Nejhorší zločin ve Wilsonově (Česká republika)
« další názvy »
Česká republika Česká republika
Slovenská republika Slovenská republika
115 minut

Žánry

:
Fantasy, Komedie, Mysteriozní

Obsah

:
Detektivní komedie s Jiřím Macháčkem a Vojtěchem Dykem v hlavních rolích. Wilsonov  je komedie s detektivní zápletkou ve stylu slavných českých filmů Adéla více »« méně

Režie

:
Tomáš Mašín

Scénář

:
Marek Epstein

Herci

:
Vojtěch Dyk Jiří Macháček Tatiana Pauhofová Jan Kraus (I) Richard Stanke ...
Premiéra: 1. 10. 2015
Distributor: Falcon
Přístupnost: MP-12
Jste na stránce filmu Wilsonov. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Wilsonov myslíte! K 3. únoru 2023 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28310 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Wilsonov


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 45%
  1
  0
  16. 7. 2017
  Brenan88 (46270 bodů)

  Je do očí bijící,že Wilsonov svým zpracováním skládá poctu takovým filmům jako Adéla ještě nevečeřela,nebo Tajemství hradu v Karpatech. Bohužel kvalitou se jim,ale nepřiblížila. Jiří Macháček je jako Aaron Food zábavný,ale v porovnání s Nickem Carterem (Michal Dočolomanský)je jeho výkon nedostatečný. Vojta Dyk byl ve své roli asi nejotravnější postavou ve filmu. Pokaždé,když se objevil na scéně,tak mne to přestalo zajímat. Kdyby se film zkrátil o půl hodiny vůbec by to nebylo na škodu.

 • 80%
  1
  0
  28. 2. 2016
  martin-mickey-stusak (26819 bodů)

  ´Adéla ještě nevečeřela´ či ´Tajemství hradu v Karpatech´. Dva z několika málo typicky ryze českých parodií, které se připomínali při uvedení tohoto snímku do kin, který se takovým stylem honosí. Ať se to někomu líbí nebo ne, skutečně tomu tak je. Bohužel, honosná kritika jen poukazuje na fakt, že tento žánr se již u nás nenosí. Přitom se vůbec v ničem neodlišuje. Herecké výkony naprosto na úrovni a řekl bych, že takový Jiří Macháček v tomto velmi překvapil. Když porovnám scénář neustále zmiňované ´Adély...´ a ´Wilsonova´, oba plují na naprosto stejné vlně. Parodie je prostě parodie, takže po nějaké logice tu nemůže být ani zmíňka. Nebo snad ´Adéla...´ nějakou logiku má? Po grafické stránce je obraz úchvatný a je vidět, že si trikaři u počítačů dali záležet. Děj si drží tempo a neustále se něco děje. Jednu vadu na kráse to ale přeci jen má a tím je stopáž. Necelé dvě hodiny je na parodii opravdu moc. Tohle si snad ještě nikdo ve světové kinematografii u parodie a řekl bych že i u komedie netroufl. V Česku jedna vyjímka je a tím je snímek Zdeňka Trošky ´Slunce, seno a pár facek´, který dvě hodiny překročil, jenomže to parodie není a pokud se divák celé dvě hodiny dokáže smát, podařilo se Troškovi nemožné. U ´Wilsonova´ to však bohužel nehrozí. Styl humoru se tu nemění, jak je u parodií zvykem, a tak v době, kdy by to mělo končit, se už jakoby smát není čemu. Takže zkrácení by tomu velmi pomohlo. Jinak naprosto nedoceněný film, který hravě strčí do kapsy všechny české komedie z poslední doby.

 • 25%
  1
  2
  17. 10. 2015
  sabule (14227 bodů)

  Pokus o parodii na nevím co,vyhozené peníze a lepší doma sedět na gauči

 • 10%
  1
  2
  17. 10. 2015
  bayern (13716 bodů)

  Tak tohla se opravdu nepovedlo,měla to být klasická parodie a vyšla z toho pěkná blbost

 • 45%
  1
  1
  2. 10. 2015
  Petrson (4135 bodů)

  Překombinované scenáristické klišé, příliš mnoho slov (myslím doslovně), ale dobrá kostýmová výprava, skvělá kamera. Kdyby se vypustila podivná všudy přítomná parodická hudba i nefunkční slovní, obrazové, vtipy, mohl by to být zajímavý horor nebo mystická detektivka ( černé díry, nadpřirozené schopnosti vraha ). Míchání češtiny a slovenštiny byl zajímavý, ne moc zdařilý, pokus. Bohužel hláškování Macháčka, či "sklepácké" přehrávání i dalších herců, nikam nevedlo, spíš to vadilo, unavovalo. Snad Jan Kraus, dokud měl paruku, měl dobrou šarži, ale pak se po odmaskování uvolnil, prosím, skoro do role moderátora. Úprk městem byl jak z jeho znělky. U rasistických fórů zamrazí, neboť jsou úplně přes čáru, místa s připravenými vtipy si člověk uvědomí, ale nezasměje se. Avizovaná Adéla ještě nevečeřela, ani Tajemný hrad v Karpatech to není. Možná trochu Mazaný Filip, ale ten je zábavnější. Grand hotel Budapešť už vůbec ne, i když mi výtvarné pojetí jakoby mělo napovídat, co tvůrce inspirovalo.

  • kamera, výprava, kostýmy
  • scénář, herecké pojetí, dramaturgie, srozumitelnost
  • ne zcela povedené míchání žánrů
 • 80%
  1
  0
  2. 4. 2016
  FilipusMuff (4015 bodů)

  Generace, která bere jako vrchol české kinematografie Slunce seno, Tři oříšky pro Popelku a Cirkus Humberto, tento film určitě odsoudí, ale bude to tim že se jedná o film, který je jako jeden z malá v ČR alespon trochu originální. Ale tato veličina byla v ČR vždy nevýhodou než výhodou... Pro mě je to spolu s filmem "Ve stínu" jedinej film kterej tu někdo za poslední dobu stvořil a má aspon trochu co ukázat...

  • Zajímavé prostředí.
  • No je toho hodně....
  • Nemám rád slovensky mluvící lidi v českejch filmech ( i když v tomto filmu tam sednou aspon příběhově a prostředim kde se film odehrává..)
  • 90 min. stopáže by asi stačilo
 • 50%
  0
  0
  11. 12. 2022
  avenis (3469 bodů)

  Pořád mi bylo divné, že styl rychlých střihů a kamerových záběrů nápadně připomíná televizní reklamu. A richtig, pan režisér je na reklamy specialista. :) Nemůžu říct, že by se mi tahle parodie přímo nelíbila, ale ani moc nenadchla. Dyka jsem ani nepoznala, tak dobře byl nastylizovaný a la Švejk, Macháček standardní, Luboš Kostelný výborný. Kraus, tam se nedá nic jiného očekávat, než to, co předvedl. Stejně jako u Pauhofové. Ve srovnání s Tajemným hradem v Karpatech, případně s Adélou bych použila srovnání Bouzov a Opočno. Přičemž Wilsonov není Bouzov. :)
  (21.9.2022)

 • 40%
  2
  0
  27. 2. 2016
  rkotvald (3162 bodů)

  Ta lavina odpadů je samozřejmě přehnaná a spíše to vypadá, že se místní "odborníci" přetahovali o to, kdo film více shodí. Wilsonov je ptákovina se sexistickým, rasistickým, xenofobním a fekálním humorem, ale rozhodně tento humor není použit v nějaké nadmíru nesnesitelné podobě a z filmu je na míle patrná nadsázka tvůrců. Ano, ne každému ten humor sedne a ani já se tak u dvou třetin vtipů nesmál, ale filmu se nedá upřít snaha a skutečnost, že je v něm pár povedených gagů, jako celek to nepůsobí špatně a hlavní představitelé, kromě pana Krause, poměrně slušně hrají.

 • 20%
  1
  1
  16. 3. 2016
  stantheman (2399 bodů)

  škoda času , peněz a námahy ....trapný pokus po všech stránkách ....nechápi jak se může někdo soudný pod tímhle podepsat....

 • 30%
  2
  0
  6. 10. 2015
  lukas (1415 bodů)

  Velká slova v rámci reklamních kampaní. Štědrý rozpočet (50 milionů), známí tvůrci (scenárista Epstein, herečka Pauhofová, Dyk, Macháček). Ale působí to hrozně přepjatě a jakoby bez supervize dramaturga. Téměř pod celým filmem hraje hudba. Člověk nemá možnost domyslet si. Vše je podstrčeno na podnose až pod nos. Otázkou je, proč z projektu odstoupil režisér Strach a nastoupil zkušený reklamní tvůrce Mašín. "Fórky" proti židům, Maďarům a Masarykovi mě nerozesmály. Zajímalo by mne, jak to mají ostatní diváci. Pokus jít mimo hlavní český proud bohužel nevyšel.

 • 25%
  1
  0
  17. 10. 2015
  tedoun (916 bodů)

  upřímně odešel jsem v poločase filmu...neví proč geniální herci jako Macháček a Pauhofová se nechali naborovat na tento film

 • 35%
  1
  0
  16. 3. 2016
  EXpenzza (747 bodů)

  Pan Mašín asi viděl pohádku Jak pejsek a kočička vařili dort. Naházel do kastrolu kousek mazaného Filipa, kousek Adély co ještě nevečeřela a dokořenil to Hotelem Budapešt. Uvařil to a nechal vystydnout. No a já byl jako ten lakomý pes co šel kolem, dort snědl a teď ho bolí břicho. Ono to totiž nebylo vůbec dobré. Ba co víc. Nazval bych to - výpravnou trapnou blbostí. Film byl vskutku výpravný, líbilo se mi to prostředí uliček poválečné Bratislavy i jednotlivé figurky ve filmu účinkující. Bohužel, to co možná fungovalo v knize zde nefungovalo vůbec.

 • 0%
  0
  2
  20. 9. 2018
  hnidopich (324 bodů)

  Film pro šimpanze po lobotomii.

 • 15%
  1
  1
  17. 10. 2015
  taliz (257 bodů)

  tak Adéle tento film nesaha ani po kotniky

 • 15%
  0
  1
  17. 10. 2015
  pejtanek (156 bodů)

  Něco otřesného, stupidní, sebevzhlíživá nesmyslná blábolivá a arogantní blbost.
  A důkaz, že Macháček NENÍ dobrý herec, zatím NIKDY jsem s ním neměl pocit, že mu věřím postavu, a tady o nic víc , přes stylizaci. Myslím, že je velmi těžké hrát dobře v komedii a nemáme moc dobrých herců, kteří to dokážou. U žen je to námět na habilitační práci, třepetalky Geislerová, Tatiana apod. neumějí komedii ani náhodou, křeněním to není.

 • 0%
  0
  2
  17. 10. 2015
  cesnecka (83 bodů)

  Nejhorší český film všech dob. Ztráta času.

 • 20%
  0
  2
  18. 3. 2016
  AnetteK007 (11 bodů)

  Pokus o parodii,ktera se uplne teda nepovedla..Ale něhoho určite pobaví..

 • 100%
  0
  0
  7. 1. 2016
  akkhe (10 bodů)

  krásné!

Hodnocení a recenze Wilsonov

43 34 ?
jak hlasovat?
 • Ladaxxx 55%
 • avenis 50%
 • Dany Jones 50%
 • Psychotronix 50%
 • Riverdon 20%
 • homedo 70%
 • regazzoni 60%
 • MLFN 20%
 • gumoch 50%
 • hnidopich 0%
všechna hodnocení (65)

V žebříčcích uživatelů