Komentáře týdne: „Drsný Tomáš Matonoha v malé roličce šéfa skupiny Kranken Wagen zazářil jak hvězda na obloze.“

Komentáře týdne: „Drsný Tomáš Matonoha v malé roličce šéfa skupiny Kranken Wagen zazářil jak hvězda na obloze.“
Tomáš Matonoha ve filmu Ubal a zmiz | Vojtěch Resler

Černý krab (2021) – Celá akce je tedy na ledě.

Černý krab
Černý krab | Netflix
„Klasická sebevražedná mise ve válečné vřavě v postapokalyptickém atmosféře, přeci jen v jisté určitosti přinášející jednu novinku. Cestuje se na bruslích. Takže takové neobvyklé road movie na ledě. Tohle by se docela dalo představit jako videohra. Další herní úkol ve snaze se dostat dál. Noc, zamrzlé moře, a najednou helikoptéra se silným reflektorem. Co teď? Snažit se udržet ve tmě a někde se schovat nebo se jej snažit sestřelit? No jo, ale tady se jedná o film. Švédský počin pro Netflix, který staronové náměty nyní hodně často propírá. Celá akce je tedy na ledě. Na tenkém ledě, aby to naverbovaní odvážlivci zase neměli až moc jednoduché. Jenomže na tenkém ledě je bohužel i samotný film. Hodně často to vypadá, že se ve své snaze, která vidět je, také každou chvilkou proboří a to pod hranici diváckého zájmu. Na celém projektu nelze upřít švédskou tvůrčí jedinečnost ve snaze docílit tvorby hollywoodských rozměrů a tvůrci neoddiskutovatelně měli našlápnuto dobře. Svou tvář to bohužel ztratilo na hodně slabém scénáři. Že je málo akce by ani tak nevadilo, jako poměrně málo dramatizace. Noomi Rapace, za svou kariéru již dávno plná zkušeností, se snaží oč může alespoň některé sekvence pozdvihnout, ale kde není odrazový můstek, tam prostě nemůže být ani pořádný skok. Sice se nedá úplně říci, že by byl film nudný, ale že by byl v oblasti svého žánru po divácké stránce nějaké vzrušující, se hodnotit také nedá. Bez napětí, bez emocí. Spousta lidí v ledu zmrzlého moře? Matka násilně odloučená od dcery? Ne, tohle prostě s nikým ani o píď nehne. Konec, který může být pro filmové fajnšmekry předvídatelný, už teprve ne, a to by měl nejvíce. Jinak je to film po technické stránce překvapivě dobrý. Inu, CGI už dokáže udělat ledasco, aniž by to divák při sebevětší snaze poznal. Ano, svým způsobem virtuální svět, který by, ještě jednou, dobře vypadal ve videohře, ale ne ve filmu s tak slabým scénářem.“ martin-mickey-stusak / 65 procent

Ambulance (2022) – V druhé půlce už tempo přebere akce, trochu nekonečná.

Ambulance
Ambulance | Universal Pictures
„První půlku se střihač s kameramanem snaží udělat "hustou" atmosféru tím , že kamera na dronu litá z dění na silnici na střechy budov a zpět, zatímco v ději bandu lůzrů vyjrádá banku. Zaplať pánbůh, že v druhé půlce už tempo přebere akce, trochu nekonečná, ale i tak to nespraví spoustu nejasností.“Riverdon / 55 procent

Projekt Adam (2021) – NETFLIX pomalu ale jistě přebírá kormidlo ve všech žánrech.

Ryan Reynolds
Projekt Adam | Netflix
„Film bych rozdělil na dvě části, z nichž mi vyšlo průměrné hodnocení 65%. První polovina skvělá, nápaditá a plná humoru o který se postaral hlavně Ryan Reynolds, kterému tento typ humoru sedí. Druhá polovina, je romantická snůška klišé a hraje na citlivou strunu diváka.. Přesto se mi film líbil, NETFLIX pomalu ale jistě přebírá kormidlo ve všech žánrech..“Pete69 / 65 procent

Ubal a zmiz (2021) – Policajti Martin Hofmann a Leoš Noha mě bavili.

Ubal a zmiz
Ubal a zmiz | Vojtěch Resler
„Šílená kravina, ale místy jsem se i zasmála. Policajti Martin Hofmann a Leoš Noha mě bavili. A pak Predrag Bielac, známý zejména ze seriálu "Duch". Drsný Tomáš Matonoha v malé roličce šéfa skupiny Kranken Wagen zazářil jak hvězda na obloze. Matouš Ruml nebyl špatný a pak vietnamský herec Duy Anh Tran v roli Dužana, kdy jsem si celý film myslela, že v roli Dušana. Trošku mi bylo líto toho papouška, puštěného na svobodu. Hudba Petra Wajsara měla švih, Marek Lambora v roli rockera Andrého pobavil a Karel Dobrý v roli pravé ruky nebezpečného Bulhara (Predraga Bielaca) byl charismatický. Prostě dalo se to vidět. Nebyl to nějaký úplný odpad!“ Jana Květoňová / 65 procent

Encanto (2021) – Pro menší děti zkrátka příliš dlouhé.

Encanto
Encanto | Walt Disney Studios
„Dovolím si citovat svojí sestřenku, která se mi po hodině na klíně začala nudit: ‚Je to moc dlouhý.‘ Encanto nemůže selhat ve vizuální stránce, tam totiž Disney prachy nacpe automaticky, ale v příběhové části pořád nezná ten příměr toho, co ta dlouhá léta funguje Pixaru (čest výjimkám). Encanto má hodně dlouhou expozici, ve hře je prachbídně málo v sázce (že ztratí rodina moc? No a co? Lidi fungují i bez ní) a 2 hodinová stopáž je vyplňována několika zbytečnými písničkami, které by možná fungovaly jako videoklipy, ale ve filmu nemají zkrátka co dělat. Encanto ale není zlé, jen je pro menší děti zkrátka příliš dlouhé, málo zábavné (jedna scéna... jedna) a na konci přichází pokus o tlačení emocí, který vůbec nefunguje. A to nemluvím o převrácení pointy celkového poučení. Zabřednu trochu do spoilerů, takže bacha na mě, ale když se na konci poselství "Rodina dokáže všechno i bez kouzel" změní na "Když všechno zvládneš, kouzla se ti vrátí", začínám být trochu smutný, na co ty Disneyovky jsou.“ JosefTomas / 65 procent

Zaujal vás některý z filmů/seriálů? Našli jste doporučení k dílům, která vás zajímají? Pokud ne, napište komentář na kartu snímku z naší databáze. Příště třeba vybereme právě váš.
Všechny komentáře najdete přehledně seřazené od nejnovějšího zde. Dejte „palec“ těm, které vás zaujaly.