Bird Box (mezinárodní název)
« další názvy »
USA USA
124 minut

Žánry

:
Drama, Sci-fi, Thriller, Adaptace knižní, Film s monstry

Obsah

:
Malorie (Sandra Bullock) a její dvě děti se snaží přežít ve světě, který ovládla tajemná síla. Ta způsobuje, že se lidem zhmotňují jejich nejhorší noční více »« méně

Režie

:
Susanne Bier

Scénář

:
Eric Heisserer

Herci

:
Rosa Salazar Sandra Bullock Sarah Paulson John Malkovich Happy Anderson ...

Podívej se na V pasti online!

Distributor: Netflix
Jste na stránce filmu V pasti. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu V pasti myslíte! K 8. prosinci 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27818 uživatelů. Děkujeme!

Recenze V pasti


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  3
  0
  21. 12. 2018
  Brenan88 (44295 bodů)

  Bird box se ocitl v nezáviděníhodné situaci. Ačkoli vychází z knižní předlohy,tak se ve světě filmu objevil až po Tichém místu a to je kámen úrazu. Náměty jsou si tak podobné,že se logicky nejde vyhnout porovnávání. Pro mne osobně je Tiché místo o stupeň lepší a to i díky zvolené délce. Bird box během dvou hodin nedokáže naplno zabavit diváka a místy mi to přišlo nudné. Chování postav je místy nelogické,ale nad tím jsem ochoten přivřít oči. Ten pocit neznáma funguje dobře a drží tak diváka v napětí. Divák tak vlastně vůbec netuší proti čemu zde vlastně stojí. Tohle je plus,protože Tiché místo karty vyloží na stůl příliš brzy a drží se v hororové rovině. Sandra v hlavní roli výborná a Malkovich jí dobře doplňuje. Pro mne neznámá Bier na postu režisérky dovedla výbornou práci a na její další práci si rád počkám.

 • 80%
  2
  0
  19. 12. 2018
  martin-mickey-stusak (24202 bodů)

  Další filmový zářez na poli apokalyptických snímků, tentokrát překvapivě se Sandrou Bullock v hlavní roli. "Bude to drsné," říká Malorie právě s tváří Sandry na samém začátku příběhu a dívá se do kamery, jako by mluvila přímo k nám. Snímek je natočen na základě knihy autora Joshe Malermana vydaného v roce 2014, kterého kritika označila jako nového Stephena Kinga. Lidstvo napadla neznámá síla a to zvláštním způsobem. Stačí se přirozeně jen dívat a dotyčný je z ničeho nic svoji vlastní vůlí donucen k sebevraždě. Příběh obsahuje dvě dějové linky. Samotný počátek a průběh paranormálního napadání lidstva a pokus o záchranu sebe a dvou dětí. Se zavázanýma očima. A právě to nám umožňuje vidět současné dětí s pohledem na to budoucí, kde se hodně hraje s myšlenkou agorafobie. Napětí bohužel poněkud pokulhává, ale svou průměrností dějově, občas vypadající zkratkovitě, vyznívá nenáročně a vlastně i odpočinkově. Až finálová scéna krapet divácké nervy podráždí a pro větší prožitek nelze nedoporučit představu být v jejich kůži. O atraktivní film se vcelku jedná, i když se žádné překvapení nekoná. Postupné odkrývání záhady, proč samotná žena s dvěma dětmi pluje se zavázanýma očima na člunu po řece, kde hrozí nebezpečné peřeje a ve finále jak to nakonec celé dopadne, byl dobrý tah. Vyvolaná zvědavost o co jde tak nutí diváka sledovat snímek až do konce. Takže hromada strachu, sem tam nějaký ten emocionální prvek a dramatičnost. Snímek celkově nadšení nevyvolá, ale určitě za shlédnutí stojí.

 • 75%
  0
  0
  4. 3. 2019
  evismaior (3807 bodů)

  Sandra Bullock se svými dvěma dětmi musí v cestě za hledáním záchrany poslepu projet nebezpečnými peřejemi. Protože kdo se podívá a spatří COSI, tak (pokud to není blázen) nevyhnutelně spáchá sebevraždu. Podobný námět jako u Tichého místa, kde tím COSI byla jakási zřejmě mimozemská monstra. Zde se o původu a podstatě onoho ČEHOSI nedozvíme vůbec nic, prostě se tím jen navodí situace a záleží na jednotlivcích, jak se s tím popasují. Líbilo se mi to víc než Tiché místo, které se omezilo jen na boj o přežití jedné rodiny. Tady byl parádně vidět už od prvních obětí ten postupný společenský rozklad, ať už ve vnímání rozpadajícího se světa či v jednotlivých aktérech sebraného kolektivu v jedné vilce na předměstí šéfované přesvědčivým Johnem Malkovichem. Plavba lodí pak tvoří druhou linku příběhu, kdy se neméně přesvědčivá Sandra Bullock snaží po smrti přítele odvézt děti na místo, které by snad mohlo být bezpečné, a nejen přitom zjišťuje, že jak si ještě v těhotenství nedokázala představit, že by mohla být dobrou milující matkou, nakonec je až tak milující, že pro ni Sofiina volba vlastně není žádnou volbou.

 • 75%
  0
  0
  28. 12. 2018
  VasaFlasa (2781 bodů)

  Tajemná, zlá a neviditelná síla v podobě záhadného větru nutí lidi (kromě bláznů) páchat sebevraždy. Toto nezhmotněné zlo nějakým nevysvětlitelným způsobem nedokáže vstoupit do lidského obydlí. Přestože se jedná o jednoduchou zápletku a dost nezodpovězených otázek, tak film díky Sandře Bullock nenudí a rychle utíká. U tohoto filmu nesmíte ale přemýšlet a pak si jej můžete i celkem užít.

 • 75%
  0
  0
  29. 4. 2019
  Vurhor (2012 bodů)

  Bird Box je v podstatě takovou kombinací Shyamalanova The Happening a čerstvého trháku Tiché místo. Plus možná ještě s určitou dávkou Darabontovo Mlhy. I přestože většina postav jsou jedno velké chodící klišé, jejichž prototypy lze najít ve většině post apo filmů, plus poslední třetina opravdu dost polevila na tempu, je snímek i tak zábavný a vcelku napínavý. Dobře pracuje s onou neviděnou hrůzou, která nebohé přeživší likviduje, pokud se na ni podívají, plus jsem rád, že se film nesnažil vysvětlit, odkud se vlastně vzala. Jakby také ne, však to napsal stejný týpek, který měl na starosti i scénář k povedenému Příchozímu, tudíž podivuhodné emzáky už má evidentně v malíčku. Celkově zábavný a velmi hezky natočený snímek, jen asi musí člověk trochu polevit na svém očekávání, protože s napětím samotnými dějovými přechody pracovali pánové Shyamalan a Krasinski přeci jen trochu líp.

 • 70%
  0
  0
  9. 2. 2019
  Krupe (1869 bodů)

  Není to špatné, ale A Quiet Place je lepší, takové jakési více "uvěřitelnější". Prostě poslepu po řece se dvěma dětmi ale fakt néé...

 • 75%
  0
  0
  5. 5. 2020
  Temný Pán ze Sithu (1292 bodů)

  Myšlenka velmi dobrá a zajímavá.ale bohužel, Tiché místo fungovalo daleko lépe.. Osobně mi ani moc nevadí že nejsou Ti co vyvolávají sebevraždy vidět, ale dlouhá, zbytečná stopáž filmu je moc. Tiché místo, lepší napětí, atmosféra i herci.. Ale oceňuji originalitu,a i výkon sandry jako Matky,vicemene :-)

 • 70%
  0
  0
  3. 2. 2019
  tempest (80 bodů)

  Film je inspirovaný v mnoha směrech a ve stejném duchu "zla z vánku" počinem mistra pointy, Shyamalanským dílkem Stalo se z roku 2008. Sandra nenechá svou kvalitou hodnocení spadnout do slabých čísel a jestli je tím oním zlem koktejl látek z přírody, nebo něco jiného, je jen na lidské fantazii.

 • 55%
  0
  1
  31. 7. 2020

  Dobrý nápad, lehce připomínající Den trifidů a Tiché místo dohromady, Sandra to tu trochu přehnala a botoxem, ale jinak je to po herecké stránce pořád ona. Není to film, který bych chtěla vidět znovu, ale nebylo to nejhorší. Poslední dobou mi připadá, že se ve filmech nějak příliš objevují děti, asi aby zkomplikovali běžně řešitelné situace.

Hodnocení a recenze V pasti

74 67 ?
jak hlasovat?
 • Milliee 85%
 • Mikik4444 90%
 • hlavněvklidu 85%
 • xjane 85%
 • stepanka-stefi-kostkova 55%
 • Deacon Frost 80%
 • InJo 75%
 • anderiv 80%
 • Temný Pán ze Sithu 75%
 • Manekenthe 80%
všechna hodnocení (73)

V žebříčcích uživatelů

6. místo z 14 v žebříčku uživatele LaAbejaLoca
141. místo z 174 v žebříčku uživatele Manekenthe