Rubicon (USA)
« další názvy »
NSR NSR
Německo Německo
USA USA
120 minut

Žánry

:
Drama, Historický, Thriller, Válečný, Životopisný

Obsah

:
Dlouho očekávaný, napínavý film Valkýra, vypráví skutečný příběh plukovníka Clause von Stauffenberga (Tom Cruise), který stál v čele rozsáhlého protinacistického více »« méně

Režie

:
Bryan Singer

Scénář

:
Christopher McQuarrie Nathan Alexander

Herci

:
Tom Cruise Bill Nighy Tom Wilkinson Carice van Houten Thomas Kretschmann ...
Premiéra: 12. 2. 2009
Distributor: Bontonfilm
DVD: 13. 7. 2009

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  8. 6. 2016
  martin-mickey-stusak (15839 bodů)

  Nic naplat, je to Hollywoodský film s hereckými hvězdami a tak to reálnost celého dění velice pohřbívá a je vcelku jedno, jestli se děj drží historických událostí či ne. Poslední atentát na Hitlera je však kupodivu nejznámější a tak není divu, že po tom filmaři sáhli. Tom Cruise roli hraběte ze Stauffenberga, strůjce atentátu, pojal velmi zodpovědně a se vší parádou, ale pořád je to tváří Tom Cruise, bohužel. Historické základy si jsou však skutečně věrné a velmi dobře dramaticky napsané, takže má snímek překvapivě napětí a svižné tempo, což mimo jiné způsobí, že nejednomu na konci celého příběhu až zamrazí. Film má tedy historickou hodnotu, kterou shazují právě ty známé tváře, což je obrovská chyba, neboť na sebe ulpívají veškerou pozornost místo na postavy jako takové. Ale i tak lze považovat snímek za povedený mající úctu a hlavně vzpomínku na všechny strůjce tohoto puče. Kdyby se to povedlo, mnoho životů by bylo ušetřeno. Ale to už je jiná kapitola.

 • 85%
  0
  0
  19. 7. 2017
  lamps (12731 bodů)

  Singer stále ve vrcholné formě, natočil skutečný příběh o spiknutí skupiny odvážných a neústupných hrdinů tak poutavým způsobem, že jsem u televize doslova chrochtal blahem. Valkýra sice není tak myšlenkově obsáhlá a politicky podbarvená jako Spielbergův Mnichov, a zřejmě právě proto je v konečném součtu lepším filmem. Přímočarý tah na bránu, nejen výborně a napínavě natočený a emocionálně šikovně podlézavý, ale především také skvěle obsazený. Hlavně Cruise zase ukazuje, že s rostoucím věkem zraje jeho herectví jako víno, a je to právě jeho plukovník Stauffenberg, kdo táhne velkou část snímku na svých bedrech. Všechna pozitiva pak ještě podtrhuje krásný ústřední soundtrack od Johna Ottmana, který je při postupném gradování v poslední třetině hodně cítit. Jak říkám, Valkýra není filmem, který má nějakou duševní hloubku, ale je zatraceně zábavné ho sledovat.. :

 • 90%
  0
  0
  20. 10. 2015
  Sheldon (12713 bodů)

  Valkýra je strhujícím válečným dramatem, který staví na hereckých výkonech a především skvěle zrežírované akci. Singer zvládá Stauffenbergův komplot, o kterém všichni diváci dopředu ví že skončí neúspěchem, zrežírovat tak, že se všichni modlí, ať se jim to nakonec povede. Singer skvěle dávkuje napětí a když dojde na tušený závěr spolknou diváci pomyslný knedlík. A navíc skvělý soundtrack Johna Ottmana!

 • 70%
  0
  0
  24. 1. 2018
  Danny F. (11097 bodů)

  Poutavý příběh z historie. Film se povedl.

 • 80%
  0
  0
  1. 12. 2012
  VitvarJane (4439 bodů)

  Tak tenhle film mě naprosto dostal. Nemám sice v lásce válečné filmy, ale Tom Cruise si zde vystřihl roli, za kterou bych mu dala oskara. Je to skvělý film, který podle mě dokáže člověka upoutat do křesla a nepustit, dokud hlavní hrdina nebude zastřelen.

 • 85%
  0
  0
  25. 5. 2015
  evismaior (3752 bodů)

  Nevěřila bych, že se najde role, za kterou budu Toma Cruise obdivovat, ale jeho plukovník von Staffenebrg má všechno - uhlazenost německého důstojníka, vnitřní touhu postavit se světu (a zejména obávanému i zbožňovanému Vůdci) a schopnost převést myšlenky v realitu a navzdory nebezpečí pro něj i jeho rodinu zorganizovat a provést hrdinský kousek - atentát na Hitlera. Nevyšlo to, to je historický i filmový fakt. Ale i tak si myslím, že snímek splnil to, co si přál jeden z dalších organizárotů - ukázal, že všichni Němci nebyli takoví. Že někteří měli i rozum, čest, odvahu a touhu ukončit válku a nenechat německý i ostatní národy dál trpět.

 • 80%
  0
  0
  27. 9. 2012
  TARANTlNO (3328 bodů)

  Atmosféru naléhavosti a paranoie uvnitř německého odporu pomohl režisérovi Bryanovi Singerovi (Obvyklí podezřelí, X-Men, Superman se vrací ) vytvořit tým jeho stálých spolupracovníků, zahrnující Oscarového scénáristu Christophera McQuarrie(Obvyklí podezřelí),kameramana Newtona Thomase Sigela(Superman se vrací,X-Men 1,2) nejen tyhle třešničky na dortu přesvědčili dlouho očekávaný a napínavý drama,kde vypráví skutečný příběh plukovníka Clause von Stauffenberga (T. Cruise)s dobrým výkonem,který stál v čele rozsáhlého protinacistického spiknutí,jehož hlavním cílem měla být likvidace Adolfa Hitlera.Další plusy nasbírala Valkýra za perfektní kostýmy a detailně propracované interiéry.Svižné tempo a napětí,prostě všechno,co jsem čekal od dobře sehraného dramatu mohl čekat,když jsem to spojíl s historickou autentičnostní událostí,dostal jsem něco, z čeho mě v závěru opravdu mrazilo v zádech.

 • 95%
  0
  0
  22. 7. 2013
  výfuk (2962 bodů)

  Singer je pán. Ve většině případů mě jeho filmy nadchli a Valkýra do jistých měr, nebyla vy jímkou. Úžasně zpracovaný motiv, kde se každá procházka před kamerou jeví jako realismus a ráj. Cruise byl ve své roli úžasný, sebevědomí, cílevědomí a hlavně přesvědčiví. Ať už se to týká výkonu Nighy nebo Stamp a taky Branagh, každý byl ve své roli nezapomenutelný. Ottman je skladatel, který svou kariéru věnoval béčkovým Marvelovkám a taky Singerovi a v tomto valkýrovském případě mě jeho hudba tahala za uši a dodávala epickému konci filmu malebnou šťávu. Nikdy nikdo příběh Valkýry nezpracuje tak dokonale po stránce hudby, kamery, scénáře, režie a hereckých výkonů jako Singer, Sigel, Ottman, McQuarrie a Cruise, Nighy, Branagh a Stamp.

 • 100%
  0
  0
  25. 9. 2012
  brbla666 (1513 bodů)

  výborně zpracované,dalo se na to koukat.

 • 95%
  0
  0
  17. 4. 2016
  michal-svarc (90 bodů)

  Jeden z nejlepších válečných filmů který se války přímo nedotýká.Neuvídíme me zde žádné vybombardované město,žádné vylodění na Iwo jima.Nic takového. Naopak uvidíme hrstku lidí kteří se vzepřeli Říši.Hrstku,jenž věděli ,že pokud neuspějí tak skončí tváří v tvář popravčí četě. Na tento film jsem se díval s pocitem,že bohužel nedopadne dobře.Vynikající výkony Cruise,Nighyho a Branagha. Jedinečná historická rekontrukce držící se faktů. Člověk si říká co kdyby dali dvě bomby... co kdyby to nebylo právě v tomhle bungru..co kdyby postava hraná T.Kretschmanem se postavila na stranu ,,zrádců´´ . Jedno kdyby je ale jisté.Kdyby se toho neujali Singer s Cruisem tak by to podle mě nedopadlo tak dobře

 • 75%
  0
  0
  11. 1. 2018
  dusek.pav.p (44 bodů)

  Pět let jsem tenhle film odkládal, protože z představy, jak Cruise hraje Stauffenberga, jsem byl mírně řečeno vyděšený. Až při samotném sledování jsem zjistil, že zde hraje také Bill Nighy, Kenneth Branagh, Eddie Izzard nebo Tom Wilkinson - všichni nacisti jak poleno. Ale Singerova režie je naprosto úžasná a před jeho schopnostmi smekám. Myslím, že spiklencům z 20. července vytvořil důstojný památník, byť to ve filmu vypadá, že se jim osudný den zadařilo mnohem víc, než jak tomu asi bylo ve skutečnosti.

75 ? ?
jak hlasovat?
 • janeliberte 80%
 • Dany Jones 95%
 • Kim6 45%
 • ZARaz 85%
 • Matëj159 5%
 • Katydevinsk 75%
 • Mondyes 100%
 • Peříková 75%
 • Had 55%
 • Pacman 75%
všechna hodnocení (175)

V žebříčcích uživatelů

24. místo z 68 v žebříčku uživatele ory99
26. místo z 34 v žebříčku uživatele Anni
30. místo z 38 v žebříčku uživatele Venom81
30. místo z 38 v žebříčku uživatele Venom81
44. místo z 64 v žebříčku uživatele Davi
81. místo z 208 v žebříčku uživatele kellys2
99. místo z 119 v žebříčku uživatele pantak
101. místo z 104 v žebříčku uživatele Demyk
112. místo z 268 v žebříčku uživatele DiegoK
Sdílet tuto stránku:

Partneři: