Snowpiercer (USA)
« další názvy »
Jižní Korea Jižní Korea
Francie Francie
Česká republika Česká republika
USA USA
126 minut

Žánry

:
Akční, Drama, Sci-fi
Motto: Rok 2031. Jediní přeživší jsou ukryti ve vlaku zvaném SNOWPIERCER.

Obsah

:
Zemí, kterou zachvátila druhá doba ledová, už sedmnáct let projíždí vlak, v němž se tísní několik tisíc přeživších. Na chvostu nikdy nestavícího „sněhoborce" více »« méně

Režie

:
Joon-ho Bong

Scénář

:
Joon-ho Bong Kelly Masterson Jacques Lob Benjamin Legrand

Herci

:
Chris Evans Jamie Bell (I) Tilda Swinton John Hurt Luke Pasqualino ...
DVD: 27. 4. 2016

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  13. 12. 2015
  martin-mickey-stusak (15444 bodů)

  Co se týče žánru, tak se jedná o solidní a nápaditý snímek. Jestli by mohlo být na tom něco realistického těžko posoudit, ale proč nad tím polemizovat. Zpracované je to geniálně a jestli něco vyznívá podivně a zároveň fascinuje, svůj účel to nadmíru splnilo. Dokonce celá myšlenka nikdy nezastavujícího vlaku vyvolává otázky a nutí přemýšlet na celým tím smyslem, ale takové to u žánru sci-fi už prostě bývá. Temné vizualitě plného chaosu a překvapení velmi pomáhá kamera, která si s obrazem jakoby hraje. Komunikace s publikem je tak více než příznačná. Některá místa by možná mohla mít větší hloubku, ale na druhou stranu by to mohlo i také uškodit. Akční scény rozhodně hloubku mají a je vidět, že si s tím režisér pečlivě pohrál a dal si na tom setsakramentsky záležet. A efekty? Mohli by být lepší, ale ani v takovém to vyznění nevypadají zrovna nejhůř. Takže co závěrem. Diváci nechápající science & fiction (věda a výmysl) celý koncept příběhu jistě zatratí, ale fanoušci budou rozhodně tleskat.

 • 10%
  0
  0
  5. 2. 2018
  Pas (6117 bodů)

  Řeznický důkaz toho, že lidstvo si zaslouží vyhynout, a tradičně skvělý Ed Harris jsou pro mne jedinými důvody pro několika málo bodů. Děj je totiž předvídatelný tak, jako výsledky prezidentských voleb v KLDR a poučení o tom, že mám ve vlaku sedět co nejvíc vpředu, je vcelku zbytečné. Vždyť za mašinfírou je teplo a vzadu se moc netopí. Jinak samozřejmě nemám nic proti tlučení sekerami do hlav nadlidí z 1. třídy, ale rozhodně by přitom měla být větší zábava. A když už se ptáte, tak na proteinové tyčinky nemám chuť a steak si dám středně propečený.

 • 45%
  0
  0
  16. 4. 2014
  Petrson (3607 bodů)

  Obrazné drama o totalitě, které se odehrává ve vlaku postaveném na Barrandově v ateliérech, celkem slušně. Exteriérové triky jsou legrační ( na rok 2013 a velkou produkci ), ekosystému ve vlaku lze jen těžko uvěřit. Herci přehrávají karikaturně (Tilda Swinton), ale ne všichni, takže se v tom člověk moc nevyzná. Přiznávám, že jsem po 50 minutách začal přetáčet, takže moje doporučení je pod vlivem, že mě film nezaujal, nevtáhl do děje a některé scény mně přišli i mimo realismus sci-fi:).

  • výprava, námět
  • scénář, režijní pojetí
  • triky
 • 75%
  0
  0
  5. 2. 2016
  Ombak_Penari (2747 bodů)

  Podobný námět jako Elysium, trochu říznutý Karlíkem a továrnou na čokoládu, ale jinak naprosto originálně a neotřele zpracovaný. Myšlenka vlaku, který je světem sám pro sebe, je velmi zajímavá a celkové ztvárnění rozličných vagónů velmi působivé. Trochu zamrzí lacinější triky, ale v zásadě na tom film nestojí. Film určitě není pro každého a silně se vymyká klasické produkci pro multiplexy, ale pokud přistoupíte na neklasické zpracování postapokalyptické scifi, tak určitě shlédnete celý film s maximálním zaujetím. Ale bacha, není to film pro slečinky a pro sekeru se tu nechodí daleko...

 • 90%
  0
  0
  24. 3. 2015
  sporkaska (2355 bodů)

  Skvelá jazda medzinárodným snežným expresom. Bolo zaujímavé sledovať presun pasažierov do 1. triedy. Kto by sa chcel tlačiť v poslednom vozni? Miestami až moc veľké scifi, ale mne to nevadilo a plne som si to užívala.. Ku koncu sa síce trošku spomaľovalo, ale to tak býva, keď vlak prichádza na konečnú :)

 • 60%
  0
  0
  2. 1. 2016
  leafroller (2312 bodů)

  Začal bych pohledem do reality. Lidstvo stojí na konci první etapy svého vývoje, kdy jsme se sice dostali do výšin technologického pokroku, ale ovládání našich pudů je na úrovni doby bronzové. A přesně, jak to předpovídali staří Mayové, čelíme největší hrozbě jaké lidstvo kdy čelilo: přemnožení. Nízká gramotnost většiny populace, lpění na středověkých tradicích a iluze vlastní důležitosti nás dostaly na pokraj krize planetárních rozměrů. Toliko ze života.
  Snowpiercer je takovou alegorií na dnešní svět a nastoluje otázku udržitelnosti základních životních standardů za cenu regulace počtu obyvatel. Až potud je to velmi v pořádku, protože má člověk o čem přemýšlet. Dále už ovšem procenta ubývají. Především nám zde autor sděluje svůj názor a tomu musí přizpůsobit i reálie filmu. Vše je až absurdně extrémní jako v nějaké počítačové hře a sebemenší logika mizí s každou zhlédnutou minutou. Závěr filmu je už pouhým završením tohoto omylu: despota je sice poražen, ale hrdina nejspíš do hodiny zemře v mrazivé pustině.
  Slíbil jsem si, že nebudu recenzovat filmy, které se mi nelíbily a proto je nasnadě říct, jak se toto mrazivé peklo dostalo na 50%. Je to především nápad s vlakem, který mě hodně bavil. A přestože bylo dané sociální téma zpracované "odspodu", našel si v něm i pragmatik, jako jsem já, pozitivní momenty. Navíc se mi - kromě hlavního hrdiny - velmi líbil casting. Je to schíza....

 • 65%
  0
  0
  17. 8. 2014
  stantheman (2288 bodů)

  docela akční...i když...Ed Harris- totální zklamání, scénář ujde , horší už je to se zpracováním. Na současný film docela špatná animace scenérie...jediné co nezklamalo...resp. kdo je Tilda...úžasná jako skoro vždy...užívala si to jako mrcha...

 • 90%
  0
  0
  3. 4. 2014
  tamura (715 bodů)

  Výborný postapokalyptický film. Jeden z nejlepších poslední dekády a mezinárodní mix tvůrců tentokrát není handykepem, ale zúročenou možností udělat kompaktní dílo, o kterém se dá přemýšlet ještě dlouho po shlédnutí. Mimořádně výborný Chris Evans dokazující, že v jeho hereckém rejstříku není jen házení štítem Kapitána Ameriky.

 • 70%
  0
  0
  31. 8. 2016
  hrona (525 bodů)

  U tohoto filmu je strašně znát, to, že amíci se pouze vezou dle Korejského smýšlení. Takový nářez jsem vskutku nečekal. Film, ve kterém se snoubí akční linie typu co je na těle přebytečné musí pryč,,s poetickou strukturou, hrající všemi barvami, přes psychologiocké vykreslení postav, až prakticky k totálnímu bezohledí. Celkové pojetí vlaku, je rozhodně myšlenkou více než zdařilou, rozhodně na film nelze hledět, jako na obyčejnou akční mydlárnu, či v tom zase vyloženě hledat umění, je to zkrátka něco mezi. Osobně na mě Chris Evans působí daleko lépe než jeho maskovaný hrdina zahalený v amerických barvách. Zbytek ansámblu také není k zahození. Zkrátka veliké překvapení.

 • 60%
  0
  0
  30. 1. 2015
  milda.sleha (365 bodů)

  zajímavý film o svobodě, respektive nesvobodě a boji proti ní... celý se odehrává v dlouhém a složitém vlaku, který nikde nestaví... a zde se odehrává psychodrama, které potěší českými výstupy, neboť se natáčel u nás, z nichž nejvtipnější je dáma v sauně... ale přesto nebo právě proto bych jej neoznačil za nijak převratný... :m)

 • 75%
  0
  0
  1. 8. 2014
  taliz (200 bodů)

  Celkem dobrý film.

 • 0
  0
  5. 12. 2014
  Host
  Host

  Film po kterém si řeknete: "Měl jsem si pustit něco jiného"

71 76 ?
jak hlasovat?
 • xjane 45%
 • Mondyes 100%
 • Geralt 75%
 • Katydevinsk 90%
 • Blackhand47XD 85%
 • Pas 10%
 • PRINC180 65%
 • jarv 85%
 • Tino 90%
 • Akarot 10%
všechna hodnocení (66)

V žebříčcích uživatelů

60. místo z 66 v žebříčku uživatele ory99
Sdílet tuto stránku:

Partneři: