JosefTomas
Komentáře

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalsi posledni
 • 80%
  0
  0
  24. 1. 2020
  Mizerové 2 (2003)

  Jak říkal inspektor v Hard Boiled Tequilovi: "S jednou bouchačkou jseš Superman a se dvěma bůh?". To v přeneseném smyslu platí i pro Baye. Jen to spíš znamená:" S prvním dílem jsi revoluční a s druhým magor?" Asi žádný jiným filmem Michael Bay nedefinoval svůj styl lépe. Přestylizované až běda, plné akčních scén, které fanouškům berou dech a účetním práci. Duo Smith/Lawrence hází hlášky jednu za druhou a Bay kolem nich krouží kamerou o sto šest a střihem je rychlejší, než nadopovaný Usain Bolt, takže vlastně nezbývá nic jiného, než Míšovi poděkovat. Žádný jiný blockbuster své doby nemohl tomuto konkurovat a Bay tak vypálil(nebo spíš odpálil) rybník všem, kdo se ho pokusí byť jen trochu trumfnout.

 • 80%
  1
  0
  11. 1. 2020
  Na nože (2019)

  Na nože je hodně hravá záležitost, která ctí žánr a zároveň nehraje levou na diváka. Nejlepší na celém filmu je totiž fakt, že se Johnson nesnaží být chytřejší než my a vše, co nám servíruje pod nos, není nic záměrně matoucího. Jen vytváří zábavu. Každý pohyb kamery i detail v záběru je promyšlený a vše je navíc servírováno v neutuchajícím tempu. Johnson by měl od teď točit jen malé filmy, protože jen v nich dokáže velké věci.

 • 80%
  0
  0
  11. 1. 2020

  Solidní řemeslo, kdy se z jedné krásné idylky stane běh na život a na smrt. Jen je problém, že Watkins v úvodu nedokáže navodit takovou atmosféru, jakou by si film zasloužil a z výsledného hororu se stane spíš napínavý thriller. I tak se ale máte na co těšit, protože hrůza, která hlavní hrdiny čeká, se změní na nevídanou cestu po přežití a na konci filmu, který je velmi zdrcující, už nebudete chtít nikam jet k jezeru a každého nerespektujícího puberťáka se začnete bát, hlavně když bude ve skupině. Jen málo který film dokázal tak věrohodně a bez ostychu zobrazit nespoutané zlo, jenž se může v lidech zrodit a každou minutu, co o filmu přemýšlím, je mi pocitově hůř a hůř, zvlášť když uvážím, že něco takového se může dít prakticky kdekoliv.

 • 85%
  0
  0
  10. 1. 2020
  Oheň (1991)

  Krásně natočená pocta hasičům. Něco podobného jsem cítil snad jen u 8 let staré Patroly. Tj. Skvělé postavy, výborná režie a důkaz toho, že silný příběh odolá zubu času lépe, než narychlo spatlaný patvar. Ron Howard precizně vypráví, jak to u něj dost často bývá a herci hrají jako o život v krásně napsaném příběhu Gregory Widena, který je doplněný úderným soundtrackem Hanse Zimmera. Zkrátka a dobře učebnicová ukázka skvělého filmu.

 • 80%
  0
  0
  5. 1. 2020
  Stopař (1986)

  Dosti přímočarý a nápaditý thriller, který na velmi rozumné stopáži dokáže vykouzlit velmi hustou atmosféru, z níž by si mohli někteří autoři brát příklad. O to víc děsí, že je film o dost temnější ve dne, kde je padouch v podání nepřekonatelného Rutgera Hauera o dost nemilosrdnější, než v noci. Zároveň je to právě Hauer, který si dokáže ukrást každou scénu pro sebe a jeho činy vydají za tisíc slov. Velmi solidní filmařina, která mě mile překvapila.

 • 80%
  0
  0
  4. 1. 2020

  Hned v úvodu vás dokonale zaskočí až netypicky drsnější styl, kdy vidíte znetvořené tělo prolezlé červy a vy si jenom říkáte, jestli jste pustili správný film. Pak se na scéně ukáže Reno a hraje (nebo se spíš tváří) drsně a málo mluví. Naproti tomu Vincent Cassel se tváří drsně, ale držka mu jede na plné obrátky. Nádherné protipóly, díky kterým se film nádherně rozpojuje na dvě dějové linie, aby na konci splynul opět do jedné a všechno dostalo řád. Purpurové řeky nejsou geniální kriminálkou, plán vraha není zase tak komplikovaný a promyšlený, jak může ze začátku zdát, ale výsledek je natolik skvělý, že to filmu odpustíte, stejně jako finále, které trochu kolísá, a vy najednou kývnete, že jste to nečekali, ale vodítku k tomu nedostanete žádné. I přes mírná klopýtnutí je film hravý, má spád, skvělé ústřední herce a famózní atmosféru, což je poměrně slušné vyhodnocení.

 • 70%
  0
  0
  28. 12. 2019

  Už to psali jiní, takže to jen utvrdím: Zombiland 2 je jako jednička, jen... (skoro) stejná. Není větší a hlasitější, je prostě svá. Čili, fanoušci to už viděli a ti ostatní to neuvidí. Jednoduchá matika, co? Oproti prvnímu dílu mi ale přijde, že tvůrci skáčou sem a tam, ale nikam to moc nevede. Druhý díl tak působí jako na sebe nabalená smršť gagů, které někdo sestříhal do hromady. A (hlavní) zápletka tu funguje jen jakýsi odrazový můstek k již zmíněným gagům. Jednička byla více o postavách a o jejich nekonečné rozepři, ale i o hledání sebe sama. Dvojka už tenhle trumf nemá a proměna postav je tak spíš vynucená, než aby vyplynula z příběhu. Je to trochu škoda, ale zřejmě jsme dostali to nejlepší, co mohlo vzniknout, ostatně, všichni jsme ten druhý díl chtěli, tak ho tu máme, no ne?

 • 80%
  1
  0
  28. 12. 2019

  Tak další seriál za mnou. Na úvod bych chtěl vypíchnout skvělého Pedra Pascala, který dokáže zahrát hlasem prakticky cokoliv a je takovým novodobým Dreddem Carla Urbana. (Chápejte jako: Respekt, i když není vidět ksicht). Co naopak trochu sráží nohy seriálu, je rozdělení epizod na dvě rozdílné části (ta jedna se točí kolem dítěte, ta druhá kolem lovců). Trochu to pak kazí výsledný dojem, protože některé díly se o osud dítěte vůbec nezajímají a jsou tak k hlavnímu ději zbytečné. Možná by nebylo od věci, kdyby se seriál zaměřil na jedno nebo druhé a zbytečně tak neskákal mezi dvěma příběhy, které mezi sebou souvisí jen okrajově. I tak jsem z výsledku nadšený a netrpělivě očekávám další sérii. A to je od člověka, co moc nemusí seriály, hodně velké slovo :D.

 • 75%
  0
  0
  27. 12. 2019
  No Escape (2015)

  Velmi vydařený film, který svým tempem a nebezpečnými situacemi nenechá tepovou frekvenci v klidu. Co může občas přijít malinko úsměvné, jsou některé vyhrocené situace a reakce na ně. Když si však člověk v hloubi duše představí sebe na stejném místě, jako hrdinové, nejspíš by jednal stejně, takže to filmu nezazlívám. Trochu mě však mrzí absence Brosnana, který má až zoufale málo prostoru (když už tam ovšem je, strhá na sebe celou pozornost). Jinak je ale No Escape skvělou žánrovkou, kterou byste rozhodně neměli minout.

 • 60%
  0
  0
  22. 12. 2019
  Zaklínač (2019)

  Mám z toho dost rozpačité pocity. Na jedné straně tu máme velmi zajímavé postavy, ale na druhé příběh, který se na ně nedaří moc napojit. Nehledě na to, že se hlavní zápletka nějak zapomíná řešit a místo toho vidíme Geralta chodit sem a tam a úplně vniveč. Navíc se nepodařilo zcela vymanit pochybnostem a ve výsledku tak některé věci nedávají smysl. (Proč by sakra někdo vyhrožoval Zaklínačovi, když ví, že umí zabíjet příšery a mnoho násobnou přesilu lidí?, Proč Geralt nepoužívá kouzla víc, když jich tolik umí? a podobně) Příběh tak navíc většinu času stagnuje a (očekávané) vyvrcholení působí dost křečovitě a nelogicky. Zároveň jsou kolem rozpoutány mini-příběhy, které většinou k hlavnímu ději nijak nepřispívají, nevyřeší se a jsou trochu zbytečně. Nechápejte mě špatně, je tam potenciál, ale chybí tomu větší údernost a osudovost. Nehledě na to, že ne všechny příběhy a povídky ze světa Zaklínače obstojí jako seriál. Na to jsou málo... seriálové. :) Rozhodně ale budu pokračovat ve sledování. Sice mě poslední díl trochu naštval svým pojetím a rozuzlením, ale pořád ve mě zanechal pocit, že ta série někam spěje. A když už se konečně vyčerpaly povídky (čili nepodstatné příběhy), mohlo by se konečně jít naproti hlavnímu příběhu a ten, je dle mého, daleko zajímavější a poutavější, než co jsme zatím viděli.

 • 80%
  0
  0
  20. 12. 2019
  Irčan (2019)

  Scorcese na to pořád má, ale bohužel mi přijde, že to scénárista mohl udělat lépe. Bylo by naivní očekávat druhé Casino, či Mafiány, ale tam alespoň tempo bylo furt enormní a žádná scéna nudná, takže se dala snést i jejich přemrštěná délka. Zde mi ale trochu tento záměr vadil a 209 minut je až přespříliš. Zároveň mi trochu vadí druhá půlka (zhruba od hodiny filmy), která se až zbytečně změní na politické drama a zvolní v tempu, proto se tuto část člověk spíš nudí. Ke konci této části se ale začne opět šlapat na plyn a třetí část je opět skvělá, s výbornou tečkou na konci. Irčan není špatný film, ale není pro každého. Jakožto milovníka gangsterek se nejedná o moc objektivní pohled, ale film dopadl nejlépe, jak mohl a vsadím se, že by to nikdo neudělal lépe, než právě Martin.

 • 80%
  0
  0
  20. 12. 2019

  Zajímavý sci-fi počin, hrající si s myšlenkou "vyšší vůle", což je oproti jiným sci-fáčům vítaná změna. Nolfi má cit pro režii a zároveň v sobě nezapře Bournovský styl. Ten film se řítí kupředu opravdu nespoutaně a finále je zkrátka boží. Už dlouho jsem takto nebyl spokojený. Někdy opět kouknu znovu.

 • 90%
  0
  0
  15. 12. 2019

  Velká řežba. Asi tak by se dal shrnout tento film. Jet Li v přelomové formě předvádí neskutečný výkon a jeho výkon bere dech. Akce je bombastická, perfektně vymyšlená a hlavně, je jí dost. Trochu mě rozesmáli některé komentáře na Johna Wicka 3, které psali, že má až moc akce. Tito lidé totiž zřejmě neviděli Fist of Legend, protože tady je akce zastoupena v takovém množství, že by to vystačilo na 5 jiných filmů. Filmům Jeta Li jsem se (až s podivem) vyhýbal (ostatně, Chan byl velká konkurence), ale koukám, že i tento rodák z Pekingu má co nabídnout.

 • 80%
  0
  0
  9. 12. 2019

  Jednoduchá a přesto úderná romantika, ve které je opět fantastický Grant, kterému to byla šitá role na míru. Zbytek osazenstva nezůstává pozadu. Čím si mě ale film získal nejvíc, tak to byla právě hudební vložka, která film přenesla do nadprůměrných výšin a píseň Way back into Love mi zněla natolik v hlavě, že už mi zní i v mobilu. Nádherná práce, která i po letech má co nabídnout, přestože jsme to už viděli stokrát.

 • 75%
  1
  0
  3. 12. 2019

  Oceňuji tvůrčí snahu zachytit co nejvěrněji dobu, kde se seriál odehrává a vybrané lokace (jistě s použitím nějakých triků) ten dojem dost umocňují. Po prvním díle jsem měl však trochu rozporuplné pocity, neboť se spíš mlžilo, než řešilo. Což byl jistě záměr tvůrců, ale díky tomu první díl je dost pomalý a místy i trochu nudný. (I když si cením svéráznějšího přístupu střihače, který se snaží docílit dojmu, že se něco děje) V druhém díle se naopak toho děje až moc a skáče se v ději, v čase a v lokacích dost zmateně, takže občas člověk všechny informace nepobere (a že jich tam tvůrci chrlí dost). Od třetího dílu se ale všechno zklidní, karty jsou rozdané a my si tak konečně můžeme užívat pořádného děje. Rozuzlení přichází skvěle dávkováno, stejně jako jednotlivé zvraty a takto jdeme až k pátému dílu, který je dle mého nejlepší a nejvíce strhující. Proto je škoda, že tvůrci ve stejném tempu nedokázali pokračovat v gradaci a šestý (poslední) díl, ač všechny linky náležitě uzavírá, působí od zbytku jaksi přebytečně. Jinak je ale režie naprosto skvělá, kamera je na české poměry přímo světová a herci hrají jako o život (i když občas musí říkat papírem šustící dialogy). Celkově tedy Bez vědomí přináší jiný pohled na rok 1989 a byla by škoda ho minout, jistě má co nabídnout.

 • 80%
  0
  0
  2. 12. 2019
  Wanted (2008)

  Docela příjemné překvapení, když uvážím, co za blbost jsem to čekal, ale uvažte, že když vám někdo řekne "Je tam Angelina Jolie a Morgan Freeman a ten, co hrál Xaviera, ne, ten novej. A ten, no, v Johnu Wickovi 2, myslim, že tam hrál toho bodyguarda. A všichni tam střílej obloukem a střely lítají šejdrem a je tam Česko, ty vole. A pak Trabant..." asi mě chápete. Proto mě těší, že si tahle hlučná jednohubka dokázala vyřešit scénář (který je nejen funkční, ale má pár super nápadů), tak že režisér ten nižší rozpočet (který postřehnete hlavně ve výpravě) zužitkoval v akci a vizuálu, takže vás to moc trápit nebude. Finále navíc (i přes zmíněný rozpočet) bere dech.

 • 85%
  0
  0
  2. 12. 2019
  Prohnilí (1984)

  Nádherná ukázka toho, že Francouzi to zkrátka uměli. Super dialogy a památné scény dělají z tohoto filmu naprosto nezapomenutelný klenot, který by se v dnešní nabídce neztratil. (A ani neztratí).

 • 70%
  0
  0
  1. 12. 2019

  Trošku delší, trošku kýčovité, ale plně funkční. Dalo by se namítat, že jsme toto viděli už někde jinde a lépe, ale proč si kazit tuhle oddechovou romantiku (ne, komedie to fakt není), když tak dobře funguje.

 • 80%
  0
  0
  1. 12. 2019

  Nádherná ukázka toho, že nepotřebuje velký rozpočet, když máte dobrý nápad. Velmi komorní a neotřelé sci-fi drama, které dokáže udržet vaší pozornost po celou dobu sledování a vy se budete bavit skvělými dialogy, hereckými výkony a svižnou režií. Zároveň u tohoto filmu platí, že čím méně víte, tím víc se budete bavit. Proto bych se vyvaroval obsahu, který nějaký chytrák z Bontonfilmu uvedl, a tím zkazil a prozradil 70% příběhu (ano, ty dvě věty řeknou mnoho). Další věc nezávisí ani tak na příběhu samotném, jako spíš na vás. Čím víc máte nakoukáno, tím víc si dokážete spojit všechny informace a odhadnout, co a jak se stane. Na závěr je třeba říci, že Predestination (Český překlad je taky na pěst, uvidíte, pochopíte) má velmi zajímavou schopnost chytit diváka a i přes prohlédnuté zvraty ho nepustit. Hledáte-li film, u kterého se budete bavit a trošku přemýšlet (ale ne moc, jinak vám dojde vše až moc rychle), tak je tento film přímo pro vás.

 • 65%
  0
  0
  1. 12. 2019

  Trochu zamrzí, že po úvodních pár minutách, co "božská" Meryl Streep skřehotá jak ten nejfalešněji znějící skřivan, už její zpěv omrzí a za pár minut už ani nepřijde vtipný. Zároveň je to dějové plytké a samotný příběh Florance není nijak impozantní, aby zvládl utáhnout skoro 2 hodiny filmu. Herci sice hrají dobře, kamera skvělá, dialogy dobré, ale k čemu, když se tam prakticky nic neděje. Bohužel film, i přes řemeslné kvality, nemá šanci nabídnout víc, než příběhový průměr.

 • 80%
  0
  0
  24. 11. 2019
  Vlasy (1979)

  Trochu netradiční muzikál, u kterého mám snad jen výtku k písním. Jsou dobře napsané (a to jak hudbou, tak textem), ale skoro vůbec neposunují děj, což pokud vím, jde v muzikálu především. Nehledě na to, že mi trochu vadil herecký výkon hlavního představitele (John Savage), který se všude tváří všelijak, jen ne normálně. Zbytek ale funguje, má to tempo, zbytek obsazení je skvělý, díky Ondříčkovi film vypadá fantasticky a atmosférou na mě dýchl New York jako nikdy.

 • 95%
  0
  0
  22. 11. 2019
  Le Mans '66 (2019)

  Co o Le Mans říct? Snad jen, že to je adept na nejlepší film roku, skvělá ukázka precizní práce a nádherný kus filmařiny.

 • 70%
  0
  0
  22. 11. 2019

  Překvapení v nepravém slova smyslu. Díky mizerným trailerům jsme ani moc neočekávali dobrý film, což má za následek ty špatné tržby. Po řemeslné stránce to ale celkem šlape, herci si své party užívají a tempo celkem šlape. Je škoda, že si film nevydělá na pokračování, bylo by zajímavé sledovat, kam by se příběh posunul dál.

 • 50%
  0
  1
  16. 11. 2019

  Znal jsem Formanovu pozdější tvorbu a této jsem se nějak vyhýbal. Dnes jsem se k tomuto filmu poprvé dostal a asi budu jeden z mála, kdo tohle nepovažuje za vrchol Formanovi kinematografie. Film sice funguje v maličkostech, jako je rozkradení tomboly, či zobrazení naší národní povahy, ale prakticky nemá žádný děj, nic moc se tam neděje a pak to prostě skončí. Po vlně chvály jsem očekával zřejmě jiný druh zábavy a přijde mi, že je tento film dosti přeceňovaný. Ano, zasmál jsem se, ale znovu si tento film asi nepustím, krom výše uvedených věcí totiž nemá co nabídnout.

 • 65%
  0
  0
  16. 11. 2019

  Mám z toho rozporuplné pocity. Na jedné straně tu máme dvě (zřejmě jedny z posledních) akčních hvězd současnosti, štědrý rozpočet a režiséra s dlouholetou praxí v akčních filmech. Ale bohužel to nestačí. Příběh je dost přímočarý (což u akčního filmu nelze zazlívat), ale bohužel v něm tvůrci nenašli jediný moment, kdy bychom hlavním hrdinům věřili, že bojují o život. Vše skončí jak se očekává, v bitkách víte, kdo vyhraje a díky kouzelnému paragonu, kterému se říká filmová smlouva, víte, kdo přežije a kdo ne. Leitch navíc až příliš často sází na CGI, ale když dojde na fyzickou akci, nelze moc co namítat. Jen záleží, kdo zrovna na plátně dominuje. Statham na plátně dokáže beze střihu zlikvidovat i několik lidí, zato Johnson má u každé rány střih, aby se zakrylo to, že moc bojovat neumí. Co se týče Idrise, roli si asi užívá, ale jeho postava je až nepochopitelně nelogická. Dokáže analyzovat úder protivníka, bez míření trefí cíl, ale hlavní postavy neumí zastřelit, či je dohonit. A to k tomu má vyspělejší arzenál Jamese Bonda. Zároveň to vypadá, že se příběh psal na úkor akčním scénám, což vyloženě ničí nějakou smysluplnost. Př. Postava, kterou tajné složky nemohou najít, dokáží hlavní hrdinové vysledovat během lusknutí prstu. Zároveň se tam na poli 2 hodin stane opravdu málu a z přehledem by šel příběh odvyprávět za půl hodiny a o nic zásadního by se nepřišlo. Pokud tedy čekáte nějaký akční výplach, u kterého nemusíte přemýšlet, jste doma. Já jsem už asi na tenhle druh zábavy trochu starý (což je vzhledem k mému věku dost nepříjemné zjištění), ale asi si raději pustím znovu Johna Wicka, než tuhle digitální směs.

 • 90%
  0
  0
  16. 11. 2019

  Téměř dokonalý dokument, který má jednu jedinou nevýhodu, že netrvá déle. Ty čtyři hodiny jsou pro mne málo :D. (PS: Doporučuji seriálovou verzi, ani si nedovedu představit, co vše muselo zmizet v té 100 minutové.)

 • 90%
  0
  0
  30. 10. 2019
  Mariňák (2005)

  Netradiční pohled na válku, tentokrát z pohledu vybouřený a natěšených mladíků, kteří chtějí jediné: "Konečně si zastřílet." Výhoda tohoto filmu je, že jste stejně jako vojáci v něm, nehorázně natěšení na to, co přijde a ono to ne a ne přijít. Zároveň je to ale vedené Mendesovou rukou a vše podtrhává nádherná kamera Rogera Deakinse (scéna ropných vrchů by měla viset v muzeu) a to jsem nezmínil výborné herecké výkony (opět můj oblíbenec Jake Gyllenhaal), dynamický střih (na to, že se vlastně "nic" neděje, se tam toho střihově děje celkem "dost") a fantastická hudba, která každou scénu něčím nádherně ozvláštní. Podtrženo sečteno, 90% a míň rozhodně ne.

 • 70%
  0
  0
  28. 10. 2019

  Solidní řemeslo, které ale nemohu ohodnotit nijak objektivně, neboť jde teprve o druhý dokument o Formanovi, který jsem viděl. (Když nepočítám dokument o Přeletu...) Třeštíková předhazuje velmi kvalitní materiál, ze kterého mohla čerpat a vyšťourala něco dosud neviděné z jiných dokumentů a skvěle to kombinuje. Zároveň však 78 minut není taková stopáž, která by pokryla celou Formanovu kariéru a kvůli tomu se zde neobjeví zmínka o všech jeho filmech. Nehledě na to, že Třeštíková v úvodu ztratí čas i tempo vysvětlováním jeho života a nezbyl jí čas moc na Formanovi filmy (Ty poslední se odbydou přímo bleskově). Jako uzavření Formanovi kariéry bych očekával trošku důmyslnější a propracovanější počin, ale jisté kvality se Třeštíkové musí nechat. PS: Moc jsme nepochopil prezentovat voiceover Petra Formana jako Milošův, neboť jejich hlasy jsou zcela odlišné. A pokud Třeštíková potřebovala nějaké to dovysvětlení, mohla jej prezentovat jako : Syn mluví o otci, než Syn mluví za otce.

 • 75%
  0
  0
  28. 10. 2019
  Mumie (1999)

  Solidní řemeslo, které ale zub času nemilosrdně poznamenal a to zejména v konceptu. Zároveň film vypadá, že bylo materiálu hodně a dost ho tak skončilo na dně střižny, přičemž kvůli tomu občas hapruje kontinuita a skáče se z místa na místo zcela bezdůvodně. Díky tomu však Mumie nabízí celkem svěží tempo a vyloženě dobré akční scény. Jen jsem po těch skvělých ohlasech čekal trochu víc.

 • 95%
  0
  0
  20. 10. 2019
  Parazit (2019)

  Parazit se díky skvělým ohlasům a cenám prezentoval jako velice vydařené dílo, které by ale mohlo nabytý status lehko ztratit a nenaplnit vysoká divácká očekávání. Naštěstí se to nestalo a film tak dokázal všechny (mé) očekávání splnit a možná i nabídnout něco navíc. Joon-ho Bong (či Pon Džun-ho) mě dokázal už prvním záběrem nehorázně chytit a díky skvělému scénáři, který přebíhá na pomezí všemožných žánrů, se tato filmová cesta stává čím dál tím víc zajímavá a každou minutou temnější. Zároveň film jde proti všemožným klišé, či je přehne a obrátí ve svůj prospěch, takže o nudu nouze vážně není. Jestli se na tomto snímku dá něco vytknout, tak je to převážně naivita celého příběhu, na kterou když přistoupíte, budete se královsky bavit, v opačném případě budete jen ustavičně kroutit hlavou. Těm prvním ale film nabídne nehoráznou porci zábavy, které by mohli kde jaké filmy závidět. Těším se na další Bongův počin.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalsi posledni

OMůj oblíbený uživatel

2 ×
Sdílet tuto stránku: 

Poslední aktivita

Sdílet tuto stránku:

Partneři: