Jana Květoňová
Komentáře

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalsi posledni
 • 65%
  2
  0
  17. 2. 2019

  Tak jako oddechová záležitost na nedělní večer docela dobré. Bolek Polívka coby Pražáky vysmívaný brněnský vyšetřovatel mě vcelku bavil. Dávám 65%, možná hraje roli i to, že mám ráda jak Jitku Čvančarovou, tak Janu Plockovou.

 • 20%
  0
  0
  17. 2. 2019
  Padesátka (2015)

  Zasněžená krajina je sice pěkná, ale nestačí to, abych dala filmu více bodů. Jinak je to slabota, která skončí v propadlišti dějin. Syn byl na tom v kině a přišel rovněž velice otrávený, takže vidím, že tato "komedie" nebere nejspíš žádnou generaci.

 • 60%
  0
  0
  17. 2. 2019
  Dvojníci (2016)

  Odlehčená komedie, místy to trochu "drhlo", ale dalo se to. Krásná scéna s Arystotelem, nebo když Sokol říká Kohákovi, aby si dal ruku před pusu, když kýchá a on mu na to odpoví: "Člověče, už jsem to zkoušel, ale nepomohlo to." Nicméně, jak se tady i píše, v mnohých scénách je velmi těžko rozeznatelné, jestli jde o Rambouska nebo o Prospala. Pravděpodobně vinou hereckých "schopností" Ondřeje Sokola, který obě postavy patřičně neoddělil. Holt mu do Vlasty Buriana ještě něco chybí! :-) Moc mi v roli bosse Radima Vytloukala neseděl Petr Nárožný, kterého jsme zvyklí vídat v jiných rolích. Osobně se ale domnívám, že kdyby on měl zahrát dva velice si podobné muže, tak by to zvládl líp.

 • 85%
  1
  0
  16. 2. 2019

  Originální, výborná hlavní představitelka. Islandská paličatost a svérázný islandský humor dávají dohromady zajímavou podívanou s krásnou Jónssonovou hudbou. Vlastně jde o tragikomedii. S krásně nasnímanou islandskou přírodou!

 • 85%
  0
  0
  15. 2. 2019

  Film o mnoha podobách lásky, výborná adaptace románu Johna Irvinga. Připadá mi, že je ale příliš dlouhý, více jak dvě hodiny melancholie a pomalého plynutí děje hrozí nebezpečím usnutí! Jinak hluboce lidský příběh a skvělé herecké výkony včetně hudby Rachel Portman. Září Michael Caine a velice dobrý je i Tobey Maguire.

 • 75%
  0
  0
  15. 2. 2019

  Klasika z padesátých let s Gregorem Peckem v hlavní roli. Přesto nedávám plný počet bodů, protože děj je hodně předvídatelný, ničím nepřekvapí a je schematický. Rovněž jsou zde chyby, např. střídavá přítomnost a nepřítomnost krav na scéně, apod. Pěstní souboje jsou však velmi věrohodně natočené, tak jak to Američani umí. No a i když hlavním hrdinou je krásný Gregory Peck, stopáž je poněkud dlouhá. Prospělo by zkrátit.

 • 50%
  0
  0
  15. 2. 2019

  Nemastný neslaný film. Že by byl natočen speciálně pro Jana Krause, aby si taky užil roli svůdníka?! :-) Scénář je slabý, taktéž režie, dialogy jsou nezajímavé. Střihy jsou křečovité, hudba Tomáše Varteckého bez nápadu. Výsledný dojem z filmu je PRÁZDNO!

 • 60%
  0
  0
  15. 2. 2019

  Slušný film čistě jen pro zábavu, ale trio Meryl Streep, Bruce Willis a Goldie Hawn nepředvedlo nic převratného. Osobně nechápu vysoké hodnocení tohoto filmu. Triky docela dobré, ale stupiditu toho děje rozhodně nezachrání. Když film skončil a objevil se nápis THE END, říkala jsem si, že tento nápis celému filmu sluší ze všeho nejvíc!

 • 50%
  0
  0
  15. 2. 2019

  Pár dobrých hlášek, ale jinak kravina, která postrádá smysl. Nějak mě to neuchvátilo.

 • 75%
  0
  0
  11. 2. 2019

  Film se mi líbil. Přesvědčil mě alespoň o tom, že hektické vánoční svátky prožívají i jinde, např. v Dánsku. Rovněž se mi líbily ty vánoční zvyky, že tam nehrála televize ani rádio. Film to není nějaký převratný, co se děje týče, ale dobře ukazuje pokrytečnost těchto svátků ne pouze v údajně "ateistickém" Česku, kdy všude se píše o svátcích míru, klidu a pokoje a skutečnost je naprosto jiná. V podstatě jde vždycky o to tyto svátky nějak pokud možno ve zdraví přežít. Herecké výkony byly výborné, z dětí se mi nejvíc líbila "cizí" Lea, pobavil mě pan manžel a jeho recept na opravené zelí! :-) Taková "normální" rodinka na skandinávský způsob.

 • 60%
  0
  0
  10. 2. 2019

  Film má zajímavou atmosféru, za kameru si David Watkin rozhodně zaslouží pochvalu, ale Meryl Streep mě zde nijak extra neoslovila, na Dánku mi neseděla a film má příliš dlouhou stopáž. Působí to na mě utahaně a nudně, nemohu si pomoci, je to prostě tak! A Robert Redford mi k Meryl Streep nějak nejde! Hudba Johna Barryho ujde, v podstatě za tu a za kameru dávám 60%.

 • 80%
  0
  0
  10. 2. 2019
  Pamětnice (2009)

  Příběh je zajímavý. I ona zápletka z padesátých let. Ale nejvíc mě bavilo dívat se na herce, které jsem měla ráda a říkat si, který či která už není mezi námi. Myslím, že neexistuje jiný film, kde by byla taková plejáda známých tváří, nejen hereckých (psychiatr Jan Cimický, režisér Jiří Krejčík, ...). Až dojemně na mne působila role Stanislava Fišera jako spolužáka Filly, nemůže mluvit, má tak zvaného slavíka, a vida - uplatnění se tu pro něho našlo! Na mě taková setkání po šedesáti letech působí spíš smutně než vesele. Nicméně humor se tam našel. I jsem se zasmála.

 • 90%
  0
  0
  10. 2. 2019

  Myslím, že jeden z nejlepších Lancasterových výkonů. Role stárnoucího pomocného šerifa Valdeze mu sedí jako ušitá. Napínavý a solidně zpracovaný western, který už je dnes klasikou. Režisér Edwin Sherin vytvořil jeden z nejpůsobivějších westernů vůbec.

 • 90%
  0
  0
  7. 2. 2019

  Tak mně se tento film líbil. Ten Václav Jiráček se mi na toho Jánošíka velmi dobře hodil. Holt ta Agnieszka Holland je šikovná. A režírovala tento film spolu se svou dcerou Kasiou Adamik. Líbil se mi i Tomáš Uhorčík v podání Ivana Martinky. Krásná slovenská příroda a hudba polského skladatele Antoni Komasa - Łazarkiewicze jen umocňují zážitek z filmu. Vyzdvihla bych rovněž působivou kameru Martina Štrby. A závěrečná poprava mě vzala za srdce.

 • 95%
  0
  0
  7. 2. 2019

  Po vizuální stránce krásné. Hudba krásná. Myslím, že tohle zpracování klasického románu Lva Nikolajeviče Tolstého se skutečně povedlo. Trochu jsem se obávala, že se mi Keira Knightlyová v roli Anny nebude líbit. Opak byl pravdou! Byla opravdu půvabná a dojemná. Její sebevražda mne "dostala", i když román znám. Je to nadčasový příběh. Vronský v podání Aarona Johnsona, kterého neznám, mi zas až tak úplně nesedl, ale jinak chválím. Karenin, kterého hraje známý Jude Law, je vskutku excelentní. Celkově jde o nevšední zážitek! Jak ale pro koho. Příteli se třeba nelíbil. Pravdou je, že sovětský film z roku 1967 s Taťjanou Samojlovou byl zřejmě nejlepší adaptací Tolstého románu, nejvíce odpovídající tomuto dílu, ale tohle bylo takové výtvarné dílo! Děj, který se odehrává v chladné atmosféře vyšší společnosti, byl natáčen v setmělém starodávném divadle a v prostorách kolem něj. Třeba na chodbách. Oproti tomu venkovské scény jsou natáčeny v nádherné přírodě. Jsou světlé. To mě zaujalo.

 • 85%
  0
  0
  7. 2. 2019

  Více než slušná adaptace románu Ladislava Fukse. Luděk Munzar jako kriminální rada Heumann podal velmi dobrý výkon a výborný byl i Saša Rašilov jako jeho syn Viki. Děj se celkem věrně drží knižní předlohy, i když je pochopitelně poněkud zkrácen. Je to netypická detektivka, psychologická, která se postupně mění v mrazivé psychodrama.

 • 85%
  0
  0
  7. 2. 2019
  Kursk (2018)

  Film by to byl výborný, ale dost mi vadilo, že tam všichni mluvili anglicky. Líbilo by se mi, kdyby Rusové mluvili rusky a Američané anglicky. Jinak napínavé, Colin Firth vynikající, při potápění se pro kyslík jsem ani nedýchala. I když by se jistě všelijaké výtky našly, jde o nadprůměrný film. Je to vskutku profesionálně zvládnuté. Toho ruského admirála, který pořád nechtěl požádat o mezinárodní pomoc, bych ale zavěsila za lustr toho pravoslavného kostela. Nepodat mu ruku bylo hezky málo!

 • 100%
  0
  0
  1. 2. 2019

  Nikdy jsem nebyla fanouškem skupiny Queen, nicméně tento film mne skutečně "dostal"! Rami Malek byl v roli Freddieho Mercuryho tak výborný, že jsme si pak při odchodu z kina s přítelem říkali, že by mohl pokračovat a zpívat jeho nejznámější hity na koncertech, protože snad byl dokonce i lepší než sám Mercury!!! Co na tom, že některé skutečnosti byly v reálu jiné, např. že má Freddie Mercury AIDS vyšlo najevo až dva roky po koncertu Live Aid z roku 1985. To nehraje roli. Film je prostě strhující a závěrečný koncert nenechá v klidu snad nikoho. Rozhodně to není tuctová záležitost! A abych řekla pravdu, jsem ráda, že film nekončil někde na nemocničním lůžku s hadičkama, trčícími Mercurymu z nosu a kde všude. Osobně si myslím, že jde o nejlepší hudební film, který jsem kdy viděla. A pochybuji, že by u nás něco tak precizního a za srdce beroucího, přitom bez nostalgie, bez sentimentu, natočili. Mercury byl prostě legenda a charismatický zpěvák. Jsem moc ráda, že jsem na tom filmu byla!

 • 100%
  1
  1
  30. 1. 2019
  Kluci z hor (2018)

  Úžasný film! Všem ho doporučuju. Jiří Lábus by za roli mentálně postiženého Emila měl dostat snad nějakou cenu! Ale i Martin Dejdar byl vynikající. A všichni. Zajímavé bylo obsazení Václava Neckáře do role faráře a Jiřího Korna do role psychiatra v blázinci. Dlouho jsem vůbec nechtěla uvěřit, že je to on! Z žen byla asi vůbec nejlepší Emma Černá jako Anežka. Velice vhodně a pěkně celým filmem provázela hudba Veroniky Černé a Lukáše Černého. Tomáš Magnusek zde příjemně překvapil a jeho herecký výkon (starosta obce) byl též výborný.

 • 60%
  0
  0
  30. 1. 2019

  Amatérský pokus o český thriller. Typická práce pro ČT, thrillery prostě neumíme, to je známo. Navíc natočeno v devadesátých letech, kdy nevznikala právě veledíla. Marek Vašut mi zde připomínal detektiva Martina Tomsu, i když poněkud lepší než ten seriál ČT to bylo. Ladislav Mňačko byl výborný spisovatel, ale téma nebylo využito.

 • 95%
  0
  0
  25. 1. 2019

  Toto je western jak má být! S hudbou Ennia Morriconeho, jedinečným výkonem Clinta Eastwooda, patřičnou dávkou psychologie, která k dobrému westernu patří, perfektní kamerou Massima Dallamana. Famózní atmosféra! Moc, moc dobré!

 • 95%
  2
  0
  20. 1. 2019

  Krásný film, úžasný rozporuplný Gary Cooper na sklonku života ve své životní roli, neodolatelná Maria Schell. Klenot tohoto žánru, klasika. Výborná kamera Teda D. McCorda, působivá hudba Maxe Steinera. Je to dramatické i romantické, skvěle napsané a skvěle též zahrané.

 • 50%
  0
  0
  19. 1. 2019

  Aha. Takže "po strašném činu". Já právě nevěděla, jestli něco spáchal, nebo nespáchal. A koho že to vlastně zabil?! Tu sousedku, co mu hrála na klavír?! Artové filmy jsou doopravdy skvělé! Každý si pod nimi může prakticky představovat, co chce. Akorát nevím, jestli to není zbytečné ničení televize a rovněž vlastního zdraví. Nebo je imaginace natolik pro člověka zdravá, že ne?!!! Podle mne je ten film poměrně dost nevyrovnaný. Nepochopila jsem ani to, že Safarí hrozně miloval svou ženu, která jej opustila. Nosil jí stále každé ráno chléb, až jednoho dne... vlastně to bylo v noci, dostal nářez. Mně z toho vyplynulo, že ten chleba nosil nějakému sousedovi, kterej už ho pak nechtěl. Takže nemít internet, nepochopím! Ale nikde jsem se nedočetla, proč nosil pořád tu roušku na obličeji. To tam měli tolik smogu? No, možná, že Íránci zas nechápou naše filmy. Je to přece jenom naprosto jiná kultura. Ty ženy v těch šátcích - vlasy člověk nevidí ani jedné z nich!

 • 80%
  1
  2
  14. 1. 2019

  Střepiny mám ráda. Musím říct, že Markéta Fialová to dobře dělá. Rozhodně zajímavější a objektivnější pořad než 168 hodin na jedničce. Vždycky si zde něco najdu, co mě zaujme. I když už se mi chce někdy spát, Střepiny mne obyčejně proberou! :-)

 • 25%
  1
  0
  14. 1. 2019
  Koptashow (2019)

  Mám Václava Koptu ráda, je to i šikovný muzikant, ale v tomto případě mě hodně zklamal. Jeho talk show neměla úroveň a abych půlku pořadu poslouchala o "Jiříčkovi Strachovi" a jeho Anděli Páně? Nebo poslouchala komentář ke StarDance?! Tak nevím. A v diskusi ČT vidím, že nejsem jediná, která jsem byla zklamaná.

 • Fotbal nesleduji, nemám ho ráda. Asi tak jako většina žen. Nicméně tento film obdivuji a zejména výkon Miroslava Krobota, ale i Jaroslavy Pokorné jako jeho ženy Toničky. Myslím, že tento film se opravdu povedl. Byla jsem příjemně překvapená. Rozhodně je to mnohem lepší komedie než spousta těch, co se poslední dobou vyrojily. Podařil se i seriál. Tento film je ryze český, asi těžko by se prosadil v zahraničí. Ale kdo ho u nás neviděl, ten není Čech! :-) Dokonce i Luděk Sobota je v něm dobrý!

 • 90%
  1
  0
  13. 1. 2019

  Tento western je rovněž uváděn s názvem "Muž na výpomoc". Je to zajímavý film, ze kterého je cítit chuť experimentovat. Žena i dcerka jsou tak přirozené, že divák nemá pocit, že by se díval na nějaký film. Je v něm i velká dávka melancholie. Skvělá hudba Bruce Langhorneho. Pomalé tempo, dlouhé jízdy krajinou, minimalistické, postavy a vztahy skutečně důkladně propracované, přestřelky opravdu na nejvyšší možnou míru vzrušující, bolestivé a zbytečné umírání a především - absence happy endu. Neuvěřitelně dobrý scénář Alana Sharpa.

 • 85%
  0
  0
  13. 1. 2019

  Jak vidno, Atkinson zvládne víc než jen komediální role. Paříž padesátých let a její atmosféra - skvělá dobová krimi, skvěle zahraná. Takhle by měl opravdu správný dobový seriál vypadat. Nevím, zda by se ČT při své nabubřelosti dokázala poučit.

 • 65%
  1
  0
  13. 1. 2019

  Zajímavý počin, mnoho hlášek zlidovělo ("Neživíš, tak nepřepínej!"), ale není to zas taková "pecka", jak se píše. Nejvíc se mi líbí dvojice Rudolf Hrušínský a Eva Holubová. Jinak bych to viděla na trochu lepší průměr. Kamera je obstojná, ale nevyváženost jednotlivých příběhů je markantní.

 • 85%
  0
  0
  13. 1. 2019

  Asi málokdo by věřil, že Mr. Bean by mohl hrát Maigreta. Po Gabinovi?!!! A on ho přitom zvládl úplně skvěle! Příběhy jsou dobře natočené, trošku melancholické, mají vynikající atmosféru.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalsi posledni
Sdílet tuto stránku: 

Poslední aktivita

Sdílet tuto stránku:

Partneři: