Alice in Wonderland: Through the Looking Glass (USA)
« další názvy »
USA USA
108 minut

Žánry

:
Dobrodružný, Fantasy, Rodinný, Adaptace knižní, Blockbuster, Dětský, Série/Franchise, Teenagerský
Motto: Přijde čas na trochu potrhlosti

Obsah

:
Alenka Kingsleighová se ujala řemesla po svém otci a strávila několik posledních let na divokých vlnách světových oceánů jako mořeplavkyně. Po svém návratu více »« méně

Režie

:
James Bobin

Scénář

:
Linda Woolverton Lewis Carroll

Herci

:
Johnny Depp Mia Wasikowska Helena Bonham Carter Anne Hathaway Sacha Baron Cohen ...
Premiéra: 26. 5. 2016
Distributor: Falcon
Jste na stránce filmu Alenka v říši divů: Za zrcadlem. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Alenka v říši divů: Za zrcadlem myslíte! K 8. prosinci 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28234 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Alenka v říši divů: Za zrcadlem


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 55%
  0
  0
  11. 11. 2020
  Brenan88 (46226 bodů)

  Velmi slaboučké pokračování,která nezachrání ani Deppův šílený Kloboučník. Po Burtonově odchodu zůstala jen extrémní barvitost a kýč. Chybí lehkost,hravost a nějaká pořádná tvůrčí myšlenka. Disney své značky ždímá až na krev a nehledí na kvalitu. Obrovská škoda.

 • 90%
  0
  1
  28. 7. 2016
  evismaior (4253 bodů)

  Ze záhrobí k nám ústy Absolema promluvil Alan Rickman, jemuž je film věnován, a vypadá to, že já si pomalu musím poupravit svůj obecně negativní postoj k druhým dílům úspěšných filmů. Alenka si zachovává stejnou atmosféru jako první díl, lepší představitelku než Miu Wasikowskou si opravdu nedokážu představit a totéž platí i o Johnnym Deppovi v roli Kloboučníka a Helen Bonham Carter a Anne Hathaway v rolích "zlé" a "hodné" královny (byť děj následně toto zjednodušení hodně zpochybní). Byla jsem nadšená z té vizuální lázně, do které jsem se ponořila, sotva Alenka přeskočila na první ručičku hodin a vrhla se do souboje s časem a jeho pánem (a opět si poupravuji názor, v tomto případě na bezchybného Sachu Baron Cohena). Vlastně celý film se nese v duchu důležitosti rodinných vztahů, a to jak Alenky, tak i Kloboučníka a jeho ztracené rodiny a konečně i obou královských sester. Což možná ke konci už bylo zbytečně jímavé, ale přesto film hodnotím vysoko.

 • 100%
  1
  4
  9. 6. 2018
  nikol125 (2779 bodů)

  Prosím víc takových příběhů!

 • 70%
  0
  0
  14. 7. 2016
  Květka (711 bodů)

  Kdyz jsem zjistila, ze do kin prijde druhy dil Alenky, nemohla jsem se dockat, az na to pujdu. I trailery vypovidaly o tom, ze to aspon bude stat za to. Ano, nebylo to spatne, ale prvni dil je prvni dil. Prislo mi to takove preplacane, ale jako doplnek k jednicce a jako odreagovani super. :)

 • 80%
  1
  0
  15. 7. 2016
  Bad (464 bodů)

  Na tenhle film jsem se obzvlášť těšil. Alenka mě nikdy moc nezajímala, ale po prvním díle jsem změnil názor. Jak to dopadlo ? Film se mi líbil, i když jsem si to představoval trochu jinak. Alenka toho hodně pokazila a málem zabila čas. Bylo vidět, kdo tomu tady velí. Hodí se vidět první film, protože tohle je vlastně dezert, který doplňuje celé menu. Zklamal mě Depp, protože moc ve filmu nebyl, ale zase tak to nevadilo. Alenka v říši divů: Za zrcadlem je uctihodný nástupce prvního dílu, ale první díl zůstává nepřekonaný. 80%

 • 90%
  0
  1
  14. 9. 2016
  cirkusačka (388 bodů)

  Jeden z nejlepších filmů, které jsem na poslední dobu mohla shlédnout. Výborná animace, umocněna zážitkem ze 3D technologie, zajímavé spojení živých herců s animovanými figurkami, napínavý příběh a zážitekpro malého, alei velkého diváka. Film jistě doporučuji.

 • 65%
  0
  0
  14. 9. 2016
  zoouška (202 bodů)

  Tento film jsme měli možnost shlédnou ve 3D technologii, očekávali jsme samozřejmě po prvním dílu něco užasného a famozního, ale i zde platí pravidlo, že každé pokračování něčeho je již pouhým pokračováním... nicméně animace byly krásné a v podstatě i příběh napínavý

 • 60%
  0
  0
  29. 5. 2016
  bubu (112 bodů)

  Odborná kritika je nelítostná, ale já jsem si přišla do kina odpočinout a za vizuálním zážitkem, proto Alenka splnila moje očekávání. 1. díl filmového zpracování jsem neviděla, proto jsem neměla přehnané nároky. Doporučuji všem věkovým kategoriím jako příjemnou zábavu.

 • 70%
  0
  0
  14. 5. 2019
  vexx (104 bodů)

  Když se začal natáčet druhý díl Alenky, byla jsem zcela u vytržení. Tento film Vás přesune do zcela jiné reality a zároveň Vás donutí zamyslet se nad životem a přemítáte nad tím, zda jsou takto věci správně či ně. Na první díl to nemělo, ale velmi zdařilé pokračování.

 • 70%
  0
  0
  1. 6. 2016
  renca-lahvicka (92 bodů)

  na Alenku jsem na 4dx poprvé ještě s kamarádem a to co jsem čekala jsem dostala,vizuelně super,příjemně jsem se pobavila a kloboučník mně opět nezklamal a 4dx formát byl pro tento film jak dělaný,začátek , když Alenka plula na lodi a nám tryskala ze sedaček voda a ofukoval nás vítr,za mně prostě super zábava.

 • 85%
  0
  0
  8. 6. 2016
  vidunaj (74 bodů)

  Je to Burton, i když nerežíruje je to tam. Pokud se Vám líbila jednička, dvojka vás nezklame. Samozřejmě chybí to prvotní nadšení z vizuálního provedení prvního filmu, ale i tak je příjemná podívaná.

 • 75%
  0
  0
  2. 6. 2016
  Tlustytony (38 bodů)

  Do kin po šesti letech opět vstoupila dívka, která svou moudrostí a svou mršností znova zachrání svět svých přátel je to Alenka v Říši divů.
  Na začátku filmu divák netuší co se vlastně děje, až po cca 5 minutách zjistí, že Alenka následuje v řemeslu po svém otci, dále se Alenka pohádá se svojí maminkou, která odepsala loď po svém manželovi a Alenka to nesnese, protže má k ní citový vztah, po hádce se ocitne v místnosti, kde je zrcadlo a Alenka ním pronikne do Říše divů. Objeví se tam ovšem pozdě, zjistí, že její nejlepší přítel Kloboučník (Johny Depp) prožívá deprese a Alenka s dobrým srdcem, i když nevěří udělá pro něj nemožné.
  Z pohledu diváka, si myslím, že Film na něj působí velmi napínavě a dobrodružně a každý se objeví ve světě, kde je možné dosáhnout nemožného, Alenka se svými přáteli pomáhá zachránit Kloboučníkovu rodinu, pomocí Pána Času, jim Alenka cestuje a koná opět dobro. Musím říci, že efekty a choreografie filmu je velmi úžasná, ovšem i krajina je nádherná.
  Když člověk přemýšlí nad tím, že je to nerealné, tak si bude říkat, že film je odpad, a naopak když nepřemýšlí o detailnosti filmu, tak se do děje vnoří a o tom to je. Film je založen na fantazii. Tohle je to kouzlo filmu, a bůh ví co by to bylo za Alenku, kdy by byla nudná a založena na realitě.
  Film bych celkově zhodnotil velmi pozitivně ale první díl byl lepší. Jako každá pohádka má pozitvní konec a díky mé melancholii, se mi z očí vyplavili stříbrné kapky. Na tuhle pohádku bych hnal všechny co žijou mimo realitu stejně jako já a pro všechny fanoušky pohádek.

 • 0
  0
  14. 7. 2016
  Host
  Host

  Já si myslím že oba dva díly byly super , protože tam zas hrál Johnny Depp,kloboučník nebo-li Tarrant Vršklobouk byl zase tak potrhlý šílený a roztomilý a to on moc dobře umí.Také si myslím že skvělý víkon podala Mia Wasikovska která hrála Alenku.Když jsem zjistila že vijde další díl Alenky , tak jsem byla hrozně moc štastná a těšila jsem se do kina.Když jsme už byli v kině ,a když to začalo hrozně sem se těšila a když to skončilo tak se mi to líbilo ještě víc než před tím ,takže sem si to hned stáhla z ULOŽ.TO.Podle mě měla Alenka zůstat v říši divů ,alespoň by byla s Tarrantem protože bylo vidět jak se mají rádi ,už v jedničce.Bylo to velmi zábavné určitě si na to zajděte do kina,MOC PODAŘENÉ.Za 100 procent.

Hodnocení a recenze Alenka v říši divů: Za zrcadlem

71 56 ?
jak hlasovat?
 • veru9898 85%
 • dederon 80%
 • dominik11 55%
 • Mrykodaj 60%
 • Reacherjack2016 60%
 • Milliee 100%
 • Nikol. 65%
 • mims 55%
 • shark white 70%
 • lukasopicasso 20%
všechna hodnocení (103)

V žebříčcích uživatelů

5. místo z 23 v žebříčku uživatele lucinka-jurackova
9. místo z 9 v žebříčku uživatele Katka01
78. místo z 142 v žebříčku uživatele homedo