Havel (mezinárodní název)
Česká republika Česká republika
100 minut

Žánry

:
Drama, Biografický, Retro
Motto: Co byste obětovali pro pravdu a lásku?

Obsah

:
Celovečerní film Havel přináší příběh jedné z nejvýraznějších osob naší historie Václava Havla z jeho disidentských dob, kdy ještě nebyl slavnou osobností. více »« méně

Režie

:
Slávek Horák

Scénář

:
Slávek Horák Rudolf Suchánek

Herci

:
Aňa Geislerová Martin Hofmann Jenovéfa Boková Barbora Seidlová Stanislav Majer ...
Premiéra: 23. 7. 2020
Distributor: Bontonfilm
Jste na stránce filmu Havel. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Havel myslíte! K 28. květnu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27994 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Havel


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 70%
  1
  0
  15. 11. 2020
  Pete69 (19989 bodů)

  Každý takovýto film vítám, ale v tomto případě přišlo trošku zklamání. O takové osobnosti, jistě jedné z nejznámějších naší doby na celém světe se mohlo trošku více přidat a protáhnout film klidně přes 2 hodiny. Místy mi přišlo, že byl problém vměstnat Havlův život do sta minut. Jinak pěkné. Nejvíce mě zaujala podobnost Viktora Dvořáka s Václavem Havlem, ostatní herci si odvedli své, ale nikdo vyloženě nezaujal.. Filmy, které se odehrávají za minulého režimu jsou většinou dobré a jsem za to rád.

 • 50%
  0
  0
  19. 12. 2021
  Jana Květoňová (6283 bodů)

  Tento film prostě postrádá jiskru. Viktor Dvořák se snažil. Dobře vystihl Havlovu řeč. I Pavel Landovský v podání Martina Hofmanna je dobře zahraný. Ale chybí emoce. Rovněž bych pochybovala o tom, že by Pavel Kohout (Stanislav Majer) zakazoval své ženě podepsat Chartu 77, když ji pomáhal sám sepsat. Podařená je výprava a hudba. Scénář je ale neobjevný. Alespoň v mých očích. Slávek Horák není špatný režisér. Ovšem to, co zdobilo jeho režijní debut Domácí péče, tedy jakási opravdovost a obecně lidský rozměr, to jeho "Havel" nemá. Měl-li by to být biografický film o velké české osobnosti, tak se bohužel tak uplně nepovedl. Dávám pouhých 50 procent.

 • 65%
  1
  0
  3. 9. 2020
  marie-kolarova (2485 bodů)

  Civilní přístup dominuje, což je dobře, současně je natolik důsledný, že poněkud uniká, čímže to byl Havel vlastně tak charismatický, kromě příjemného kukuče a vlnitých vlasů. Jakože mu to sluší a baby na něj letí, je uvěřitelné, ale nějak uniká, v čem byl problém s bolševikem. Obrazové symboly jsou přespříliš doslovné a zbytečně opakované. Pro mladší ročníky možná o něco zajímavější, na ty, kteří v té době žili, působí občas nudně. Je to spíš hezké barevné povídaní o tom, jak to bylo, než hluboké drama.

 • 95%
  2
  0
  4. 8. 2020
  tedoun (879 bodů)

  Tento film Havla ukazuje jako dobrého pozorovatele společenského dění v té době, který realitu jako dramatik a pisatel reflektuje, ale k tomu, aby do ní aktivně vstoupil, se odhodlává až před vznikem Charty, což jako pamětník s té doby mohu konstatovat, že jeho občanským aktivitám do vzniku Charty byla pestrá - byl to pro mě hrdina a nikoliv strašpytel a nerozhodný člověk jako v tom filmu. Za to Olga byla zobrazená podle pravdy a to silná, nezávislá a kritická žena, kterou nejde opít rohlíkem. Olga byla pro Havla partnerka i matka v jednom, byla podváděná, ale přesto v jeho životě nezastupitelná a to do její smrti. Taková byla paní Olga. Ale i tak dávám 95% protože aby mladé lidí poznali, kdo byl nás pan prezident s velkým "P" .

 • 100%
  0
  0
  5. 8. 2020
  pery34 (298 bodů)

  Film Havel se mi moc líbil.Byl zajímavý,nádherné prostředí,kulisy.Všichni herci a herečky hráli tam super.Zajímavé prostředí,všechno se to točilo většinou v Praze.Hudba byla super,no myslím si že to bude velký trhák

Hodnocení a recenze Havel

67 66 ?
jak hlasovat?
 • Honza 13 85%
 • Psychotronix 70%
 • Jana Květoňová 50%
 • Jimi Joker 75%
 • MLFN 20%
 • limeta 85%
 • antonin_nadvornik 70%
 • lukes-houmr-bures 5%
 • Reacherjack2016 70%
 • mcgwire218 80%
všechna hodnocení (35)