Knives Out 2 (USA)
« další názvy »
USA USA
140 minut

Žánry

:
Komedie, Krimi, Mysteriozní, Thriller

Obsah

:
Miliardář Miles Bron pozve své přátele (a detektiva Benoita Blanca) na vraždami a záhadami inspirovaný večírek, jež se koná na jeho soukromém ostrově Glass více »« méně

Režie

:
Rian Johnson

Scénář

:
Rian Johnson

Herci

:
Daniel Craig Edward Norton Janelle Monáe Kathryn Hahn Leslie Odom Jr. ...
Distributor: Netflix
Jste na stránce filmu Na nože: Glass Onion. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Na nože: Glass Onion myslíte! K 22. březnu 2023 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28343 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Na nože: Glass Onion


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  15. 1. 2023
  Pete69 (23395 bodů)

  Druhé pokračování případu detektiva, jehož ztvárňuje skvělý Daniel Craig se vůbec neztratil za starším bratříčkem. Opět pořádný propletenec, logicky uspořádané skoky v čase a slušné vyústění. Lehce mě zklamal můj oblíbenec Edward Norton, který zahrál naprosto průměrně.. mám na něho asi trošku vyšší nároky. Film se mi ale líbil moc.

 • 75%
  0
  0
  26. 12. 2022
  JosefTomas (8957 bodů)

  Klobouk dolů Johnsonovi, že i podruhé dokázal otočit žánr a opět úplně jinak. Jestli je to ale stejný wow efekt jako tenkrát, je na pováženou. Určitě je z toho cítit veškerá jistota, kterou Rian po prvních Na nože získal, ale příště by mu možná mohl někdo říct: "Mírni ten elán, kamaráde." Ačkoli si však Johnson jede své po celou dobu, talent se mu upřít nedá. Příběhově krásně buduje atmosféru, nadhazuje velmi chytře foreshadowing, v některých scénách je blocking přímo znamenitý a říct, že jsem se nebavil, by taky byla lež. Jen se někdy nechá až příliš unést svým umem, nedokáže najít Balanc (nebo to byl Blanc?) a navzdory perfektnímu mid-pointu se se svým twistem začne trochu utápět sice v důležité, ale přeci jen krapet zdlouhavé vatě. Trojku nicméně vyhlížím a jestli se i v ní podaří setup a provedení opět trumfnout, nechám si to opět líbit. Johnson totiž téměř pokaždé ví, jak divákovi nahrát i chytře na něj pomrknout a to si taky nechám rád líbit.

 • 100%
  0
  0
  25. 12. 2022
  avenis (5499 bodů)

  Úplně jiné prostředí, zcela odlišní lidé, stejný detektiv, báječně napsaný scénář... záruka dobré zábavy, u které divák nudou neusíná. Craig stárne, ale s grácií. Všimla jsem si několika ťuknutí" na slavné filmy, jako třeba zavazování tkaničky (James Bond), ale bylo jich tam nespočet. Hlavně na marvelovky.

 • 70%
  0
  0
  23. 1. 2023
  Tom Hardy (5313 bodů)

  Člověk 70 minut čeká, než dojde na pořádný twist, který hříčku povýší o level výše (a na ten moment dojde), jen aby se to na konci zvhrlo v (minimálně na můj vkus) příliš stylizovanou dohru o příčině a následku. V rámci hravých detektivek je každopádně pořád Glass Onion výrazný nadprůměr, jednička ale byla atmosférou někde trochu jinde, blíže klasickým detektivkám a i Blanc mi přišel o něco lépe uchopený. Pokud se ale povznesu nad to, že to zkrátka není to samé, co první díl, vychází mi z toho pořád hodně slušná žánrovka.

 • 40%
  0
  0
  6. 1. 2023
  homedo (3874 bodů)

  Hrozná nuda. Ani první díl nebyl nějaký extra, ale tohle je téměř nekoukatelné, spousta chyb, nudné scény, konec o ničem.

 • 80%
  0
  0
  27. 12. 2022
  kknk2 (2469 bodů)

  Craigovi sluší role detektiva o mnoho víc než James Bond. Glass Onion kopíruje šablonu jedničky, ale přichází v šílenější/miliardářské verzi. Původní film mi sedl více, nicméně i tady obecenstvo čeká pořádná nálož humoru a skvělá zápletka. Režisér Rian Johnson mě zatím ani jednou nezklamal.

 • 70%
  0
  0
  10. 1. 2023
  Milena107 (699 bodů)

  První díl Na nože s Danielem Craigem před čtyřmi lety byl skvělým počinem a stejně tak si divák užije návrat svého detektiva, který vyšetřuje svým osobitým a vtipným stylem. Sekunduje mu zde klasický padouch, kterého si s chutí zahrál Edward Norton, coby bohatého a velmi výstředního miliardáře. Zajímavé výpravné prostředí opravdu luxusního ráje.

 • 70%
  1
  0
  29. 12. 2022

  Spoler a dotaz...

  Proč Miles poslal 5 krabic? Krabice pro Andi nedává absolutně žádný smysl, když už se nestýkali a byli spolu ve zlém. Bylo to řečeno i na lodi, že nechápou proč ji pozval a proč to přijala.

  Nemohl tušit, že Helena se do toho vloží, takže pro ni to také nebylo a moc dobře věděl, co udělal Andi, takže proč?

  Helena se dostala i do mailu, ale nebýt krabice, tak neví, kam jet vyšetřovat.
  Působí to na mě beze smyslu jako vynucená krabice, aby se vůbec film udál.
  Pouštěl jsem si to dvakrát a smysl to prostě nijak nedává.

  Přesto fajn film 7/10

Hodnocení a recenze Na nože: Glass Onion

71 80 ?
jak hlasovat?
 • slevin 65%
 • Riverdon 55%
 • Volpe 65%
 • divid.jh 80%
 • Lovecour69 75%
 • vondark3 70%
 • Tom Hardy 70%
 • Svany 90%
 • Pete69 80%
 • Deacon Frost 60%
všechna hodnocení (25)

V žebříčcích uživatelů

14. místo z 15 v žebříčku uživatele homedo