozitivních stránek života. Podařilo se mu vyhnout zbytečnému patosu a udržuje si lehký nadhled nad jednotlivými postavami. Bohužel se někdy nevyhnul vtípkům, kterým tleská čtvrtá cenová kategorie. Je dobrý v zobrazení běžných marností, jakým je mobil spadlý do hrobu a konstruování polohovací postele. Trochu méně zbytečných mouder rvoucích uši: „Vaše žena teď potřebuje lásku a péči“, a bez některých slabomyslných vtípků a možná i s malinko větší věcností, s kterou se film tak slibně rozjel, a měli bychom jeden z nejlepší filmů poslední doby.

 • 0%
  0
  0
  19. 1. 2016
  virgoii (951 bodů)

   • Opět české bahno.
  • 40%
   0
   0
   18. 8. 2015
   batal (833 bodů)

   nic moc

  • 70%
   0
   0
   20. 7. 2015
   knihovna1 (190 bodů)

   Konečně Alenka Mihulová dostala po letech roli, v které je výborná.K těm kulatinám si to zaslouží. Na toto téma konečně film dle pravdivého námětu. Skvělé obsazení. Film se mi moc líbíl.

  • 85%
   0
   0
   13. 8. 2015
   cesnecka (82 bodů)

   Dobře napsaný scénář, slušná kamera a povedená režie. Na český snímek vysoce nadprůměrný výkon.

  • 65%
   0
   0
   24. 7. 2016
   TeaSmajl (32 bodů)

   České filmy nemám ráda z jednoho důvodu, a to je ten že mám po nich hroznou depresi. Jsou totiž reálné, a většinou pěkně depresivní. Bohužel ani tento film není vyjímkou. A to že mi v hlavě zůstával pár dní po zhlédnutí.
   To je ovšem na škodu pro mě. Film je to doopravdy kvalitní a herci odvedli skvělou práci. Jediný kdo mi tam opravdu vadil byl Bolek Polívka, mám dojem že jinou roli než alkoholika nemůže dostat. A přijde mi že to ani nehraje jako že je to jeho normální způsob života. Naopak světlou stránkou byla Taťána, skvělý herecký výkon. Popravdě se mi zdálo, že díky ní film dostal trochu "optimistický" nádech. Film stojí za zhlednutí.

  • 100%
   0
   0
   7. 1. 2016
   alena-sejkova (18 bodů)

   Citlivě natočený film s neotřelým tématem. Myslím, že o S. Horákovi ještě uslyšíme :-). Líbilo se mi i zpracování závěrečné scény!

  • 1
   0
   17. 7. 2015
   Host
   Host

   Výborná je první polovina filmu s autentickými pohledy do "domácí péče po česku". Skvělá je Alena Mihulová. Druhá polovina je veletrh zklamání. Polívka, jehož postava je nejasná. Drsný šprýmař, milovník slivovice, ne příliš pozorný manžel. Vše co dělá je svařování podivné postele. Kým vlastně byl? Je pouhým přihrávačem Vlasty a pronašečem fórků. Zázračné proměna nehodné dcery uvěříme jen těžko. Ezoterické dámy jsou ještě podivnější a jejich role je zcela nepřesvědčivá, zejména vědma Krónerové. Škoda. Tento přístup k alternativní medicíně je spíše kontraproduktivní a klasičtí lékaři mohou zůstat klidní. Po odhalení Vlastiny nemoci se film tříští a ve všeobecném veselí (opilé scény nemohou v českém filmu chybět) končí. Ano, škoda. Propásla se velká příležitost.

  64 77 ?
  • petr-lehky 45%
  • semula 95%
  • karolina-klimsova 25%
  • sporkaska 70%
  • cerfik 100%
  • Mikik4444 70%
  • janin 65%
  • rkotvald 70%
  • miza 70%
  • limeta 80%
  všechna hodnocení (64)
  jak hlasovat?

  V žebříčcích uživatelů

  5. místo z 5 v žebříčku uživatele semula
  Sdílet tuto stránku:

  Partneři: