JosefTomas
Komentáře

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalsi posledni
 • 85%
  0
  0
  14. 10. 2018

  Naprosto výborně zvládnuté řemeslo, které dokázalo, že Drew Goddard je jméno vhodné zapamatování a že do El Royale by nikdo asi nechtěl přijet na víkend :) Jen škoda špatného marketingu, který film doslova pohřbil. Snad si své fanoušky najde .

 • 80%
  0
  0
  13. 10. 2018

  Zelená karta onen správný mix romantiky a dramatu, doplněná o vtipnou příjemnou atmosféru, která vás udrží v dobré náladě. Zároveň však nezapomínejme, že sledujeme film Petera Weira, tudíž se zážitek prohlubuje o to víc. A k tomu má k dispozici půvabnou Andie MacDowell a naprosto nespoutaného Gérarda Depardieu, který se George ujal s lehkostí sobě vlastní, jako to dělá u většiny svých francouzských rolí. Vše dokonale podtrhuje hudba Hase Zimmera, se kterou jsem se dokonale sladil od začátku. (Jen konec by mohl mít trochu jiný tón a nástroj, ale to je jen detail a čistě subjektivní postřeh :D )

 • 75%
  0
  0
  13. 10. 2018

  Ano, takhle to má vypadat, vyždímaný příběh v takové míře, že to uspokojí opravdu každého. Hoffman dokázal, že na rozdíl od jiných, se nebojí trochu učit odjinud a prezentovat to do našich krajů film, o kterém je dobré vědět.

 • 75%
  0
  0
  6. 10. 2018

  Svoboda vystavuje na reálných událostech surovou kriminálku, u které se může opřít o velmi dobré herce. Jen si ukousl moc velké sousto a scénář nevypiloval úplně do detailu. Proto se může zdát, že je začátek příliš uspěchaný a překombinovaný, jakmile ale dovysvětlí vše podstatné, začíná opravdu něco nevídaného. Jen škoda, že než se k tomu dostaneme, uběhne přes 40 minut. Jinak ale Sametoví vrazi fungují nad míru dobře a jsou jedním z nejpozoruhodnějších porevolučních filmů, jaké se u nás natočily.

 • 80%
  0
  0
  27. 9. 2018

  Příjemná oddechovka, která je díky skvělým hereckým výkonům, chytrému scénáři, nádherné scénografii a dynamickému střihu naprosto nezapomenutelná. Navíc vše v ideální stopáži a zběsilém tempu.

 • 85%
  0
  0
  9. 9. 2018

  Scott Adkins už mnohokrát předvedl, že je s ním dobré počítat, ale nic nemá na jeho ztvárnění Bojky. Akční inferno, které má jedny z nejlepších a nejbrutálnějších akčních scén, jaké jsem v poslední době viděl. Asi se kouknu na další díl, protože takovéto akční béčko se dlouho nevidí a kdyby bylo v kinech, asi na něj zajdu.

 • 75%
  0
  0
  9. 9. 2018

  Akční drama, které sice dominuje v akci a tempu, ale poztrácí strukturu příběhu. Popravdě ani nevím, jaká zápletka tam byla. Dělo se tam toho až zbytečně moc a Padilha už to nemohl zachránit, ostatně ale právě jeho režie drží film pohromadě a diváky ve střehu. Smířlivých 75% protože jsem se sice nenudil, ale absence zápletky je nepřehlédnutelná.

 • 10%
  1
  0
  2. 9. 2018

  Poslední série je trapná směs o nic méně trapným Sokolem v čele. Nehledě na to, že většině starších zpěváci stejně nic neřeknou a těm dalším to bude připadat skutečně dlouhé a nudné. V hlavním vysílacím čase bych čekal kvalitu, ale Nova se začíná přibližovat až nebezpečně Barrandovu a to už je docela dost nízká meta, nemyslíte?

 • 80%
  0
  0
  30. 8. 2018

  Příjemná žánrovka, kterou sráží hlavně delší úvod a pár klišé momentů. Jenže Scott z toho vytěžil takové maximum, že se u filmu nebudete nudit a finále natolik adrenalinové, že by skolilo i koně. Navíc tu herci hrají jako o život a tepová frekvence se zvedá každou chvíli rychleji.

 • 90%
  0
  0
  17. 8. 2018

  Těžko říci, co je zde lepší. Leův výkon, Scorseseho režie, nebo vyšperkovaný scénář? Asi všechno a ještě něco navíc (třeba kamera, ta je fakt boží). Další film, kde se sešlo opravdu dost talentovaných tvůrců, kteří vědí, co dělají a nenechají diváka ani chvíli vydechnout. Scorsese navíc utahuje šroub atmosféry tak pevně, že krev v žilách lítá jak splašená.

 • 80%
  0
  0
  13. 8. 2018

  Nehorázně zábavná blbost, která se může pyšnit výbornou akční scénou za druhou, výborným soundtrackem a svižnou režií. Duo Hill/Spencer nebylo snad v lepší formě .

 • 80%
  1
  0
  5. 8. 2018

  Dvojka Úžasňákovi je přesně ta dávka nostalgie, na kterou jsem čekal a kdyby se spojili v jeden film s prvním dílem, nikdo by si toho asi nevšiml, protože začíná přesně tam, kde předchozí skončil. Jenže Brad Bird do toho šel tak naplno, že je dvojka v akčních scénách snad ještě nadupanější. Příběhově to sice není špatné, ale na jedničku nemá. To jsem ani ale nepředpokládal a proto jsem se nehorázně bavil, přesto že jsem odhadl, kdo je padouch ještě dříve, než to odhalené bylo. Proto, pokud se vám povede nějak v rámci srovnání jedničku ignorovat, tak vás pokračování bude bavit.

 • 85%
  2
  0
  5. 8. 2018

  Fallout se těžko hodnotí. Na jedné straně tu máme naprosto úžasné akční scény, kterých je ve filmu dost a Toma Cruise, který je skutečně sám dělá. Na té druhé tu je ale slabší scénář, který tu je jen a čistě pro to, aby se potom mohla udělat nějaká boží akční scéna a také, což mě docela zamrzelo, předvídatelnost zvratů. Pokud tedy máte něco nakoukané, určitě většinu prokouknete (já třeba přišel na všechny a na jeden z poloviny). Naštěstí McQuarrie drží tempo po celou dobu a i akci zvládá naprosto s přehledem, jen by to chtělo vypilovat scénář a trochu kameru. Scény jsou sice nasvíceny opravdu mistrně, o tom žádná, jenže občas se kameramanovi nepodařilo správně doostřit některé momenty, což může trochu rušit (třeba jako mě). Jinak je ale další M:I naprosto úžasný a pokud to takhle půjde dál, jednou jí tu 100dám, jen to asi bude až za dva tři díly.

 • 80%
  0
  0
  26. 7. 2018
  Uprchlící (1986)

  Uprchlíci se vymykají klasické komedii, neboť do celkového souhrnu zahrnují i prvky dramatu a film tak dostává úplně nový rozměr, který je podpořen Richardem a Depardieum. Ti dva jsou natolik sehraní a přesvědčivý, že jim věříte všechno, co řeknou (v případě Richarda i udělají) a jsou o to zajímavější, protože Veber z nich dělá jen a jen lidi, co občas dělají chyby.

 • 85%
  0
  0
  19. 7. 2018
  Argo (2012)

  Kdo by to byl řekl, že se průměrný herec může stát tak skvělým režisérem. V Argu jsem byl spokojen opravdu na všech možných frontách a nemohl jsem se odtrhnout. K tomu všemu je Affleck i dobrý v budování napětí a poslední půl hodinka doslova bere dech a dráždí tepovou frekvenci. Snad mu jeho zapálení vydrží.

 • 75%
  0
  0
  12. 7. 2018
  48 hodin (1982)

  V porovnání s pozdějšími buddy movies to je samozřejmě horší. Když byl tento koncept aplikován jinde (Poslední skaut), tak to bylo také něco jiného, ale jako milá fajn oddechovka to funguje dokonale a pokud máte Murphyho spojeného jen s komediemi, věřte, že vás v nejedné scéně mile překvapí.

 • 80%
  0
  0
  10. 7. 2018
  V Bruggách (2008)

  McDonagh má tu výhodu, že ač se mohou jeho scénáře zdát sebelepší svojí strukturou, tak vyhrává právě na naprosto bravurně napsaných charakterech. Každá z postav má přesně danou motivaci a nastínění problému, že mi skoro vadí ta krátká stopáž, protože bych si postavy užil klidně déle. Takhle ale snímek neztrácí na spádu a jede až do poslední minuty. Možná jen to finále bylo až příliš uspěchané, ale to je jen detail. Malých filmů je čím dál méně a většinou dosahují lepšího průměru. To zde neplatí a pokud chcete něco odlehčenějšího a zároveň ne debilního, tak tady je film přímo pro vás.

 • 85%
  0
  0
  10. 7. 2018
  25. hodina (2002)

  Film, který je ale pro opravdu vytříbené publikum. Pokud tedy nenajdete zalíbení v postavách a (pro mě naprosto úžasných) dialozích, tak budete jen nevěřícně hledět, co že je na tom tak super. Nejde o příběh, jde o atmosféru, dialogy a postavy. A přestože se může zdát, že se skoro nic nevyřešilo, tak se musíte dívat trochu z jiného úhlu. Jde o náročnější film a nesedne každému, ale komu ano, ten se bude tetelit blahem.

 • 80%
  0
  0
  10. 7. 2018

  Zajímavě pojatá romantika, která stojí převážně na výkonu Adama Sandlera a Drew Barrymore. Vše navíc zabaleno do tak nádherného pojetí, že těch 80% je tak akorát. Body k plusu si zaslouží mroži, ti byli opravdu nezapomenutelní a jejich gagy k nezaplacení.

 • 90%
  0
  0
  4. 7. 2018
  Volný pád (1993)

  Těžko uvěřit, že to má na svědomí člověk, co doslova na čas zabil filmového Batmana. Schumacher dostává z Douglase takové maximum, že je jeho naprosto nervy vyšinutý Will k soucitu hodný. K tomu navíc naprosto brilantně vyhrocené situace, které se pravidelně a příhodně zvětšují. Za mě paráda.

 • 100%
  0
  0
  4. 7. 2018

  Naprosto precizně odvedená práce, která díky skvělému a scénáři a ještě lepším hereckým výkonům dávají vzpomenout na staré dobré časy. Spacey, Crowe a Paerce jsou si důstojnými spoluhráči, kteří společně tvoří to nejfajnovější filmové trio za poslední roky. K tomu si připočtěte ještě skvělou atmosféru a máte dokonalý film.

 • 80%
  0
  0
  2. 7. 2018

  Parádní historky pokaždé vyhrocené do největšího možného kalibru. Nevýhoda, jak už to u povídkových filmů bývá je, že některé jsou lepší a některé horší. Mě se ale líbili všechny a proto i takové hodnocení. Pokud tedy budete dost nasraný, tak si tohle pusťte a budete vědět, že to není dobrý nápad.

 • 75%
  0
  0
  1. 7. 2018
  Chicago (2002)

  Nádherná hudba a atmosféra muzikálu, ve kterém excelují hlavně Gere a Jones. Zellweger není špatná, ale něco mi na jejím výstupu chybí, trochu více elánu, který naopak přebývá u Jones. Jako milá oddechovka, které nechybí nic, co by poztrácel kvalitní film, to funguje dokonale.

 • 100%
  0
  0
  1. 7. 2018

  Neskutečný zážitek, který nabízí přesně to, co k soudní síni patří. Intriky, dominance, chytré tahy a podobně. Vše zabaleno tak precizně, důkladně a natolik lidsky, že je úplně jasné, proč budu mít tento film ve svém žebříčku tak vysoko postaven. Čím více na něho myslím, tím z něho mám lepší pocit.

 • 80%
  0
  0
  30. 6. 2018
  Blok 99 (2017)

  Oproti Bone Tomahawk mi přijde, že se Zahler nepouští do něčeho tak moc náročného na pochopení. Co ovšem zůstalo, je hledání publika. I tady se snímek musí spokojit s tím, že ne každý ho bude chtít vidět. Já ovšem zůstávám věrný :) a i přes poměrně primitivní děj jde o úderné béčko a Vaughn nejde pro ránu ani parádní hlášku moc daleko. Jen škoda, že ne všichni to docení, a proto doufám, že to Zahler nevzdá, byla by škoda, aby někdo zabil talent tohoto filmaře.

 • 80%
  0
  0
  30. 6. 2018
  Robocop (1987)

  Nevím, kam bych snímek u mě zařadil. U mě to není srdcovka, jako u jiných, což bude způsobeno hlavně tím, že jsem jí viděl až dnes a ne v době, kdy by mě to ovlivnilo. I tak ale mohu prohlásit, že RoboCop je skvělá akční podívaná, která i po letech nezestárla (možná jen ten robot udělaný stopmotion bude pro někoho možná už k smíchu) a díky skvěle zvolené stopáži ani na chvíli nenudí.

 • 65%
  0
  0
  29. 6. 2018
  Nevěrná (2002)

  Film, který se snaží tvářit velmi komplexně a rafinovaně, ale chybí k tomu potřebný čas, jenž by umožnil divákovi se s hrdiny více sblížit. Proto většina scén nemá takové gradování, aby uspokojilo většinu lidí. Ovšem, hlavní hrdinové jsou výborně napsaní, zahraní i zrežírovaní. Jen by to příště chtělo některým částem věnovat více času a naopak. Jinak ale solidní podívaná.

 • 80%
  0
  0
  27. 6. 2018

  Nenáročný film, který je přesně takový, jaký by měl být. Jen kdyby tam ta Emilia furt nedělala tolik blbostí s obočím (místy mě to dost vytáčelo a dobrých 40% filmu se na ní nedá koukat, už i kvůli tomu oblečení jak z doby drc), tak to má pár bodů navíc.

 • 90%
  0
  0
  27. 6. 2018

  Je těžké psát o Life is strange, protože takovou hru, jako je tato, tu jen tak mít nebudeme. Naprosto kreativně vystavený příběh, který díky inteligentně provedenému vracení času působí mnohem více komplexně a zvratově rafinovaněji. Doporučuji i těm, kteří nemají v oblibě trochu nadpřirozený děj, protože i pod ním je ukryt velmi osobní a silný příběh. Proč tedy ne 100%? Jde o trochu spoilery, i když vám nebudou dávat moc smysl, ale i tak, varování předem.---1)Bouře, která se na město blíží, je řešena až příliš pozdě, přestože to má svůj důvod. a za 2)Rozhodnutí sice ovlivňují některé momenty, ale celek neovlivní a vytvořil se paradox Telltale her, kde pouze finální rozhodnutí ovlivní děj. --- Ale jinak jsem se skvěle bavil a díky skvěle napsaným charakterům jsem u hry pocítil nějaké emoce, čímž byl výsledek ještě více intenzivní. Pevných 90%

 • 90%
  0
  0
  16. 6. 2018

  Koncept tohoto filmu byl již z počátku směřován k neúspěchu, jak finančnímu, tak i diváckému. Pro dnešní typ diváka je film až příliš pomalý, ukecaný, málo se tam střílí a je až nechutně dlouhý. Já jsem ale za něj naopak rád, protože to je něco, co v dnešní kinematografii těžko nalezneme a Zahler vyplnil to prázdné místo tímto skvostem. V budoucnu na něj jistě bude nahlíženo jinak a možná i s větším pochopením, pro mě je to ale už teď kvalitní žánrovka, která má skvělý scénář, výborné herce, na poměry dobrou režii a naprosto úchvatnou atmosféru. Zahler se vytáhl a doufám, že mu příště dá někdo trochu větší rozpočet a propagaci, rozhodně si to zaslouží.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalsi posledni
Sdílet tuto stránku: 

Poslední aktivita

Sdílet tuto stránku:

Partneři: