Once Upon a Time in America (USA)
« další názvy »
Itálie Itálie
USA USA
229 minut

Žánry

:
Drama, Krimi, Thriller, Adaptace knižní, Epický, Gangsterka, Retro

Obsah

:
Mladá žena se v noci vrací do hotelového pokoje. Čekají tam na ni neznámí muži, policisté, kteří chtějí vědět, kam zmizel její milenec Noodles. Jeho tři více »« méně

Režie

:
Sergio Leone

Scénář

:
Harry Grey Leonardo Benvenuti Piero De Bernardi Enrico Medioli Franco Arcalli Franco Ferrini Sergio Leone Stuart Kaminsky Ernesto Gastaldi

Herci

:
Robert De Niro James Woods Elizabeth McGovern Joe Pesci Burt Young ...

Podívej se na Tenkrát v Americe online!

DVD: 24. 10. 2003
Přístupnost: Mládeži přístupno
Jste na stránce filmu Tenkrát v Americe. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Tenkrát v Americe myslíte! K 27. listopadu 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27811 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 70%
  1
  0
  5. 11. 2017
  Pete69 (16986 bodů)

  Čekal jsem trošku víc, přesto skvělý film.. bohužel nekonečně dlouhý. Trošku mi chyběl spád, nakonec se ale vše geniálně prolnulo. Nemohu dát více než 70%, protože si nedokážu představit, že bych si tento film pustil znovu. Kvalita, ale jednou a dost.

 • 90%
  1
  0
  19. 12. 2017
  lamps (14784 bodů)

  Opět dech beroucí Sergio Leone. Nevím sice co je pravdy na tom, že scénář zpracovával celých 12 let, ale když se podívám na konečnou kvalitu a vytříbenost tohoto filmu, tak bych tomu klidně věřil. 220 minut ubíhá jako dobře promazaný stroj, herci hrají jako o život, Ennio Morricone přispívá jako vždy nezapomenutelným soundtrackem. To vše v doprovodu monumentálně vyhlížejícího příběhu, který dokáže chytit diváka za pačesy tak pevně, že dřív než před závěrečnými titulky není šance na vyproštění. Leone velmi pěkně splétá všechny tři příběhové linie, dává divákovi prostor, aby k postavám pokud možno co nejvíce přilnul a načáchl tou atmosférou prohibiční doby, v níž se velká část děje odehrává. Ale teprve v samém závěru si uvědomíme, jak to Leonemu po celou dobu krásně fungovalo a jaké úžasně podmanivé a promyšlené dílo jsme měli tu čest právě vidět. A v tom vidím to největší kouzlo, které v sobě TENKRÁT V AMERICE skrývá...

 • 75%
  2
  0
  5. 7. 2017
  JosefTomas (7710 bodů)

  Tento film je dnes legenda, o tom není pochyb. Perfektní příběh, skvělé dialogy, které jsou prezentovány dokonalými herci. Casting se opravdu povedl, to bez debat, ovšem délka je přímo smrtící. Není to vyloženě špatně, ale vidět každý detail, také není nic zábavného. Leone to sice nahrazuje kvalitním příběhem, co ale s tím, když se každých pár minut člověk vyloženě nudí. Až na tuto maličkost jde o perfektně zvládnuté řemeslo. Výborná práce.

 • 85%
  0
  0
  4. 12. 2012
  jirka26 (6285 bodů)

  Impozantí dílo SergiaLeoneho.

 • 100%
  0
  0
  27. 9. 2012
  TARANTlNO (3336 bodů)

  Absolutní vrchol Sergia Leoneho.Skončit se má v nejlepším.Dokonce jsem uchutnal prodlouženou verzi na kterou nikdy nezapomenu.Čtyři hodiny utekly sakra rychle a dal bych si další hodinu.Naprosto kolosální a geniální dílo do kterého jsem se zamiloval.Hudba Morriconeho je fascinující a skvěle zapadá do Leoneho řemesla - Bravo mistři !

 • 90%
  0
  0
  5. 1. 2017
  rkotvald (3156 bodů)

  Jedinečné, nezapomenutelné, nepopsatelně krásné. Fascinující veledílo a jeden z filmů, které jsou pro tenhle prohnilý svět snad až příliš dobré (trocha patosu je tady podle mě na místě). Mnozí filmu budou jistě vytýkat, že ve srovnání s jinými (modernějšími) gangsterkami (např. těmi od Scorseseho) je to pomalé, zdlouhavé, málo akční, že některé postavy jsou dost nevyužité apod. Inu, jejich chyba. Tací lidé zřejmě nedokážou pochopit a docenit, jak je Tenkrát v Americe dějově neuvěřitelně komplexní (Leone ladně a originálně skloubil nebývále rozsáhlou mafiánskou kroniku s nádhernou lovestory a příběhem o pravém chlapském přátelství peckinpahovských a wooovských parametrů), dokonale zahrané, natočené a Morriconem "ohudebněné". Sice asi nikdy nebudu tvrdit, že je tenhle film "naprosto dokonalý", dokud neuvidím nějaký "Final Cut", ale to mi nijak nebrání, abych do zbláznění neobdivoval Leoneho nesmírný kumšt. Ten člověk je pro mě v některých ohledech stejný jako James Cameron - velký vizionář, geniální řemeslník, bezchybný vypravěč a totální perfekcionalista, jehož filmy ale i přes obsesivní filmařskou preciznost (vykalkulovanost) nepostrádají duši a silné emoce. Obrovská škoda, že toho (podobně jako Cameron) za svůj život nenatočil více.

 • 90%
  0
  0
  6. 2. 2013
  výfuk (2971 bodů)

  Ani jsem nevěřil, že film natočil Leone. To vůbec není jeho styl. Příběh je úžasný. Viděl jsem prodlouženou verzi a nevím co se na tom lidem nelíbilo. je sice fakt, že ve filmu je nadmíra sexuality, ale i přesto. Ten film musíte vidět!!!! Vrchol Leonovi kariéry završen perfektně.

 • 85%
  0
  0
  4. 9. 2019
  taliz (257 bodů)

  Příběh silný, ale provedení mě štve...mít to o tu hodinku míň, tak by se tam pořád s přehledem vešlo vše co tam bylo, ale aspoň by to nebylo místy tak neskutečně pomalé a nudné. Stejně jako u Tenkrát na západě jsou tady dlouhé záběry, ve kterých všichni jen mlčí a člověk si jenom říká, kdy už se něco stane. Neviděl jsem tu verzi, kterou měli při premiéře v Americe, ale ať mi nikdo neříká, že to nešlo podstatně zkrátit, aniž by film přišel o svůj obsah.

 • 100%
  0
  0
  11. 3. 2014
  Bigrambo (238 bodů)

  Myslím, že psát komentář k tomuto filmu, je zcela zbytečná záležitost. Úplně by stačilo napsat dvě slova: „MISTROVSKÉ DÍLO!“ Ano, tato pouhá dvě slova zcela vystihují tento téměř čtyřhodinový opus. Mistr spaghetti westernu Segrio Leone si pro svůj poslední film vybral odlišnou látku a dal vzniknout tomuto filmovému klenotu. Elektrizující atmosféru filmu navíc umocňuje hudba Leoneho dvorního skladatele Ennia Morriconeho. Tito dva géniové se podíleli na celé řadě skvělých filmů, ale tento je pro mě osobně nejlepší a naprostým právem zaujímá první místo mezi mými nejoblíbenějšími filmy!

 • 100%
  0
  0
  8. 3. 2014
  Pepa Nevrkrakr (142 bodů)

  • Totální pecka v úchvatné režii Sergia Leoneho, prodložená verze dává filmu daleko větší rozměr..fantastický herecký výkon v podání Roberta De Niro, Jamese Woodse a v neposlední řadě Joe Pesciho...ten film prostě miluju, je to určitě jedna z nejlepších mafiánek devadesátých let...nezbývá než říct Bravo a tleskám..takových kvalitních filmů potřebujeme víc..
  • 85%
   0
   0
   3. 9. 2019
   snek (95 bodů)

   Leoneho poslední dílko. Na scénáři pracoval neuvěřitelných 12 let. Tohle kolosální drama datuje dráhu gangstera Noodlese od dětství až do jeho odchodu. Snímek v době uvedení bohužel neměl úspěch, protože producenti ho přetavili do několika verzí. Úspěchu se dočkal asi 5 let poté. Hudbu opět složil vynikající Ennio Morricone. Jediné co bych snímku vytknul, že je zbytečně dlouhý a jako celek působí nerovnoměrně.

  83 100 ?
  jak hlasovat?
  • Mrykodaj 95%
  • homedo 85%
  • aquiver 90%
  • Lovecour69 90%
  • Crreed 100%
  • InJo 100%
  • taliz 85%
  • snek 85%
  • loudaxxx 90%
  • Futureman 100%
  všechna hodnocení (120)

  V žebříčcích uživatelů

  15. místo z 26 v žebříčku uživatele Žid Baribal
  72. místo z 93 v žebříčku uživatele Psisko59
  275. místo z 299 v žebříčku uživatele Psisko59