Stardust (Velká Británie)
« další názvy »
Velká Británie Velká Británie
USA USA
128 minut

Žánry

:
Dobrodružný, Fantasy, Rodinný, Romantický, Pohádka, Adaptace knižní, Gotický, Teenagerský

Obsah

:
Ten příběh začíná pádem hvězdy. Není se ostatně čemu divit, když se na jeho vzniku tolik hvězd podílelo. Napsal ho Neil Gaiman, jeden z nejčtenějších spisovatelů více »« méně

Režie

:
Matthew Vaughn

Scénář

:
Jane Goldman Matthew Vaughn Neil Gaiman

Herci

:
Michelle Pfeiffer Claire Danes Sienna Miller Henry Cavill Robert De Niro ...
Premiéra: 27. 9. 2007
Distributor: Bontonfilm
DVD: 31. 3. 2008
Jste na stránce filmu Hvězdný prach. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Hvězdný prach myslíte! K 25. září 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28158 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Hvězdný prach


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 85%
  0
  0
  13. 10. 2018
  Pete69 (21186 bodů)

  V popisku se píše, Dobrodružný, Fantasy, Rodinný, Romantický , Pohádka a ... je to přesně tak. Perfektní sladění žánrů, vše působí kompaktně a dobře. V prvních minutách to vypadá na pohádku, poté na akčnější fantasy, postupně se z tohoh stává pohádková romantika, která má ale spád a stále to jede. Je to jeden z nejhezčích kýčovitých filmů všech dob - bez urážky.. 85%.

 • 90%
  0
  0
  20. 10. 2015
  Sheldon (16026 bodů)

  Matthew Vaughn své filmařské zásluhy získal především v kriminálním žánru, kdy stál u zrodu kariéry Guye Ritchieho jako producent a poté natočil velmi povedenou kriminálku Layer Cake s Danielem Craigem. Hvězdný prach je v módní záplavě fantasy filmů světlou výjimkou pro promyšlené pozadí, sympatické hrdiny, vtipné záporáky a především řadu skutečně brilantních hereckých výkonů, z kterých při vší úctě k ostatním strhávají nejvíce pozornosti Robert De Niro v roli ,,drsného“ piráta a čarodějnice v podání okouzlující Michele Pfeiffer, která se po delší době vrátila na plátna kin.

 • 80%
  0
  0
  17. 5. 2016
  lamps (14894 bodů)

  Velmi povedené. Tam, kde už nestačí bujná fantazie Matthewa Vaughna, s velkou chutí zaskočí buďto rok od roku přitažlivější ježibaba Michelle Pfeiffer, nebo rok od roku srandovnější týpek Robert De Niro, jehož zdejší role je skutečně unikátní. Fantastický příběh a především vytvořený svět sice působí méně přitažlivě a celistvě než třeba Nekonečný příběh nebo stále jedinečná Princezna nevěsta, na druhou stranu si ale nevzpomínám na americkou pohádku, v níž by režisér zvládl tak suverénně a nerušivě skloubit čistě dětskou porci zábavy s tou ryze dospěláckou. Ale přesto jsem přesvědčen, že mít svého času Václav Vorlíček stejný rozpočet a technické možnosti, zpracoval by takhle zajímavý námět o něco kouzelněji (i když určitě ne zábavněji)..

 • 70%
  0
  0
  7. 8. 2017
  Danny F. (11147 bodů)

  Pěkné a solidní. Vkusné i zábavné. Kouzelné a povedené. Postava Roberta De Nira mě hodně pobavila.

 • 80%
  0
  0
  3. 12. 2012
  kedl (6380 bodů)

  Jediná "vada" na kráse je asi obsáhlost dané knihy (kterou jsem bohužel nečetl) a snaha režižéra natlačit toho do filmu co nejvíc.. Je toho totiž tolik, že když si vypěstujete k nějakým postavám určitou vazbu, tak hned zmizí z plátna a je to škoda, protože De Nirova postava by si zasloužila celej film :-) Verdikt: Příjemné fantasy od kterého jsem pranic nečekal a na které budu vzpomínat ještě hodně dlouho..

 • 75%
  0
  0
  17. 9. 2013
  Standa. (6168 bodů)

  Vůbec netuším, proč jsem se tomuhle filmu tak dlouho vyhýbal. Sice to není zrovna můj nejoblíbenější žánr, ale o to víc jsem byl překvapený, jak dobře jsem se u filmu pobavil. Robert De Niro je prostě bourák, i když má na sobě zrovna ženský šaty :D

 • 80%
  0
  0
  1. 12. 2012
  VitvarJane (4481 bodů)

  Fantasy romantický film, který mě zaujal svou originální myšlenkou, která je dopracovaná až dokonce. Humorné scény, krása přírody a příběh, který vás dokáže velmi mile potěšit, až překvapit, to celé dokořeněno novými herci, ale též stálými hvězdami jak je Michelle Pfeifer nebo Robert de Niro.

 • 80%
  0
  0
  19. 12. 2013
  saboter (3561 bodů)

  Slušná Fantasy která vás potěší hlavně hereckýma vykonama černým humorem a i efekty ale nění špatný ani příběh a zpracování světa sotane vás i takový věci jako masky ale zase si mohla dát více záležet na postavách tedy scénáře a vysvětlení.

  • herci
  • zpracování
  • humor
  • efekty
  • poatavy(scénář)
 • 90%
  0
  0
  7. 12. 2015
  rkotvald (3159 bodů)

  Gaiman se musí točit už sám o sobě výborně... jeho knížky patří mezi mé nejoblíbenější a proto jsem rád, že Stardust dopadl tak dobře. Je to trošku jiná verze toho knižního příběhu, epičtější... zatímco začátek téměř kopíruje knihu (naštěstí uříznutá jednorožcova hlava je vynechána), tak konec se od knihy odchyluje hodně. Žádná bitka s čarodějnicemi, žádný kapitán Shakespeare, žádný sex, Septimus zemře poněkud hloupěji, láska hlavního hrdiny k Viktorii má úplně jiný konec (není to taková potvora). Ale to je jen ku prospěchu, protože knížka a film jsou jiná média a od obou očekáváte něco jiného. Mě se to zpracování velice líbí.

 • 80%
  0
  0
  2. 6. 2013
  výfuk (2974 bodů)

  Hodně zajímavě pojaté fantasy. První seznámení s Vaughnem. Vaughn má již zkušenosti s Ritchiem. Dalo by se říci, že tento snímek mi opět Ritchieho připomínal. Opět se objevuje několik příběhů a každý se žene za jednou věcí (Podfu(c)k - diamant, Sbal prachy a vypadni - pušky, RockN Rolla - obraz, Hvězdný prach - hvězda). Nicméně i tak mi Vaughn připravil příjemné pokoukání, na které se nezapomíná. Úžasné herecké výkony na všech stranách. Apropo - De Niro v roli kapitána... role, která se od Casina docela liší, ale nezapomíná se.

 • 80%
  0
  0
  20. 7. 2017
  roque (2919 bodů)

  I když jsem tento film viděla již mnohokrát, tak pokaždé se na něj opět dívám. Filmy s nádechem magie mám moc ráda. Tot je takové střetnutí obyčejného života lidí ve vesnici u Zdi a světem za Zdí. Světem plném magie, létajících lodí, padajících hvězd, které se mění v krásné dívky.

  • magie
  • děj
  • 85%
   0
   0
   1. 2. 2016
   HappyPiere (2773 bodů)

   Skvělá moderní pohádka

  • 90%
   0
   0
   5. 2. 2016
   Ombak_Penari (2760 bodů)

   Tohle prostě pohladí po duši. Je to přesně ten film, který si chce pustit geek, kterému je potřeba jemně zvednout náladu. Kvalitně natočený, jemný, ale nikoliv dětinský, humorný, ale ne parodický, k tomu dostatečně epický, kvalitně zahraný a s originálními nápady. Prostě něco, po čem se milovníkovi fantasy prostě zákonitě musí udělat příjemně po těle i po duši. Velmi povedený kousek

  • 55%
   0
   0
   3. 11. 2019
   kknk2 (2329 bodů)

   Po shlédnutí této fantasy skoropohádky mi v paměti utkvěla slova: „dřevěné vany“ a „divný.“ Moc velký zážitek vám nedá, ale některé věci ujdou, tj. hudba, která se hodí a je líbivá, krásné prostředí Islandu a VB a kostýmy. Zbytek je dle mého názoru buď dětinský – klišé, předvídatelnost, málo krve – nebo sarkastický (jen tento humor nestačí) a nechutný plus místy přiblble romantický.

  • 90%
   0
   0
   23. 11. 2012
   farb (2063 bodů)

   Fantastický svět Neila Gaimana ožívá pod skvělým vedením Matthewa Vaughna. A je to svět plný úžasných fantasy výjevů, humoru (DeNiro vládne!) a čisté dojemné romance. Fantazie, která dojme, pobaví a zprostředkuje neskutečně fajn náladu.Pohádkový úlet, jenž zahřeje u srdce.

  • 100%
   0
   0
   2. 3. 2016
   hovorkok (645 bodů)

   "Co dělají hvězdy? Září".... Taková romantika. Miluju ten film. Když Yvaine září vlasy, k tomu ta nádherná hudba.... Ani nevím, co napsat. Být básník, tak mi pěkná slova padají z úst tak rychle, jak je tenhle film nádherný. Bohužel ale nejsem, tak se zmůžu jen na to, abych tenhle film všem doporučila, obzvláště holkám, jako jsem já. Která holka by si nepřála, jak je řečeno ve filmu, mít tu pravou lásku přímo před očima. Jsem cíťa, ale co, mně to nevadí a alespoň si takovéhle filmy užiju naplno jak jen můžu... Velmi sympatické obsazení a malý bonus k tomu, De Nirova taneční scéna :)

  • 0
   0
   16. 8. 2010
   DHDV (311 bodů)

   Po dlouhé době se zámoří objevil originální film. Skvělé inteligentní vtípky, krásná stylizace a dobrý hudební doprovod. Ale co tento film dle mého názoru zdokonalilo do nejvyššího hodnocení, je casting. Michelle je pořád krásná a Danes je nádherná – v rolích které předvádí. Ostatní herecké výkony sou taky dobré, ale tahle sou nejlepší … Možná děti nebudou touhle pohádkou uchváceni, ale jak vyrostou, určitě k ní najdou cestu… Tohle je pro mě už „kultovní film“, který možná není až moc známý. Ale postupem času si myslím, že hodnocení/známost filmu bude stoupat. Už jen kvůli tomu, kolik neoriginálních patosů hollywood točí…

  • 80%
   0
   0
   11. 3. 2014
   jfuska (124 bodů)

   Příjemná pohádka podle dobré knihy.

  • 100%
   0
   0
   14. 11. 2017
   Georgino (109 bodů)

   Opravdu povedená pohádka. Mnozí Hvězdnému prachu vyčítají, že na výpravě filmu jde až okatě znát malý rozpočet a tudíž není tak velkolepá, jako jiné fantasy snímky. Já si ale myslím, že právě tohle je jeden z kladů filmu. Triky sice nejsou tak velkolepé, ale zase působí více pohádkověji a kouzelněji. Díky tomu nevnikla další digitální omalovánka typu Zloba nebo Alenka. Tady jasný prim hraje svěží režie M. Vaughna, nápaditý scénář, opravdu povedená hudba a všichni zúčastnění herci (pro Michelle Pfeiffer mám slabost, Robert De Niro je v roli piráta vskutku zábavný a ústřední dvojice velmi sympatická). Jedna z nejhezčích pohádek, které jsem viděl.

  • 0
   0
   2. 5. 2015
   Host
   Host

   Jeden z nejlepších filmů ke kterým se stále vracím de Niro skvělý .100 %

  • 0
   0
   16. 4. 2014
   Host
   Host

   Ahoj je mi 14 a jmenuji se Lucie.

  Hodnocení a recenze Hvězdný prach

  79 81 ?
  jak hlasovat?
  • mysir 85%
  • dominik11 45%
  • Psychotronix 90%
  • Mrykodaj 90%
  • Renfield 75%
  • juha_efx 90%
  • Reacherjack2016 85%
  • naineko 80%
  • Lovecour69 75%
  • Crreed 85%
  všechna hodnocení (250)

  V žebříčcích uživatelů

  1. místo z 1 v žebříčku uživatele joehot
  1. místo z 1 v žebříčku uživatele Helia
  1. místo z 11 v žebříčku uživatele xjane
  8. místo z 49 v žebříčku uživatele Riverdon
  19. místo z 24 v žebříčku uživatele Blako
  23. místo z 68 v žebříčku uživatele ory99
  23. místo z 164 v žebříčku uživatele VitvarJane
  30. místo z 84 v žebříčku uživatele wop
  33. místo z 64 v žebříčku uživatele mims
  12. místo z 141 v žebříčku uživatele homedo