Dredd (Velká Británie)
« další názvy »
USA USA
Indie Indie
Velká Británie Velká Británie
95 minut

Žánry

:
Akční, Krimi, Sci-fi, Thriller, Komiksový, Remake, Série/Franchise
Motto: Spravedlnost přichází.

Obsah

:
Nejnovější adaptace známého komiksu a nekompromisním futuristickém soudci. Dredd (Karl Urban) je povolán s nováčkem (Olivia Thirlby) k případů tří brutálních více »« méně

Režie

:
Pete Travis

Scénář

:
John Wagner Carlos Ezquerra Alex Garland

Herci

:
Karl Urban Rachel Wood Porteus Xandau Steenkamp Jason Cope Olivia Thirlby ...

Podívej se na Dredd online!

DVD: 17. 4. 2013
Přístupnost: Mládeži přístupno
Jste na stránce filmu Dredd. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Dredd myslíte! K 22. lednu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27868 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Dredd


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 70%
  1
  0
  7. 3. 2017
  Brenan88 (44985 bodů)

  Karl Urban v podání Dredda zachraňuje vše co před 17 lety Sly zpackal. Film má vše co se od něj očekává a i tak vám dá přece jen o něco navíc. Brutalita,která se nijak nemaskuje a je jedno jestli jste muž,žena nebo dítě. Od začátku je vám úplně jasné jakým směrem se film bude ubírat a jak vše musí skončit,ale při sledování této pecky si říkáte: No a co ? Dredd je konečně zfilmovaný tak,že se za to nemusí stydět a s protaženým ksichtem Karla aspiruje na jeden z nejlepších akčňáku roku 2012

 • 70%
  1
  0
  28. 10. 2015
  Sheldon (16004 bodů)

  Předně od tohoto filmu neočekávejte žádnou intelektuální sci-fi, tohle je stará dobrá ultranásilná podívaná prošpikovaná černým humorem, efektně zpomalených záběrů a vizuálem silně připominá District 9 její velkou výhodou je také režijní schopnost Petea Travise (Úhel pohledu), který je evidentně velmi dobrý vypravěč. Asi je zbytečné jakkoli chválit herecké výkony, v comicsovém žánru se přeci jen uplatňují jiná měřítka.

 • 65%
  0
  0
  13. 8. 2016
  lamps (14806 bodů)

  Vlastně je to takový Zátah 2 - akční nálož bez pevné příběhové kostry, ale v tomto případě bohužel i bez úžasných bojových choreografií, bez atmosféry a bez sympatického hlavního hrdiny. Karl Urban už měl za svou kariéru hodně lepších rolí a Pete Travis má určitě na víc než jen na bezduchou střílečku, která šetří emocemi stejně jako Dredd úsměvy. Pochvala za parádní námět a prostředí, za řádně krvavou akci a za to, že jsem se těch 90 minut ani na chvíli nenudil ... Znovu už to ale vidět opravdu nemusím.

 • 70%
  0
  0
  29. 7. 2017
  Danny F. (11134 bodů)

  Hlavně chválím akci, která je po celou dobu filmu. Avšak tohle je snad jediné co se povedlo. Netvrdím že to bylo špatné, ale rozhodně bych čekal trochu víc. No na druhou stranu to mohlo dopadnout i hůř. Já se bavil.

 • 85%
  2
  0
  24. 3. 2017
  JosefTomas (7972 bodů)

  Drsný, akční, surový, brutální film, který musí docenit jak člověk, který o Dreddovi nevěděl a už vůbec ne o komiksu, ale určitě i fanoušci komiksu. Takhle se dělá akční film.

 • 80%
  1
  0
  4. 3. 2017
  squirrelpool (6914 bodů)

  Páni, tohle je komiksovej film. Žádný spandex, ale přilba, lawgiver(pistole), lawmaster(motorka) a daystick(obušek). Postě všechno co soudce potřebuje. Verze se Stallonem si na Dredda hrála, tohle je soudce Dredd. Nekompromisní vykonavatel spravedlnosti, který si rozhodně nedělá vrásky když mu někdo nadává do fašistů. Maximálně mu napaří 30 dní v izo-krychli, za maření výkonu soudce. Je to takový terminátor co se nechytá k magnetu. Myslím si, že udělali dobře když zvolili, oproti staré verzi, žádnou osudovou událost, ale prostě takový Dreddův běžný den. A i to stačí, aby člověk pochopil v jakém světě Dredd žije. A sice, že platí to co říkal už Nascimento v Elitní jednotce - na hrubý pytel platí jen ta nejhrubší záplata. Na Sylvestrově Dreddovi byla dobrá akorát jeho brada. Protože Joe má bradu, která projde i betonovou zdí. A navíc většinu filmu nemá Sylva přilbu, protože mu tenkrát sláva moc stoupla do hlavy. To Urban ji opravdu nesundá ani na minutu. Dredd je totiž něco jako soused Wilson z Kutila Tima. Stejně jako Wilson nikdy neukázal celou tvář, tak ani Dredd nikdy, ale opravdu nikdy neukázal tvář. A to už vychází hoodně dlouho. Skutečně nechápu, že to propadlo. Násilí? Dneska sotva, hlavně když je do míry násilí takový Raid podstatně krvavější. Pravda je, že na scifi to možná moc nevypadá. Třeba všichni jezdí v obyčejných, současných autech. No a co, stejně se většina filmu odehrává ve futuristickém paneláku. Je to přece britský film, takže rozpočet prostě nemohl dosahovat astronomických výšin hollywoodu. Ale i to by se mohlo v případě dvojky, která nebude, změnit.
  Škoda

 • 90%
  1
  0
  14. 8. 2016
  p.a.douch (5259 bodů)

  Bomba. Dredd je konečně zase Dredd. Soudce i vykonavatel co se neohlíží napravo ani nalevo. Škoda, že to vybouchlo. Nevím proč, protože mě se to sakra líbilo. Záporačka byla pravda trochu slabá, ale Dredd a Andersonová byli suprový. Triky pěkný, Mega-City One taky. Škoda, že se nikdy nedočkáme pokračování.

  • Urban, Thirlbyová
  • 80%
   1
   0
   14. 11. 2015
   FilipusMuff (4015 bodů)

   Skvělý efekty, postavy i námět s dějem. Bohužel jsem nečetl předlohu, tak nevím do jaké míry si to s ní protiřečí a vylamuje už daná pravidla, ale z pohledu člověka, který se s Dreddem setkal poprvé to bylo nadmíru dobrý.

  • 80%
   1
   0
   8. 9. 2013
   saboter (3559 bodů)

   Povedený akčnák s drsným hrdinou s pěknou společnicí a spousty akce.

  • 80%
   1
   0
   17. 9. 2015
   Petr Kocfelda (2881 bodů)

   Celkem povedený scifi film s dobrými akčními scénami...

  • 80%
   1
   0
   4. 2. 2016
   Ombak_Penari (2758 bodů)

   Tomu říkám poctivé béčko. Film nenudí ani na vteřinu, neplácá se ve stupidním či překombinovaném scénáři. Místo toho po relativně krátkém uvedení do děje najede na akční notu a na té valí až do konce. To vše v kvalitně ztvárněném prostředí apokalyptického města budoucnosti. Brada Karla Urbana se své role zhostila dobře, ale možná i víc zaujala Lena Headey ve své další roli chladnokrevné mrchy. Filmu bych vytkl asi přece jen až přílišnou přímočarost děje, jelikož mezi začátkem a finále plyne akce bez zajímavějšího zvratu, který by filmem výrazněji zatřásl. Ale budiž. Dredda je třeba hodnotit jako prvoplánové béčko a z tohoto pohledu mu nemám nic moc co vytknout. Sequel by určitě neurazil.

  • 45%
   0
   0
   21. 4. 2013
   krakenvalo (1418 bodů)

   čekal jsem vic od teho filmiku :-(

  • 90%
   0
   0
   28. 4. 2013
   Korben (955 bodů)

   Fuck off Stalloneho verzi. Všechno byla špatně a tady to naštěstí do puntíku napravili. Urban výbornej (i když není vidět:))), akce bezvadvě krvavá a přepálená a konec... no, asi tak, konečně se někdo vysral na vyjednávání. Tak se na ně musí!

  • 55%
   0
   0
   5. 8. 2015
   surowka (303 bodů)

   Bčkový film s Bčkovými efekty Bčkovým scénářem dopadl tak jak si zasloužil a to špatně

  • 90%
   0
   0
   30. 1. 2015
   Mysh (55 bodů)

   Karl Urban je fakt HUSTEJ! Nechat si tu masku opravdu CELEJ film... Ale funguje to! Verze se Slyem neměla ten patřičný rozlet :-) Jen jedna věc: v tom silně depresivním prostředí se obyvatelům Peach Tree vůbec nedivím, že si rádi občas něco 'šlehli'. A že toho samozřejmě někdo těžce začne zneužívat, to se dá čekat. Jinak řečeno s tou matkou - dealerkou bych fakt chtěl mít dvojdomek a lízátko na půl...

  Hodnocení a recenze Dredd

  71 72 ?
  jak hlasovat?
  • jirik-smerda 65%
  • josef-gregor 75%
  • krna 85%
  • Crreed 80%
  • InJo 65%
  • Manekenthe 75%
  • Speedyxxx 75%
  • alqva 100%
  • Riverdon 90%
  • misec 80%
  všechna hodnocení (130)

  V TV

  V žebříčcích uživatelů

  17. místo z 60 v žebříčku uživatele JosefTomas

  „Charisma Urbana doplněno chytrým scénářem a vydatnou akcí, že to zde nesmí chybět.”

  21. místo z 40 v žebříčku uživatele Petr Kocfelda
  35. místo z 104 v žebříčku uživatele filamubobes
  45. místo z 68 v žebříčku uživatele ory99
  46. místo z 60 v žebříčku uživatele konias
  191. místo z 208 v žebříčku uživatele kellys2