JFK (USA)
« další názvy »
Francie Francie
USA USA
189 minut

Žánry

:
Drama, Historický, Krimi, Thriller

Obsah

:
Newyorský státní zástupce Jim Garrison od počátku nevěří oficiální verzi o atentátu na prezidenta Kennedyho potvrzené zprávou Warrenovy komise, která vraždu více »« méně

Režie

:
Oliver Stone

Scénář

:
Oliver Stone Zachary Sklar Jim Garrison Jim Marrs

Herci

:
Kevin Costner Tommy Lee Jones Kevin Bacon John Candy Michael Rooker ...
Premiéra: 24. 4. 1992
DVD: 26. 5. 1998
Přístupnost: MP-15

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  0
  0
  3. 12. 2015
  Sheldon (9787 bodů)

  Kašlu na to, jestli je to pravda, třeba není, ale možná je a tenhle film je zkrátka dobrý kus. Herci, napětí, střih a jedna z největších záhad. Pro mě o třídu výš než Tanec s vlky.

 • 90%
  0
  0
  21. 7. 2016
  lamps (7557 bodů)

  Hlavní podezřelý z atentátu na Kennedyho? Oliver Stone!:-) O daném incidentu jsem toho nic moc nevěděl, o prohnilosti americké vlády jsem nikdy nepochyboval, a přesto mě dokázal film strhnout a oslovit do takové míry, že na rok 2029 a odhalení všech informací ze strany CIA bych se i upřímně těšil, kdybych v té době současně nebyl zase o patnáct let starší a plešatější. Každopádně Stone mi touto podívanou nejen opět potvrdil, že je to režisérská extratřída, která nemá problém ani se třemi hodinami plnými dialogů, ale svým útočným projevem mi vložil do hlavy poměrně jasný názor na americkou demokracii, definovanou výhradně zlomyslností mocných (a teplých:-)) a vidinou vlastního prospěchu. A mezi tenhle "sajrajt" dokonale zapadl zodpovědný manžel a urputný detektiv Kevin Costner, úlisný padouch Gary Oldman, na muže orientovaný Tommy Lee Jones i obvyklý podezřelý Joe Pesci, jejichž skvělé výkony jen dotvářejí obdivuhodnost a historickou hodnotu JFK.

 • 95%
  0
  0
  12. 7. 2015
  Pas (4738 bodů)

  Oliver Stone ve formě a se skvělými herci v rukávě. JFK je filmem odsuzujícím Ameriku a její postupy při atentátu na jejího prezidenta Johna Fitzgeralda Kennedyho. Nikdo pořádně neví jak to všechno bylo a Oliver Stone pravděpodobně vzal tu nejrealističtější a přitom zajímavou variantu do které obsadil úžasné herce do všech důležitých rolí. Klíčovým se stal Kevin Costner, který vystupuje charismaticky a ničeho se nebojí. Ostatní jako Kevin Bacon, Tommy L. Jones, Gary Oldman, Ron Rifkin a třeba ještě Vincent D´Onofrio. Neskutečně dlouhý film, který se v druhé polovině snad věnuje už pouze soudnímu dramatu, kdy jeden muž tvrdí celé americe, že není možné to co tvrdí ostatní. Je to těžký boj člověka za spravedlnost proti všem, kteří se snaží utajit co potřebují. Jedna ryba proti proudu neobrátí proud.Bohužel...

 • 100%
  1
  0
  6. 2. 2013
  výfuk (2930 bodů)

  Kevin Costner byl neuvěřitelný. Krimi drama, u kterého jsem si opět nebyl jistý a tím jsem se nudil. Měl jsem rád Kennedyho, ale nyní ho miluju. Opravdu si to nezasloužil a jsem rád že jeho smrt vyřešil právě Costner. Mimochodem český dabing Miroslava Donutila mi přišla hlavně jiná, ale překvapivě dobrá. Úžasné vedlejší i hlavní výkony herců bylo nebe. Filmu věřím, věřím, že to tak bylo a také věřím, že vláda dělá ho***. Je mi líto, že to skončilo jak to skončilo, ale bohužel je to realita. Jinak jsem se později začal bavit až jsem byl nadšen. Zajímá mě co se bude dít v roce 2029, až se archiv znovu otevře... U filmu jsem se bavil mnohem více než u minulého snímku Stonea Četa. Oliver Stone dělá filmy o pravdě! A to je to nejúžasnější, nejprocítěnější a nejmilejší co můžete světu v podobě filmu předat!

 • 80%
  0
  0
  4. 3. 2016
  Ombak_Penari (2732 bodů)

  Rozsah snímku a především neskutečná nálož informací v dialozích, které často působí jako střelba z kulometu, nutí k absolutní pozornosti po celou dobu sledování. Což je především na začátku trochu problém a sám jsem raději jednou snímek odložil a počkal si na lepší chvíli pro soustředěné sledování. Nicméně vír událostí a sestavování skládačky případu stejně postupně absolutně pohltí a finální řeč Kevina Costnera v soudní síni je naprostou pastvou pro diváka a dokonalým vyvrcholením. Po tak dokonale podaném výkladu bych uvěřil ve spiknutí až do nebes, i kdybych Kennedyho zabil já sám.

 • 85%
  0
  0
  24. 6. 2016
  limeta (2429 bodů)

  Tři hodiny nabité dějem a informacemi jsou pastvou pro milovníky konspiračních teorií. Určitě dobrej kousek a Kevin Costner jako Jim Garrison nemá chybu.

 • 80%
  0
  0
  15. 2. 2013
  miza (2105 bodů)

  Smutná historie amerických dějin.Propletenec záhad a tajemství o atentátu.Dokáží někdy zjistit opravdu pravdu o tom jak to vlastně bylo a kdo nese vinu na této justiční vraždě?Otevřené okno dějin USA.

79 ? ?
 • bohhous22 100%
 • jarv 85%
 • Sáček 85%
 • Standa. 80%
 • limeta 85%
 • lamps 90%
 • karlos-slovan-janovec 85%
 • henrix25 75%
 • Ombak_Penari 80%
 • ballrog 60%
všechna hodnocení (69)
jak hlasovat?

V žebříčcích uživatelů

14. místo z 20 v žebříčku uživatele výfuk
51. místo z 119 v žebříčku uživatele pantak
Sdílet tuto stránku:

Partneři: