Son of Godfather (USA, pracovní název)
« další názvy »
USA USA
193 minut

Žánry

:
Drama, Krimi, Thriller, Adaptace knižní, Epický, Gangsterka, Kultovní, Oscarový, Retro, Série/Franchise, Spirituální
Motto: Pokračování osudů mafiánského klanu Corleonů je soustředěno kolem Vita Corleoneho, který se vypracuje na Kmotra.

Obsah

:
Smrt policejního kapitána McCluskeyho, který byl zapleten do mafiánských obchodů s drogami, je na dlouhou dobu vítanou potravou pro média. Jak Don Corleone více »« méně

Režie

:
Francis Ford Coppola

Scénář

:
Francis Ford Coppola Mario Puzo

Herci

:
Al Pacino Robert Duvall Diane Keaton Robert De Niro John Cazale ...
DVD: 7. 3. 2001
Jste na stránce filmu Kmotr II. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Kmotr II myslíte! K 19. květnu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27988 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Kmotr II


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 100%
  0
  0
  15. 8. 2017
  Brenan88 (45177 bodů)

  Tam kde první díl končí začíná druhý. V kvalitě není žádný rozdíl a Coppola opět dokázal natočit geniální gangsterskou podívanou ve které exceluje Al Pacino. Zahrané i natočené je to s naprostou precizností,tak jak jsme si v prvním díle zvykli. Do filmu tentokrát naskočil i Robert De Niro,který ztvárnil mladší verzi Vita Corleono. Nutno dodat,že jeho výkon byl přímo fenomenální. Druhý díl je minimálně stejně dobrý jako první,možná i o chlup lepší.

 • 70%
  0
  0
  5. 11. 2017
  Pete69 (19928 bodů)

  Kmotr mi bůh ví proč k srdci zkrátka nepřirostl. Ve druhé části mi chybí Marlon Brando, ale je to prostě pokračování příběhu kmotra další generace. Robert De Niro se však role Vita Corleoneho ujal velmi dobře a vlastně mě ta časová linie s ním bavila více, než ta hlavní s Al Pacinem. Druhý kmotr se nese ve stejném duchu, je to kvalitní filmařina, ale přeci jen je to strašně natažené a prázdnější, než první Kmotr.

 • 100%
  0
  0
  19. 12. 2017
  lamps (14836 bodů)

  Když jsem viděl druhého Kmotra poprvé, převažovaly jednoznačně záporné dojmy a od obrazovky jsem odcházel s pocitem prázdnoty. Ovšem jak je vidět na současném hodnocení, druhá projekce jako již tradičně všechno diametrálně změnila a já se musím zase namáhat s novým komentářem. Tedy ne že bych musel, ale tenhle snímek si ho prostě zaslouží. Part II je totiž opět jako výstavní trofej pro milovníky žánru, kolem které bychom mohli každodenně chodit a prohlížet si ji, ale nikdy nás úplně neomrzí. Ono jen dívat se na Al Pacina, jak elegantně a nonšalatně vystupuje a smlouvá obchdy a zároveň nechává bez jediného mrknutí odstraňovat všechny nepohodlné i z řad jeho příbuzných, to je zážitek sám o sobě, navíc pod taktovkou virtuóza Coppoly, který se pro tuhle sérii zřejmě narodil a svůj talent zde rozvinul do takových výšin, jaké si prostě nelze představit, pokud jste se s Kmotrem ještě nesetkali. Brilantní, opravdu brilantní režie udržující po celé tři hodiny dokonalou mafiánskou atmosféru (nevím, jak lépe ji označit), která se vždy při Pacinově přítomnosti mísí s oslnivou aurou jeho nečitelné, chladnokrevné, ale i láskyplné osobnosti. Takový výkon může podat jen úzká špička elitních herců, a Pacino mezi ni jednoznačně patří. Stejně jako jednička je to snímek, který předběhl svou dobu a který mi ukázal, do jaké preciznosti až může zajít symbióza mezi skvělým scénářem a špičkovou režií. A závěrečná scéna a pohled do očí uvnitř poraženého vítěze mě tak zmrazila, jako bych skončil i já s kulkou v hlavě. Bravo!

 • 95%
  2
  0
  15. 1. 2017
  JosefTomas (8386 bodů)

  Dvojka má mnohem tvrdší atmosféru, kterou si cením a rozhodně jde o jedno z nejlepších pokračování.

 • 100%
  0
  0
  25. 12. 2013
  saboter (3559 bodů)

  Další filmová legenda na kterou se nazapomíná a to jak po té stránce příběhu a to jak ukazuje režisér a scénáristé že na filmu dřely ,tak i po efektní stránce tedy smrtí a to žre film skvěle ukazuje jak mafiani jednaly a chovali se a film byl oceňen šesti oskary takže pak neni o čem mluvit.

  • příběh
  • herci
  • skvělé postavy jak z pohledu ztvárnění tak i sepsání
  • nic podstatného
 • 100%
  0
  0
  29. 9. 2012
  TARANTlNO (3339 bodů)

  Krásně pocukrované pokračování a nahlednutí do mafiánské struktůry,vztahu a ironie osudu.Kmotr Michael Corleone(Al Pacino) dokonalost to se musí vidět,dějová linie s mladým Vitom Corleonem ve fenomenálním podaní Roberta De Nira.Film který má opět 3 1/2 hodiny jako by trval pět úžasných a nezapomenutelných minut.Brilantní záležitost !

 • 95%
  0
  0
  24. 2. 2013
  výfuk (2971 bodů)

  Pokračování mistrovského díla na mě na poprvé udělalo větší dojem než jednička. Pacino mě v roli toho koho je připadal autoritativní a charakteristický. Nakonec po shlédnutí jedničku po druhé a jeho bližším rozebrání mě už bylo vše jasné a tak se dvojka nestala lepší než jednička. Kmotr II byl pro Coppolu úspěšný i na Oscarovém poli a Coppola měl doma na poličce krásnou sošku. Jiné obsazení, jiného kalibru s Pacinem, Duvallem, Keaton a samozřejmě De Nirem... Puzovi to zachránilo kariéru a nadělilo příjemné stáří. Chápu místy negativní ohlas, ale to nic nemění na tom, že je to super.

 • 85%
  0
  0
  25. 5. 2014
  jvempire (1208 bodů)

  Pokračování klasiky které je skoro stejně dobré.

 • 75%
  0
  0
  1. 3. 2017
  Pajmen (1196 bodů)

  Rika se, ze pokracovani byvaji horsi a horsi. U Kmotra je to ale svetla vyjimka. Prolinaji se tu dve dejove linie z pohledu Michaelova otce a Michaela samotneho, neboli obdobi samotneho pocatku a obdobi upevnovani a rozsirovani moci mafie rodiny Corleone.

 • 85%
  0
  0
  23. 1. 2018
  marvan (546 bodů)

  Klasika... Al Pacino a Robert De Niro v hlavních rolích pokračování mafiánského klanu Corleonů. Vitův syn Don Michael Corleone (Al Pacino) ovládá impérium a je nemilosrdný ke svým zrádcum.

 • 85%
  0
  0
  30. 8. 2016
  Liki12 (446 bodů)

  2. Kmotr nemá tak poutavý start. I přesto, že začíná zdánlivě podobně (nějaká oslava a na promluvení s vůdcem rodiny se stojí fronta). Prvních 30 minut jsem se opravdu spíše „nudil". Poté se však zatáhlo za ten „pravý provaz" a už byl Kmotr II zase v těch správných kolejích. Poslední čtvrtinu filmu jsem si opravdu vychutnal. Také bylo skvělé sledovat jak se Vito Corleone (De Niro) vypracoval prakticky z ničeho a jak jeho vliv a síla roste, a že už tehdy dokázal dát „nabídku kterou nejde odmítnout". Asi nejlepší scéna pro mne byla hádka Al Pacina se svou ženou. Ještě nikdy jsem totiž neměl z tak malého muže takovou hrůz jako tehdy. Celkově je Kmotr II opravdu skvělé doplnění a mírné pokračování legendární jedničky.

 • 95%
  0
  0
  18. 7. 2015
  lord (404 bodů)

  Bude to opět italský požitek a neskutečný zážitek, kterého se vám při sledování dvojky Kmotra dostane. Je temnější než první díl, ukazuje mafii takovou, jak bychom ji měli znát. Snímek je stejně jako všechny díly důkazem toho, že některé věci se ve fungování společnosti a při udržování moci prostě nemění. Jedno je ale jisté, rodina je vše, rodina je zákon a řád. Takže si objednejte nějakou pořádnou pizzu a nachystejte se na opravdu dlouhý filmový zážitek. 95% - jednička byla u mě o chlup lepší ;)

 • 90%
  0
  0
  21. 2. 2017
  ANDY91 (96 bodů)

  Pokračování veleúspěšného díla Francise Forda Coppoly, který vytvořil dokonalý svět ve stylu Zjizvené tváře Howarda Hawkse a Richarda Rossona ze dvaatřicátého. Al Pacino a Robert De Niro podávají své životní výkony a mohou se poměřovat s gangsta velikány typu Paula Muniho.

 • 90%
  0
  0
  14. 7. 2016
  sajzo (70 bodů)

  Najlepsi sequel vsetkych cias jednoznacne. Miestami trosicku zdlhavejsie ako prvy diel ale aj tak brilantne po vsetkych strankach. Vykresluje este viac dopodrobna zivot Michaela Corleona coby uz mafianskeho bossa. No este viac ma zaujla dejova linia zobrazujuca zaciatky mladeho Vita Corleona (Brando v prvom diely) a jeho vzostup. Nadherna vyprava bezchybne herecke vykony. Sice dlhsia stopaz ale clovek by kludne zvladol aj dalsiu hodinu. Radost sa pozerat. Majstrstik!

Hodnocení a recenze Kmotr II

83 100 ?
jak hlasovat?
 • Pete69 70%
 • Mrykodaj 75%
 • Kubys Fencl 100%
 • Lovecour69 90%
 • JosefTomas 95%
 • Crreed 100%
 • Honza 13 90%
 • corleone 95%
 • Dellego 100%
 • klimo 85%
všechna hodnocení (214)

V žebříčcích uživatelů

12. místo z 26 v žebříčku uživatele JosefTomas

„Ten svět je tvrdý a proto je skvělý.”

1. místo z 4 v žebříčku uživatele atabajevo
2. místo z 4 v žebříčku uživatele sarapul
3. místo z 10 v žebříčku uživatele TITANO
5. místo z 21 v žebříčku uživatele Punisher
2. místo z 6 v žebříčku uživatele Sheldon
3. místo z 8 v žebříčku uživatele tizi3
4. místo z 10 v žebříčku uživatele Fanin