Nickyho rodina

73%
Nickyho rodina

Když před pár lety slovenský režisér, scenárista a producent Matej Mináč náhodou v jedné knížce narazil na dva krátké odstavce o panu Nicholasovi Wintonovi, byl fascinován. Spolu s Patrikem Paššem se rozhodli natočit dokumentární film Síla lidskosti o téměř zapomenutém příběhu záchrany 669 českých a slovenských dětí těsně před začátkem II. světové války. Hlavní protagonista, dnes 101letý sir Nicholas Winton, se o svém činu více než půl století nikomu nezmínil, dokonce ani své manželce. Nyní je příběh záchranné akce známý po celém světě. V rámci vzdělávacích projektů film Síla lidskosti viděly miliony dětí a mnohé z nich se rozhodly jít ve Wintonových stopách a udělat něco důležitého pro náš svět.

Režisér Matej Mináč natočil nový celovečerní dokumentární film s hranými rekonstrukcemi Nickyho rodina. Film o Nicholasi Wintonovi a jeho pozitivním poselství, které se šíří světem, přináší dosud nezveřejněná fakta, svědectví a osudy nově objevených "Wintonových dětí". Uvedením Nickyho rodiny v lednu 2011 Matej Mináč definitivně uzavře cyklus Wintonovských filmů: Všichni moji blízcí (1999), Síla lidskosti - Nicholas Winton (2002) a Nickyho rodina (2011).

 
xxmartinxx
xxmartinxx
22 332 bodů
6
Hraná složka úplně zbytečná a pouze bezvýznamově dokreslující komentář, ke konci dokument ztrácí ni. přesto slušnější kousek oproti konkurenci.
Jana Květoňová
Jana Květoňová
7 045 bodů
9
Bylo to velmi působivé, protože to bylo autentické. Jen ta Klára Issová mi tam nějak nepasovala. Ne, že by to nehrála dobře. Ale je to moc známá herečka a když šlo víceméně o dokument, tak se mi tam prostě nějak nehodila. Oceňuji rovněž hudbu Janusze Stoklosy. Přispívala k dojemnosti snímku. Evokovalo mi to hraný film téhož režiséra Všichni moji blízcí s Josefem Abrhámem v hlavní roli, který osobně považuji za nejlepší český film. Jen ten všeobecně humanistický závěr byl takový jakýsi nadbytečný. Ten bych tam nedala. Ale pořád se říká o Angličanech, že jsou uzavření a těžko přijímají cizince, přitom takový člověk, jako byl Nicholas George Winton, který se ani nepovažoval za hrdinu, toto tvrzení popírá. Úžasný člověk. Nemám slov!
harry456
harry456
2 437 bodů
2.5
Film mě nijak zvlášť nepřekvapil.

Dodatečné informace

Původní název:
La Famille de Nicky (více)
  • Česká republika Nickyho rodina
  • Česká republika La Famille de Nicky
  • Česká republika Nicky's Family
  • Česká republika SIR NICKY - HELD WIDER WILLEN
Premiéra v ČR:
3. 2. 2011
Distributor:
Bontonfilm
Země původu:
Česká republika, Slovenská republika
Ocenění:
Žádná ocenění