JosefTomas
Komentáře

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalsi posledni
 • 80%
  0
  0
  19. 5. 2019
  John Wick 3 (2019)

  Výhoda tohoto filmu je, že jde již o třetí pokračování a ti, kterým Wick nebyl po chuti od začátku, do kina stejně nevyrazí a ten zbytek už tam dávno byl. Takže je vlastně zbytečné o čemkoliv hlouběji uvažovat a je jen na vás, do které kategorie patříte. Té druhé film nabídne stejnou porci zábavy, stejně jako předchozí díly.

 • 90%
  0
  0
  8. 5. 2019

  Bylo by naivní se domnívat, že je tento film bezchybnou možností, jak udělat netradiční film. Ale Reitman se vyhýbá snad všemu možnému klišé, jaké známe a nechává diváka na pochybách až do úplného konce. Zároveň se může opřít o naprosto špičkové herce, kteří ze svých rolí ždímají maximum a vy si tak každou svým způsobem oblíbíte. K tomu všemu velmi dynamický střih a výborné dialogy činí z tohoto filmu velice povedenou příjemnou zábavu, která díky své nenucenosti a lehkosti může obstát i v dnešní době.

 • 70%
  1
  0
  4. 5. 2019

  Čekal jsem něco trochu jiného, to nebudu zapírat. Film sám o osobě funguje nad míru dobře, ale pár věcí bych tu přeci jen změnil. V prvé řadě, příběh je přímočaré béčko, ať chce, nebo ne,, ale s tím takový problém nemám a ostatně ani s předvídatelností, kterou film oplivá. Daleko více mi vadily příběhově kličky, které děj zbytečně zdržovaly a místy tak děj trošičku stagnuje. Herci zachraňují prakticky celý film, což je trochu škoda, protože potenciál tu byl na něco velkolepějšího. Zároveň soundtrack je dosti povedený a střih alespoň udržuje rytmus a snaží se zakrýt již dříve zmíněné stagnace. Problém nastává v mírné nelogičnosti, která se celý děj provází, jako útěk z nejstřeženější věznice proběhne až nečekaně snadno a je až zarážející, kde duo vzalo to, co vzalo. A nakonec konec, který by mohl být velkolepým završením, ale místo odpovězení otázek pokládá mnoho dalších a kdyby film končil o 5-10 minut později, vůbec bych nezlobil. Na závěr tedy, že je film poměrně slušně natočený a velice zručně. Zbytek ale kolísá a krom hereckých výkonů nenabízí nic, co by jinde nepředvedli lépe. A pokud si chcete jen odpočnout, tak vás varuji, abyste nezapínali mozek, nevěstí to nic dobrého.

 • 80%
  4
  2
  28. 4. 2019

  Budu se snažit co nejmíň mluvit k příběhu, poněvadž nikomu nechci kazit zážitek. Ale bohužel pár dobrých nápadů zabijí nelogičnosti a krom toho, ani to není tak velkolepé, jak jsem čekal. Infinity War pro mě bylo možná trochu přístupnější a celkově mnohem rychlejší dějově, takže jsem nemusel (a ani nemohl) příliš přemýšlet. Je to ten nevděk druhých dílů a nastavení vysoké laťky, kterou mělo IW větší. A opravdu ne, finále to nezachrání, i když přiznávám, že je splněným snem všech fanoušků a kdyby mi bylo 12, tak tohle by byl film roku. Mě 12 ale není, takže za mě jen tolik.

 • 90%
  0
  0
  27. 4. 2019
  Jak na věc (2002)

  Další film s Grantem na mém seznamu mých oblíbených, romantických oddechových komedií, které si s chutí opět pustím někdy znovu. Krom toho je scénář plný vtipných momentů a minimálně začátek střílí hlášky v kulometném tempu. Ke konci už to začne trošku překračovat žánr, ale naštěstí s citem, takže nemám jak rejpat. Ti Britové to fakt umí a smekám před nimi.

 • 85%
  0
  0
  27. 4. 2019

  Bylo to těsně mezi 80-90% a nakonec volím střední cestu. Ten film je neskutečně poutavý, vizuálně precizně natočený, střihově rytmický a hudebně... Však víte, jak. Hezký kus filmařiny, na který je radost pohledět i poslouchat a který z vás dokáže vytřískat tolik emocí, jako už dlouho nic. Freddie by byl pyšný.

 • 70%
  0
  0
  13. 4. 2019
  Shazam! (2019)

  Takže se mi to vyplatilo. Prakticky žádné očekávání, žádné nároky a žádná snaha hledat překvapení a mám film, který neurazí, funguje dobře a hlavně baví. Zachary Levi se evidentně nehorázně vyblbnul a pokud bude další díl (což asi bude), tak se tomu nijak nebráním. Poctivých 70%

 • 75%
  0
  0
  3. 4. 2019

  Určitě by to chtělo trochu lepší návaznost, protože občas se scény náhodně kupí a sem tam je něco uspěchané. To naštěstí nahrazuje skvělá chemie mezi hlavními herci, zběsilé tempo a výborné akční scény, kterých je požehnané množství. Jako příjemná oddechová podívaná to funguje nad míru dobře, ale při důkladnějším rozboru nedostatky mohou vyjít na povrch a leckdo může být zklamaný. Já naštěstí ne. :)

 • 80%
  0
  0
  30. 3. 2019

  Zahler zase v trochu jiném pomezí žánrů a jak je vidět, tak jeho paleta kreativity se zdá se ještě nevyčerpala. Přesto bych pár výhrad měl a to hlavně v celkové důslednosti, neboť mi pár dějových linek nepřišlo příliš hladce uzavřených a vůbec bych nelitoval dalších pár minut strávených zde, aby se lépe dořešili, nebo nebyli vymazány. Délka je navíc adekvátní a rozhodně bych neškrtl ani jedinou scénu. Herci opět bez chyby a postavy napsané s přehledem. Jen mi přišlo možná trochu zbytečné, že se někdy nevýznamné postavě věnuje trochu více prostoru, než by si zasloužilo. Ale ani tato výtka nemůže nijak narušit skvělý zážitek z filmu a Zahler mě opět dostal. Těším se, kam se vydá příště a doufám, že nebudu muset čekat dlouho.

 • 80%
  0
  0
  30. 3. 2019

  Netflix útočí těmi největšími zbraněmi, které má k dispozici a jeho produkce se posunula do nevídaných výšin. Bezchybní herci, skvělá atmosféra a surovost, která srší v každé scéně. Některým může připadat absence akce jako negativum, ale za mě to filmu spíše prospělo, protože když už na akční scény dojde (a ne jednou), jsou naprosto fantastické a pravděpodobně jedny z nejrealističtějších, jaké jsem ve filmu viděl. Ale díky tomu, že akce nehraje film, si můžete užívat interakci herců a hlavně sledovat jejich vývoj, v rámci příběhu. Netflix už se vymanil ze začátečnické škatulky a dospěl do fáze, kdy jeho filmy mohou s přehledem konkurovat filmové produkci v kině. Dobrá práce.

 • 90%
  2
  0
  10. 3. 2019

  Naprosto dokonalé a důstojné finále. Pokud Jak vycvičit draka mělo nějakou chloubu, tak to bylo právě její dospívání spolu s divákem (a Škyťákem). Protože jestli jestli byl Škyťák v prvním díle ještě malý kluk a ve druhém impulzivnější puberťák, tak ve třetím díle je už opravdový dospělák, který musí opět řešit důležité věci. Zároveň i příběh a zápletka stárne spolu s ním a přestože už tahle série další díly nepotřebuje, kdyby nějaký přeci jen byl, vůbec bych se nezlobil.

 • 90%
  0
  0
  10. 3. 2019

  O trochu dospělejší a osudovější pokračování, které si udržuje laťku zatraceně vysoko a zároveň přináší nový a svěží fakt o dracích, co se o nich netušilo. Stejně dobré, ne-li lepší pokračování a chlouba DreamWorks .

 • 75%
  1
  0
  10. 3. 2019

  Upřímně jsem moc od tohoto filmu nečekal a trailerový marketing mě úplně minul. Navíc po různých zprávách o tom, jak si herečka stěžuje genderově nevyvážené filmy, jsem očekával a tušil jistý průšvih. Naštěstí se tak nestalo a Captain Marvel pro mě byla vcelku chytrá oddechovka, které nechybí pořádné tempo, hlášky, Samuel Jackson, kočka a vcelku zajímavá hrdinka. Proto se nenechte zmást, protože Marvel to znovu dokázal, vymkl se očekáváním a naservíroval nám další zajímavý solo film. PS:Výborný soundtrack, že skoro přemýšlím o poslechu. PPS: Dvě potitulkové scény. První je velmi důležitá pro MCU a zajímavá. Druhá už moc ne, ale je alespoň vtipná.

 • 80%
  0
  0
  10. 3. 2019

  Vizuálně nápadité, příběhově neotřelé a kreativně přehlcené (v dobrém slova smyslu). Spider-Man: Paralelní světy budiž důkazem, že i animované komiksy tu mohou mít místo. Jako nejlepší animák roku by tento film obstál, ale jako nejlepší film roku asi ne. U filmu jsem se sice bavil. Střihově je to pěkně svižné a animačně originální, ale já raději zůstanu při zemi a dávám hezkých 80%. Verdikt: Spider-Man není film, který mnohé dostane po shlédnutí, ale až po pozdějším zamyšlení, protože několik věcí a myšlenek snadno vypustíte či přehlédnete. Ps: Zamrzí nevyužití všech Spider-Manů, kteří jsou trochu zbyteční.

 • 90%
  0
  0
  2. 3. 2019

  Málo který film odolává zubu času, jako právě Francouzská spojka. Film, který trochu redefinoval pohled na tehdejší kriminální práci a který dokázal díky skvělým postavám a atmosféře prodat veškerý příběh, který není nejsofistikovanější, ale je účelově funkční a má spád, tudíž je nuda vyloučena. Kvalitativně prošly akční scény, které jsou i po letech svižné, svěží a hlavně nehorázně napínavé, že by se mohli dnešní filmaři leč čemu přiučit. 90%

 • 80%
  0
  0
  20. 2. 2019

  Pomalu, ale velmi sebejistě vyprávěný film o koloběhu života, plný strastí a těch nejniternějších okamžiků člověka. Vše zabaleno do krásné animace, která je jedna z nejlepších, za posledních pár let. Pro obyčejného diváka nicméně příliš sofistikovaný a zbytečně dlouhý. Proto nadšenci pomalých a artových filmů mají o důvod víc tento film vidět, protože krom hloubky vypráví i příběh poučný a prostě jednoduchý. 80% protože 80 minut je možná trošičku příliš a celkový styl mainstreamovému divákovi asi moc neřekne.

 • 90%
  0
  0
  19. 2. 2019

  Mile rád se vydám proti proudu, neb tento film mi nehorázně sedl. Možná jsem se nechal strhnout nádherným vizuálem nebo atmosférou. Možná jsem potřeboval zase něco drsnějšího a temnějšího, což jsem po právu dostal. Mezi náhrobními kameny je poctivá kriminálka, která Liama Neesona staví do role ostříleného soukromého detektiva Matta, který rozjíždí pozoruhodnou pátračku po únoscích žen, kteří ale unesené neradi vrací živé (a v celku). A to více než poctivou, protože Matt, co se rafinovanosti týče, není zrovna Colombo, nebo Holmes, ale obyčejný chlápek, co sice má za ušima, ale na vše přichází svojí pílí a trpělivostí, nikoliv koloběhem šťastných náhod. Přestřelky jsou surové a realistické a Scott Frank vše drží ve svých režijních a scenáristických mantinelech, aby vše fungovalo. Nevýhoda tohoto filmu tkví převážně ve dvou věcech, první je, že finále už onu rafinovanost obchází a spíše se se štěstím vyřeší samo, další věcí je poměrně zbytečná postava černého chlapce, který je zde spíše do počtu a scény s ním děj zbytečně zdržují. Zbytek ale šlape jak má a Liam si připsal další postavu, za kterou ho budu mít rád. 90% je možná trochu moc, ale jak jsem zmínil na začátku, tak film nehorázně sedl.

 • 75%
  0
  0
  16. 2. 2019

  Bude-li někdo hledat v tomto filmu něco sofistikovanějšího, nebo se pokoušet o objektivitu, tak se dostane do slepé uličky bez návratu. Jenže je to právě ona kýčovitost, která je prezentována bez jakékoliv nenucenosti a díky tomu působí lehce a přirozeně. Proto se tak můžete nechat unášet rychlým dějem a pohltit skvělou hudbou a rytmem hlavních hrdinů, kteří jsou svůdní a osobití v každém záběru. Jednoduchý, ale funkční film, který po 90 minut baví a nenudí.

 • 70%
  0
  0
  15. 2. 2019
  Samotáři (2000)

  Největším problémem je nenaplnění ambice, kterou tento film měl, protože nadměrné množství postav způsobí, že vám některé budou spíše ukradené a do paměti se vám tak maximálně vmísí zhulený Macháček, který předvádí úctyhodný výkon hodný respektu. Zároveň je bohužel také jedinou postavu, která nějaký rozměr měla. Zbytek, ač velmi dobře obsazený i zahraný, je více méně zbytečný a přestože scénář nemá, co se komplexnosti týče, žádné mezery, je kvůli absenci nějaké hlavnější zápletky v některých pasážích nudný.

 • 85%
  0
  0
  14. 2. 2019

  Netypický styl, který je v Čechách sakra vzácnost. Pokud u jiných českých filmů nevím, kde začít s kritikou, tak tady nevím, kde začít chválit. Máme tu naprosto výborný casting, skvělou režii a celkem zajímavou kameru (která má v jistých místech trochu přestřelené barvy, ale není to nic, na co by si oko nezvyklo). Jenže, máme tady scénář, který je opravdu brilantní, hlavně, co se jednotlivých fórů týče. Sázeny v kulometném tempu. Jen škoda, že konec už trochu zeslábl a těch dovětků je v posledních minutách přes příliš. Ale to nemění nic na tom, že je to povedený český film.

 • 70%
  0
  0
  14. 2. 2019

  Přes neduhy způsobené převážně vysokou laťkou, kterou nastavil první díl, jsem se nakonec dobře bavil a dokázal jsem se překousnout i přes zbytečně delší stopáž, která může u někoho způsobit nudu. Jenže prostřední pasáž jede jak má a vyrovnává kvality dílu prvního, včetně bombardováním easter eggů jak o život, jen ke konci film trošičku ztratí dech, ale nahradí to fantastickým finálem, jako v prvním díle. Proto s dalším dílem nemám sebemenší problém a rozhodně bych neřekl, že by tento díl prvnímu dělal ostudu.

 • 75%
  0
  0
  10. 2. 2019

  Zvažoval jsem něco mezi 60 - 70, ale nakonec se přehoupnu k číslovce ještě o stupínek vyšší. A hlavním důvodem budiž Redfordovo charisma a schopnost zahrát jakoukoliv roli, jakéhokoliv charakteru. Ostatní herci mu krásně sekundují a Lowery je drží v těch pomyslných mantinelech, aby si byli všichni tak nějak rovni. Další věcí je i poměrně svižnější střih, který udržuje diváka alespoň trochu ve střehu, což už se nedá říct o zápletce tohoto filmu. Proti filmům bez zápletky nic nemám, a když se najde někdo, kdo to opravdu umí, je radost pohledět (viz Mafiáni a Casino), ale tady bych zápletku uvítal, poněvadž se tak stává, že některé části trochu drhnou a i přes malou stopáž nudí. Ale pokud se přes to dokážete přenést, tak vám asi film sedne a budete si minimálně dobře bavit. Ostatně, pokud je to rozloučení s Redfordem, tak neříkám, že to je to nejlepší, ale je to rozhodně povedené zakončení kariéry jednoho skvělého herce.

 • 70%
  0
  0
  9. 2. 2019

  Asi budu jeden z mála, komu Tiché místo nepřijde tak boží, jak se o něm mluví. A přestože nezapřu nadšení, které ve mně stále přetrvává, neubráním se i mírnému zklamání. Krasinski sice prezentuje velice hutnou atmosféru a to, co předvádí s plejádou herců, je nad míru překvapivé. Jenže co se scénáře týče, tak tam Krasinskiho tým zůstal jaksi pozadu. A ona ani ta charakteristika postav není kdo ví jak světoborná. Za naprosto fatální nedostatek však považuji nejhůře napsanou postavu dcery, která nadělá tolik chyb, že by jí z fleku někdo jednu vlepil. Na druhou stranu, její představitelka je výborná, ale to nemění nic na tom, že tam dělá nehorázné ptákoviny. Ono ostatně i většina zvratů působí spíše komicky a nepravděpodobně, což je u hororu sakra škoda. Celkově filmu nepřidává, že jeho jediný pořádný triumf vidíme ihned vzápětí a nemáme být moc jak šokováni. A poslední věcí jsou mírné, a při dobrém naladění ani nepostřehnutelné, nedostatky v detailech, jako třeba celá situace, použití svíček, když je elektrika, nebo jedna sypká věc :). I přes tyto výtky jsem se nehorázně bavil (i když to tak nemusí vypadat) a v Krasinskiho mám důvěru, není to blbý režisér, jen by to chtělo příště vyladit scénář a možná si odpustit ten finální (pro mě kýčovitý) záběr.

 • 90%
  0
  0
  8. 2. 2019
  Patrola (2012)

  Autenticky a surově nasnímané drama, které svojí roztěkaností a podobou skoro dokumentu nastolují laťku děsně vysoko. A nenechte se mýlit, tohle není typický buddy movie, ale opravdu zachycení života dvou poldů, kteří by pro sebe zemřeli. Bylo by to na čistých 100, ale ten dovětek u jinak vynikajícího konce mi přišel přeci jen nadbytečný a kazí jinak dobře vybudovanou atmosféru. Proto jen 90%

 • 90%
  0
  0
  6. 2. 2019

  Když vám Colombo vypráví pohádku, ve které není přebytečná vata, ale jen souboje, láska a pomsta, tak je o zábavu postaráno. Reiner drží tempo pořád ve střehu a Goldman se stará, aby nebyla nuda jak v dialozích, tak v příběhu. Jen škoda té levné výpravy, která mohla být přeci jen trochu propracovanější (nic nezamrzí víc, než prázdná pustá pláň). To nemění nic na tom, že to je velice chytrý film.

 • 70%
  0
  0
  6. 2. 2019

  Co si budeme nalhávat, do dalšího zhlédnutí se pouštět nebudu a zřejmě ani většina lidí. Jako příjemná oddechovka to funguje dobře a film nikoho neurazí. Zároveň má občas i velmi vydařené vtipné scény, takže nouze o zábavu také nehrozí.

 • 85%
  0
  0
  2. 2. 2019

  I po příliš nadšených ohlasech jsem si raději držel odstup, čímž nechci říct, že bych čekal špatný film. Ale královsky se to obrátilo v můj prospěch. Skvělý scénář, skvělí herci a velmi vydařená režie, které posunuli tento "český" film do úplně jiných výšin. A kdo mi řekne, že na tom ty prachy nejsou vidět, tak bych mu nejraději jednu natáhl. :D Souboje sice nejsou tak propracované, jako jinde, ale na rozdíl od nich mají v sobě ukrytou dramatickou stránku, hloubku, posouvají děj a jsou mnohem osobnější. Nemám tedy jak remcat.

 • 80%
  1
  0
  14. 1. 2019
  Everest (2015)

  Aneb, když cítíte tu výšku, prázdnotu i zimu. Kormákur se tady vyšvihl a zachycuje jednu z největších tragédií na Everestu tak přesvědčivě, že by mě tam nikdo nikdy nedostal. Úplně cítíte tu beznaděj hlavní hrdinů, kteří se pokouší zdolat vrcholu té nejdrsnější hory vůbec. Každý pád, každá bolest i omrzlina na vás skrze obrazovku srší a Kormákur vám a ani hrdinům nedopřeje oddechu. Vše zachyceno se smyslem pro realističnost a surovost, takže za mě překvapení roku 2015.

 • 75%
  0
  0
  13. 1. 2019

  Příjemné a neurážející, ale místy až příliš ulítlé a nepravděpodobné. Grant opět neodolatelně příjemný pitomec, který má na něco smůlu a na něco štěstí a MacDowel opět obyčejně nádherná. Vtipy přiměřeně dávkovány a skvěle situovány, ale ani ty nezachrání, že 117 minut je prostě trochu moc.

 • 80%
  0
  0
  13. 1. 2019
  Inhale (2009)

  Nehorázně temný a dobře zvládnutý thriller, který díky smířlivé stopáži nemá jak nudit. Atmosféra v Mexiku je přímo famózní a Kormákur utahuje šroub tak fest, že chvílemi ani nemůžete dýchat. Možná to působí trochu televizně a občas má scénář jisté mezery, ale za málo peněz Kormákur udělal hodně muziky.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalsi posledni
Sdílet tuto stránku:

Partneři: