Once Upon a Time in the West (USA)
« další názvy »
175 minut

Žánry

:
Dobrodružný, Drama, Western, Epický, Kultovní

Obsah

:
Muž beze jména touží po pomstě, nejprve se však musí zbavit vraha Franka, kterého najal šéf železnice Morton. Ten si brousí zuby na pozemky Jill McBain. více »« méně

Režie

:
Sergio Leone

Scénář

:
Sergio Donati Sergio Leone Dario Argento Bernardo Bertolucci Mickey Knox

Herci

:
Claudia Cardinale Henry Fonda Jason Robards Charles Bronson Gabriele Ferzetti ...
Premiéra: 21. 3. 2013
Distributor: AČFK
DVD: 13. 5. 2002
Jste na stránce filmu Tenkrát na Západě. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Tenkrát na Západě myslíte! K 24. září 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28157 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Tenkrát na Západě


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  0
  0
  15. 10. 2017
  Pete69 (21156 bodů)

  Pomalý líný western se skvělou atmosférou a nejlepší hudbou v hystorii filmu. Film je na mě příliš dlouhý, abych ho viděl celý, tak jsem ho musel zhlédnout na dvakrát. Samozřejmě skvělé zpracování a geniální hudba..kvalita, která nestárne.

 • 75%
  1
  0
  8. 12. 2014
  muzz (18024 bodů)

  Tento výborný film patří mezi top ten westernového žánru. Všechno je tam dokonalé, příběh, herecké obsazení, Morriconeho hudba, krajina, modré oči padoucha Henryho Fondy i neoholené špinavé tváře jeho kumpánů. A Claudia Cardinale je kategorie sama pro sebe :)

 • 100%
  1
  0
  10. 12. 2015
  Sheldon (16026 bodů)

  Tenkrát na Západě sice čerpá ze studnice amerických westernů, ale nikdy se nemůže zařadit po jejich boku. Leone vlastně jen předkládá svou verzi Západu, která má do reality daleko, ale je precizně vystavěná. Film má záměrně pomalé tempo, které přehluší občasná rychlá montáž a pracuje zejména s vizuálem. Film obsahuje vzhledem ke své délce jen sporadické množství dialogů, ale pořád je na co se dívat. Herecké výkony jsou záměrně stylizované až do polohy karikatur, ale to jim s přibývajícími lety naopak přidává na působivosti.

  Tenkrát na Západě je pro mnohé diváky jejich nejoblíbenějším westernem, zřejmě nemá nejoriginálnější scénář, ostatně klišé mu byla vyčítána již v době premiéry, ale je mimořádně natočený a pro milovníky kinematografie zůstane navždy poctivě opracovaným filmovým klenotem s nádhernou hudbou.

 • 100%
  1
  0
  17. 5. 2016
  lamps (14894 bodů)

  Žili jednou dva Italové, kteří se již dobře znali a jejichž spolupráce byla zřejmě osudovou záležitostí. První z nich neváhal popsat šest set stránek detailního rozpracování jednotlivých scén a dokonce i pohybů herců, aby obrazová i příběhová stránka nadcházejícího projektu neobsahovala jednu jedinou vadu. Ten druhý si pro změnu sáhl až na dno svého hudebního talentu a vyždímal z něj repertoár těch nejúchvatnějších melodií, z nichž nejen v průběhu filmu nepřetržitě mrazí, ale především povznášejí málomluvný příběh klasických westernových charakterů do sféry nejobdivovanějšího a nepřekonatelného filmového umění. Dále žila jedna přenádherná Italka, které stačilo za doprovodu majestátní hudby pouze stát nehybně před kamerou, a bylo postaráno o nevídaný, skoro až oduševnělý zážitek. No a nakonec žili byli ještě tři megacharismatičtí Američané, jejichž vzájemná střetnutí a intriky se zdají být s každým dalším zhlédnutým a (v porovnání s tímto) podprůměrným westernem ještě rafinovanější a velkolepější. No a tahle divoká banda stojí za vznikem totálně přelomového díla, které nejenže změnilo pohled na novodobé westerny, ty staré odsunulo do opotřebovaného zboží a těm nadcházejícím nasadilo nezdolatelnou laťku, ale hlavně mi připravilo natolik exotickou a neprovařenou delikatesu, že po každém dalším soustu jsem ještě hladovější a ptám se sám sebe, jestli je vůbec možné všechny ty různorodé chutě na jedno posezení strávit a vstřebat. To se ale nedozvím, pokud nebudu ochutnávat znovu a znovu...

 • 75%
  2
  1
  28. 1. 2017
  JosefTomas (8673 bodů)

  Přiznávám se, že sem očekával víc. Ale film je opravdu, opravdu dlouhý a chvílemi i nudný. Všechny scény se pomalu rozjíždějí a nebýt toho výborného soundtracku, tak bych s tím hodnocením musel jít mnohem níž. Herci skvěle vybraní, scénář, až na pár různých výhrad, tak snesitelný, ale pro mě je stále nejlepší western Sedm statečných.

 • 100%
  4
  0
  7. 12. 2017
  SNCIS (6519 bodů)

  Hlášky: Harmonika: (Vystoupil z vlaku a vidí tři zabijáky z bandy Franka.) "A Frank?" Zabiják: "Poslal nás." Harmonika: "Máte pro mě koně?" Zabiják: (Zasměje se.) "Tak se zdá, že nám jeden schází." Harmonika: (Nesouhlasně pokyne hlavou.) "Vzali jste dva navíc." (Následuje přestřelka.) / Harmonika: "Cena za tohoto psance je pět tisíc dolarů." Cheyenne: "Jidášovi stačilo o čtyři tisíce devět set sedmdesát dolarů míň." Harmonika: "V té době nebyly dolary." Cheyenne: "Ale hajzlové jo." - Charles Bronson bez knírku, jako pistolník Harmonika. Vypíchnu i krásnou Claudiu Cardinale - excelentní výkon. Hudba, kterou už z hlavy nevymažete. Sergio Leone napsal a natočil westernovou klasiku - 100%.

 • 100%
  0
  0
  31. 8. 2018
  Jana Květoňová (6499 bodů)

  Vždycky si říkám, že už se tady na ten starý western nebudu dívat. Mimochodem - ty westerny jsou dějově prakticky všechny na jedno brďo (padouch, klaďas, křehká žena). A pak se zase dívám a nudou si nehty neokusuju. Hudba Ennio Morricone - může být špatná?! Nezapomenutelný a pro westerny stavěný Charles Bronson (Harmonika), nádherná Claudia Cardinale (Jill) - dokonalé v každém směru : hudba, scénář, kamera, režie, ... "Tenkrát na Západě" a "Sedm statečných", to je westernová klasika, kterou nemůže nevidět nikdo, kdo o sobě tvrdí, že má tenhle žánr v oblibě.

 • 100%
  1
  0
  24. 5. 2015
  p.a.douch (5680 bodů)

  Už čekání na příjezd Harmoniky stojí za to (trojka Al Mulock, Woody Strode a Jack Elam je geniální). Osvědčení spolupracovníci pana Režiséra - Ennio Morricone, Tonino Delli Colli a Nino Baragli opět na výbornou. Hlavní trojka - pecka. Henry Fonda byl brutální zloduch, Jason Robards a Charles Bronson naopak skvěle fungovali na opačné straně. Doplněni o Claudii Cardinalovou, která rozhodně nebyla jen pro okrasu (a že bylo na co koukat). Zkrátka jeden z nejlepších westernů.

 • 90%
  0
  0
  4. 7. 2012
  Petrson (4126 bodů)

  Prostě klasika všech špagety westernů, kde se na scénáři podílel mistr italského horroru Argento a další pan režisér Bertolucci, který to přenechal dalšímu mistrovi Leonemu, neuvěřitelná scénáristická spolupráce...

 • 95%
  1
  0
  27. 9. 2012
  TARANTlNO (3341 bodů)

  Nejkultovnější western všech dob.Sergio Leone je bůh westernu a jeho režie je brilantní pastva pro oči.Skladatel Ennio Morricone dodal hudební zvuk jako by se k Zemi blížil zlatý déšt' (životní forma - geniální hudební doprovod,který očistí i tu nejšpinavější duši pod sluncem).175 minutový skvost TENKRÁT NA ZÁPADĚ přepsal historii westernu.Nezapomenutelná filmová krása!

 • 95%
  0
  0
  11. 12. 2012
  Sunny5 (3178 bodů)

  Naprosto neuvěřitelný film, na to že westerny zrovna nemiluju, mě tenhle vážně dostal. Nejen úžasná hudba, ale hlavně naprosto nezapomenutelná úvodní scéna. A co se mi na tomhle filmu vážně libí: když se podívám na ty chlapy tak chlapy tak téměř cítím, jak musí hrozně smrdět.

 • 90%
  0
  0
  24. 2. 2013
  výfuk (2974 bodů)

  Můj první western. Leone je režisér, který dokáže vždy překvapit... Tenkrát na Západě je klasický western jak se patří a jeho příběh je nezapomenutelný. Hudba - ta je skorem bez komentáře, je to nejklesičtější filmová hudba všech dob. Příběh Západního světa byl tedy dokonalý, nicméně film nebyl přímo takový... Příběh se mi až tak nelíbil jako v následující klasice Hodný, zlý a ošklivý.

 • 100%
  0
  0
  9. 1. 2019
  marie-kolarova (2524 bodů)

  Nádherný film, pro mě nikoliv o pomstě, ale o osudovosti. Každého z nich dohání jeho vlastní minulost. Úsporné dialogy vystihující všechno podstatné. Tohle mají studovat všichni, kdo si myslí, že bez dlouhých řečí to nejde. A k tomu ten tón harmoniky a nádherná Morriconeho hudba, která vyjadřuje všechny emoce.

 • 80%
  0
  0
  7. 3. 2014
  miza (2314 bodů)

  Nesmrtelná westernová klasika.Tento film lze asi v tomto žánru řadit mezi ty nej- nejlepší.

 • 85%
  1
  0
  30. 10. 2016
  lucyky (1353 bodů)

  Westerny moc nemusím, ale tento film je dokonalé dílo.herecké výkony, hudba, zpomalené záběry, které umocňují atmosféru.

 • 95%
  0
  0
  15. 7. 2016
  Dubínka (577 bodů)

  Absolutní klasika ve westernovém žánru, a jeden z nejlepších filmů vůbec. Pro mně je tenhle film jeden ze tří nejoblíbenějších westernů společně s Hodným zlým a ošklivým, kterého mám o trochu raději a Butchem Cassidim, který je tak na stejno. Vynikající režie, herci a hlavně špičková hudba Ennia Morriconeho, která výborně dotváří tenhle film k dokonalosti a navozuje tu nejlepší atmosféru. Právě hudba ve spojení s Leoneho dlouhými záběry na krajinu a postavy, dělají z tohohle filmu vynikající epickou výpravu divokým západem, který nikdo nikdy nedokázal napodobit. Prostě špičkové ve všech ohledech. Viděno v kině, kde je zážitek ještě o dost větší. 95%

 • 100%
  1
  0
  9. 6. 2016
  TomSti (555 bodů)

  Když jsem tenhle film viděl naposledy, byl jsem malý kluk, který zbožňoval kovbojky, a klasika Sergia Leoneho mi zákonitě přišla podivná, rozvláčná, nepříliš "dramatická"... Stačilo pár let a došlo mi, že Tenkrát na Západě je mnohem víc než westernem naprosto strhující ukázkou dramatu, kde žánrové doplňky z Divokého Západu slouží pouze jako kulisy. Leone soustředil ohnisko vypravěčské perspektivy do detailu a polodetailu skvostně zkomponované kamery Tonina Delli Colliho; je skoro neuvěřitelné, že snad půlka filmu se koncentruje na tváře herců. Ta tíha, spočívající na expresi tváře, je neskutečná a stejně tak je neskutečné, s jakou grácií ji herci nesou. Až expresionistický důraz na oči zvládá Bronson i Fonda se sošnou strnulostí, která bere dech, naopak sexy kukuč Claudie Cardinale má v sobě nestárnoucí půvab – křehkost, zrádnost, svůdnost. Archetypální příběh mstitele podává Leone tak neuvěřitelně osobně, soustředěně a procítěně, že by člověk silnější film jen těžko hledal. Navíc geniální soundtrack Ennio Morriconeho zesiluje všechny emoce desetinásobně. Tenkrát na Západě trumfuje nad všemi ostatními westerny.

 • 85%
  0
  0
  2. 12. 2016
  Liki12 (446 bodů)

  Svkělá kamera, skvělá režie, skvělá hudba, skvělí herci. Film mě provází už od dětství a z každým zhlednutím a postupujícím věkem jsem v něm objevil něco nového. Nejlepší scéna z celého filmu je finální duel a záběr na Claudii Cardinal,která čeká kdo souboj vyhrál.

 • 100%
  0
  0
  28. 1. 2014
  roxet (293 bodů)

  Popravdě asi nejlepší western co byl kdy natočen. Rovněž k dokonalosti tohoto filmu přispěla obrovskou měrou hudba Enrica Morrcone.
  Krásný film.

 • 100%
  0
  0
  31. 10. 2016
  knihovna1 (283 bodů)

  Tento film je opravdu perlou mezi westerny a povinný film pro všechny. Hudba, režie a lokace jsou nepřekonatelné. Námět strhující a výkony herců Claudie Cardinale a Charlese Bronsona jsou až mrazící. Pokažde se na tento film dívám s napjetím i dojetím.

 • 95%
  0
  0
  21. 8. 2016
  JiříP (140 bodů)

  Nezapomenutelný příběh Harmoniky, který byl podložen podmanivou filmovou hudbou, jejíž první tóny nám vždy tento film připomenou. Hvězdné obsazení - Henry Fonda, Charles Bronson a Claudia Cardinale je zárukou velmi kvalitního zážitku. Po dlouhé době se konečně do distribuce dostala i nezkrácená verze, která film prodloužila o dalších cca 30 minut. :)

 • 90%
  0
  0
  25. 10. 2018
  akela (133 bodů)

  jeden z nejlepsich westernu vsech dob

 • 80%
  0
  0
  3. 3. 2017
  OndraSed9 (109 bodů)

  Báječný film z prostředí divokého západu s báječným dějem, ale ještě lepší hudbou, která se vám vryje do paměti. Tento film není jen tak obyčejná kovbojka, ale opravdu báječný film s propracováným dějem. Jednoduše řečeno je to výjimečný wesrwen a stojí za to.

 • 80%
  0
  0
  8. 6. 2022
  Martina291086 (51 bodů)

  Veliké, bohužel veliké mínus je délka filmu. Pokud nejste milovník žánru, začnete se brzo nudit. A to je škoda, protože ten film si to nezaslouží. Obsazení bez debat, soundtrack krásný... Přesto netoužím vidět jej opakovaně.

 • 100%
  0
  0
  1. 8. 2014
  nechto (47 bodů)

  Jo, těžko hledat něco lepšího.

 • 100%
  0
  0
  13. 5. 2016
  jirkami (21 bodů)

  Ale že se to těm špagetožroutům povidlo.Mám dojem že se amerikáni tenktát v Americe zastyděli a od tý doby jsou ty jejich westerny drsnější a víc se přibližují tehdejšímu reálu.

Hodnocení a recenze Tenkrát na Západě

87 97 ?
jak hlasovat?
 • HanO 100%
 • ZaS 90%
 • Martin Pleštil 100%
 • Martina291086 80%
 • Psychotronix 85%
 • vlad-nabodavac 100%
 • Pete69 75%
 • Mrykodaj 90%
 • Lovecour69 90%
 • Crreed 100%
všechna hodnocení (327)

V žebříčcích uživatelů

1. místo z 3 v žebříčku uživatele Pepek
1. místo z 318 v žebříčku uživatele Had
1. místo z 61 v žebříčku uživatele vladimir-lada-but
2. místo z 299 v žebříčku uživatele Psisko59
2. místo z 2 v žebříčku uživatele roxet
1. místo z 19 v žebříčku uživatele InJo
2. místo z 10 v žebříčku uživatele kingoš
2. místo z 23 v žebříčku uživatele Jana Květoňová
2. místo z 23 v žebříčku uživatele Jana Květoňová