Ženy v běhu

73%
Ženy v běhu

Věra (Zlata Adamovská) prožila s Jindřichem báječný život a je pevně rozhodnutá splnit i jeho poslední přání – zaběhnout maraton!  Emancipovaná a rázná matka tří dcer v tom nevidí žádný problém. Prostě si trasu rozdělí na čtyři díly a zdolají těch více než 42 kilometrů jako rodinná štafeta. Žádná z nich sice dosud neuběhla ani metr, ale do startu přece zbývají tři měsíce a trenér Vojta (Vladimír Polívka) připravil skvělý kondiční plán. Stačí jen začít.

Dcery se ovšem do běhání neženou. Mají úplně jiné starosti. Nejstarší Marcela (Tereza Kostková) čelí dennodenně průšvihům svých tří synů, zatímco jejich otec Karel (Ondřej Vetchý) ji už dvacet let neumí, nebo nechce, požádat o ruku. Prostřední Bára (Veronika Kubařová) touží po dítěti, jenže pro něj zatím neuhnala toho pravého tatínka. Její biologické hodiny bijí na poplach, a jak Bára sama s nadsázkou říká, asi jí nezbude nic jiného, než si nasadit punčochu na hlavu a vyběhnout vykrást spermabanku. Nejmladší Kačka (Jenovéfa Boková) sice chlapa má, ale ten chlap má jeden zásadní háček – manželku. Zamilovaná Kačka lpí s vytrvalostí zbloudilého maratonce na vztahu bez budoucnosti, protože její láska je zatím beznadějně slepá. Je zřejmé, že dcery mají momentálně úplně jiné priority než běžecký trénink. Svérázná maminka Věra proto musí napnout všechny síly, aby rodinnou štafetu přivedla přes řadu překážek a komediálních komplikací na start Jindřichova vysněného maratonu. S běháním je to úplně stejné jako v životě. Důležité je vydržet a nevzdávat to, když cíl je na dosah… (CinemArt CZ)
Recenze: Ženy v běhu

Kinobox.cz
50%

Je možné, že kdybych film viděl náhodou v televizi a věnoval bych se při něm nějaké jiné činnosti, možná bych ho nechal běžet a nepřepnul...


Brenan88
Brenan88
47 026 bodů
8
Po všech těch rádoby komediích v hlavní roli s Polívkovou přišla jedna kterou má smysl opravdu vidět. Ženy v běhu jsou důkazem,že se dá natočit komedie bez trapností a hluchých míst. Snímek se točí kolem žen,ale i tak je pro mne pomyslným králem filmu Ondra Vetchý.
Pete69
Pete69
28 848 bodů
6.5
NA naše poměry slušná komedie. Dámskou jízdu krásně doplňuje a estrogen boří Ondřej Vetchý, který mě opět nezklamal a film pozvedl o stupínek výše. Není to poblázněná komedie plná nesmyslů, přesto je děj předvídatelný a scénář průměrný. Bez újmy a v poklidu jsem film shlédl a nic zvláštního jsem si z něj neodnesl. Pohodová komedie - 65%.
hanys_
hanys_
18 771 bodů
4
Žádný zázrak, vzhledem k zdejšímu hodnocení. Je to prostě zase tak typicky české, takže nepřirozené postavy, které prožívají nepravděpodobné dějové linky za dohledu poctivého product placementu. U Vetchého jsem se ale párkrát zasmál, to zas jo.

Dodatečné informace

Původní název:
Ženy v běhu (více)
  • Česká republika Ženy v běhu
  • Česká republika Ženy v behu
Premiéra v ČR:
31. 1. 2019
Distributor:
CinemArt
Země původu:
Česká republika
Tržby:
9,13 mil. USD (celosvětově)
Ocenění:
Žádná ocenění

Podobné


Předplatná


Powered byJustWatch