USA USA
112 minut

Žánry

:
Drama, Životopisný

Obsah

:
Film nás seznámí s nadaným mladíkem, který v pouhých 16 letech potkal svou životní lásku a v 19 začal studovat na Oxfordu filologii, lingvistiku a anglistiku. více »« méně

Režie

:
Dome Karukoski

Scénář

:
David Gleeson Stephen Beresford

Herci

:
Lily Collins Nicholas Hoult Genevieve O'Reilly Pam Ferris Craig Roberts (II) ...
Distributor: CinemArt
Přístupnost: MP-12
Jste na stránce filmu Tolkien. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Tolkien myslíte! K 1. červnu 2020 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 26279 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  1
  0
  25. 9. 2019
  lamps (14147 bodů)

  Intimně a poctivě převyprávěné mládí autora nejslavnějších románů století. Není to však film o Pánovi prstenů ani o Hobbitovi - je to příběh o Tolkienovi, o jeho lásce, ztrátách, přátelích a zásadních zkušenostech či setkáních, které formovali jeho představivost, jeho náhled na otázky kolem dobra a zla a především jeho vztah k samotnému jazyku. Nečekejte hollywoodské oslavné chorály a velikášské umělé sekvence a dostanete procítěný a uvěřitelný obrázek obyčejného neobyčejného člověka, sympaticky představující prvorozené zlomky jeho kultovních děl, s jejichž obeznámením tvůrci dopředu počítají. Některé prázdnější sekvence mi sice připomínali, že bych tenhle životopis rád viděl i v těch velikášských hollywoodských rukách, ale jsem přesvědčen, že sám Tolkien by se nezlobil. Nicholas Hoult přesný, Thomas Newman zase jednou stopro okouzlující.

 • 65%
  0
  0
  20. 12. 2019
  Pete69 (11544 bodů)

  Dobře ztvárněný životopis génia a průkopníka fantasy žánru. Nevím jak moc je reálné, jak J.R.R. ke svým námětům k románům přišel, ale je to dobře zasazeno do děje. Musím přiznat, že mě film chvílemi i uspával, a hlušší pasáže mě moc nepotěšily. Celkově 65%

 • 80%
  1
  0
  27. 8. 2019
  Vurhor (1780 bodů)

  Kdo mě alespoň trošičku zná, moc dobře ví, že svět Středozemě, zejména pak moje milovaná filmová trilogie, je pro mě něco jako modla, která často určuje, koho budu mít rád a koho ne. A to by bylo, abych si životopisný snímek o otci toho světa nechal ujít, ještě k tomu s věčně sympatickým Nicholasem Houltem v hlavní roli. Tolkien není film pro každého. A nemyslím žánrově, ale hlavně obsahově. Pokud autorovu tvorbu znáte pouze prostřednictvím filmových adaptací, film vás možná nebude zas až tak bavit. Pokud se vám však do rukou dostaly knihy nejen Hobita a Pána prstenů, ale také třeba Silmarillion, Artušův pád, plus nějaké jeho spisy o germánské mytologii, kouzlo některých scén a okamžiků pochopíte a film si o to víc užijete. Film není žádný manifest Tolkienových budoucích výtvorů, je to zejména o něm a jeho životě. Odkazy na veškerá jeho díla jsou téměř ve většině scén, plus scéna z kavárny, kde Tolkien vysvětluje své milé, co je to Celador, patří mezi úplně ty nejhezčí. Ten film má prostě atmosféru, co na tom, že některé části se občas táhnou, plus sekvence s 1. světovou válkou byla trochu zmatečná, to nejdůležitější zvládá film opravdu dobře. Kdyby se ale nebál tomu dodat ještě trochu víc šťávy, vůbec bych se nezlobil.

 • 60%
  1
  0
  29. 7. 2019
  kknk2 (942 bodů)

  Mám J. R. R. Tolkiena velmi ráda, ale tenhle film není pro fanoušky. Dokud nezačnete moc přemýšlet, jde o pohodový film. Po shlédnutí si uvědomíte, že se v něm vlastně nic nestalo, u většiny scén pochybujete o pravdivosti a marně hledáte hloubku filmu.
  P.S. Za moji mamku 85%

73 78 ?
jak hlasovat?
 • sarkakr 85%
 • Jarusu 65%
 • Mikik4444 80%
 • Schneefee 80%
 • mims 60%
 • Martin Duroň 90%
 • legal78rafael 80%
 • Martina27 95%
 • surowka 65%
 • xjane 80%
všechna hodnocení (20)