Alice in Wonderland (USA, originální název)
« další názvy »
USA USA
108 minut

Žánry

:
Dobrodružný, Fantasy, Rodinný, Pohádka, Art film, Avantgardní, Adaptace knižní, Gotický

Obsah

:
Devatenáctiletou Alenku, občanským jménem Alice Kingsleyovou (Mia Wasikowska), čeká zážitek, na který hned tak nezapomene. Když ji na viktoriánské zahradní více »« méně

Režie

:
Tim Burton

Scénář

:
Linda Woolverton Lewis Carroll

Herci

:
Johnny Depp Mia Wasikowska Helen Bonham Carter Anne Hathaway Crispin Glover ...
Přehrát online O2
Premiéra: 4. 3. 2010
Distributor: Falcon
DVD: 14. 7. 2010
Jste na stránce filmu Alenka v říši divů. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Alenka v říši divů myslíte! K 23. říjnu 2020 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27076 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  2
  0
  10. 1. 2015
  Psisko59 (32665 bodů)

  Chceš-li nejdříve akceptovat a posléze pochopit vizuální ztvárnění Carrollovy Alenky v pojetí Tima Burtona, musíš nejdříve zavrhnout svůj vlastní film, který sis vytvářel kdysi v dětství, při prvním čtení této samo o sobě velice originální knížky. Ale stojí to za to! Tohle není děvčátko, tady je Alice mladá žena s probouzejícími se instinkty ... Všichni včetně Johnnyho Deppa tady určitým způsobem karikují lidské charaktery zcela po burtonovsku; víc než jen film je to filosofický názor, který je vám buď hodně blízký (takhle bych to dělal, kdybych to uměl), nebo hodně vzdálený (fuj, to tedy ne). Já jsem podobně chmurný filosof :-) . Komu se líbí, tomu doporučuji Mrtvou nevěstu Tima Burtona, ta je ještě vyhraněnější.

 • 80%
  0
  0
  3. 10. 2017
  martin-mickey-stusak (21471 bodů)

  Alenka v říši divů tentokrát ve vizi Tima Burtona a jako vždy velice příznačně. Výtvarná stránka někoho uhrane, někoho překvapí, někoho učaruje, někoho pohorší. Inu film jak má být. Po dějové stránce se však nejedná o klasický příběh, ale o jeho pokračování. Alence je devatenáct a má se vdávat. No, ona nechce, ale víme jak to v takové době chodilo. Naštěstí se objeví starý známý králík, Alenka ho následuje a ocitne se opět tam, kde už kdysi jednou byla. CGI efekty daly možnost vyniknout Burtonovým představám a byť už po tolika jeho snímcích nic nového nepřináší, stále má co nabídnout. Vizuálně je snímek stále ohromující jak v představách, tak i jednoznačnosti. Právě s onou fantasií se tu pohrálo velice bravurně. Děj není nijak složitý a je napsán pro pochopení i mladších diváků, i když pro ty nejmenší snímek rozhodně není. Mnohé postavy jsou pro ně až moc strašidelné. A tak tu máme pohádkový fantasy film v neobvyklém ražení, ale po filmové stránce určitě excelentní.

 • 65%
  0
  0
  9. 10. 2016
  lamps (14232 bodů)

  Tim Burton je bezpochyby nejzajímavějším režisérem současnosti, a na každý jeho film se vyplatí alespoň jednou podívat. A zatímco některé mi nijak moc nesedly(Mars útočí, Beetlejuice), další naopak řadím mezi ty nejlepší, jaké jsem doposud viděl(Ospalá díra, Ed Wood). Alenka se pohybuje někde mezi, nijak mě nenadchla, ale vzhledem k námětu přece příjemně překvapila. On je příběh stejně trochu vedlejší, na prvním místě je hlavně úžasná výprava, masky, hudba a samozřejmě herecké výkony v čele se zmalovanými Deppem a Bonham Carterovou (klobouk dolů před skvělým dabingem). A kdyby to všechno tvořilo tradiční, Burtonovsky osobitý nekonvenční celek, sypal bych slova chvály bez mrknutí oka, jenže Alenka je většinou přeplácaná onou nepodmanivou, sterilní formou, kterou by vyprodukoval klidně každý tvůrce, co se nebojí utrhnout ze řetězu, přestože moc nemá co sdělit. A to je v tomto případě určitě zklamání..

 • 95%
  1
  1
  4. 5. 2016
  sabule (14079 bodů)

  Krásná fantasy pohádka s oblíbenými Burtonovskými herci a ideální předlohou pro kvalitní podívanou.Všechno krásně barevně sladěno a vycházející Mia,která nakonec všechny zachrání a jak jinak dobro zvítězí opět nad zlem.Film určený pro celou rodinu a velmi zábavný!

 • 70%
  0
  1
  31. 7. 2017
  Danny F. (11122 bodů)

  Postavy perfektní, obsazení taktéž až na příběh samotný. Chybí mu jakési to kouzlo. Tim tak trochu zklamal.

 • 100%
  1
  0
  24. 10. 2014
  cerfik (6548 bodů)

  Slyšel jsem i dost zklamaných ohlasů než jsem tohle téměř animované vizuální dílko Tima Burtona viděl a světe div se líbilo se mi to a moc. Skvělý výkon Johnny Deppa jistě nepřekvapí, ale zmutovaná Helen Bonham Carter v roli královny byla úžasná. Pestrobarevná vizuální pohádková orgie.

 • 60%
  0
  1
  24. 11. 2012
  kedl (6366 bodů)

  Taková omalovánka pro děti!!

 • 25%
  0
  1
  30. 9. 2012
  Standa. (6160 bodů)

  Tak tohle bylo totálně mimo mísu. Nesmyslná slátanina s absolutně nesympatickým obsazením, namaskovaný Depp je nehorázně odpudivý. Tenhle film mě jenom ujistil, že filmy Tima Burtona nejsou nic pro mě.

 • 70%
  0
  0
  10. 4. 2019
  Jana Květoňová (5578 bodů)

  Nebýt kocoura Šklíby, byla by to velká nuda. V tomto filmu Tim Burton rozhodně nijak extra nezazářil. Je to výpravné, barevné, ale malým dětem se to pouštět nedá a dospělé to zřejmě nijak zvlášť neosloví. Chybí tomu ty momenty překvapení, které jsou pro Burtona tak typické!

 • 75%
  1
  0
  26. 11. 2012
  VitvarJane (4473 bodů)

  zvláštní zpracování, kde je tahounem opět Johny depp

 • 75%
  0
  0
  4. 5. 2016
  FilipusMuff (3926 bodů)

  Tohle je přesně příběh, kterýho se musel chopit někdo veleschopnej , protože jinak by z toho byl strašnej patok.. No a naštěstí se tak asi i stalo , svět vypadá úžasně a člověk se dočká i klasickejch Burtnovskejch stromů se zahnutejma větvema dolů...

 • 95%
  0
  0
  9. 6. 2016
  evismaior (3805 bodů)

  Krásně zpracovaná burtonovka s dospělou Alenkou, do níž by se mi nehodil nikdo víc než Mia Wasikovska, s úžasnou Helen Bonham Carter jakožto démonicky zlou královnou a Anne Hathaway coby jejím až snově kladným protějškem. A k tomu samozřejmě Kloboučník Johnny Depp, parádní kočka Šklíba a vůbec všechny ty postavičky světa Lewise Carrolla, které na plátně vypadají ještě mnohem lépe než vypadaly v mých představách - a popravdě, to se hned tak nepovede.

 • 75%
  0
  0
  18. 10. 2013
  saboter (3550 bodů)

  Skvělé efekty a zpracování říše divů však kromě skvělého Deppa nic moc čekal jsem více film je určen hlavně pro děti.

 • 75%
  0
  0
  14. 7. 2013
  výfuk (2964 bodů)

  Čekal jsem větší zážitek. Burton je opravdový megaloman. Z továrny na obyčejnou Milku vytvoří novou dimenzi. Zde si Burton vytvořil svou vlastní říši divů a svou vlastní Pandoru. Depp mě ve své roli docela uchvátil a Wasikowsa nejdřív působila podrážděně, ale poté hrdinsky. Ve filmu mnoho zcestných situací, které byli buď nudné nebo k ničemu. Nicméně moje celosvětově první seznámení s Alenkou v říši divů, dopadlo téměř s očekáváním dobře. Dá se na to do jistých měr koukat.

 • 100%
  0
  3
  9. 6. 2018
  nikol125 (2731 bodů)

  Nádherná fantasy pohádka. A jak tomu bývá, dobro opět zvítězilo nad zlem. :)
  Ale myslím si, že pohádka není určena, až pro moc malé děti, kterým jsou například tři roky. Podle mne by se báli a v této pohádce je trochu více pochmurné prostředí než v jiných. Avšak pro trochu větší děti si myslím, že je naprosto skvělá.

 • 75%
  0
  0
  28. 4. 2016
  stantheman (2385 bodů)

  Nejsem příznivcem pohádek...ale Tom Barton nezklamal - výpravné , oruginální a vtipné

 • 55%
  0
  1
  10. 9. 2013
  Medúska (946 bodů)

  Moc barevné, moc umělé. Nikterak oslňující.

 • 80%
  1
  0
  19. 9. 2019
  gomacabeza (414 bodů)

  Na otázku jaký tedy nový Burton je, by skvěle mohla odpovědět parafráze citace z Rodriguezova Od soumraku do úsvitu: „Co je v Mexiku? Mexičani….“ Tim dal vzniknout dílu, které rozhodně jeho veleváženou a odbornou i laickou veřejností uznávanou značku nepoškodí. Společně s experty z týmu vizuálních efektů dal vzniknout další typicky Burtonovské (rozuměj strašidelně kouzelné, morbidní, bizardní a temné) krajině, která může mást barvami a svádět ke špatnému pochopení.
  Očekával jsem vrchol jeho tvorby a na ten si buď ještě počkáme nebo už to proběhlo (Střihoruký Edward?). Všeobecně stejně jako v případě Mirany není ani Burton jednoznačný, lehce uchopitelný a zařaditelný do nějaké pohodlné škatulky. Dokonale nenásilně se vymezil vůči nahraditelným masám a vytvořil tak nezapomenutelný rukopis… Stejně jako Willy Wonka, který naprosto samozřejmě věděl, že k našlehání správné šlehačky je zapotřebí bič, to ví přece každé malé dítě!

 • 100%
  1
  0
  29. 5. 2016
  mausis (370 bodů)

  Kdo zná Tima Burtona, ten ví do čeho jde. Film, který jsem slíbila shlédnout s dcerou mne nakonec uchvátil. Příběh vtáhne do děje, postavy jsou kouzelné, barevné, originální(výkon Johnyho Deepa je zbytečné komentovat :)). A spousta ukrytých myšlenek v ději, jako třeba to, že někdy zapomeneme na část svého života a je dobré si vzpomenout, a nebo že je dobré nakonec opustit své bludy, ač nás chrání před bolestnou pravdou...Rozhodně příjemná rodinná podívaná, která si váš zájem zaslouží.

 • 90%
  0
  0
  30. 3. 2010
  laki1 (250 bodů)

  Videl jsem 3D verzi v IMAXu - to byl teda suprovej zazitek. Velmi jsem ocenil tvurci posun ke starsi Alence. Pribehu to nijak neblizilo, spis naopak.

  Misty jsem mel dojem, zda se Burton dokonce neinspiroval u Svankmajera. Nevim, mozna je to jen muj pocit. Rozhodne se toto zpracovani nejvice priblizilo me predstave z knizky, kterou jsem cetl nekdy v deseti letech. A to jsem videl za svuj zivot nekolik ruznych zfilmovani.

  Rozhodne prijemna podivana pro vsechny vekove kategorie.

  Johny Depp opet skvelej, a Burton dokazal z 3D vycucat dost a presto ponechal dostatek prostoru pro stylizaci, takze zadna uhlazena Disneyovka nebo silena 3D horska draha.

  Na celem filmu me stvala jen jedna postava - bila kralovna. Byla vazne divna, ale spis jsem nepochopil zamer.

 • 95%
  0
  0
  8. 6. 2016
  vidunaj (74 bodů)

  Burton . dokonalé, fantastická vizuální podívaná a Helenka je naprosto vyjimečná. Zavěrečná karetní bitva nemá chybu.

 • 100%
  1
  0
  4. 8. 2012
  CZhello (53 bodů)

  Opět skvělá burtonovská práce, famozní herecké výkony - jen ta bílá královna mi tam někdy moc neseděla.

 • 1
  0
  4. 4. 2010
  slava123 (52 bodů)

  dobrý film

 • 90%
  0
  0
  10. 8. 2016
  Havlit (47 bodů)

  Tim Burton a jeho výběr herců je dobrý základ pro jakýkoliv film. Tato klasika, i když pojatá v Burtonově stylu je velmi milé překvapení mezi pohádkami.

 • 55%
  0
  0
  18. 10. 2020
  Renfield (37 bodů)

  Alenka mnohem lépe než v v říši divů, funguje v říši lidí, tam se totiž ještě vypráví příběh. V říši divů dává Tim Burton přednost efektům, které sice jsou samy o sobě úchvatné, ale je jich příliš. Podobné vizuální orgie zničily nejeden film, divím se, že si to Burton nepohlídal, že vyprávět umí v minulosti dokázal mnohokrát. Zase překvapivě mu tentokrát příliš nepomáhá ani Danny Elfman, jemuž se až příliš zalíbil jeden zprvu velmi dobrý motiv, opakování hold není vždy přínosem. Nejlépe na tom nejsou ani postavy, mimo Alenku a kloboučníka se o nich příliš nedozvíme a tak snad ani nepřekvapí, že právě tito dva zaujmou nejvíce i co se hereckých výkonů týče. Především Johnny Depp hraje dalšího ze své série podivínů fantasticky, ale fajn je i Mia Wasikowska. Celkově ovšem v době vzniku nečekaný průměr, jímž začal Burtonův kvalitativní pád, ze kterého z mrtvých vstal alespoň Frankenweenie.

 • 75%
  0
  0
  4. 8. 2010
  hystory (25 bodů)

  Angličan Lewis Carroll v roku 1865 napísal fantastický príbeh, v ktorom predstavil fantazmagórie mladej slečinky Alice. V 21. storočí sa Hollywood znovu obrátil k polozabudnutému príbehu, ktorý rozvojom techniky (súčasný 3D ošiaľ) a pomocou špeciálnych efektov (CGI) predstavuje nezabudnuteľný zážitok. Tu sa nám do uhla pohľadu dostáva režisér najnovšieho spracovania, Tim Burton. Jeho režijná filmografia sa vyznačuje novátorstvom, expresionizmom a avantgardou, trebárs hororová komédia BeetleJuice, scifi-dráma Nožnicovoručný Edward, scifi Batman, alebo hororová rozprávka Mŕtva nevesta. Nebolo teda prekvapujúce, že sa témy ujal práve on. Viac na http://najfilmy.wordpress.com

75 65 ?
jak hlasovat?
 • Renfield 55%
 • Lucy Lu 80%
 • tomblackout 90%
 • anna-vacinova 70%
 • mims 80%
 • Martina27 80%
 • iluzion 80%
 • shark white 80%
 • Speedyxxx 70%
 • Lucy03 65%
všechna hodnocení (309)

V žebříčcích uživatelů

1. místo z 4 v žebříčku uživatele Vali
1. místo z 23 v žebříčku uživatele lucinka-jurackova
6. místo z 9 v žebříčku uživatele magdalena-angelika-alvinka
6. místo z 6 v žebříčku uživatele CZhello
9. místo z 10 v žebříčku uživatele smolkova
12. místo z 83 v žebříčku uživatele 16adelinka
15. místo z 51 v žebříčku uživatele Lieninka
1. místo z 4 v žebříčku uživatele katush
10. místo z 11 v žebříčku uživatele Thorin_Paveza
8. místo z 11 v žebříčku uživatele Ľubinka