Profilový obrázek

Jana Květoňová

Jana Květoňová
6 999
40. TopUživatel

Knihovnice Uměleckoprůmyslového musea Praha, od 1. ledna 2017 v důchodu.

Středočeský, Praha-východ, Česká republika  Valčík
  Valčík
  7
  Je to velmi zvláštní psychologický film, ale má svou hodnotu a hlavní představitelka Assunty Valeria Solarino je pěkná žena, která dobře hraje. Ovšem temperament Italů je tak výrazný, že přečíst vždy všechny titulky byl docela problém. Film plyne v rytmu valčíku, začíná v hotelu a v hotelu také končí. Mnoho liských příběhů, mnoho pravd, smutku, radosti i zklamání, tohle všechno se zde prolíná naprosto přirozené, z jedněch dveří do druhých. Nechybí tu žádné téma: fotbal, korupce, politika, láska, touha, beznaděj, tohle vše ja tady zastoupeno naprosto věrohodně a přirozeně. Tento film režiséra Salvatora Mairy s příjemnou hudbou Nicoly Campograndeho a kamerou Maurizia Calvesiho z roku 2007 byl poprvé představen na 64. Mezinárodním filmovém festivalu v Benátkách, kde po právu získal Zvláštní uznání Národního syndikátu filmových novinářů, a i jinde ve světě si vysloužil uznání za umělecký přínos. Celý film by se dal označit za vizuální tanec, i když je rovněž pár věcí, které by se mu daly vyčíst a proslov protřelého fotbalového bafuňáře byl dost náročný na pochopení.
  Jackie Brownová
  Jackie Brownová (1997)
  6
  Dva a půl hodiny nudy. Téma mě absolutně nezaujalo, milostná romance mezi černoškou a bělochem mě nedojala, podivné, že policie nepoznala, že černoška je vodí za nos a chce peníze pro sebe. Samuel L. Jackson mi byl nesympatický (byl to ovšem zločinec, tak proč by měl?!), Robert De Niro neměl moc příležitost se projevit. Pam Grier byl pěkná a hrála dobře, přirozeně. Za zmínku stojí ještě Bridget Fonda v roli Melanie ze známé herecké rodiny Fondů ( dědeček Henry Fonda, otec Peter Fonda, teta Jane Fonda,...) Celkově to ovšem tak zvaně nemělo šťávu. Hudba nevýrazná, že není třeba chtít si zapamatovat, kdo ji spáchal. A hláška, která mě poněkud zaujala, padla prakticky hned zkraje:
  Louis Gara (Robert De Niro) při pohledu na mrtvolu v kufru auta: „Kdo je to?”
  Ordell Robbie (Samuel L. Jackson): „To je Beaumont.”
  Louis Gara: „Kdo je Beaumont?”
  Ordell Robbie: „Zaměstnanec, kterého jsem musel propustit.”
  Ona
  Ona (2013)
  5
  Pro někoho to není ztracený večer, pro mě ano. Nejspíš to není film pro důchodce. Každopádně bych se takových "vztahů" nechtěla v životě dožít. Stačí mi ta současná umělá inteligence. Vždycky řvu do telefonu, že chci mluvit s živým člověkem!
  Vynálezce
  Vynálezce (2023)
  8
  Zajímavý film. Ale rozhodně ne pro malé děti! Viděla jsem ho v kině Kotelna v Odoleně Vodě, ale moc jsem z toho neměla. Byly tam i tříleté děti, které tam pobíhaly a křičely, protože tak malé děti mohou zvládnout tak maximálně večerníčkovou pohádku, ne vic jak hodinový filozofický a historický animovaný film, v němž se navíc pitvá třicet mrtvol a neustále se hledá duše! Dvanáctileté dítě by mělo s jeho pochopením problémy, každopádně bych tam dala "od dvanácti let". Ale dokonalá animace! Jen jsem si myslela, když jsem četla, že jde o životopisný film o Leonardovi da Vincim, tak že ho uvidíme i malého, nebo alespoň mladého. To bohužel ne. Líbila se mi i hudba Alexe Mandela a kamera, za kterou stála Marijke Van Kets. Ovšem i když režisérem "Vynálezce" je slavný Jim Capobianco, který je jedním ze scenáristů úžasného animovaného filmu "Ratatouille", nedá se v tomto případě mluvit o rodinné pohádce. Určitě ne! To je značně zavádějící!
  Sedm schodů k moci
  Sedm schodů k moci (2023)
  8
  Poměrně dobře zpracovaný politický seriál, na Primu, kde dávají povětšinou romantické komedie nevalné úrovně, docela překvapivé. Všichni herci hrají dobře. Rozesmálo mě akorát, že Eva Podzimková a Jiří Vyorálek měli pro milostné scény dubléry. Problém je, že Anna je jakožto postava zcela nezajímavá a dosti monotónní. Máme sledovat její vzestup a morální pád, nicméně už od druhé epizody je naprosto jasné, že je ochotná udělat pro svou kariéru prakticky cokoliv. Přesto stále nemůže uvěřit špíně, která se okolo ní děje.

  Oblíbená díla

  • Plakát 1
  • Plakát 2
  • Plakát 3
  • Plakát 4
  • Plakát 5+15

  Oblíbení tvůrci

  • Plakát 1
  • Plakát 2
  • Plakát 3
  • Plakát 4
  • Plakát 5+45