JosefTomas
Komentáře

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalsi posledni
 • 75%
  0
  0
  8. 5. 2021

  Pacinova one-man show, kde se mu přiblíží snad jen O'Donnel a to jen v jediné scéně. Jinak si krade Pacino film pro sebe a dokáže tak zužitkovat i tu přepálenou stopáž, která se chvílemi trochu táhne a nebýt právě něj, byl by film stěží poloviční.

 • 75%
  0
  0
  2. 5. 2021

  Co tak projíždím recenze a názory lidí, tak mám pocit, že jsem viděl úplně jiný film. MacFarlaneho humor mám rád a sedne mi v jakékoliv podobě, ať už seriálové, či filmové a oba dva Tedy považuji za velmi příjemnou podívanou, která neustále baví. Takže já jsem dostal to, co jsem chtěl. Jednoduchou zábavu a s tím by měli počítat všichni. Uznávám, některé fóry vyzní do prázdna, ale nemůžu říct, že bych u nějakého vtipu cítil trapno. A kdyby ano, tak příjdou jiné, které naopak rozsekají tak, že nemůže člověk ani mluvit. Samotná kategorie je obsazení, protože to dotáhl MacFarlane k dokonalosti a třeba Liam Neeson si záporáka užívá jako nikdy, Charlize Theron je krásná jako vždy, Amanda Seyfried nikdy neměla tak krásně "velké" oči a Neil Patrick Harris takový knír. A to jsem ani nezmínil cameo role, které jsou nejpovedenější, co znám a vykouzlí úsměv na tváři nejednomu filmovému fanouškovi, nehledě na fantastickou atmosféru a vynikající hudbu. Já si film užil a zpříjemnil mi dnešní deštivý den, snad se vám taky trefí do noty a zpříjemní ho i vám.

 • 95%
  0
  0
  1. 5. 2021

  Téměř dokonalé dílo, kterému sráží nohy snad jen kolaps tempa v první třetině. Jinak ale nelze nic vytknout, protože tak dobře napsané i zrežírované dílo prakticky nemá konkurenta. Je lehce podaným dramatem o době cenzury, jenž nabízí skoro dokumentární pohled do zákulisí oblíbeného divadla a k tomu dokáže vystihnout kouzlo a genialitu divadelních her, ale i osobnosti aktérů, na které je nahlíženo bez jakéhokoliv přikrášlení. Oslavuje divadlo, humor, porozumění i nepochopení a to vše zabalené tak, aby divák mohl na konci říct: Tohle jsem chtěl vždycky vidět.

 • 55%
  0
  0
  29. 4. 2021

  10 let a pár rozhodnutí, nad kterými člověk nevěřícně zakroutí hlavou. Pominu-li to, nechat Donnu zemřít (což vzhledem k rozhodnutí Merryl nějak beru), tak vytvořit polovinu filmu jako flashback o něčem, co stejně víme jak skončí, to už mi přijde trochu moc. Dobrá půlka tak vlastně nemá moc co říct a to navzdory faktu, že na Lily James se moc hezky kouká, i se poslouchá. Krok kupředu zaznamenala choreografie hudebních čísel a velmi zajímavé kamerové přechody, což bude dáno novým režisérem, který vizuálně zkrátka umí víc. Já naštěstí fanoušek muzikálu nejsem (ostatně, viděl jsem první díl teprve včera), ale být jim, tak představa, že na tohle čekám dlouhých 10 let, by mě velmi děsila.

 • 80%
  0
  0
  29. 4. 2021

  Pro mě vlastně lepší, než následující díl, díky fantastické dramatické vložce a hereckému výkonu Tomáše Holého.

 • 80%
  0
  0
  29. 4. 2021
  Český sen (2004)

  Smekám před tvůrci za odvahu jít do tohohle experimentu, který zajisté naštval tolik lidí. A vlastně si pohrává s tolika tématy najednou, jako je manipulace, vypočítavost a znázornění naší povahy, jenž v posledních dvaceti minutách všechno vyplyne na povrch a výsledkem je geniální ukázka české nátury.

 • 55%
  0
  0
  29. 4. 2021

  Takový lepší průměr, jenž zachraňuje pár geniálně vypointovaných scén. Ale vařit z vody do nekonečna nejde a tohle je smutný důkaz.

 • 65%
  0
  0
  29. 4. 2021

  Krapet delší, než zvládnou nápady utáhnout a ač se tvůrci snaží, tak zápletka, která má film držet pohromadě, slouží ve většině jen k velmi vydařeným scénám, které obstojí samostatně a jako celek za prvním dílem pokulhává. Ale ta finální fackovačka by se měla zapsat do dějin :D.

 • 80%
  0
  0
  29. 4. 2021

  Pro měšťáky zřejmě jediná možnost, jak se alespoň na chvíli ocitnout v jedné vesnici v našich končinách a sledovat, jak to tam vlastně chodí. Drbárna prověřená praxí všech tetek a babek ve vsi, které ví, co se šustne dřív, než se to šustne a které jsou rychlejší než internet. A kdykoliv je tento skvost v televizi, neváhám koukat a dokoukám.

 • 40%
  0
  0
  29. 4. 2021

  Vidět Dvojitý zásah ve správném věku, ve správném naladění a rozpoložení, asi bych byl nadšen, stejně jako když máte rádi velmi Van Damma, tak tady ho máte dvakrát :D. Ale výsledek neuchvátil, neboť scénář je až skoro směšný a akce taky kdo ví jak zajímavá není.

 • 60%
  0
  0
  28. 4. 2021
  Mamma Mia! (2008)

  Vlastně je to docela ok. Žádné velké akce se nekonají a primitivní děj slouží jen k tomu, aby se do něj nakomponovali ty největší hity skupiny ABBA. A já s tím v zásadě nemám problém, jen škoda, že většina postav mi byla značně nesympatická a nehrát je mí oblíbení herci, asi bych to protrpěl stěží. Nehledě na to, že většina z nich ani neumí pořádně zpívat a dobrá polovina nemá ani co hrát, ale víceméně to funguje jako nenáročná pohodovka na večer. Jen už to znovu vidět nepotřebuji, protože krom těch písní (které si pustím od samotné kapely) k tomu nemám moc pádný důvod.

 • Seriál, který chytne za srdíčko skvělými Hašlerovými písničkami a naprosto perfektně napsanými dialogy, jenž jsou herecky naprosto výborně zahrány. Všem ale vévodí právě Viktor Preiss, kterému je role Hašlera šita na míru a všechny scény si krade zasloužile pro sebe. Jen příběh pana Hašlera mi nepřišel kdo ví jak poutavý. Oceňuji na něm ten patriotismus, ale jeho způsob života a rodinné problémy mi byli vzdáleny víc, než zvládnu vstřebat.

 • 75%
  0
  0
  25. 4. 2021

  Moulin Rouge je snad jediný film, co znám, který dokáže divákovi způsobit změny pocitů v takovém tempu, že by to jednoho i odrovnalo. Po depresivním začátku, přetočený do rádoby komedie, jsem film vypnul a znovu ho pustil a dokoukal ho až nyní. Ten příval nekonečných tanců, písní a dávky ujetosti mi prostě nebyl pochuti. Jenže jakmile Ewan McGregor odzpívá Your Song od Eltona Johna, najednou si mě získal film na svojí stranu, nehorázně mě bavil a ohromoval, jen aby mě později opět iritoval svojí ujetostí, později nehorázně bavil a nakonec mě pohltil nadměrnou dávkou patosu. Podobný zážitek dlouho nepamatuji (jestli vůbec) a vsadím se, že mi ho žádný jiný film nedá. Jen otázka, zda se k němu někdy vrátím jako celku, protože i když Luhrmann vizuálně podmanivě pracuje s barvami, scénografií a emocemi, které jsou tak vlastní Bollywoodským snímkům, McGregor hraje jak o život, Nicole Kidman je krásnější, než kdy dřív a celé to působí jako pohádka s hořkosladkým koncem, tak nevím, zda se dokážu přenést přes přepálenou sebeparodii, která mě zanechávala chladným. Soundtrack je bezesporu parádní a určitě si ho pustím stejně jako pár geniálních scén. Ale ač jde zajisté o jednu z nejzajímavějších kombinací na filmovém plátně, bude pro mě stále těžké si tento film užít. Určitě ho budu respektovat a v jistých momentech i uznávat, ale cestu k němu jsem si nenašel. Možná příště.

 • 60%
  0
  0
  23. 4. 2021

  Tak mám nové guilty pleasure :). Důležité je, aby člověk dokázal co nejrychleji přistoupit na až skoro brakovou formu, která je tak známá původním hrám. Čím rychleji to člověk zvládne, tím lépe bude schopen vstřebat nesmyslnost a prázdnotu děje, stejně jako tupé dialogy a nevýrazné postavy (hlavní hrdina trestuhodně prohrává). Jakmile ale přijde na řadu akce, je to velmi zajímavé a finální souboj mezi Sub-Zerem a Scorpionem patří k nejvíce cool momemntům celého filmu, že jsem si ho dal opakovaně. Zbytek je OK, ale kdo čeká, že film o mlácení několika (nejen) lidí bude něčím víc, asi by měl hledat někde jinde. Původní film byl až příliš ujetý a snažil se zesměšňovat publikum, které ho hltalo. Ale pokud se kouknete na dnešní hry z této série, tak zjistíte, že nové Mortal Kombat je vlastně ukázkovou adaptací. Jasně, není tak důsledná (hra na to má ostatně skoro 15 hodin), ale na přiměřené délce stopáže dokázala zažehnout jiskru, která by mohla být zajímavý výkop do tohoto univerza, kde je co budovat a objevovat. Akce je totiž dost a talentovaných kaskadérů kolem ní také, takže příště (pokud nějaké bude) toho lze nabídnout více a lépe. Jen Mortal Kombat vzhledem ke své později propracované mytologii bude těžko stravitelná ve filmové podobě a daleko více by jí slušel nějaký seriálový formát, který by měl na postavy a jejich motivace čas. Zde ho moc nemá.

 • 70%
  0
  0
  18. 4. 2021
  Nikdo (2021)

  Příjemná podívaná, které sráží nohy snad jen srovnání z neméně úspěšným Wickem. A pokud by neexistoval, je velice možné, že by dnešní ovace sklízel právě Nikdo. Jenže v základech je to samé, jen trochu obměněné. Naishuller se nehorázně snaží, stejně jako Odenkirk a Christopher Lloyd, který si to nehorázně užívá. A akce je boží, jejíž vrchol přijde bohužel už v půlce filmu, protože bitka v autobusu je naprostá špička, chrlící skvělým řemeslem. Jenom ta příběhová část, která Wicka držela pohromadě, tady ztrácí. Kolstad ve scénáristickém křesle jakoby nevěděl, co jiného udělat. V základu jde zase o naprostou brutální mašinu na zabíjení, kterou nějací tupci probudí k životu a ta rozpoutá peklo. Jasně, funguje to, ale pokud bych měl volit mezi Nikdo a Wicka, volím bez rozmyslu Wicka. Bylo pošetilé očekávat od Nikdo, že bude novou akční klasikou a právě existence Nikdo jasně dokazuje, jak John Wick v tomto žánru vytěžil danou tématiku na maximum a přišel v dobré době. Nikdo zkrátka bude pouze jen druhý.

 • 80%
  0
  0
  17. 4. 2021
  Pontypool (2008)

  Pontypool to nemá a nebude mít lehké. Je příliš ambiciózní, příliš sofistikovaný, ale hlavně pro většinu pomalý. Ale to, co mu ubližuje nejvíce a co rozdělí lidi na dva tábory, je jeho originalita. Což zní hrozně divně, ale jedná se totiž o zombie film, který tady ještě nebyl a asi už jen tak nebude. A ta originalita nesedne každému, nehledě na až moc matoucí potitulkovou scénu, která si pohrává (chápu-li to správně) až s přímo filozofickou myšlenkou.

 • 80%
  0
  0
  14. 4. 2021

  Velmi příjemná oddechovka, jejíž rozdělení na malé epizodky rozhodně nijak neškodí, ba naopak. Seriál díky tomu uteče až netypicky rychle, což mě po zhlednutí posledního dílu trochu zamrzelo. A to jsem na začátku myslel, že se přes animaci, která vypadá jak rozpohybovaný komiks, nebudu moci přenést, ale v druhém dílu už mě seriál pohltil naplno a já si mohl užít naprosto perfektně zahrané postavy, kde to japonský dabing snad o 2 třídy ještě zvedá. Velmi dobrá práce a doufám v další díly.

 • 80%
  0
  0
  3. 4. 2021

  Precizně vystavěný film, kterému sráží nohy snad jen 2 hodinová stopáž. Informace se na člověka valí takovým tempem a v takovém množství, že člověk občas nedokáže pobrat, o kom je řeč. Po technické stránce jde ale o špičku a volba rozdělit čočku v jiné hloubce ostrosti byl velmi dobrý tah, který umožní prodat prostředí celé novinařiny. Jen jde o jeden z nejméně divácký film, jaký jsem kdy viděl. Nejde na ruku divákovi a chce po něm absolutní soustředění, což vyžaduje velmi velkou dávku trpělivosti a hlavně ochoty. Proto doporučení na závěr, musíte mít na tento film náladu, jinak ho napoprvé nedokoukáte, jako já a budete se muset vracet. Ale ten návrat za to stojí.

 • 80%
  0
  0
  31. 3. 2021

  Trochu ústup stranou, hlavně když Dietl opět kopnul do dějových linek, které již uzavřeny byly (Ina a Blažej), či načnul nové, ale pak se jim nevěnoval (dr. Sova). Ale i přes toto škobrtnutí dokázal úctyhodně navázat a opět sérii dovést do nějakého konce. Jen škoda, že finále druhé série působí, jakoby se připravoval na třetí, ale nikdo mu už zelenou nedal. Proto některé linky přímo volají po dovyprávění, kterého se bohužel nedočkáme. A i tempo občas hapruje. Zdá se mi, že těch 7 dílů Dietlovi úplně nestačilo a potřeboval by jich víc. Stane se tak, že v prvních dílech se jede až moc zvolna a poslední dva díly to musí narychlo uzavírat. V těch je ale tolik nápadů, že se přitom jedná o nejlepší díly seriálu, kde vynikající dialogy střídají druhé a emoce se na vás valí jak tsunami. Chtěl jsem se pustit ještě do pokračování, ale vzhledem k reakcím si nebudu kazit tuto milou vzpomínku.

 • 90%
  0
  0
  31. 3. 2021

  Nostalgická vzpomínka do dob, kdy režie netrpěla chyby, scénář byl psán z důvodu sdělení a ne jen placení složenek a herci ochotně hráli, ale hlavně měli co. Dietlova Nemocnice i po letech odolává času díky výborným dialogům a pestré paletě postav, od Sovy st. začínaje po Štrosmajera konče. Přiznám se, že mě tím první díly příjemně potěšily, až skoro dojaly. Takto kvalitní řemeslo se už dnes bohužel nevidí a pouštěl bych ho všem těm kravaťákům v zasedačkách, co odklepnou 1000 dílů nekonečné série, jen aby si namastili kapsy. Dietl vše potřebné dokázal říct ve 2 desítkách dílů a věděl, kdy skončit. A to toho dokázal říct víc.

 • 40%
  0
  0
  31. 3. 2021

  Že já blb se těšil. Člověk by čekal, že po tolika letech opíjení rohlíkem už budou schopen tu habaďůru kolem prokouknout, ale stejně se občas najde film, jehož kampaň mě dokáže pohltit. Místo však skvělého zážitku mi uštědří jen flusanec do obličeje a tvrdé vystřízlivění. Střet dvou nejznámějších monster dopadl totiž přesně tak, jak člověk čeká. Kupa keců kolem, nápadů tak málo, že to z těží ty 2 hodiny zvládá a zbytečná dějová linka, která krom konce nijak příběhu neprospívá. Naštěstí bitky jsou velmi dobré, což je důvod, proč většina lidí po tomto filmu sáhne, ale otázka je, kolik z nich protrpí tu nudu kolem toho. Film je tak díky dvěma skvělým bitkám dvou monster dobrý leda tak na sestříhání traileru a úryvku na Youtube, ale v celovečerní podobě nemůže obstát.

 • 65%
  0
  0
  27. 3. 2021

  Na tento film jsem byl upřímně zvědaví, protože takovou zápletku jsem nikde moc neviděl. A možná by to docela fungovalo, kdyby si tvůrci usmysleli, co chtějí divákovi říct. V úvodních minutách, kde je sestřih z archivních záběrů na děti, co žijí v chudobě a válečném prostředí, nám zřejmě chtějí připomenout, jak některé děti trpí a zbytečně umírají. Ale potom je tam v průběhu nechají zabíjet dospělé s úsměvem na tváři a udělají z nich vraždící bestie? Jako nic ve zlém, ale když na vás poběží několik dětí s noži a klackama a vy víte, čeho jsou schopné, tak vám v hlavě neprobleskne, že ty děti jsou chudáci a jinde trpí, ale budete přemýšlet, jak to sakra přežít, protože asi byste se nenechali zabít, ne? Buď v lepším zdrhnete a nebo holt popadnete ten samopal či klacek, co tam leží a jednáte. Není to hezký pohled, ale ty děti jsou tady jak zombící. Objeví se, chtějí vás zabít a je jich fakt hodně. Možná by to vše fungovalo lépe, kdybych měl o protagonisty nějaký strach, ale občasná jejich logika mě dost iritovala a než se skutečně rozhodnou něco konečně dělat, je konec. Nehledě na atmosféru, která je budována dobrých tři čtvrtě filmu, aby to pak skončilo víceméně tradičně a rychle. Plusové body dávám ale za tu myšlenku, která se vloudila i do názvu filmu a docela znepokojivý dovětek, který to v mých očích o stupínek zvedá, ale zbytek je poměrně průměrný. Docela škoda, když tam byl takový potenciál.

 • 80%
  0
  0
  18. 3. 2021

  Co mi na původní verzi vadilo, byla až velká snaha nemít styl daného režiséra. Snyder Cut Snydera určitě nezapře a od první minuty je jasné, že tohle je jeho vize a že vlastně nemá nikoho, kdo by mu do toho kecal. Proto nová verze Justice League nepůsobí jako kopírka Avengers, ale spíš jako nepřímé pokračování Watchmenů a rozhodně je tu od původní verze velký krok k lepšímu. Hudba je konečně výrazná, postavy jsou správně vykreslené (mnohdy i více, než se čekalo) a celkově má příběh i akce daleko větší emocionální dopad, který by mohli Avengers v lecčem závidět. Snyder nám dal zřejmě nejdospělejší DC film od Nolanova Batmana a člověka jen zaráží, kolik natočeného materiálu měl k ruce (je-li pravda, že nepoužil jediný záběr, co netočil), než se nechal zastoupit. Je ale třeba říct, že film není bezchybný. Mnohdy je vidět, že na triky zkrátka nebyl rozpočet a že scénář taky není z nejlepších, ač prošel od původní verze výraznou změnou a určitě k lepšímu. Jen se nemohu zbavit pocitu, že tento sestřih by do kin určitě nikdy nešel, protože studio by tu volnou ruku Snyderovi, jako tady, určitě nedalo. Bylo by hezké, kdyby film znamenal revoluci pro další režiséři, kteří by tak mohli dotáhnout svoji vizi do konce, ale bojím se, že zůstane jen smutným pomníkem této výjimky, co potvrzuje pravidlo.

 • 60%
  0
  0
  18. 3. 2021

  Tak jsem si řekl, že když už je tu ten Snyder's Cut, tak doplním vzdělání. A rozhodně to není takový průser, jak jsem myslel (ale to bylo dáno nízkým očekáváním). Justice League nezapře svou inspiraci a v jistých ohledech jde vlastně o slabší kopírku prvních Avengers. Nutno ale říct, že ne vůbec špatnou a kdybych se vyhnul srovnání, tak tu máme poměrně slušný blockbuster, který má velmi dobré tempo. Trochu zamrzí absence výraznějšího soundtracku, který v jistých momentech chybí a někdy lepší scénografii (scéna se Supermanem je vyloženě chudá na prostředí). A scénář, ač je pro účel funkční, by někde potřeboval učesat od těch kýčovitých hlášek, za které mi bylo za herce trapně. Jinak JL funguje ač nečekaně dobře a jako oddechová popkornovka to splní svůj účel, protože je to rychlé, docela zábavné a barevné (i když v závěru bohužel moc).

 • 85%
  0
  0
  10. 3. 2021

  Až vzácný příklad čistokrevného filmu, dnes již zcela nevídaného. Anderson experimentuje v každém záběru, mění dynamiku a záměrně jde proti divákovým očekáváním a příjemně mate, ať už změnou perspektiv, pohybem kamery a střihem, stejně jako změnu poměru stran podle toho, co se v jaké době odehrává. GB je takovým milým mixem, neboť ohýbá zavedené postupy, hraje si s divákovým očekáváním a utočí na něj nezvyklou formou vizuálních gagů v nepopsatelné geometrii každé scény. I tak se našla jedna věc, která skvělou práci trochu narušuje a to nevyvážené tempo v druhé půlce, kde divák už trochu Andersona prokoukne a ten ho ničím už moc nepřekvapí. Ale stejně je výsledek parádní a takových filmů bych si dal klidně víc do roka.

 • 70%
  0
  0
  6. 3. 2021
  WandaVision (2021)

  WandaVision vhazuje vidle mezi věrné a občasné diváky Marvel Univerza, přičemž si je přehazuje ze strany na stranu, takže ve výsledku působí nevyváženě. A první epizodou ty věrné zaručeně zklame, neboť věrně zachycuje stylizaci starých sitcomů a jejich následný vývoj v seriálech dalších. Jakmile se ale opět navrátí Marvel styl, známý po celé MCU, věrní si oddechnou, občasní povzdechnou. A to je i můj příklad. Dokud se WandaVision drží nové a neokoukané formy, má pořád co nabídnout, ale jakmile dojde na scény bez Wandy a Visiona, začíná seriál nudit a nezachrání to ani skvělí herci. Za zmínku stojí vyloženě Wanda, která herecké polohy zvládá často a s přehledem, že jsem si nejednou řekl, že jí je v tom Marvelu škoda. WV tak krom začátku nijak nevybočuje z řady a ke konci už zkrátka nestíhá. Jasně, funguje to a máte-li to rádi, dobře pro vás. Pro ty, kteří ale od Marvelu čekají někdy risk a ne jen sázku na jistotu, asi tohle není pro vás. (Ale po tuctovém finále přišlo celkem nutné, ač ne přímo čekané rozhodnutí tvůrců a za tenhle risk v MCU zvedám palec nahoru) PS pro ty, co již viděli: Zvrat v polovině seriálu sice otřásl internetem, ale buďme upřímní, kdo by věřil, že se tvůrci odhodlají k takovému kroku? :)

 • 75%
  0
  0
  5. 3. 2021
  Until Dawn (2015)

  Until Dawn uchvátí do té míry, jak málo víte o herním mechanismu, kde "každá volba" má následky. Zní to sice hezky, ale pravda to není... Nebo ne tak docela. U dialogů se volba může projevit tím, že postavy reagují na druhou odměřeněji, či jinak, ale na výsledek hry to nemá vliv. Pak tu je ale rozhodování, které změní zbytek příběhu, ale hra využívá taktik, jako je rozdělení postav na cestě a podobně, aby případné rozhodnutí nijak nenarušilo děj. (Všimnout si toho lze u postav, kde došlo na výběr, jak se zdrží veškerého komentáře a podobně.) A také zamrzí, že pár postav je tu trochu dopočtu a plní funkci "možnost, co hráč s nimi může udělat". Příběh sám o sobě ale funguje dobře, i když by mu neuškodilo trochu popohnat děj v prvních 3 kapitolách, protože nejeden hráč zazívá nudou. Budování atmosféry je fajn, ale ne 3 hodiny sakra :D. Já osobně jsem si začal užívat hru od 4. kapitoly, která má spád a díky rozhodování ke konci hry jde vážně do tuhého, kdo se konce dožije, což může být dobrý důvod, proč si hru zahrát znovu a pokusit se všechny zachránit, nebo všechny zabít. Ale pomyšlení, že bych se musel prokousat tou 3 hodinovou nudou na začátku mě od toho dost odrazuje.

 • 70%
  0
  0
  2. 3. 2021
  Svědek (1985)

  Když jsem četl od Jona Boorstina The Hollywood Eye, často jsem nad různými fakty a jejich využití nevěřícně kroutil hlavou. Přišlo mi, že takovéto uvažování nad filmováním musí zaručeně vést ke stagnaci. O to větší překvapení mi způsobují filmy, které byly natočeny před vydáním této knihy, neboť formula, která je zde popisována, se na většinu z nich dá aplikovat více než dobře. A Svědek není výjimkou. Ten film fascinuje do té míry, jak je "tradičně" natočen a ctí všechna pravidla, která jsou v knize uvedena. Jen zkrátka naráží na problém, který si sám nastavuje. Tak moc se snaží neriskovat a udržet diváka, až ho svým přístupem nevědomky ztrácí. Já se sice bavil, ale asi z jiných důvodů, než byste se bavili vy.

 • 75%
  0
  0
  13. 2. 2021
  Šarlatán (2020)

  Film, jehož řemeslné kvality dokáží udržet divákovu pozornost, ale k dokonalosti mu chybí větší tvůrčí invence, která by ho vymanila z kolonky "standard". Příběhově průměr, který je do jisté míry způsoben skutečnými reáliemi a tím tvůrce defacto chrání před jakýmkoliv nařčením. Zároveň je vidět snaha pokrýt všechno, od začátku bylinkářství, přes problém s režimem, až po homosexuální život. Film tak přebíhá mezi tím vším, u ničeho se příliš dlouho nezastaví a ještě k tomu hází flashbacky na Mikoláškův život předtím. Díky tomu je příběh sice rychlý, ale zároveň i roztěkaný a neúplný. K pokrytí celého Mikoláškova života ty dvě hodiny prostě nestačí a to, co z toho zbývá, je jen řemeslně zvládnutý průměr.

 • 80%
  0
  0
  5. 2. 2021
  Otec a otec (1983)

  Vebera mám rád a kdykoliv si k sobě přizval Richarda s Depardieum, věděl jsem, že se bude na co dívat. Jen když zkrátka točíte mistrné filmy, tak ty skvělé vedle těch mistrných budou vždycky stát vzadu a to se děje zde.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalsi posledni

OMůj oblíbený uživatel

2 ×

Poslední aktivita