JosefTomas
Komentáře

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalsi posledni
 • 80%
  0
  0
  14. 9. 2019

  Zajímavá paleta příběhů, které se v rukou tvůrců stávají velice pestrou a originální zábavou, neboť každý díl svým pojetím, nápadem, i stylem animace vypráví úplně jiný příběh. Rozhodně je zajímavé sledovat, jak se každý tvůrce s danou látkou popasoval jinak, ale jak už to tak bývá, tak ne všechny epizody jsou dobré, jako jiné. Rozhodně to ale není nic, co by se nedalo skousnout, ostatně 10 minut vydrží každý, no ne? Byl to zajímavý experiment, který vyšel, a proto mám trochu strach, kam se vydají tvůrci příště, protože dle mého řekli vše podstatné a nejde říct už víc.

 • 90%
  0
  0
  8. 9. 2019

  Neskutečně precizně budovaná psychologie, která zachází čím dál víc do nefalšovaného extrému, až vyvrcholí v jednom z nejzajímavějších konců vůbec. Režijně a scenáristicky jde o vydařenou práci, které nesráží nohy ani ne moc kvalitní herci. Zajímavý nápad uchopení teorie chaosu, jenž neustálým gradováním přinutí diváka být maximálně pozorným a ani na chvíli od toho neopustit. Dobrá práce.

 • 75%
  1
  0
  5. 9. 2019

  První To bylo velkým zjevením a velmi vydařenou žánrovkou, která dokázala strhnout perfektní atmosférou 80. let a partou mladých herců. Druhý díl už tenhle atmosférický efekt poztrácí, ale dokáže to nahradit velmi chytrými snovými útoky Pennywise, které jsou velmi originální a pokaždé úplně jiné. Problém nastává v samotné struktuře, neboť je postav až moc a film se chce zavděčit všem, což stopáž nejednou lehce natáhne. Naštěstí si toho je Muschietti vědom a servíruje jednu vizuální bombu za druhou, takže o nudu rozhodně nouze není. Jen už to nepůsobí tak svěžím dojmem, jako díl první, ale rozhodně nejde o nic, co by působilo křečovitě a dlouze (těch 169 minut uletí jako balónek :) ). PS: 5 % za výborné odkazy.

 • 100%
  0
  0
  28. 8. 2019

  Možná až příliš nadhodnocuji tento film, ale jakožto nezaujatý divák mohu jednotlivé kvality potvrdit a to zejména za výborné ústřední herce a fantastický střih, doprovázený nádhernými záběry. Ani minutu jsem se nenudil, což o takovéto epopeji je vzácnost říct. Jen bych byl osobně zvědavý na původní verzi, těch šest původních hodin bych sice protrpěl, ale tu 3 hodinovou bych si klidně dal, určitě bylo co vyprávět.

 • 80%
  0
  0
  27. 8. 2019
  Rocketman (2019)

  Přestylizované a přitom vůbec nerušivé. Fletcher jasně dokazuje, že vizuál má zmáknutý, stejně jako jednotlivé prolínání scén. Díky tomu lze sledovat "životopis" ve velmi zajímavých stylizacích a doprovázené hudbou Eltona Johna. Tento muzikálový styl má něco do sebe, ale nemusí sednout úplně každému. Mně se film tedy hodně líbil a rád se ho dám někdy znovu. PS: Výborné české titulky Petra Putny, který písně i krásně přebásnil a zrýmoval, takže je to i hezké počteníčko. :D

 • 90%
  2
  0
  23. 8. 2019

  Mé obavy se rozplynuli po úvodních titulcích. Tarantino je tímto filmem opět na vrcholu svých sil a servíruje vizuální bombu, která má nejlépe napsané postavy za celou dobru kariéry (Brad Pitt nebyl nikdy víc cool). Pokud máte filmová 70. léta v malíku, čekají na vás velmi hezké odkazy na tehdejší dobu, včetně pár cameo rolí, které vám vykouzlí úsměv na tváři. Ten zbytek ale i tak dostane velmi dobrý film, kde se prohlubuje vztah hlavních hrdinů a finální katarze je jen třešničkou na dortu. Tarantino prostě umí a ti, co mu nevěřili, byli velmi skeptičtí.

 • 100%
  0
  0
  19. 8. 2019

  Dostal jsem ten samý pocit, co jsem měl před skoro 10 lety. Pixar mě měl v hrsti a dal mi to, co jsem ani nedoufal, že mohu dostat. Pocit malého kluka, kterému očka září blahem. Bál jsem se opravdu zbytečně a Pixar je tímto filmem králem všech animáků. Pokud by se mělo točit další pokračování a bude s ním zacházeno s takovou pílí, jako v tomto případě, nebudu mít sebemenší problém s pětkou. A zřejmě za mě mluví ten malý kluk v mém nitru, u kterého jsem nedoufal, že ho opět uvidím, ale méně jak 100% dát nemohu. Už jen pro ten pocit, být zase malým.

 • 80%
  0
  0
  18. 8. 2019

  Líbí se mi, že se tvůrci původní Loupeží nechali pouze inspirovat a zbytek se stal jakousi variací Dannyho parťáků, což s velmi dobrým hereckým obsazením dělá z filmu velmi vydařenou jízdu, která neztrácí vůbec na tempu a loupež bere svým naplánováním dech. Jako remake to rád akceptuji, protože film přidává mnoho jiných věcí a je radost na něj pohledět.

 • 80%
  0
  0
  18. 8. 2019
  Dva v tom (1995)

  Velmi nenáročná komedie, která pravidelně dávkuje vtipy a pravdivá moudra, takže jste neustále ve střehu. Jenže finále to absolutně zbourá a během několika minut dostáváte jeden vtip za druhým, že se prakticky nemůžete přestat smát. Velmi milé překvapení, které nejen splnilo očekávání, ale zároveň dokázalo přinést něco víc.

 • 85%
  0
  0
  17. 8. 2019

  Saw mě mile překvapil už jen tím, že se nejednalo čistě o horor, ale i velmi vydařenou kriminálku, které odkrývání stop jde stejně dobře, jako diváka co chvíli překvapovat. Je mi až líto, že jsem se tomuto filmu vyhýbal, ale alespoň mohu říct, že i po letech obstojí proti dnešním hororům. Dokonalé to samozřejmě není a konec umí jak překvapit, tak i nechat pár nezodpovězených otázek (na které samozřejmě existuje dost spekulací). Je to někde mezi tím zábavným a geniálním, tudíž 85% je podle mě ideální.

 • 80%
  0
  0
  15. 8. 2019
  Rain Man (1988)

  Prosté, leč pravdivé. 130 minut užívání si skvělých postav a jejich sebepoznání, které ani na chvíli nenudí a Hoffman si s přehledem krade každou scénu pro sebe. Nádherný film, který by byl hřích opomíjet.

 • 80%
  1
  0
  25. 7. 2019

  Překvapení roku, které by mohl hravě konkurovat letošním hitům. Bohužel přes mizerně zvládnutý marketing a hlavně divácký nezájem, si tento klenot užijí jen ti nejvěrnější. Problém nicméně tkví v tom, že příběh je velmi prázdný a 122 minutový film to v některých věcech brzdí. Naštěstí Rozdriguez v sobě chytil další dech a i prostý příběh servíruje neskutečně nadupaně a energicky, že se nudit nebudete. V akčních scénách si je jistý, jako nikdy a vám se při některých pasáží vybaví upgradované Depserado. Příběhově to (Bacha pidi spoiler) ale skončilo v půli cesty a to hlavně kvůli otevřenému konci (který bude otevřený na furt, protože pokračování kvůli tržbám asi neuvidíme) se z toho stává jen malý díl skládačky. Vůbec bych se nezlobil, kdyby po Avatarovi Cameron zaštítil pokračování Ality, ten svět byl zajímavý a opětovné navštívení bych mile rád uvítal.

 • 75%
  1
  0
  23. 7. 2019
  Yesterday (2019)

  Velmi příjemný film, který nesází ani tak na songy od Beatles, jako spíš na neuvěřitelnou zápletku, která funguje dobře, ale v některých ohledech by nebylo marné jí trochu více "vytěžit". Herecky je to ale úžasné, scénář je v rámci možností funkční a ve většině momentů i předvídatelný, což mu ale dává výhodu párkrát překvapit. Boyle opět předvádí áčkovou režii a hlavní postavy se vám ihned zaryjí pod kůži, přičemž Jackovi (Himesh Patel) přejete úspěch (jakýkoliv) a do Lily James se okamžitě zamilujete. Pokud vám tedy vyhovuje trochu střelená zápletka a máte rádi romantické komedie, tak Yesterday můžete s klidem vidět.

 • 90%
  1
  0
  23. 7. 2019
  Slídil (2014)

  Takto přesvědčivý herecký výkon jsem už dlouho neviděl. Jake Gyllenhaal si roli užívá každou vteřinu a jeho chladný pohled, či jeho smích, působí jak nabroušený nůž, co vás bodá do zad. Příběh je dost jednoznačný a žádné komplikace v něm nehledat, což je možná dobře, protože potom už můžete sledovat vynikající herecké výkony. Vizuálně to revoluční není (světla jsou občas až moc jednoduchá), ale co se akčnějších pasáží týče, má to neskutečný drive a preciznost, což nikdy neškodí. Celkově na mě film působil skvělým dojmem, přičemž finále patří k tomu nejlepšímu z celého filmu a má vše, co si správný divák přeje vidět.

 • 80%
  0
  0
  18. 7. 2019
  Cobra Kai (2018)

  S1:
  Na Cobra Kai jsem byl zvědavý, neboť mi internet dal pár zajímavých soubojů a já se už nemohl dočkat, až to všechno uvidím zakomponované do nějakého příběhu. Bohužel se stalo to, co jsem sice trochu očekával, ale bál se připustit. Cobra Kai není seriál o boji, ale o bojovnících, což rozhodně není na škodu, ale bylo by dobré, kdyby se trochu ujasnili strany. Neříkám, že bych chtěl vidět ploché charaktery, ale neustále přebíhání mezi stranami není zrovna dvakrát příjemné, neboť celý seriál prakticky nevíte, komu máte fandit. Nehledě na to, že postavy mění své charaktery téměř lusknutím prstu. Navíc hlavní postavy (Lawrence a LaRussou) mají své výkyvy a někdy fandíte tomu, jen aby si to u vás pokazil a vy přešli k tomu druhému a naopak. Toto neustále přebíhání mezi stranami je vážně k vzteku a souboje, na které se tolik lákalo, tu jsou jen pouhým mžikem a občas je vidět, že to některým hercům moc nekope. Co se dalších postav týče, tak jejich jednání je vcelku pochopitelné, ale dost zbrklé a impulzivní, za což může i krátká stopáž, neboť vybudovat nějaké postavy na tak malém prostranství je celkem obtížné. I přes toto zklamání mě seriál bavil a nemohu se dočkat druhé série. Jen doufám, že se tyto neduhy nebudou opakovat, byla by to škoda. 75%

  S2:
  Prakticky vše, co jsem vyčítal první sérii bylo napraveno. Motivace postav jsou pevně dané, ale na rozdíl od první série je jejich změna stran trochu klidnější a důkladnější, za což palec nahoru. Bitek také přibylo a jsou servírovány v poměrně rychlejším tempu (první se odehraje hned na začátku). Jak to tak bývá, tak i tato série není bezchybná a někdo může namítat, že přílišné budování postav je naškodu a brzdí to jinak dobře vystavěný děj. To je možná pravda, ale já jsem si postavy náramně užíval a tato stagnace mi spíše vyhovovala. Bitky také prošli razantním vylepšením, takže je i na co koukat. Jediné, co trochu hapruje, jsou sem tam pubertální starosti (ale chápu, že se tu cílilo hlavně na puberťáky, kteří u Youtube sedí denně) a hlavně finále, které sice nemůže být lepší a osudovější, ale oproti zbytku je tam jaksi až moc vyhrocené. Dle mého je druhá série o chlup lepší, než ta první. I přes to mírné zaškobrtnutí na konci s finále nemohu zapřít, že jsem se náležitě bavil a s napětím očekávám třetí sérii. Kdo by to do té Cobra Kai řekl. 85%

 • 90%
  0
  0
  16. 7. 2019

  Až nepříjemně pravdivý příběh, ze kterého mrazí čím dál tím víc. Brilantní práce, která by nějakým tím oceněním mohla být ohodnocena. Tak či tak, zůstává velmi zajímavý pohled na nahlíženou situaci a po konci vás nechá na pochybách, až si řeknete,v jakém světě to vlastně žijeme. Dobrá práce.

 • 70%
  1
  0
  8. 7. 2019

  Kvalitu filmu se naštěstí podařilo udržet, za což může velmi štědrý rozpočet (170 mega). Samotný příběh krapet kolísá, ale je v rámci možností funkční. Motivace hlavního záporáka sice mohla být propracovanější, ale není to nic, co by se nedalo skousnout. Samotný výlet je navíc trochu mimo a funguje jen jako, jaké si slepení souvislostí dohromady. Samotná Praha ve filmu je (déle, než se čekalo), ale není nijak důležitá a to, co se v ní odehraje, se mohlo odehrát jinde. Vyloženě nejzajímavější je hledání easter eggů, které opravdu jsou zajímavé. Samotný film na působí možná trochu lepším dojmem, než první díl, ale i tak by to mohlo být trochu lepší, ale jako letní oddechová komedie to funguje celkem dobře. PS: Potitulkové scény (jsou 2 mimochodem) jsou konečně dobré, zajímavé a hlavně mají konečně na něco vliv a nejsou jen tím - "Hahaha, vy jste tu jak ko*koti čekali na potitulkovou scénu, tak tady máte, jak kočka vyplivne teserakt, haha", ale mají opravdu nějaký reálný dopad, za což palec nahoru.

 • 75%
  0
  0
  28. 6. 2019

  Velmi svižně natočená komedie, s velice nádhernou Milou Kunis a celkem obstojným Timberlakem. Díky délce navíc film nenudí a má dost nápadů, aby se od ostatních romantických filmů odlišil. Gluck sází převážně na vizuál a jeho styl je kamerou i střihem pro romantický film až netypický. To mu na kvalitě však neubírá.

 • 70%
  0
  0
  28. 6. 2019

  Film, který vám dá to, co očekáváte, že vám dá. Svůj účel plní na výbornou a i když se zasmějete méně, než by se očekávalo, budete se u filmu zaručeně bavit. Filmů z tohoto prostředí moc není (nebo spíš o žádném nevím :)). Tento však funguje nad míru dobře a řemeslně je zvládnutý dobře.

 • 80%
  0
  0
  28. 6. 2019
  Stážista (2015)

  Film s velmi pozitivní náladou a zároveň i s vážnými a pro život typickými problémy. Naprosto neodolatelná Anne Hathaway a výborný De Niro z tohoto filmu dělají naprosto výjimečnou záležitost, která sedne kde komu a rozhodně vám zlepší náladu.

 • 70%
  0
  0
  28. 6. 2019
  Záměna (1983)

  Eddie Murphy měl vyřídilku větší, než by ten film dokázal snést, a proto je poměrně (zbytečně) krocen. Na výsledku to nijak neubírá, jen film místo vtipných momentů dominuje právě v těch silnějších momentech, což je u komedie trochu škoda a nezvyk. A zbytečně sráží body filmu finále, které by makléřům asi něco řekli, ale mě, jakožto nepolíbenému burzou, se jeví jako zbytečně přeplácané a nijak pochopitelné. Je to ale pouze subjektivní názor, tudíž nemohou soudit jiné, ale u mě to víc, jak za 70% nebude.

 • 80%
  0
  0
  28. 6. 2019

  Film Eddiho Murphyho a díky tomu asi tak boží i po letech. Mohl bych se tu rozplývat nad ukázkovými vtipy, které nestárnou, ale já si raději kouknu na Sexy bombónky, či na vykrádačku Samuel L. Jacksona. :)

 • 80%
  0
  0
  28. 6. 2019

  Dabing street ukázkovým příkladem, že i v Českých končinách jde natočit velmi kvalitně a řemeslně ukázkový seriál, který dokáže konkurovat i světovým seriálům a zároveň má v sobě něco, co jasně definuje českou scénu. Jediná nevýhoda, která může pro někoho být, je postupný vývoj seriálu, který ne každý může čekat a který ne každému sedne. A to postupné zvážnění a větší absence vtipných momentů. Mě naopak tento přístup mile překvapil a díky skvěle napsaným, zahraným zrežírovaným postavám, jenž každá je úplně jiná, jsem si užíval seriál pořád. Zároveň potěší rozdělení témat do samostatných dílů, tudíž každý z nich dostane větší prostor. Bylo by to tak na 70%, ale za ty camea to ještě zvednu.

 • 80%
  1
  0
  17. 6. 2019

  Werichovo Fimfárum jsem četl a viděl jako malý a už si ho nepamatoval tak dobře, abych ho mohl z fleku ohodnotit. Po opětovném zhlédnutí jsem byl sice nadmíru spokojen, ale jediné, co mi utkvělo v paměti, jako pozitivní, bylo Werichovo vyprávění a příběh. Animace byla sice též velmi vydařená, ale postavy mě vzhledem nehorázně děsily, hlavně když kovářová žena byla prý hezká, ale vzhledem to byla nehorázná obluda, jejíž smích děsil ještě dlouho po konci filmu. Dětem bych doporučoval spíš knihu či audioknihu, protože
  vzhled postav by mohl způsobit dlouholeté trauma, což nikdo nechce.

 • 90%
  0
  0
  31. 5. 2019
  Vyjednavač (1998)

  Film, u něhož nevíte, co chválit nejdříve. Je to výborný a precizní scénář? Nebo ještě lepší herecké výkony, zejména Samuela L. Jacksona a Kevina Spaceyho? A takhle bych mohl pokračovat od skvělé režie, až po nápaditý soundtrack. A to jsem ještě nezmínil střih a kamerou, které jsou... :) Zkrátka a dobře, za méně než 90% to fakt nebude.

 • 70%
  1
  0
  24. 5. 2019

  Nehorázně ujetá blbost, která je ale tak blbá, až je vlastně dobrá. Asi bychom se shodli, že sofistikovaný příběh nikdo nečekal a je vlastně až s podivem, jak funguje v rámci možností dobře. Zvraty se dají odhadnout dopředu, ale ač si to mnozí neuvědomí, film má v sobě i pár věcí, které by rozvinuté a propracovanější mohli obstát i v serióznějším filmu. Takhle ale zůstává jen tupější komedie, u které když vypnete mozek a necháte se 90 minut bavit, asi nic nezkazíte. Pro ostatní, co očekávají filozofické myšlenky, ve kterých se odráží styl a chování dnešního světa a poukazuje na nedostatky, které tento svět má, hledejte někde jinde. :)

 • 80%
  1
  0
  19. 5. 2019
  John Wick 3 (2019)

  Výhoda tohoto filmu je, že jde již o třetí pokračování a ti, kterým Wick nebyl po chuti od začátku, do kina stejně nevyrazí a ten zbytek už tam dávno byl. Takže je vlastně zbytečné o čemkoliv hlouběji uvažovat a je jen na vás, do které kategorie patříte. Té druhé film nabídne stejnou porci zábavy, stejně jako předchozí díly.

 • 90%
  0
  0
  8. 5. 2019

  Bylo by naivní se domnívat, že je tento film bezchybnou možností, jak udělat netradiční film. Ale Reitman se vyhýbá snad všemu možnému klišé, jaké známe a nechává diváka na pochybách až do úplného konce. Zároveň se může opřít o naprosto špičkové herce, kteří ze svých rolí ždímají maximum a vy si tak každou svým způsobem oblíbíte. K tomu všemu velmi dynamický střih a výborné dialogy činí z tohoto filmu velice povedenou příjemnou zábavu, která díky své nenucenosti a lehkosti může obstát i v dnešní době.

 • 70%
  1
  0
  4. 5. 2019

  Čekal jsem něco trochu jiného, to nebudu zapírat. Film sám o osobě funguje nad míru dobře, ale pár věcí bych tu přeci jen změnil. V prvé řadě, příběh je přímočaré béčko, ať chce, nebo ne,, ale s tím takový problém nemám a ostatně ani s předvídatelností, kterou film oplivá. Daleko více mi vadily příběhově kličky, které děj zbytečně zdržovaly a místy tak děj trošičku stagnuje. Herci zachraňují prakticky celý film, což je trochu škoda, protože potenciál tu byl na něco velkolepějšího. Zároveň soundtrack je dosti povedený a střih alespoň udržuje rytmus a snaží se zakrýt již dříve zmíněné stagnace. Problém nastává v mírné nelogičnosti, která se celý děj provází, jako útěk z nejstřeženější věznice proběhne až nečekaně snadno a je až zarážející, kde duo vzalo to, co vzalo. A nakonec konec, který by mohl být velkolepým završením, ale místo odpovězení otázek pokládá mnoho dalších a kdyby film končil o 5-10 minut později, vůbec bych nezlobil. Na závěr tedy, že je film poměrně slušně natočený a velice zručně. Zbytek ale kolísá a krom hereckých výkonů nenabízí nic, co by jinde nepředvedli lépe. A pokud si chcete jen odpočnout, tak vás varuji, abyste nezapínali mozek, nevěstí to nic dobrého.

 • 80%
  3
  4
  28. 4. 2019

  Budu se snažit co nejmíň mluvit k příběhu, poněvadž nikomu nechci kazit zážitek. Ale bohužel pár dobrých nápadů zabijí nelogičnosti a krom toho, ani to není tak velkolepé, jak jsem čekal. Infinity War pro mě bylo možná trochu přístupnější a celkově mnohem rychlejší dějově, takže jsem nemusel (a ani nemohl) příliš přemýšlet. Je to ten nevděk druhých dílů a nastavení vysoké laťky, kterou mělo IW větší. A opravdu ne, finále to nezachrání, i když přiznávám, že je splněným snem všech fanoušků a kdyby mi bylo 12, tak tohle by byl film roku. Mě 12 ale není, takže za mě jen tolik.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalsi posledni

OMůj oblíbený uživatel

2 ×
Sdílet tuto stránku: 

Poslední aktivita

Sdílet tuto stránku:

Partneři: