JosefTomas
Komentáře

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalsi posledni
 • 80%
  0
  0
  18. 5. 2020
  Noční let (2005)

  Páni... Cillian Murphy je fakt herecké eso, který uhraje úplně vše. Člověk mu přeje jen to nejhorší a fandí půvabné Rachle McAdams, aby se z toho dostala celá (a ještě mu to nějak vrátila). Člověka i potěší, že tvůrci začínají zcela nevinně a jakmile se dostaneme do letadla, Murphy vytasí svůj herecký trumf a stačí mu jediná věta, abychom poznali, že jde do tuhého. Když k tomu připočtete i logické uvažování hlavní hrdinky a nevadí vám filmy, které se odehrávají převážně na jednom místě, máte napínák od začátku až do konce. Někteří budou sice trochu remcat u konce, který po opuštění letadla nebere až nečekaně rychlý spád a hutná atmosféra tak přijde vniveč, ale až na pár drobností je finále ucházející a pravda, i nevyhnutelné.

 • 90%
  0
  0
  12. 5. 2020

  Po trochu slabším rozjezdu první sezóny to každým dílem nabíralo obrátky a 5 série patří dle mého k tomu nejlepšímu. Pak sice následoval trochu útlum a seriál se vydal trochu jiným směrem, který ne všem zarytým fandům nerdoství byl příliš po chuti, ale já jsem stále královsky bavil a pořád se to drželo na seriálové špičce, takže nebylo nač remcat. A závěr byl fakt srdcervoucí, stejně jako ta představa, že se musím se svými milovanými postavami rozloučit. Upřímně nechápu, proč jsem se k němu dostal až nyní, ale nelituji ani jedné epizody, co jsem viděl. Pravda, některé byli trochu slabší a některé postavy mi docela iritovaly, ale stejně jsem se bavil a to je hlavní.

 • 70%
  1
  0
  27. 4. 2020

  U Hargraveho je vidět, že řemeslo má za ta léta naučené a v podobně stejném duchu, jako téhož času duo Stahelski/Leitch, i on servíruje kvalitní akční řemeslo, které nemá obdoby a honička v polovině filmu, točená (jako) na jeden zátah, dokazuje, že si Hargrave akci umí pohlídat. Jen škoda, že zbytek je hodně velký průměr. Od tupých dialogů začínaje a plochými postavami konče (jediný, kdo má řádnou motivaci, backstory a odhodlání, je postava Randepeepa Hooda, ale ta zase nemá moc prostoru, takže vlastně nic). Chrisovi sice postava sedla a docela mu i člověk věří, že to je stroj na zabíjení, ale je škoda, že krom Hooda (a i tam to nebylo nic extra) nemá v boji ucházejícího protivníka a kosí protivníky jak profi hráč hrající na obtížnost - začátečník. Kdyby měl film stopáž někde mezi 80-95 minutami (stačilo by, kdyby se osekala všechna ta zbytečná vata a scény, co nikam nevedou viz. mini role Davida Harboura), tak je to zatraceně úderné béčko. Takhle to je jen béčko (ale se špičkovým akčním řemeslem, takže taky dobrý). PS: A ještě jedná výtka, která se týká většiny filmů a kterou být vámi čtu jen na vlastní nebezpečí, protože může prozradit děj. Proč sakra někoho napadne začít film u konce filmu a pak dát o 2 dny dříve? To těm lidem nedochází, že tím ztratí film napětí a že mi je pak úplně jedno, jak Hemsworth efektivně masakruje tucty lidí, když se stejně musí dostat k té scéně, co jsme viděli na začátku. Nic by se nestalo, kdyby to tam nebylo. (A nevím jak vy, ale já hned věděl, jak to díky tomu dopadne, takže další ne dík). Mám chuť za to strhnout body, ale není to jediný film, co to udělal, takže by to bylo dost nefér. Ale sere mě to, ne že ne. :D

 • 75%
  0
  0
  22. 4. 2020
  Tlumočnice (2005)

  Film, kterému ubírá na dokonalosti snad jen délka a sem tam až příliš překombinovaný scénář, ve kterém se člověk těmito film nepolíbený zajisté ztratí. Naštěstí to má kvalitní řemeslo a co Pollack dokáže vytřískat z herců, napětí i vizuálu dech beroucí podívanou a kde by to začalo dialogy přeci jen trochu nudit, tam zasáhne střihač. Je škoda, že si tvůrci nevyhráli lépe se scénářem, který je úctyhodný, jen ne vybočující z řady a že k tomu měl solidně našlápnuto.

 • 85%
  0
  0
  4. 4. 2020
  Aladin (1992)

  Téměř dokonalá oddechovka, které kraluje hlavně výjimečný Robin Williams. Nikdy bych nepomyslel, že půjde protlačit jeho náhodnou a vtipnou improvizaci do animované podoby, ale režiséři mu šli zřejmě na ruku a dali mu volnost ze které vzešla ta nejzábavnější/nejsympatičtější postava (těsně za ním je Jafarův okřídlený společník). Navíc to je krátké, úderné a hlavně zábavně poučné. Možná je dobře, že jsem si všechny trumfy s 80. a 90. let ještě nevystřílel, protože se můžu nečekaně nadchnout na kvalitním dílem, kterému jsem se bůhví proč vyhýbal.

 • 100%
  0
  0
  28. 3. 2020
  Coco (2017)

  Předvídatelný a místy i očekávaný doják, který první hodinu je na krásných 70%, aby to v poslední půl hodině u mě dotáhl na kulatých 100%. Jistě, že to je klišé, celý příběh jím je, ale co na tom, když to má tak nádherné prostředí, spoustu nápadů a hlavně Pixarovsky emotivní konec, který mě dlouho už takto nedostal. A to jsem myslel, že po Příběhu hraček 3 už mě nic tak nerozpláče, inu mýlil jsem se, ale vy se nemylte a pusťte si Coco.

 • 70%
  0
  0
  28. 3. 2020

  Poměrně rychlá pohádka, která má víc nápadů, než dokáže český divák přežít. Má to dobré herce, kteří mají co hrát a scénář, který být trochu delší, dokázal by prodat více všechny postavy a film tak mohl útočit na paškál nejlepších pohádek. I tak ale zůstává dost zábavné podívané, která nenudí a má rychlé tempo.

 • 85%
  0
  0
  28. 3. 2020
  Gentlemani (2020)

  Škoda, že jsem nestihl tento snímek v kině, ale i na obrazovce jsem si jí užil celkem dost. Guy Ritchie je cvok, který ale s věkem trochu zpomalil a svůj trademark rozšířil, poupravil a hlavně dopiloval. Gentlemani jsou tak tím vším, co máte na Ritchiem tak rádi. Rychlé tempo, nápaditý střih, skvělé obsazení, fantastický scénář a hlavně hlášky, které se budou ještě dlouho citovat. Gentlemani jsou takovým vyzrálým vínem Ritchiho tvorby a pro nezasvěcené skvělým odrazovým můstkem, aby si k jeho tvorbě našli cestu. A ti zbylí? Ti už to přece dávno viděli.

 • 70%
  0
  0
  27. 3. 2020
  Wheelman (2017)

  Ne debut sakra dobrá filmařina. Rush má pevnou ruku a našlápnuto má také dobře. Oceňuji i to, že si na scénáři dal dost záležet, a přestože je limitován rozpočtem, dokáže zde odvyprávět funkční příběh. Frank Grillo předvádí ukázkový výkon a nadstandartní one-man show, že je škoda, že mu ty hlavní role nepřistávají na stole častěji. Vítku mám snad jen ke konci, kde už se začal minimalistický příběh dost rozrůstat, stejně jako počet postav a výsledku to začíná ubližovat a ztrácet na dynamice. Finále ale zahřeje u srdíčka a akčními pasážemi zatají dech i těm, co mají dost nakoukáno.

 • 75%
  0
  0
  21. 3. 2020

  Je mi líto toho podhodnocení, ale jen málo který film dokáže upřímně a konkrétně kritizovat a poukazovat na všemožné klišé a lži, kterými jsme každodenně obklopeni. Tento film by se měl pouštět všem, kteří ve vztahu mají pochyby, protože se minimálně s jedním příběhem potkáte v reálu. Někomu to otevře oči a jiné to naopak utvrdí. Jen to není ta komedie, ani ta romantika, kterou většina čeká. Je to něco víc.

 • 80%
  0
  0
  20. 3. 2020
  Vlastníci (2019)

  Ukázkový případ tragikomedie, které sluší malá místnost jako málo komu. Je trochu škoda, že tento počin ne každý dokáže úplně docenit, protože je z toho cítit divadlo víc, než je záhodno. Já toto tvůrčí rozhodnutí plně chápu a zároveň lituji všechny, co čekají regulérní komedii. Ti musí být dozajista zklamaní, protože Havelka se nespokojil jen s jednotvárnými charaktery a každá má tak svojí hloubku. Většině tuzemskému publiku tato kombinace žánrů nic neřekne, ale těm náročnějším dokáže vykouzlit úsměv na tváři. Jen škoda, že jich nebude tolik, kolik by si tento film zasloužil.

 • 80%
  1
  0
  19. 3. 2020

  Animovaný film, který si užijí výhradně odrostlejší členové rodiny a jejich tatínkové. Absolutně nechápu, koho napadlo do rodinného žánru přimíchat i žánr krimi, ale byla to velmi rozumná volba. Sice se malé děti budou u tohoto filmu nudit (či dokonce chvílemi bát), ale zbytek si to užije se vší parádou. A jak už mě tvůrci bavili Raubířem Ralfem, či Na vlásku, tak i tady jsem se bavil stejně, ne-li lépe. Jen málo kteří tvůrci dokáží namixovat takovýto skvělý mix zábavy, ponaučení a hlavně akce.

 • 75%
  0
  0
  12. 3. 2020

  První film Kevina Smitha, co jsem viděl a jeho styl se mi opravdu zamlouvá. Jako neobeznámený divák nedokážu sice pochytit všechny narážky na jeho filmy, ale i tak jsem se královsky bavil. Jakmile se Jay a Bob dostanou do Hollywoodu, utrhne se Smith se řetězu úplně a servíruje jeden skvělý gag za druhým, že člověk nemá čas vydechnout. Těším se na další Smithovi filmy.

 • 60%
  0
  0
  11. 3. 2020

  Střízlivější stopáž a návrat ke kořenům se nad míru vyplatil. Jakoby tvůrci pochopili, v čem tkví kouzlo Pirátů z Karibiku. Jack opět vyráží za dobrodružstvím a cestou sype hlášky a nepřestává bavit. Je ale paradoxně tím jediným důvodem, proč film vidět, neboť zbytek se mu nemůže ani přiblížit, načež tvůrci nahradili pár Bloom/Knightly za jiný, levnější pár, jehož dějová linka je fakt zbytečná. Naštěstí zbytek má drive a celkem šlape, takže není nač remcat a jako Ok pokračování to splní svoji funkci.

 • 55%
  0
  0
  11. 3. 2020

  Trn v oku, kamínek v botě, osina v... A tak by se dalo pokračovat do nekonečna. Třetí díl slavné série zkrátka zakopl o děravý scénář a řítí se do útesu filmařského průměru. Skoro to vypadá, že se tvůrci až moc snažili v druhém dílu, že jim nezbylo nic na díl další. Proto druhé pokračování působí jako prázdný slepenec hluchých míst, kterému co chvíli dochází dech a většinu času nudí. Škoda zahozené šance.

 • Dvojka Pirátů se mi vyhýbala jak jen mohla. A těžko uvěřit, že mě televizní reprízy, ani na youtube vyskakující klipy nedokázali přinutit se na tento počin podívat dříve. Po nedávném televizním odvysílání ale musím říct, že se toto pokračování nadmíru vyvedlo. Ani na chvíli se nestojí na místě, 150 minut se furt něco děje a situace jsou čím dál absurdnější a do jisté míry originálnější. Škoda toho otevřeného konce a pár nelogických zvratů, které tu být musí, aby se děj někam posunul. Jinak jsou ale druzí Piráti správnou popcornovkou na pozdní večer, protože splňují vše, co si člověk od podobného filmu může přát.

 • Je to už doba, co jsem první Piráty viděl, ale co si tak matně vzpomínám, dokázali mně tvůrci náležitě bavit. Jen mi bylo podstatně méně let a tím se snižují i nároky. Jedno vím ale jistě, jako velké dobrodružství o jednom pirátovi to funguje dobře.

 • 80%
  0
  0
  11. 3. 2020
  Pokoj 1408 (2007)

  Zajímavý horor, který i dokáže vyděsit. Ne sice v tak velké míře, ale dokáže. Ke konci už tvůrci začali trošku házet věci naprázdno (což se stalo i v předloze) a ke konci už to je trochu moc. Úplný závěr ale dokáže vykouzlit úsměv na tváři za zajímavý dovětek, takže to zvedá hodnocení na pěkných 70%. A plus 10% za skvělého Cusacka který byl opět fenomenální.

 • 70%
  0
  0
  26. 2. 2020

  Je v tom hodně dobrého, ale stále to není dokonalé. Vidět to v době vzniku ve správném věku, asi bych to také docenil, jako mnozí. Film ale hodně zestárl v příběhu a dnes prakticky nemá co nabídnout. Naštěstí to Verhoeven zachraňuje precizním vizuálem a praktické efekty dají vzpomenout na to nejlepší z Věci. Ale je toho sakra málo a ani Arnold, který běhá sem a tam, nedokáže výsledek nijak zvlášť vylepšit. Ale jak říkám, narodit se dříve a vidět to v době, kdy šlo o nedostatkové zboží, asi bych si teď za tento komentář vynadal. :D

 • 80%
  0
  0
  26. 2. 2020

  Minimalistický příběh o jednom vrahovi, kterého čeká trest smrti. Příběh je sledován z pohledu Susan Sarandon, která podává fantastický výkon (Oscarem oceněný) a je jen na vás, jestli to Sean Pennovi přejete, nebo ne. Tim Robbins vás nechá vyždímat v příběhu plném emocí a zároveň nakousává i daleko větší témata, jako je kritika americké vlády, odsuzování činů a podobně. Velmi zajímavý snímek, který potřebuje ty správné diváky.

 • 80%
  0
  0
  22. 2. 2020
  Podivní (2010)

  Kvalitní řemeslo, které díky rychlému ději ani na minutu nenudí. Film se rozjede už v samotném začátku, takže po 5 minutách víte, že to půjde totálně do kytek s celým obyvatelstvem malého městečka. Jako skvělou výhodu vidím v zajímavě stylizovaném zlu, které není jen tupým a velkým počtem tvořící dav, jenž hlavní hrdinové postřílí, ale jde o normální lidi, co projevují nadměrně velkou agresivitu. Proto jim k ruce přijde sem tam zbraň, či jiný nástroj, což je oproti zombie skvělá změna. Co se hrdinů týče, skvěle napsané i zahrané, takže jsem jim celou dobu fandil. Jen s kolonkou horor trochu nesouhlasím a ač se tvůrci snaží sebevíc, ani chvíli jsem se nebál. Výsledku to ale stejně nic neubírá a jako skvělý survival thriller to funguje dokonale, stejně jako atmosféra, která mi hodně připomínala 30 dní dlouhou noc. The Crazies jsou skvělou žánrovou jednohubkou, jejíž tvůrci mají dost nakoukáno a zároveň se nebojí svěžího přístupu. K látce přistupují sebejistě a uspokojí jak diváky dnešního typu, tak chytře pomrkávají na ty starší. Za mě spokojenost.

 • 100%
  1
  0
  9. 2. 2020
  Whiplash (2014)

  Tak za prvé, na 100% to určitě není. Dávám je za netradiční přístup, bezchybné vedení a především za hlavní představitele. Jako debut to vytírá zrak i těm největším optimistům a Chazelle je sakra dobrý filmař, o čemž mě přesvědčil i La La Landem. Má cit pro režii a každý detail poznáte bez sebevětšího zaváhání, ať už jde výkon po okraj sil, zjištění, že nějaká písnička bude těžká jako prase, nebo v budování napětí. Přičemž, u finále jsem skoro nedýchal. Takže ano, 100% je sice přehnaná, ale za tu mojí maximální spokojenost si to zaslouží.

 • 70%
  0
  0
  8. 2. 2020

  Zaručené průšvih pro ty, co mají díky předchozím dílům Cornetto trilogie ty největší očekávání. Edgard Wright bohužel v poslední době začal místo vymýšlení nového, vykrádáním sama sebe a jeho střih, ani prolínání záběrů už asi moc neoslní. Proto jsem se těšil na příběh a ten byl... celkem fajn. Je zajímavé sledovat, jak se příběh z komedie přesune až drasticky v ujetý scifáč, který neví, kam má jít. Ostatně prvotní nápad (Dát si v jednom městečku ve všech hospodách pivo) by si bohatě vystačil jako kraťas. Takhle je to občas moc dlouhé, málo vtipné (jsou tam tak 2-3 dobré vtipy) a trochu utahané (po 4 hospodě už vám to tak moc boží nepřijde). Ze zpětného pohledu to vypadá, že se mi film nelíbil, což není pravda. Jen je to od Wrighta trochu úkrok zpět a jinam. Je už jen na vás, zda li couvnete s ním.

 • 75%
  0
  0
  8. 2. 2020

  S prací Taika Waititiho nejsem moc obeznámen (viděl jsem jen třetího Thora), ale i ty mu stačili k tomu, abych měl jeho práci svým způsobem rád. Jojo Rabbit toho nenabízí málo. Má zajímavé postavy, české lokace a zábavnou režii. Taika si natáčení zřejmě dost užil, což je vidět zejména na jeho fenomenálním výkonu samotného Hitlera. Rozhodně nečekejte regulérní komedii. Film postupem času zvážní a na konci už do smíchu nikomu moc není. Dalším lákadlem jsou i herci, kteří jsou opět fenomenální, ale tím největším je Roman Griffin Davis. Ten kluk na svůj věk předvádí dech beroucí výkon a v budoucnu o něm ještě jistě uslyšíme. Jojo Rabbit je film, na který musíte mít opravdu náladu, protože toto válečné drama s prvky komedie asi nesedne každému. Když však ano, film vás za to odmění. PS: Zůstaňte i na titulky. Ne, že by se tam na konci objevila nějaká skrytá scéna, ale vsadím se, že tolik českých jmen jste v cizím filmu neviděli :D

 • 70%
  0
  0
  2. 2. 2020
  1917 (2019)

  Až netypicky tradiční válečný film, který až na one-take formu nemá prakticky nabídnout nic, co bychom neviděli jinde a lépe. Mendes je bezesporu dobrý režisér, ale když nemá s čím pracovat, jeho talent se těžko uplatí. Je to škoda, protože po technické stránce je 1917 přímo revoluční, v té příběhové ale ničím moc nenadchne. Vážně škoda.

 • 70%
  0
  0
  1. 2. 2020

  Je mi trochu líto dávat 70%, obzvlášť, když jde o mého nejoblíbenějšího režiséra. Nolan je vizionář, to ano. Všechnu technickou část má v malíku, ať už jde zvuk, hudbu, střih, kameru i efekty (scéna s vlnou mi brala dech). Ale ani ty nemohou zakrýt, že příběhově zůstal trochu pozadu, porovnání s ostatními filmy. Ten film je zkrátka moc krátký, aby se dal celý docenit a většina částí, které by si zasloužili být rozvinuté, musí nechat prostor těm, které by stačili být poloviční. Tím tak film způsobí velmi hmatatelný kolaps tempa, který nastane zhruba ve 2 hodinách filmu. Herecké obsazení je skvost, na to byl Nolan vždycky machr, ale vzhledem k tomu, že už je značná část okoukaná, zřejmě nikoho jejich výkon nepřekvapí (krom Casey Afflecka, ten mě překvapuje v každém filmu). Nolan nenatočil špatnou sci-fi, jen mi bohužel přijde, že se až netradičně podřídil ostatním, místo aby zůstal svůj. Je to škoda, ale rozhodně nejde o špatný film, jen je až moc tradiční v porovnání s tím, co Nolan obvykle dodává.

 • 80%
  0
  0
  31. 1. 2020
  Únosci (2000)

  McQuarrie je dobrý karbaník. Dokáže skvěle napsat zajímavé charaktery a s každým rozehrát podmanivou hru. Jen se občas ukáže, že měl až moc karet a ne každou dokázal na výbornou zužitkovat, což trochu způsobí pomalejší a mnohdy i nudnější pasáže. Jakmile ale přijde slovo na přestřelky, je si jistý v kramflecích, jako málo kdo a ve finálním zúčtování na stůl vyhází všechna esa, která měl, že to srazí na zem i zkušeného profíka. Jak už jsem řekl, je to dobrý karbaník a hrát s ním je opravdu radost.

 • 85%
  0
  0
  30. 1. 2020

  Jak koukám, je načase do seznamu mých nejoblíbenějších filmů připsat další snímeček. Chata v ... The cabin in the woods je žánrovým zjevením bořící všemožné stereotypy a zavedené postupy, až by to s jedním seklo (v dobrém slova smyslu). Na střízlivé stopáži se rozpoutává ukázková hra s žánrem a divákem, že prakticky do konce nemáte šanci odhadnout, co se bude dít a šroub se utahuje fest a rychle, hrdinové nemají čas vydechnout a finále propleskne i ty s největší fantazií. Tady zkrátka někdo věděl, co dělá.

 • 75%
  0
  0
  27. 1. 2020

  Mé obavy se rozplynuly s prvním záběrem, kde Smith jezdí bokem ve slow motionu a vám je jasné, že tady se odkazuje, vzdává hold a hlavně baví. Mizerové jsou přesně tím správným block-busterem, kterému by sice slušel víc letní termín premiéry, ale co už. Film šlape jak má, má skvělou akci a herce, kteří to umí rozjet i za (ehm) stara. Arbi a Fallah zase naopak ukázali, že Bayův styl jim není cizí a že to umí stejně rozjet, jako svého času Míša. Zároveň by bylo dobré pochválit scénář, u něhož jsem takovou hloubku a v jistém směru promyšlenost vážně nečekal. Mizerové jsou zkrátka a dobře dalším překvapením roku a vzkaz pro všechny tupce, co tvrdí, že rok 2020 bude slabý.

 • 80%
  0
  0
  27. 1. 2020

  Netradičně pojatá komedie, která vrhá na Českou kinematografii konečně svit naděje. Jiří Bartoška si roli náležitě užívá a ostatně, každý z herců si užije svůj moment slávy. Pokud ale někdo vyloženě dominuje, je to ženské obsazení (Dyková, Balzerová, Janžurová) a pokaždé, když je jedna z nich na scéně, začíná one-woman show. Je-li jich tam víc, začíná herecký koncert. Film má zároveň příjemné tempo a poselství, že se na něj dá bez problémů kdykoliv podívat znovu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalsi posledni

OMůj oblíbený uživatel

2 ×

Poslední aktivita