I, Tonya (USA)
USA USA
120 minut

Žánry

:
Drama, Komedie, Sportovní, Životopisný
Motto: Skandální příběh dle skutečné události

Obsah

:
Film „Já, Tonya“ nabízí komedii i drama a jeho hlavní hrdinku, s veškerou její dravostí a nezkrocenými emocemi, prostě nelze nemilovat. Výbušná, konfliktní více »« méně

Režie

:
Craig Gillespie

Scénář

:
Steven Rogers

Herci

:
Margot Robbie Sebastian Stan Allison Janney Julianne Nicholson Paul Walter Hauser ...
Premiéra: 1. 3. 2018
Distributor: Bontonfilm
Přístupnost: MP-15

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  4
  0
  2. 1. 2018
  Brenan88 (39396 bodů)

  Já to říkám furt,že ty nejlepší příběhy píše život sám. Životopisný snímek I,Tonya je toho důkazem. Film vypráví neuvěřitelný příběh americké krasobruslařky Tonyi Hardinogvé,která patřila mezi obrovské talenty tohoto sportu. Jenže osud jí přihrál do života samé idioty a podle toho také dopadla její kariéra. Už podle traileru jsem věděl,že si mi bude I,Tonya líbit. Gillespie se tento bizarní příběh rozhodl prodat zábavnou formou protkanou nadupanou devadesátkovou muzikou. Jediná věc,která mi celkem vadila byl nevhodně volený střih některých scén. Zrovna,když snímek nabízel nějaké zajímavé informace přišel střih,který tak akorát komplikoval vyprávění. Často tak snímek působil zmateně a zbytečně komplikovaně. Herci byli do jednoho výborní a hlavně Janney byla jako matka Tonyi výborná. Škoda,že s přibývajícími minuty měla méně a méně prostoru. Margot Robie byla vynikající a zde by to mohlo klidně přinést nominaci na Oscara. Přes všechny výtky jsem spokojený. Takto si představuji zábavně pojatý životopisný snímek. Nechybí zde humor,napětí,přísun informací a spousta vulgarit.

 • 80%
  0
  0
  9. 2. 2018
  Sheldon (12948 bodů)

  Tohle je přesně ten typ filmu, kde silně hrozilo, že kdyby se tvůrci rozhodli toto natočit jako drama, tak diváci hrůzou utečou ze sálu. Jako černočerná komedie, která ale rozhodně není řachanda s postavami, jež nejsou v žádném případě černobílé je to ale velké překvapení a důkaz, že Craig Gillespie konečně natočil něco, na co se dá dívat. Ústřední trojka Robbie, Janney a Stan nemá chybu a osobně mě hodně bavil glosátor Bobby Cannavale. Asi bych to trošku pokrátil, na dvě hoďky to asi úplně není, ale je to bezva. A ten tlusťoch? Ten je dokonalej!

 • 80%
  1
  0
  27. 2. 2019
  lamps (12841 bodů)

  Jakkoli herci excelují, hlavní hvězdou je režisér Gillespie - ten dokázal poskládat bujarý příběh, v němž některé motivace nelze úplně pochopit a v závěru není pro morální ošklivost všech aktérů moc komu fandit, tak energickým a soudržným způsobem, jak to uměl ve svých nejlepších dílech třeba i Martin Scorsese. Nevzpomínám si na jiný snímek, kde by mě retrospektivní schéma doplněné zúčastněnými vypravěči tak bavilo, navíc doplněno "soderberghovskými" vsuvkami v podobě výrazného soundtracku, na němž je inscenace mnoha scén závislá, nebo náhlými časovými úskoky ve prospěch údernějšího vypointování. Pod přívalem skvělých nápadů a zajímavých (byť většinou svinských) postav nakonec opravdu skoro nevadí, že by to sneslo kratší stopáž a silněji vygradované vedlejší linie. Vítané provětrání stereotypních akademických vitrín, škoda že i na Margot se nedostalo..

 • 65%
  0
  0
  23. 4. 2019
  Pete69 (9221 bodů)

  Takto pojaté životopisné filmy mám velmi rád.Příběh Tonyi Hardingové mě však příliš neuchvátil. Čekal jsem trošku více. Celé se to točí kolem jejího agresivního přítele a drsné matky, trošku mi tam chybí nějaké vedlejší příběhy, je to zkrátka moc přímočaré strohé. Přesto dobrý snímek.

 • 75%
  0
  0
  1. 3. 2018
  marie-kolarova (1724 bodů)

  Mít takovou matku, tak by to bylo na osvobození za vraždu. Allison Janney exceluje v roli absolutně cynické studené mrchy. Nejvíc ji vytáčí, že dcera se nechová stejně odporně jako ona. Film poskytuje velice slušný vhled do duše Tonyi. Po absolvování toho šíleného dětství není možné si najít solidního partnera. Pochopitelně, že ten týpek neunesl slavnou manželku a připomínal jí to otloukáním hlavy o zeď. Neruší ani rozhovory se skutečnými aktéry a jejich různé pohledy na tu samou realitu. Reálná Tonya je ovšem podstatně uvěřitelnější než její ex Jeff. Kdyby to nenapsal život, bylo to by skvělá coenovka.

 • 70%
  0
  0
  26. 6. 2018
  Brcolka (917 bodů)

  Jako neuvěřitelný životní příběh této krasobruslařky. Na jedné straně vynikající dispozice k velkým výkonům ve sportu a na druhé straně dispozice si do života přitahovat špatné lidi, kteří jí odvedou od toho v čem mohla být legendou. Možná díky výchově své matky nezvládla život

 • 95%
  0
  0
  26. 6. 2018
  KajkaFajka (625 bodů)

  Ja mam oprvadu velmi rada takých filmov. Príbehy zo života významných ludí, ktorý se nějako zapísali do historie. Tonya mala velké štastie aj nestastie zároven že se o nu starala jeji autokratická mama. A pak že se potkala s človekom ktorý jí moc neposunoval v jej kariére sportovce

 • 80%
  0
  0
  22. 4. 2018
  zoouška (202 bodů)

  Tentofilm mne velmi zajímal z toho důvodu, že si sama pamatuji celou kauzu a obě představitelky. Na filmu mne nejvíce zaujalo, jak byly zpracovány krasobruslařské výkony obou představitelek, které v podstatě bruslit neumějí. Film byl velmi vtipný a moc se mi líbil

 • 80%
  0
  0
  18. 2. 2018
  sevcikova.sara (81 bodů)

  Naprosto fascinující výkon Margot Robbie. I když v tomto filmu není tolik sexy jako v jiných snímcích, její ztvárnění Tonye bylo velice reálné a uvěřitelné. Bavily i "odbočkovité promluvy" do kamery. Podoba s reálnými postavami byla provedena na výbornou!

 • 100%
  0
  0
  6. 6. 2018
  ANDY91 (78 bodů)

  Před chvílí jsem se vrátil domů z premiéry a stále se raduji z toho, co jsem viděl. Konečně zase takový Spielberg, jakého chceme, a tentokráte s bezkonkurenční Silvestriho hudbou. Ač se může zdát, že jde o film pro teenagery, tak cílovka je o dost širší, a to zejména díky neskutečnému množství filmových a herních odkazů, které musí zákonitě ocenit jakýkoliv fanoušek sci-fi. V opačném případě jím jednoduše není. Nekompromisních 100%!!!

77 78 ?
jak hlasovat?
 • Pete69 65%
 • Mondyes 100%
 • Filmokolik 80%
 • Eliška Jana 65%
 • lamps 80%
 • WieraCrazy 75%
 • ViolettaS 65%
 • ivo-mrazek 75%
 • Hazel 70%
 • Nosnica 80%
všechna hodnocení (51)
Sdílet tuto stránku:

Partneři: