Pete69
Komentáře

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalsi posledni
 • 85%
  0
  0
  19. 4. 2021

  Konec devadesátých let a zlaté roky americké filmové tvorby, ať se to dnes ještě může zdát naivní..Příběh starého muže, který zjistí, že už mu zdraví neslouží a tak se rozhodne vykonat svou poslední velkou cestu.. za svým bratrem a po svém.. na sekačce. Zní to obyčejně a bláznivě, ale není tomu tak. Alvin po cestě potkává spoustu dobrosrdečných lidí, kteří mu pomáhají ve splnění jeho snu i ty, které sám inspiruje. Krásné, lidské, čisté..

 • 70%
  0
  0
  18. 4. 2021

  Miroslav Donutil v akci. Sice laciná komedie, která prostě nenutí diváka přemýšlet.. já si jí ale vždy užiju. Geniální je i dvojka, která jede na Slovensko vykonat Vendetu :)))) Někdy na mě prostě tyto jednoduché komedie funguji, jindy jen koukám z otevřenou pusou, co to má jako být..

 • 85%
  0
  0
  18. 4. 2021
  Mechanik (2004)

  Skvěle zpracovaný Psychothriller ve kterém ukázal své umění pro roli neskutečně vyzáblý Christian Bale. Snímek mě nechal až do konce v napětí, jak to dopadne a to mám raději, než když je to průhledné od prvních minut. Hodně pěkná podívaná a One Man Show.

 • 20%
  0
  0
  18. 4. 2021

  Tohle je velká mizérie. Tato pohádka působí tak nepřirozeně, že to bije do oční. Ráčkování Pavla Kříže katastrofální.. nevím, jestli to má být inspirováno ráčkováním rádce z pohádky O princezně, která ráčkovala.. pokud ano, nepovedené.. Vůbec jsem pohádku nepobral.

 • 65%
  0
  0
  18. 4. 2021

  Dlouhý až roztahaný válečný snímek a vojákovi, který přeběhl na konci Druhé světové války od Němců k Rusům a nakonec ve východním Německu "třídil zrno od plev". Celkem obstojný začátek, bohužel spousta hlušších míst a románek na kterém se děj odvíjí dosti přitažený za vlasy, včetně konce.

 • 85%
  0
  0
  18. 4. 2021

  Pro oko českého hokejového fanouška, je to pastva na duši, pro toho, kdo sledoval hokejový turnaj z Nagana je to dvojnásobný zážitek - do obou skupin se řadím i já. Dokument mi oživil vzpomínky, je poskládaný z naší historie, doplněn názory našich i zahraničních hráčů, kteří se tehdy turnaje účastnili. Zamíchána troška politiky a reálné záběry ze zápasů. Celkově to funguje opravdu velmi dobře.

 • 70%
  0
  0
  18. 4. 2021

  Válečný snímek z konce šedesátých let. Na svou dobu skvělé efekty a asi bylo zničeno hodně techniky. Některé efekty, zejména výbuchy při bombardování sice působí úsměvně, ale i tak za celkový dojem klobouk dolů. V roce kdy byl snímek natočen bylo jistě dost původních válečných strojů a tak vše působí seriózně a dostatečně "ošoupaně". Co se týče příběhu, přijde mi dosti ořezaný. Celkově je to i dnes pěkná podívaná.

 • Velmi slušná detektivka a další z řady vysoce nadprůměrných příběhů tohoto detektiva. Tento díl je pro mě osobně slabší, přesto je to skvělá podívaná o čemž svědčí i 75%, které tomuto dílu dávám. Je to ale takové zdlouhavé a první polovina filmu je celkem nudná.

 • 65%
  0
  0
  17. 4. 2021

  Tuto velmi dobrou televizní pohádku jsem viděl mnohokrát a vždy se mi moc líbila a zvedne náladu v této potemnělé době. Klasický české prvky, skvělí herci, dobré zpracování za hubičku. Takhle by to mělo vypadat.

 • 75%
  0
  0
  16. 4. 2021

  Film ve kterém se sešli dva výrazově podobní herci a chlapáci - Vlado Müller a Gustáv Valach, první housle ale hraje mladý herec Zdeněk Lstibůrek. Příběh chlapce, který doma dostává co proto, děti ho nemají rádi a tak se potuluje v okolí vesnice, přes kterou ustupují Němci a postupují Rusové. Chlapec zažívá celkem nebezpečná dobrodružství na konci Druhé světové války a jeho dobrodružství se prolíná s představami, ve kterých si získává uznání otce a obyvatelů vesnice. Velmi zajímavý snímek.

 • 80%
  0
  0
  13. 4. 2021

  Moc pěkný snímek, ve které všechny "zválcovala" svým hereckým výkonem a umem Annie Girardotová. I Alain Delon hrál druhé housle, ostatní spíše jen dělali křoví. Napínavý děj, tajemné až temné tajemství kliniky, o kterém bylo od prvních minut jasno ale přesto to ve mě nechávalo do posledních minut zvláštní dojem a pocit očekávání.. Konec bohužel mírně odfláknuty. Prostě mám rád francouzské snímky ze sedmdesátých let a tento můj obdiv k nim jen utvrdil.

 • 70%
  0
  0
  13. 4. 2021

  Pěkná podívaná na základě skutečné události. Plánování a samotný útěk z vězení mě asi nikdy jako diváka nepřestane fascinovat. Trošku problém jsem měl s Danielem Radcliffem, kterému nechali brýle dosti podobné Harrymu Potterovi a tak jsem ho tam pořád viděl.. Trošku více než výrobou klíčů se také tvůrci mohli zabývat vztahy mezi vězni, či dozorci. Jinak pěkný a napínavý snímek.

 • 60%
  0
  0
  11. 4. 2021

  Taková houbová místy ztřeštěná show, ale jinak celkem pěkná televizní pohádka s dobrým obsazením a působí na mě hezky Česky.

 • 40%
  0
  0
  11. 4. 2021
  Malvína (2003)

  Žádná velká paráda, prvky starých pohádek smíšené s moderními výdobytky. Obsazení také nic moc, celkem slabé i na nudné chladné nedělní odpoledne. Vůbec se mi to nelíbilo. Na této pohádce se hledají klady jen velmi obtížně. Více než na 40% to u mě není.

 • 45%
  0
  0
  11. 4. 2021
  Marmaduk (2010)

  Průměrná psí podívaná.. nehezká digitální úprava psů. Příběh taktéž průměrný. Nic na co bych se musel dívat znovu.

 • 80%
  0
  0
  11. 4. 2021
  Klass (2007)

  Z těch parchantů se mi místy chtěl zvracet.. no spíše jsem měl chuť je pořádně seřezat.. šikana byla je a bude, i já jsem se s ní ve škole samozřejmě setkal, ale dělali jsem si mezi sobou takové ty dětské a pubertální naschvály, což už dnes snad ani šikana není. Tohle je hnus. Pěkně surové zpracování filmu dodává autentičnosti. Mladí herci, zejména dvojice šikanovaných zahráli slušně. Celkově je to mrazivá podívaná..

 • 70%
  0
  0
  11. 4. 2021
  Občan X (1995)

  Pěkná sonda do toho, jak tehdejší režim v SSSR svou byrokracií a vlastní zatvrzelostí znemožnil vyšetřování masových vražd. Je to celkem uvěřitelné, ale myslím si, že to bylo dosti jemné stran politiky, ve skutečnosti to bylo jistě drsnější. Co jemné nebylo, bylo řádění vraha. Pěkné obsazení, herci v hlavních rolích se mi moc líbili.

 • 80%
  0
  0
  10. 4. 2021

  Nadprůměrně spletitý Poirotův případ, ale který z nich není spletitý a opravdu velmi dobře zpracovaný. Agatha Christie měla prostě geniální mozek. Je těžké říci něco nového k dalšímu případu tohoto detektiva, tak prostě jen - velmi dobré, nezvykle syrsky barevné - 80%.

 • 60%
  0
  0
  10. 4. 2021

  Klasická pohádka se zlou královnou, hodným králem, naivní princeznou a moudrým šaškem, kterého jako vždy skvěle zahrál mistr českých pohádek Ladislav Mrkvička. Celkem mě mrzelo zbytečné dodělané pozadí při venkovních scénách. Jinak taková klasická televizní pohádka.

 • 85%
  0
  0
  10. 4. 2021
  Ona (2013)

  Sice je to romantický snímek, ale velmi nápaditý a dobře zpracovaný. Láska osamělého muže k virtuální realitě může být mementem pro dny příští.. Věřím tomu, že sociální izolace a virtuální svět v příštích generacích pohřbí život, jak jej dnes známe, to je téměř jistě. Film jako takový se mi proto velmi líbil, je to uvěřitelné..

 • 55%
  0
  0
  10. 4. 2021

  Bohužel... tento snímek pro děti a mládež mě nikdy nezaujal, viděl jsem ho mockrát.. prostě mi něco nesedí a neumím to pojmenovat. Snímek se mi moc nelíbil, ani když jsem byl malý. Nic na něm špatného není, pro mě ale jen čistý průměr. Líbil se mi tam Jan Kraus, který se prostě pro role sígrů narodil.

 • 65%
  0
  0
  10. 4. 2021

  Pěkná veselohra, i když mám spoustu oblíbenějších "filmů pro pamětníky".

 • 70%
  0
  0
  10. 4. 2021

  Velmi dobrá detektivka s prvky propagandy a hanění západu, což bylo běžné na obou stranách "barikády" takže se od toho dá velmi snadno oprostit. Moc pěkné herecké výkony a atmosféra. Klasická černobílá detektivka, tenkrát nám hodně šli.. a vlastně i dnes umíme :)

 • 65%
  0
  0
  10. 4. 2021
  7 životů (2017)

  Prvních 40 minut jsem byl opravdu nadšený a čekal jsem jedinečný a skvělý zážitek. Bohužel poté se to zvrtlo v celkem průměrný hon na štvanou kořist s celkem předvídatelným koncem. Jakmile zmizel v Willem Dafoe, šlo to dolů. Kladně hodnotím nápad, ne však kompletní zpracování scénáře. Slušná podívaná.

 • 70%
  0
  0
  10. 4. 2021

  Pěkná podívaná hlavně na širé americké pláně. Působí to opravdu realisticky. Jímavý příběh, který ale nepřináší nic nového, či dokonce převratného. Tom Hanks jako vždy nezklamal, trošku zbytečné mi přišlo tlačení na pilu z hlediska akce a to v tom směru, že v každém městečku musel člověk, který četl noviny a zprávy ze světa zažít přestřelku.

 • 45%
  0
  0
  7. 4. 2021
  Bourák (2020)

  Po první půlhodině jsem chtěl film vypnout, nakonec jsem to neudělal a film jsem jako totální úlet a slátaninu vzal na milost. Beru to jako selhání mých oblíbených tvůrců i herců. Ivan Trojan, který zahraje téměř všechno ale... tohle prostě nedal. Celkem se mi líbil Jirka Macháček a mile mě překvapila pro mě neznámá Veronika Marková. možná by bylo lepší, kdyby si Ivan Trojan vyměnil roli s Jirkou Macháčkem, to by mohlo dopadnou lépe. Co se týče scénáře.. o tom nemá smysl mluvit.

 • 70%
  0
  0
  6. 4. 2021
  Roma (2018)

  Vlastně strašně obyčejný příběh bohatší mexické rodiny a jejich hospodyně. Černibílá filmu sluší, celé to působí velmi realisticky a lidsky. Dlouhé krásné záběry poklidné tempo, přitom ani chvíli nudy a nic mi nepřišlo nadbytečné. Moc pěkná podívaná - 70%

 • 60%
  0
  0
  6. 4. 2021
  211 (2018)

  Čekal jsem béčkový akční film a dočkal jsem se ho. Nicolas Cage, přepadení banky a postrelení kolegy, který se mimochodem v ten samý den dozví, že čeká s jeho dcerou ditě... no jo no :-). První polovina překvapivě obstojná, ale konec.. lupiči aneb perfektně cvičení žoldáci vyběhnou z banky a nechají se postřílet, jako koroptve. Pěkně odfláknutý konec.. jako by už to chtěl mít režisér za sebou.

 • 80%
  0
  0
  6. 4. 2021
  Práče (1960)

  Válečný film po Česku, málo bojů zato srdce všude plno. Příběh dítěte, které je nalezeno v koncentračním táboře a je umístěno do vojenské prádelny. Velmi lidské, v závěru menší partizánská akce. Černobílá snímku sluší a takové filmy by nikdy neměly být obarveny. Krásná stručná podívaná.

 • 65%
  0
  0
  5. 4. 2021

  Porevoluční mírně naivní snímek, ale právě svou naivitou, jistým amaterismem a jednoduchostí je zajímavý. Kdo z nás nebyl na táboře.. lásky, opilí vedoucí, průšvihy dětí, stezky odvahy.. Působí to realisticky a tak trošku z nostalgie mohu řici, že se mi film celkem líbil - 65%

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalsi posledni

OMůj oblíbený uživatel

2 ×

Úroveň

Uživatel

Poslední aktivita