JosefTomas
Komentáře

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalsi posledni
 • 80%
  0
  0
  18. 7. 2019
  Cobra Kai (2018)

  S1:
  Na Cobra Kai jsem byl zvědavý, neboť mi internet dal pár zajímavých soubojů a já se už nemohl dočkat, až to všechno uvidím zakomponované do nějakého příběhu. Bohužel se stalo to, co jsem sice trochu očekával, ale bál se připustit. Cobra Kai není seriál o boji, ale o bojovnících, což rozhodně není na škodu, ale bylo by dobré, kdyby se trochu ujasnili strany. Neříkám, že bych chtěl vidět ploché charaktery, ale neustále přebíhání mezi stranami není zrovna dvakrát příjemné, neboť celý seriál prakticky nevíte, komu máte fandit. Nehledě na to, že postavy mění své charaktery téměř lusknutím prstu. Navíc hlavní postavy (Lawrence a LaRussou) mají své výkyvy a někdy fandíte tomu, jen aby si to u vás pokazil a vy přešli k tomu druhému a naopak. Toto neustále přebíhání mezi stranami je vážně k vzteku a souboje, na které se tolik lákalo, tu jsou jen pouhým mžikem a občas je vidět, že to některým hercům moc nekope. Co se dalších postav týče, tak jejich jednání je vcelku pochopitelné, ale dost zbrklé a impulzivní, za což může i krátká stopáž, neboť vybudovat nějaké postavy na tak malém prostranství je celkem obtížné. I přes toto zklamání mě seriál bavil a nemohu se dočkat druhé série. Jen doufám, že se tyto neduhy nebudou opakovat, byla by to škoda. 75%

  S2:
  Prakticky vše, co jsem vyčítal první sérii bylo napraveno. Motivace postav jsou pevně dané, ale na rozdíl od první série je jejich změna stran trochu klidnější a důkladnější, za což palec nahoru. Bitek také přibylo a jsou servírovány v poměrně rychlejším tempu (první se odehraje hned na začátku). Jak to tak bývá, tak i tato série není bezchybná a někdo může namítat, že přílišné budování postav je naškodu a brzdí to jinak dobře vystavěný děj. To je možná pravda, ale já jsem si postavy náramně užíval a tato stagnace mi spíše vyhovovala. Bitky také prošli razantním vylepšením, takže je i na co koukat. Jediné, co trochu hapruje, jsou sem tam pubertální starosti (ale chápu, že se tu cílilo hlavně na puberťáky, kteří u Youtube sedí denně) a hlavně finále, které sice nemůže být lepší a osudovější, ale oproti zbytku je tam jaksi až moc vyhrocené. Dle mého je druhá série o chlup lepší, než ta první. I přes to mírné zaškobrtnutí na konci s finále nemohu zapřít, že jsem se náležitě bavil a s napětím očekávám třetí sérii. Kdo by to do té Cobra Kai řekl. 85%

 • 90%
  0
  0
  16. 7. 2019

  Až nepříjemně pravdivý příběh, ze kterého mrazí čím dál tím víc. Brilantní práce, která by nějakým tím oceněním mohla být ohodnocena. Tak či tak, zůstává velmi zajímavý pohled na nahlíženou situaci a po konci vás nechá na pochybách, až si řeknete,v jakém světě to vlastně žijeme. Dobrá práce.

 • 70%
  1
  0
  8. 7. 2019

  Kvalitu filmu se naštěstí podařilo udržet, za což může velmi štědrý rozpočet (170 mega). Samotný příběh krapet kolísá, ale je v rámci možností funkční. Motivace hlavního záporáka sice mohla být propracovanější, ale není to nic, co by se nedalo skousnout. Samotný výlet je navíc trochu mimo a funguje jen jako, jaké si slepení souvislostí dohromady. Samotná Praha ve filmu je (déle, než se čekalo), ale není nijak důležitá a to, co se v ní odehraje, se mohlo odehrát jinde. Vyloženě nejzajímavější je hledání easter eggů, které opravdu jsou zajímavé. Samotný film na působí možná trochu lepším dojmem, než první díl, ale i tak by to mohlo být trochu lepší, ale jako letní oddechová komedie to funguje celkem dobře. PS: Potitulkové scény (jsou 2 mimochodem) jsou konečně dobré, zajímavé a hlavně mají konečně na něco vliv a nejsou jen tím - "Hahaha, vy jste tu jak ko*koti čekali na potitulkovou scénu, tak tady máte, jak kočka vyplivne teserakt, haha", ale mají opravdu nějaký reálný dopad, za což palec nahoru.

 • 75%
  0
  0
  28. 6. 2019

  Velmi svižně natočená komedie, s velice nádhernou Milou Kunis a celkem obstojným Timberlakem. Díky délce navíc film nenudí a má dost nápadů, aby se od ostatních romantických filmů odlišil. Gluck sází převážně na vizuál a jeho styl je kamerou i střihem pro romantický film až netypický. To mu na kvalitě však neubírá.

 • 70%
  0
  0
  28. 6. 2019

  Film, který vám dá to, co očekáváte, že vám dá. Svůj účel plní na výbornou a i když se zasmějete méně, než by se očekávalo, budete se u filmu zaručeně bavit. Filmů z tohoto prostředí moc není (nebo spíš o žádném nevím :)). Tento však funguje nad míru dobře a řemeslně je zvládnutý dobře.

 • 80%
  0
  0
  28. 6. 2019
  Stážista (2015)

  Film s velmi pozitivní náladou a zároveň i s vážnými a pro život typickými problémy. Naprosto neodolatelná Anne Hathaway a výborný De Niro z tohoto filmu dělají naprosto výjimečnou záležitost, která sedne kde komu a rozhodně vám zlepší náladu.

 • 70%
  0
  0
  28. 6. 2019
  Záměna (1983)

  Eddie Murphy měl vyřídilku větší, než by ten film dokázal snést, a proto je poměrně (zbytečně) krocen. Na výsledku to nijak neubírá, jen film místo vtipných momentů dominuje právě v těch silnějších momentech, což je u komedie trochu škoda a nezvyk. A zbytečně sráží body filmu finále, které by makléřům asi něco řekli, ale mě, jakožto nepolíbenému burzou, se jeví jako zbytečně přeplácané a nijak pochopitelné. Je to ale pouze subjektivní názor, tudíž nemohou soudit jiné, ale u mě to víc, jak za 70% nebude.

 • 80%
  0
  0
  28. 6. 2019

  Film Eddiho Murphyho a díky tomu asi tak boží i po letech. Mohl bych se tu rozplývat nad ukázkovými vtipy, které nestárnou, ale já si raději kouknu na Sexy bombónky, či na vykrádačku Samuel L. Jacksona. :)

 • 80%
  0
  0
  28. 6. 2019

  Dabing street ukázkovým příkladem, že i v Českých končinách jde natočit velmi kvalitně a řemeslně ukázkový seriál, který dokáže konkurovat i světovým seriálům a zároveň má v sobě něco, co jasně definuje českou scénu. Jediná nevýhoda, která může pro někoho být, je postupný vývoj seriálu, který ne každý může čekat a který ne každému sedne. A to postupné zvážnění a větší absence vtipných momentů. Mě naopak tento přístup mile překvapil a díky skvěle napsaným, zahraným zrežírovaným postavám, jenž každá je úplně jiná, jsem si užíval seriál pořád. Zároveň potěší rozdělení témat do samostatných dílů, tudíž každý z nich dostane větší prostor. Bylo by to tak na 70%, ale za ty camea to ještě zvednu.

 • 80%
  1
  0
  17. 6. 2019

  Werichovo Fimfárum jsem četl a viděl jako malý a už si ho nepamatoval tak dobře, abych ho mohl z fleku ohodnotit. Po opětovném zhlédnutí jsem byl sice nadmíru spokojen, ale jediné, co mi utkvělo v paměti, jako pozitivní, bylo Werichovo vyprávění a příběh. Animace byla sice též velmi vydařená, ale postavy mě vzhledem nehorázně děsily, hlavně když kovářová žena byla prý hezká, ale vzhledem to byla nehorázná obluda, jejíž smích děsil ještě dlouho po konci filmu. Dětem bych doporučoval spíš knihu či audioknihu, protože
  vzhled postav by mohl způsobit dlouholeté trauma, což nikdo nechce.

 • 90%
  0
  0
  31. 5. 2019
  Vyjednavač (1998)

  Film, u něhož nevíte, co chválit nejdříve. Je to výborný a precizní scénář? Nebo ještě lepší herecké výkony, zejména Samuela L. Jacksona a Kevina Spaceyho? A takhle bych mohl pokračovat od skvělé režie, až po nápaditý soundtrack. A to jsem ještě nezmínil střih a kamerou, které jsou... :) Zkrátka a dobře, za méně než 90% to fakt nebude.

 • 70%
  1
  0
  24. 5. 2019

  Nehorázně ujetá blbost, která je ale tak blbá, až je vlastně dobrá. Asi bychom se shodli, že sofistikovaný příběh nikdo nečekal a je vlastně až s podivem, jak funguje v rámci možností dobře. Zvraty se dají odhadnout dopředu, ale ač si to mnozí neuvědomí, film má v sobě i pár věcí, které by rozvinuté a propracovanější mohli obstát i v serióznějším filmu. Takhle ale zůstává jen tupější komedie, u které když vypnete mozek a necháte se 90 minut bavit, asi nic nezkazíte. Pro ostatní, co očekávají filozofické myšlenky, ve kterých se odráží styl a chování dnešního světa a poukazuje na nedostatky, které tento svět má, hledejte někde jinde. :)

 • 80%
  1
  0
  19. 5. 2019
  John Wick 3 (2019)

  Výhoda tohoto filmu je, že jde již o třetí pokračování a ti, kterým Wick nebyl po chuti od začátku, do kina stejně nevyrazí a ten zbytek už tam dávno byl. Takže je vlastně zbytečné o čemkoliv hlouběji uvažovat a je jen na vás, do které kategorie patříte. Té druhé film nabídne stejnou porci zábavy, stejně jako předchozí díly.

 • 90%
  0
  0
  8. 5. 2019

  Bylo by naivní se domnívat, že je tento film bezchybnou možností, jak udělat netradiční film. Ale Reitman se vyhýbá snad všemu možnému klišé, jaké známe a nechává diváka na pochybách až do úplného konce. Zároveň se může opřít o naprosto špičkové herce, kteří ze svých rolí ždímají maximum a vy si tak každou svým způsobem oblíbíte. K tomu všemu velmi dynamický střih a výborné dialogy činí z tohoto filmu velice povedenou příjemnou zábavu, která díky své nenucenosti a lehkosti může obstát i v dnešní době.

 • 70%
  1
  0
  4. 5. 2019

  Čekal jsem něco trochu jiného, to nebudu zapírat. Film sám o osobě funguje nad míru dobře, ale pár věcí bych tu přeci jen změnil. V prvé řadě, příběh je přímočaré béčko, ať chce, nebo ne,, ale s tím takový problém nemám a ostatně ani s předvídatelností, kterou film oplivá. Daleko více mi vadily příběhově kličky, které děj zbytečně zdržovaly a místy tak děj trošičku stagnuje. Herci zachraňují prakticky celý film, což je trochu škoda, protože potenciál tu byl na něco velkolepějšího. Zároveň soundtrack je dosti povedený a střih alespoň udržuje rytmus a snaží se zakrýt již dříve zmíněné stagnace. Problém nastává v mírné nelogičnosti, která se celý děj provází, jako útěk z nejstřeženější věznice proběhne až nečekaně snadno a je až zarážející, kde duo vzalo to, co vzalo. A nakonec konec, který by mohl být velkolepým završením, ale místo odpovězení otázek pokládá mnoho dalších a kdyby film končil o 5-10 minut později, vůbec bych nezlobil. Na závěr tedy, že je film poměrně slušně natočený a velice zručně. Zbytek ale kolísá a krom hereckých výkonů nenabízí nic, co by jinde nepředvedli lépe. A pokud si chcete jen odpočnout, tak vás varuji, abyste nezapínali mozek, nevěstí to nic dobrého.

 • 80%
  3
  4
  28. 4. 2019

  Budu se snažit co nejmíň mluvit k příběhu, poněvadž nikomu nechci kazit zážitek. Ale bohužel pár dobrých nápadů zabijí nelogičnosti a krom toho, ani to není tak velkolepé, jak jsem čekal. Infinity War pro mě bylo možná trochu přístupnější a celkově mnohem rychlejší dějově, takže jsem nemusel (a ani nemohl) příliš přemýšlet. Je to ten nevděk druhých dílů a nastavení vysoké laťky, kterou mělo IW větší. A opravdu ne, finále to nezachrání, i když přiznávám, že je splněným snem všech fanoušků a kdyby mi bylo 12, tak tohle by byl film roku. Mě 12 ale není, takže za mě jen tolik.

 • 90%
  0
  0
  27. 4. 2019
  Jak na věc (2002)

  Další film s Grantem na mém seznamu mých oblíbených, romantických oddechových komedií, které si s chutí opět pustím někdy znovu. Krom toho je scénář plný vtipných momentů a minimálně začátek střílí hlášky v kulometném tempu. Ke konci už to začne trošku překračovat žánr, ale naštěstí s citem, takže nemám jak rejpat. Ti Britové to fakt umí a smekám před nimi.

 • 85%
  0
  0
  27. 4. 2019

  Bylo to těsně mezi 80-90% a nakonec volím střední cestu. Ten film je neskutečně poutavý, vizuálně precizně natočený, střihově rytmický a hudebně... Však víte, jak. Hezký kus filmařiny, na který je radost pohledět i poslouchat a který z vás dokáže vytřískat tolik emocí, jako už dlouho nic. Freddie by byl pyšný.

 • 70%
  0
  0
  13. 4. 2019
  Shazam! (2019)

  Takže se mi to vyplatilo. Prakticky žádné očekávání, žádné nároky a žádná snaha hledat překvapení a mám film, který neurazí, funguje dobře a hlavně baví. Zachary Levi se evidentně nehorázně vyblbnul a pokud bude další díl (což asi bude), tak se tomu nijak nebráním. Poctivých 70%

 • 75%
  0
  0
  3. 4. 2019

  Určitě by to chtělo trochu lepší návaznost, protože občas se scény náhodně kupí a sem tam je něco uspěchané. To naštěstí nahrazuje skvělá chemie mezi hlavními herci, zběsilé tempo a výborné akční scény, kterých je požehnané množství. Jako příjemná oddechová podívaná to funguje nad míru dobře, ale při důkladnějším rozboru nedostatky mohou vyjít na povrch a leckdo může být zklamaný. Já naštěstí ne. :)

 • 80%
  0
  0
  30. 3. 2019

  Zahler zase v trochu jiném pomezí žánrů a jak je vidět, tak jeho paleta kreativity se zdá se ještě nevyčerpala. Přesto bych pár výhrad měl a to hlavně v celkové důslednosti, neboť mi pár dějových linek nepřišlo příliš hladce uzavřených a vůbec bych nelitoval dalších pár minut strávených zde, aby se lépe dořešili, nebo nebyli vymazány. Délka je navíc adekvátní a rozhodně bych neškrtl ani jedinou scénu. Herci opět bez chyby a postavy napsané s přehledem. Jen mi přišlo možná trochu zbytečné, že se někdy nevýznamné postavě věnuje trochu více prostoru, než by si zasloužilo. Ale ani tato výtka nemůže nijak narušit skvělý zážitek z filmu a Zahler mě opět dostal. Těším se, kam se vydá příště a doufám, že nebudu muset čekat dlouho.

 • 80%
  0
  0
  30. 3. 2019

  Netflix útočí těmi největšími zbraněmi, které má k dispozici a jeho produkce se posunula do nevídaných výšin. Bezchybní herci, skvělá atmosféra a surovost, která srší v každé scéně. Některým může připadat absence akce jako negativum, ale za mě to filmu spíše prospělo, protože když už na akční scény dojde (a ne jednou), jsou naprosto fantastické a pravděpodobně jedny z nejrealističtějších, jaké jsem ve filmu viděl. Ale díky tomu, že akce nehraje film, si můžete užívat interakci herců a hlavně sledovat jejich vývoj, v rámci příběhu. Netflix už se vymanil ze začátečnické škatulky a dospěl do fáze, kdy jeho filmy mohou s přehledem konkurovat filmové produkci v kině. Dobrá práce.

 • 90%
  2
  0
  10. 3. 2019

  Naprosto dokonalé a důstojné finále. Pokud Jak vycvičit draka mělo nějakou chloubu, tak to bylo právě její dospívání spolu s divákem (a Škyťákem). Protože jestli jestli byl Škyťák v prvním díle ještě malý kluk a ve druhém impulzivnější puberťák, tak ve třetím díle je už opravdový dospělák, který musí opět řešit důležité věci. Zároveň i příběh a zápletka stárne spolu s ním a přestože už tahle série další díly nepotřebuje, kdyby nějaký přeci jen byl, vůbec bych se nezlobil.

 • 90%
  0
  0
  10. 3. 2019

  O trochu dospělejší a osudovější pokračování, které si udržuje laťku zatraceně vysoko a zároveň přináší nový a svěží fakt o dracích, co se o nich netušilo. Stejně dobré, ne-li lepší pokračování a chlouba DreamWorks .

 • 75%
  1
  0
  10. 3. 2019

  Upřímně jsem moc od tohoto filmu nečekal a trailerový marketing mě úplně minul. Navíc po různých zprávách o tom, jak si herečka stěžuje genderově nevyvážené filmy, jsem očekával a tušil jistý průšvih. Naštěstí se tak nestalo a Captain Marvel pro mě byla vcelku chytrá oddechovka, které nechybí pořádné tempo, hlášky, Samuel Jackson, kočka a vcelku zajímavá hrdinka. Proto se nenechte zmást, protože Marvel to znovu dokázal, vymkl se očekáváním a naservíroval nám další zajímavý solo film. PS:Výborný soundtrack, že skoro přemýšlím o poslechu. PPS: Dvě potitulkové scény. První je velmi důležitá pro MCU a zajímavá. Druhá už moc ne, ale je alespoň vtipná.

 • 80%
  0
  0
  10. 3. 2019

  Vizuálně nápadité, příběhově neotřelé a kreativně přehlcené (v dobrém slova smyslu). Spider-Man: Paralelní světy budiž důkazem, že i animované komiksy tu mohou mít místo. Jako nejlepší animák roku by tento film obstál, ale jako nejlepší film roku asi ne. U filmu jsem se sice bavil. Střihově je to pěkně svižné a animačně originální, ale já raději zůstanu při zemi a dávám hezkých 80%. Verdikt: Spider-Man není film, který mnohé dostane po shlédnutí, ale až po pozdějším zamyšlení, protože několik věcí a myšlenek snadno vypustíte či přehlédnete. Ps: Zamrzí nevyužití všech Spider-Manů, kteří jsou trochu zbyteční.

 • 90%
  0
  0
  2. 3. 2019

  Málo který film odolává zubu času, jako právě Francouzská spojka. Film, který trochu redefinoval pohled na tehdejší kriminální práci a který dokázal díky skvělým postavám a atmosféře prodat veškerý příběh, který není nejsofistikovanější, ale je účelově funkční a má spád, tudíž je nuda vyloučena. Kvalitativně prošly akční scény, které jsou i po letech svižné, svěží a hlavně nehorázně napínavé, že by se mohli dnešní filmaři leč čemu přiučit. 90%

 • 80%
  0
  0
  20. 2. 2019

  Pomalu, ale velmi sebejistě vyprávěný film o koloběhu života, plný strastí a těch nejniternějších okamžiků člověka. Vše zabaleno do krásné animace, která je jedna z nejlepších, za posledních pár let. Pro obyčejného diváka nicméně příliš sofistikovaný a zbytečně dlouhý. Proto nadšenci pomalých a artových filmů mají o důvod víc tento film vidět, protože krom hloubky vypráví i příběh poučný a prostě jednoduchý. 80% protože 80 minut je možná trošičku příliš a celkový styl mainstreamovému divákovi asi moc neřekne.

 • 90%
  0
  0
  19. 2. 2019

  Mile rád se vydám proti proudu, neb tento film mi nehorázně sedl. Možná jsem se nechal strhnout nádherným vizuálem nebo atmosférou. Možná jsem potřeboval zase něco drsnějšího a temnějšího, což jsem po právu dostal. Mezi náhrobními kameny je poctivá kriminálka, která Liama Neesona staví do role ostříleného soukromého detektiva Matta, který rozjíždí pozoruhodnou pátračku po únoscích žen, kteří ale unesené neradi vrací živé (a v celku). A to více než poctivou, protože Matt, co se rafinovanosti týče, není zrovna Colombo, nebo Holmes, ale obyčejný chlápek, co sice má za ušima, ale na vše přichází svojí pílí a trpělivostí, nikoliv koloběhem šťastných náhod. Přestřelky jsou surové a realistické a Scott Frank vše drží ve svých režijních a scenáristických mantinelech, aby vše fungovalo. Nevýhoda tohoto filmu tkví převážně ve dvou věcech, první je, že finále už onu rafinovanost obchází a spíše se se štěstím vyřeší samo, další věcí je poměrně zbytečná postava černého chlapce, který je zde spíše do počtu a scény s ním děj zbytečně zdržují. Zbytek ale šlape jak má a Liam si připsal další postavu, za kterou ho budu mít rád. 90% je možná trochu moc, ale jak jsem zmínil na začátku, tak film nehorázně sedl.

 • 75%
  0
  0
  16. 2. 2019

  Bude-li někdo hledat v tomto filmu něco sofistikovanějšího, nebo se pokoušet o objektivitu, tak se dostane do slepé uličky bez návratu. Jenže je to právě ona kýčovitost, která je prezentována bez jakékoliv nenucenosti a díky tomu působí lehce a přirozeně. Proto se tak můžete nechat unášet rychlým dějem a pohltit skvělou hudbou a rytmem hlavních hrdinů, kteří jsou svůdní a osobití v každém záběru. Jednoduchý, ale funkční film, který po 90 minut baví a nenudí.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalsi posledni
Sdílet tuto stránku: 

Poslední aktivita

Sdílet tuto stránku:

Partneři: