JosefTomas
Komentáře

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalsi posledni
 • 90%
  0
  0
  12. 11. 2017

  Milé překvapení, které má zajímavý příběh a humorné pojetí, čímž dělají zábavu pro obě polovičky. Nádherný film, který si někdy pustím znovu.

 • 90%
  0
  0
  12. 11. 2017

  Špionážní majstrštik, který nepřestává ani po letech nudit. Film má nehorázné tempo, skvělý scénář a Prahu, která hraje opravdu značnou část filmu a jsem rád, že filmaři zvolili Česko a nechali vyniknout krásu Prahy (pohled na hrad je k nezaplacení). Casting na výbornou, jen, a to bych netvrdil, že to já, milovník akce řeknu, je na konci zbytečná akce, která tam je jen, protože tam musí být, a proto máte posledních 10 minut pocit, že sledujete úplně jiný film. Až na to mírné klopýtnutí jde o skvělý špionážní thriller, který stále má čím překvapit.

 • 70%
  1
  0
  11. 11. 2017

  Škoda. Ten film měl potenciál, který se bohužel ztratil kvůli lítání stylu ze stylu a já měl nejednou pocit, že koukám každých deset minut na jiný film. Co se týče atmosféry, tak ta je přímo na výbornou. Guy Ritchie opět ukázal, že jako režisér umí držet tempo po celou dobu a nenudit. Jenže, kvůli změně stylů jsem měl pocit, že to snad ani nedokoukám a po hodině jsem to vypnul. Naštěstí zvědavost mě donutila a já jsem se vrátil a po konci jsem byl relativně spokojený a ani ten digibordel mi nevadil a to jsem na to pes, jenže, pravý potenciál by podle mně dostal film v druhém nebo spíše ve třetím díle, toho se ale nedočkáme, tak tedy jen za 70% s tím, že čím víc o filmu přemýšlím, tím lepší pocit z něho mám.

 • 85%
  0
  0
  30. 10. 2017

  Costner ve své nejlepší roli (hned po Bodyguardovi, samozřejmě) a Morgan Freeman, skvěle hrající a parchanty sekající. Masrantonio má své kouzlo a na Marianu se náramně hodí. To vše podtrženo akční režií, která nenechá hlavním hrdinům ani na chvíli vydechnout a vše zakončuje finále, které je jedno z nejlepších, jaké jsem kdy viděl. Samozřejmě nesmím zapomenout na Alana Rickmana, jeho výkon nemá obdoby.

 • 40%
  0
  0
  30. 10. 2017

  Musíte vypnout mozek a nezajímat se o děj a už vůbec ne logiku akčních scén, tady je zkrátka Anderson odlesk Michaela Baye, který si ovšem nemůže dovolit Transformery, tak tam hází vzducholoď. Proč? Protože chce a to ani v té době nebyli a akce, která (až na první šermířský souboj mezi mušketýry a gardou, kde opravdu je vidět špičková choreografie a úchvatná práce s kamerou) je prostě přes čáru a nemá hlavu, patu a ani nic, co dává špetku smyslu, viz bitva mezi vzducholoděmi. Herecky sice OK, ale co na tom, když scénář je jen nevydařený vtip.

 • 80%
  0
  0
  30. 10. 2017

  Dvojka má mnohem jednoduší pojetí a má mnohem rychlejší spád. Pro mě ale pořád super, mušketýři se vrátili se vší parádou a opět se celému štábu do pokračování chtělo a je to vidět zase v soubojích, scénáři i herci. Borderie se u mě zapsal, jako jeden ze skvělých talentů, který dokázal věrně adaptovat Dumase.

 • 85%
  0
  0
  30. 10. 2017

  Mám tyto dva díly zafixované, jako už dlouho ne. Vše splněno na jedničku, herci fantastičtí, souboje krásně secvičené a výborný scénář. Je až k nevíře, s jakou energií se tvůrci pustili do tohoto skvostu, kde prakticky není nic, co by někomu mohl vadit.

 • 80%
  0
  0
  29. 10. 2017
  NON-STOP (2014)

  Po příchozí SMS zprávě se spustí natolik akční thriller, že je prakticky nemožné se nudit. Scénář je do mrtě promyšlený, film jede jak má a Neeson herecky dospěl a dodala hlavní postavě lidskost. Po Neznámém další skvělá spolupráce, Neeson/Collet-Serra a těším se na další jejich výtvor.

 • 70%
  2
  0
  29. 10. 2017

  Ano, dvojka je rozhodně mnohem více akčnější a celkově má větší drive, ale stejně je jednička jenom jedna. Naštěstí ale akční scény jsou dost zábavné, znásilnění nechutné a Bronson skvělý. Zajímá mě, co přinese trojka, ale rozhodně mě Kerseyho návrat nevadil.

 • 80%
  0
  0
  27. 10. 2017

  Krásný film s krásným příběhem, kde není důležité, co film vypráví, ale jak ho vypráví. Něco takového dlouho nepamatuji. Hanks a Ryan hrají fantasticky, scénář je v dialozích tak náramně promyšlený, že bych z toho viděl i knihu a režijně hravé a svěží. Příjemná oddechovka.

 • 100%
  0
  0
  27. 10. 2017
  Pozemšťan (2007)

  Pro mě nejmilejší překvapení, které film pamatuje. Něco tak komplexního, uvěřitelného a neotřelého, jsem neviděl už dosti dlouho. Jde o zajímavý pohled, kde scénář vzbuzuje ty správné otázky, herecky vystavuje pointu a režijně drží pozornost diváka po celou dobu. Plný zasloužený počet.

 • 100%
  0
  0
  26. 10. 2017

  První a rozhodně ne poslední zkušenost s Monty Pythonem. Absolutně jsem nečekal tuhle ujetou blbost, která ale neztrácí humor, tempo a ani nápady. Všechno tady zkrátka funguje na výbornou a film hází jednu hlášku za druhou, že je až nemožné se nesmát. Za mě palec nahoru.

 • 90%
  1
  0
  25. 10. 2017

  Scott to opět dokázal, nikdo neumí vyprávět i prosté příběhy, tak poutavě, jako on. Russel opět fantastický a díky němu má film mnohem vyšší cíl, než jen obyčejný film. Zde bylo využitu všeho, čeho má romantické drama mít, každé pohlaví si užije své a přitom se člověk ani trochu nenudí, zasloužená 90.

 • 75%
  0
  0
  23. 10. 2017
  Dave (1993)

  Dave je ten typ filmu, který sice neurazí, ale ani nepřekvapí. Je to zkrátka oddechovka, která má jediný úkol, pobavit, poučit i dojmout. Kevin Kline a Sigourney Weaver předvádí výborný výkon a scénář jim nechává každému užít si scénu, kde vynikají (Sigourney trochu méně). Délka taky není smrtelná, takže jo, 75%

 • 90%
  0
  0
  22. 10. 2017

  To si jste v zasněžené oblasti a venku běhají potvory, který vás chtějí sežrat, co uděláte? Kouknete se na tento film, protože jako návod na přežití 30 denní noci ideální. Slade udržuje napětí, akci a horor v dokonalé rovině, kde není žádné slitování, žádný odpočinek, zkrátka nic, co by zdržovalo. Toto je jednoduše akční hororová podívaná, která si nebere servítky s zobrazení násilí a krev stříká všude. Aneb, když se sejdou lidi, kteří viděli dostatek hororů, akčních filmů a thrillerů, vznikne tohle nabušené dílo, které je dobré znát.

 • 60%
  2
  0
  20. 10. 2017

  Po dokoukání jsem si připadal, jako bych prošel těžkou školou filmu a tohle byla moje maturita. Blade Runner je filmem, který se chtěl postavit na vlastní nohy a nekopíruje jedničku, za což body k plusu, ale film má na svou délku tak prázdný obsah, že mi délka 163 minut přijde přímo vražedná. Scott to minule kombinoval temnou atmosférou, charismatickým hlavním hrdinou (promiň Goslingu) a Noir vizualizaci. Ale abych nekritizoval, tak režie Villeneuveho alespoň drží poměrně dost děravý scénář, který má pár momentů, které mě osobně překvapili a kladou dobrou otázku, ale jinak je to průměr. A Deakins vytvořil natolik nádherné záběry, že kdybych si každou scénu nechal vytisknout jako plakát a polepil s tím dům, vůbec by mi to nevadilo, ale to je vše. Herci OK, Leto má zase roli, která mu nenechává vyniknout, protože má tak málo prostoru, že i Joker tam ten ksicht měl víc. Za mě zkrátka, dobrá Sci-Fi, ale ne dobrý Blade Runner. Vše možná vyléčí čas a možná druhé zhlédnutí, přeci jen i první díl jsem přijal mnohem více až na podruhé.

 • 60%
  0
  0
  20. 10. 2017

  Nikdo mě nepřemluví (a ani to se spíše nestane), že jednička byla prostě lepší. Ve všech ohledech. Banderas má roli, která je ale do detailu samá, jako ta v předchozím filmu. (Rozumný člověk -> Ožrala -> Rozumný člověk). Není to jeho chyba, ale scénáristů. Akce je zase na slušné úrovni, ale film ztrácí dech, i když se určitě Campbell snažil, co to šlo. Banderas a Zeta hrají opět dobře, jen nemají co hrát a kdyby se něco pokazilo, není tu nikdo, kdo by měl charisma, aby to udržoval v rovnováze, jako to dělal Hopkins. Wester žánr není na škodu, ale není důležitý, ale je příjemným zpestřením, takže body k plusu. Na filmu, je vidět, že vnikl, protože musel, ale nikomu se do toho moc nechtělo, a tak vznikl mišmaš, který sice nedělá originálu ostudu, ale je úplně zbytečný.

 • 80%
  1
  0
  20. 10. 2017

  Zorro, aneb když se sejde správná parta, na které je vidět, že si užili úplně vše. Akce drží film v tempu, akční scény mají drive, samozřejmě nechybí drama a milostná část. Takový ten film, který si pustíte s partnerem/partnerkou. Pro muže tu je akce a souboje a pro ženy tu je milostný konflikt. Oba dva nebudete uhýbat pohledem od hlavních protagonistů. Příběh je, až se to určitě nemusí zdát, skvěle funkční a udrží vaší pozornost celou dobu, Banderas zahláškuje, aby odlehčil situaci a nebylo to vyloženě silné drama, ale ten normální film, který pochoduje na prahu žánrů, ale drží vše v dokonalé rovnováze a proto baví.

 • 75%
  0
  0
  20. 10. 2017
  Past (1999)

  Past je, co se týče příběhu ten film, který byste po přečtení obsahu asi hned nepouštěli. Amiel ale drží tempo tak zběsilé, že se nudit nemáte ani v těch zatracených titulkách. Connery a Zeta mají úžasnou chemii a akční pasáže mají ten správný drive. Past je film, který doporučuji pro páry, každá drahá polovička si užije své.

 • 85%
  1
  0
  16. 10. 2017
  Zmizení (2013)

  Po Příchozí a Sicariu jsem se vrhl na další film režiséra Denise Villeneuveho a protože předchozí zkušenost byla skvělá, nechal jsem se přemluvit po třetí. Dlouhá stopáž není na filmu znát, film má napětí a tempo a celou dobu brnká na struny psychiky. Herci hrají o 106 a Scénář je tak promyšleně stavěný, že nemá prakticky žádná hluchá místa. Jednoznačně jeden z nejlepších Dramat, jaké lze vidět. PS: Vyhněte se dabingu, dabér Terrence Howarda je sice dobrý, ale na postavu se vůbec nehodí.

 • 90%
  0
  0
  14. 10. 2017

  Tak a poslední (jen dočasně samozřejmě) film z mé dočasné série Hong Kongských filmů, upřímně, nic lepšího jsme si na konec vybrat nemohl. Mistrná práce s příběhem, kamerou, herci i akcí, vyšlehaná do mistrovského výkonu. Chow Yun-Fat exceluje a má u mě další roli, kvůli které ho zbožňuji. Navíc film nenudí ani na minutu a Jing Wong předvádí v jistém smyslu Johna Woo. Akce je tu pro vyvrcholení scény, nikoli jen tupou hrou.

 • 85%
  0
  0
  13. 10. 2017
  Volavka (2002)

  Po sjíždění Hong Kongské produkce jsem narazil na Volavku a už jen to, že podle toho vznikla Skrytá identita, výborná kriminálka atd. Tak jsem to zkusil a byl jsem úplně vedle. Výborná atmosféra, skvělý herci, na Hong Kong skvělý scénář a to nemluvím o kulometném tempu. Nemáte čas se zastavit, zvraty střídají zvraty a na konci zíráte s otevřenou pusou, ž tohle vzniklo v Hong Kongu.

 • 75%
  0
  0
  12. 10. 2017
  Zloději (1991)

  Pro ty, kteří jsou zvyklí na Killera, Lepší zítřek a Hard Boiled, to je krok zpět. Akce je určitě opět skvělá, ale příběhově to je trochu slabší, než jak bývá u Johna Woo zvykem. Naštěstí se daží držet tempo po celou dobu a délka také není nijak smrtelná. Jen je to jiný Woo, je tam více vtipu a méně krve, jinak ale v podstatě to pravé ořechové.

 • 90%
  0
  0
  11. 10. 2017
  Ip Man (2008)

  Wing Chun jsem se učil a bylo to jedno z nejlepších bojových umění, co jsem kdy viděl. V rukou Donnie Yena se mění v nebezpečnou zbraň, kde každý kdo to schytá, tak se asi nezvedne. Skvělý akční film, který odkrývá lehce historii jednoho z nejtalentovanějších mistrů bojových umění. Bruce Lee věděl, kde se má učit.

 • 80%
  0
  0
  11. 10. 2017

  Pro nezasvěcené jen tupý akčnák, který má jednoduchý příběh a nějakou akci, při které do sebe buší lidi hlava nehlava. Pro ty políbené Hong Kongem jasná akční bomba, která si nebere servítky s ukázkou násilí, příběhově dost temná a tempem přímo vražedná. Jeden z novějších Hong Kongských klenotů filmografie.

 • 90%
  0
  0
  10. 10. 2017

  Neskutečný filmový zážitek, při kterém vám bude adrenalin stoupat rychlostí blesku. John Woo předvádí opět špičkovou režii, akce nemá obdoby a vše doplněno silným příběhem plný emocí. Woo opět nezklamal a naservíroval akční film podle mého gusta, za mě 90%.

 • 90%
  0
  0
  9. 10. 2017

  Páni, tak tohle jsem nečekal. Neskutečně silný příběh, který absolutně odrovná normálního diváka. Jen pro většinu bude film hodnocen negativně, hlavně kvůli béčkově zahraným dialogům a krátké délce. Pro mě, jakož to fanouška Hongkongských filmů je tohle povinnost.

 • 90%
  0
  0
  8. 10. 2017

  Po stylové jedničce přichází ještě stylovější dvojka, která nedělá originálu ostudu a přesto přináší svěží koncept, který má spád, hlášky, akci a Eddiho Murphyo. Zábavně kombinovaný mix všeho dobrého, co fungovalo v prvním díle, okořeněno o větší kalibr.

 • 75%
  0
  0
  8. 10. 2017

  Akční jízda jak vyšitá. Yun-Fat Chow střílejíc levačkou, v držce cigáro a kamenná tvář z tohoto filmu dělá jasný kult. Jen je škoda, že o tomto filmu ví tak málo lidí, příběhově slabší, dialogově jasné béčko, ale to je to, co je na Hong Kongu tak super, no ne?

 • 80%
  0
  0
  7. 10. 2017
  Twister (1996)

  Twister je další trefou Jan de Bonta, který opět předvedl, že není jen skvělý kameraman, ale i režisér a opět drží napětí jako v Nebezpečné rychlosti, jen má ovšem nevýhodu, že nemá po ruce tak skvělý scénář, jako je Nebezpečná rychlost a z pohledu moderního diváka jsou efekty trochu slabší, než bývá zvykem. (Osobně mi to nevadí, ale ta kráva byla nic moc). Jan de Bont to ale znovu dokázal a vytvořil svůj poslední filmový klenot.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalsi posledni
Sdílet tuto stránku: 

Poslední aktivita

Sdílet tuto stránku:

Partneři: