Harry Potter and the Deathly Hallows: Part I (Velká Británie, originální název)
« další názvy »
Velká Británie Velká Británie
USA USA
146 minut

Žánry

:
Dobrodružný, Fantasy, Rodinný, Adaptace knižní, Blockbuster, Dětský, Retro, Série/Franchise, Teenagerský
Motto: Jeden způsob...jeden osud...jeden hrdina

Obsah

:
Voldemortova moc roste. Nyní ovládá Ministerstvo kouzel a Bradavice. Harry, Ron a Hermiona se rozhodnou dokončit Brumbálovu práci a najít zbytek Horcruxů, více »« méně

Režie

:
David Yates

Scénář

:
Steve Kloves

Herci

:
Bill Nighy Emma Watson Laurence Richardson Richard Griffiths Harry Melling ...

Podívej se na Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 online!

Přehrát online O2
Premiéra: 18. 11. 2010
Distributor: Warner
DVD: 15. 4. 2011
Jste na stránce filmu Harry Potter a Relikvie smrti - část 1. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 myslíte! K 6. prosinci 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27817 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Harry Potter a Relikvie smrti - část 1


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  0
  0
  11. 1. 2018
  Brenan88 (44293 bodů)

  Tato první část má nevděčný úkol a přitom to má také velmi těžké. Musí totiž připravit půdu pro závěrečný souboj a grandiózní finále na které všichni fanoušci této čarodějnické série čekají. V této části tak téměř chybí jakékoliv souboje, nebo akce. Spíš se jen mluví a dovysvětluje vše potřebné, aby se s tím poté nezpomalovalo tempo druhé části posledního dílu. Tento díl není určitě špatný, ale už prostě není tak “kouzelný” jako ty předchozí.

 • 75%
  0
  0
  9. 11. 2017
  Pete69 (17179 bodů)

  Vrchol Harryho Pottera je opravdovým vrcholem, První část jen naznačila, že druhá část posledního dílu bude skvělá. od prvního dílu se temno stupňovalo tak jak mělo a vyvrcholilo v závěru brilantně. Z posledních dílů meli děti oprávněně noční můry. Tento poloviční horor se mi opravdu líbil. Jak jsem toho "brýlatého paťalu" ze začátku hodně nemusel, tak postupem času si získal i mě.

 • 75%
  0
  0
  27. 12. 2017
  lamps (14786 bodů)

  Teď s odstupem času musím uznat, že rozdělení Relikvie smrti na dva filmy bylo hodně vydařeným tahem. David Yates to měl opět strašně těžké a při natáčení musel mít na mysli nejen filmové kritiky, ale především oddané fanoušky knižní předlohy, kteří se toužili definitivně rozloučit se všemi oblíbenými hrdiny. A z toho pohledu je dobře, že se tvůrci rozhodli závěrečné dobrodružství někdy ve dvou třetinách zpřetrhat, navázat s postavami ještě bližší kontakt a prožívat s nimi i těžké chvíle skoro mimo kouzelnický svět. Tenhle díl je mnohem více než kterýkoli jiný věnován hlavně zastáncům knižní série, kteří by šli za Harrym i na konec světa, aby mohli být nakonec svědky finálního střetnutí dobra a zla. Yates to pojal hezky po svém a pod rukama mu rozkvetlo vizuálně dokonalé, temné a v rámci série naprosto specifické dobrodružství, jemuž nechybí skvělé akční sekvence( honička na košťatech), kouzelnická idylka(svatba) ani dojemné a silné zakončení, které dalo trochu vzpomenout na čtvrtý díl. A jestli v šestce ještě zbylo nějaké místečko pro kolonku "rodinný", tak scény z Godrikova Dolu nebo sídla Malfoyových dávají na všechny dětské chvilky rázně zapomenout a jasně naznačují, kam Bradavice za těch bezmála deset let dospěly. A protože já jsem vlastně dospíval s nimi, knihy od paní Rowlingové byly mou každodenní radostí a tento film dokázal vystihnou jejich atmosféru téměř bezchybně, musím zůstat u vysokého hodnocení.

 • 70%
  0
  0
  6. 8. 2017
  Danny F. (11134 bodů)

  Tohle už nemá nic společného s pohádkovým Potterem. Jde o dost modernější a dospělejší pokračování. Jde snad o jakési krimi s hororovými prvky? Bylo to sice koukatelné, za to trochu zklamání. Místama i (pro mne) nudné. Hodně dospělácké a ta správná kouzelná atmosféra je ta tam.

 • 65%
  2
  0
  14. 1. 2017
  JosefTomas (7728 bodů)

  Slibný start nemohl zachránit kolísající loď, která většinou působí nudně a nezajímavě. Navíc vše okecáno do nejnudnějších detailů, které stejně nechceme vědět.

 • 60%
  0
  0
  2. 12. 2010
  Tom Hardy (5188 bodů)

  Nevyhnutelná prohra daná slabou předlohou. Kdyby se to v druhé půli nepřehouplo v nudnější heterosexuální verzi Zkrocené hory (stan, stan, žárlivost, stan, úprk, stan), mohl to být jeden z nejlepších dílů série. Takhle ani omylem. Kdysi padala v případě filmů Kill Bill vol. 1 a Matrix Reloaded tatáž výtka, že jde o pouhou „část celku“. Oba filmy podstatně lépe vynikly až s druhou částí. Je třeba si ovšem uvědomit, že v obou případech šlo o tempem vyvážené filmy, jejichž základní chybou byl čistě otevřený konec. Ten první Relikvie smrti také má, navíc ale nudí zbytečnou vatou, kterou šlo nahradit / vyškrtat. Společně s Princem dvojí krve je Relikvie smrti – část 1 nejzbytečnějším dílem filmové série. Jeho nedostatky mají jedinou výhodu. Pokud bude i druhý díl podobným otrocky doslovným opisem, máme se přeci jen na co těšit. Druhá část knihy je totiž o poznání výživnější, než ta první.

 • 90%
  0
  0
  26. 11. 2012
  VitvarJane (4474 bodů)

  Dokonalé zpracování knihy, ačkliv bez druhého filmu je t spíše nudnější a výpravný epos. I přesto musím uznat, že kvalit filmu je zde znát celou dobu a až na ronovo nic moc hádání je film opravdu úchvatný a ihned vás vtáhne do děje...

 • 60%
  0
  0
  16. 11. 2010
  Petrson (4054 bodů)

  Strhující začátek, zajímavé vtipné dynamické pasáže na ministerstvu a pak i nuda a smích z přihlouple natočených scén ( tanec HP a HG), chvilkami jak televizní hra, střihač musel dostat přidámo, neboť jeden dynamický díl, na místo dvou, by byl asi velmi dobrý. Tady je natahovaný každý záběr, ale to jistě fanoušky HP neodradí. Že film byl asi natočen na video, je bohužel znát ( scény v lese, televizní ostrost apod.). Pro děti spíše od 12 let a rodiče to v pohodě vydrží.

 • 90%
  0
  0
  17. 8. 2015
  evismaior (3807 bodů)

  Zjišťuji, že mě tenhle film, ve kterém se vlastně zas tak moc neděje, čím dál víc baví. A že hodně lituju, proč takový prostor nedostaly všechny díly knížek. A to jsem zprvu remcala, že tvůrci jen chtějí vydělat na posledním dílu, a proto ho dělí na dva. Jenže - teď je najednou čas na tíživou atmosféru, na vztahy mezi hlavními hrdiny, na uvědomění si toho, jak jejich role zachránců kouzelnického světa zasahuje do jejich životů ve věku, kdy by měli spíš někde pařit v klubu. Oni místo toho putují se stanem po Anglii, schovávají se a snaží se prakticky bez jediné vstupní informace najít a zničit viteály. Mám ráda road movies a tenhle rozhodně nezklamal. Zvlášť v logickém spojení se svou akcí nabitou druhou částí. Takové ticho před bouří, kde se dostane i na šílenou Belatrix, ztrhané Malfoye, věrného Dobbyho a obětavého/obětujícího Laskoráda. Film samozřejmě hodně stojí na výkonech ústřední trojice, která za ta léta herecky hodně vyspěla. A veliká pochvala za animované ztvárnění příběhu Tří bratří.

 • 80%
  0
  0
  20. 11. 2013
  saboter (3559 bodů)

  Filmu podle mne přispělo rozdělení na dva půlky protože se tak dostalo na skvělé provázanosti která knihám chiběla tkaže si myslím že je to jen dobře a konečně je film opravdu reting 12 takže pojetí a krev je opravdu tmný stejně jako kniha což už filmu docel chibělo a válka je tady takže atmosféra školy zkrátka chybí ale to naprávý 2 část.

 • 100%
  0
  0
  19. 12. 2014
  roque (2919 bodů)

  Moc hezké zpracování půlky posledního dílu Harryho Pottera, hledání zbylých viteálů, čili nové a zajímavé exteriéry, rozvíjí se vztah Rona a Hermiony.
  Nová kouzla, noví záporáci.
  Konečně opět Dobby, i když jen na krátko a bylo strašně smutné, že zemřel.
  Ta scéna mě tedy dojala

  • Dobby
  • exteriéry
  • 95%
   0
   1
   17. 3. 2018
   nikol125 (2768 bodů)

   • nejlepší kamarádi Harryho Pottera Hermiona Grangerová a Ron Weasley
   • Ginny Weasleyová
   • svatba Fleur Delacourové a Billa Weasleyho
   • mnoholičný lektvar
   • láska
   • poslední vůle Albuse Percivala Wulfrica Briana Brumbála
   • meč Godrika Nebelvíra
   • zatemňovač
   • relikvie smrti
   • Dobby
   • lord Voldemort
   • mučení
   • smrt Dobbyho
  • 80%
   0
   0
   5. 5. 2013
   harry456 (2436 bodů)

   Celý rok před promítáním jsem hltal každou novinku. Je vidět, že Warneři udělali obří kampaň, snad ještě větší než při předchozích dílech. A na filmu jsem byl pětkrát. Pokaždé mě nadchnul, pokaždé jsem se lekl Naginiho vyskakujícího z podlahy a pokaždé em byl uchvácen ničemím medialonku. Briliantní. Nejlepší díl. Ale počkáme si na poslední.

  • 100%
   0
   0
   3. 2. 2015
   LenkaVL (2327 bodů)

   Když jsem zjistila, že poslední díl bude rozděen na dvě části, moc jsem nadšená nebyla, ale chápala jsem to. Poslední kniha je opravdu dost tlustá a je tam moc děje a scén, které filmaři nechtěli vynechat. A to bylo jen dobře.
   Tatzo první půlka si z hlediska ostatních dílů vede nadprůměrně, velmi dobré zpracování a nalákání na druhou část postedního dílu.

   • 80%
    1
    0
    10. 4. 2020
    tomlery (2141 bodů)

    Já nevím, ale dokázal bych si představit rozdělení čtvrtého (nebo spíše pátého dílu), které mi přišly neskutečně uspěchané. U sedmého dílu bych zase uvítal, kdyby vše bylo natočeno v jednom filmu. Ale chápu, že tvůrci potřebovali vytěžit co nejvíce peněz a asi se jim to povedlo, ale za mě tento díl katastrofa. Je o ničem. Nuda, která připravuje půdu pro grandiózní ukončení celé ságy.

   • 55%
    0
    0
    25. 11. 2012
    farb (2062 bodů)

    Jako nečtenář (se čtením jsem skončil u Fénixova řádu) jsem se strááášně nudil.

   • 85%
    0
    0
    14. 12. 2019
    Vurhor (2011 bodů)

    Zatímco Vězeň z Azkabanu je nejlepším dílem filmové série, 1. část Relikvií smrti je zas dílem nejméně doceněným. Nejčastěji na něj totiž nadávají chytráci, kteří žijí v domnění, že filmy HP série nikdy nesmějí být pomalé, nebo plantážníci, co životě nesáhli na původní knižní předlohy a stěžují si, že bez Bradavic to není pravý Harry Potter. Yates se zde skvěle a kvalitně drží knižní osnovy příběhu, přičemž veškeré důležité a výrazné momenty z první a druhé třetiny zde jsou dobře a častokrát i působivě vyobrazeny - příběh tří bratří samozřejmě skvělý, nemluvě i scéně s náhlým přerušením svatby kvůli pádu ministerstva. Celý film doprovází ona beznadějná a temná atmosféra z měnícího se čarodějného světa, ve kterém good guys citelně prohrávají a bad guys mají čím dál větší moc. Toulající se scény s naší hlavní trojkou jsou bezva. Mimo jiné prohlubují vztahy mezi nimi taky trochu v jiném stylu, než jen ze školního prostředí, plus je tam i pár neknižních momentů, které mi přišly fakt super. (nepříjemný pískající viteál, tanec Harryho a Hermiony - alegorie na ždibec světla a štěstí v temném světě plného bezpráví a krutosti). Ten film si fakt zaslouží víc chvály. Dle mého je i mnohem MNOHEM lepší než naopak přeceňovaná 2. část, které mnoho fanoušků fláklo 5 hvězdiček čistě jen ze sentimentálního důvodů, protože tam ten Pottrák skončí. "Bůů, když to je tak dojemný!

   • 70%
    0
    0
    19. 11. 2010
    Hare77 (1967 bodů)

    Malinko to mohlo být rychlejší, dynamičtější, trikově stále výborné, dějově odpovídající knize...

   • 60%
    0
    0
    5. 5. 2013
    karlik4801 (1940 bodů)

    Největší zklamání z celé série. Vždyť se tu nic neděje. A když už se děje něco aspoň o trochu výraznějšího, hned se to pokazí. Scény jsou moc zdlouhavé a bohužel jsou i nějaké zbytečné. Chování postav občas nedává úplný smysl. A ten převoz Harryho byl až k smíchu, co se sakra stalo! Akce je zase průměrná, pořádné fantasy akce jsme se dočkali až ve druhé části Relikvií smrti. Viděno v kině.

   • 95%
    0
    0
    25. 7. 2013
    beseda (1918 bodů)

    Znovu jsem si po roce pustil 1. část Relikvie smrti (poté co jsem shlédl závěrečnou 2. část) a musel jsem přidat v hodnocení hvězdu navíc a ujistil jsem se v názoru, že je moc dobře, že závěrečný film byl rozdělen na dvě části. Jako celek rozhodně nejlepší díl celé série (kniha i film). Mé hodnocení: 97%

   • 70%
    0
    0
    23. 11. 2010
    Siddharta (1764 bodů)

    Mohlo to být svižnější, ale jinak dobré. Hermiona konečně téměř nahá, snad se to všechno zvrtne v klasický film se vším všudy, co má ve filmu být :). Myslím, že horrové pojetí stále posouvá věkovou hranici, ale v kině byli i docela malý špunti. Tak nevím, na co děti za chvíli budou chodit. Saw ? Škoda, že druhý díl bude až v červnu, nebo kdy, šel bych už teď.

   • 100%
    0
    0
    17. 12. 2012
    Pavlína81 (1571 bodů)

    Naprosto nádherná kozelnická serie plná úžasných efektů.

   • 95%
    0
    0
    21. 3. 2013
    Cechulda (1322 bodů)

    Předehra před ukončením celé úspěšné série, která u mě zapříčinila, že jsem téměř odpočítával dny, kdy příjde poslední díl. Perfektní práce s efekty. Bohužel se do prvního dílu závěrečného pojednání nevešlo vše. Ale to už vynahradí poslední díl.

   • 85%
    0
    0
    20. 3. 2014
    jvempire (1208 bodů)

    Perfektní začátek zpracování na dva díly rozděléné poslední knihy. Rozdělení filmů nevadí protože předloha je opravdu vydatná. Doporučiji vidět najednou.

   • 80%
    0
    0
    21. 12. 2014
    Rapaport (1016 bodů)

    Tenhle díl považuju vpodstatě za zbytečný. Byl to samozřejmě jen marketingový tah, ale narušilo to jinak dobře odsípající sérii.

   • 95%
    0
    0
    2. 4. 2014
    Ciiiri (942 bodů)

    Velmi pěkný film, už od začátku plný napětí a hrůzy. Při hledání viteálů mi film přišel trochu zdlouhavě a nudně natočen (než kniha), také mi chyběli velmi důležité detaily, které podle mého názoru měli ve filmu zaznít. Jeden z filmů, které musíte vidět. Pro fanouška fantasy a HP úžasné!

   • 80%
    0
    0
    22. 11. 2010
    tamura (763 bodů)

    Výborný! Skvěle jsem se bavil, jeden z nejlepších - ne-li nejlepší film série. Jen si v kině mohli odpustit tu "přestávku". Vynikající scéna v zasedačce Voldemortovy party s háďátkem naznačila, že čas pro nevinnou zábavu už v sérii skončil a začíná pravá temnota. A nevím,proč si všichni stěžujou na to, že to je pomalý. Není to pomalý, je to přsně takový, jaký to má bejt. Harry Potter není komiks, ani videoklip, ale literatura. Beletrie. A autoři ji tentokrát velmi přísně ctí. Tleskám.

   • 50%
    0
    0
    2. 12. 2010
    Djkoma (109 bodů)

    Mnohé bylo řečeno výše a níže, takže stručně. Já se při sledování cítil, jako když jsem četl Gaimanovy Americké bohy. Stále jsem čekal na tu velikou bouři, co přichází, ale celý film se o ní jen mluvilo... Protahovat čekání na finále 146 minutami?:( Proč... Bohužel Yates aspol. udělali první částí další krok od běžného diváka k fanouškovi. Méně vysvětlování, více povídání, málo světla, hodně tmavých filtrů a nekonečné čekání a cestování světem. Kdo z toho bude nadšen? Určitě fanoušci, kteří budou jakoukoliv kritiku ignorovat a já jim to nemám za zlé. Oni prostě nemohou vnímat, v čem tvůrci ztrácejí u obyčejného diváka a jak mnohé není vysvětleno a divák si musí v podstatě velkou část domýšlet. Filmový HP není sám o sobě fungujícím světem a všichni zúčastnění rezignovali na snahu tomu zabránit a na vlně nadšení už to chtějí mít celé za sebou. Pro mě je to hrozná škoda, protože tenhle drahý dárek fanouškům mohl být mnohem přístupnější a divácky atraktivnější. PS: tím nechci říct, že je HP složitý/mnohovrstvý, ale prostě nevysvětluje detaily ovlivňující příběh a herci i technické prvky (kamera, střih) jsou na vysoké úrovni (knihy jsem nečetl, hodnocení ságy 4353433). Více zde.

   • 75%
    0
    0
    16. 3. 2014
    Eradancz (100 bodů)

    Tak tenhle dil je podle meho mazoru asi tedy spis urcite nejhorsi. Nevim proc to rozkouzkovali mohly to udelat dlouhy tri a pul hodiny a udelali by lip. Obcas je tenhle dil nudny. Ale jen obcas. Jinak je to porad zabava je tu par docela povedenych akcnich scen treba v Godrikove dole souboj s tou ,,starenou". A pal finale se taky celkem povedlo.

   • 100%
    0
    0
    29. 10. 2014
    iris-brucinka (84 bodů)

    dokonalé :)

   Hodnocení a recenze Harry Potter a Relikvie smrti - část 1

   79 72 ?
   jak hlasovat?
   • Mrykodaj 80%
   • Kubys Fencl 70%
   • Reacherjack2016 80%
   • what is in the box 85%
   • zdenek-zdenda-nepovim 100%
   • Lovecour69 80%
   • Battler142 60%
   • corleone 90%
   • mata-semanova 75%
   • Dellego 75%
   všechna hodnocení (383)

   V TV

   V žebříčcích uživatelů

   1. místo z 8 v žebříčku uživatele stupefy
   14. místo z 119 v žebříčku uživatele mimon
   33. místo z 36 v žebříčku uživatele walcom-walentin
   41. místo z 48 v žebříčku uživatele dino
   56. místo z 64 v žebříčku uživatele Davi
   4. místo z 6 v žebříčku uživatele výfuk
   14. místo z 23 v žebříčku uživatele Enduro
   18. místo z 44 v žebříčku uživatele mimon
   30. místo z 32 v žebříčku uživatele lawaza.1
   62. místo z 81 v žebříčku uživatele Veeena