Jana Květoňová
Komentáře

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalsi posledni
 • 60%
  0
  0
  22. 5. 2022

  Takové přátelství bělocha s indiánem jako Old Shatterland a Vinnetou. Tady tedy nikoli Lex Barker a Pierre Brice, ale Charles Bronson jako Bill Hickok (James Otis) a Will Sampson coby Splašený kůň, později Červ. Celkem průměrný příběh, ale s pěknou zasněženou krajinou, snímanou skvělou kamerou Paula Lohmanna, a velmi vhodnou hudbou Johna Barryho. Bill Hickok byl skutečně žijící postava, takže to není jen nějaká smyšlenka. Jinak je to víceméně takový spaghetti western, béčkový film, nic světoborného. Dějově by to nebylo tak hrozné, nebýt dost příšerných triků a J. Lee Thompson mě režisérsky rovněž nezaujal. Ovšem ten chlupatý plyšový bílý bizon mě dostal! To jsem se i zasmát musela! Já bych to mysteriózním westernem rozhodně nenazvala. Je to spíš taková nenáročná podívaná, vhodná pro chvíle odpočinku.

 • 80%
  0
  0
  18. 5. 2022

  Perfektní situační komedie víc jak 40 roků stará, ale s perfektními hereckými výkony (Libuška Šafránková, Naďa Konvalinková, Josef Abrhám, Jaromír Hanzlík, Stella Zázvorková, Zdena Hadrbolcová) a v perfektní režii Jiřího Bělky. Lehký humor, který není plytký a neobtěžuje! Skutečně lepší volba jak uctít herecké mistrovství Josefa Abrháma po jeho smrti než včerejší Svatební cesta do Jiljí.

 • 45%
  0
  0
  17. 5. 2022

  Josef Abrhám a Libuška Šafránková jsou tady ještě mladí a krásní, příroda nádherná, ale jinak mě tento film nudí. A jak se všichni rozplývají nad tím, jak že je to vtipné, tak mně to tak vtipné, abych se tomu smála, nepřišlo. Bohužel! Prostě mi to nesedlo. Taková naivní, velmi nenáročná komedie. Podle mě je to taková normalizační slátanina. Ale lidem se to, jak vidno, líbí. Tož ať si to tedy užijí!

 • 70%
  0
  0
  8. 5. 2022
  Charro! (1969)

  "Charro", "Muž zvaný Charro", "Kovboj", to všechno jsou názvy tohoto westernu. Nevím, jak by Elvis Presley zahrál třeba Hamleta. Ale mám pocit, že na tuto kovbojskou roli se hodil. Byl zde hezký, bylo to dobře zahrané, hudba Huga Montenegra děj pěkně dotvářela, Tracey Wintersová v podání Iny Balin byla velice půvabná, takže pěkné pokoukání. I přestřelek bylo dost, napětí, zajímavá krajina. Líbil se mi i Victor French v roli padoucha Vinceho Hacketta. A dělo ze zlata bylo pozoruhodné zpestření! V žádném jiném westernu takové dělo nehrálo!!

 • 75%
  0
  0
  24. 4. 2022

  Spíš než o western jde o film z vězeňského prostředí. "There was a Crooked Man". Tento "křivý muž" v podání vynikajícího Kirka Douglase neměl chybu. Dokázal manipulovat s lidmi, i zradit přátelé. Dokonalý lotr! Jeho smrt (kousl ho jedovatý chřestýš, když vybíral schované ukradené peníze) byla velice překvapivá a neobvyklá. I když snímek je dost dlouhý, dá se to. Nenudí. Fonda samozřejmě rovněž skvělý. Mě ale nejvíc bavil "malíř" Dudley Whiner. Herce Cronyna (Hume Cronyn) neznám. Ale jeho postava mě velmi zaujala. I nakonec že neutekl, aby ho třeba do večera chytili, měl před sebou posledních 17 měsíců a těšil se už, jak bude farmařit na svobodě.

 • 85%
  0
  0
  10. 4. 2022

  Podle jednoho diváka jde o klokaní romanťárnu. Nemám "romanťárny" ráda. Ale tento film k nim podle mě nepatří. Ani klokani se tam nevyskytují. Jen spousta krásných koní, kravičky a úchvatná australská příroda. Kirk Douglas je v dvojroli skvělý jako vždy s ďolíčkem v bradě, film má napětí a spád. Má rovněž prvotřídního kameramana Keitha Wagstaffa
  a hudbu Bruce Rowlanda.

 • 35%
  0
  0
  10. 4. 2022

  Film prý kandidoval na Oscara. Nicméně na mě nijak nezapůsobil. Pro mě naprosto zbytečný snímek. Odpad. Je to depresívní, sprosté (to je asi ten devastující vliv války na psychiku lidí) a nudné. (U poslední, údajně nejlepší povídky, jsem usnula.) První povídka neměla závěr, druhá neměla děj, třetí měla dobrý nápad - ukrajinská dívka versus ruský uzurpátor, ale nebylo to dobře a srozumitelně zpracované a byla tam taková tma, že jsem nerozpoznávala obličeje, čtvrtá vypadala nejzajímavěji, za slepici místní požadují klíčky od auta a další cenné věci, nakonec to vrátí, ale to už mi řekl přítel. To už můj organismus jaksi nezvládl a odpadl. Původně jde o divadelní hru této pěkné, sympatické rodačky z Kijeva ročník 1975. Možná jako divadelní hra by se mi to líbilo víc. Ale jako film mi to kvalitně zpracované nepřipadlo. Třeba v té druhé povídce zaznívá neustále na pozadí tlumená střelba. To je docela působivé. No ale když tam matka dceři neustále vnucuje nějakou zřejmě hnusnou polévku a jakýkoliv další děj to postrádá, tak co s tím?!! Kdyby šlo o prvotinu autorky, tak bych jí dala ještě šanci. Ale vždyť už pomalu "pracuje k padesátce". To už by od ní člověk nějaké tvůrčí zkušenosti po právu očekával!

 • 85%
  0
  0
  8. 4. 2022
  Neúplatní (1987)

  Film má skvělé obsazeníé a úžasnou hudbu Ennio Morricona. Brian De Palma jako režisér je rovněž zárukou vynikající podívané. Roberta De Nira jsem v roli Al Caponeho vůbec nepoznala, tak byl dobře namaskovaný! Tento snímek je od začátku až do konce tak napínavý, že divák nemyslí na nic jiného než na film, což je dobré! Film měl původně režírovat John Huston, který nechtěl do hlavní role Kevina Costnera. Byla by to škoda. Mně se právě v této roli velice líbil. Myslím, že jde o nejlepší gangsterku z doby prohibice. Líbila se mi hláška Al Caponeho: "Slušně požádat s pistolí v ruce je lepší než slušně požádat bez ní". Ta scéna s kočárkem na schodech neměla chybu! To jsem snad ani nedýchala!

 • 65%
  0
  0
  20. 3. 2022
  Ubal a zmiz (2021)

  Šílená kravina, ale místy jsem se i zasmála. Policajti Martin Hofmann a Leoš Noha mě bavili. A pak Predrag Bielac, známý zejména ze seriálu "Duch". Drsný Tomáš Matonoha v malé roličce šéfa skupiny Kranken Wagen zazářil jak hvězda na obloze. Matouš Ruml nebyl špatný a pak vietnamský herec Duy Anh Tran v roli Dužana, kdy jsem si celý film myslela, že v roli Dušana. Trošku mi bylo líto toho papouška, puštěného na svobodu. Hudba Petra Wajsara měla švih, Marek Lambora v roli rockera Andrého pobavil a Karel Dobrý v roli pravé ruky nebezpečného Bulhara (Predraga Bielaca) byl charismatický. Prostě dalo se to vidět. Nebyl to nějaký úplný odpad!

 • 65%
  0
  0
  6. 3. 2022

  Klasická detektivka, mám ráda Luboše Veselého. který zde hraje hlavního vyšetřovatele, líbila se mi hudba Emila Viklického. velmi pěkné exteriéry. Ale dost překombinované, Veronika Arichteva jako nová posila s pitomým drdůlkem na vrcholu hlavy mě naprosto nenadchla, Jiří Schmitzer tu naprosto nemohl předvést nic ze svého výrazného herectví. Asi ta knižní předloha nebyla nic moc. Neznám ten román. Každopádně Viktor Polesný je zkušený režisér, takže nějakých 65% bych tomu dala. Ovšem místy uspávající nuda, a mimochodem - ten 18 let ztracený syn zůstal ztracený? Nebo se našel? Nebo ho někdo zabil? Nebo jsem to zaspala?! :-)

 • 40%
  0
  0
  5. 3. 2022
  Modelář (2020)

  Neskutečně hloupý politický film. Čekala jsem od toho podle názvu něco naprosto jinýho. Že byl film oceněn, to mě nepřekvapuje. Moc politických filmů se u nás netočí. Nicméně mě neoslovil. A že si Mádl šlape na jazyk, to jako mám být unešena z jeho hereckého výkonu?!!

 • 60%
  0
  0
  5. 3. 2022

  Měla jsem vždycky ráda lyriku romantického básníka Percy Bysshe Shellyho, ale tento film se mi nelíbil. Chtěla jsem napsat, že se mi příliš nelíbil, ale on se mi nelíbil vůbec, takže "příliš" by tam nebylo na místě. Trochu jsem měla dojem, jako by chtěl Passer napodobovat Formana. Ale nemá na něho. Ostatně kdo dnes zná Passera? Formana každý! Je to snůška žvanění, která nikam nevede a o ničem nevypovídá. Jde o nesmírně nudný a zbytečný film. Historické kostýmy a exteriéry to v žádném případě nezachrání. A herecké výkony? Nepřipadaly mi nijak mimořádné. Zlatá mládež si holt nudu a flirtování musela ještě nějak zpestřit, tak zkoušela opiové přípravky. Není divu, že z nich pak všichni měli všelijaké strašidelné představy. Ale nekouřili jen opium. Přidávali si do toho amanitu muscarii, tedy muchomůrku červenou. To je snad horší, než když naše mládež experimentuje s lysohlávkami. Největším pozitivem toho filmu podle mě je kromě působivé kamery Giuseppa Rotunna fakt, že na závěr sdělil divákům, kdo kdy a kde zemřel. To je u takových biografických filmů, které neobsáhnou celý život té osobnosti, docela zásadní.

 • 65%
  0
  0
  5. 3. 2022
  Lady Bird (2017)

  Mému příteli se film líbil, ačkoliv rovněž už dávno není teenager. Pro mě to byla rovněž ztráta času. Nevím, co se komu na tomto filmu může tak líbit. Akorát mě to ubezpečilo v názoru, že v Americe bych doopravdy žít nechtěla! To je sám Bůh, všichni se mají rádi, ale... Něco mi tam drhne! Nevěřím tomu příliš. Je to klišé! Že hlavní postava (nevím, proč psát hrdinka) nebyla přílišná krasavice, to by mi nevadilo. I o tuctových holkách může vzniknout zajímavý film viz naše kinematografie. Ale tento film mi moc zajímavý nepřišel. A nějak jsem nepostřehla, že by vysvětlili ten zjevně asijský původ jejího bratra! Byl pravděpodobně adoptovaný. Řeklo se to tam? Neřeklo? Čert ví, ale spíš bych řekla, že ne. Víc než Christine ("Lady Bird") se mi líbila ta silnější dívka Julie Steffans, kterou hrála Elisabeth Feldsteinová.

 • 75%
  0
  1
  28. 2. 2022
  Šéfka (2022)

  Velice příjemně mě překvapila Kateřina Winterová v roli nekompromisní šéfky major Karly Langerové. Seriál působí přirozeně, nikdo zde nepřehrává. Kateřina Winterová se dokáže usmát jen koutky úst. To se mi líbí. Petr Konáš (kapitán Jan Trunpeta) je neokoukaný a sympaťák. Akorát se pořád tváří víceméně vyděšeně. Ale za to nejspíš nemůže. Ovšem na druhou stranu je pravda, že ve všech televizích je už jaksi "předetektivováno". Už se mi to plete. Měli by brzdit a nedávat všechno v hlavních vysílacích časech!

 • 70%
  1
  0
  20. 2. 2022
  Duch (2022)

  Napřed jsem si říkala, že na tento seriál se dívat nebudu, ale pak jsem změnila názor, protože se mi velmi líbí Predrag Bielac jako zabitý mafiánec Darko. Je vlastně takovým jediným tahačem celého seriálu. Ale jinak pohodový seriál, koukat se na to dá, všemi kritizovaný Štěpán Benoni jako hlavní postava policisty Emila Svobody mi zas až tak špatný nepřipadá, Marta Dancingerová je zde pěkná, musím i jako žena konstatovat, že jí to zde velmi sluší. Všichni říkají, že to není Randall a Hopkirk. Tak není samozřejmě. Je to jiný seriál. A především český včetně českých hlášek, českého humoru. Já si myslím, že Peter Bebjak a Róbert Švéda odvedli jako režiséři docela pěknou práci.

 • 45%
  0
  0
  20. 2. 2022

  Takové hodně nenáročné. No jo, jak je něco tak zvaně "pro celou rodinu", tak už by měl náročnější divák zbystřit. Nechce se mi hodnotit jednotlivé postavy seriálu, někoho vypichovat, jiného upozadit, vím, že si tento seriál své diváky našel a o to pravděpodobně tvůrcům šlo, ale já mezi tyto nadšené diváky rozhodně nepatřím. Myslím si, že měl zbytečně moc dílů a byl takovou tou oddychovkou, co se u ní taktéž "vesele" usne. Je to taková "honba za líbivostí". A přitom jeden veliký kýč!

 • 40%
  0
  0
  20. 2. 2022
  Zoo (2022)

  Tak tohle je jednoznačně odpad. Dívala jsem se, protože jsme v létě byli v ZOO Dvůr Králové nad Labem a já si to tam nesmírně oblíbila, pak mám ráda Veroniku Freimannovou, ale jinak, dějově, i co se všeobecně hereckých výkonů týče, tomu se nedá dát vyšší procento než 40, možná i méně. Nezajímaly mě ty vykonstruované příběhy (bohatá Sidonie, zadlužená Viky Evy Burešové, atd.), koukala jsem jen po místech, kudy jsme chodili, a samozřejmě na zvířata. Taková Slunečná s prodlouženou rukou. Komu se líbila Slunečná, tomu se pravděpodobně líbí i toto. I když příteli se Slunečná líbila (já se na ni nedívala), ale ZOO se mu nelíbí. Podle mě by to nemuselo jít v hlavním vysílacím čase!

 • 65%
  0
  0
  20. 2. 2022

  "Odznak Vysočina" není nejhorší kriminální seriál, Martin Hofmann je v roli kriminalisty Petra Bacha vynikající jako vždy, někteří herci příjemně překvapí, zejména Michal Suchánek v roli bývalého lékaře Karla Šmída. Výkony herců působí civilně, příběhy jsou uvěřitelné, hudba Jiřího Hájka se k seriálu velmi dobře hodí, malebná krajina Vysočiny působí uklidňujícím dojmem. Tvůrci Odznaku Vysočina při natáčení použili ty nejmodernější technologie, které v televizní tvorbě existují, což je na výsledku znát.

 • 65%
  0
  0
  20. 2. 2022

  Mám ráda Petru Špalkovou, tak musím říct, že se mi seriál líbil. I Jiří Vyorálek jako její kolega zde nehrál špatně. Zajímavé bylo, že její dceru Amálku hrála skutečná dcerka Petry Špalkové - Andělka Tichá. I babička Regina Rázlová působila sympaticky a přesvědčivě. Radim Špaček zde prokázal své nesporné režisérské kvality, a rovněž autor hudby Jakub Kudláč, scenárista Zdeněk Zapletal a kameraman Martin Štěpánek. Příjemně strávený čas, i když nemuseli jej tvůrci situovat do Ostravy. Ne že bych měla něco proti Ostravě, ale jednak nemluví se zde ostravsky a pokusy mluvit spisovně, tudíž ostravsky, působí úsměvně. Klidně to mohlo být z prostředí Prahy nebo jiného většího českého města.

 • 85%
  0
  0
  20. 2. 2022

  Tomuto šestidílnému seriálu by se toho dalo vytknout opravdu dost málo. Byl napěchován vynikajícími českými herci, měl perfektní hudbu Juraje Dobrakova, kameru Martina Žiarana, bylo poznat, jakou práci si tvůrci s tímto seriálem dali. Preciznost vyšetřování, osobní roztržky, příběhy, ze kterých mrazí ještě dnes, ale i hudební odkazy na tamní dobu, které k tomu všemu jednoznačně patří, svědčí o tom, že šlo o prvotřídně zvládnutý projekt, který by měl být příkladem pro všechna ta krimi, jež nám na všech stanicích rostou doslova jak houby po dešti. Michal Novotný v roli Jonáka pak absolutně neměl chybu!

 • 75%
  1
  0
  20. 2. 2022

  Tento dvoudílný film není vůbec špatný, i když není podle skutečné události jako třeba seriál Devadesátky. Velmi se mi líbily herecké výkony všech představitelů, zejména Ondřeje Vetchého jako poručíka Alana Krejnera, který je velice autentický ať hraje kohokoliv, a jeho ženy Denisy, kterou ztvárňuje Tereza Hofová. Rovněž Miroslava Donutila jako skvělého obhájce Lindnera musím vyzdvihnout. Jen jako by se scenáristům nedostávalo jmen. Nova chystá na jaro krimiseriál Mimořádné intelektové nadání s Tatianou Dykovou v roli pronikavě inteligentní uklízečky Marty a Romanem Zachem coby kapitánem Kreinerem. Ve V.I.P. vraždách zas vystupuje kapitán Tomáš Beran, kterého hraje Patrik Děrgel, a v oblíbených nováckých Specialistech je rovněž kapitán Tomáš Beran, kterého hraje Jacob Erftemeier. Kdyby alespoň ne Tomáš!! Nicméně 2. díl byl výrazně horší než 1. Především výrazně nesrozumitelnější. Škoda!

 • 60%
  0
  0
  27. 1. 2022

  Dokument se přehnaně snaží hledat analogie se současnými hvězdami pop music, zejména pak s Michaelem Jacksonem. Celým filmem prolínají ukázky z filmu Amadeus Miloše Formana, filmu, který je glorifikován, byl oceněn nejednou cenou, ale z muzikologického hlediska je to paskvil a nemyslím si to pouze já. (Viz můj komentář k tomuto filmu.) Světlou stránkou jsou pochopitelně ukázky z Mozartových děl, ale jinak ten film nikomu, kdo se trochu zajímá o Mozarta, nic nedá. A naprostý laik zas z těch příspěvků některých odborníků není moudrý a rovněž mu to tedy nic nedá. Prostě celkově si myslím, že tenhle dokument se Francouzům jaksi zrovna moc nepovedl.

 • 75%
  0
  0
  18. 1. 2022

  V tomto westernu si zahrál Gregory Peck armádního stopaře Sama Vernera, který se vrací na svůj ranč a ujme se ženy, která má dítě s indiánem, aby ji ochránil. Otec dítěte se vydá po jejich stopě, protože chce získat svého syna zpět. Předlohou příběhu byl román Theodora V. Olsena, který vyšel i u nás. Jde o kvalitní western s dobrou režií, skvělou hudbou Freda Karlina a krásnou Evou Marií Saint. Fandům tohoto žánru rozhodně doporučuji a dávám 75 %. Rovněž krajina Nového Mexika je úchvatná!

 • 60%
  0
  1
  11. 1. 2022
  Wind River (2017)

  Tento film už nechci znovu vidět. nezaujal mě. Ani námětem, ani hudbou, ani hereckými výkony. Nezaujal mě ani Jeremy Renner jako stopař Cory Lambert, ani Elisabeth Olsen jako agentka FBI Jane Bannerová s kalhotkama zařezanejma do zadku. :-) Bylo mi z toho filmu zima a nakonec se mi i zavřely oči. Takový neowestern, který ale není western. Film mi připadal zdlouhavý, nudil mě, zápletka taková běžná, obyčejná, je to hloupé, protože snad neexistuje žádné negativní hodnocení a ta spousta všelijakých cen... No ale ne každému se musí nutně líbit všechno! Četla jsem, že si prý budu kousat nehty napětím. Je to pravda, kousala jsem si nehty, ale nikoli napětím, kousala jsem si je nudou.

 • 70%
  0
  0
  2. 1. 2022
  Šarlatán (2020)

  Já zas to nadšení o naprosté dokonalosti tohoto filmu nesdílím. Agnieszka Holland je bezesporu skvělá režisérka, což dokázala už mnohokrát. Její filmy mají atmosféru, vzpomeňme jen Hořící keř. Problém nemám ani se střídáním časových pásem. Bylo ale zapotřebí, aby byl film plný těch milostných homosexuálních scén?! Stačilo snad naznačit! A proč na závěr neběželo pár vět o tom, jak to s Janem Mikoláškem bylo dál, kdy zemřel, tak jako je to obvyklé v jiných filmech o nějaké osobnosti, která skutečně žila?!! Ve filmu jsou "vypíchnuty" především negativní vlastnosti Jana Mikoláška: útok na otce sekerou, surové zabíjení koťat, bylinná směs pro těhotnou manželku přítele, aby potratila. Asistent František působí sympatičtějším dojmem, i když o jeho vlastnostech se v podstatě divák nedozví nic. Vidí ho hlavně jako pohledný sexuální objekt. Co ho vedlo k tomu, že k Janovi zaplál takovou láskou? Mimochodem v závěru filmu se Mikulášek snaží přenést celou vinu na něho! Cožpak si toho nevšimnul? V úvodní scéně sice sledujeme naturalisticky zachycenou smrt prezidenta Antonína Zápotockého, ale dál politické okolnosti nejsou zohledňovány, ty razie nacistů a komunistů u Mikuláška vypadají vždycky jak nějaká osobní msta, proč proti němu šel jak fašistický, tak komunistický režim, to není ani naznačeno. Takže ano. Herecké výkony výborné, hudba Antoni Komasa-Łazarkiewicze rovněž, ale mně to přišlo nějak nedotažené.

 • 90%
  0
  0
  21. 12. 2021
  Doblba! (2005)

  Dcerka Karla se jmenuje Valinka, nikoli Lenka.(Ostatně jde o dceru Valerii režiséra Petra Vachlera.) Lenka je Krobotová, náhradní matka Valinky a Karlova druhá žena. Film je skvěle obsazený, je to styl humoru, který mi vyhovuje. Jedna vtipná hláška za druhou. Výborný je zejména otec Josef Muk, skutečný otec Jaroslava Duška Vlasta Dušek To jeho popíjení slivovice při zjišťování odběru energie a ty jeho náboženské hlášky, to prostě nemá chybu. Čtvrtníček je rovněž vynikající a dvojka Polášek a Drozda v rolích obsluhy krematoria, je vážně super. Dlouho bude trvat, než se podaří vytvořit podobnou komedii o Češích a rodinných vztazích. Petr Vachler je jednička. "To je ale nervák!" (babička) :-) Nebo babička říká: „Kdyby mi tak Ježíšek přinesl hrob!“ Její syn povídá: “Ale prosím Tě, co bys dělala s hrobem?“ „No abych si tam lehla!“

 • 50%
  0
  0
  19. 12. 2021
  Havel (2020)

  Tento film prostě postrádá jiskru. Viktor Dvořák se snažil. Dobře vystihl Havlovu řeč. I Pavel Landovský v podání Martina Hofmanna je dobře zahraný. Ale chybí emoce. Rovněž bych pochybovala o tom, že by Pavel Kohout (Stanislav Majer) zakazoval své ženě podepsat Chartu 77, když ji pomáhal sám sepsat. Podařená je výprava a hudba. Scénář je ale neobjevný. Alespoň v mých očích. Slávek Horák není špatný režisér. Ovšem to, co zdobilo jeho režijní debut Domácí péče, tedy jakási opravdovost a obecně lidský rozměr, to jeho "Havel" nemá. Měl-li by to být biografický film o velké české osobnosti, tak se bohužel tak uplně nepovedl. Dávám pouhých 50 procent.

 • 55%
  1
  0
  17. 12. 2021

  Souhlasím s tím, že tento film by měl být do osmnácti let nepřístupný. Ale je to lepší než pohádky na ČT. Dokonale jsem poznala pozadí Jiřího Langmajera i Hynka Čermáka, které už jsem viděla v Národní třídě. Pravda ale je, že jsem asi půl hodiny tohoto ne příliš dlouhého filmu netušila vůbec, kdo je kdo. Nikdo tu nepodal nějaký mimořádný výkon, dokonce ani Luděk Munzar ne, ale byla tam krásná příroda a kdyby přidali s Michalem Viewegem ještě švarného černouška a pěknou macatou černou šťabajznu, tak to mohlo být ještě zajímavější.

 • 75%
  0
  1
  11. 12. 2021

  Řekla bych, že to není nejhorší film, i když Alice Nellis má i lepší. Celý tento film stojí na hereckém výkonu Ivany Chýlkové a Ondřeje Sokola. Ale ani Zuzana Bydžovská, Zuzana Kronerová, Bob Klepl a Vojta Kotek nebyli špatní. Závěr byl hodně překvapivý. A vtipný! Pobavil mě růžový svetřík s nášivkami jako dárek k 44. narozeninám od maminky a dobře odkoukané pohyby a reakce Ondry Sokola v roli homosexuála Richarda. Smrt maminky (Z.Kronerové) divákům připomněla, že život nikdy není jen kýbl srandy, že jsou v něm i smutné chvilky, s nimiž se každý musí vypořádat.

 • 65%
  0
  0
  8. 12. 2021

  Poměrně vydařený film, Tereza Hofová i Petr Stach odvedli dobré herecké výkony. Když už se ale režisér Jakub Sommer pustil do lásek Bohuslava Martinů, pak měl vzpomenout i baletku Zoru Šemberovou, která svůj vztah s o třiadvacet let starším skladatelem popsala ve své knize Na šťastné planetě. A ačkoli byl život Bohuslava Martinů shrnut tak trochu školácky popisným stylem do pouhé hodiny, mohl se trochu víc věnovat jeho stěžejním dílům: kantátě Otvírání studánek, opeře Tři přání, Voják a tanečnice, opernímu cyklu Hry o Marii, Kytici, Mirandolíně, Řeckým pašijím... Že složil orchestrální větu Památník Lidicím tam zmíněno bylo, ale jen tak jaksi mimochodem. Že před svým odchodem do Paříže působil jako druhý houslista v České filharmonii, to jsem nepostřehla, že by bylo řečeno. Jen že byl vyloučen z pražské konzervatoře pro "nenapravitelnou nedbalost". V České filharmonii ale působil 3 sezóny! Všechno je zde jen tak nastíněné, nic objevného se divák z biografického dokumentu ani nedozví. A jen tak mimochodem a na okraj: Kdyby tam dali Chantal Poullain, tak se nemusela Hofová učit mluvit špatně česky s francouzským akcentem. Co? Měli by vymalováno!!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalsi posledni

OMůj oblíbený uživatel

1 ×

Poslední aktivita