Three Brothers (mezinárodní název)
Česká republika Česká republika
Dánsko Dánsko
90 minut

Žánry

:
Rodinný, Pohádka

Obsah

:
Tři bratři (Vojtěch Dyk, Tomáš Klus, Zdeněk Piškula) se vydávají do světa na zkušenou, aby si našli nevěsty a rodiče jim mohli předat hospodářství. Sourozenci více »« méně

Režie

:
Jan Svěrák

Scénář

:
Zdeněk Svěrák

Herci

:
Zdeněk Piškula Tomáš Klus Vojtěch Dyk Jiří Lábus Oldřich Kaiser ...
Premiéra: 14. 8. 2014
Distributor: Bioscop
Jste na stránce filmu Tři bratři. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Tři bratři myslíte! K 24. březnu 2023 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28344 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Tři bratři


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 45%
  2
  1
  2. 12. 2017
  Brenan88 (46332 bodů)

  Tři bratři jsou pro mne nejslabším spojením dua Svěrák - Svěrák. Písničky jsou pěkné a příběh s Vojtou Dykem je i zábavný,ale jako celek mne to moc neoslovilo. Navíc příběh s červenou Karkulkou působí hodně pedofilním dojmem,když vezmu v potaz kolik Karkulce a kolik jejímu zachránci.

 • 100%
  2
  0
  3. 7. 2015
  martin-mickey-stusak (27040 bodů)

  Duu Svěrák & Svěrák se opět povedl fenomenální kousek. Tři velmi známé klasické pohádky 'Šípková Růženka', 'O Červené Karkulce' a O dvanácti měsíčkách' spojili k sobě (nikoliv dohromady), do každé vsadili jednoho ze tří bratrů, kteří vše propojují v celek a vše proměnili v jednoduchý a velmi chytlavý pohádkový muzikál, jaký tu ještě nebyl. Dětem je tak takový žánr více přiblížen a ve světě české kinematografie byla konečně zalepena dlouho trvající díra. Výprava už dle očekávaní velkolepá, kterou navíc zvýrazňuje nádherná kamera. Už od počátku je poznat, že je snímek určen pro velmi malé děti. Děcké stíny během -Svěrákového- vyprávění jakoby s kina je vtipné a cílené. Vypravěč prostě mluví k dětem a komunikuje s nimi. Oceňuji nápaditost celého projektu a hlavně jeho zaměření. Pro ty nejmenší je vyprávění srozumitelné a jak jsem se již zmínil, melodiemi velmi chytlavé. Klobouk dolů. Z tohohle bude klasika jak vyšitá.

 • 65%
  0
  0
  24. 12. 2022
  Pete69 (23395 bodů)

  Tato pohádka má kvalitní Svěrákovský rukopis, na druhou stranu mládí herci se moc nepředvedli a na mě je těch písniček až moc. Je to směska kvalitních časem prověřených pohádek a celkově na mě tato pohádka udělala dobrý dojem a postupně se probojovala mezi stálice našich vánoc.

 • 60%
  0
  0
  21. 8. 2021
  JosefTomas (8957 bodů)

  Pohádka, jejíž nejoriginálnější prvek je prolomení 4 stěny samotným Svěrákem. Zbytek je sice solidně natočenou, ale zároveň nijak nevybočující pohádkou, která v sobě sice obsahuje pohádky 3 a celkem kreativně je propojuje, ale krom toho jede v zavedených kolejích a omílá to, co bylo řečeno už jinde. Škoda, když vizuál i písně jsou velmi dobré.

 • 80%
  0
  0
  25. 12. 2017
  Jana Květoňová (6642 bodů)

  Nejslabší, nenejslabší, rozhodně lepší, než když se pustí do scénáře Jiří Chalupa. Pobavili jsme se. Vtipné!

 • 50%
  4
  0
  5. 12. 2017
  SNCIS (6521 bodů)

  "Když si tě, dívko, představím, jak tam spíš, spánkem jak smůla lepkavým chci být blíž. Neví se kdy, však ví se kam mám se dát, já tě z té smůly vysekám, mám tě rád." Za dobrého Tomáše Kluse a jeho dějovou linku (Remake pohádky "Šípková Růženka"). Zbytek filmu je už je už slabší - Piškula má nejhůře natočenou část filmu. Dyk pobavil, písničky obstojné. - 50%.

 • 100%
  0
  0
  3. 12. 2022
  avenis (5499 bodů)

  Už dlouho jsem neviděla tak dokonale krásnou a příjemnou pohádku. Kde začít? Vizuálně perfektní. Textově zajímavé a libozvučné. Kombinace rýmů, zpěvů i současně znějících, ale nerušivých vsuvek. Dobře zahrané, nikdo se nepitvoří, nepřehrává, všichni artikulují a je jim rozumět. Několik zajímavých nápadů, které tu ještě nebyly. Svěrákuhlířovské písničky, které si bude každý brzo pamatovat. Suma sumárum, tuhle pohádku budu milovat jako "S čerty nejsou žerty." Už se těším na vánoce.
  (17.8.2014)

 • 80%
  1
  1
  27. 2. 2015
  limeta (5116 bodů)

  Milé, líbivé, poetické. Body přidávají Dyk s Klusem. Celkem spokojenost, jen ten vlk....

 • 60%
  1
  0
  11. 10. 2014
  Petrson (4137 bodů)

  Tři různé pohádky, tři různé kvality a tři vtipní, polodementní, bratři. Jeden si nic nepamatuje (stejně jako král-proč?), druhý je asi pedofil a třetí stále na tripu s věčným úsměvem a stále se o něco bouchá. Nejlepší je Zdeněk Svěrák jako vypravěč, či Jiří Lábus v roli čarodějnice, nebo LIška jako Holub. Film drží ještě dobře pohromadě písničky. V první pohádce jsou podivnosti (trní dorůstá, pak už zase ne, na zámek se dá dojet tři krát za den, kostra v trní-kdo to byl? ). Druhá pohádka je pedofilní ( fóry jako od Petra Čtvrtníčka ) s přemírou mluvících zvířátek v lese ( vzpomínka na Kukyho?). Proč nemluví koně, krávy v jiných pohádkách, to nevím. Nejlepší byla loutka jelena ( nejsou prachy, tak budeme dělat, že to je jelen - bomba, škoda že to nebylo celý takový, to mě bavilo). Vyšel i vlk. No třetí pohádka, to je už Monty Pythnon úplně s "dementním" Dykem, který je snad pořád na tripu, ale to drží pohádku nad vodou. Tam už není jinak vůbec nic. Takže Kaiserovy křupající prsty ( zvuk jak při kácení lesa ) jsou jen tečkou za pohádkovou estrádou, která pobaví, i když je úplně téměř o ničem, bez gradace, jen tak.

  • kamera, výprava, písničky
  • Zdeněk Svěrák, Jiří Lábus,loutka jelena, vlka a běžící kráva ve sněhu, "dementní" role Vojty Dyka
  • tak nevím, proč to vzniklo, jestli kvůli dětem, nebo to byl kakul na jistotu
 • 0
  0
  14. 12. 2014
  roque (2923 bodů)

  Jelikož je režisérem Svěrák, tak to už něco říká. Film jsem sice neviděla, ale mohl by být docela dobrý, tedy podle ukázek. I když tedy ty filmy, kde se zpívá moc nemusím a opět čerpají z klasických pohádek, tak si koledují o pěkný mišmaš. Uvidím.
  Tři pohádky v jednom. :(

  • režisér
  • herci
  • kostýmy
  • hezký plakát
  • zpívání
 • 65%
  1
  0
  14. 1. 2016
  Petr Kocfelda (2916 bodů)

  Krásná hudební pohádka...

 • 35%
  1
  0
  21. 12. 2014
  VasaFlasa (2818 bodů)

  Tvůrčí duo Svěrák & Svěrák má určitě velký potenciál udělat kvalitní originální film (a již jsme se o tom několikrát přesvědčili), tak proč se tentokrát snaží recyklovat klasiky? Do 90 minut narvané 3 všem známé pohádky, které jsou propojené díky 3 sourozencům je bohužel minimálně přidaná tvůrčí hodnota, kterou nezachránilo ani dobré herecké obsazení. Nějak jsem ale nepochopil, proč Jirka Lábus hraje ženskou postavu babu z mokřin.

 • 85%
  0
  3
  7. 7. 2018
  nikol125 (2781 bodů)

  Nádherná česká pohádka od dua Svěrák - Svěrák. Byly v ní spojeny hned tři pohádky. O Šípkové Růžence, O Marušce a O Červené Karkulce. Podle mne výborný nápad spojit do jedné pohádky tři velice známé. Líbilo se mi obsazení hlavních postav. (Tomáš Klus, Vojta Dyk a Zdeněk Piškula)

 • 50%
  1
  0
  2. 2. 2016
  HappyPiere (2773 bodů)

  Dlouho jsem přemýšlel, proč je to tak infantilní, až mi došlo, že to kopíruje Mrazíka. V budoucnu možná nová klasika...

 • 65%
  2
  0
  11. 2. 2016
  Ombak_Penari (2764 bodů)

  Kdybych nezhlédl ve stejnou dobu také pohádku "Cesta za Vánoční hvězdou", asi bych hodnotil o hvězdičku víc. Ale když jsem originálně napsané a krásně zpracované Cestě dal čtyři, tady to musí být rozhodně méně (tady mají kupodivu obě pohádky téměř totožné hodnocení). Originalita šla na vandr, předložen je příběh, který celkem sterilně propojuje tři notoricky známé pohádky do násilného celku v dost otravném písňovém hávu. Nuda k ukousání. Na druhou stranu ale nelze upřít režisérské a výtvarné kvality, krom ohavného vlka jsem narazil na řadu okamžiků, které vysloveně lahodily oku (zarostlý hrad v Růžence) nebo byly velmi působivě natočené (všechny scény se dvanácti měsíčky). Mohl bych jich jmenovat celou řadu, pohádka byla na první pohled velmi působivá, ale jinak nuda, nuda, šeď, šeď. Nakonec jsem došel k závěru, že za neúspěch nemůže Jan Svěrák, ale (Zdeněk Svěrák promine) Zdeněk Svěrák! Nic proti němu, ale tenhle scenáristický tah tedy úplně nevyšel...A jinak Tomáš Klus je dřevo!

 • 70%
  1
  0
  20. 9. 2014
  marie-kolarova (2639 bodů)

  Začínáme se Šípkovou Růženkou. Hravá, poetická, kouzelná, přesně jaká má být. Zdařilý akcent na boj s trním a úžasný Jiří Lábus coby Bába z mokřin. Pokračujeme s Červenou Karkulkou, jednoznačně nejslabší částí. Vlk není ani strašidelný ani odpudivý, spíš jen krabicoidní. Největší propad vidím v zaslíbení cca devítileté holčičky budoucí ženichovi. V poslední části se setkáváme s líbeznou Maruškou a se zlou macechou a její dcerou Holenou. Vysílání pro jednotlivé letní produkty uprostřed třeskuté zimy je poměrně bez nápadu a suše stereotypní, jediné čím se člověk zabaví, jsou zdařilé kreace Ivany Chýlkové v roli macechy a Aleny Dolákové jako její dcery. Při třetím kole už těm dámám pomalu fandím.

 • 70%
  1
  0
  28. 3. 2015
  stantheman (2399 bodů)

  Na pohádky nekoukám , jen vyjímečně...že to jsou Svěráci....Má to svůjimage , ale chybí větší originalita scénáře. Vadí mi ten mix známých pohádek...tohle nechme Amíkům /Into the Woods/. Písnišky hezké , ale nemá to švih a napětí...

 • 70%
  1
  0
  16. 8. 2014
  Hare77 (2026 bodů)

  Jak všude piší, tři pohádky v jednom filmu, přetažené písničkami, souhlas. Kdo to chce vidět, musí být naladěn na třetí třídu základní školy, na dospělé se myslelo míň, ale trocha humoru tam je. Myslivec je skutečně lehce pedofilní. Jednoduché písničky s jednoduchými texty, loutky místo triků, Holub Liška je fajn. Pro vyznavače vánočních pohádek v televizi úplně OK. Zdeněk Svěrák prostě umí psát jednoduše a pochopitelně:), i když Tři bratři nejsou Tři Veteráni, dvakrát napsal Zdeněk Svěrák a Oldřich Lipský vyrežíroval veterány opravdu nezapomenutelně. Uvidíme, co udělá čas s bratry, kteří jsou pro mladší publikum.

 • 60%
  1
  0
  15. 8. 2014
  Siddharta (1764 bodů)

  To je škoda, že film jsou "jen" tři provařený povídky, teda pohádky. SaS jdou vždy najistotu, neriskují a najdou to, co funguje jinde, jako u Lotranda a Zubejdy. Klasiku. Škoda, že se nepustili do originálního díla, nebo z toho neudělali jeden velký příběh. Jak jinak, než u SaS "laskavý" humor, mohlo ho být více, překvapivě opravdu hodně písniček, možná vedlejší role převyšují ty hlavní. Myslivec, který balí sedmiletou Karkulku? Divný. Vše dobře zahráno. Lehce bizardní, cimermanovské a díky rukopisu Zdeňka Svěráka jednoduše čisté. Umět jednoduše psát je umění.

 • 50%
  1
  0
  10. 2. 2015
  jvempire (1208 bodů)

  Nuda.

 • 0%
  0
  0
  25. 1. 2015
  virgoii (1197 bodů)

  Ufff strašná slátanina pohádek.

 • 50%
  1
  0
  9. 2. 2015
  Ciiiri (949 bodů)

  Film jsem původně ani nechtěla vidět. Ale slyšela jsem, že se povedl. Tak jsem se konečně rozhoupala a shlédla ho. Celou dobu jsem vážně nemohla odtrhnout oči. Něco takového jsem se vážně nečekala. :-(
  Nepochopila jsem smysl této pohádky, ani její změny, ani proč podporuje trestné chování... (nebudu rozepisovat, každý pozná, když uvidí).
  Každé dílo má o svém tvůrci něco vypovídat. Nevím, zda chci o tomto filmu také tak přemýšlet. Bylo by to k pláči...
  Procenta nahoru jen za občas chytlavé písně.

  • fakt jsem se zasmála
  • hudební pohádka
  • hvězdné obsazení
  • zasmála, bohužel nad nesmyslností filmu
  • písničky často nesmyslné a úplně hloupé
 • 100%
  0
  0
  21. 12. 2014
  kamil schwarz (816 bodů)

  Jak jsem vyděl ukázky na tuhle pohádku hned jsem se zaradoval.Protože spolupráce otec a syn Svěrákových zaručuje kvalitu a ještě pan Uhlíř napsal písničky.Tahle hudební pohádka nemá chybu připomnělo mě to Tři veterány.Celí film provází hlasem pan Zdeněk Svěrák zpívají všichni kdo tam hrají ale hlavní roli mají herci co jsou i zpěváci.A natáčí se to na krásném hradě.Tet to vyšlo na DVD doporučuji koupit podívá se celá rodina.

 • 95%
  2
  0
  1. 12. 2016
  Vendula86 (652 bodů)

  tato výpravná filmová pohádka se zase po dlouhé době povedla. tři bratři se vydají do širého světa a nakonec příběhu se naučí co po nich jejich otec chtěl a dokonce si každý z bratrů dovede domů vysněnou nevěstu.herci dyk, klus a piškula se se svými rolemi dobře popasovali.

 • 75%
  1
  0
  7. 1. 2016
  Judinka (627 bodů)

  Přestože mi trochu trvalo, než jsem si našla cesta k pohádce dua Svěráků :o) myslím si, že mé čekání stálo za to a přes předešlé spíše negativní komentáře jsem musela uznat, že je zmíněná pohádka opravu velmi zdařilá. Má i přes svůj značně hudební nádech i svá slabá místa a celý příběh po úvodní Šípkové Růžence poněkud zaostává, ale i tak jde o jednu z pohádek, která stojí určitě za zhlédnutí a bude se Vám líbit a možná se na ni podíváte i znovu aneb My jsme bratři tři, to jsme my :-D

 • 50%
  1
  0
  20. 7. 2015
  elissz (557 bodů)

  O ničem.

 • 45%
  1
  0
  23. 8. 2014
  filmomaniak (501 bodů)

  Tak na tuhle pohádku se těším. Doufám, že nebudu zklamaná!

 • 0
  0
  12. 2. 2015
  dis (461 bodů)

  50%
  Děcka se bavila, tedy jak které. Ono jde v podstatě o vytvoření věšáku na Uhlířovo písničky a vtipné nápady Svěráka staršího. Tak nějak mi připadá, že tady kecal Svěrákům do vaření scénáře Láďa Hruška :-(

  • pár vtipných momentů
  • pár písniček, co ještě daly poslouchat (málo!)
  • tu a tam závan slušného hereckého výkonu
  • výtvarná stránka filmu
  • opsaný nápad s vypravěčem
  • absolutní absence příběhu
  • hanebná neúcta k pohádkám
  • atentáty na logiku (i vyprávění má svá pravidla), dokonce i v rámci svěrákovského humorna
  • ohrožení dětského vkusu a inteligence
 • 65%
  1
  0
  30. 1. 2015
  keddie (446 bodů)

  Na Tři braty je potřeba nahlížet jako na zpívanou pohádku určenou hlavně dětem (se kterými na ni půjdou i rodiče). Je jasné, že kvůli spoustě výborných herců nemohlo zbýt dost peněz na super triky. O to přece ale nejde. Folm je to docela vtipný, s jednoduššími písničkami, pěkně natočená. A děti jsou z ní nadšené. A o to přece šlo, ne?

 • 10%
  0
  0
  27. 2. 2015
  dubjanka (416 bodů)

  A prý že jsme machři na pohádky! No tak tohle "veledílo" se evidentně nepovedlo. Příběh splácanej, písničky s podivnými texty....

1 2 3 dalsi posledni

Hodnocení a recenze Tři bratři

61 72 ?
jak hlasovat?
 • Volpe 75%
 • pavla-voracova 55%
 • avenis 100%
 • HanO 80%
 • dominik11 55%
 • eman-fiala 5%
 • Psychotronix 70%
 • JosefTomas 60%
 • Reacherjack2016 70%
 • Deacon Frost 80%
všechna hodnocení (226)

V žebříčcích uživatelů

5. místo z 33 v žebříčku uživatele Petra8619
43. místo z 104 v žebříčku uživatele Demyk
349. místo z 438 v žebříčku uživatele elza1