JosefTomas
Komentáře

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalsi posledni
 • 90%
  0
  0
  10. 3. 2019

  Naprosto dokonalé a důstojné finále. Pokud Jak vycvičit draka mělo nějakou chloubu, tak to bylo právě její dospívání spolu s divákem (a Škyťákem). Protože jestli jestli byl Škyťák v prvním díle ještě malý kluk a ve druhém impulzivnější puberťák, tak ve třetím díle je už opravdový dospělák, který musí opět řešit důležité věci. Zároveň i příběh a zápletka stárne spolu s ním a přestože už tahle série další díly nepotřebuje, kdyby nějaký přeci jen byl, vůbec bych se nezlobil.

 • 90%
  0
  0
  10. 3. 2019

  O trochu dospělejší a osudovější pokračování, které si udržuje laťku zatraceně vysoko a zároveň přináší nový a svěží fakt o dracích, co se o nich netušilo. Stejně dobré, ne-li lepší pokračování a chlouba DreamWorks .

 • 75%
  1
  0
  10. 3. 2019

  Upřímně jsem moc od tohoto filmu nečekal a trailerový marketing mě úplně minul. Navíc po různých zprávách o tom, jak si herečka stěžuje genderově nevyvážené filmy, jsem očekával a tušil jistý průšvih. Naštěstí se tak nestalo a Captain Marvel pro mě byla vcelku chytrá oddechovka, které nechybí pořádné tempo, hlášky, Samuel Jackson, kočka a vcelku zajímavá hrdinka. Proto se nenechte zmást, protože Marvel to znovu dokázal, vymkl se očekáváním a naservíroval nám další zajímavý solo film. PS:Výborný soundtrack, že skoro přemýšlím o poslechu. PPS: Dvě potitulkové scény. První je velmi důležitá pro MCU a zajímavá. Druhá už moc ne, ale je alespoň vtipná.

 • 80%
  0
  0
  10. 3. 2019

  Vizuálně nápadité, příběhově neotřelé a kreativně přehlcené (v dobrém slova smyslu). Spider-Man: Paralelní světy budiž důkazem, že i animované komiksy tu mohou mít místo. Jako nejlepší animák roku by tento film obstál, ale jako nejlepší film roku asi ne. U filmu jsem se sice bavil. Střihově je to pěkně svižné a animačně originální, ale já raději zůstanu při zemi a dávám hezkých 80%. Verdikt: Spider-Man není film, který mnohé dostane po shlédnutí, ale až po pozdějším zamyšlení, protože několik věcí a myšlenek snadno vypustíte či přehlédnete. Ps: Zamrzí nevyužití všech Spider-Manů, kteří jsou trochu zbyteční.

 • 90%
  0
  0
  2. 3. 2019

  Málo který film odolává zubu času, jako právě Francouzská spojka. Film, který trochu redefinoval pohled na tehdejší kriminální práci a který dokázal díky skvělým postavám a atmosféře prodat veškerý příběh, který není nejsofistikovanější, ale je účelově funkční a má spád, tudíž je nuda vyloučena. Kvalitativně prošly akční scény, které jsou i po letech svižné, svěží a hlavně nehorázně napínavé, že by se mohli dnešní filmaři leč čemu přiučit. 90%

 • 80%
  0
  0
  20. 2. 2019

  Pomalu, ale velmi sebejistě vyprávěný film o koloběhu života, plný strastí a těch nejniternějších okamžiků člověka. Vše zabaleno do krásné animace, která je jedna z nejlepších, za posledních pár let. Pro obyčejného diváka nicméně příliš sofistikovaný a zbytečně dlouhý. Proto nadšenci pomalých a artových filmů mají o důvod víc tento film vidět, protože krom hloubky vypráví i příběh poučný a prostě jednoduchý. 80% protože 80 minut je možná trošičku příliš a celkový styl mainstreamovému divákovi asi moc neřekne.

 • 90%
  0
  0
  19. 2. 2019

  Mile rád se vydám proti proudu, neb tento film mi nehorázně sedl. Možná jsem se nechal strhnout nádherným vizuálem nebo atmosférou. Možná jsem potřeboval zase něco drsnějšího a temnějšího, což jsem po právu dostal. Mezi náhrobními kameny je poctivá kriminálka, která Liama Neesona staví do role ostříleného soukromého detektiva Matta, který rozjíždí pozoruhodnou pátračku po únoscích žen, kteří ale unesené neradi vrací živé (a v celku). A to více než poctivou, protože Matt, co se rafinovanosti týče, není zrovna Colombo, nebo Holmes, ale obyčejný chlápek, co sice má za ušima, ale na vše přichází svojí pílí a trpělivostí, nikoliv koloběhem šťastných náhod. Přestřelky jsou surové a realistické a Scott Frank vše drží ve svých režijních a scenáristických mantinelech, aby vše fungovalo. Nevýhoda tohoto filmu tkví převážně ve dvou věcech, první je, že finále už onu rafinovanost obchází a spíše se se štěstím vyřeší samo, další věcí je poměrně zbytečná postava černého chlapce, který je zde spíše do počtu a scény s ním děj zbytečně zdržují. Zbytek ale šlape jak má a Liam si připsal další postavu, za kterou ho budu mít rád. 90% je možná trochu moc, ale jak jsem zmínil na začátku, tak film nehorázně sedl.

 • 75%
  0
  0
  16. 2. 2019

  Bude-li někdo hledat v tomto filmu něco sofistikovanějšího, nebo se pokoušet o objektivitu, tak se dostane do slepé uličky bez návratu. Jenže je to právě ona kýčovitost, která je prezentována bez jakékoliv nenucenosti a díky tomu působí lehce a přirozeně. Proto se tak můžete nechat unášet rychlým dějem a pohltit skvělou hudbou a rytmem hlavních hrdinů, kteří jsou svůdní a osobití v každém záběru. Jednoduchý, ale funkční film, který po 90 minut baví a nenudí.

 • 70%
  0
  0
  15. 2. 2019
  Samotáři (2000)

  Největším problémem je nenaplnění ambice, kterou tento film měl, protože nadměrné množství postav způsobí, že vám některé budou spíše ukradené a do paměti se vám tak maximálně vmísí zhulený Macháček, který předvádí úctyhodný výkon hodný respektu. Zároveň je bohužel také jedinou postavu, která nějaký rozměr měla. Zbytek, ač velmi dobře obsazený i zahraný, je více méně zbytečný a přestože scénář nemá, co se komplexnosti týče, žádné mezery, je kvůli absenci nějaké hlavnější zápletky v některých pasážích nudný.

 • 85%
  0
  0
  14. 2. 2019

  Netypický styl, který je v Čechách sakra vzácnost. Pokud u jiných českých filmů nevím, kde začít s kritikou, tak tady nevím, kde začít chválit. Máme tu naprosto výborný casting, skvělou režii a celkem zajímavou kameru (která má v jistých místech trochu přestřelené barvy, ale není to nic, na co by si oko nezvyklo). Jenže, máme tady scénář, který je opravdu brilantní, hlavně, co se jednotlivých fórů týče. Sázeny v kulometném tempu. Jen škoda, že konec už trochu zeslábl a těch dovětků je v posledních minutách přes příliš. Ale to nemění nic na tom, že je to povedený český film.

 • 70%
  0
  0
  14. 2. 2019

  Přes neduhy způsobené převážně vysokou laťkou, kterou nastavil první díl, jsem se nakonec dobře bavil a dokázal jsem se překousnout i přes zbytečně delší stopáž, která může u někoho způsobit nudu. Jenže prostřední pasáž jede jak má a vyrovnává kvality dílu prvního, včetně bombardováním easter eggů jak o život, jen ke konci film trošičku ztratí dech, ale nahradí to fantastickým finálem, jako v prvním díle. Proto s dalším dílem nemám sebemenší problém a rozhodně bych neřekl, že by tento díl prvnímu dělal ostudu.

 • 75%
  0
  0
  10. 2. 2019

  Zvažoval jsem něco mezi 60 - 70, ale nakonec se přehoupnu k číslovce ještě o stupínek vyšší. A hlavním důvodem budiž Redfordovo charisma a schopnost zahrát jakoukoliv roli, jakéhokoliv charakteru. Ostatní herci mu krásně sekundují a Lowery je drží v těch pomyslných mantinelech, aby si byli všichni tak nějak rovni. Další věcí je i poměrně svižnější střih, který udržuje diváka alespoň trochu ve střehu, což už se nedá říct o zápletce tohoto filmu. Proti filmům bez zápletky nic nemám, a když se najde někdo, kdo to opravdu umí, je radost pohledět (viz Mafiáni a Casino), ale tady bych zápletku uvítal, poněvadž se tak stává, že některé části trochu drhnou a i přes malou stopáž nudí. Ale pokud se přes to dokážete přenést, tak vám asi film sedne a budete si minimálně dobře bavit. Ostatně, pokud je to rozloučení s Redfordem, tak neříkám, že to je to nejlepší, ale je to rozhodně povedené zakončení kariéry jednoho skvělého herce.

 • 70%
  0
  0
  9. 2. 2019

  Asi budu jeden z mála, komu Tiché místo nepřijde tak boží, jak se o něm mluví. A přestože nezapřu nadšení, které ve mně stále přetrvává, neubráním se i mírnému zklamání. Krasinski sice prezentuje velice hutnou atmosféru a to, co předvádí s plejádou herců, je nad míru překvapivé. Jenže co se scénáře týče, tak tam Krasinskiho tým zůstal jaksi pozadu. A ona ani ta charakteristika postav není kdo ví jak světoborná. Za naprosto fatální nedostatek však považuji nejhůře napsanou postavu dcery, která nadělá tolik chyb, že by jí z fleku někdo jednu vlepil. Na druhou stranu, její představitelka je výborná, ale to nemění nic na tom, že tam dělá nehorázné ptákoviny. Ono ostatně i většina zvratů působí spíše komicky a nepravděpodobně, což je u hororu sakra škoda. Celkově filmu nepřidává, že jeho jediný pořádný triumf vidíme ihned vzápětí a nemáme být moc jak šokováni. A poslední věcí jsou mírné, a při dobrém naladění ani nepostřehnutelné, nedostatky v detailech, jako třeba celá situace, použití svíček, když je elektrika, nebo jedna sypká věc :). I přes tyto výtky jsem se nehorázně bavil (i když to tak nemusí vypadat) a v Krasinskiho mám důvěru, není to blbý režisér, jen by to chtělo příště vyladit scénář a možná si odpustit ten finální (pro mě kýčovitý) záběr.

 • 90%
  0
  0
  8. 2. 2019
  Patrola (2012)

  Autenticky a surově nasnímané drama, které svojí roztěkaností a podobou skoro dokumentu nastolují laťku děsně vysoko. A nenechte se mýlit, tohle není typický buddy movie, ale opravdu zachycení života dvou poldů, kteří by pro sebe zemřeli. Bylo by to na čistých 100, ale ten dovětek u jinak vynikajícího konce mi přišel přeci jen nadbytečný a kazí jinak dobře vybudovanou atmosféru. Proto jen 90%

 • 90%
  0
  0
  6. 2. 2019

  Když vám Colombo vypráví pohádku, ve které není přebytečná vata, ale jen souboje, láska a pomsta, tak je o zábavu postaráno. Reiner drží tempo pořád ve střehu a Goldman se stará, aby nebyla nuda jak v dialozích, tak v příběhu. Jen škoda té levné výpravy, která mohla být přeci jen trochu propracovanější (nic nezamrzí víc, než prázdná pustá pláň). To nemění nic na tom, že to je velice chytrý film.

 • 70%
  0
  0
  6. 2. 2019

  Co si budeme nalhávat, do dalšího zhlédnutí se pouštět nebudu a zřejmě ani většina lidí. Jako příjemná oddechovka to funguje dobře a film nikoho neurazí. Zároveň má občas i velmi vydařené vtipné scény, takže nouze o zábavu také nehrozí.

 • 85%
  0
  0
  2. 2. 2019

  I po příliš nadšených ohlasech jsem si raději držel odstup, čímž nechci říct, že bych čekal špatný film. Ale královsky se to obrátilo v můj prospěch. Skvělý scénář, skvělí herci a velmi vydařená režie, které posunuli tento "český" film do úplně jiných výšin. A kdo mi řekne, že na tom ty prachy nejsou vidět, tak bych mu nejraději jednu natáhl. :D Souboje sice nejsou tak propracované, jako jinde, ale na rozdíl od nich mají v sobě ukrytou dramatickou stránku, hloubku, posouvají děj a jsou mnohem osobnější. Nemám tedy jak remcat.

 • 80%
  1
  0
  14. 1. 2019
  Everest (2015)

  Aneb, když cítíte tu výšku, prázdnotu i zimu. Kormákur se tady vyšvihl a zachycuje jednu z největších tragédií na Everestu tak přesvědčivě, že by mě tam nikdo nikdy nedostal. Úplně cítíte tu beznaděj hlavní hrdinů, kteří se pokouší zdolat vrcholu té nejdrsnější hory vůbec. Každý pád, každá bolest i omrzlina na vás skrze obrazovku srší a Kormákur vám a ani hrdinům nedopřeje oddechu. Vše zachyceno se smyslem pro realističnost a surovost, takže za mě překvapení roku 2015.

 • 75%
  0
  0
  13. 1. 2019

  Příjemné a neurážející, ale místy až příliš ulítlé a nepravděpodobné. Grant opět neodolatelně příjemný pitomec, který má na něco smůlu a na něco štěstí a MacDowel opět obyčejně nádherná. Vtipy přiměřeně dávkovány a skvěle situovány, ale ani ty nezachrání, že 117 minut je prostě trochu moc.

 • 80%
  0
  0
  13. 1. 2019
  Inhale (2009)

  Nehorázně temný a dobře zvládnutý thriller, který díky smířlivé stopáži nemá jak nudit. Atmosféra v Mexiku je přímo famózní a Kormákur utahuje šroub tak fest, že chvílemi ani nemůžete dýchat. Možná to působí trochu televizně a občas má scénář jisté mezery, ale za málo peněz Kormákur udělal hodně muziky.

 • 80%
  0
  0
  12. 1. 2019

  Určitě to Haggis umí s větší důsledností i osudovostí. V čem ale nikdy nepoleví (a nezklame) je propracovanost. Není to sice tak promyšlené, jako Crash, ale ono ani nemusí být, protože Haggis do toho jde se vší silou a vytrvalostí jako vždycky. Jen to ze začátku trochu drhne, protože se hraje spíš na notu dramatu a pomalého plynutí. Jenže, jakmile takzvaná "příprava" pomine, Haggis nasadí takové tempo a poslední hodina je plná adrenalinu i napětí, že si člověk nemá šanci vydechnout. Proto těch 80% a zřejmě můj osobní favorit. :)

 • 80%
  0
  0
  11. 1. 2019

  Upřímně jsem čekal víc. Všemi opěvované přednosti na mě zde působily spíš jen jako standart, než něco výjimečného. Předně lze pochválit Bessonovu režii, ale scénář je místy dost nevyvážený, stejně jako tempo. Bohužel tak člověk moc neví, zda-li má čekat akční thriller, nebo kriminální drama a Besson bohužel mezi oběma přebíhá, jak se mu zlíbí a kompromis nefunguje. A na závěr nejvíce očekávaný příchod Viktora čističe byl sice zajímavý, ale z plátna slezl dříve, než stačil něco pořádného předvést. Za mě to bude vždycky Leon, ale nakonec se přikláním k vyššímu číslu.

 • 70%
  0
  0
  2. 1. 2019

  106 minut poctivé deprese, kdy se hlavní hrdina musí vypořádat se situacemi, které mu osud připravil. Jen škoda velké absence monologu hlavní postavy, který by se v tomto filmu nabízel (hlavně, když nikoho jiného neuvidíme) a vyloženě natáhnutí některých scén o delší interval, než je hodno. Pořád je to ale velmi osobní snímek a pokud vám to nálada dovolí, tak se na něho podívejte.

 • 90%
  0
  0
  2. 1. 2019

  Bylo to na pěkných 80% s tím, že si Affleck dokázal pohrát s těmi nejmenšími detaily a na rozdíl od jiné adaptace od Dennise Lehaneho (Tajemná řeka) je tato mnohem více otevřenější k divákovi a svým způsobem atraktivnější. Jenže těch 80% by po tom fantastickém finále bylo vážně málo, a tak těch 90% bude přijatelnějších.

 • 70%
  0
  0
  29. 12. 2018

  Popravdě se z nenápadně vypadající pohádky vyklubala velmi příjemná podívaná, které nechybí velmi vydařené vtipy, ponaučení a hlavně skvělí herci. S režií je to maličko slabší, ale kamera a střih by si zasloužili potlesk, tohle se u nás málokdy vidí .

 • 90%
  0
  0
  19. 12. 2018

  Když už nemáte co ztratit a chcete ještě světu (a sobě) dokázat, že na to stále máte. To přesně chtěl dokázat Stallone a já mu za to nepřímo děkuji. Tohle byl návrat i rozlučka se vším všudy.

 • 90%
  0
  0
  18. 12. 2018

  Říkal jsem si, že se budu snažit být co nejvíce při zemi s hodnocením, ale ono to vážně jinak nejde. Minimalisticky poutavý a ve všech ohledech geniální film, který dokáže 85 minut bavit, přestože 95% času koukáme na jednu postavu. K tomu si připočtěte vynikající režii a ještě lepší scénář, který obsahuje jak napětí, tak dávku emocí a několik dost překvapivých (a pro děj důležitých) zvratů. Takový film tady vážně chyběl a bojím se, že trumfnout jej půjde velmi těžko. Nakonec se přeci jen přikláním k nižšímu číslu, protože má film přeci jen pár nelogičností, ale jsem ochoten je přehlédnout, protože nijak neruší a vsadím se, že většina z vás je ani nepostřehne.

 • 80%
  0
  0
  15. 12. 2018

  Skvěle obsazený snímek, který se krom herců může opřít i o skvělý scénář a hutnou atmosféru. Bohužel je film tak precizní ve všech ohledech, že nemá prakticky nabídnout nic, co jsme neviděli jinde. Proto jen těch 80% .

 • 75%
  0
  0
  12. 12. 2018
  Taxi (1998)

  Na tenhle film se můžete kouknout prakticky kdykoliv, protože již v úvodu vám musí být jasné, že tohle bude jízda. Jen mě vyloženě trochu vadil věk Samyho, ale to je jen detail a nemá to na nic vliv. A akce? Ta je přímo famózní a je vidět, že Besson věděl za kým jít. Nic podobného do Kurýra nepamatuji. A čert vem, že je scénář jednoduší, protože, chtěl tady snad někdo něco jiného, než akci?

 • 70%
  0
  0
  12. 12. 2018

  Musím to vlnu chvály trochu srazit níž, přestože se chyby hledají velmi těžko. Hlavní problém tkví ale převážně v tom, že scénář je velmi nevyvážený a prvních 40 minut je místy utahaný. A nebýt špičkových herců a režie, výsledek by byl stěží poloviční. Po finále má ale málo kdo remcat, protože je tak psychologicky vyhrocené, že jen s těží se může člověk nudit. Bohužel to nedokáže zachránit zbytek filmu a já se nakonec přikláním k té vyšší číslovce.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalsi posledni
Sdílet tuto stránku:

Partneři: