Intouchables (Francie)
« další názvy »
Francie Francie
112 minut

Žánry

:
Drama, Komedie, Spirituální
Motto: Přátelství, které se dotýká srdce.

Obsah

:
Philippe je bohatý aristokrat, jenž po těžké nehodě zůstal celkově ochrnutý. Driss je mladík z předměstí Paříže, který se právě vrátil z vězení. Při konkurzu více »« méně

Režie

:
Olivier Nakache Eric Toledano

Scénář

:
Olivier Nakache Eric Toledano

Herci

:
François Cluzet Omar Sy Anne Le Ny Audrey Fleurot Clotilde Mollet ...
Premiéra: 7. 6. 2012
Distributor: H.C.E.
Jste na stránce filmu Nedotknutelní. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Nedotknutelní myslíte! K 23. březnu 2023 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28344 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Nedotknutelní


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  2
  4
  19. 4. 2017
  Brenan88 (46332 bodů)

  Čekal jsem kule rvoucí drama hrající na lidské city,které vás vyždímá až do morku kosti. Musím uznat,že jsem se opravdu spletl. Nedotknutelní jsou skvělý mix komedie a lidské tragédie,která ve výsledku působí hrozně mile a zanechá ve vás takový ten zvláštní pocit uspokojení,že jste dostal přesně to co jste zrovna potřeboval. Rozhodně obrovské překvapení,kterému jsem se dlouho dlouho vyhýbal. Klobouk dolů,francouzi stále umí!

 • 100%
  2
  1
  3. 1. 2015
  Psisko59 (32772 bodů)

  Silný a přitom zábavný film; balancuje na tenké hranici kýče, ale ani náhodou ji nepřešlápne - a pokud má náhodou nakročeno, hned to zlehčí vtípkem. Už jen elegantní oblouk, jakým se nám vrátí úvodní honička v Maserati s policií, která po hodině a půl získá úplně jiné konotace ... Oba hlavní představitelé jedineční, ději ani na chviličku nespadne řemen. Je mi líto, že Američani filmu připleskli nálepku rasistický - je to nepochopení a film to stálo nominaci na Oscara za neanglicky mluvený film. Bavilo, zasáhlo.

 • 80%
  0
  0
  24. 10. 2019
  martin-mickey-stusak (27058 bodů)

  Aristokratický kvadruplegik (člověk s úplným nebo částečným ochrnutím všech čtyř končetin a trupu) Philippe zaměstná mladého muže tmavé pleti Drisse jako osobního pečovatele. Jeho povaha je prostá ulice se smyslem pro zábavu a nějakou tu výtržnost. Je možné, aby to mezi nimi dobře fungovalo? Příběh na základě skutečné události, což je jako obvykle doloženo fotografiemi skutečných aktérů na konci filmu během závěrečných titulků. Film mající ohromný potenciál na vážnosti a zábavě zároveň, který svým vyzněním dává ohromnou chuť do života a zapomenout na všechny neduhy osudu. Tady se rozvíjí vztah mezi naprosto odlišnými lidmi. Jejich soužití se samozřejmě neobejde bez překážek, ale i takové přátelství, jaké mezi nimi vznikne, je až překvapující. I když si to málokdo dokáže připustit, snímek obsahuje také politickou moralizační agitku. Driss je senegalský přistěhovalec a všichni známe současné postavení evropských občanů k migrantům. Omar Sy ho zahrál dobře, i když ne tolik vážně. Prostě je to jen taková rebelská komická figurka se smyslem pro lidskost. Omar svým výkonem hodně připomíná Eddieho Murphyho, který se takovými rolemi proslavil. Každopádně se mu tímto otevřeli brány Hollywoodu. Natočeno je to tedy v zábavném charakteru, i když o určitě emoce také není nouze. Nepůsobí však bohužel tak, jak by měly. Prostě z toho pořád ční nadlehčená zábavnost. Je to zkrátka film, který u diváků uspěl převážně pro svůj humor. Měl by stejný úspěch, kdyby byl natočen artově s větším smyslem pro vážnost? Těžko říct. Každopádně se snímek může hrdě řadit mezi takové snímky jako je například 'Rain Man' (1988), kde je myšlenka budování přátelství mezi dvěma zcela odlišnými lidmi, z nichž jeden je zdravotně postižený, zrovna tak.  

 • 100%
  0
  0
  2. 9. 2017
  Pete69 (23407 bodů)

  Komedie se silným příběhem, který vás nenechá chvíli se nudit. Americké komedie jsou na jedno brdo, ale francouzská produkce stvořila nesmrtelný film, který může někdo považovat za komedii, někdo za drama... na tom ale nezáleží. Jde o kvalitu..... skvělý film.

 • 85%
  1
  1
  19. 12. 2015
  olga-pu (20055 bodů)

  Vynikající, vtipný film

 • 100%
  1
  1
  20. 10. 2015
  Sheldon (16048 bodů)

  Nedotknutelní jsou vynikajícím snímkem, který je dnes na databázi imdb.com v hodnocení skutečně mimořádně vysoko a pokud se podíváme na celosvětové tržby je to až neskutečné, kam se může malý film tohoto formátu vypracovat. Upřímný, formálně bezchybný film s hereckými výkony, za které se nemusí nikdo stydět. Škoda, že takové filmy v Čechách neumíme natočit.

 • 85%
  1
  0
  18. 12. 2017
  lamps (14934 bodů)

  Bezpochyby krásný příběh, který umí dávat křídla. Ale třeba (byť je to srovnání hodně nadnesené) oproti podobně vůli podněcujícímu Shawshanku se to rychle okouká a původní nadšení se ztenčuje. Pořád se na to podívám stokrát radši než na většinu amerických komedií posledních let, ale nehynoucí kulty bych hledal přeci jenom jinde.

 • 80%
  2
  0
  14. 1. 2017
  JosefTomas (8957 bodů)

  Skvělá komedie, která sebou nese i značně vážný příběh. Dva rozdílní lidé, kteří spolu naleznou opravdové přátelství.

 • 70%
  1
  0
  4. 1. 2015
  Arthur Logoff (7771 bodů)

  Film jsem viděl v kině i v televizi, vždycky jsem se dobře pobavil a jedno oko nezůstalo suché. Trochu si ale uvědomuju to sociální klišé (trpící černoši ve Francii) a citový kalkul. Přesto výborné a plné humoru. Po mnoho desetiletích úpadku francouzského filmu (zřejmě díky "pomoci" státu, tak jako u nás, kdy vznikají jen samé dotované sračky) opět něco slušného.

 • 100%
  1
  0
  9. 6. 2014
  cerfik (7520 bodů)

  Nevím co k tomuto filmovému skvostu napsat víc, než že jsem se do tohoto filmu zamiloval. Má to srdce, duši, vtip a i jistou melancholii života. Celé je to tak živé až si říkáte, že to není ani film.

 • 55%
  0
  3
  4. 12. 2012
  jirka26 (6288 bodů)

  Trochu nadhodnocený film.

 • 80%
  0
  0
  29. 9. 2012
  Standa. (6170 bodů)

  Frantíci o sobě zase po dlouhé době dali vědět. Rychlé přebíhání od dramatu ke komedii bylo ve většině případů vtipné, ale čekal jsem těch úsměvných případů trochu víc. Jinak velice příjemný film.

 • 100%
  0
  0
  1. 8. 2016
  limeta (5116 bodů)

  Nádherný film se silným příběhem, citlivě zpracované téma, přitom nepostrádá vtip a doplní pořádnou dávku emocí. Skvělý francouzský kousek

 • 80%
  0
  0
  14. 3. 2013
  VitvarJane (4487 bodů)

  Tak jako pěkný film... vážně mě zaujal a opravdu jsem se nad tím bavila... Bylo to vážně pěkných 112 minut, který si ráda zopakuji...

 • 90%
  0
  0
  3. 1. 2019
  evismaior (4254 bodů)

  Tak tohle bylo boží. Kombinace boháče na vozíku ochrnutého od krku dolů, který si sám dobrovolně předepíše jako "terapii" zaměstnání pomocníka - černošského mladíka z předměstí s kriminální minulostí, ale s nekorektním smyslem pro humor a dobrým srdcem, parádně fungovala, za celou dobu jsem se nenudila (o kolik tohle bylo lepší (a hrdina na vozíku sympatičtější) než to přeslazené melodrama Než jsem tě poznala!) Tohle byla na silvestrovský večer jedinečná volba a určitě tenhle pozitivní film ještě někdy chci vidět znovu.

 • 65%
  0
  2
  9. 12. 2012
  Petrson (4137 bodů)

  Tak jsem se na ten film podle ohlasů velmi těšil, ale nakonec mi z toho vylezla kvalitní televizní inscenace, bez větší hloubky. Nůžky byly rozevřeny maximálně, aby všechny fórky "musely" fungovat. Sockovitý buranov imigrnatů kontra společenský francouzský konzervatismus mi ale fungoval jen chvilinku. Rychle jsem se nasytil a čekal jsem něco malinko více.

 • 85%
  0
  0
  15. 9. 2013
  bidlobox (3802 bodů)

  Tohle téma jde zpracovat různými způsoby, tvůrci si naštěstí vybrali nadsázku, humor a akční tempo. Ve skutečnosti samozřejmě určitě bylo všechno trochu (víc) jinak, ale film je film, přeci jen je příběh "obohacen" o autorskou licenci. Lze jistě spekulovat o tom, zda je to tak dobře, ale ani z pohledu hnidopichů filmu nelze upřít minimálně jedno: diváky zaujal a od začátku do konce nenudil, což se u mnohých jiných podobných filmů říct vždy nedá.

 • 90%
  2
  0
  28. 9. 2012
  TARANTlNO (3345 bodů)

  Film s hořkou vážností,ale i s citově rozhranými linkami mezi citem a humorem.Už dlouho jsem nezažil tak krásný pocit během filmu,který je naprosto bez chybičky-bez jediného kazu a navíc s perfektním hereckým výkonem obou představitelů-François Cluzet a Omar Sy naprosto vrcholový herecký výkony a nevím koho vyzdvihnout více.Po projekci jsem přišel domů lehl jsem si na postel a stále jsem přemýšlel,že jsem viděl něco velmi silnýho-víc než film.Už dlouho mě film neutekl tak rychle a klidně bych si dal další hodinku navíc.Francouzi komedie umí a taky jsme se mohli přesvědčit,že i drama je jejich silná stránka.Tenhle film půjde nahoru a to rapidním tempem-jak hodnocením,tak i v oblíbenosti.Na vrcholku pro film 2011 je Drive,ale myslím,že Intouchables se mu velmi přiblížil,možná i o kousek přeskočil.Cestou od prvotního nápadu k vytvoření ucelého konceptu,byl nesmírně dlouhý úkol,ale výtečná realizace v dokonalosti,kde je využitý každý euro se film stává vyjímečným.Neoddiskutovatelná kvalita,která je pro mě diváckým pohlazením ... "tři tečky"

 • 100%
  1
  0
  6. 2. 2013
  výfuk (2975 bodů)

  V tomto filmu nebylo nic co by se mi v podstatě nelíbilo. Byla v tom komedie a trocha dramatu, jak to tak bývá. Musím říct, že u sposty věcí jsem se hodně nasmál. Film má pravdivý a krásný nádech. Akorát si myslím, že se mohlo ukázat víc Paříže, protože byla vidět pouze Eifflelovka a mohlo toho bejt i víc. Jinak hezky provedené a pěkné. Ani se nedivím, že je to tak úspěšné. To by si podle mě Oscara zasloužilo.

 • 90%
  0
  2
  4. 8. 2018
  nikol125 (2781 bodů)

  Výborný snímek od Francouzů. Ukáplo i pár slziček.
  Nikdy jsem neměla nutkání si tento film pustit, Ale kvůli své oblíbené paní učitelce jsem to udělala. Je to totiž jeden z jejích nejoblíbenějších filmů. A jsem ráda, že mne přesvědčila abych si ho pustila. :)

 • 70%
  1
  0
  27. 9. 2019
  kknk2 (2469 bodů)

  Žánr tohoto filmu obecně moc nemusím, takže psát, že to bylo nudné, nejde. I tak se jednalo o jeden z těch lepších francouzských filmů. Hlavní téma má hloubku a je dost zajímavé, také je zde pěkná výrazná hudba. Pro milovníky akčňáků asi nic moc, jinak celkem dobrý, dalo se to.

 • 75%
  0
  0
  17. 11. 2017
  Rabadi (2259 bodů)

  Silný lidský příběh, který chytně za srdce, a přitom k tomu nenutí jako jiné podobné filmy. Milým způsobem ukazuje směsici lidské tragédie a vyústění v lidské spříznění. Člověk se vždy u filmů tohoto typu musí zamyslet nad vlastním životem a díky tomu si začneme vážit toho, co máme.

 • 85%
  0
  0
  28. 7. 2013
  beseda (1924 bodů)

  Dojemné a ani trochu kýčovité. Ale určitě dost nadhodnocené - s tím musím souhlasit. Hlavně ten název si nikdy nemůžu zapamatovat. Mé hodnocení: 85% (viděno: 2013 / DVD)

 • 100%
  0
  0
  11. 11. 2016
  Arnarmo (1720 bodů)

  Zde vše funguje jak já. Naprosto geniální film, který nemůže nic překonat. Divák dostane trochu komedie, dramatu a i životní zkušenosti. Nenudíte se a film krásně pluje a vytváří ve vás krásný pozitivní pocit. Další procenta jsou i za soundtrack. Nezapomenutelný film!

 • 95%
  0
  0
  5. 8. 2020
  Nevka (1493 bodů)

  Film, který dokázal to co většina jeho předchůdců ne, a to potěšit a pobavit. Neumím si pro tenhle film představit vhodnější herce, než je Francois Cluzet a Omar Sy, kteří filmu pomohli filmu k výšinám a jako herecké duo byly více než sympatičtí. Scénář skvělý, propracovaný, a měl to co by měl mýt každý film. Z dá se říct smutného příběhu Philippa vytvořil skvělý příklad toho, co se stane, když se střetnou dva protiklady (výsledek je bombastický). Film měl, jak dramatické tak i velice vtipné chvilky a nelitoval jsem ani chvilky stráveného u něj.

 • 100%
  0
  0
  16. 8. 2014
  Jiřík54 (1452 bodů)

  Úžasný film, který chytí za srdce a lze ho vidět opakovaně. Skvělé hlášky Drisse v excelentním podání jednoho z nejlepších francouzských komiků současnosti. Už dlouho jsem se tak nepobavil s velkou duší.

 • 100%
  0
  0
  24. 7. 2012
  wiecej (1452 bodů)

  Komeide, která je vlastně jeden velký kýč a přitom působí tak, že se od začátku do konce smějete, to jsem dlouho nezažil.

 • 85%
  0
  0
  6. 6. 2012
  hroufie (1416 bodů)

  Mnohokrát zpracované téma, avšak bez debaty nejlépe zpracované. Příjemné překvapení roku.

 • 100%
  0
  0
  13. 11. 2014
  salisbury (1101 bodů)

  Velmi příjemný film s lidským humorem a lahodným hudebním doprovodem kráčejícím po zoubcích klavíru. Film jenž si umí hrát s našimi city a povzbuzuje je k větší lidskosti. Nedotknutelní mě svou nedotknutelností pohladili, čímž jsem se stal nedotknutelně dotknutelným.

 • 100%
  0
  0
  29. 11. 2014
  brcolka (1045 bodů)

  Další z pro mě něčekaně dobrých filmů u kterých se člověk velmi dobře baví. Krásný příklad toho když je člověk svůj a dostane se do dobrého prostředí. Z takového člověka se pak vyloupne dobrý člověk. Užívat si život a každý okamžik naplno je smyslem života. Prostě palec nahoru

1 2 3 dalsi posledni

Hodnocení a recenze Nedotknutelní

87 80 ?
jak hlasovat?
 • Volpe 85%
 • Trickyvoo 90%
 • Dany Jones 80%
 • Milhouse 90%
 • HanO 100%
 • ZaS 70%
 • RadimH 85%
 • Martin Pleštil 65%
 • dominik11 100%
 • Martina291086 75%
všechna hodnocení (535)

V žebříčcích uživatelů

31. místo z 43 v žebříčku uživatele wop

„I když se většinou těmto těžkým filmům vyhýbám jako čert kříži, myslím že tentokrát udělám výjimku. Připadá mi totiž, že v tomto případě snad režisér pochopil, že i...”

3. místo z 5 v žebříčku uživatele Pete69
1. místo z 3 v žebříčku uživatele honza-gracias
2. místo z 3 v žebříčku uživatele brutnikita
4. místo z 8 v žebříčku uživatele Arnarmo
6. místo z 25 v žebříčku uživatele brcolka
4. místo z 12 v žebříčku uživatele výfuk
5. místo z 10 v žebříčku uživatele Ľubinka