Black Crab (USA)
« další názvy »
Švédsko Švédsko
110 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Drama, Sci-fi, Thriller, Adaptace knižní

Obsah

:
Noomi Rapace ve filmu o postapokalyptickém světě, ve kterém musí šest vojáků tajně přepravit záhadný balík přes zamrzlé souostroví. (Netflix)

Režie

:
Adam Berg

Scénář

:
Adam Berg Pelle Rådström Jerker Virdborg

Herci

:
Noomi Rapace Aliette Opheim Jakob Oftebro Dar Salim Erik Lönngren ...
Distributor: Netflix
Jste na stránce filmu Černý krab. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Černý krab myslíte! K 19. srpnu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28106 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Černý krab


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 65%
  0
  0
  24. 3. 2022
  martin-mickey-stusak (25934 bodů)

  Klasická sebevražedná mise ve válečné vřavě v postapokalyptickém atmosféře, přeci jen v jisté určitosti přinášející jednu novinku. Cestuje se na bruslích. Takže takové neobvyklé road movie na ledě. Tohle by se docela dalo představit jako videohra. Další herní úkol ve snaze se dostat dál. Noc, zamrzlé moře, a najednou helikoptéra se silným reflektorem. Co teď? Snažit se udržet ve tmě a někde se schovat nebo se jej snažit sestřelit? No jo, ale tady se jedná o film. Švédský počin pro Netflix, který staronové náměty nyní hodně často propírá. Celá akce je tedy na ledě. Na tenkém ledě, aby to naverbovaní odvážlivci zase neměli až moc jednoduché. Jenomže na tenkém ledě je bohužel i samotný film. Hodně často to vypadá, že se ve své snaze, která vidět je, také každou chvilkou proboří a to pod hranici diváckého zájmu. Na celém projektu nelze upřít švédskou tvůrčí jedinečnost ve snaze docílit tvorby hollywoodských rozměrů a tvůrci neoddiskutovatelně měli našlápnuto dobře. Svou tvář to bohužel ztratilo na hodně slabém scénáři. Že je málo akce by ani tak nevadilo, jako poměrně málo dramatizace. Noomi Rapace, za svou kariéru již dávno plná zkušeností, se snaží oč může alespoň některé sekvence pozdvihnout, ale kde není odrazový můstek, tam prostě nemůže být ani pořádný skok. Sice se nedá úplně říci, že by byl film nudný, ale že by byl v oblasti svého žánru po divácké stránce nějaké vzrušující, se hodnotit také nedá. Bez napětí, bez emocí. Spousta lidí v ledu zmrzlého moře? Matka násilně odloučená od dcery? Ne, tohle prostě s nikým ani o píď nehne. Konec, který může být pro filmové fajnšmekry předvídatelný, už teprve ne, a to by měl nejvíce. Jinak je to film po technické stránce překvapivě dobrý. Inu, CGI už dokáže udělat ledasco, aniž by to divák při sebevětší snaze poznal. Ano, svým způsobem virtuální svět, který by, ještě jednou, dobře vypadal ve videohře, ale ne ve filmu s tak slabým scénářem.

 • 65%
  0
  0
  12. 6. 2022
  Pete69 (20723 bodů)

  Postapokalyptický svět a parta zneužitých zoufalců, kteří mají "spasit svět". část filmu, odehrávající se v zamrzlém světě je povedená, má náboj i velmi dobrou atmosféru. NA základně už to není ono a film se postupně mění ve snůšku klasických klišé béčkových filmů. Ve výsledku to ale rozhodně není špatná podívaná.

 • 40%
  0
  1
  18. 3. 2022
  Martrix (2567 bodů)

  Adam Berg je jen o jeden den mladší než já. Je to tedy dospelý člověk, který by měl být schopen nějaké sebereflexe a soudnosti. Ale dobře, soudnost ani spisovatelské nadání nemá. To není na kulku do hlavy. Ale čekal bych, že tak hloupý scénář neprojde do produkce v Netflixu. Že ho zmačká a zahodí už někdo, kdo je pověřený prvním posouzením. Nebo že ho nepustí dál antispamová ochrana, pokud ho Berg poslal mailem. Nesnáším sci-fi, která mají jeden dobrý nápad, atraktivní lokace, slušné herce... ale hloupý scénář. Ne špatný...ale hloupý. Ani jedna postava se nechovala normálně a jejich motivy by fungovaly, snad jen kdyby všichni měli IQ 70. A myslím tím všichni. Jak skupina krabů, tak nepřátelé i spojenci. Když tak o tom přemýšlím, tak je to skoro až kuriozita...opravdu všechny postavy udělaly, nebo řekly nějakou fatalní blbost. Svět nepříliš vzdálené budoucnosti, je v tomto podání nejspíš napaden nějakou mozkožravou houbou. Asi díky ní se do sebe v bratrovražedném boji, pustili bílí a černí... vysvětlení kdo, proč...Berg nenabízí. Ale to by nevadilo, nebylo by to poprvé, kdy je divák vhozen do děje. Ten příběh byl zvprvu soustředěný spíš na motivaci hlavní postavy splnit misi. Ale moc to nefungovalo, takže si musí divák vystačit s těmi působivými scénami na ledě.

Hodnocení a recenze Černý krab

60 50 ?
jak hlasovat?
 • leafroller 45%
 • Pete69 65%
 • Vojtas87 60%
 • Krupe 70%
 • martin-mickey-stusak 65%
 • lamps 50%
 • Martrix 40%
 • Mikik4444 85%
všechna hodnocení (8)