Den, kdy nevyšlo slunce

64%
Den, kdy nevyšlo slunce
Den, kdy nevyšlo slunce

Starší manželé jdou ráno kolem domu podnikatele Martina Horáka. Ke svému důchodu si přivydělávají tím, že u pana Horáka uklízejí. Je jim nápadné, že venku nepobíhá jeho pes. Paní to nedá a jde se podívat, co je toho příčinou. Nachází pana Horáka mrtvého ve vaně. Vzhledem k tomu, že ve vaně je elektrický holicí strojek a zrcátko, policie odhaduje, že příčinou smrti je úraz elektrickým proudem. Tuto domněnku potvrzuje lékařská zpráva. Policie případ uzavírá jako nešťastnou náhodu. Tento závěr podporuje i skutečnost, že v krvi zemřelého je alkohol. Na první pohled jasný případ se však začne, díky osudu psa pana Horáka, nečekaně zamotávat.
Psisko59
Psisko59
32 822 bodů
8
Televizní film vznikal v době vrcholícího strachu z AIDS a obstojí i po patnácti letech, naopak je znovu aktuální: silný příběh o rodinné tragédii a pomstě za zbytečně zmařený život. Na počátku je ve vaně nalezena mrtvola muže, kterou zdánlivě není proč vyšetřovat - nešťastná náhoda: opilec se při holení ve vaně zabil elektrickým proudem. Policejní vyšetřovatel Pavel Vondra (Vladimír Dlouhý) na pohřbu uvidí známou tvář a případ se mu propojí s jedním z minulosti: překladatelku Evu Jarolímovou velice zasáhla smrt její mladší sestry, studentky Jany, která zdánlivě bezdůvodně spáchala sebevraždu skokem z okna. Eva její pohnutky nechápe - do okamžiku, kdy v trafice vyzvedne balíček s fotkami své sestry ve společnosti dávného známého a na zrcadle jejich společného bytu uvidí rozmazaný nápis, který před lety krutě změnil její vlastní osud ... Nadprůměrný detektivní thriller, kterého bylo škoda na TV inscenaci. Zajímavostí je, že při natáčení se protnuly životní osudy herců Vladimíra Dlouhého a Petry Jungmannové, která posléze opustila své brněnské angažmá a svého partnera následovala do Prahy. V roce 2006 se stali rodiči dvojčat Jana a Jiřího, 2008 vstoupili do manželství. Roku 2010 Vladimír Dlouhý zemřel.
martin-mickey-stusak
martin-mickey-stusak
28 238 bodů
6
Tato literárně temná detektivka sice má ryze televizní ambice, ale jinak se jedná o vcelku zajímavý příběh i přes svou typickou kýčovitost. Bohužel tu však po zhlédnutí zůstalo mnoho nejasností a nezodpovězených otázek. Těžko říci jestli to bylo úmyslem pro větší tajemnost. Ztrácí to však v určitých chvílích na logice. Televizní optika jako z 80. let tomu dodává, jak se dnes říká, retro atmosféru, ale spíše je to na škodu. Petra Jungmanová ve své roli překvapila a Vladimír Dlouhý jen potvrdil svoji vyjímečnost. Díru do televizního světa přes značnou konkurenci podobných snímků toto sice neudělá, ale za pozornost stojí.

Dodatečné informace

Původní název:
Den, kdy nevyšlo slunce (více)
  • Česká republika Den, kdy nevyšlo slunce
Země původu:
Česká republika
Ocenění:
Žádná ocenění