Schindler's List (Velká Británie)
« další názvy »
USA USA
195 minut

Žánry

:
Drama, Historický, Válečný, Adaptace knižní, Epický, Oscarový, Retro, Spirituální

Obsah

:
Hluboce šokující, nemilosrdné drama o noční můře holocaustu, založené na skutečných událostech. Na záchranu 1100 životů obětoval Oskar Schindler veškeré více »« méně

Režie

:
Steven Spielberg

Scénář

:
Steven Zaillian Thomas Keneally

Herci

:
Liam Neeson Ben Kingsley Ralph Fiennes Caroline Goodall Jonathan Sagall ...
Premiéra: 10. 3. 1994
DVD: 19. 4. 2004
Přístupnost: MP-12
Jste na stránce filmu Schindlerův seznam. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Schindlerův seznam myslíte! K 28. květnu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27994 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Schindlerův seznam


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 100%
  0
  0
  11. 8. 2017
  Brenan88 (45177 bodů)

  Pokud bych měl doporučit nějaké válečné drama,tak by to byl právě Schindlerův seznam. Spielberg je prostě vypravěčský génius,který i ty největší hrůzy dokáže prodat s grácií. Už samotný příběh je vynikající a pojednává o skutečném hrdinství v době kdy nikdo nechtěl vyčnívat. Černobílý obraz jen dokresluje ponurou atmosféru,která panuje po celou dobu snímku až do samotného finále,které nenechá žádné oko suché.

 • 100%
  1
  0
  5. 1. 2015
  Psisko59 (32754 bodů)

  Přes (mnohdy oprávněné) výtky historiků k dějinné autentičnosti jeden z nejpůsobivějších válečných filmů s tematikou "šoa", jeden z nejlepších filmů Spielberga - a jednoznačně ten nejužitečnější: Steven Spielberg, sám židovského původu, si za něj nevzal ani dolar, naopak financoval výzkum přeživších svědků holocaustu a zajatců nacistických koncentráků pořizováním autentických výpovědí prostřednictvím Nadace Šoa, jíž významně finančně přispěl. Celkem bylo pořízeno 52 tisíc záznamů v 35 jazycích (v ČR uloženo v Centru vizuální historie Malach v Praze.)
  Vynikající ústřední trojice: Liam Neeson jako neúspěšný průmyslník Oskar Schindler prochází vnitřním přerodem, který s nelibostí vnímá jeho druh ve zbrani Amon Goeth (Ralph Fiennes s dokonale "šílenýma" očima); Schindlerovým zrcadlem i jeho pravou rukou je účetní Izák Stern (Ben Kingsley). Kritizovaná katarze je logickým vyústěním., film ji potřeboval. Kromě Spielberga odvedl skvělou práci i kameraman Janusz Kamiński (skvělé působivé sekvence). Dejte si pozor na dívku v červeném kabátku.

 • 100%
  1
  0
  23. 7. 2019
  martin-mickey-stusak (25461 bodů)

  Oskar Schindler se narodil ve Svitavách v roce 1908, kde má památník a muzeum, neboť se jedná o dalšího člověka, který se svým hrdinským činem zapsal do dějin. Jeho charakter je sice rozporuplný, neboť co o něm uvádí, že to byl světák, sukničkář, výtržník, agent špionážní služby a nacista. Ale hlavně to byl člověk, jemuž se podařilo zachránit během holocaustu asi 1200 židovských lidí. Jeho životní příběh se stal námětem románu australského spisovatele Thomase Keneallyho 'Schindler's Ark' (1982), podle něhož Steven Spielberg v roce 1993 natočil tento film. Původně měl na snímku spolupracovat pouze jako producent, ale když režijní nabídku odmítl Roman Polanski, který židovské ghetto ve Varšavě osobně zažil, chopil se toho sám, neboť vhodnějšího režiséra už prostě nenašel. A tak snímek natáčel souběžně se svým dalším slavným snímkem 'Jurassic Park'. Tak to klobouk dolů. A z filmu se stal tak děsivý fenomén, že by měl být vysílán každý rok v televizi k připomenutí oné hrůzy nazvané jedním slovem - holocaust. Autentický příběh je úmyslně černobílé natočený takřka dokumentárním stylem, avšak stále za použití typického hollywoodského schématu, včetně závěrečné dojemné scény projevení úcty. Vrcholem všeho je zvýraznění dívky červenou barvou, která nutí diváka sledovat její tragický osud. Spielberg se držel věrnosti daných scén a událostí dle dobových záznamů, které lze vidět v mnohých dokumentárních filmech. Každá vteřina v dané hrůze ukáže něco, co musí každého člověka nemilosrdně citově zasáhnout. A tím je snímek úžasný a mocný. Svojí výpovědi také hlavně velmi tvrdý ve své neobvykle reálné syrovosti. Tři hodiny hrůzostrašného autentického příběhu, který hluboce ovlivní a nedá zapomenout.

 • 100%
  0
  0
  27. 8. 2017
  Pete69 (20001 bodů)

  100% jsem dal zatím jen jedenácti snímkům a jedním z nich je právě Schindlerův seznam. Skvělý výkon Liama Neesona, film je založen na skutečné události a to vždy dodává úplně jiný rozměr. To, že je film natočen černobíle byl dle mého názoru skvělý tah.

 • 65%
  1
  4
  17. 4. 2016
  muzz (18023 bodů)

  Já prostě tyhlety propagandistický filmy na objednávku nemusím. Oskar Schindler místní židy prostě zneužíval, využil situace, jinak mu byli zcela u brusele. Zachraňoval je pouze tehdy, když se mu to hodilo do výroby. Válka je zlá a historie je pěkně kroutící se svině :)

 • 100%
  2
  0
  5. 10. 2016
  lamps (14836 bodů)

  Jestli existuje jeden jediný příklad vynikajícího a zároveň tematicky důležitého snímku, je jím právě Schindlerův seznam. Kdy jindy na vás taky dolehne nepopsatelná hrůza a zahanbení z právě viděných lidských skutků, nasnímaných v té nejděsivější, ale současně i nejkrásnější představitelné černobílé kompozici? Scéna s holčičkou v červeném kabátě, procházející jako symbol barevné nevinnosti skrze nefalšované peklo, je zřejmě nejsilnějším výjevem, jaký jsem kdy ve filmu viděl, a pokaždé mi vhání slzy do očí. A i kdyby byla jediná z celého filmu, už ho nikdy z hlavy nevyženu – ale ona není, ani zdaleka. Masterpiece…

 • 90%
  2
  0
  14. 1. 2017
  JosefTomas (8394 bodů)

  Velmi krásný film, který i přes dlouho délku, pomalu graduje a přitom ukazuje tu nejhorší dobu, jaká kdy na světě byla. Lépe ta hrůza nešla ukázat.

 • 85%
  0
  0
  4. 12. 2012
  jirka26 (6287 bodů)

  Omromující film se skvělími hereckými kreacemi.

 • 100%
  0
  0
  19. 10. 2018
  Jana Květoňová (6283 bodů)

  Žádná slova nemohou popsat mé pocity z tohoto filmu. Je to jeden z nejlepších filmů, které jsem kdy viděla. Úžasná hudba Johna Williamse i kamera Janusze Kamińského. Tento šokující film má velký odkaz pro budoucí generaci(e). Každý herec zde podal nezapomenutelný výkon. Závěr mi až vehnal slzy do očí. I když má delší stopáž, pořád je na co se dívat! Opravdu drama všech dramat!

 • 100%
  0
  0
  9. 2. 2013
  Cettlovka (5028 bodů)

  Dokonalost...

 • 95%
  0
  0
  27. 9. 2012
  TARANTlNO (3339 bodů)

  Strhující film,který slouží i jako Spielbergův filmový odkaz.Velmi pěkně natočeno,černobílá dodala správnou atmosféru a krásně zachycuje dobu 2.světové války.Spielberg nám připomněl cenu života.Štěstí v neštěstí?tak toto je potom nádhera v největší možné hrůze! Plakal jsem.

 • 100%
  0
  0
  24. 2. 2013
  výfuk (2971 bodů)

  Schindlere, Schindlere. Československý továrník a Němec jak poleno, který žije v prostředí vyhlazování Židů v Polsku. Číchám, čichám Oscara. Schindlerův seznam je jen další klasický příběh díky kterému víme kdo je Steven Spielberg. Liam byl ve své roli jednoznačně ohromující, Ben Kingsley byl trochu méně viditelný, ale dobře zachratelný. Trochu jsem ale z příběhu nic neměl, protože Fiennes a Neeson si byli ve filmu nějak podobní. Mnohokrát se mi pletli. Zdálo se mi divné, že Schindler byl milý a najednou vyvražďoval... Schindlerův příběh je jen další film, který nám dokazuje jaká je válka svinstvo... a jak dokáží být lidé krutí a zároveň milostivý... taky je to další rána na naše slzné váčky a oči...

 • 100%
  0
  0
  5. 5. 2013
  karlik4801 (1941 bodů)

  To nejlepší na tomhle snímku jsou prostory postav, všech postav. Celé se to netočilo jen kolem Oskara Schindlera nebo kolem Amona Goetha, našlo se tolik vedlejších postav. Nebo se jednalo o postavy, které vystupovali ani ne minutu. A bylo jich tolik, taková snaha zakomponovat do děje vše co se dá, se jen tak nevidí. Scénář je precizní a popisuje mnoho událostí a Spielberg si s tím na mistrovské úrovni poradil. Zastřelení ženy kvůli radě jak něco stavět a podobné scény, ty dodávali ukázku krutosti. Nebo Amon Goeth střílející bezdůvodně na Židy. Tolik pravdivých scén. Postavy byli bravurně zahrané, takže takový nominovaný Ralph Fiennes toho Oscara měl proměnit. Neskutečná atmosféra nechyběla. Lepší provedení hrůzy z druhé světové války si ani neumím představit.

 • 100%
  0
  0
  14. 1. 2014
  krakenvalo (1418 bodů)

  Jemne dojemný a velmi sposobili celovečerný film skvele herecke vikony fakt nieje do dodat

 • 100%
  0
  0
  16. 3. 2014
  voleman (925 bodů)

  Velmi silný divácký zážitek. Naprosto dokonalá Spielbergova režie, výborný Liam Neeson i ostatní herci a jako vždy velmi podařená hudba Johna Williamse. Nejlepší film z prostředí holocaustu a určitě jeden z nejlepších filmů vůbec. Když film skončí tak na vás dolehne síla tohoto filmového veledíla, která nemá konkurenci. Černobíle natočený materiál skvěle dotváří tíživou atmosféru holocaustu. Schindlerův seznam je ve všech ohledech opravdu jeden z nejlepších filmů v historii.

 • 90%
  0
  0
  16. 2. 2015
  siginho (632 bodů)

  Někeré záběry svou drsností přímo koušou do duše... Ale ta reálnost je nádherná. Suchá pravda, jako řez ostrým nožem. Super!

 • 95%
  2
  0
  2. 12. 2016
  Liki12 (446 bodů)

  Silný film na smutné téma o tom, jak k sobě lidi umějí být hnusní. V šílené době se i ziskuchtivost nakonec může ukázat být dobrou vlastností. V osobním příběhu a motivacích hlavního hrdiny jsem záměrně nehledala hlubokou pravdivost, ale ten jeho pláč na konci při loučení v Brněnci jsem mu nevěřila i s použitím tlustého filtru umělecké fikce. Proto jen 90%. Mimochodem docela mě zaujal fakt, že příběh se odehrál v Schindlerově věku 31-36 let. Děkuji za zajímavosti od Kulmon.

 • 100%
  0
  0
  20. 1. 2017
  Žid Baribal (410 bodů)

  Možná je to mým vyznáním, ale tohle je nejlepší film od Spielberga a můj 3. nejoblíbenější film

  • Amon Goeth zahraný Fiennesem na tolik dobře že vyděsil přeživší šoa
  • Ben Kingsley
  • Liam Neeson
  • Holčička v červeném a její podtext
  • to že Spielberg si nevzal ani cent, a veškerý výdělek věnoval přeživším šoa
  • sice má mínusy, ale tomuhle filmu to udělat nemohu
  • 90%
   0
   0
   1. 10. 2019
   S7evin (250 bodů)

   V kategorii válečných filmů je tenhle film na 1. místě. Tenhle film by mohl být zařazen do školních osnov v dějepisu. Vždycky, když se řekne jméno Spielberg, vzpomenu si hned na Schindlerův seznam, beze sporu je toto jeho životní dílo.

  • 85%
   0
   0
   28. 11. 2016
   Bozvav (193 bodů)

   Není moc co dodávat. Velmi silný příběh, excelentní zpracování, vynikající herecké výkony, jímavá hudba. Jediné co lze vytknout je dost výrazný odklon od reality, co se samotného Oskara Schindlera týče. Ve filmovém podání jde o vcelku sympatickou osobu, kterou on v rámci svého počínaní rozhodně nebyl. Jinak snímek je vynikající a připomíná nám, že zapomínat bychom rozhodně neměli.

  • 80%
   0
   0
   25. 10. 2018
   akela (133 bodů)

   film o kovanem , hamiznem nacistovy ktery kdyz jde do tuheho prevlece kabat.ale jinak super nhttps://www.kinobox.cz/img/help/signs_tooltip_1.pngatocene a herci okhttps://www.kinobox.cz/img/help/signs_tooltip_1.png

  • 0
   0
   13. 8. 2015
   fogs (131 bodů)

   Nádherné zpracování témata 2. světové války. Oskar Schindler v podání Liama Neesona je nezapomenutelný. Nacista co si dělal přátele na vysokých místech, aby mu jeho laskavost někdy vrátili. Díky těmto laskavostem zachránil život několika židům. Podle mého názoru nejlepší Spielbergův film!

  • 95%
   0
   0
   9. 6. 2016
   stverak (122 bodů)

   Asi nejlepší co jsem od Spelberga viděl.

  • 100%
   0
   0
   13. 12. 2015
   Tamule (106 bodů)

   Dokonalé obsazení, ze začátku člověk moc nečeká, ale pak se úplně ve filmu ztratí, jak zaujme. Opravdu povedený scénář, ani chvilku jsem se nenudila, dokonce jsem zapomněla u filmu pracovat, a to je co říct. Super.

  • 100%
   0
   0
   6. 5. 2017
   aknurem (38 bodů)

   U tohoto filmu je těžké rozhodnout, jestli vás zasáhne příběh nebo film sám o sobě. Kdyby se jednalo o první možnost, vyšel by z toho Steven Spielberg celkem levně. A já se obávám, že se do značné míry přesně to stalo. Stříkající krev z hlav mi opravdu připadá zbytečná, Liam Neeson se nepovedl, spravil mu to Ben Kingsley a Ralph Fiennes, kamera si zasloužila oscara, protože byla vážně skvělá, nápaditá, přelomová a další atributy, jaké si jen představíte. Dojala mě poslední scéna s reálnými postavami vedenými za ruku svými hereckými protějšky, ale zbytek filmu byl průměrný.

  • 100%
   0
   0
   31. 10. 2014
   Vigo (15 bodů)

   Další Spielbergův dokonalý film, jehož základem je silný příběh propracovaný do nejmenších detailů. V závěru gradují emoce, málokteré oko zůstane suché...

  Hodnocení a recenze Schindlerův seznam

  87 ? ?
  jak hlasovat?
  • Crreed 60%
  • 1nikis1 80%
  • Mrykodaj 95%
  • aquiver 100%
  • MLFN 40%
  • InJo 95%
  • Kubys Fencl 95%
  • JosefTomas 90%
  • Kamil Fila 90%
  • veronika-nika-wunschova 90%
  všechna hodnocení (349)

  V žebříčcích uživatelů

  7. místo z 10 v žebříčku uživatele JosefTomas

  „"Kdo zachrání jeden život, ten zachrání celý svět."”

  1. místo z 23 v žebříčku uživatele výfuk
  2. místo z 33 v žebříčku uživatele Žid Baribal
  3. místo z 23 v žebříčku uživatele Jana Květoňová
  3. místo z 23 v žebříčku uživatele Jana Květoňová
  5. místo z 58 v žebříčku uživatele lamps
  6. místo z 383 v žebříčku uživatele Psisko59
  6. místo z 89 v žebříčku uživatele Pete69
  6. místo z 89 v žebříčku uživatele Pete69