Hotel Modrá hvězda

80%
Hotel Modrá hvězda
Populární herecké trio Nataša Gollová, Oldřich Nový a Adina Mandlová dva roky po Kristianovi (1939) znovu spojilo síly s režisérem Martinem Fričem, aby natočili remake romantické komedie Karla Lamače Zamilovaný hotel (Das verliebte Hotel) z roku 1933. Děj obou filmů se točí okolo titulního hotelu. Ten zdědila sebevědomá a přičinlivá Zuzana (Gollová), které se snaží jednak vzkřísit neprosperující podnik, jednak získat srdce zámožného Vladimíra (Nový), který trpí ve vztahu s elegantní Miladou (Mandlová). Oblíbená prvorepubliková komedie je založena jednak na hereckém souladu hlavních představitelů, kteří dostali velký prostor projevit svůj komediální talent, jednak na důvtipně rozehraném příběhu. Snímek byl v roce 1941 oceněn Cenou města Zlína na Filmových žních, Nataša Gollová pak obdržela národní cenu za herecký výkon. (Národní filmový archiv)Pete69
Pete69
31 278 bodů
6.5
Dobrý film pro pamětníky. Oldřicha Nového beru jako průměrného, ve své době nadmíru obsazovaného herce, který hrál prakticky pořád dokola to samé. Ale zejména u žen byl oblíbený, to chápu. Raději mám jiné filmy pro pamětníky, tohle se dá ale v klidu a bez následků shlédnout. 65%
JosefTomas
JosefTomas
9 986 bodů
7
Komentář u Hotelu Modré hvězdy jsem záměrně odložil. Ne, že bych nevěděl, co se mi na něm líbí, či mi vadí, ale protože jsem ho nechtěl hanit za to, že v prvních minutách je fantastický, v půlce párkrát drhne a na konci bez váhání skončí. Jenže přesto převažuje spokojenost, u některých momentů jsem se nehorázně bavil a nebýt zkratkovitého zápletkování, asi bych neměl problém jít i výš.
avenis
avenis
9 900 bodů
10
Opět jeden z mých oblíbených filmů pro pamětníky. Plejáda našich výborných herců, Oldřich Nový s Natašou Gollovou jako namlouvající se pár, zápletka se záměnou hotelů a spousta humorných scének. Vždycky se bavím u namrzlého chodníku.
Vladímír: „Co se děje? Proč tu zvoníte?”
Opilec: „Apríl.”
Vladímír: „Apríl? Dnes je masopustní úterý, vy...”
Opilec: „Tak promiňte. Já už to napřesrok neudělám. Dovolte prosím, měl bych malou otázku. Jdu tady dobře po zemi?”
Vladímír: „Tedy dobře ne, ale jdete.”
Opilec: „Děkuju. Já jsem myslel, že je středa a on je tady průvan. Já totiž pospíchám na vlak.”
Vladímír: „Tak se nezdržujte.”
Opilec: „On stejně dneska jede dřív. Dřív von jezdil pozdějc, ale pozdějc bude zase jezdit dřív. Já to tam mám zařízený.”
Vladímír: „To z vás budou mít na nádraží radost.”
Opilec: „A-apríl.”

Dodatečné informace

Původní název:
Hotel Blauer Stern (více)
  • Československo Hotel Modrá hvězda
  • Československo Hotel Blauer Stern
  • Československo Hotel Modrá Hvězda
  • Československo The Blue Star Hotel
Premiéra v ČR:
29. 8. 1941
Distributor:
Národní filmový archiv
Země původu:
Československo, Česká republika
Čeština:
Hotel Modrá hvězda je dostupný s českým dabingem
Ocenění:
Žádná ocenění

Půjčení nebo nákup

Powered byJustWatch