Česko Česko
Slovensko Slovensko

Žánry

:
Pohádka

Obsah

:
Nad kolébkou novorozeného Urbana stojí tři sudičky: dva dobří duchové osudu mluví o bohatství a lásce, zlá sudička o chudobě a nekonečných strastech. Čí více »« méně

Režie

:
Jitka Rudolfová

Scénář

:
Jitka Rudolfová

Herci

:
Michal Balcar Viktor Preiss Jaroslav Plesl Václav Neužil (II) Jana Plodková ...
Premiéra: 15. 8. 2019
Distributor: Bontonfilm
Jste na stránce filmu Hodinářův učeň. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Hodinářův učeň myslíte! K 11. srpnu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28096 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Hodinářův učeň


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 70%
  0
  0
  26. 12. 2020
  Pete69 (20657 bodů)

  Tak o letošních vánocích jsem kromě klasiky viděl 2 nové pohádky a obě se mi líbily. Hodinářův učeň je co se příběhu týče velmi povedený. Skvěle zahrál Viktor Preiss a Jana Plodková, které jsem v roli "oplzlé hampejznice" a zlé sudičky opravdu věřil. Pěkné.

 • 45%
  0
  0
  26. 12. 2020
  kknk2 (2257 bodů)

  Zhlédnutí Hodinářova učně bylo zbytečné. Vyplýtvané peníze na dobré kameře a kostýmech, nesnesitelný ústřední pár v ještě více bezduchém ději, který má k pěkné pohádce daleko.

 • 80%
  0
  0
  18. 12. 2019
  gumoch (286 bodů)

  Musím tady lehce nadhodnotit už jen za paní Plodkovou a dvojici Neužil - Plesl. Snad díky těmto hercům jsem měl na pohádku velká očekávání a jo, splnilo se to. Já jsem se bavil a myslím si, že je to přinejmenším zajímavý filmový počin, který nám ukáže českou pohádku zase z trochu jiné strany.
  A v neposlední řadě jedno jméno, zářící kdekoliv - Miroslav Krobot.

 • 65%
  0
  0
  1. 10. 2019
  Terabithian (282 bodů)

  Od českých pohádek moc neočekávám. O to příjemněji mě Hodinářův učeň překvapil. Tvůrci sami po projekci připustili, že kdyby měli víc času a peněz, mohli by být přinejmenším triky dotaženější (nepřesvědčivě digitální hmyz nám na druhou stranu hned zkraje dává najevo, že se nacházíme v neskutečném pohádkovém světě). Filmu by prospělo také dramaturgické pročištění, aby nebyl tolik upovídaný a doslovný (i na film pro dětí příliš), měl větší spád a neprodělával tolik tonálních proměn (mezi fraškou a melodramatem, s hororovými scénami jako z Morgiany, ze které jedna klíčová scéna cituje, a jednou muzikální vsuvkou). Po doladění těchto nedostatků by šlo o jeden z nejlepších porevolučních příspěvků k pohádkovému žánru. Také ve stávající podobě jde ale o dostatečně přesvědčivý důkaz, že u nás lze natočit pohádku bez pitvoření, ostentativních genderových stereotypů a rezignace na větší myšlenkovou hloubku (a morální poselství, týkající se v tomto případě zejména chamtivosti a strachu z jiného) a propracovanější filmovou řeč (dynamizace vyprávění střihovými sekvencemi, nikoliv nahodile rozzáběrování, různý vizuální styl pro jednotlivé postavy - světlem zalité záběry s Laurou vs. Urbanovo kráčení krajinou po vzoru romantických básníků, vtipné vizuální citace z jiných filmů - krom Morgiany taky dům s očima z Tatiho Mého strýčka). A Jana Plodková v roli zlé sudičky přehrává tak nádherně, že doufám v její spin-off (po vzoru Zloby s Angelinou Jolie).

Hodnocení a recenze Hodinářův učeň

70 64 ?
jak hlasovat?
 • Panda123 95%
 • Mrykodaj 65%
 • Psychotronix 85%
 • Josef lll 70%
 • Evianka 85%
 • MLFN 45%
 • kknk2 45%
 • lucka-rozsypalova 75%
 • Schneefee 40%
 • dav.bal 75%
všechna hodnocení (69)