When Harry Met Sally... (USA)
« další názvy »
USA USA
96 minut

Žánry

:
Drama, Komedie, Romantický, Retro, Romantická komedie
Motto: Meg Ryan a Billy Crystal odpovídají v jedné z nejvydařenějších romantických komedií osmdesátých let na otázku, zda mezi mužem a ženou může existovat čisté přátelství bez komplikací se sexem.

Obsah

:
Harry a Sally si jsou při prvním střetnutí protivní. Sally rozčilují Harryho úvahy o sexu. Setkávají se náhodně po letech a postupem času se z nich stanou více »« méně

Režie

:
Rob Reiner

Scénář

:
Nora Ephron

Herci

:
Billy Crystal Meg Ryan Carrie Fisher Bruno Kirby Steven Ford ...
Přístupnost: Mládeži přístupno
Jste na stránce filmu Když Harry potkal Sally. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Když Harry potkal Sally myslíte! K 1. únoru 2023 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28308 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Když Harry potkal Sally


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 85%
  0
  0
  4. 12. 2015
  Sheldon (16046 bodů)

  Největším úspěchem Reinerovy kariéry je film, který vykrádají všichni filmaři romantických komedií z celého světa. A když myslím všichni, tak myslím opravdu VŠICHNI. Obyčejný název neskrývá nic jiného než obyčejný malý snímek, který ovšem tak dokonale popisuje námluvy mezi mužem a ženou, že to už nikdo jiný tak dobře nenatočil.

 • 85%
  1
  0
  27. 2. 2019
  lamps (14924 bodů)

  Každý potřebuje tu svou Sally. A každá určitě někdy potká svého Harryho. Scénář sice postupně přestává být úplně věrohodný a divák se ptá, proč spolu sakra ještě nejsou, ale provedení je natolik vkusné, vtipné a místy skutečně originální (splitscreen u telefonních hovorů) a vyznění tak nakažlivé, že tomu filmu nejde nepodlehnout. Těším se na další setkání..

 • 100%
  0
  0
  9. 12. 2018
  JosefTomas (8861 bodů)

  Jen těžko lze být u tohoto filmu objektivní, a proto se o to ani nebudu snažit. Tak trochu střeleně sympatický Billy Crystal a naprosto krásná a roztomilá Meg Ryan si k sobě musí najít cestu jednom z nejlepších romantických filmů. A že je to cesta dlouhá a krásná, protože kdo si počká, ten se dočká.

 • 85%
  0
  0
  10. 12. 2012
  bidlobox (3802 bodů)

  Zase jeden romantickej film, kterej neni přeslazenej. Naopak, nijak se s náma nemazlí a podává životní pravdy tak jak jsou. Billy Crystal není na první pohled nijak sympatický herec, ale stejně si ho nakonec určitě oblíbíte. Meg Ryan je pochopitelně fajn a sluší jí to, jen na začátku filmu jsem nějak nemohl uvěřit práci kostymérů a maskérů. Abych nezapomněl, atmosféru skvěle podtrhují písničky (Gerschwin klan). Potejtous, potátous, let's call the whole thing off! A co to bylo sakra za kecy o té první dámě Československa? :)

 • 80%
  0
  0
  13. 12. 2015
  rkotvald (3162 bodů)

  Svěže vtipná, nikterak trapná, naopak v mnoha ohledech pravdivá a inteligentní komedie o dvou zvláštních a přitom bežným lidem velice blízkých postavičkách. Scénář lehce evokující Woodyho Allena nás protáhne dloholetým vztahem procházejícím od lehce nevraživé antipatie, přes nefalšovaně čisté přátelství až po ono osudově "nevyhnutelný" vztah, jehož předvídatelnost nic neubírá ze závěrečné hřejivé katarze. Jde vidět, že Rob Reiner dal do filmu hodně ze sebe a svého života, neboť výsledek působí velice lidsky a osobitě, k čemuž přispívají mimo jiné i pěkné herecké výkony ústřední dvojice

 • 85%
  0
  0
  18. 8. 2022
  tindersticks (579 bodů)

  Romantická klasika. Když jsem viděl Billy Crystala (jinak stand-up komik a moderátor Oscarů) a Meg Ryan poprvé, měl jsem podezření, že na filmu spolupracoval Woody Allen, Ryan nosí modely podobné jako Kaeton deset let před ní, dialogy jsou někdy ryze allenovské, film notně využívá newyorských reálií (orgasmická scéna v Delicatessen), easy jazzá Harry Connicka Jr.(Grammy za nejlepší jazzový zpěv). Meg Ryan jedním slovem rozkošná, dokáže být zranitelná i otravná, naivní i empatická, právě tak, aby Crystalovi zpočátku lezla na nervy a přitom aby se do ní mohl na poslední chvíli zamilovat. Sledoval jsem Sally a Harryho několikrát - a vždyckv mě bavili.

Hodnocení a recenze Když Harry potkal Sally

72 ? ?
jak hlasovat?
 • tindersticks 85%
 • lamps 85%
 • JosefTomas 100%
 • Had 85%
 • ballrog 40%
 • Elizabett 55%
 • lucyky 80%
 • bayern 40%
 • rkotvald 80%
 • McFous 80%
všechna hodnocení (37)

V žebříčcích uživatelů

16. místo z 57 v žebříčku uživatele JosefTomas

„Nejmilejší film, co znám a ještě k tomu tak perfektně napsaný.”

2. místo z 17 v žebříčku uživatele lucyky