JosefTomas
Komentáře

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalsi posledni
 • 55%
  0
  0
  18. 4. 2018
  Big Train (2002)

  Problém Velkovlaku je, že jeho specifický humor si nemusí oblíbit každý a záleží jen a jen na něm, jak jednotlivé skeče dokáže přijmout. Proto jen 55%. Některé scénky jsou výborné, ale jiné naopak až smutně trapné a některé jejich opakování i dost kazí význam (viz soutěž v zírání, na poprvé dobré, poté už trapné)

 • 70%
  0
  0
  17. 4. 2018

  Perfektní zakončení, které vyniká hlavně skvělým střihem, režií a soundtrackem. Není to nejlepší díl, ale ani nejhorší. Má pár trefných momentů a působí velmi živě. Jednička ale nastolila laťku zatraceně vysoko a ani dojemné finále to nedokáže nahradit.

 • 100%
  0
  0
  14. 4. 2018
  Casino (1995)

  Scoresese to zkrátka umí s mafiány a De Niro a Pesci nejsou výjimkou. Zde naopak potvrzují, že tohle trio je poklad mafiánských filmů a vždycky bude. Proto je toto hodnocení zasloužené, protože jsem se ani chvíli nenudil a všechno bylo tak dobré, jak být mělo. Plný počet.

 • 90%
  0
  0
  6. 4. 2018
  Frajer Luke (1967)

  Naprosto perfektně zvládnuté a ukázka, že se dá i s málem udělat velký film. Není to bez chyby, možná se v druhé půlce změní úplně význam a celková struktura, ale to nic nemění na tom, že to Newman dokázal a frajer Luke je jeho nejzajímavější role, se kterou se dají prožít veselé i smutné chvíle.

 • 100%
  0
  0
  1. 4. 2018

  Seriál má jednu zásadní vlastnost, která může mít jak pozitivní, tak i negativní dopad na hodnocení. Tím je rozdělení epizod, nebo-li, že každá obsahuje samostatný příběh. Jde tedy pouze o to, jak vás daná epizoda osloví. Z mého hodnocení tudíž patrné, že já jsem se chytil ihned a až do konce jsem hltal, co si na mě tvůrci připravili. Proto je hodnocení možná trochu zavádějící, protože zde by nebylo od věci, hodnotit každou epizodu zvlášť, což ale vůbec nevadí, protože zatím jsem byl spokojen všude.

 • 90%
  0
  0
  30. 3. 2018
  A Way Out (2018)

  Neskutečný zážitek, který si pořádně užijete hlavně s kamarádem, kterého důvěrně znáte a můžete se na něj spolehnout. Hra má neskutečně skvělý příběh, který sice má pár klišé momentů, ale naštěstí uhání takovým tempem, že je až nemožné si jich povšimnout. Nebýt té trochu zbytečné a frustrující akční pasáže na konci, tak dávám plný počet.

 • 75%
  1
  0
  24. 3. 2018

  Ze začátku jsem se k tomu moc neměl, přeci jen, druhý díl byl mírnějším zklamáním a ke třetímu jsem byl trochu skeptický. Jenže se do režijního sedla vrátila Sharon Maguire, která podle mě jako jediná rozumí Bridget a jejímu světu. Casting je též stejný, až na novou tvář Patricka Dempseyho, který je náhradou Hugha Granta. Nehraje špatně, jen (což je čistě individuální) role Hugha byla o poznání lepší. Naštěstí Coli Firth je zpět a Renée Zelweeger též, která se od posledního dílu vizáží změnila a rozhodně k lepšímu. Hlášky se vrátili a v tak kulometném tempu, že si ani nestačíte utírat slzy. A vše skvěle zakončuje finále, které (minimálně některé ženy) dojme. Ač na všechnu tuto chválu musím dát filmu méně, než jedničce. Je to lepší než dvojka, ale jednička je jen a jen jedna.

 • 65%
  1
  0
  24. 3. 2018

  Celkem škoda, že se nepodařilo udržet stejnou kvalitu, i když k tomu nechybělo moc. Jen v tom trochu koluje slabší scénář a daleko méně hlášek a vtipných scén (jakmile ale některé přijdou, jsou dobré). Naštěstí herecké obsazení zůstalo nepozměněno a vy se tak máte kde chytit. Jen to je v půli cesty k dokonalosti prvního dílu.

 • 80%
  1
  0
  24. 3. 2018

  Výhoda tohoto filmu je v tom, že přesto je natočen výhradně pro ženy, tak i muži se u něj dokáží skvěle pobavit. Jen trochu jinak, než by ženy čekaly. :D Ten film má ale všechno, co mít má, pořádnou dávku humoru, bezchybný casting a i celkem přijatelnou stopáž, díky které se nebudete nudit.

 • 85%
  3
  0
  20. 3. 2018

  Každý si musí přiznat, že chtít po prvních dvou (takřka dokonalých) filmech udržet kvalitu takto vysoko, je v hranici skoro nemožné. Naštěstí to tvůrci věděli a stejně jako ve dvojce, i zde se rozhodli udělat ho zase trochu jinak a sešel se opět vynikající tým, kterému nešlo ani tak o tu serioznost a osudovost, jako nastolil druhý díl, ale vytvořit zábavný film a to se mu povedlo. Proto je trojka skvělým pokračováním, kde hlášky i akce odsýpá a je to nehorázná sranda.

 • 70%
  3
  0
  15. 3. 2018

  Ne moc typický romantický film, který se dívá na lásku z jiného hlediska a rozhodně ne špatně. Jen by to příště chtělo trochu vychytanější scénář, který sice není špatný, ale potřeboval by trochu víc es v rukávu. Naštěstí má film dobré tempo a skvělé hlavní herce, tudíž se nudit nebudete.

 • 70%
  3
  0
  14. 3. 2018

  Zajímavě postavený romantický film, kterému nechybí i solidní dávka humoru a dramatu, aby se vyškrábal ze snesitelného průměru. Film má neskutečné tempo a skvělý casting, tudíž je na co koukat i poslouchat. Příjemná oddechová záležitost, kterou si dám s chutí znovu.

 • 80%
  4
  0
  14. 3. 2018
  Blade 2 (2002)

  Dvojka to měla nevděčné už od začátku. Trumfnout jedničku je prakticky nemožné a ani Goyer nedokázal vymyslet něco lepšího. Naštěstí to del Toro pochopil a díry scénáře zabalil do filmové zábavy, kde se nešetří akcí. To byl možná i problém, protože finále (mě připadá, že začalo někdo od půlky) je po tolika minutách pak trochu nudné a finále jedničky se samozřejmě nepodařilo překonat. Ale jako příjemné akční béčko to funguje, tak proč ne.

 • 90%
  4
  0
  14. 3. 2018
  Blade (1998)

  Akční inferno, které dokáže pobavit neutuchajícím tempem a skvělým hláškám. Snipes jako Blade je přesně tím pravým mixem neznámého a lidského hrdiny. Jen zamrzí kvalita triků, které dnes už čas dost zničil. To naštěstí nahrazuje finále, kde jsou scény naprosto čitelné i zábavné.

 • 70%
  3
  0
  13. 3. 2018

  Zajímavá romantická komedie, u které potěší převážně skvělý casting a svěží režie. Ostatní bohužel kolísá, jako scénář a jeho vtipy. Ty jsou občas dost trapné, ale některé opravdu trefné. Hlavní aktéři jsou přímo božští a chemie funguje prakticky okamžitě. Pokud tedy hledáte něco, u čeho vypnete trochu mozek, tak tohle je přesně ono.

 • 90%
  4
  0
  13. 3. 2018
  Fargo (1996)

  Kriminálka, která se zabývá hrubším tématem, ale naštěstí nechybí občasný humor pro odlehčení. Coenovi dokázali opět krásně vytvořit jejich skvělý svět s výbornými dialogy (Minimálně slovo Yeah bere nový význam), Deakins to navíc prezentuje nádhernými zasněženými záběry a díky skvělému střihu si nádherně člověk užije i skvostné herecké výkony.

 • 70%
  0
  0
  12. 3. 2018
  Kajínek (2010)

  Kajínka bych nebral, jako plnohodnotné dílo, ale spíše takový experiment, co se dá všechno vytvořit v našem státečku. Proto tu jsou pasáže, které působí zapamatovatelně, ale zbytek filmu kolísá. Jenže kamera se snaží přiblížit té americké, stejně jako styl vyprávění a akce. Ta sice není špatná, ale jisté mezery jsou vidět. Opravdu potěší hudba Noida Bárty, který podtrhl atmosféru celého filmu, což neplatí o zahraničních hercích, ti jsou tady snad omylem a výsledné předabování je jasně vidět. Hlavní hrdina je i více méně neupovídaný, pokerface badass, ale absolutně mu chybí hloubka. Film ale kolísá v tempu, kdy jindy se jede jako o život, a jindy se scény přetrpí. Zejména nelogicky vložená scéna ze začátku, kdy to vypadá, jakoby Tony Scott ukázal našim filmařům, jak se to dělá a po zbytek filmu už to nikdy nevidíme. Celkově to není špatné, ale mezery jsou vidět.

 • 85%
  1
  0
  12. 3. 2018
  Wind River (2017)

  Taylor Sheridan se rozhodl, že si zrežíruje vlastní scénář a poměrně dobře. Atmosféra je vykreslena do nejmenšího detailu a dokáže zakrýt ten fakt, že chvílemi dialogy působí delší, než by skutečně měli. To by tu ale nesměl chybět Jeremy Renner, který dokazuje, že i on je pan herec a budete mu věřit každé slovo.

 • 70%
  0
  0
  11. 3. 2018

  Filmu nepřeje moc velká délka, protože by šel odvyprávět v klidu v kratším čase. Naštěstí Diaz i Stiller jsou super a scénář má dobré fóry, že je až obtížné se nudit. Občasnou vadou může pro někoho být trochu slabší příběh, ale je naštěstí funkční, tudíž se to dá zvládnout.

 • 80%
  1
  0
  11. 3. 2018

  Dům u jezera není film, u kterého se příjemně odreagujete a vypnete mozek. Pro tento typ lidí film není, ale pokud vám nevadí se trochu zamyslet u nějakého filmu, tak budete nadmíru spokojení. Reeves/Bullock výborně hrají a jejich chemie funguje naprosto výborně a věříte jim každé slovo. (Což je na fantasy vzácnost).

 • 50%
  0
  0
  9. 3. 2018

  Není to dokonalé, ale ani ne špatné. Ucházející průměr, některé vtipy jsou až trapně vtipné, než aby byli opravdu vtipné, ale pokud jde o odkazy Kmotra nebo Čelistí jsou vítané a zábavné. Někteří herci jsou tady buďto omylem, nebo rovnou zbyteční, třeba Harvey Keitel. Poslední díl neurazí, ale jen mírně zklame.

 • 85%
  0
  0
  9. 3. 2018

  Po nedotažené (a chvílemi nudné) jedničce, konečně přichází díl, kde je vše napraveno. Potěší jak nové postavy, tak i zásoba vtipů, které konečně správně fungují a udržují tempo. Roach za čtyři roky zbystřil a dohnal si vzdělání, protože po obyčejné jedničce předvedl něco nezapomenutelného.

 • 60%
  0
  0
  4. 3. 2018

  Film s tolika dobrými a zajímavými vtipy, že je až škoda, že nebylo v síle režiséra je dotáhnout do perfektního závěru. Celý film spíš působí jako hororová vize každého chlapa, který se má seznámit s rodiči. Jen je škoda, že než k smíchu, vám je Stillera líto. Škoda, že film, který měl obrovský potenciál, se utopil v nudné režii a naprosto nezvládnutí komedie.

 • 35%
  0
  0
  1. 3. 2018
  Máj (2008)

  Paradoxně to hodnotím až po Kytice, přestože jsem Máj viděl dříve. Nebudu tu Brabce shazovat za to, že nerespektuje předlohu a kat je zároveň vypravěč celého příběhu. Začnu tedy tím nejlepším a tím je (jak bývá u Brabcových filmů zvykem) kamera. Na jakémkoliv filmu a i zde je vidět, jaké profesi Brabec kraluje a rozumí, jako nikdo. Střih trochu kontroloval a už to není jen skákání sem a tam. A po srovnání s Kyticí se Brabec naučil lépe režírovat. Není to dokonalé, ale jistý pokrok je patrný. Ovšem absolutně nezajímavý děj, okořeněný o Brabcovi nápady, bohužel není žádné terno a vydržet u filmu celou dobu, je vyloženě umění. Brabec by měl zkusit jinou vodu, než je adaptace balad a básní. PS: Co naopak musím pochválit, je ústřední motiv soundtracku, prostý, ale melodický.

 • 70%
  0
  0
  1. 3. 2018
  Kytice (2000)

  Tomuhle filmu jsem se vyhýbal, jak jen to šlo, protože po zkušenosti s filmem Máj jsem Brabcovi nevěřil. Nakonec jsem ale neodolal pokušení a film si pustil. První, co vás trkne jako první je kamera, o tu se Brabec postaral sám a nemám tu prakticky nic vyčítat, každá scéna obsahuje vždy dominující barvu, která podtrhuje styl a charakterizuje každou baladu. Ovšem dobře natočené scény shazuje trochu krkolomný střih, který má někdy zajímavou strukturu, někdy přímo amatérskou. Nemluvně o tom, že Brabec nebyl v té době tak dobrý režisér, tudíž některé vedení herců dost zabolí, zvláště když si je vybavíte v jiných filmech. Další věcí je hudba, u té nemám výhrady až na jednu povídku, která byla hudebně odlišná, v tom horším slova smyslu a chvílemi tak vypadá jak soundtrack z nějakého akční špionážního filmu. Brabec měl ovšem dost nevýhodnou pozici hned od začátku, udělat adaptaci knihy balad, kde dialogy tvoří verše a ty se dost často špatně přenáší na filmové plátno. Celkově to ale není špatné, ale celek sráží hlavně Brabcova nezkušenost s režírováním a bohužel se to podepsalo na celkovém výsledku filmu.

 • 90%
  0
  0
  24. 2. 2018

  Jakož to velký fanoušek Stephena Kinga, jsem sáhl po adaptaci, jejíž předlohu jsem nečetl. A Misery byla jasnou volbou, které jsem od první minuty ani chvíli nelitoval. Reiner přenesl Kingovo poselství a hrůzu na filmové plátno a Kathy Bates předvedla tu největší psychopatku, jakou jsem kdy viděl. V jejím podání je i Joker z Batmana neviňátko.

 • 80%
  1
  0
  22. 2. 2018

  Bravurně pojatá satira na společnost, které nechybí vtipné, či naopak silné momenty. Vše navíc doplněné o vizuální slast a přesných kompozic. Menzel skloubil všechno možné, ale ani v jednom záběru není vidět, že by byl z něčeho nejistý. Za mě pevných 80%.

 • 60%
  5
  1
  16. 2. 2018

  97% na Rotten Tomatoes? Co se to sakra děje? Bohužel, žádný boom efekt se nekoná. Není to špatný film, ale je to jen OK film. Očekávání byla až příliš velká a já se i divím, že po tak svěžím Thorovi, který vytřel zrak nevyzpytatelností, svěžím humorem a já jsem měl pocit, že se blýská k lepším časům Marvelu, tak mi to zkazí tento film. Scénář je natolik předvídatelný a místy nudný, že ho berte jen jako třetí housle. Bohužel to, co měla nahradit akce, nahradili místy nepřehledné záběry. Například první akce se odehrává v noci a vy z ní vidíte opravdu málo, ne-li nic. Některé záběry jsou sice pěkné, například ty souboje na vodopádu, či co, ty jsou celkem k světu, ale body jim sráží střihy blízko těla. Štěstí, že už tam není ta roztřesená kamera a i střihy se mírní v akci, ale ty záběry jsou dost k vzteku. Ničemu nepomáhá ani finále, ve kterém musí být úplně všechno klišé, které existuje. Co, tedy naopak nemohu vytknout jsou herci, minimálně casting je dosti povedený a soundtrack, který krásně podtrhuje exotickou Wakandu s tak specifickou kulturou, na jakou nejsme ve většině filmů zvyklí. Bohužel ani ta nedokáže zachránit již zmíněné nedostatky. PS možný spoiler: Nenapomáhá ani trailer na Infinity War (který byl skoro naschvál pouštěn před filmem), jenž zajistí, že se nemusíte bát o hlavního hrdinu, protože se stejně toho Infinity War dožít musí, no ne.

 • 85%
  1
  2
  14. 2. 2018

  Nevím, čím to bylo, že jsem se tomuto filmu snažil vyhýbat, možná jsem se bál té změny, či co, ale světe div se, Thorovi to možná i prospělo. Nevyzpytatelná akční zábava, které baví neutuchajícím tempem, skvělými vtipy a nápaditou režií, k čemuž dopomáhá i svižná soundtrack. PS: Body k plusu za ta camea, ty jsou prostě boží.

 • 75%
  0
  0
  13. 2. 2018
  Ant-Man (2015)

  Zajímavý film, kterému nohy sráží specifický styl původního tvůrce. Kdo měl alespoň možnost vidět jeden film s dílny Edgara Wrighta, tak ten jistě chápe, o čem mluvím. Film nabízí řadu vtipů, které jsou dobré, ale některým naopak chybí šťáva, či nejsou dotaženy do konce. Film nedokáže také zakrýt fakt, že byl dost přepisovaný. Je škoda, že je zde odvedena jen poloviční práce, film je dobrý, o tom žádná, ale chybí mu ta nepřehlédnutelná tečka, která ho dotáhne do konce.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalsi posledni
Sdílet tuto stránku:

Partneři: