Three Brothers (mezinárodní název)
Česká republika Česká republika
Dánsko Dánsko
90 minut

Žánry

:
Rodinný, Pohádka

Obsah

:
Tři bratři (Vojtěch Dyk, Tomáš Klus, Zdeněk Piškula) se vydávají do světa na zkušenou, aby si našli nevěsty a rodiče jim mohli předat hospodářství. Sourozenci více »« méně

Režie

:
Jan Svěrák

Scénář

:
Zdeněk Svěrák

Herci

:
Zdeněk Piškula Tomáš Klus Vojtěch Dyk Jiří Lábus Oldřich Kaiser ...
Přehrát online O2
Přehrát online alza
Premiéra: 14. 8. 2014
Distributor: Bioscop

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 45%
  0
  0
  2. 12. 2017
  Brenan88 (32434 bodů)

  Tři bratři jsou pro mne nejslabším spojením dua Svěrák - Svěrák. Písničky jsou pěkné a příběh s Vojtou Dykem je i zábavný,ale jako celek mne to moc neoslovilo. Navíc příběh s červenou Karkulkou působí hodně pedofilním dojmem,když vezmu v potaz kolik Karkulce a kolik jejímu zachránci.

 • 100%
  0
  0
  3. 7. 2015
  martin-mickey-stusak (11817 bodů)

  Duu Svěrák & Svěrák se opět povedl fenomenální kousek. Tři velmi známé klasické pohádky 'Šípková Růženka', 'O Červené Karkulce' a O dvanácti měsíčkách' spojili k sobě (nikoliv dohromady), do každé vsadili jednoho ze tří bratrů, kteří vše propojují v celek a vše proměnili v jednoduchý a velmi chytlavý pohádkový muzikál, jaký tu ještě nebyl. Dětem je tak takový žánr více přiblížen a ve světě české kinematografie byla konečně zalepena dlouho trvající díra. Výprava už dle očekávaní velkolepá, kterou navíc zvýrazňuje nádherná kamera. Už od počátku je poznat, že je snímek určen pro velmi malé děti. Děcké stíny během -Svěrákového- vyprávění jakoby s kina je vtipné a cílené. Vypravěč prostě mluví k dětem a komunikuje s nimi. Oceňuji nápaditost celého projektu a hlavně jeho zaměření. Pro ty nejmenší je vyprávění srozumitelné a jak jsem se již zmínil, melodiemi velmi chytlavé. Klobouk dolů. Z tohohle bude klasika jak vyšitá.

 • 50%
  4
  0
  5. 12. 2017
  SNCIS (4904 bodů)

  "Když si tě, dívko, představím, jak tam spíš, spánkem jak smůla lepkavým chci být blíž. Neví se kdy, však ví se kam mám se dát, já tě z té smůly vysekám, mám tě rád." Za dobrého Tomáše Kluse a jeho dějovou linku (Remake pohádky "Šípková Růženka"). Zbytek filmu je už je už slabší - Piškula má nejhůře natočenou část filmu. Dyk pobavil, písničky obstojné. - 50%.

 • 60%
  1
  0
  11. 10. 2014
  Petrson (3311 bodů)

  Tři různé pohádky, tři různé kvality a tři vtipní, polodementní, bratři. Jeden si nic nepamatuje (stejně jako král-proč?), druhý je asi pedofil a třetí stále na tripu s věčným úsměvem a stále se o něco bouchá. Nejlepší je Zdeněk Svěrák jako vypravěč, či Jiří Lábus v roli čarodějnice, nebo LIška jako Holub. Film drží ještě dobře pohromadě písničky. V první pohádce jsou podivnosti (trní dorůstá, pak už zase ne, na zámek se dá dojet tři krát za den, kostra v trní-kdo to byl? ). Druhá pohádka je pedofilní ( fóry jako od Petra Čtvrtníčka ) s přemírou mluvících zvířátek v lese ( vzpomínka na Kukyho?). Proč nemluví koně, krávy v jiných pohádkách, to nevím. Nejlepší byla loutka jelena ( nejsou prachy, tak budeme dělat, že to je jelen - bomba, škoda že to nebylo celý takový, to mě bavilo). Vyšel i vlk. No třetí pohádka, to je už Monty Pythnon úplně s "dementním" Dykem, který je snad pořád na tripu, ale to drží pohádku nad vodou. Tam už není jinak vůbec nic. Takže Kaiserovy křupající prsty ( zvuk jak při kácení lesa ) jsou jen tečkou za pohádkovou estrádou, která pobaví, i když je úplně téměř o ničem, bez gradace, jen tak.

  • kamera, výprava, písničky
  • Zdeněk Svěrák, Jiří Lábus,loutka jelena, vlka a běžící kráva ve sněhu, "dementní" role Vojty Dyka
  • tak nevím, proč to vzniklo, jestli kvůli dětem, nebo to byl kakul na jistotu
 • 0
  0
  14. 12. 2014
  roque (2772 bodů)

  Jelikož je režisérem Svěrák, tak to už něco říká. Film jsem sice neviděla, ale mohl by být docela dobrý, tedy podle ukázek. I když tedy ty filmy, kde se zpívá moc nemusím a opět čerpají z klasických pohádek, tak si koledují o pěkný mišmaš. Uvidím.
  Tři pohádky v jednom. :(

  • režisér
  • herci
  • kostýmy
  • hezký plakát
  • zpívání
 • 50%
  0
  0
  2. 2. 2016
  HappyPiere (2755 bodů)

  Dlouho jsem přemýšlel, proč je to tak infantilní, až mi došlo, že to kopíruje Mrazíka. V budoucnu možná nová klasika...

 • 65%
  1
  0
  11. 2. 2016
  Ombak_Penari (2735 bodů)

  Kdybych nezhlédl ve stejnou dobu také pohádku "Cesta za Vánoční hvězdou", asi bych hodnotil o hvězdičku víc. Ale když jsem originálně napsané a krásně zpracované Cestě dal čtyři, tady to musí být rozhodně méně (tady mají kupodivu obě pohádky téměř totožné hodnocení). Originalita šla na vandr, předložen je příběh, který celkem sterilně propojuje tři notoricky známé pohádky do násilného celku v dost otravném písňovém hávu. Nuda k ukousání. Na druhou stranu ale nelze upřít režisérské a výtvarné kvality, krom ohavného vlka jsem narazil na řadu okamžiků, které vysloveně lahodily oku (zarostlý hrad v Růžence) nebo byly velmi působivě natočené (všechny scény se dvanácti měsíčky). Mohl bych jich jmenovat celou řadu, pohádka byla na první pohled velmi působivá, ale jinak nuda, nuda, šeď, šeď. Nakonec jsem došel k závěru, že za neúspěch nemůže Jan Svěrák, ale (Zdeněk Svěrák promine) Zdeněk Svěrák! Nic proti němu, ale tenhle scenáristický tah tedy úplně nevyšel...A jinak Tomáš Klus je dřevo!

 • 65%
  0
  0
  14. 1. 2016
  Petr Kocfelda (2718 bodů)

  Krásná hudební pohádka...

 • 80%
  0
  1
  27. 2. 2015
  limeta (2479 bodů)

  Milé, líbivé, poetické. Body přidávají Dyk s Klusem. Celkem spokojenost, jen ten vlk....

 • 70%
  0
  0
  28. 3. 2015
  stantheman (2163 bodů)

  Na pohádky nekoukám , jen vyjímečně...že to jsou Svěráci....Má to svůjimage , ale chybí větší originalita scénáře. Vadí mi ten mix známých pohádek...tohle nechme Amíkům /Into the Woods/. Písnišky hezké , ale nemá to švih a napětí...

 • 70%
  0
  0
  16. 8. 2014
  Hare77 (1791 bodů)

  Jak všude piší, tři pohádky v jednom filmu, přetažené písničkami, souhlas. Kdo to chce vidět, musí být naladěn na třetí třídu základní školy, na dospělé se myslelo míň, ale trocha humoru tam je. Myslivec je skutečně lehce pedofilní. Jednoduché písničky s jednoduchými texty, loutky místo triků, Holub Liška je fajn. Pro vyznavače vánočních pohádek v televizi úplně OK. Zdeněk Svěrák prostě umí psát jednoduše a pochopitelně:), i když Tři bratři nejsou Tři Veteráni, dvakrát napsal Zdeněk Svěrák a Oldřich Lipský vyrežíroval veterány opravdu nezapomenutelně. Uvidíme, co udělá čas s bratry, kteří jsou pro mladší publikum.

 • 60%
  0
  0
  15. 8. 2014
  Siddharta (1519 bodů)

  To je škoda, že film jsou "jen" tři provařený povídky, teda pohádky. SaS jdou vždy najistotu, neriskují a najdou to, co funguje jinde, jako u Lotranda a Zubejdy. Klasiku. Škoda, že se nepustili do originálního díla, nebo z toho neudělali jeden velký příběh. Jak jinak, než u SaS "laskavý" humor, mohlo ho být více, překvapivě opravdu hodně písniček, možná vedlejší role převyšují ty hlavní. Myslivec, který balí sedmiletou Karkulku? Divný. Vše dobře zahráno. Lehce bizardní, cimermanovské a díky rukopisu Zdeňka Svěráka jednoduše čisté. Umět jednoduše psát je umění.

 • 35%
  0
  0
  21. 12. 2014
  VasaFlasa (1395 bodů)

  Tvůrčí duo Svěrák & Svěrák má určitě velký potenciál udělat kvalitní originální film (a již jsme se o tom několikrát přesvědčili), tak proč se tentokrát snaží recyklovat klasiky? Do 90 minut narvané 3 všem známé pohádky, které jsou propojené díky 3 sourozencům je bohužel minimálně přidaná tvůrčí hodnota, kterou nezachránilo ani dobré herecké obsazení. Nějak jsem ale nepochopil, proč Jirka Lábus hraje ženskou postavu babu z mokřin.

 • 70%
  0
  0
  20. 9. 2014
  marie-kolarova (1207 bodů)

  Začínáme se Šípkovou Růženkou. Hravá, poetická, kouzelná, přesně jaká má být. Zdařilý akcent na boj s trním a úžasný Jiří Lábus coby Bába z mokřin. Pokračujeme s Červenou Karkulkou, jednoznačně nejslabší částí. Vlk není ani strašidelný ani odpudivý, spíš jen krabicoidní. Největší propad vidím v zaslíbení cca devítileté holčičky budoucí ženichovi. V poslední části se setkáváme s líbeznou Maruškou a se zlou macechou a její dcerou Holenou. Vysílání pro jednotlivé letní produkty uprostřed třeskuté zimy je poměrně bez nápadu a suše stereotypní, jediné čím se člověk zabaví, jsou zdařilé kreace Ivany Chýlkové v roli macechy a Aleny Dolákové jako její dcery. Při třetím kole už těm dámám pomalu fandím.

 • 50%
  0
  0
  10. 2. 2015
  jvempire (1178 bodů)

  Nuda.

 • 0%
  0
  0
  25. 1. 2015
  virgoii (968 bodů)

  Ufff strašná slátanina pohádek.

 • 50%
  0
  0
  9. 2. 2015
  Ciiiri (865 bodů)

  Film jsem původně ani nechtěla vidět. Ale slyšela jsem, že se povedl. Tak jsem se konečně rozhoupala a shlédla ho. Celou dobu jsem vážně nemohla odtrhnout oči. Něco takového jsem se vážně nečekala. :-(
  Nepochopila jsem smysl této pohádky, ani její změny, ani proč podporuje trestné chování... (nebudu rozepisovat, každý pozná, když uvidí).
  Každé dílo má o svém tvůrci něco vypovídat. Nevím, zda chci o tomto filmu také tak přemýšlet. Bylo by to k pláči...
  Procenta nahoru jen za občas chytlavé písně.

  • fakt jsem se zasmála
  • hudební pohádka
  • hvězdné obsazení
  • zasmála, bohužel nad nesmyslností filmu
  • písničky často nesmyslné a úplně hloupé
 • 100%
  0
  0
  21. 12. 2014
  kamil schwarz (814 bodů)

  Jak jsem vyděl ukázky na tuhle pohádku hned jsem se zaradoval.Protože spolupráce otec a syn Svěrákových zaručuje kvalitu a ještě pan Uhlíř napsal písničky.Tahle hudební pohádka nemá chybu připomnělo mě to Tři veterány.Celí film provází hlasem pan Zdeněk Svěrák zpívají všichni kdo tam hrají ale hlavní roli mají herci co jsou i zpěváci.A natáčí se to na krásném hradě.Tet to vyšlo na DVD doporučuji koupit podívá se celá rodina.

 • 95%
  0
  0
  1. 12. 2016
  Vendula86 (563 bodů)

  tato výpravná filmová pohádka se zase po dlouhé době povedla. tři bratři se vydají do širého světa a nakonec příběhu se naučí co po nich jejich otec chtěl a dokonce si každý z bratrů dovede domů vysněnou nevěstu.herci dyk, klus a piškula se se svými rolemi dobře popasovali.

 • 50%
  0
  0
  20. 7. 2015
  elissz (555 bodů)

  O ničem.

 • 0%
  0
  0
  29. 7. 2016
  Messiአ(502 bodů)

  Na konci jsem málem odpad', proto Bratrům dávám odpad! Jediný prvek výstavby Tří bratrů je dost vlastní i textům Tomáše Kluse – „hravé“ rýmování, které je zbaveno jakékoliv obsažnosti, tudíž místo toho, aby písně posouvaly příběh, nastává přesný opak, kdy příběh je pouhou kulisou k nezávažnému zpívání s televizním lookem a místy špatným zvukem (děti, rým!). Dále už jenom ve zkratce, která je vůbec pro film výstižná: Neinvenčně uchopený pohádkový eintopf postrádá napětí, především díky retardujícímu, na dětičky neustále pomrkávajícímu Svěrákově vypravěči. Pasivní hlavní postavy (bratři) nikdy neidentifikují ono zmiňované zlo (pro Klusovy fanynky: Zlo), nemusí překonat žádné opravdové nástrahy. Prostituce je vydávána za lásku. Vtipy cestou (Cestou?) zabloudily. Do dětského kánonu se však pohádka bezpochyby zapíše, a to transsexuální ježibabou (Lábus) a pedofilní romancí (Piškula–Červená Karkulka). Trollicí facebooková stránka Znásilnil mě Zdeněk Svěrák budiž legitimizována.

 • 45%
  0
  0
  23. 8. 2014
  fifek-fifi (471 bodů)

  Tak na tuhle pohádku se těším. Doufám, že nebudu zklamaná!

 • 75%
  0
  0
  7. 1. 2016
  Judinka (420 bodů)

  Přestože mi trochu trvalo, než jsem si našla cesta k pohádce dua Svěráků :o) myslím si, že mé čekání stálo za to a přes předešlé spíše negativní komentáře jsem musela uznat, že je zmíněná pohádka opravu velmi zdařilá. Má i přes svůj značně hudební nádech i svá slabá místa a celý příběh po úvodní Šípkové Růžence poněkud zaostává, ale i tak jde o jednu z pohádek, která stojí určitě za zhlédnutí a bude se Vám líbit a možná se na ni podíváte i znovu aneb My jsme bratři tři, to jsme my :-D

 • 0
  0
  12. 2. 2015
  dis (419 bodů)

  50%
  Děcka se bavila, tedy jak které. Ono jde v podstatě o vytvoření věšáku na Uhlířovo písničky a vtipné nápady Svěráka staršího. Tak nějak mi připadá, že tady kecal Svěrákům do vaření scénáře Láďa Hruška :-(

  • pár vtipných momentů
  • pár písniček, co ještě daly poslouchat (málo!)
  • tu a tam závan slušného hereckého výkonu
  • výtvarná stránka filmu
  • opsaný nápad s vypravěčem
  • absolutní absence příběhu
  • hanebná neúcta k pohádkám
  • atentáty na logiku (i vyprávění má svá pravidla), dokonce i v rámci svěrákovského humorna
  • ohrožení dětského vkusu a inteligence
 • 10%
  0
  0
  27. 2. 2015
  dubjanka (402 bodů)

  A prý že jsme machři na pohádky! No tak tohle "veledílo" se evidentně nepovedlo. Příběh splácanej, písničky s podivnými texty....

 • 65%
  0
  0
  30. 1. 2015
  keddie (361 bodů)

  Na Tři braty je potřeba nahlížet jako na zpívanou pohádku určenou hlavně dětem (se kterými na ni půjdou i rodiče). Je jasné, že kvůli spoustě výborných herců nemohlo zbýt dost peněz na super triky. O to přece ale nejde. Folm je to docela vtipný, s jednoduššími písničkami, pěkně natočená. A děti jsou z ní nadšené. A o to přece šlo, ne?

 • 80%
  0
  0
  25. 12. 2017
  Jana Květoňová (360 bodů)

  Nejslabší, nenejslabší, rozhodně lepší, než když se pustí do scénáře Jiří Chalupa. Pobavili jsme se. Vtipné!

 • 10%
  0
  0
  29. 12. 2015
  kocka-kockova (335 bodů)

  Nic, opravdu nic nedokáže ospravedlnit natočení této kraviny. Se sledováním jsem skončila přibližně v době, kdy se na obrazovce objevila Karkulka připomínající reklamu na očkování proti encefalitidě a to mě přivedlo k myšlence, jestli náhodou nebyl Zdeněk Svěrák v době, kdy psal scénář napaden klíštětem. Snad jedině borelie na mozku autora by mohly vysvětlit, proč bylo toto napsáno a natočeno.

 • 15%
  0
  0
  27. 2. 2015
  martek (323 bodů)

  Velké zklamání. Sice hlavně kvůli velkým očekáváním, ale bez herců a písní je film hodně prázdný. Písničky jsou navíc nadprůměrné jen v první třetině. Herci jsou bezva, ale po čase přestanou bavit a jen jsem si říkal, jak je to slabounké převyprávění notoricky známých pohádek s tím, že se občas využije něco z toho k novému vtipu.

 • 75%
  0
  0
  9. 4. 2015
  koudel (317 bodů)

  Svěrák+Svěrák mne snad nikdy svou tvorbou nezklamali. Herecky také výborné. Těším se ještě na další projekty.

1 2 3 dalsi posledni
62 72 ?
 • zuz 10%
 • Psisko59 70%
 • limeta 80%
 • bedys 0%
 • Jana Květoňová 80%
 • konias 75%
 • SNCIS 50%
 • rarasek.slunicko 80%
 • Filmokolik 40%
 • michal-tkadlec 70%
všechna hodnocení (178)
jak hlasovat?

V žebříčcích uživatelů

Sdílet tuto stránku:

Partneři: