Hacksaw Ridge (USA)
« další názvy »
USA USA
Austrálie Austrálie
131 minut

Žánry

:
Drama, Historický, Válečný, Životopisný
Motto: Příběh amerického vojáka, který se během války stal hrdinou bez jediného výstřelu.

Obsah

:
Krátce poté, co Japonci 7. prosince 1941 zaútočili na Pearl Harbor, přihlásil se tehdy třiadvacetiletý Američan Desmond Doss, tak jako mnoho jiných mladíků, více »« méně

Režie

:
Mel Gibson

Scénář

:
Andrew Knight Robert Schenkkan

Herci

:
Teresa Palmer Andrew Garfield Vince Vaughn Sam Worthington Hugo Weaving ...
Premiéra: 10. 11. 2016
Distributor: Bioscop
Jste na stránce filmu Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny myslíte! K 14. srpnu 2020 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 26713 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 85%
  2
  0
  23. 7. 2017
  Brenan88 (40360 bodů)

  Mel Gibson je zpět! Budiž mu odpuštěno vše zlé a on opět může předvést svůj dar od boha. Zrození hrdiny má sice pomalejší rozjezd,ale jakmile nabere plné obrátky,tak už se nedá zastavit. Gibson do filmu vtiskl svou duši a jeho reálným (krvavým) pojetím ukázal válku takovou jaká doopravdy byla. Příběh Dosse patří mezi ty nejneuvěřitelnější o kterých jsem slyšel a o to víc si cením,že byl převeden na plátna kin. Film dokáže skvěle pracovat s diváckými emocemi a i proto vás lehce vtáhne do děje.

 • 80%
  0
  0
  27. 6. 2018
  muzz (18017 bodů)

  Já teda nemám Melu Gibsonovi co odpouštět :) Jako režisér opět nezklamal, občas sice vidí všechno černobíle (zlí Angliané versus hodní Američané, nebo zlí Angličané versus hodní Skoti, popř. Evropané v. Mayové, apod) ale filmy jsou vždy udělané poctivě, věrohodně a jsou zábavné. Tento film je navíc podle pravdy, aniž by někomu stranil. Kdo nemá rád historii a válečné filmy, asi se bude nudit. Svoji holku nechte radši v cukrárně.

 • 100%
  3
  1
  22. 11. 2016
  Sheldon (15937 bodů)

  Desmond Doss je totiž superhrdina, ale z masa a kostí, s chybami, s pochybnostmi, který je odhodlaný dělat správné věci a přijímat nedostatky okolí. V tom je největší přínos tohoto zajímavého příběhu. Přiznám se, že mě film oslovil a rád bych vyslovil uznání hereckému ansámblu, protože všichni předvádí skvělé výkony. Oproti nedávnému tankovému dobrodružství Železná srdce s Bradem Pittem je tento casting o dobrou třídu lepší. Andrew Garfield se podle mého soudu oskarové nominaci nevyhne, stejně jako minimálně střihač, autoři výpravy a dost dobře i Vince Vaughn, který se konečně po letech dočkal role odpovídající jeho mnohovrstevnatému hereckému talentu.  Hacksaw Ridge je skvělý film a je vedle Gibsonova Statečného srdce dalším vynikajícím počinem v jeho režisérské kariéře a konečně má také propracovaný scénář. Mimochodem tento film je křesťanštější než deset Umučení Krista dohromady a to tak, že podle mého soudu nemůže nikoho urazit.

 • 70%
  5
  2
  21. 11. 2016
  lamps (14176 bodů)

  Mel pořád úplně nezmoudřel. Vizuálně i akusticky atakuje a místy posouvá over the top sekvence filmové válečné vřavy (při první bitevní scéně máte potřebu se v kině krčit, aby vás nezasáhla odlétající střepina nebo cákanec krve), vypravěčsky je tenhle kontroverzní tvůrce sice naprosto přesný, ale viditelně mu schází jakákoli stylistická kreativita ve formě celkového systému díla. Snímek tak trochu působí jako slepenec více notoricky známých filmů na bázi zdejších témat a motivů, a přestože vše, co se v něm stane, je vzhledem ke klasickým módům vyprávění správně, nenajdeme tu jediné ozvláštnění, jedinou autorskou přidanou hodnotou vyjma litrů krve a vyhřezlých vnitřností. Velké plusy za většinu herců (opakuji herců, ne Garfielda ), důkladnou a kvalitní psychologii a za odporně skličující atmosféru, kterou dokázal charakter přímého boje v žaludku i v myšlenkách vyvolat. Nedostatky naopak v přepáleném patriotismu a úsměvné ikonizaci hlavní postavy, která chvílemi posílá celé filozofické poselství někam na mentální úroveň Forresta Gumpa a Bubby. Na druhou stranu, nekonečný respekt před skutečným Dossem.

 • 95%
  0
  0
  5. 10. 2017
  Pete69 (11625 bodů)

  Silný příběh jednoho zdravotníka ve druhé světové válce. Mel Gibson nevsadil na TOP hvězdné tváře a to se podle mě vyplatilo. Film je natočen dle skutečné události, perfektně strukturovaný, boje jsou velmi realistické a byl jsem doslova přišpendlen do sedačky.

  Skvělé.

 • 80%
  0
  0
  11. 11. 2018
  JosefTomas (6635 bodů)

  Gibson měl potřebu (a zřejmě i chuť) vrátit se zpět. A ono mu to vyšlo a to tak, že útočil i na Oscary. Kvalita tedy je velice nadprůměrná, atmosféra správně špinavá a herci se snaží odehrát své party, jak nejlépe dovedou. Vše pod otěžemi Gibsona, který vážně chytil slinu a naservíroval nám výtečné armádní drama. PS: Od Zachraňte vojína Ryana jsme tu neměli tak surové bitvy.

 • 80%
  3
  0
  7. 12. 2017
  SNCIS (6514 bodů)

  "Pane, pomoz mi zachránit ještě jednoho!" Příběh, podle skutečné události. "Chci bejt zdravotník, zbraň nepotřebuji." Perfektní scénář obsahuje - romantický příběh, pár povedených hlášek "Trochu malé nádobíčko na někoho, kdo si říká Hollywood." , spousta akce, všechno sladěné vkusně dohromady. Mel Gibson natočil povedenou krvavou řezbu, megabiják o skutečném hrdinovi. Jeden z nejlepších válečných filmů posledních let. - 80%.

 • 80%
  1
  0
  5. 1. 2017
  rkotvald (3128 bodů)

  První půlka je uhlazená retro variace na Full Metal Jacket, kde místo obtloustlého nešikovného ňoumy máme v centru dění dobráckého poloretardovaného náboženského fanatika, v podstatě takového silně zásadového Forresta Gumpa (už dlouho se mi nestalo, abych měl z pozice diváka k hlavní postavě tak strašně rozporuplný vztah). Druhá je pro změnu něco jako Saving Private Ryan Reloaded - totální válečný masakr, jaký tu skutečně dlouho nebyl. Dravý, ultra brutální, krvavý, výborně natočený. Tohle kontroverzní křesťanský badboy Mel zkrátka pořád umí (viz Statečné srdce). Konec je bohužel očekávatelný oslavný slow-motion patos. Pokud Gibson jako vypravěč soustavně opakuje nějakou chybu, pak je to přílišná okázalost a doslovnost (což zatím nejvíce vyniklo v Umučení Krista). Méně je někdy (mnohem) více, zvlášť když chcete publiku zasít hluboko do hlavy nějakou myšlenku či názor.

 • 80%
  1
  0
  19. 2. 2017
  FiL44 (2649 bodů)

  Po prvni polovine filmu prijde ta spravna valecna rez. Herci predvadeji nadprumerne vykony. Mel Gibson ma reziji pevne v rukou. Nominace na Oscary jsou naprosto zaslouzene, i kdyz si zrejme zadneho neodnese. Vyborny valecny film. Snad nebudeme cekat dlouho na dalsi Gibsonuv projekt

 • 80%
  0
  0
  10. 4. 2017
  leafroller (2583 bodů)

  Připustím-li, že se vše stalo tak, jak to popisuje film, pak se nedivím, proč dostávali Amíci v Tichomoří tak na frak. Ale zaměřím-li se na postavu hlavního hrdiny a film budu brát jen jako prostředí upravené k zasazení jeho příběhu, pak mohu bez obav přiznat plný počet bodů. Hodně se mi líbilo představení myšlenkových pochodů americké armády, ve kterých je člověk, co odmítá zabíjet, méněcenný a divný. To je potřeba připomínat našinci dnes a denně a nejen proto, že se od roku 1945 toto myšlení nezměnilo ani trošičku. Jinak samozřejmě velký respekt panu Dossovi, který přišel, viděl, zvítězil a frčel zase domů. Ba co víc, po návratu z války z něj nebyla troska, ale normální člověk, co prostě žil dál.

 • 95%
  4
  0
  17. 11. 2016
  marie-kolarova (2040 bodů)

  Snesl dolů taky několik Japonců, ale ti nepřežili. Desmond Doss je věrný svému přesvědčení, že nevezme do ruky zbraň a dodrží ho, i když je na zabití. Je to možná cvok, ale nechce zradit sám sebe. A především absolutně platí, že to není žádný zbabělec. Věří v Boha natolik silně, že se stane inspirujícím i pro ty chlapy, kteří ho původně nesnášeli. My nedokážeme věřit jako ty, ale věříme tvé víře. Parádní bojové scény otvírají pohled do pekla, kterým vojáci v bitvě na útesu procházeli. Film unese i závěrečný patos. Téměř vyprodané kino na konci tleskalo.

 • 85%
  0
  0
  29. 4. 2019
  Vurhor (1824 bodů)

  Slyšte mne, lidé, co tvrdíte, že křesťanství a víra v boha jsou na hovno věci, nechť je pro vás idioty tenhle film důkazem, že víra opravdu dokáže dělat zázraky. Mela Gibsona vůbec nemám rád, ale musím uznat, že režisér je to skvělej. Naprosto krásný příběh podle skutečné události o mladičkém vojákovi, který vstoupil do války, aby mohl zachraňovat životy, nicméně bez toho, aniž by se dotkl jediné zbraně. Film mi svým průběhem krapet připomínal Kubrickovo Olověnou vestu (první půlka ve výcvikovém táboře, druhá na válečném poli). Navíc s velice sympatickým hereckým obsazením, Matthewa Vaughna začínám mít po True detectivovi stále raději. Ty bitevní scény dost drsné, ale to už je vlastně takový Gibsonovo podpis. Byť se to ke konci až moc přenáší do patosu, přesto musím říct, že Hacksaw Ridge je pro mě jeden z nejlepších filmů minulého roku.

 • 100%
  3
  0
  30. 12. 2016
  Arnarmo (1719 bodů)

  Mel Gibson ukázal, že ještě nepatří do starého železa - co se týče režisérského křesla. Pokud chcete vidět, jak drsná, nechutná a smutná umí být válka, je Zrození hrdiny to pravé. První polovina je sice o trochu delší, než by asi bylo nutné, ale stojí pevně ve svých základech a je důležitá k pochopení hlavního hrdiny a celkového pohledu na válku. Navíc, krásně díky tomu uvidíme kontrast mezi první a druhou polovinou.

  Nu a pak začíná druhá polovina - peklo. Profesionální práce v rukou kamery, scénáře a výpravy. Něco tak velkolepého jsem neviděl. Čest Dossovi, jehož odvaha budiž nám příkladem.

 • 85%
  3
  0
  26. 11. 2016
  Fxxx (1410 bodů)

  Už tak fascinující příběh Desmonda Dosse se pod rukama Mela Gibsona změnil ve stoprocentně působivý protiválečný film, který od začátku do konce velmi přirozeně a bez jediného škobrtnutí či snad klišé plyne a s divákem si dělá doslova co chce. V první půli sledujeme Desmondovo odhodlání narukovat a přejeme mu, ať se to navzdory všemu a všem podaří. Ve druhé polovině s ním prožijeme nesmírně sugestivní válečné peklo a nechápeme, co může člověka přimět k tomu, aby se do něj vrhl dobrovolně.

 • 80%
  0
  0
  23. 10. 2019
  kknk2 (1132 bodů)

  Těším se až se na film podívám znovu, což se mi u válečných filmů zatím asi nestalo.
  Hacksaw Ridge je sice velmi zkrvavený snímek, ale hlavní myšlenka je jednoduše
  okouzlující. Noční scénu na bojišti můžete sledovat pouze se zatajeným dechem nebo s
  pusou dokořán. Opravdu herecké výkony vzbuzují emoce (dokonce se dá i zasmát). Některé
  scény mohly být zajímavější, i tak kvalitní film.

 • 100%
  0
  0
  28. 11. 2017
  Brcolka (1020 bodů)

  No tak to teda počkat. To není možný. Mel Gibson natočil takový film a ještě podle skutečné údálosti? Ty kráso to je masakr. Mám všechny nehty okousané až na kosti a to i na nohou. Super film. Krásně a reálně natočené. Až mě to zase naštvalo že lidé jsou takový troubové a nechávají se zabíjet naprosto nesmyslně protože si někdo měří velikost pindíka

 • 90%
  0
  0
  21. 4. 2018
  myllyn (882 bodů)

  Mel gibson umí režírovat i v australské produkci! o tom nemůže být pochyb. andrew je v roli obyčejného hrdiny vynikající. po dlouhé době opět válečný film, který mě úplně dostal oproti třeba dunkerku, který mě téměř vůbec nebavil, a který byl pro mě strašně předvídatelný...

 • 95%
  3
  0
  1. 12. 2016
  tedoun (878 bodů)

  Válečný film, který je de facto proti válečný - jo, na tohle se klidně někdy ještě kouknu na blueray. Pacifista nejsem ale tento film je fakt krásný. Od Gibsona si ostatní režiséři mohou brát příklad při točení válečných filmu. Myslím si, že o takových příbězích a lidech bychom se měli v dějepisu učit dnešní děti

 • 85%
  0
  0
  12. 5. 2017
  Sheemas (736 bodů)

  Mel Gibson prostě umí tento typ filmů, kde nám naservíruje krvavé a bolestné peklo. Překvapil mě Andrew Garfield, který je v tomto případě snesitelným a uvěřitelným hrdinou. Hlavní postava v příběhu odmítá nosit zbraň a to i v momentech, kdy mu umírají kamarádi jeden po druhém, což určitě chtělo odvahu, během čehož samozřejmě všude vlaje americká vlaječka. Hacksaw Ridge se svým ztvárněním války řadí a bude řadit mezi ty lepší a kvalitnější snímky, a to i přesto, že příběh má občas nějaké vady na kráse.

 • 95%
  0
  0
  28. 11. 2017
  KajkaFajka (719 bodů)

  Niesom velká fanúšička válečných krvelačných filmov ale tento film ma úplno nadchol a uchvatil. Naprostá oddanost svojej myslienke a svojmu presvedčeniu dohoněná až skvor na pokraj absurdity. A pres všetky preikoria které se tomuto muzovi děli zůstal pevný vo svojich názoroch na svet. I napriek boji v nesmyselnom počínaní kdysi daleko od domova

 • 100%
  3
  0
  1. 12. 2016
  mondak (647 bodů)

  Rozhodně nejlepší válečný film od Vojína Ryana!! Tohle se Melovi opravdu povedlo...šel jsem na to do kina s kolegou a oba dva jsme byli doslova nadšeni :)Rozhodně si to zaslouží nějakého toho oskárka...všem doporučuji, ale není to pro děti :)

 • 85%
  1
  0
  21. 2. 2017
  bLaCk0uT (308 bodů)

  Mel pořád úplně nezmoudřel. Vizuálně i akusticky atakuje a místy posouvá over the top sekvence filmové válečné vřavy (při první bitevní scéně máte potřebu se v kině krčit, aby vás nezasáhla odlétající střepina nebo cákanec krve), vypravěčsky je tenhle kontroverzní tvůrce sice naprosto přesný, ale viditelně mu schází jakákoli stylistická kreativita ve formě celkového systému díla. Snímek tak trochu působí jako slepenec více notoricky známých filmů na bázi zdejších témat a motivů, a přestože vše, co se v něm stane, je vzhledem ke klasickým módům vyprávění správně, nenajdeme tu jediné ozvláštnění, jedinou autorskou přidanou hodnotou vyjma litrů krve a vyhřezlých vnitřností. Velké plusy za většinu herců (opakuji herců, ne Garfielda ), důkladnou a kvalitní psychologii a za odporně skličující atmosféru, kterou dokázal charakter přímého boje v žaludku i v myšlenkách vyvolat. Nedostatky naopak v přepáleném patriotismu a úsměvné ikonizaci hlavní postavy, která chvílemi posílá celé filozofické poselství někam na mentální úroveň Forresta Gumpa a Bubby. 4* jen s odřenýma ušima...

 • 90%
  1
  0
  21. 2. 2017
  carloss (246 bodů)

  Strhující dění, u kterého si později řeknete jak neuvěřitelné věci je člověk schopný dokázat. Vojenský outsider, kterému své přesvědčení nakonec dostalo obdivu a patřičného respektu. Snímek velmi pěkně natočený a sestříhaný. Nudit se člověk rozhodně nebude.

 • 65%
  0
  0
  28. 11. 2017
  sephastto (207 bodů)

  Nesympatický herec, sice podle skutečné události, ale ani tak mně to nijak neohromilo. Válka není hezká věc a příběhy byly a budou, ale je to pořád dokola a začínám mít spíš pocit, že nemají co točit. Příště se možná dočkáme filmu na motivy dvou žížal, co se měly rády, ale ve válce je někdo zašlápnul. Na jedno shlédnutí možná, ale podruhé to vidět nepotřebuji.

 • 90%
  0
  0
  27. 6. 2018
  Kamila88 (198 bodů)

  Mel Gibson je zpět a s nim i další výborný snímek, který v sobě nese jeho osobitý rukopis. Ze začátku se mi snímek trochu táhl a Garfield mi trochu vadil, ale jakmile se film přenese na bojiště je to najednou úplně o něčem jiném. Končetiny lítají vzduchem, krev stříká do všech světových stran a není nouze o napětí a akci. Za mne tedy spokojenost.

 • 5%
  0
  0
  1. 5. 2020
  Temný Pán ze Sithu (180 bodů)

  Chápu,že dilema vyznání své víry nenosit zbran ve válce je famózní téma... Kvalita a zpracování dobre,ale mě to neoslovilo

 • 100%
  0
  0
  14. 11. 2017
  Gib (120 bodů)

  Výborný válečný film se skvělým obsazením v hlavní roli.

  • Obsazení
  • 100%
   1
   0
   13. 2. 2017
   starskyxaj (108 bodů)

   za mě tenhle film měl vše co potřebuje ! kvalitní ozvučení kvalitní effekty kvalitní herecké výkony , paráda ! ♥

  • 95%
   0
   0
   19. 3. 2017
   Honza8752 (46 bodů)

   super film velmi líbíl ndmám slov mel gibson zase ze sebe vidal všechno a vytvořil úplně super film dokážu se na to dívat kdykoliv neomrzí mě to a dokonce jsem se na to dívali o ajine ve skole a nase ucitalka pri tom 2x zajecela jak prase nepochopim.

  • 100%
   0
   0
   1. 3. 2017
   Honza8753 (38 bodů)

   Desmons Doss na mě působil velmi sympaticky a dokázal zachránit neuvěřitelných 75 lidí z válečného pole. Desmond nejedl maso což ho muselo strašně vyčerpat když odmítal jíst jídlo s masem a to bylo jediný co měli k snědku.Jediné zklamání bylo když jsem po konci filmu viděl jak vypadal doopravdy(nesympatický).

  1 2 dalsi posledni
  83 81 ?
  jak hlasovat?
  • radim-pavlicek 85%
  • Lucy Lu 100%
  • Scintilla 75%
  • Temný Pán ze Sithu 5%
  • Manekenthe 80%
  • Cornelie 95%
  • netherlord 85%
  • Mikik4444 100%
  • Sandrastekla 50%
  • michal-marsalek 95%
  všechna hodnocení (195)

  V žebříčcích uživatelů

  1. místo z 1 v žebříčku uživatele mira-podser
  5. místo z 8 v žebříčku uživatele Arnarmo