Jana Květoňová
Komentáře

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalsi posledni
 • 85%
  0
  0
  23. 8. 2019

  Velmi dobrý, i když smutný, televizní snímek s výbornými hereckými výkony (Dítětová, Brodský, Žilková). Ona také Jaromíra Kolárová byla vynikající spisovatelka, takže když je dobrý dějový základ, je na čem stavět. Ivan Trojan je zde mladíček a Veronika Žilková velice pěkná, ještě ne taková "vyšklebená" jak teď, bylo mi jí v roli mladičké Šárky moc líto! Napadlo mě, když hrál Vlastimil Brodský toho dementního starého muže, zda už tehdy neuvažoval o sebevraždě, protože když si člověk uvědomí, že by měl takhle skončit, ... "Cos mi přinesla, mami?" Ach jo! Ty konce jsou všeobecně moc a moc smutné!!! Blanka Bohdanová v roli lékařky byla rovněž velice přesvědčivá!

 • 20%
  0
  0
  23. 8. 2019
  Rivalové (1996)

  Jéžiši, to zas byla americká slátanina první třídy! Jak někdo může napsat, že solidní komedie?! Já bych tomu dala červenou malinu! A nejen za výkon hlavního představitele, ale i za výkony ostatních, za scénář, za režii, za tu "jednoduchost" těch amerických komedií pro široké (a asi i dost slaboduché) masy diváků, co žerou popcorn, rozhazujou ho všude vůkol, mají nohu přes nohu a chlámají se každé hovadině!

 • 30%
  0
  1
  21. 8. 2019

  A tohle bylo co?! Hrozné! Po všech stránkách! Tohle OPRAVDU nestojí za zhlédnutí. Jiří Mádl jako vždycky hrozný, vtip absolutně žádný. Tento film je jakási pocta Janu Němcovi, kterou si sám zrežíroval (a zemřel den před koncem natáčení), ale na nějaké mezinárodní filmové festivaly bych ho tedy rozhodně neposílala. Ryze politický film pro příznivce tohoto režiséra. Naštěstí ta hrůza trvala jenom 68 minut. I tak to bylo dlouhé! Možná, že jeho život byl zajímavý, tohle je ale jen změť nic neříkajících výjevů. Líbily se mi akorát ty záběry Vinohrad, natáčené přes objektiv "rybí oko". Za to dávám "filmu" těch 30%. :-) Na úplný závěr vysvětluje režisér Jan Němec Jiřímu Mádlovi, jakým konkrétním způsobem má jíst pečeného pstruha, a když tak herec učiní, tak režisér řekne: „Tak, a to bude smysl filmu“. A jako v čem?!!!

 • 50%
  0
  0
  19. 8. 2019
  Fotograf (2014)

  Zajímavý film, ale nedá se říct, že bych ho dokonale pochopila. Líbila se mi představitelka Nataši Taťjana Arntgolts, i Andrej Kostaš v roli Kolji Sokolova. Připomínal mi silně také Kolju z našeho českého stejnojmenného filmu, kterého hrál "čistě náhodou" Andrej Chalimov. Také kvituji s povděkem, že mnozí diváci píší o zmatenosti tohoto snímku. Připadala bych si jako naprostý blbec, že jsem to nepochopila. Trochu mi to připomínalo severské detektivky, ale tam nikdy tak netápu, co se vyřešení týče. Možná jsem se měla spíš vyspat!

 • 80%
  0
  0
  18. 8. 2019

  Velmi dobrý western, na jehož poutavosti se podílí i herci, zejména Joan Crawford, Sterling Hayden a Scott Brady. Zaujme skvělými dialogy a napjatou atmosférou od začátku až do samotného konce. Tento western skutečně stojí za vidění. Také není u westernů běžné, aby hlavní hrdinkou byla žena. Zaujala mne i hudba Victora Younga, která velice dobře koresponduje s dějem. Nechápu, jak mohl být film u příležitosti své premiéry jednoznačně odmítnut jak odbornou porotou, tak i diváky. Je to nadčasový snímek.

 • 95%
  0
  0
  17. 8. 2019
  Kaos (1984)

  Obrovská emocionální nálož, člověk to vlastně vychutná až posléze, po shlédnutí filmu, kdy o něm ještě přemýšlí. Byla jsem tou poetikou a tím vypravěčským uměním příjemně překvapena. Velice silně na mě zapůsobila zejména nostalgická výpověď spisovatele Luigiho Pirandella a jeho snový rozhovor s matkou. Doprovázen hudbou z Mozartovy "Figarovy svatby" si divák vychutná obrázky z drsné, nehostinné Sicílie a se zatajeným dechem sleduje let černého havrana se zvonečkem zavěšeným na krku, směřujícímu k dalšímu lidskému příběhu. Zajímavý film!

 • 65%
  0
  0
  17. 8. 2019

  Ucházející komedie, která pobaví a nenudí. Je vyšperkovaná celou řadou opravdu skvělých hlášek, které se divákovi vybavují pak i po shlédnutí filmu. Scénář mi ale nepřipadá nějak extra úchvatný, proto dávám jen 65%. Dějová kostra je poměrně dost chudičká, místy jsem se nemohla zbavit dojmu, že ti herci zde nemají prakticky co hrát! Kevin Kline a Jamie Lee Curtis mi nebyli dvakrát sympatičtí. Je to hodně bláznivé, ale má-li člověk chuť se odreagovat a zasmát, pak je to ta správná volba.

 • 75%
  0
  0
  17. 8. 2019

  Když jsem ten film viděla poprvé, ještě jsem předtím žádný film o surfařích neviděla, a tak jsem byla nadšena. Později už mne tak nenadchnul. Každopádně je to zajímavé vidět a uvědomit si, jak může být tento sport náročný a životu nebezpečný. Ty obří vlny na Havaji, to je vskutku paráda! Vzdávám hold všem podobným odvážlivcům. I když děj je prostinký a ne příliš originální, za ty záběry majestátních mořských vln, které jsou opravdu úchvatné, si film zaslouží až 75%.

 • 60%
  0
  0
  17. 8. 2019

  Taková oddychovka a zároveň pastva pro oči. Nic víc od toho neočekávejte. Co se týče surfařských záběrů, to klobouk dolů! Ty se filmařům mimořádně povedly. S filmem "Osudové léto" bez číslovky má tento film společného snad jen ty vlny. Jiné herecké obsazení, jiný režisér, scenárista, kameraman, ... Jinak surfování je krásný sport, ale existují lepší filmy, které ho divákovi přiblíží. Tohle je tak film pro mládež, je to dost sentimentální a plytké.

 • 90%
  0
  0
  17. 8. 2019

  Příjemná konverzační komedie. Myslím, že si označení "kultovní" skutečně zaslouží. Na druhou stranu mi ani jeden z těch hlavních představitelů nepřirostl k srdci, takže to potom člověk ty osudy neprožívá tak, jak by si to tvůrci filmu představovali. Ale závěr mě přesvědčil o tom, že to není jen nějaká plytká komedie, ale opravdu mnohovrstevný film.

 • 85%
  0
  0
  17. 8. 2019

  "Za úsměv jediný, má krásná paní, za pouhý ruky stisk bělostných dlaní, širým chci světem jít přes hory, klestí a pro vás vymodlit též trochu štěstí." Klasika s tehdy pětatřicetiletým charismatickým Janem Pivcem a devětadvacetiletou Zitou Kabátovou. Ano, je to limonáda, samozřejmě, za války se takové limonády točily, ale když na konci Stanislavova (Pivcova) první láska, tentokrát už stará babička, prohlásí něco ve smyslu – „Už mu ji konečně dejte, ať je v rodině klid, nebo si ten člověk počká ještě i na čtvrtou generaci!“, divák i dnešní doby si musí říct, že na tom filmu něco je. A že má i osobitý humor. Dávám 85%.

 • 80%
  0
  0
  1. 8. 2019

  Málem mě odradil ten název. Ale jinak docela dobrý film. I když komedie není, myslím si, právě na místě. Rozhodně víc se mi líbí slovenský název "Srdcu nerozkážeš". Ve druhé půlce sice převažuje nuda, ale jinak zajímavý výkon pákistánského herce Kumaila Nanjianiho, který je rovněž autorem scénáře. V každém případě je to hodně chytrý snímek. A okatá Zoe Kazan je velmi sympatická a působí něžně a přirozeně. Neviděla jsem ani "40 let panic", ani "Zbouchnutou", ale tento film považuji za velmi originální a citlivě se ve filmu prolínají humorné scény s těmi romantickými a vážnými. Je to neskutečně lidský příběh. Váhala jsem mezi 70 a 80 procenty, ale za ten scénář a herecký výkon Kumaila Nanjianiho si film, myslím si, zaslouží 80%. My Češi máme jistě humor specifický, protože mě ten americký zrovna moc nebere (až na starý film "Někdo to rád horké!), ale líbilo se mi "Terry je vtipný jako prd na pohřbu." To si chci zapamatovat! :-)

 • 65%
  0
  0
  31. 7. 2019
  Chvění (1990)

  Ta Amerika je skutečně země neomezených možností! U nás je to nuda! Sedíte si v písku a nic na vás nikde nezaútočí. Maximálně tak nějaká obyčejná česká moucha nebo komár. Ti pouštní červi by dnes zaujali jedině nějakou mládež do patnácti let. Ale ti dva údržbáři byli docela vtipní a zábavní. Zejména Kevin Bacon v roli Vala. Takže dávám 65%. Měla jsem obavy, že se mi o těch smrtících červech bude v noci zdát. Ale nic takového se nestalo. Spala jsem klidně a žádné strašné sny mě nepronásledovaly. Asi že už jsem pokročilejšího věku! :-) Četla jsem, že další díly se už tak nepovedly. Věřím tomu, aniž bych si to ověřovala. Divím se, že režiséry tak zaujala taková s odpuštěním blbost. Trošku mi to připomnělo mimozemské nestvůrky Critters. Co se těch hlášek týče, tak se mi třeba docela líbilo: "Těbůch! Živí smrděj' víc než mrtví!" Nebo Val: "Něco udělat musíme? Nevím, proč MY musím být pokaždé já!" A nebo do třetice Earl (Fred Ward) na adresu červí potvory: "Proč se jí nechce jít domů?!" No tak to vidíte! Prostě k popukání!! :-) :-)

 • 75%
  0
  0
  30. 7. 2019
  Jimmy P. (2013)

  Tempo filmu je pomalé, hudba i kamera nevýrazné, až zcela závěrečná hudba v titulcích se mi velmi líbila, nicméně zaujaly mě výkony Benicia del Tora v roli Jimmyho Picarda a Mathieu Amalrice v roli psychiatra. Možná by snímku slušel větší spád, ale já byla spokojena. Právě jsem byla naladěna na pomalejší průběh a připadalo mi zajímavé pozorovat lékařovu terapii, založenou na analýze snů a Oidipovském komplexu. My dnes známe post-traumatický syndrom, postihující válečné veterány. Ale v 50. letech ještě znám nebyl. Až vlastně doktor George Devereux jej objeví. Doktor Devereux je skutečně existující postava. Byl to maďarsko-francouzský psychoanalytik, v podstatě zakladatel etnopsychologie. Jinak post-traumatický symbol zkoumal už Sigmund Freud. Režiséra Arnauda Desplechina fascinovala Devereuxova kniha Psychoterapie prérijního indiána. Možná by bylo zajímavé se do knihy začíst. Mnohé myšlenky totiž ve filmu nezazní tak naléhavě jako v knize. No ale každopádně je film zajímavým zážitkem a doporučuji ho vidět.

 • 55%
  0
  0
  28. 7. 2019

  Tento western mě nenadchnul, i když John Wayne zde podal standardní výkon. Byl rok po náročné operaci, způsobené rakovinou plic, nebylo to na něm znát, ale na westernu bylo znát, že slavným americkým westernům jako bylo např. Rio Bravo (1959), už odzvonilo. Nebyla tam ani žádná výrazná ženská postava, jen se tam prakticky stále zběsile střílelo, ačkoliv matinka všech čtyř pistolníků si přála, aby se střílelo pokud možno co nejméně. Film se začal natáčet už v roce 1964, ale kvůli Waynově nemoci muselo být natáčení přerušeno. Ve scéně, kdy je Wayne stažen do řeky, se ozve zvolání "dad", tedy "tatínku". Byl to Waynův tříletý syn John, který si byl těžké otcovy nemoci vědom.

 • 70%
  0
  0
  28. 7. 2019

  Nakonec že to má hlavu a patu? Právě ten konec mi připadal tak nesrozumitelný, že jsem se úplně ztratila. Klony, nějaký bratr, který si nakonec odvede tu Bordenovu holčičku, ... Ne, nic pro mě. Přítel reagoval podobně. Že bychom byli takoví burani? Samozřejmě po výtvarné a herecké stránce velmi dobré, hudba Davida Julyana, kamera Wally Pfistera, to všechno nemělo chybu, Scarlett Johansson, ale i jiné ženské představitelky, velice krásné, David Bowie jako Nicola Tesla přesvědčivý. Jen ten děj příliš překombinovaný, zamotaný, do kina bych na to nešla a vidět ho znovu taky nemusím. Přítel tady říká, že to bylo jak nějaká úniková hra, plná rébusů. Máme jiný vkus, ale v tomto s ním plně souhlasím. Mimochodem oživování utonulých dýcháním z úst do úst bylo známé už v 16. století a v 18. už zcela běžné, dost jsem se podivovala, že se v tom filmu o to nikdo nepokusil ani v jednom případě!

 • 85%
  1
  0
  26. 7. 2019

  Tento film byl v televizi uveden pod názvem "Co se nepromíjí" a připadá mi to trefnější. Je to starý film. Ale není na škodu podívat se na skvělou Audrey Hepburn, které jsem tu indiánskou krev málem věřila. A spíš než klasický western je to vlastně psychologické drama. Drsné, ale působí velice realisticky. S výbornou hudbou Dimitri Tiomkina a neméně výbornou kamerou Franze Planera. Vždyť ten film je téměř 60 let starý! Rasová diskriminace není jen otázkou historie a není jen záležitostí Ameriky. Je zajímavé si ji opět osvěžit v tak věrohodném filmu. Mimochodem při jedné scéně Audrey Hepburn spadla z koně a zlomila si páteř. I když se nakonec zcela uzdravila, nehoda měla zřejmě za vinu její následný potrat. Produkce snímku musela být na několik měsíců přerušena a přesto, že herečka snímek nakonec dokončila, bylo to jen s nejvyšší mírou sebezapření, neboť podle mnoha biografických knih již s filmem nechtěla mít nic společného. Audrey Hepburn si následně vzala rok volno, úspěšně otěhotněla a porodila syna Seana Hepburn Ferrela a k hraní se vrátila skvostným comebackem ve Snídani pro Tiffaniho. (Zaujalo mne, že se tam těm Kiowům říkalo zásadně Kajanové!)

 • 50%
  1
  0
  25. 7. 2019

  Proboha, co to bylo? Komedie stoprocentně ne. Takže drama?!!! Dokumentární film?! Groteska?! A to si tvůrci mysleli, že by mohlo něco vyhrát? Na Oscarech? V Los Angeles?! Já myslím, že režisér měl mnoho úúúžasných myšlenek, ale divák všechny ty úúúžasné myšlenky prostě nepochopí! Napřed má film "šťávu". Je tam i dost vtipnosti. Ale jak už to pak sklouzne do toho natáčení a jakýchsi historických úvah podivné kvality, tak je to nudící fantasmagorie, založena na filozofii historika Jana Tesaře, disidenta a prvosignatáře Charty 77, kterému je celý film také věnován. Film je prý pro "cílovou skupinu lidí s mozkem". Já si troufám tvrdit, že mozek mám, zajímá mě historie i technika točení filmů, nicméně nepovažuji vůbec tento film za šťastný. Nedávám 0 bodů, protože přes polovina filmu mi připadala dobrá a zajímavě natočená, ale souhlasím v podstatě zcela s Trevorem zde na této stránce. Mimochodem - víte, co mají Francouzi dobrého? Sýry, šansony a paštiky! To je asi tak jediné, co si člověk (i ten s mozkem) z filmu odnese. A pak slavnou větu Reinharda Heydricha, ne, nikoli, není to "Mí Pražané mi rozumějí", to zas pravil Wolfgang Amadeus Mozart, ale "Češi jsou smějící se bestie". A podle Marka Taclíka "Na filmy sere pes a všichni filmaři jsou prasata", nejen Roman Polański.

 • 65%
  1
  0
  24. 7. 2019

  Že by to bylo tím, že jsem nikdy na pionýrském táboře nebyla, že tomu dávám maximálně 65%? Jeden divák se nechal slyšet, že se smál prý od začátku až do konce a na to mě dostal. Já nevím, kolikrát jsem se zasmála nebo alespoň usmála, ale mockrát to tedy rozhodně nebylo! Že by byl film k popukání, to jaksi vůbec nechápu! Taky jsem znala spoustu dětí, kteří se na tábory každoročně těšily, a různé zapálené vedoucí, kteří se na ně rovněž těšili a žili tím prakticky po celý rok. Místy mě film naopak NUDIL, Aňa Geislerová prý byla vybrána mezi dvěmi sty dětí, ale pro svou neukázněnost byla propuštěna a opětovně vybrána až na druhý pokus, kdy chyběla děvčata, věřím tomu stoprocentně, vždycky mi připadala neukázněná a částečně i drzá, takový hnusný fracek, Jiří Strach mi byl nesympatický už tam. Za toho masturbujícího Saďoura by ses měl, Strachu, modlit ještě teď! Aby ses nedostal do pekla a neolizovali Tě pekelné plameny!!! Nebo nemám mít péči? Máš to tam někde v nebíčku pojištěné?! No, jedině ty koláže Davida Vávry mají jistou úroveň a výpovědní hodnotu. Připadá mi, že to má pouze napadnout systém, nikoli ukázat realisticky, jak vypadaly tábory pro děti. Nebo tam bylo snad něco i pozitivního? Nevšimla jsem si! Takže šmidra vydra!

 • 55%
  1
  0
  23. 7. 2019

  Rozhodně je zajímavější román Agathy Christie. Režisér nám poměrně dost nešikovným způsobem vsugerovává, o kom že si máme myslet, že je vrah, a také hudební doprovod Carla Rustichelliho není odpovídající. Postavy působí strnule, celý příběh má slabé napětí. Na další verze "Deseti malých černoušků" už se dívat nehodlám. To si raději znovu přečtu knížku.

 • 85%
  1
  0
  22. 7. 2019
  Psanci (1980)

  Je zde mnoho postav, takže je to dost nepřehledné se v tom orientovat. Jinak je to ale velice dobrý western. Dobře udělaný. Je to svižné, správně drsné jak má western být (ne příliš "ukecané"!), přitom moderně zpracované, s pěknou country hudbou, která se mi líbí.

 • Samozřejmě je to už dnes klasika, ale příběh jako takový mě neskonale nudil. Vždycky, když mělo přijít k přestřelce, tak se to nějak utlumilo a žádná přestřelka se nakonec nekonala. Herecké obsazení (Lancaster, K. Douglas) je pochopitelně prvotřídní. Ale jinak to moc dobře zpracovaný western podle mě není. A i když nejsem muž, tak to nemohu zas tak stoprocentně posoudit, ty představitelky ženských rolí mi ani trochu nepřipadaly přitažlivé.

 • 55%
  0
  0
  17. 7. 2019
  Podfukáři (2013)

  Tento film je přehnaný, maximálně nereálný a nelogický. Navíc mi ti hlavní představitelé jaksi nejsou sympatičtí. To není dobré, když se na to má člověk dívat 115 minut! Opravdu netuším, co je na nich charismatického, jak jsem se dočetla na Filmserveru.cz. Příběh mě nedokázal oslovit. Nakonec z toho vyšla nejlépe hudba Bryana Tylera. O scénář se postaralo vícero autorů, což je vždycky spíš na škodu.

 • 85%
  0
  0
  13. 7. 2019

  Poněkud dlouhé, ale výtvarně nádherné. Většina záběrů jsou jako obrazy. A podmanivá hudba: Schubert, Bach, ... Některé scény byly opravdu silné. Kostýmy velice krásné: stažené pasy v korzetech, vyčesané účesy apod. Nicole Kidman tradičně bezchybná, John Malkovich tradičně démonický. Konec mě docela dostal. Myslela jsem si, že to skončí konkrétněji. Takhle si každý mohl domýšlet, zda se vrátila po smrti bratrance, nemocného souchotinami, zpátky k manželovi, nebo zůstala v Anglii. Myslíme si, že tím, že se na úplný závěr otočila, tak zůstala s mužem, který se jí odjakživa marně dvořil. Jak to ale dopadlo s její nevlastní dcerou, to už by byly skutečně nepodložené úvahy. Od kritiků si film vysloužil rozporuplné kritiky, i když byl nominován na Oscara ve dvou kategoriích, mimo jiné právě za kostýmy, každopádně pro milovníky historické atmosféry 19. století je to film jako pro ně ušitý. Řekla bych, že je to vizuálně podmanivé kostýmní drama.

 • 55%
  0
  0
  13. 7. 2019
  Peter Pan (2003)

  Podle mě dost velká fantasmagorie. Věříte na víly? A jo, a jo? Dětští hrdinové prima. I některé efekty. Ale překombinované až běda a místy hodně kýčovité. "Umřít bude veliký dobrodružství", říká Petr Pan. Hm. Netěším se na ně, abych pravdu řekla!

 • 90%
  0
  0
  11. 7. 2019

  Tenhle film mě "dostal" svou přímočarostí, jak bez servítků vykresluje obyčejné obyvatele malého městečka Reading s předměstím, zvaným Cemetery Junction. Herci jsou opravdu přesvědčiví a scénář poctivý, nic neskrývající. Vlastně vidíme, že ti Britové jsou nám podobnější, než bychom si mohli myslet! Je to nejen pravdivé, ale i vtipné. A dobové hity 70. let tuto částečně komedii, ale nejen komedii, velice vhodně a příjemně doplňují.

 • 95%
  0
  0
  7. 7. 2019
  Vera Cruz (1954)

  Výborný western! Velká podívaná se spoustou výpravných scén! Garry Cooper samozřejmě veliký sympaťák jako vždy! Krásné exteriéry, rovněž španělská herečka Sara Montiel vypadala pěkně, i když Gerry Cooper o ní prý při natáčení prohlašoval, že páchne a snad si nikdy nemyje vlasy.

 • 75%
  0
  0
  3. 7. 2019

  Po stránce scenáristické (Božena Šimková) jistě žádný mimořádný skvost, ale velmi dobrý herecký výkon dvojice Eduard Cupák, Svatopluk Matyáš (major Hásek, kapitán Kříž). Rovněž Libuše Geprtová jako Tonka a Jorga Kotrbová jako Anče hrají skvěle. Myslím, že režisér Zdeněk Kubeček a kameraman Eduard Landisch odvedli výbornou práci. Líbila se mi i hudba Jiřího Svobody. A že hned po pěti minutách bylo jasné, kdo že je vrah, jak jsem se dočetla? Já to tedy do posledka vůbec netušila a velice mě to překvapilo!

 • 60%
  0
  0
  3. 7. 2019

  Westerny mám ráda, ale tady ten prý "revizionistický" western byl víc než divný. Napřed naprostá nuda a blbé, nikam nevedoucí dialogy, nesympatičtí hrdinové a údajně prý "půvabné" Samanthy mě jaksi vůbec nebylo líto, pak na velmi pokročilou hodinu hnus a naturalismus opravdu nejvyššího zrna. Lidožraví domorodci byli celkem "vyžraní", takže asi o maso neměli nouzi. :-) Ty jejich holé zadky vidím dodnes. Někdo o tom mluví jako o jedničce ve westernech, hodnotnou, vysoce inteligentní podívanou (jak jinak, když to dávají na ČT2?!), nicméně ve scéně, kdy jeden z nich, snad Arthur nebo jak, hodlá vyříznout zastřelenému indiánovi trubičku z krku, kterou vyluzuje prapodivné zvuky, jsme svědkem mimořádné události, kdy indiánovi se v jedné scéně 3x změní způsob zakrvácení hlavy. Jednou mu teče krev z úst přes tvář, jednou přes krk a jednou úplně chybí krev, která by mu měla vytékat z oka. Hmmm... Musím si dát pozor, abych se na to omylem nechtěla snad dívat ještě někdy jindy. Nestojí to totiž za to!!!

 • 100%
  0
  0
  29. 6. 2019

  Až po poslední záběr mistrovské dílo, natočené v roce narození mé mámy, které by letos bylo 89 let, kdyby se dožila! Neuvěřitelné! Na mnohé naše filmy pro pamětníky z té doby už se nedá moc koukat! Nebo vůbec ne. Po technické stránce je to dokonalé, i když někdo by jistě našel mnoho nedokonalostí, jenže je to stále "koukatelné", což je až udivující. Neviděla jsem film téhož názvu jistě podle téhož autora z konce sedmdesátých let, ale necítím potřebu ho vidět a srovnávat. Na gymnáziu byl Remarque můj oblíbený autor. Četla jsem od něho téměř všechno. Tento film splňuje mé představy, jak by jednotlivé postavy knihy mohly vypadat. Jsem ráda, že film získal Oskara (vlastně dva). Zaslouží si to jako málokterý jiný.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalsi posledni

OMůj oblíbený uživatel

1 ×
Sdílet tuto stránku: 

Poslední aktivita

Sdílet tuto stránku:

Partneři: