Jana Květoňová
Komentáře

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalsi posledni
 • 20%
  0
  0
  24. 2. 2020
  Zrádci (2019)

  Poslední dobou mám pocit, že se ČT snaží nalákat mladší generaci, proto volí co možná nejdrsnější řeč. No, nevím. K mladší generaci už nepatřím. Není to seriál zřejmě pro mě. Postavy jsou mi vesměs nesympatické, zvuk špatný (prý je to moderně natočené!), kamera z úhlu pohledu mě-důchodkyně nekvalitní, atd.

 • 60%
  2
  0
  18. 2. 2020
  Past (2020)

  Je to zas takový ryze televizní snímek, poplatný své době, jak je známe z ČT. Sterilní, o Jiřině Štěpničkové se prakticky nic nedozvíme, jen že byli komunisti zlí, což už víme. Zuzana Stivínová zazářila více v řadě jiných rolí. Nejlepší byl snad malý Adam Vojtek.

 • 60%
  0
  0
  15. 2. 2020

  Místy to vypadalo jako reality show (hlasy kolem něho na ulici). Richard Gere je realistický tak, že prý při natáčení k němu nějaká žena přišla a darovala mu zbytek pizzy. Jinak je ale film "Čas beznaděje" dějově dost nudný. Neposouvá se dál. Forma je zde nadřazena nad obsah. Pokud jde o film jako takový, chtělo by to nějaký dějový zvrat. Nějakou zápletku. Proto dávám pouze 60%. Film plyne jaksi odnikud nikam.

 • 95%
  0
  0
  11. 2. 2020
  Popel (1969)

  Krásný příběh, v němž excelují Klára Jerneková a Viktor Preiss. Vynikající jsou ovšem i Vlasta Fabianová a Ladislav Boháč! Je to prostě dokonale zfilmovaný Fráňa Šrámek. Všechno z jeho lyrismu zde zůstalo zachováno. Někomu to může připadat až příliš romantické. Příliš poetické. Ale takový je Šrámek! Takový je i jeho Stříbrný vítr s výborným Eduardem Cupákem coby Jeníkem Ratkinem. Fráňa Šrámek byl prostě nevyléčitelný poetický romantik!

 • 60%
  0
  0
  11. 2. 2020
  16 bloků (2006)

  Má to dost kolísavou kvalitu. Hlavně čím déle to trvá, tím je to nudnější. Scénář je slušný. Bruce Willis odvádí dobrý výkon. Ale celkově je to film, který se dá lehce zapomenout. Už jsem viděla lepší policejní thrillery. Celkem se to ale vidět dá.

 • 65%
  0
  0
  10. 2. 2020

  Nedám tomu víc než 65%. Takový typický americký dobrodružný film se slzícím koncem v kostele na úplný závěr. Jedině snad hudba od Jamese Hornera mě zaujala. Prakticky žádná z postav mě nějak extra nezaujala, jen jsem koukala, co se s nimi stane. Podle předpokladu nikdo nepřežil. První polovina byla tak zoufale nudná, že jsem přemýšlela i o vypnutí televizoru, což je výhodou televize oproti kinu.

 • 50%
  0
  0
  31. 1. 2020
  Fénix (2014)

  Nudný, nezáživný film. Děj je značně nepravděpodobný, jednotlivé postavy šedivé, vůbec mě nezaujaly. Kdyby takhle měly vypadat válečné filmy, tak by nikdo hrůzy druhé světové války a nelidské vyhlazování Židů emočně neprožil. Myslím, že každá další věta by byla ztrátou času jako celý tento film.

 • 75%
  0
  0
  25. 1. 2020
  Taxi 121 (2016)

  Na debut jde o velmi dobrý thriller s vynikajícím Filipem Tomsou v hlavní roli. První část, zabývající se životem taxikářů v Praze, je poněkud zdlouhavá a mírně nudící, ale posléze po tomto pomalejším rozjezdu se divák dočká skutečně pravého thrilleru se vším všudy. Je to dramatický příběh (bohužel s otevřeným koncem), který vybudí emoce na nejvyšší možnou míru. A vzhledem k tomu, že to celé není smyšlenka, to s člověkem otřese tím víc.

 • 75%
  0
  0
  25. 1. 2020
  Smrtihlav (2017)

  Mně se zas tento film velice líbil. Jak postava Reinharda Heydricha, tak jeho ženy, pocity umírajících, kdy obraz před nimi je už rozestřený... Pravda, někdy ta orientace v ději nebyla dostatečně jasná, ale rozhodně jsem se ani jednou nenudila. Naopak, velmi mě to rozrušilo. Přítel, který je Pražák, se pozastavil nad těmi žlutými tramvajemi. Prý byly maďarské, naše byly červené. Nějaké historické nepřesnosti, týkající se třeba smrti Mašína, bych rovněž nezdůrazňovala, film nemá přece suplovat dějepisný výklad, ale Jozef Gabčík mohl mluvit slovensky, aspoň by bylo hned patrné, který z nich to byl. A působilo by to autentičtěji.

 • 85%
  0
  0
  24. 1. 2020
  Gran Torino (2008)

  Dojemný film, který "chytne za srdce". Clint Eastwood je zde hvězdou číslo jedna. Hraje výborně, jednoduše a naprosto uvěřitelně. Hudba je skvělá, Tom Stern za kamerou jakbysmet. Grant Torino ukazuje svět takový, jaký skutečně je. Je to film, který rozhodně nenudí a divím se, že nebyl nominován na žádného Oscara! (Také to bylo mnohými kritizováno.)

 • 65%
  0
  0
  20. 1. 2020
  Cizinec (2010)

  Řekla bych, že je to takový lepší nadprůměr. Johnny Depp je pěkný, zvláště v pyžamu na střeše, Angelina Jolie je sexy. Pěkné jsou záběry zejména Benátek. Ale když jsem si přečetla, že Angelina Jolie si při natáčení stěžovala, že se měl Johnny Depp každopádně osprchovat, a Johnny Depp že ji zas pro změnu nazval fúrií, musela jsem se zasmát. Jo, jo, není všechno zlato, co se třpytí!

 • 15%
  0
  0
  17. 1. 2020

  Moc jsem tomu seriálu nevěřila, ale že je to taková ubohost, to jsem skutečně netušila. Že by se Česká televize tentokrát zaměřila na ženy na mateřské dovolené? No, nerada bych se jich dotkla.

 • 20%
  0
  0
  17. 1. 2020

  Naprosto nepřesvědčivý film. Až jsem se divila, že režisérem je Evald Schorm! Jana Brejchová nepřesvědčivá, Tereza Brodská nesympatická, drzá, Jan Kačer nepřesvèdčivý, prakticky všichni zúčastnění. A nuda!!

 • 65%
  0
  0
  13. 1. 2020

  Sherlocka Holmese raději čtu. Nicméně toto kanadské filmové zpracování, byť místy nudné, není nejhorší. Má skvělou dobovou atmosféru, zajímavou krajinu blat, dobré herecké výkony, hudbu, psovi baskervillskému svítí červeně oči a má veliké a ostré zuby jako vlk z Červené Karkulky, nic víc od toho ani snad nelze čekat. Dobrých 65 procent.

 • 65%
  2
  0
  13. 1. 2020
  Vlastníci (2019)

  Neříkám, že to zcela postrádalo humor, myslím si ale, že je tento film velmi přeceňován. Místy mi ta schůze i šla na nervy, protože jsem na schůzích vždycky hodně trpěla a třeba jsem si malovala karikatury zúčastněných, což tady v té tmě nebylo jaksi možné. Začalo mě bolet celé tělo, chtělo se mi natáhnout, místy se mi zavíraly oči. Takže kratší délka by byla pravděpodobně na místě. Jinak jednotliví herci byli vybráni výborně, neměla jsem pocit, že koukám na film, bylo to jak skutečnost. Zajímavá herecká příležitost pro starého harcovníka Václava Trojana, který pronesl myslím jenom jednu větu, přesto zaujal. Alespoň mě.

 • 80%
  0
  0
  9. 1. 2020

  Velmi zajímavé, úžasné herecké výkony! Akorát jsem z toho byla poněkud na nervy. A po tom zvracení na Kokoschku a rozbitých tulipánech jsem čekala, že z toho jejich krásného moderního bytu bude nakonec kůlnička na dříví jak v Patovi a Matovi. K tomu nakonec sice nedošlo, ačkoliv člověk neví, co všechno se tam ještě mohlo přihodit.

 • 5%
  0
  0
  7. 1. 2020

  Rádoby filozofické bláboly, které žádné dítě nemohou zaujmout. To bych ho chtěla vidět. Ani mě to nezaujalo. Nuda, nuda a zase nuda!

 • 5%
  0
  0
  7. 1. 2020

  Byla to hotová katastrofa! Chtěla jsem se odreagovat, ale jedině jsem se naštvala. Napřed jsem si otrhávala paty, pak jsem si okusovala nehty a nakonec jsem hrála hru na mobilu a tu pohádku jsem měla zapnutou jen jako kulisu. Pořád se mluví o Troškovi jako o nějakém odpadu, ale ty jeho pohádky mají alespoň nějaký obsah. Netušila jsem při těch známých osobnostech, že to bude až takový hrůzostrašný zážitek!

 • 85%
  0
  0
  2. 1. 2020

  Velmi příjemný film se skvělým, civilním Robertem de Niro. Není to "ryze americké", čímž mě to mile překvapilo a zaujalo. Pozvolné tempo v tomto případě vůbec nevadí. Naopak! Trocha nostalgie v "novoročním" čase též nevadí. Je to prostě příběh, který napsal sám život. A takový vždycky zaujme.

 • 60%
  0
  0
  24. 12. 2019
  Lůno (2010)

  Vůbec nevím, co si mám o tomto snímku myslet. Po stránce vizuální je to krásné. I hudba Maxe Richtera je zajímavá. Ale že Rebecca svou lásku Tommyho znovu porodí pomocí klonovacích technik, to je tedy vskutku "za uši přitažené". A domnívám se, že toto se nikdy nestane skutečností. Mám ráda sci-fi, které řeší třeba nějaké lety do vesmíru na různé planety, ale tohle je příliš bizarní. Odnosit si ve svém lůně svého sexuálního milence, to může napadnout jen někoho hodně zvráceného, řekla bych. A navíc je to celé takové depresívní a skličující, že ani Eva Green či Matt Smith tomu nemohou dodat nějakého oživení.

 • 50%
  0
  0
  24. 12. 2019
  Pláž (2000)

  Je tam krásná příroda a mladý a krásný Leonardo DiCaprio. Jinak na tento film nebudu mít ty nejkrásnější vzpomínky. Začátek se mi líbí, ale pak už to nestojí za nic. Ještě ukrývání v marihuanovém poli a scény se žralokem mě držely při vědomí, pak už jsem se však jenom bránila usnutí. Za zmínku snad stojí jenom kamera. Proto nedávám nějakých 20%, ale 50. Scénář je neskutečně ubohý. Mimochodem sám režisér Danny Boyle přiznal, že s konečnou podobou filmu není spokojený. Hlavně ho prý mrzelo, že mu ani jedna postava nebyla sympatická. Tak to jsme dva! :-)

 • 85%
  0
  0
  22. 12. 2019
  Malena (2000)

  Velice pěkný film! Bellucci je nádherná ženská, hudba Ennio Morriconeho jako vždy přenáramná. Kamera Lajose Koltaie rovněž stojí za zmínku. Celkem nezapomenutelný snímek dospívajícího chlapce v sicilském maloměstě uprostřed chaosu druhé světové války. Perfektní ukázka lidské malosti a pomstychtivosti. Je to silně emotivní snímek, který má v sobě i přes nevalné charaktery mnohých postav specifické kouzlo a poezii.

 • 85%
  0
  0
  22. 12. 2019
  Labakan (1956)

  Na padesátá léta úžasná pohádka se skvělými kostýmy a opět hudbou, podbarvující děj, ne jen s pár písničkami nevalné kvality. Zaujme mladičký Eduard Cupák v hlavní roli a Eman Fiala coby sultánův krejčí. Krásná krajina (natáčeno v Bulharsku), prostě estetický zážitek po všech stránkách.

 • 85%
  0
  0
  22. 12. 2019

  Takhle má podle mne vypadat kvalitní pohádka! Hudba Zdeňka Lišky tam hraje významnou úlohu, podbarvuje děj, ne jako ty povětšinou stupidní písničky současných pohádek. Nezapomenutelný výkon zlého krále předvedl Radovan Lukavský. TENTO film by měla dávat Česká televize! Zajímavé (a velice moderní) jsou i změny barvy, kdy se obraz zabarvuje třeba do rudé, nebo kdy je převládající barvou černá.

 • 100%
  0
  0
  22. 12. 2019
  Kon-Tiki (2012)

  Je to neobyčejný film, úchvatný zážitek, podbarvený výbornou hudbou. Skvělá kamera! Ten okamžik, kdy žralok sežere papouška Lolitu, jejich věrného druha při plavbě, a mnohé jiné záběry, to bylo vskutku dechberoucí! A na úplný závěr jsem se alespoň dozvěděla, co se s kterým z těch šesti mořeplavců stalo a kdy zemřeli.

 • 65%
  0
  0
  7. 12. 2019

  No úplně mě to odradilo od návštěvy Barcelony! :-) Jinak Lino Ventura je perfektní, i když v tomto snímku chodí povětšinou v pruhovaném pyžamu. Je to taková mysteriózní záležitost, místy až hororového charakteru. Divák se sice nedozví kdo, s kým, o čem, pro koho, ale tajemností si snímek nezadá s Hitchcockovými filmy.

 • 60%
  0
  0
  6. 12. 2019

  Nebyl to úplně marný film, ale nelíbilo se mi to přeskakování z doby do doby, z místa do místa. Když to není příliš často a divák je schopen to vnímat, tak prosím. Ale tady se to měnilo snad po několika sekundách! Bylo to zmatené. Člověk si říká, jestli takový film dokáže něco dát i jiným než tvůrcům. U mě s velkým otazníkem!

 • 100%
  0
  0
  5. 12. 2019
  Staříci (2019)

  Úžasná road movie! Chtěla jsem ten film vidět, ale netušila jsem, že je tak dramatický a výkony obou staříků tak skvělé, že nejde jednoznačně určit, který je lepší! Osobně si tedy myslím, že Američani by něco takového nenatočili! Je vidět, že Češi umějí natočit dobrý film, i když se točí spousta filmů pod úrovní vkusu. Ale to snad všude. V tom nejsme nijak ojedinělí. Jiří Schmitzer je ve svém projevu minimalistický, místy působí až děsivě, ale je to emotivní na nejvyšší možnou míru! Jen mě překvapilo, že zde byly dole anglické titulky a když mluvil Schmitzer anglicky, tak překlad chyběl. Nepřehodili to náhodou? Nemělo to být s českými titulky u anglických vět a jinak bez titulků?! Zpočátku mi to i dost vadilo, ale děj byl tak bohatý, že jsem to už potom vůbec nevnímala. Když povážím, že Jiří Schmitzer, ročník 1949, byl stařík sedmdesátiletý (hrál starce, kterému je přes osmdesát let), zatímco Ladislav Mrkvička je o deset! roků starší (ročník 1939), málem bych tomu nevěřila. Svou sešlostí, kdy si nebyl ani příliš podobný, mi připadal starší Vlasta oproti Tondovi. Každopádně klobouk dolů před výkony obou herců!!

 • 65%
  0
  0
  30. 11. 2019

  Nápad kombinace hraného a animovaného filmu je nesporně zajímavý, ale podle mě nedotažený do konce. Kdybych ho viděla desetkrát, nic mi to nedá! Bohužel! Při koukání na tento film mě zas napadlo to socialistické heslo "Umění pro umění". Ne, každý film sice nemusí mít nutně výchovné poslání, ovšem mám pocit, že někteří tvůrci mají nějaké své představy, které realizují, ale jiný divák neví, o jaké představy přesně šlo, a nemůže tomu potom pochopitelně porozumět. První část, kdy se herečka nechá naskenovat, aby sehnala peníze na léčbu svého sluch i zrak ztrácejícího syna, ještě smysl má. Další část, animovaná, kdy se Robin dostává do světa halucinací, už smysl postrádá. Samotný závěr vyzní zcela naprázdno.

 • 95%
  0
  0
  28. 11. 2019
  Sladký kal (2006)

  Silný psychologický snímek s krásnými hereckými výkony. Zvláštní atmosféra izraelského kibucu diváka vtáhne do světa, o němž většina lidí u nás zas tolik neví. Když Dvir spolu s kamarádkou odjíždějí na kolech z kibucu pryč s letenkami do Švýcarska, velmi mě ta scéna dojala. Scénář tohoto filmu psal Dror Shaul mnoho let a je to na filmu znát, že nebyl, jak se říká, "spíchnut horkou jehlou". Je dobře, že jsou u nás vysílané i takové filmy. O Americe už toho víme poměrně dost. Ale tohle je pro mnoho lidí "velká neznámá".

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalsi posledni

OMůj oblíbený uživatel

1 ×
Sdílet tuto stránku: 

Poslední aktivita

Sdílet tuto stránku: