The Untouchables (USA, originální název)
« další názvy »
USA USA
119 minut

Žánry

:
Akční, Drama, Krimi, Thriller, Adaptace knižní, Gangsterka, Oscarový, Podle skutečných událostí, Retro
Motto: Nelítostná válka s gangstery na motivy skutečných událostí.

Obsah

:
Chicago 20. let minulého století poznalo opravdovou žízeň. A také sílu mafie. Ostatně tak je tomu vždycky, když někdo prosadí vyhlášení prohibice... Jenže více »« méně

Režie

:
Brian De Palma

Scénář

:
David Mamet Oscar Fraley Eliot Ness

Herci

:
Kevin Costner Sean Connery Charles Martin Smith Andy Garcia Robert De Niro ...
Premiéra: 1. 7. 1990
Přístupnost: MP-18
Jste na stránce filmu Neúplatní. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Neúplatní myslíte! K 7. prosinci 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28234 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Neúplatní


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 95%
  0
  0
  10. 1. 2022
  Brenan88 (46226 bodů)

  Nechápu z jakého důvodu jsem tolik let otálel se sledováním toho geniálního filmu. Vždyť je tady v podstatě všechno co mám na filmech rád a k tomu všemu je to gangsterka s De Nirem, Connerym, Costnerem a Garciou v hlavní roli. Jsem rád, že jsem svou chybu konečně napravil a věřím, že s dalším shlédnutím už nebudu čekat tak dlouho. PS: Konečně jsem naplno pochopil scénu se s schody na nádraží z Bláznivé střeli.

 • 95%
  1
  0
  24. 1. 2015
  Psisko59 (32771 bodů)

  Výborné herecké výkony - Costner na svém vrcholu, skvělý Andy Garcia ... A neumím si představit, že by Al Caponea mohl hrát někdo jiný než úžasný Robert de Niro.
  Kultovní parafráze Ezenštejnovy slavné scény s dětským kočárkem na oděských schodech z filmu Křižník Potěmkin - režisér jí vzdal hold scénou přestřelky na nádraží, kdy policie usiluje o zajištění klíčového svědka, tedy Al Caponeova účetního - se proslavila stejně jako originál.

 • 80%
  1
  0
  22. 8. 2019
  martin-mickey-stusak (26579 bodů)

  Že byl Al Capone v době prohibice nejmocnějším gangsterem nemůže být pochyb. Ironií jeho osudu je však skutečnost, že přes všechny své hrůzné zločiny byl nakonec uvězněn na základě dluhu na daních. A jak ukazuje tento příběh i během soudního přelíčení na základě tohoto skutku byl málem osvobozen. V 80. letech vzniklo tzv. gangsterských filmů více než dost a tento se klidně a hrdě může řadit vedle ně. Je považován za jeden z největších a nejsilnějších filmových počinů tohoto žánru. Sean Connery byl dokonce za vedlejší roli policisty Jima Maloneho oceněn Oscarem. Snímek sice nemá takovou hloubku a hutnou atmosféru jako třeba nejslavnější 'Kmotr', ale jako taková prachobyčejná vyprávěnka, kterou svým umem sobě vlastním podpořil i Robert de Niro právě rolí Al Capona, bohatě postačí. Brian de Palma už měl za sebou remake snímku 'Zjizvená tvář' z roku 1986, a tak moc dobře věděl kde, co a jak. Kevin Costner dostal svou rolí nelehký úkol, ale nedá se říct, že by to nezvládl. Krapet naivní človíček, avšak ve svém zájmu důvěryhodný. Asi nejsilnější scénou je přestřelka na schodišti, kde je centrem dění kočárek s dítětem sjíždějící po schodech. Tato scéna se zapsala do filmových dějin. Dokonce byla v budoucnu ještě nejednou použita. Buď jak buď, snímek jako celek má ohromný potenciál a i když se v jádru atmosféry polevilo, stojí za to ho neminout.

 • 70%
  0
  0
  8. 12. 2017
  Pete69 (22069 bodů)

  Klasická Gangsterka z pohledu detektivů. Za totální pecku tento film rozhodně nepovažuji.

 • 90%
  0
  0
  4. 12. 2015
  Sheldon (16037 bodů)

  Snímek o boji s mafií v období prohibice, který míchá netypicky i některé žánrové motivy policejních filmů, westernu a thrilleru dohromady nakonec znamená jediného Oskara pro Seana Conneryho v kategorii nejlepší herecký výkon ve vedlejší roli. Zkušený policajt Malone (Sean Connery) a mladý agent Ness (Kevin Costner) chtějí na začátku 30.let zastavit gangsterské nájezdy legendárního Al Caponea (Robert DeNiro). Film režíroval Brian DePalma, který opět geniálně pracuje s formou nejslavnějších gangsterek z 30. a 40. let a dojde i na jeho oblíbenou citaci Ejzenštejnova Křižníku Potěmkin.

 • 90%
  2
  0
  4. 7. 2017
  JosefTomas (8770 bodů)

  Naprosto fantasticky zvládnuté dílo, perfektní scénář a úžasné přestřelky. Tady není co dodat.

 • 85%
  0
  0
  8. 4. 2022
  Jana Květoňová (6536 bodů)

  Film má skvělé obsazeníé a úžasnou hudbu Ennio Morricona. Brian De Palma jako režisér je rovněž zárukou vynikající podívané. Roberta De Nira jsem v roli Al Caponeho vůbec nepoznala, tak byl dobře namaskovaný! Tento snímek je od začátku až do konce tak napínavý, že divák nemyslí na nic jiného než na film, což je dobré! Film měl původně režírovat John Huston, který nechtěl do hlavní role Kevina Costnera. Byla by to škoda. Mně se právě v této roli velice líbil. Myslím, že jde o nejlepší gangsterku z doby prohibice. Líbila se mi hláška Al Caponeho: "Slušně požádat s pistolí v ruce je lepší než slušně požádat bez ní". Ta scéna s kočárkem na schodech neměla chybu! To jsem snad ani nedýchala!

 • 20%
  0
  2
  3. 8. 2015
  Pas (6214 bodů)

  Nevěrohodní
  Je to všechno krásné, skvěle zahrané, hudebně podtržené a příběhově kvalitní. Bohužel oslavovat tohohle Mirka Dušína, jenž ve skutečnosti pomohl k zatčení a odsouzení Al Caponeho stejně jako místní prodavač párku, je opravdu na mne moc. Z několikačlenné skupiny Neúplatných se najednou stala třičlenná parta ,vystřižená jak z Rychlých šípů?! Eliot Ness začne válku kvůli náhodnému zabití malé holčičky a své spolubojovníky sbírá různě po ulici?! Říká vůbec tvůrcům něco výraz historická věrnost?! Kdyby se jednalo o smyšlený příběh, nebo alespoň o jiného gangstera, ale o Krále mafie? Ne, to opravdu nesnesu.

 • 100%
  0
  0
  6. 2. 2013
  výfuk (2975 bodů)

  Ani nevím proč má tento film tak slabé ohodnocování. Bylo to pěkné... lepší film snad De Palma ani nenatočil!!!! Opravdu. Carlitova cesta je sice taky pěkná, ale tady jsem se cítil příjemnějc, ve společnosti Garcii, Costnera, Conneryho a De Nira... Já téměř nemám co vytknout, jenom to, že Costner mně přišel v roli trochu váhavější. Jinak musím poukázat na scénu na schodech, která prostě zlidověla úžasně a je to úžasné.

 • 90%
  0
  0
  23. 11. 2012
  farb (2063 bodů)

  Osobně to mám raději než Kmotra. 90%.

 • 95%
  0
  0
  16. 3. 2014
  voleman (927 bodů)

  Vynikající akční krimi gangsterka z dob prohibice. Jejím obrovským plusem jsou skvělý herci v čele s Costnerem a Connerym. Brian DePalma měl ovšem i režii pevně v rukou, a stvořil tak možná jeho nejlepší film. Neúplatní mají hned od začátku příkladné tempo a ani chvilku nenudí. A mají také zcela dokonalou Morriconeho hudbu, která film ještě o něco povyšuje. Vrcholem celého snímku je pak legendární scéna na schodech, která je i dnes stále velmi působivá. Když to všechno shrnu tak jsou Neúplatní skvělým diváckým zážitkem s partou výborných herců v bezchybném audiovizuálním provedení. 95%

 • 85%
  0
  0
  9. 3. 2014
  hofmi (532 bodů)

  krásný film, ač nejsem na dojáky, tady mi slzička ukápla :D

Hodnocení a recenze Neúplatní

83 100 ?
jak hlasovat?
 • Mrykodaj 75%
 • Hellboy 80%
 • Psychotronix 75%
 • Jana Květoňová 85%
 • Mikik4444 100%
 • Brenan88 95%
 • Evianka 90%
 • Crreed 100%
 • Honza 13 85%
 • p.a.douch 80%
všechna hodnocení (129)

V žebříčcích uživatelů

2. místo z 5 v žebříčku uživatele Marcela012002
20. místo z 48 v žebříčku uživatele GNR1986
139. místo z 152 v žebříčku uživatele Angelus
447. místo z 613 v žebříčku uživatele Mikik4444