Vezmeš si mě, kámo?

64%
Vezmeš si mě, kámo?

Na Yassinova studia architektury v Paříži se složila celá vesnice. Je chytrý, má talent a jednou na něj budou všichni pyšní. Leží před ním skvělá budoucnost. Přesně do toho dne, kdy rupne u zkoušky a spolu s ní zmizí v nenávratnu i jeho studentské vízum.  Musí se rychle s někým oženit. Mladá krasavice chce ale dost peněz a stará sousedka trvá na manželských povinnostech, obě navíc chtějí zaplatit předem. Zoufalá situace si žádá odpovídající řešení a Yassin si proto vezme... svého nejlepšího kamaráda. Svatba jen tak na oko vypadá jako elegantní řešení na jedno odpoledne. Jenže všechno zamotá přísný úředník odhodlaný za každou cenu dokázat, že jde o podvod. Kluci proto opravdu musí začít žít spolu jako pár. Do toho ovšem přijede velmi tradičně založená maminka, jeden z kámošů má snoubenku, druhý se zamiluje a nebezpečný gauner z předměstí se jim začne dvořit, protože on opravdu je gay. Pro každého z nich mají jiný příběh, a když předvádíte tolik různých životů najednou, začínáte nabalovat katastrofy. (Bontonfilm)
Brenan88
Brenan88
47 026 bodů
7
Alibi.com mne velmi mile překvapilo a tak jsem se rozhodl shlédnout další snímek s dvojicí Boudali - Lacheau. Kluci to rozbalili na plno a já se opět velmi dobře bavil. Francouzi dokázali i takový otřepaný námět o svatbě mezi přáteli prodat se vší parádou. Není nouze o mnoho zábavných situací a několikrát jsem se mohl smíchy potrhat. Za mne tedy super a dávám 70%.
blackkocour
blackkocour
3 745 bodů
8
Frantíci se rozhodli natočit svoji variaci na ještě větší stupiditu “Když si Č(ur)ak bral Lerryho“, ale tohle byla o fousek lepší a větší prdel. Byla to taková píčovina, až to prostě bylo dobrý. Poslední dobou ty žabožroutské kondomedie stojí za starou belu, ale tohle patří mezi ty lepší výstavní kusy. Vedlejší postavy, které se ve filmu jen mihly, jako třeba teplouš s udicí nebo slepec se slepeckým psem, byly k pousmání. Kdyby se to točilo v Práglu, tak by do toho velel Okamura, aby nedopatřením neznásilňovali naše matky a dcery, a neprodávali ten jejich kebab. Někdy se prostě vyplatí hrát si na buzíka. Otevře se vám úplně jiný svět, a taky se mi začíná líbit YMCA.

Dodatečné informace

Původní název:
Épouse-moi mon pote (více)
  • Francie Vezmeš si mě, kámo?
  • Francie Épouse-moi mon pote
Premiéra v ČR:
29. 3. 2018
Distributor:
Bontonfilm
Země původu:
Francie
Přístupnost:
12+
Čeština:
Vezmeš si mě, kámo? je dostupný s českým dabingem
Ocenění:
Žádná ocenění