Profilový obrázek

avenis

Eva Šindler
9 377
23. TopUživatel

Uživatel o sobě nic nenapsal.

Moravskoslezský, Frýdek-Místek, Česká republika  Shoky & Morthy: Poslední velká akce
  Shoky & Morthy: Poslední velká akce (2021)
  0
  Youtubery nesleduju, tudíž mi toto dílko absolutně nic nedalo. Přes mou oblíbenost jak Kozuba, tak Štáfka nenašla jsem opravdu vůbec žádné zajímavé či zábavné místo. Takže řadím film mezi ty, u kterých tisíce diváků umřelo nudou a já jsem málem byla jednou z nich.
  Tajemství a smysl života
  Tajemství a smysl života (2023)
  10
  Učebnice, která zasvěceným mnohé potvrdí, připomene a možná i utřídí, na nováčky však zapůsobí chaoticky a zběsile. Co věta, to téma k zamyšlení. Vět je mnoho a v rychlém sledu. Vizuální stránka je bombastická a plně vystihuje Vachlerovo nadšení, s jakým se filmu oddal na 200%. Už se nějakých pár let věnuju tomuto širokému tématu a proto jsem většinu filmu souhlasně prokývala, protože mé vlastní zkušenosti mi to potvrzují. To, co tvrdí sympatický čmelda, který zpočátku působil odpudivě. Takže všechny ty poučky, rady a bonmoty jsou nahuštěny do obtížně vnímatelné formy, přesto jsou velmi dobře strukturovány.
  "Co si máš prožít, tomu se nevyhneš."
  Tatér z Osvětimi
  Tatér z Osvětimi (2024)
  6
  Téma holocaustu bylo již zpracováno na mnoho způsobů. Teď přibyl ještě seriál o lásce za ostnatými dráty. Já nevím... otřesnost tohoto námětu a potřeba udržovat u dorůstajících generací povědomí o tom, co se odehrávalo v lágrech je asi správná. Jen si nejsem jistá, jaký dopad to bude mít na generaci, která vyrůstala s umetenými cestičkami a teď žije život se sluchátky na uších a větrem ve vlasech na koloběžkách... V úvodních titulcích se píše o pozměněném ději. Tím se ovšem celé téma mírně degraduje. Co z toho tedy byla skutečnost a co je pouze vymyšleno? Mnohem sugestivnější podání hrůznosti koncentráků je v Zóně zájmu. Přesto i tento seriál považuju za celkem zajímavý. Harvey Keitel, sám židovského původu, podal mimořádný výkon.
  Jedna věc mi však vadí výrazně. Proč ten český dabing u postav, které mají hovořit slovensky?
  Danny & Jarry
  Danny & Jarry (2022)
  6
  Musíte mírovat divadlo Mír a znát jejich specifický slovní i situační humor. Pak je to hodinka celkem dobré vulgárně nechutné zábavy. Pro ty, co divadlo Mír ještě neobjevili, případně jsou více či méně upjatí, doporučuji přistupovat ke shlédnutí s příručním kýblem, osvěžovačem vzduchu a nebo se nedívat. :)
  Víly z Inisherinu
  Víly z Inisherinu (2022)
  3
  To je tak nechutné, že jakýkoliv umělecký dojem je mi ukradený. Jeden debil se rozhodne, že už nechce slyšet hlas druhého debila a když není po jeho, ucvakne si prsty. No sorry, ale tohle fakt neberu. Nominací i ocenění to sesbíralo kopec, ale já bych se autora chtěla zeptat, co tím chtěl ku*va říct.

  Oblíbená díla

  Oblíbení tvůrci

  • Plakát 1
  • Plakát 2
  • Plakát 3
  • Plakát 4
  • Plakát 5+1