Andělé (Česká republika, pracovní název)
« další názvy »
Česká republika Česká republika
97 minut

Žánry

:
Drama, Komedie
Motto: Kdybyste dokázali zastavit čas, možná byste si jich všimli.

Obsah

:
Andělé všedního dne je psychologické drama s prvky hořké komedie, které se odehrává během jediného dne. Vystupují zde nadpřirozené bytosti v podobě andělů, více »« méně

Režie

:
Alice Nellis

Scénář

:
Michal Viewegh Alice Nellis

Herci

:
Marián Labuda Vojtěch Dyk Vladimír Javorský Eliška Křenková Boleslav Polívka ...
Premiéra: 9. 10. 2014
Distributor: Cinemart
Přístupnost: MP-12
Jste na stránce filmu Andělé všedního dne. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Andělé všedního dne myslíte! K 23. březnu 2023 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28343 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Andělé všedního dne


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 45%
  0
  0
  9. 8. 2017
  Brenan88 (46332 bodů)

  Na české poměry docela solidní snímek ve kterém jde ještě vycítit rukopis Alice Nellis. Film jsem dokoukal bez problému do závěrečných titulků a to už něco znamená. Herci jsou vynikající a svým výkonem mne nejvíce potěšil Bolek Polívka a Zuzana Bydžovská.

 • 35%
  0
  0
  5. 1. 2015
  Psisko59 (32772 bodů)

  Nuda, nuda, nuda, kterou ani mí oblíbenci Polívka, Javorský a Bydžovská nezachrání. Prostě Viewegh :-( Škoda času.

 • 80%
  0
  0
  30. 1. 2016
  martin-mickey-stusak (27058 bodů)

  ´Andělíčku, můj strážníčku, opatruj mi mou dušičku.´ Kdo by neznal tuto dětskou modlitbu. Každý máme svého anděla, který nad námi bdí, opatruje nás a snaží se o blaho našeho života. A děj tohoto snímku s tímto faktem závazně pracuje. Přináší zajímavý příběh o skupince andělů snažící se ovlivnit osud lidí, kterým ponurost jejich života zapříčiňuje šeď a tragičnost. Je tu několik charakterových postav se silným apetitem, ve kterých by se mohl klidně i někdo poznat. Vcelku úspěšný spisovatel Michal Viewegh vše pojal v takovém osudovém propletenci, až to zdánlivě vypadá, že řešení už snad ani není. Filozofování andělů v zájmu věci je velmi zajímavé a bez předsudků. Poklidně sledují vývoj událostí každé postavy a když se už vše blíží k tragédii, rozhodnou se po vášnivé debatě zasáhnout. Udělali však dobře? Režisérka Alice Nellis celou koncepci pojala velmi vnitřně a emocionálně. Proplouvající myšlenky celým dějem vyvolávají sílu se na danou věc podívat také z jiné stránky. Trochu mi vadí, že to nebylo pojato více artově. Takhle to spíše vyznívá jako obyčejný film bez aspektu oslovit co nejvíce vážných diváků. Nepochopitelný je také rodný jazyk Mariána Labudy. Proč v Česku jeden anděl mluví slovensky? Jinak jejich civilní ztvárnění je více než zajímavé. A tak tu máme snímek, který nevěřící v anděle buď zatratí a nebo se nad nim povznesou. Každopádně myšlenka je dobrá.

 • 40%
  0
  0
  17. 10. 2015
  Schneefee (4282 bodů)

  Depresivnější film jsem už dlooouho neviděla. Navíc začátek je tak neskutečně zmatený , že trvá docela dlouho než se člověk zorientuje (a andělé orientaci spíše ještě ztěžují).

 • 45%
  0
  0
  26. 9. 2014
  Petrson (4137 bodů)

  Když si vymyslíte 4 zbytečné postavy, které nikam nic neposunou a uděláte z nich anděle, kteří ani neví, co je andělské, pak z toho vznikne tak trochu zbytečná linka, která celý film brzdí. Nevím, co tím chtěli autoři říci. Možná vystříhat andělské sekvence a vznikl by z toho klasický český vztahový film.

 • 65%
  0
  0
  8. 10. 2014
  marie-kolarova (2645 bodů)

  Úkolem andělů je ponouknout lidem nějaký nápad pro zlepšení zbývajících posledních dvaceti čtyř hodin života a povětšinou fungují jako průvodci příběhu pro diváka začátečníka nebo ignoranta. Komentují děj, který na plátně právě probíhá, případně, který v nejbližších minutách nastane. „A toto byla jeho poslední věta, kterou manželce řekl.“ No to publikum brzy zjistí také. Andělé kladou důraz na lidskou laskavost a pozornost vůči blízkým, protože někdy smrt přichází dříve, než odpovídá věkovému průměru ve zdejších končinách. Je dobré si to čas od času připomenout. Stejně jako se zamyslet nad pronášenými slovy. Co kdyby zrovna toto byla právě ta poslední věta, kterou jsem svému blízkému řekl? Jenže v Andělech je to občas příliš patetické, ukecané a povrchní. Mezitím čekáme, ve kterém momentu se osudy jednotlivých protagonistů protnou. Vyústění osciluje někdy mezi vycucáním si z prstu a tragikomedií.

 • 90%
  0
  0
  25. 2. 2015
  sporkaska (2358 bodů)

  Keď sa na začiatku zjavila uletená štvorica anjelov, cítila som, že to nedopadne dobre.. Vyzerali ako cirkusoví uprchlíci, ale svoje poslanie splnili výborne. Aj keď na nás v úvode vyblafli, ako sa to celé skončí, stále som dumala nad tým – ako? prečo? Svižné tempo odhaľovania príbehov jednotlivých zúčastnených ma udržovalo v strehu. Skvelá ♪ hudba ♪ dotvárala tragickú atmosféru a pohľad na hodiny vo mne vyvolávali strest z blížiaceho sa konca.. Potešili ma zábavné momenty – ako rýchla jazda v krásnom aute s dvoma ♀ hezounama ♀ (vtedy som si priala sedieť s nimi na zadnom sedadle), alebo Dyk ako dlhovlasý anjel. Posledné momenty filmu som priam pretrpela, čakala som nejaký zvrat ! Takto sa to predsa nemože skončiť…! Prečo tí anjeli niečo nevymyslia…? Všetko ale má svoj zmysel. Takto to proste skončiť malo.. a je to tak dobre!

 • 70%
  0
  0
  6. 1. 2016
  czech-movie (1476 bodů)

  na to, že je námět od Viewega se mi film zdál dobrý. Režisérka alice nelis se poprala s tématem u nás nijak běžném, dobře. Sic to měli ucouraný začátek, děj se pak dobře rozjel a byl myslím si decentně zakončený

 • 45%
  0
  0
  31. 8. 2014
  king-kurt (1229 bodů)

  Mám pocit, že andělé nemají ani "vedlejší" účinky, sami mezi sebou nic nevědí, jeden mluví slovensky, proč ne další třeba finsky? Kostýmy jak z Marsu. Ani civil, ani andělské. Používají ipad, aby viděli do minulosti, nebo si to promítají na dveře.Parodují svou podobu rekvizitami, někdy třeba i osvětlovací technikou ( Dyk uhne z proudu světla a tam stojí lampa na stativu ). Vlastně komu pomohli? Co ví? Jedna výborná triková scéna ( zastavení času ) je ale notoricky známá z miliónu jiných filmů, ale kdyby to alespoň mělo takovou úroveň celou dobu. Je to české, takové české. Nijaké, upovídané a o andělech to není ani parodie, ani komedie, ani to co píší lidé, kteří anděle vidí.

  • Klára Melíšková, Zuzaza Bydžovská, Vladimír Javorský
  • scénář, pojetí a andělé
 • 75%
  0
  0
  3. 11. 2014
  salisbury (1101 bodů)

  Andělé všedního dne jsou milým rozvířením filmových vod české kinematografie. Alice Nellis opět příjemně našlapuje do dramatické tvorby za pisatelského doprovodu Michala Viewegha. Andělé jsou jistojistě stále kolem nás, jen my si to ve své uspěchanosti čím dál méně uvědomujeme. Jsem zvědav jaký anděl strážný má na starosti mou schránku bytostně spjatou se Zemí i doufám, že je zasypán minimem pracovní činnosti a má dost času na andělské zevlování.

 • 65%
  0
  0
  20. 7. 2015
  Lukreczia (784 bodů)

  Výborný nápad, troška duchariny neuškodí :-) skvělá hudba, "štěstí je čas"

 • 60%
  0
  0
  31. 10. 2014
  evana (685 bodů)

  Celkově docela příjemný film, který ale tápal mezi žánry. Chvíli komedie, chvíli drama, diváku rozhodni se, kam mě zařadit. Herecké výkony průměrné, ani Dyk to svým charisma nezachránil. Děj a struktura je trochu zmatená, ze začátku na vás vychrlí spoustu postav a než si člověk udělá pořádek ve všech rodinných i nerodinných stavech, už je v půlce filmu.

 • 70%
  0
  0
  27. 2. 2015
  Pája DJ (681 bodů)

  Přestože jsem nečetl knihu a viděl pouze film, byl jsem konfrontován ze zápletkou již z předešlého vyprávění. I přesto mě film zaujal. Velké očekávání jsem sice neměl a přistupoval jsem k němu spíše kriticky. Přesto musím uznat, že má co říci, i když na mne filmy Alice Nellis nepůsobí zrovna nejlépe :o)

 • 85%
  0
  0
  27. 2. 2015
  Judinka (627 bodů)

  Jeden z mála filmů, u kterého jsem četla knižní předlohu dříve, než jsem shlédla film. Kniha je velmi vtipně pojatá a přestože nepatřím mezi fanynky Michala Viewegha, musím uznat, že jeho styl psaní mne mile překvapil. Asi i díky tomu, jsem z filmu vyloženě nadšená, a to jak z hereckých výkonů, tak vůbec celkového režijního pojetí Alice Nellis, která zachovala celkový nadhled a poetiku knihy. Po shlédnutí sice následovala dlouhá diskuze s mojí drahou polovičkou, když přítel z něj měl poněkud jiné pocity, ale myslím, že to chce čas, než odhalí jeho skutečnou podstatu a krásu. :o)

 • 55%
  0
  0
  31. 10. 2014
  Bori02 (399 bodů)

  Nic velkého jsem od toho nečekal a to jsem také dostal. Prostě průměrný film. Nic víc, nic míň.

 • 0
  0
  3. 11. 2014
  zoouška (202 bodů)

  Jeden z dalších psychologických filmů v zásadě nepotřebných, snaha o komedialitu, ale ve své podstatě hluboká depka...

 • 20%
  0
  0
  23. 7. 2016
  anah2404 (147 bodů)

  Viděla jsem, podruhé si na 100% nepustím, recenzi píšu asi s 2 měsíčním zpožděním po shlédnutí a film mě natolik "uchvátil" že si nedokážu vůbec nic vybavit. čekala jsem víc, dobří herci ale v tomhle filmu nic...

 • 60%
  0
  0
  21. 7. 2015
  Elvika (121 bodů)

  Ušlo to... Bylo to o něco lepší, než jsem očekávala.

 • 70%
  0
  0
  8. 1. 2016
  anytsirk (119 bodů)

  Kniha byla lepší, ale film se mi vcelku líbil:)

 • 75%
  0
  0
  19. 2. 2015
  vladka-dina-tachovska (109 bodů)

  Velice mile mě film překvapil. Alice Nellis je mou favoritkou až nesklamala.

 • 0
  0
  12. 3. 2015
  aisha-ghaffari (20 bodů)

  Dobrý den Am Aisha, prosím, já mám svůj kontakt z netu teď, budu rád, že je kamarád a mám něco, co budu rád diskutovat s vámi, doufám, že slyším od vás brzy,(aisha.love30@hotmail.com)
  díky

  Hello Am Aisha, Please i got your contact from net now, i will like to be a friend and i have something i will like to discuss with you, i hope to hear from you soon,(aisha.love30@hotmail.com)
  Thanks

 • 80%
  0
  0
  11. 12. 2014
  Melissa (19 bodů)

  Kniha byla sice lepší, ale Alice Nellis dělala co mohla. Film se mi líbil, byť k některému obsazení mám dost výhrady - především Klára Melíšková opravdu není krásná třicátnice Ester, je úplně jiný typ. Nejvydařenější scénou je ta, kde Zdeněk stojí na Nuselském mostě, ta má opravdu sílu.

 • 0
  0
  14. 3. 2015
  Bar (16 bodů)

  Prostě Vieweghovka...mě se to líbilo hodně, navíc Andělé jsou moje nejoblíbenější knížka. Neříkám, že mě něco nemrzelo, ale dost věcí mě překvapilo, takže za mě převládá spokojenost nad nespokojeností.

Hodnocení a recenze Andělé všedního dne

55 54 ?
jak hlasovat?
 • HanO 65%
 • Psychotronix 70%
 • miza 50%
 • Sandrastekla 55%
 • Had 60%
 • cerfik 90%
 • Brenan88 45%
 • anah2404 20%
 • dav.bal 10%
 • hp24 40%
všechna hodnocení (66)

V žebříčcích uživatelů

14. místo z 16 v žebříčku uživatele milous-jakes