Jana Květoňová
Komentáře

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalsi posledni
 • 75%
  0
  0
  2. 5. 2021

  Klasický americký western, který uspokojí všechny, pro které je western tím pravým šálkem kávy. Kirk Douglas je zde krásný s tím svým ďolíčkem na bradě, statný, plný síly, zajímavý je výkon tehdy ještě mladého Anthonyho Quinna. Režisérova záliba v dlouhých záběrech je působivá, hudba Dimitri Tiomkina krásně dokreslovala děj. V podstatě nelze mít k ničemu námitek : dočkáte se jednoduchého příběhu o pomstě, která musí být vykonána během jednoho dne, dočkáte se zlotřilých banditů sestřelovaných neohroženým šerifem ze střech papundeklových saloonů, dočkáte se prolévání hrdel lacinou whiskou, dočkáte se… ale co víc byste vlastně ještě chtěli? 75%

 • 45%
  2
  1
  18. 4. 2021

  Proboha, ono to má být vtipné?! Já žádný vtip nezaznamenala! Myšičku mám ráda. Tady se mi ale nelíbil nikdo. Je to nesrozumitelné, hercům taky není rozumět, pořád tu zpívá nějaká zpěvačka a když si zvuk zvýrazním, zvýrazním si i tu hudbu, takže si nepomůžu.... Opravdu mi stačí jeden díl. (Viděla jsem ten druhý.) Ztráta času!!!

 • 75%
  0
  0
  16. 4. 2021
  Koule (1998)

  Barry Levinson natočil snímek, který mě docela potěšil, ačkoliv nejsem nadšená divačka sci-fi. Divím se, že je film poměrně dost odsuzovaný. Podle mě je to originální pokus o zobrazení myšlenky, jak by to mohlo dopadnout, kdybychom se setkali s mimozemskou civilizací. Působily na mě stísněné prostory obytného komplexu hluboko pod vodní hladinou. Ke skvělé atmosféře přispěly velmi dobré herecké výkony, zejména Dustina Hoffmana. Rozdělení na kapitoly dodává filmu jistý řád. Celý příběh je velmi dobře vystavěn. Hudba Elliota Goldenthala je působivá a výborně se k filmu hodí.

 • 60%
  0
  0
  15. 4. 2021

  Ten název je opačně: Igor Stravinský @ Coco Chanel. No, žádné veledílo se strhujícím dějem to tedy není. Tak jak málem půl filmu ukazují, jak byl Stravinský v Paříži v r. 1913 vypískán se svým baletem Svěcení jara, tak bych já s chutí vypískala tento výsostně nudný film. Získal Césara za kostýmy. No, dobře. Ale scénář je mizerný, Mads Mikkelsen je spíš podobný Verdimu než Stravinskému, neznámá Anna Mouglalis taky nemá charisma Audrey Tautou.
  Stravinského vášnivou hudbu mám ráda. Ale ten výběr v tomto filmu nebyl právě nejvhodnější, řekla bych. Nevím. Nemohu zde své názory konfrontovat s nějakými jinými, když zde film nikdo nehodnotil. Na konci filmu můžeme vidět Stravinského úspěch při druhém provedení Svěcení jara. Je zde poukázáno na to, jak proměnlivý bývá umělecký vkus lidí, kteří špatně přijímají novoty. I tento film je jiný. Není to film životopisný. Jde o jakousi vizuální koláž s minimalistickými dialogy. Každopádně - nebyl to film podle mého gusta.

 • 75%
  0
  0
  13. 4. 2021

  Možná by se měl film jmenovat spíš Prosťáček Lazzaro. Případně Mystický Lazzaro. Je to postava z minulosti, čistá, prostá, laskavá, všechno dělá a říká s naprostou samozřejmostí. Film má pomalé tempo, zvláštní atmosféru, herci svou upřímností působí jako neherci. Podivné soužití lidí na italském venkově kontrastuje s šedým městským prostředím, myšlenky, které film sděluje, jsou hodny zamyšlení, přesto když nastal mystický zlom, tak už se pro mne stal film příliš artovým. Působil na mě často až nesourodě. Ale cenu si film jistě zaslouží. Ukazuje, že někdy člověk nežije nejlépe, rád by to změnil, ale nakonec se ukáže, že ten minulý život měl možná víc pozitiv než negativ. Ale "dvakrát nevstoupíš do téže řeky". Ani případný návrat by nepřinesl to, co svým odchodem člověk ztratil. Minulost se nedá vrátit.

 • 95%
  0
  0
  11. 4. 2021

  Překvapilo mě, že po pětačtyřiceti letech je to pořád tak svěží! Nezestárlo to ani trochu! Těžko by se dalo ukázat prstem na toho, kdo je v této komedii nejlepší. Samá esa: Kopecký, Zázvorková, Janžurová, Peterka, Sobota... Schulhoff byl skutečně skvělý režisér!

 • 85%
  0
  0
  10. 4. 2021

  Film má určitý typický ruský patos, ale ten je i u podobných amerických filmů. Jinak má velmi dobře napsaný scénář, výborné a uvěřitelné jsou herecké výkony, krásná hudba filmového skladatele Georga Kallise, rodáka z Kypru, žijícího v Los Angeles. Divák je vtažen do děje a v podstatě celých 109 minut téměř nedýchá, i když ví, jak to dopadne. Je pěkné, že dvojka tento film zařadila k šedesátému výročí prvního kosmického letu s člověkem na palubě.

 • 90%
  0
  0
  9. 4. 2021

  Protože taky koukám na ty všechny detektivky a někdy už je toho skutečně moc, není dne, aby v televizi nějaká nešla, přišla mi tato parodie velice vhod a pobavila mě. Navíc točilo se v Olomouci na lékařské fakultě Univerzity Palackého (jsem Olomoučanka a absolventka Univerzity Palackého) a v Litoměřicích, tak mě to prostě zaujalo. Chápu, že to není nějaké extra veledílo, ale mělo snad být? Já myslím, že i tvůrci brali tento film jako oddychovku, která má diváka především odreagovat a pobavit. A tento účel splnila, myslím si, na jedničku s hvězdičkou.

 • 80%
  0
  0
  6. 4. 2021

  Rozjíždělo se to pomalejším tempem. To je u amerických filmů normální. Ale taky je pro ně normální patos, který jsem u tohoto filmu naštěstí postrádala. Bylo to velice civilně natočené, a to, že šlo o skutečnou událost, přispělo k tomu, že filmu dávám 80 procent. Ta love story tam jaksi byla trošku nadbytečná, namalovaná slečna, chovající se poměrně dost excentricky a v závěru poctivě slzící, ale tak dalo se pochopit, že tam tvůrci chtěli mít i pěknou kůstku. Názory na to (i na její krásu) se ovšem mohou lišit. Každopádně film, který byl pro dobrodružné duše jako dělaný a ani si nemyslím, že by to byl zbytečně strávený čas. Dalo se vidět a mohu doporučit.

 • 75%
  0
  0
  27. 2. 2021

  Souboj dvou elitních sniperů v ruinách rozbombardovaného Stalingradu s dokonalou výpravou a skvělými herci. Jude Law i Rachel Weisz sympatičtí, avšak veškerou pozornost si získává Ed Harris jako německý ostřelovač König. Byla jsem s tímto filmem velmi spokojená. Natočit takové válečné peklo jménem Stalingrad musí být neskutečně náročné. I hudba Jamese Hornera dobře vystihovala celkovou atmosféru. Jean-Jacques Annaud ukázal, že válečné drama mu rozhodně není cizí.

 • 65%
  0
  0
  25. 2. 2021

  Říká se, že David Suchet je nepřekonatelný Hercule Poirot. Mně se líbil na tuto roli víc John Malkovich. Poirot jako žoviální, snobský a sebestředný puntičkář s knírkem mi nikdy moc nevyhovoval. Tento starý, opuštěný, unavený, zapomenutý detektiv s pěstěnou bradkou působí temněji, mysteriózněji, má to prostě "větší grády". Ale zbytečně je to natahované. Líbila se mi ale celková dobová atmosféra třicátých let 20. století a rovněž hudba Isobel Waller-Bridge. Ty výlety do Poirotovy minulosti byly sice zajímavé, ale dost těžko se v tom orientovalo. Proto dávám jen 65%.

 • 95%
  0
  0
  25. 2. 2021
  Černobyl (2019)

  Tento film jsem nedávno viděla podruhé a zas "mě dostal". Marija Pojezžajeva je krásná dívka, hudba Maxima Koševarova výborně s celým filmem souzní, režii Pavla (Páši! :-)) Kulakova lze jedině pochválit. Nevím, jsem starší generace, víc mě berou ty filmy slovanské než americké. Bylo to dojemné, ale člověk si uvědomil, že zde žili lidi úplně podobně jako kdekoliv jinde, že měli své záliby, lásky, ... A najednou přijde taková katastrofa, kterou nikdo neočekával. Dalo mi to zapomenout na covid, což je rovněž katastrofa, kterou nikdo neočekával. Připomnělo mi to dobu, kdy synovi byly dva roky, spal ve sportovním kočárku pod naší hrušní na naší malé zahrádce v Olomouci na Letné a já si to pak vyčítala a dlouho jsem měla strach. Ale přece jenom jsme byli od té Ukrajiny dost vzdálení. To dcerka mé kolegyně dostala jako malé dítě leukemii a oni byli v Kijevě právě v tu dobu a ta malá ještě nebyla tehdy na světě. Tam je ta souvislost asi dosti zřejmá!

 • 70%
  0
  0
  21. 2. 2021

  První díl jsem neviděla a navíc nejsem úplný sci-fi divák, dívám se jen na některá sci-fi a pouze někdy. Ale oceňuji vizuální stránku, žasnu nad některými scénami a říkám si, jak se to či ono točilo, že je to tak dokonalé. Jinak ta "filozofie" celého tohoto veledíla mi připadá poněkud, jak se říká, přitažená za vlasy. Nevím. Za mě dobrých 70 procent.

 • 70%
  0
  0
  20. 2. 2021
  Sněhulák (2017)

  Film byl sice dost zmatený, místy jsem se v něm neorientovala a knihu jsem nečetla, ale kamera, zejména panoramatické zimní záběry, byla skvělá. Herecky se mi líbil zvláště Michael Fassbender jako kriminalista Harry Hole. Tomas Alfredson coby režisér opět neselhal, avšak scénář nemusel být až tak překombinovaný. Zajímavá byla hudba Marco Beltramiho. Ta byla opravdu dobře zvolená.
  A že ta atmosféra byla parádní, za to nemohou ani tak tvůrci jako působivá norská zimní krajina.

 • 95%
  0
  0
  20. 2. 2021

  Rusové válečné filmy prostě umí. Má to úplně jinou syrovost až mrazivost než filmy americké. A ta hudba Andreje Antoněnka! Úplná paráda! Rovněž kamera Andreje Vorobjova je skvělá! Ten karneval byl vynikajícně natočen. Film má pomalejší rozjezd, ale to vůbec nevadí. Má grády! A typickou ruskou romantickou duši. Ta polární záře, to bylo velice poetické!

 • 60%
  0
  1
  14. 2. 2021

  Podle mě horší varianta Četnických humoresek. Víc náboženství, víc sexu (asi si na ČT myslí, že jim tak stoupne sledovanost), vtip téměř žádný, věcné i jazykové nesrovnalosti. Odbyté až běda!!! "Naštěstí" má ČT hodně jednodušších diváků, kteří jí prakticky všechno odpustí a všechno nazvou uměleckým počinem!

 • 75%
  0
  1
  14. 2. 2021
  Viva Maria! (1965)

  Dvě krásné ženy ve filmu, který má s westernem pramálo společného, ale jinak pobaví. Je to částečně i parodie na western. Hlavně ale stojí na hereckých osobnostech jako byla Brigitte Bardotová a Jeanne Moreauová. Film má docela dost povedených gagů a vtipných rozhovorů. Muška se zrcátkem, střílející za roh, cvičení holubi s výbušnými granáty, rozbité nástroje v mučírně,... Zajímavé je, že ani po padesáti pěti letech film nijak nezestaral. Pořád dokáže pobavit i okouzlit, pořád se na něj dá dívat!

 • 65%
  0
  0
  14. 2. 2021

  Sexy Pistols si sice neprostřílely cestu k Oscaru, ale pobavit umí. I když jsem žena, dokáží ocenit krásu obou hlavních představitelek. Těžko určit, která je hezčí nebo více sexy. Každému se líbí něco jiného. Já bych řekla, že každá má něco do sebe. Prý je to nenáročná letní westernová komedie. Proč zrovna letní? Já myslím, že dokáže pobavit klidně i v únoru! Trochu mi to připomíná film Viva Maria! s Brigitte Bardotovou a Jeanne Moreauovou z roku 1965. Rovněž krásné ženy! A po stránce scenáristické jistě film lepší. Ale u Sexy Pistols si jde taktéž dobře odpočinout a přijít na jiné myšlenky. Těm, kteří nechtějí večer filozofovat, bych tento film klidně doporučila.

 • 70%
  1
  3
  14. 2. 2021
  Kukačky (2021)

  Kdyby šlo o jeden film, maximálně Kukačky 1 a Kukačky 2, tak by se to dalo. Téma je to zajímavé, herecké výkony dobré. Ale 13 dílů?! A v kterém se dozvíme o hlavní příčině onoho sporu, který leží mezi oběma rodinami? V posledním! Že?! Jak jinak, aby se udržela pozornost a sledovanost diváků až do konce! Navíc ani jeden z těch kluků nevypadá, že by mohl být dítětem Remundové a Novotného. Jasně, nemusí být zrovna obézní. Ani dcery nejsou. Ale přesto! Mám pocit, že Biser A. Arichtev chtěl tím seriálem říct víc, než jím skutečně říká. A zbytečně je to moc překombinované. No ale když to má dát 13 dílů... Že?!

 • 75%
  0
  0
  14. 2. 2021
  V Bruggách (2008)

  No, asi nejsem tak úplně fanouškem takovýchto filmů, protože zas až tak mě to neslovilo. Hlavně to byla, zejména na konci, pěkná "vražďárna", komedii si představuji jaksi jinak. Ale viděla jsem Bruggy. Některé záběry byly skutečně velice povedené a dokonce se daly vidět vícekrát. To se mi líbilo nejvíc.
  Herci jsou poměrně sympatičtí, dalo se na ně koukat, a film ubíhal dost rychle, nenudil. Scénář, za který dostal film cenu BAFTA, byl vážně nápaditý. I některé hlášky byly hodny zapamatování. Ale dočetla jsem se, že na tu věž se vylézt nedá právě proto, aby z ní neskákali sebevrazi.

 • 85%
  0
  0
  7. 2. 2021
  Spacewalker (2017)

  Patos. No ano. Patos tam je. Ale není i u amerických filmů? Já myslím, že je to velice obdobné! Ale že to nebyla žádná nuda, to je tedy pravda a nic než pravda. Když stoupal tlak Leonovovi, stoupal mně dvakrát tak rychle. Dávám 85 procent. "Čas dobyvatelů" každopádně stojí za to vidět. Nejvíc se mi líbila ta pasta s nápisem "BORŠČ". Mám ráda ruský boršč. To by mě zajímalo, jak by to chutnalo. Oceňuji práci režiséra i kameramana. Na filmu se jako poradce podílel sám Leonov, takže jde opravdu o film podle skutečné události, kdy roku 1965 při letu kosmickou lodí Voschod 2 Alexej Archipovič Leonov jako první človek vystoupil z družice do volného prostoru, přičemž velitelem dvoučlenné posádky byl Leonov, najbližší přítel Pavla Ivanoviče Beljajeva, který zemřel pět let po letu na nepovedenou operaci žaludečních vředů. Ani se nedivím. Nebýt toho radioamatéra, tak by je v té tajze nechali zmrznout. Každopádně jde o příběh dvojice kosmonautů, kteří v čase studené války s odhodláním riskovali svoje vlastní životy, aby splnili očekávání vysokých představitelů vlády SSSR.

 • 80%
  0
  0
  6. 2. 2021

  Nedávno jsme přišli o pětiletého psíka. Tak mě ten film "dostal". Taky ho všude vidím. A Nicole Kidman je vždycky ve všem pěkná a uvěřitelná. Jak dala facku té matce v samoobsluze, to jsem ji úplně chápala. Ta psychologická sezení jsou v USA běžná. Ale já bych na ně rovněž nemohla chodit a poslouchat ty kecy o Bohu. Dost mi to všechno "mluvilo z duše".

 • 85%
  0
  0
  22. 1. 2021

  Velice zajímavý film s výbornou animací, artová kompozice obrazů, barevně, vizuálně skvělé, Milan Rastislav Štefánik perfektně vystižen.Je na tom skutečně vidět spousta snahy a dobrých úmyslů, což prostě nelze neocenit. Přijde mi dost smutné, že většina současných českých filmů má asi tak o tisíc vizuálních nápadů méně než tento film. Občas je té výtvarné stylizace ale až zbytečně moc, takže to nejednou může působit samoúčelně a rušivě. Nicméně je to perfektní pocta počátkům kinematografie.

 • 85%
  0
  0
  19. 1. 2021

  Velmi silně mě ten film oslovil. Jednak po stránce výtvarné a herecké, ale i námětem. Psychologická sonda do duše muže, který se necítí být mužem. A vlastně i film historický, protože vypovídá o prvních pokusech lékařské vědy změnit pohlaví v první polovině dvacátého století. Dlouho mi tento pozoruhodný snímek utkví v paměti.

 • 45%
  1
  0
  10. 1. 2021
  Božena (2021)

  Přesně ve stylu ČT. Nudné, unylé, a aby se tomu dodala "šťáva", tak se tam dodá pořádná dávka sexu, ať si poplatníci užijí. Kameníková se na Němcovou nehodí a druhá zrzka v tmavé paruce Geislerová už vůbec ne. Zas jeden "veřejnoprávní slepenec"! Nevím, co jiného bych k tomu dodala. Jedině snad ještě tolik:
  Víte, ledacos už mám taky za sebou. Ten sex tam byl jaksi nadbytečný. Představila jsem si film Z mého života o Bedřichu Smetanovi, jak by to asi vyznělo, kdyby tam byly scény, jak šoustal s tou a onou, třeba svou libretistkou Eliškou Krásnohorskou, no ale úplně za nejhorší a nejtrapnější považuji tu scénu, kdy Němcová souloží a zadek má celej od krve. Teda tu košili na zadní části těla. Nebo ty zakrvácené vložky, které odstraňovala její dcerka Dorinka. Přímo hnus! Snad stačilo, že tomu lékaři řekla, že dost často krvácí!!!

 • 90%
  0
  0
  3. 1. 2021
  Kid (1921)

  Nikdy jsem neměla příliš v lásce Chaplina, ale tento film jsem viděla celý a velmi se mi líbily herecké výkony všech, zejména ale toho malého hošíka. Ten byl skutečně roztomilý a řekla bych, že i hodně talentovaný. Když se usmál, ledy by roztály. Chaplin též nepřehrával, byl opravdový a chvílemi ty scény, kdy spolu muž v buřince s nezbytnou hůlkou a pětileté dítě hospodaří, až vháněly slzy do očí, když si člověk uvědomí, v čem vyrůstal ten klouček a jak žijí dnešní děti, i když i dnes jsou rodiny sociálně slabé, ne že ne. A ty scény, kdy chlapec rozbije okno, aby je "tatínek" mohl zasklít a vydělali si tak na skrovné živobytí, ty byly i plné humorných okamžiků.

 • 85%
  0
  0
  3. 1. 2021
  Psí ostrov (2018)

  Přiznám se, že ač jsem už v důchodu, tak zvláštní animák jsem dosud neviděla. Říká se, že naše animované filmy jsou co do dokonalosti provedení špička, rovněž jsem si to až dosud myslela, ale tak dokonalé psy jsem ještě v žádném animovaném filmu neviděla. Bylo to pro mě veliké překvapení. A nemám příliš ráda sci-fi, tady mi ovšem nevadilo. To dávala televize u příležitosti pořád se zvyšující a stoupající křivky covidu-19. Ne? Psí chřipka, vakcína, ... Jak aktuální! No v každém případě to bylo super a nebýt těch častých reklam na Primě, nespustila bych z obrazovky zrak. Původně jsem si myslela, že půjde o nějaký rodinný animovaný film o psech. Tohle jsem rozhodně nečekala!

 • 95%
  0
  0
  2. 1. 2021

  Opravdu napínavý film s úžasným Jackem Nicholsonem a půvabnou a neméně skvělou Jessicou Langeovou. Neviděla jsem filmovou verzi z r. 1946, ale myslím si, že by můj zážitek z této verze z počátku 80. let nedokázal překonat. Ta milostná scéna na stole byla i na současnou moderní dobu velmi věrohodná a četla jsem, že byl při ní přítomen jen režisér a kameraman. Závěr mi dočista vyrazil dech. Jen jsme pořád čekali na toho pošťáka, který nepřišel. Jde nejspíš o příměr. Každopádně zajímavý zážitek!

 • 100%
  0
  0
  1. 1. 2021

  Velmi zajímavé představení, v němž ocenění by si zasloužil téměř každý z herců. Hodně svým výkonem překvapil Pavel Zedníček jako mnich Aljoša. Evald Schorm je prostě záruka kvality. Vysoká škola divadelní režie, jen co je pravda. Mám takový pocit, že s podobným představením už bych se v dnešní době nesetkala, ať si pan ředitel vinohradského divadla Tomáš Töpfer říká, co chce! Vezměme si třeba takového Smerďakova, kterého výtečně ztvárnil Ladislav Mrkvička. Tu jeho proměnu - od úslužného, tyranizovaného a podceňovaného služebníčka s nehnutou tváří a napomádovanými vlasy až po mazaného, brutálního a chladnokrevného vraha, kterého těší, jak měl vše skvěle naplánováno. Vlastně působí od začátku jako ztělesnění takového tichého zla. Nebo již výše zmiňovaný Zedníčkův jemný a spravedlivý Aljoša, který mě vskutku neuvěřitelně potěšil. Pro mě byl v té roli velmi uvěřitelný. Jedinou vadou na kráse byl snad Vlastimil Bedrna, který podle mého názoru dost přehrával. Ale jinak to, myslím si, chybu nemělo. I když jde o dosti dlouhé představení, protože Dostojevského díla jsou těžká, složitá a někdy až poměrně rozvláčná, rozhodně jsem se nenudila. Pro nudu zde nebyl sebemenší prostor. Nicméně pro dnešní dobu bych alespoň trochu pokrátila, i když šikovně, aby nedošlo k narušení dějové linie. Zvláště ze začátku, který se pomaleji rozjížděl.

 • 90%
  0
  0
  1. 1. 2021

  Na tento televizní film jsem byla velmi zvědavá, protože asi od 7. třídy je Beethoven mým nejoblíbenějším hudebním skladatelem. Musím říct, že tento film se opravdu povedl. Beethovena ztvárňovali tři herci, šlo o Beethovena třináctiletého, Beethovena jedenadvacetiletého a Beethovena již hluchého krátce před smrtí, zvláště ten poslední představitel T. Moretti mi na něho velice seděl, nebyla jsem pouze spokojena s uvedenou příčinou smrti a diagnózou, proč Beethoven zemřel. Podle mě se nenachladil jízdou v otevřeném kočáře se svým synovcem, odjížděje od bratra, jehož žena neměla údajně Beethovena příliš v lásce, nebyl to dle mého názoru ani zápal plic, podle mě zemřel Beethoven na zánět pohrudnice a přidaly se vleklé problémy s játry. Koncem 20. století se překvapivě přišlo na to, že jeho hluchotu a brzkou smrt v padesáti šesti letech způsobila otrava olovem, které se tehdy v době, v níž žil, přidávalo do kdečeho, vodovodní trubky ho obsahovaly, kuchyňské náčiní, atd. Jinak ale to bylo opravdu zajímavě a působivě zpracováno, to se musí nechat!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalsi posledni

OMůj oblíbený uživatel

1 ×

Poslední aktivita