Samba

67%
Samba
Plakát traileru

Samba se do Francie přistěhoval před deseti lety ze Senegalu. Pracuje načerno v různých zaměstnáních a doufá, že brzy dostane povolení k trvalému pobytu. Jeho neradostná rutina se změní, když potká Alice – manažerku, která trpí syndromem vyhoření a dobrovolnickou prací se snaží dát svůj život zpátky dohromady. Brzy mezi nimi vznikne křehké pouto. Jejich vztah se však nesetkává s pochopením okolí: Sambův strýc synovce varuje, že jej žena opustí, jakmile bude psychicky zase v pořádku, a Aliciiny kolegyně jí zase vyčítají, že si od klienta neudržela profesionální odstup. Ačkoli by dějová linka filmu napovídala, že půjde o pochmurné sociální drama, autoři Olivier Nakache a Eric Toledano, kteří natočili úspěšný snímek Nedotknutelní, své vyprávění často koření humorem a ironií. Problémy hlavního hrdiny Samby nijak nezlehčují, ale úspěšně se vyhýbají obvyklým žánrovým klišé. (AČFK)
Brenan88
Brenan88
47 099 bodů
4
Tento snímek přišel v ideálním čase,protože migrace je momentálně velmi ožehavé téma. Lehce tak přitáhne velké množství zvědavců do kin. Hlavní roli si v tomto sociálním dramatu střihla vycházející hvězda francouzského snímku Omar Sy. Opět podává velmi dobrý výkon,kterým na sebe dokáže strhnout veškerou pozornost. Bohužel mě nechává migrace klidným a i proto mne tento snímek nechal zcela chladným.
xxmartinxx
xxmartinxx
22 397 bodů
6
Méně nesnesitelné než Nedotknutelní nejspíš i proto, že povrchnost a snobský humor jsou už tak silné, že tomu snad nikdo nebude cpát přesahy (aspoň doufám). Nahoru to táhnout především herci (Gainsbourgová!), kteří se ale tak soustředí na vyznění jednotlivých scének, že jejich postavám chybí celistvost. Není pak divu, že se nedaří budovat přesvědčivé vztahy mezi nimi. Krom momentů, kdy se hrdinové začali z nějakého důvodu na několik minut chovat jako retardované děti, aby byla legrace, to ale na té nejprimitivnější úrovni docela funguje i přes přestřelenou stopáž.
Sheldon
Sheldon
16 069 bodů
7.5
Život imigrantů není žádný med a představa většinové populace od reality je velmi vzdálená, právě v tom je Samba přínosem a díky brilantně odvedenému řemeslu a skvělým hráčům je přijatelným filmem i do běžné distribuce, nejen do art kin. Nenechte se tedy odradit představou, ze se jedná o evropskou intelektuální samožerskou nudu určenou jen úzkému publiku.

Dodatečné informace

Původní název:
Samba (více)
  • Francie Samba
  • Francie Heute bin ich Samba
Premiéra v ČR:
9. 4. 2015
Distributor:
AČFK
Země původu:
Francie
Přístupnost:
12+
Rozpočet:
20 mil. USD
Tržby:
0,15 mil. USD (celosvětově)
Ocenění:
Žádná ocenění