Dunkirk (USA)
« další názvy »
USA USA
Velká Británie Velká Británie
Francie Francie
Nizozemí Nizozemí
107 minut

Žánry

:
Akční, Drama, Historický, Thriller, Válečný, Blockbuster, Oscarový, Podle skutečných událostí, Retro
Motto: Událost, která ovlivnila náš svět.

Obsah

:
Očekávané válečné drama vizionáře Christophera Nolana vychází z událostí evakuace obklíčených francouzských, britských a belgických vojáků z pláží severofrancouzského více »« méně

Režie

:
Christopher Nolan

Scénář

:
Christopher Nolan

Herci

:
Tom Hardy Cillian Murphy Mark Rylance Kenneth Branagh Harry Styles ...
Premiéra: 20. 7. 2017
Distributor: Vertical Entertainment CZ
Přístupnost: MP-12
Jste na stránce filmu Dunkerk. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Dunkerk myslíte! K 14. srpnu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28099 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Dunkerk


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 95%
  8
  3
  10. 9. 2017
  Brenan88 (45573 bodů)

  Nolan opět nezklamal! Dunkirk není typickým válečným filmem,přestože by se to tak na první pohled mohlo zdát. Jenže Nolan na to šel trochu jinak a už samotný styl vyprávění kde nám je naservírováno několik časových linií,které se s blížícím se finále protínají je v tomto žánru originálním osvěžením. Navíc hrůzy války jsou zde natočené bez zbytečných brutalit a krve. Očividně,když je film kvalitní už v samotném scénáři,tak si nemusí pomáhat nadbytečnými záběry s létajícími končetinami. Jen těžko můžu přijít s chválou,která zde již nebyla zmíněná. Snímek si zaslouží jen samá superlativa. Po celou dobu snímku jsem byl v němém úžasu. Střídala se zde jedna napínavější scéna za druhou a občas jsem si připadal jako bych ty hrůzy zažíval spolu s vojáky. Při scéně,kdy jsou vojáci schováni v podpalubí a slyší někoho chodit nad jejich hlavami,tak jsem skoro nedýchal. Po filmařské stránce dokonalý požitek ve kterém bych jen těžko hledal použití digitálních triků. Můj zážitek z filmu umocňují navíc vynikající herci v čele s Markem Rylancem a Tomem Hardym,kteří si v mých očích ukradli i přes minimum prostoru pro sebe. Hned v závěsu musím také pochválit Cilliana Murphyho,Kennetha Branghana a Harryho Stylese. Dalším pro mne důležitým prvkem bylo ozvučení,které udělalo polovinu práce a kvality filmu. Myslím,že zde máme žhavého adepta na Oscara. O kvalitě tohoto snímku mluví i to,že se velmi líbil mé mamce,která normálně nemá válečné filmy ráda. Z kina odcházela spokojená a se slzami v očích. Kdo film neviděl,tak udělal obrovskou chybu.

 • 85%
  1
  0
  10. 12. 2017
  Pete69 (20657 bodů)

  Velmi povedený válečný film. Několik příběhů spojených v jeden byl skvělý tah. Film není předigitalizovaný a působí velmi realisticky. Jediným drobným mínusem je pro mě hudba, která je v dlouhých monotóních skladbách místy únavná a někdy i hororová vhodná spíše pro Čelisti. Každpoádně je to skvělá vizuální podívaná bez hektolitrů krve. Christopher Nolan vsadil na příběh a to mu vyšlo na jedničku.

 • 100%
  10
  0
  21. 7. 2017
  Sheldon (16022 bodů)

  Jak popsat film, který se naprosto vymyká standardní filmové produkci válečného žánru. 100 minutová strhující podívaná s úspornými dialogy, bez kapky krve a napětím, že by se dalo krájet. Ponechám stranou označení typu film roku nebo, že by si to mohlo vysloužit Oskara. To je nesmysl. Dunkerk je mistrovské dílo.

 • 95%
  8
  0
  20. 7. 2017
  lamps (14886 bodů)

  Každičká sekunda Dunkerku mi v podstatě suplovala jednu další stránku z vysněného návodu, jak stvořit superkomplexní a bezchybnou filmařinu, jak vzít jednoduchý příběh a podat ho okázale a neokoukaně, jak vyždímat z každé scény zásluhou perfektně sladěného zvuku, hudby a pohybů kamery totální fyzické i psychické maximum. Nolan je vizionář, jakým byl ve 40. letech Welles, v šedesátých Kubrick a sedmdesátých Spielberg. Ta schopnost budovat atmosféru nenápadně, spoléháním na pohledy herců a divácká očekávání, je naprosto fascinující a bezprecedentní. Rylance, Branagh, Murphy a Hardy už nemohli svým rolím odevzdat více a z jejich očí mrazí více než z celé válečné vřavy v Hacksaw Ridge, Hans Zimmer se v genialitě opět mílovými kroky vzdaluje všem ostatním kolegům - údernějších a flexibilnějších soundtracků v dějinách filmu moc nevzniklo. Jeden z nejkrásnějších filmových zážitků za posledních minimálně deset let.

 • 90%
  9
  0
  20. 7. 2017
  JosefTomas (8638 bodů)

  Nolan to opět dokázal, udělal skvělý film a možná adepta filmu roku, jenže co si budeme nalhávat, Temný rytíř je jen jeden. Film jako takový má solidní tempo a až do závěrečných titulků nepovolí. Co se týče herců, nemám problém, Tom Hardy, přestože má minimu textu, si krade každou scénu pro sebe. Styles a Murphy, přestože předvádí skvělý výkon, Hardy je strčí do kapsy. Nolan vám k tomu všemu servíruje krásné záběry a nepříjemný zvuk letadel, dělající nálet, to vše perfektně doplňuje hudba Hanse Zimmra, která podtrhává surovost celé této války. Nolan perfektně zvládá i souboje letadel. Zde se vám nejednou zatají dech. Atmosféra přímo geniální, ale plný počet to není, bohužel.

 • 10%
  3
  1
  12. 1. 2018
  SNCIS (6519 bodů)

  "Budeme pokračovat až do konce, budeme bojovat ve Francii, budeme bojovat na mořích a oceánech, budeme se vzrůstající smělostí a silou bojovat ve vzduchu, budeme za každou cenu bránit svůj ostrov." Dlouhé scény o ničem u kterých hraje melodramatická zvučka. Herecké výkony se ani hodnotit nedají, neboť postav tu je hromada a mně to přijde překombinované. Akce jako takové je tu pramálo, tak ani nechápu zdejší hodnocení... Cože se vám tam líbilo? Jedna hvězda, protože to natočil Nolan a já k němu mám úctu. - 10%.

 • 85%
  7
  1
  19. 7. 2017
  Tom Hardy (5251 bodů)

  Mám s tím v zásadě jen tři problémy. 1) Komplikovaná struktura je zajímavá, ke konci už mi ale těch návratů a dovysvětlivek přišlo přeci jen moc. 2) Vzhledem k bodu jedna je až paradoxní, že zatímco některé momenty film "obkrouží" klidně i pětkrát, podstatná část příběhu Cilliana Murphyho je úplně vynechaná. 3) Nerozklíčoval jsem, proč zhruba jen čtyři kratičké scény nejsou v IMAX formátu? Ale jako celek Dunkerk táhne. Nolan znovu dokazuje, že práci s obrazem a "nervózním" zvukem dotáhl k dokonalosti, měřítko filmu je ohromující, akce strhující a závěr tlačí únosně na strunu emocí, aby byl "jen" dojemný a ne přeslazený. O tom, zda hodnocení poletí nahoru či dolů rozhodne druhá projekce. A tady váhám, jestli si mě zvolené vyprávění nakloní na svoji stranu nebo se potvrdí (a toho se obávám), že je to vlastně jen hezká, ale přebytečná autorská exhibice (jakkoli oceňuji odvahu a samotný nápad propojit optiku vojáka na souši = týden, civilistů na lodi = den a letců = pár hodin). Na druhou stranu zůstane silné vykreslení zmaru, beznaděje a vpravdě geniální práce s "neviditelným" nepřítelem. Projekce v IMAXu je každopádně povinností. Na malé televizi bude, podobně jako například u Gravitace, kouzlo stěží poloviční.

 • 80%
  1
  0
  6. 8. 2017
  Petrson (4111 bodů)

  Dialogy, příběh na 30 minut ve 107 fyzických, nebezopečných, náročných minutách. Film pro Imax, velká plátna, podobně, jako Gravitace. Za vynikající považuji neukázat nepřítele, Němce, žádné vazby na ženy, jen mužský adrenalin, žádní hrdinové, jen masa těl a minimum prostředí. Za nebezpečné považuji i to, že film je natočen tak, že člověk by měl chuť prožít adrenalin v letadlech, na lodi, stát se hrdinou, pomáhat, zachraňovat. Pocit zrát je bez emocí, krve, osobního násilí, lítosti. To je zavádějící, nebezpečné, že ztráta 100 tisích lidských životů je jen součástí válečné hry. Velmi netradiční a nebezpečný film, jak lze vidět válku. Trochu jsem se ztrácel v čase a přeskakoval formát. Vyjímečné a odvážné dílko postavené na obrazu, ocelové atmosféře. Přemýšlím, jak to autor myslel. Obrovská odvaha to takto pojmout.

 • 75%
  7
  0
  20. 7. 2017
  Chimpanzee21 (3855 bodů)

  Zhodnotil bych film jako zajímavý. U mě patří do kategorie rád jsem ho viděl, ale znovu bych si ho nepustil. Film má dobrou hudbu a námět, efekty jsou také velmi dobře zpracované, ale film má i své nedostatky. Jedním z nedostatků je časová nesouladnost, dalo mi zabrat než jsem si uvědomil, že se vlastně příběhy spojili dohromady, protože část která se stala v jednu chvíli byla po půl hodině ve filmu znovu, prostě to nenavazovalo. Druhým jsou podobné osoby, do teď nevím jstli se utopil tenhle nebo ten druhej a třetím nedostatkem je nedostatek řeči, první polovinu filmu jsem si připadal jako na němém filmu, který má opravdu skvělou hudbu v pozadí.

  • Nolan
  • Hudba
  • Námět
  • Časová souladnost
 • 90%
  4
  0
  14. 8. 2017
  hp24 (2830 bodů)

  Film Dunkerk odkrývá jednu z událostí 2.světové války, o které se noc neví, tudíž už za edukativní přínos získává bodíky. Ale především samotné zpracování je výborné. Film diváka pomalu a nenápadně zatahuje do dění, takže po nějaké době je naprosto dokonalé vcítění se do naprosté bezmocnosti uniknout z pasti na pláži Dunkerku. Autoři naštěstí navzdory trendům naštěstí šetřili s triky, což zvýraznilo reálnost prožitku, na druhé straně se neuchylovali ani k "laciným" detailům utržených částí těl. Vynikající bylo ne až tak hudební, ale spíš zvukové podbarvení, umocněné prostorovými zvukovými efekty. - Konstrukcí filmu, tedy přeskakováním v času u jednotliuvých minipříběhů, které se na konci spojí, připomněl Knoflíkáře, ale u těch šlo o ucelené povídky. Tady jde častějším střídáním (a to i den-noc) zpočátku trochu zmatek, chvílí trvá než divák pochopí souvislosti a záměr vyprávění. - Vynikající válečný film!

 • 90%
  2
  0
  14. 8. 2017
  FiL44 (2649 bodů)

  100 procentní zážitek v Imaxu, ale obávám se že jinde to tak mohutně působit nebude. Film propojuje tři časové osy, které se nakonec spojí v jednu. Režie je precizní. Herci dobří a hudební a zvukový doprovod naprosto geniální. Ale osobně doufám, že si příště Nolan vybere něco trochu zábavnějšího

 • 85%
  6
  0
  20. 7. 2017
  marie-kolarova (2509 bodů)

  Nolan ukázal, že lze natočit film s perfektní atmosférou, válečnou bezútěšností a nesmyslností, aniž se u toho valí moře krve a lezou vnitřnosti. Atmosféra funguje i bez těchto prostředků, i když v reálu válka vypadá jinak. Napětí vytváří Zimmerova hudba nikoliv přitažlivost postav, o jejichž osud by se divák bál. Jednotlivé scény se rychle střídají a hlavní protagonisté jsou divákovi tak trochu ukradeni. Soustředění na celek filmu a absence silného příběhu zabraňuje tomu, aby se divák někomu fandil. Závěr dobře vystihuje tehdejší atmosféry hořkosti prohry. Co je to za akci, jejíž výsledkem je pouze úspěšná evakuace a Hitlerovo obsazení Francie? I když evakuace úspěšná samozřejmě byla a nakonec i ta válka se vyvíjela jinak.

 • 85%
  0
  0
  29. 4. 2019
  Vurhor (2017 bodů)

  Dunkirk je dost atypický válečný snímek. Vojáci se tu nevykecávají o tom, kdo všechno je čeká doma, důstojníci nevydávají hořečnatě rozkazy, plus jediné bitevní sekvence jsou ty ve vzduchu s pouhými pár letadly. Nolan spoléhá na čistou audiovizuální autentičnost, precizně zvládá strukturu scén, nelineární střih a fakt úchvatnou kameru. Přesněji řečeno, Nolan se zde snaží vykreslit situaci tak, jak skutečně vypadala, nikoliv tak, jak by si jí normálně filmový režiséři "přáli" mít. Zvuky tu jsou neuvěřitelné (kino je povinnost!), plus Hanz Zimmer mi opět dokázal, že společně s Morriconem a Williamsem patří mezi nejlepší žijící skladatele současnosti. Výraznější bumper ale nastává s postavami, ke kterým člověk příliš nepřilehne, díky čemuž mě film emočně moc nezasáhl, byť jsem u něho napjatý určitě byl. Myslím, že je nakonec škoda, že Nolan se na dané charaktery více nesoustředil, v rámci toho postava Cilliana Murphyho je třeba zcela nedotažená. I přesto je však Dunkirk parádní počin, nebýt těch nedotažených smyček s ústředními charaktery, byla by to pětihvězdičková záležitost.

 • 80%
  2
  0
  13. 8. 2017
  Fxxx (1410 bodů)

  Nolanovy předchozí filmy byly sice vypravěčsky rafinovanější a myšlenkově ambicióznější, ale okázalá struktura v nich mnohdy zastiňovala emoce. Dunkerk, držící se v řadě ohledů více při zemi, je zatím jeho nejfunkčnějším prototypem velkofilmu, jaký Hollywood v současnosti potřebuje, velkofilmu, který budete chtít vidět nejen v technicky špičkově vybaveném kině (nejlépe v kině IMAX), ale navíc opakovaně. Díky soustředěné režii je v něm vše podřízené maximálnímu smyslovému zážitku, jehož intenzita stoupá s každým zhlédnutím, neboť se lépe orientujete v časových vztazích mezi jednotlivými liniemi a můžete víc prožívat a méně řešit naratologickou skládačku. Opojné, závratné a ve své intenzitě nepolevující od začátku do konce.

 • 80%
  5
  0
  20. 7. 2017
  lukas (1383 bodů)

  Tomuhle se říká válečný film s přidanou hodnotou. Nolan samozřejmě vzdává hold odvaze britských civilistů, kteří se svými “bárkami” zachraňovali ve válečné zóně. A pochopitelně na ně pomrkává ve dvou emocionálních scénách, kdy nezůstane oko suché. Ale Dunkerk je ve své podstatě univerzálním snímkem o válce, odvaze, zoufalství, pravdě, lidskosti a touze přežít (ať to stojí, co to stojí), kde o ty kulisy až tolik nejde.
  Kdo čeká pořádnou výpravu, vtahující kameru a akci, dočká se. Vystupují zde velcí herci, ale nestrhávají na sebe pozornost. Postavy nejsou černobílé a de facto nikdo není ušetřen. Kamera funguje ve velkých celcích i dokumentárně laděných mikroportrétech. Vychytrale pracuje s kontrasty - dokáže autenticky zachytit válečnou vřavu i zrcadlící se slunce na moři. A co je důležité, nepůsobí nikterak pateticky nebo kýčovitě. Záměř vyprávět příběh z pláže, vody a vzduchu vyšel a Nolan si zde zajímavě pohrál s vnímáním času z pozice válečného pěšáka, mariňáka a letce. Hollywoodský konec se (naštěstí) nedostavuje, vše končí civilně, pietně.
  Za mě místy rušivá a především nikdy nepřestávající “rucho-hudba” Hanse Zimmera. Kdyby jí bylo méně, možná by díky tomu silněji vyznělo více scén. Chápu, že měla po celou dobu udržovat držet (frenetcké) tempo, ale chtěl jsem si užít i nějakou scénu bez hudebního doprovodu. Film by to bez potíží ustál. A druhá věc, která bude spíš mým “problémem” a autorským záměrem - k téměř žádné postavě jsem si nevypěstoval hlubší vztah. Největší sympaťáci hodni obdivu pro mě ale byli rybáři z rodinné lodi. A z herectví vylézá na povrch sebemenší hnutí mysli. Soustředěné ve vážnosti a o to blahodárnější v momentech, kdy se někdo na okamžik třeba jen v koutku úst usměje. Je to po anglicku uměřené, nepřikrášlené. A o to pro mě sympatičtější. Přál bych Nolanovi, aby se jeho “srdcovce” dařilo i komerčně.

 • 75%
  5
  0
  20. 7. 2017
  Bemiurg (1329 bodů)

  Nemám rád válečné filmy, proto ode mne má každý už z principu postih -20%. Ale tenhle se povedl. Film nemá žádná hluchá místa (kromě záběrů z letadel, které mi připomínaly můj pokus zahrát si letecký simulátor - spousta divokého míření, ale ne a ne zaměřit nepřítele). Skvělá atmosféra podpořená dokonalým zvukem (hudbou?). Za mně nejlepší válečný film, který jsem kdy viděl.

 • 95%
  1
  0
  26. 9. 2017
  Teresie (1107 bodů)

  Dokonalé. Nechápu jak to ten Christopher Nolan dělá .....
  A hudba Hanse Zimmera - teď ji opravdu dovedl k dokonalosti.

 • 100%
  5
  0
  26. 7. 2017
  salisbury (1100 bodů)

  Nolanova režisérsko scénáristická schizofrenie nezklamala a dala světu další filmový majstrštyk v podobě filmu Dunkirk alias Dunkerk. Válečné drama, které plachtí na několika souběžně nesouběžných přílivových vlnách s velmi příjemným hereckým obsazením. Hardy s Murphym jsou pro Nolana sázkou na jistotu, neb to není poprvé kdy si je umístil do svého filmu viz. Inception či povstávající Temný rytíř. Hardy v tomto kousku má roli spíše určenou pro oftalmologa, ale má svůj význam, který je zdatně využit. Hans Zimmer je Skladatel s velkým S a jeho hudbu bych označil v tomto filmu spíše jako hřmotný ruch, chvílemi jsem měl strach o jeho zdraví, neb jsem si myslel, že hlavou narazil do varhaních kláves pln basového rejstříku a na delší čas tam spočinul, ale filmu toto hlavové zakolísání, dle mého skromného uvážení, prospělo. Pohyblivé obrázky mě od Nolana zatím nikdy nezklamaly a již teď se velmi napjatě těším co přijde po Dunkirku, na který se vítězoslavně chystám opět podívat.

 • 90%
  1
  0
  14. 11. 2017
  brcolka (1043 bodů)

  Díky Kinoboxu jsem se zúčastnil tohoto úžasného filmu. Nejsem nadšenec koukání se na dokumenty o válce, takže co se dělo u Dankerku mě minulo. Až když jsem na film šel jsem si o tom něco přečetl, ale to co jsem viděl a mohl si prožít přímo na plátně, překonalo mé očekávání. Neuvěřitelná situace několika set tisíc vojáků, kteří se dostanou do pasti a Němci je kosí a kosí jednoho za druhým. A naproti tomuto nesmyslnému vraždění je kontrast lidí kteří se je vydali zachránit. A hudba od Honzika Zimmera tomu dodává autenticitu. Super

 • 100%
  1
  0
  14. 8. 2017
  batal (893 bodů)

  skvely film..

 • 70%
  1
  0
  3. 2. 2018
  myllyn (885 bodů)

  další film od geniálního režiséra Ch.Nolana! Tentokrát mi chris nezahrál na mou notu. Nekonalo se u mě žádné wow nebo dlouhé chvíle s otevřenou pusou, žádné šokující zvraty, musím si počkat na jeho příští biják, snad mě zase bude šokovat a obdivovat jak u temného rytíře, počátku anebo interstellaru.

 • 100%
  0
  0
  14. 8. 2017
  tedoun (879 bodů)

  Snad lepší válečný film poslední době jsem neviděl. Není to až tak válečný ale spíš psychologický. Film ukazuje, že válka je hrůza a proto nesmí se opakovat. Nádherná hudba filmu taky je parádní. Film Dunkerk má hodnotu nad oscarem a proto se mi i moc moc líbil

 • 90%
  5
  0
  20. 7. 2017
  Punisher (847 bodů)

  Velká paráda! Od začátku filmu až po titulky si člověk nevydechne. Nolan šponuje atmosféru se zvyšující se intenzitou od začátku do konce. V tom mu velmi dobře sekunduje Zimmer svojí hudbou. Film rozhodně stojí za to vidět v kině...jinak se člověk ochudí o řádnou porci atmosféry..například při náletu štuky běhá člověku mráz po zádech..Jestli ale od filmu někdo očekává dalšího vojína Ryana nebo Fury tak si vybral špatný film. Tohle je o něčem jiném!

 • 95%
  1
  0
  24. 7. 2017
  Senn (803 bodů)

  Film, který vtáhne diváka do děje a to od první chvíle. Věřím, že vše je navíc podpořeno zvukovou stránkou, takže atmosféra v kině je rozhodně u tohoto snímku nenahraditelná. Je to silný příběh a myslím, že to dokazuje i to, že po skončení filmu všichni seděli a koukali a nikdo se moc neměl k odchodu.

 • 95%
  1
  0
  14. 11. 2017
  KajkaFajka (722 bodů)

  No tak toto bolo teda super jako dosť. O tejto stuacii som nič neveděla a tak som bola netěšena keď som si čítala o tom čo sa tam udialo. A pretože milujem Hanse Zimmera. A to čo som zhliadla bolo až neuveritelne. Bola som pobavena a zaroveň zhnusena tím čo sa mohlo dít. Musíme se poučiť z historie

 • 85%
  2
  0
  4. 8. 2017
  darth vader (714 bodů)

  Neustále nějaká akce, vizualní stránka bezchybná. Hudba opět jako u ostatních filmů Christophera dokázala atmosféru držet na správné úrovni. Co se ovšem týcě děje, nezaznamenal jsem vpodstatě žádný. Jednalo se totiž o film složený pouze z fyzických akcí. Což nemusí být vůbec špatně. Co bych filmu vytknul je nesrovnalost v postavách a časech ve kterých se film pohybuje. Je správně ,,propagovat" tímto způsobem násilí, nebo se jedná o záměr počestného uvědomění si našich chyb a špatných počínání?

 • 90%
  4
  0
  20. 7. 2017
  Pája DJ (644 bodů)

  Nečekal jsem, že bude film až tak skvělý s naprosto jedinečnou atmosférou, které Vás od začátku táhne zcela do děje a i přes poměrně krátkou celkovou délku, Vás ani na chvilku nenudí. Je úžasné, jak dokázal režisér vše takto během "pouhých" 107 minut do sebe poskládat. Naprosto skvělá atmosféra a to až příliš reálná, doplněná skvělou hudbou Hanse Zimmer i skvělým střihem. V každém případě film roku, který si nesmíte nechat ujít.

 • 95%
  1
  0
  14. 8. 2017
  Kick077 (596 bodů)

  Opravdu hodně povedený válečný film. Dobře a přehledně zpracované jednotlivé příběhy, které tvořili dohromady děj. Celé to bylo podtržené perfektní muzikou, která nenechala ani na chvilku vydechnout. Viděno v Imaxu, kde to teda taky stálo za to. Rozhodně doporučuju.

 • 90%
  2
  0
  6. 2. 2018
  Pacman (586 bodů)

  Více než film, je Dunkirk výborně ztvárněný a natočený hraný dokument. Rukopis Christophera Nolana je tu jasně patrný (obzvlášť se mi líbily vzájemně propojené dějové linky). Soundtrack od "Honzy Pokoje" si tentokrát samostatně rozhodně nepustím, ale tady to funguje skvěle a parádně navozuje tu skličující atmosféru. Střih mi párkrát přišel trochu nedbalý, ale nic neodpustitelného. Rozhodně nečekejte obří válečné akční drama (ano i záchranné mise vyhrají občas celou válku). Tohle je prostě historický dokument. Akorát jednu výtku mám - u Dunkirku se zachránilo cca 330 tisíc vojáků z celkových asi 400 tisíc....ok....ale neviděl jsem v žádném záběru filmu byť jen náznakem, že by jich tam bylo tolik. To šlo udělat z dálky trikově, nebo z dobové dokumentace (aby měl člověk představu). Ale jak už jsem několikrát psal jinde - jen víc takových děl, aby i mladší generace věděla, díky čemu zde dnes jsme a proč nemluvíme německy!!!

 • 95%
  1
  0
  14. 8. 2017
  bmagic (566 bodů)

  Divák, který chce shlédnout film Dunkerk a nezná předem skutečnou událost, podle které je natočen, je překvapen, co vše se za války mohlo stát. Film sám je neskutečně věrohodný tak, že divák má za chvíli pocit, že na té pláži sám je a získává pocit, že se z ní nikdy nemůže dostat. Silný dojem ze skvělého filmu.

1 2 3 dalsi posledni

Hodnocení a recenze Dunkerk

80 88 ?
jak hlasovat?
 • frantisek-navorka 100%
 • aquiver 90%
 • Petra8619 100%
 • Reacherjack2016 70%
 • Mrykodaj 80%
 • Evianka 90%
 • Kubys Fencl 90%
 • xjane 85%
 • what is in the box 100%
 • Lovecour69 80%
všechna hodnocení (240)

V žebříčcích uživatelů

2. místo z 22 v žebříčku uživatele Peto1899
2. místo z 4 v žebříčku uživatele zoubele77
13. místo z 14 v žebříčku uživatele Dusty
103. místo z 155 v žebříčku uživatele dav.bal
349. místo z 598 v žebříčku uživatele Mikik4444
2. místo z 2 v žebříčku uživatele AryaCZE