JosefTomas
Komentáře

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalsi posledni
 • 75%
  0
  0
  12. 7. 2018
  48 hodin (1982)

  V porovnání s pozdějšími buddy movies to je samozřejmě horší. Když byl tento koncept aplikován jinde (Poslední skaut), tak to bylo také něco jiného, ale jako milá fajn oddechovka to funguje dokonale a pokud máte Murphyho spojeného jen s komediemi, věřte, že vás v nejedné scéně mile překvapí.

 • 80%
  0
  0
  10. 7. 2018
  V Bruggách (2008)

  McDonagh má tu výhodu, že ač se mohou jeho scénáře zdát sebelepší svojí strukturou, tak vyhrává právě na naprosto bravurně napsaných charakterech. Každá z postav má přesně danou motivaci a nastínění problému, že mi skoro vadí ta krátká stopáž, protože bych si postavy užil klidně déle. Takhle ale snímek neztrácí na spádu a jede až do poslední minuty. Možná jen to finále bylo až příliš uspěchané, ale to je jen detail. Malých filmů je čím dál méně a většinou dosahují lepšího průměru. To zde neplatí a pokud chcete něco odlehčenějšího a zároveň ne debilního, tak tady je film přímo pro vás.

 • 85%
  0
  0
  10. 7. 2018
  25. hodina (2002)

  Film, který je ale pro opravdu vytříbené publikum. Pokud tedy nenajdete zalíbení v postavách a (pro mě naprosto úžasných) dialozích, tak budete jen nevěřícně hledět, co že je na tom tak super. Nejde o příběh, jde o atmosféru, dialogy a postavy. A přestože se může zdát, že se skoro nic nevyřešilo, tak se musíte dívat trochu z jiného úhlu. Jde o náročnější film a nesedne každému, ale komu ano, ten se bude tetelit blahem.

 • 80%
  0
  0
  10. 7. 2018

  Zajímavě pojatá romantika, která stojí převážně na výkonu Adama Sandlera a Drew Barrymore. Vše navíc zabaleno do tak nádherného pojetí, že těch 80% je tak akorát. Body k plusu si zaslouží mroži, ti byli opravdu nezapomenutelní a jejich gagy k nezaplacení.

 • 90%
  0
  0
  4. 7. 2018
  Volný pád (1993)

  Těžko uvěřit, že to má na svědomí člověk, co doslova na čas zabil filmového Batmana. Schumacher dostává z Douglase takové maximum, že je jeho naprosto nervy vyšinutý Will k soucitu hodný. K tomu navíc naprosto brilantně vyhrocené situace, které se pravidelně a příhodně zvětšují. Za mě paráda.

 • 100%
  0
  0
  4. 7. 2018

  Naprosto precizně odvedená práce, která díky skvělému a scénáři a ještě lepším hereckým výkonům dávají vzpomenout na staré dobré časy. Spacey, Crowe a Paerce jsou si důstojnými spoluhráči, kteří společně tvoří to nejfajnovější filmové trio za poslední roky. K tomu si připočtěte ještě skvělou atmosféru a máte dokonalý film.

 • 80%
  0
  0
  2. 7. 2018

  Parádní historky pokaždé vyhrocené do největšího možného kalibru. Nevýhoda, jak už to u povídkových filmů bývá je, že některé jsou lepší a některé horší. Mě se ale líbili všechny a proto i takové hodnocení. Pokud tedy budete dost nasraný, tak si tohle pusťte a budete vědět, že to není dobrý nápad.

 • 75%
  0
  0
  1. 7. 2018
  Chicago (2002)

  Nádherná hudba a atmosféra muzikálu, ve kterém excelují hlavně Gere a Jones. Zellweger není špatná, ale něco mi na jejím výstupu chybí, trochu více elánu, který naopak přebývá u Jones. Jako milá oddechovka, které nechybí nic, co by poztrácel kvalitní film, to funguje dokonale.

 • 100%
  0
  0
  1. 7. 2018

  Neskutečný zážitek, který nabízí přesně to, co k soudní síni patří. Intriky, dominance, chytré tahy a podobně. Vše zabaleno tak precizně, důkladně a natolik lidsky, že je úplně jasné, proč budu mít tento film ve svém žebříčku tak vysoko postaven. Čím více na něho myslím, tím z něho mám lepší pocit.

 • 80%
  0
  0
  30. 6. 2018
  Blok 99 (2017)

  Oproti Bone Tomahawk mi přijde, že se Zahler nepouští do něčeho tak moc náročného na pochopení. Co ovšem zůstalo, je hledání publika. I tady se snímek musí spokojit s tím, že ne každý ho bude chtít vidět. Já ovšem zůstávám věrný :) a i přes poměrně primitivní děj jde o úderné béčko a Vaughn nejde pro ránu ani parádní hlášku moc daleko. Jen škoda, že ne všichni to docení, a proto doufám, že to Zahler nevzdá, byla by škoda, aby někdo zabil talent tohoto filmaře.

 • 80%
  0
  0
  30. 6. 2018
  Robocop (1987)

  Nevím, kam bych snímek u mě zařadil. U mě to není srdcovka, jako u jiných, což bude způsobeno hlavně tím, že jsem jí viděl až dnes a ne v době, kdy by mě to ovlivnilo. I tak ale mohu prohlásit, že RoboCop je skvělá akční podívaná, která i po letech nezestárla (možná jen ten robot udělaný stopmotion bude pro někoho možná už k smíchu) a díky skvěle zvolené stopáži ani na chvíli nenudí.

 • 65%
  0
  0
  29. 6. 2018
  Nevěrná (2002)

  Film, který se snaží tvářit velmi komplexně a rafinovaně, ale chybí k tomu potřebný čas, jenž by umožnil divákovi se s hrdiny více sblížit. Proto většina scén nemá takové gradování, aby uspokojilo většinu lidí. Ovšem, hlavní hrdinové jsou výborně napsaní, zahraní i zrežírovaní. Jen by to příště chtělo některým částem věnovat více času a naopak. Jinak ale solidní podívaná.

 • 80%
  0
  0
  27. 6. 2018

  Nenáročný film, který je přesně takový, jaký by měl být. Jen kdyby tam ta Emilia furt nedělala tolik blbostí s obočím (místy mě to dost vytáčelo a dobrých 40% filmu se na ní nedá koukat, už i kvůli tomu oblečení jak z doby drc), tak to má pár bodů navíc.

 • 90%
  0
  0
  27. 6. 2018

  Je těžké psát o Life is strange, protože takovou hru, jako je tato, tu jen tak mít nebudeme. Naprosto kreativně vystavený příběh, který díky inteligentně provedenému vracení času působí mnohem více komplexně a zvratově rafinovaněji. Doporučuji i těm, kteří nemají v oblibě trochu nadpřirozený děj, protože i pod ním je ukryt velmi osobní a silný příběh. Proč tedy ne 100%? Jde o trochu spoilery, i když vám nebudou dávat moc smysl, ale i tak, varování předem.---1)Bouře, která se na město blíží, je řešena až příliš pozdě, přestože to má svůj důvod. a za 2)Rozhodnutí sice ovlivňují některé momenty, ale celek neovlivní a vytvořil se paradox Telltale her, kde pouze finální rozhodnutí ovlivní děj. --- Ale jinak jsem se skvěle bavil a díky skvěle napsaným charakterům jsem u hry pocítil nějaké emoce, čímž byl výsledek ještě více intenzivní. Pevných 90%

 • 90%
  0
  0
  16. 6. 2018

  Koncept tohoto filmu byl již z počátku směřován k neúspěchu, jak finančnímu, tak i diváckému. Pro dnešní typ diváka je film až příliš pomalý, ukecaný, málo se tam střílí a je až nechutně dlouhý. Já jsem ale za něj naopak rád, protože to je něco, co v dnešní kinematografii těžko nalezneme a Zahler vyplnil to prázdné místo tímto skvostem. V budoucnu na něj jistě bude nahlíženo jinak a možná i s větším pochopením, pro mě je to ale už teď kvalitní žánrovka, která má skvělý scénář, výborné herce, na poměry dobrou režii a naprosto úchvatnou atmosféru. Zahler se vytáhl a doufám, že mu příště dá někdo trochu větší rozpočet a propagaci, rozhodně si to zaslouží.

 • 80%
  1
  0
  9. 6. 2018
  Evita (1996)

  Tento film se mi hodnotí velmi těžko a popravdě, nevím, co k němu napsat. Ale stejně mi to nedá. Jde o opravdu neskutečné dílo, které nesedne úplně každému a i já měl celkem problém se do toho vžít a po první písni jsme měl i celkem depku :), jenže potom se to rozjede a vy si můžete užívat emoce, písně, skvělého Banderase, výjimečně dobrou Madonnu a dynamický střih.

 • 70%
  0
  0
  8. 6. 2018
  Deadpool 2 (2018)

  Těžko uvěřit, že to musím napsat, ale dvojka je nehorázný sázka na jistotu, co fungovalo, tak to udělejme dvakrát větší. Naštěstí to vizuálem a akčními scénami přeskočilo jedničku tak o kilometr, ale to je nějak vše. Dějově prázdnější a vtipy jsou super, ale jsou jen momentové a celek nedokáží zachránit.

 • 80%
  0
  0
  27. 5. 2018

  Popravdě už ani nevím, co k tomu psát, M:I se vrací a dostanete přesně to, co chcete mít, skvělou akci, Toma Cruise, který dělá jednu šílenost za druhou a ke všemu to nemá, jako ostatní akční filmy, pitomý příběh. Je to sázka na jistotu, ale dobrá.

 • 90%
  0
  0
  26. 5. 2018

  Je to až skoro s údivem, že takto malý film má tak velký příběh. Nemohu soudit McDonagha práci s jinými, protože toto je mé první setkání s ním a rozhodně ne poslední. A děj se posouvá kupředu opravdu razantním způsobem, nechybí mu zvraty ani jednotlivé vykreslení charakterů a jejich výsledné činy. Celkově jde o velmi dobrý film a momentální adept na nejlepší film roku. PS: McDormand a Rockwell si Oscara opravdu zasloužili.

 • 60%
  1
  0
  17. 5. 2018

  Největší nevýhoda tohoto snímku je jeho nerozvážnost. Co chvíli přebíhá mezi akčním thrillere, a sociálním/rodinným dramatem a kompromis bohužel nefunguje. Naštěstí akční scény mají drive a od přibližně půlky se děj nezastaví. A nebýt těch nadbytečně delších scén o Harrisově rodině (ano, chápu, že jsou hlavní postavy příběhu) a toho trochu pomalejšího rozjezdu, tak dám i 90%.

 • 80%
  1
  0
  17. 5. 2018

  Zajímavě pojatá apokalypsa, která díky zvláštně zvolenému feelingu kamery a prostředí působí až nad míru autenticky, a proto se i od ostatních zombie filmů dost liší. Navíc se film valí nehorázně vpřed a nenechává postavy i diváka moc vydechnout. Za mě spokojenost.

 • 100%
  1
  0
  15. 5. 2018

  Už od první minuty vás trkne, že tohle dělal někdo, kdo rozumí filmovému řemeslu. Navíc ty záběry z IMAX kamer, to je prostě pastva pro oči. Za mě jednoznačně plus a těším se na Hudečkovu další tvorbu.

 • 70%
  0
  0
  8. 5. 2018
  Gangster Ka (2015)

  Tvůrci si zaslouží potlesk, přestože se u nás toho svinstva děje poměrně dost, tak zadaptovat to do České filmové podoby je přímo nadlidský úkol. Proto i potěší, že Gangster Ka není špatný film a nad ostatními i celkem nadprůměrný. Kamera, scénář i režie šlape a herci se snaží hrát, jak nejlépe dovedou. Vadou na kráse je zbytečný vypravěč, který občas zbytečně vysvětluje přesně dané momenty a někdy, kdy by bylo záhodnou něco vysvětlit, tak mlčí. Jinak se na to dá koukat a má to i dobré tempo.

 • 75%
  0
  0
  3. 5. 2018

  Malé a svým způsobem velkolepé. Eastwood opět dokázal vyždímat z látky maximum a nechal ty nejlepší herce, co měl po ruce, aby to dotáhli do maxima. Krásný film, kterému body strhává první část, která se místy až nesmyslně vleče a kazí jinak dobrý dojem celku.

 • 100%
  0
  0
  3. 5. 2018

  K tomuto filmu bych nerad psal něco, co by mu zbytečně ublížilo. Je to skvělý film a musíte ho vidět.

 • 40%
  0
  0
  2. 5. 2018
  Dobrodruzi (2017)

  Naprosto nudná a nesmyslná směs všeho možného. Ani hlavní hrdinové nejsou kdo ví jak zajímavé a celkově to působí jen jako slabší odvar Zlodějů od Johna Woo. Nebýt té Prahy a naprosto perfektně použitého Smetany, tak tento film nestojí ani za pozornost.

 • 100%
  0
  0
  2. 5. 2018
  Crash (2004)

  Naprosto dech beroucí počin, jehož osudovost a celkový dopad pro charaktery je až přímo excelentní. Každá z postav je svým způsobem šmejd, ale ke konci nám musí všem dojít, že je taky jen člověk, který dělá chyby. Už dlouho jsem však u filmu neměl takový zával emocí, u kterých jsem ztratil řeč, či dokonce lapal po dechu.

 • 70%
  0
  0
  1. 5. 2018
  Dobrodruh (1983)

  Trochu slabší Belmondo, kterému nejvíce sráží nohy námět, který není kdo ví jak zajímavý a působí spíše průměrně. Naštěstí to vynahrazuje samotný Belmondo a naprosto fantastické finále. Nebýt toho zdržovaného začátku a možná i některých přebytečných scén, tak jdu i výš.

 • 90%
  0
  0
  29. 4. 2018
  Podfu(c)k (2000)

  Ritchie je znatelný na sto honů, za což může již perfektně stylizovaný začátek, který udá tempo celému filmu a už ani na moment nepoleví. Vše samozřejmě doplněné skvělým scénářem, skvělými postavami a naprosto výborné gagy, kterých je ve filmu požehnaně.

 • 90%
  2
  0
  27. 4. 2018

  Marvel se vytasil s největším trumfem, který měl v rukávu a zakončuje jednu epochu své dosavadní práce. Všechnu tuhle snahu ale kazí rozdělení na dvě části (vše kvůli penězům, samozřejmě), ale ani to nemůže přebít skutečnost, že jsem se nehorázně bavil. Je jen na vás, co si z Infinity War odnese a zda to pro vás bude obří porce zábavy nebo absolutně nepřehledná směs, která nedává smysl. Proto pro někoho může být negativem to, že by měl ideálně vidět (nebo minimálně znát) předchozí díly, jinak se ztratí.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalsi posledni
Sdílet tuto stránku:

Partneři: