Jana Květoňová
Komentáře

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalsi posledni
 • 85%
  0
  0
  19. 4. 2019

  Já moc Woodyho nemusím. Ale právě že tento film tak jaksi vybočuje z jeho tvorby, tak se mi velice líbil. A Cate Blanchetovou jsem si skutečně užila! Je krásná a skvělá herečka! Výborná kamera Javiera Aguirresarobeho, ani Alec Baldwin tady není špatný. No a hudebním leitmotivem Jasmíniných slz je jazzová skladba z roku 1934 Blue Moon, jejíž baladičnost a podmanivá tesknota koresponduje s celou atmosférou tohoto zajímavého psychologického filmu.

 • 80%
  0
  0
  17. 4. 2019
  Creed (2015)

  Ve filmu, který se česky jmenuje Rocky: Nová krev, mě velice mrzelo, že už je Rocky starý a dokonce že mu diagnostikovali rakovinu, ale takový holt už je život. "Musíme tam všichni". Potěšilo mě, že to tvůrci nehnali až do NAPROSTÉHO konce, no a tak jako vždy to zas byla pořádná porce adrenalinu. Jak ale zjišťuji, tak existuje ještě zas Creed II. z roku 2018. Rocky už nerozdává rány, ale rady. Jenomže všichni kolem něho, které jsem měla ráda (trenér Mickey, jeho žena Adrian, Paul) už jsou po smrti, o jeho synovi Robertovi už se jenom mluví, zůstává pouze Adonis, syn Apolla Creeda. A musím říct, že Michal B. Jordan mi zas až tolik k srdci nepřirostl, abych musela vidět celou plejádu filmů s ním. (Vyjádřil se údajně, že má zájem natočit další filmy s postavou Adonise Creeda.) Prý má dojít na souboj synů, Victor Drago, syn Ivana Draga, versus Adonis Creed. No, možná, že se ze zajímavosti přece jenom podívám, ale že bych se na ta pokračování nějak extra těšila, to se nedá říct.

 • 0
  0
  10. 4. 2019

  Nemělo by se to jmenovat spíš Nejhorší trapasy? Miroslav Táborský ty příběhy uvádí pěkně. Některé jsou i docela podařené. Povětšinou je to ale nudně natočené, úroveň jednotlivých dílů je tak různorodá, že tomu nelze přidělovat nějaká procenta. Od 50 do 70%, řekla bych. Někdy je ze všech příběhů ucházející třeba jen jeden! Je to pořad pro nenáročné diváky, místy pobaví, místy je ale i trapný. Taková "nastavovaná kaše" kdysi úspěšných (a velice dobrých!) Bakalářů.

 • 0
  0
  10. 4. 2019

  Už ten obsah způsobuje naskočení husí kůže všude po těle! Pohádka má být POHÁDKOU! Křemílek s Vochomůrkou, O Krtkovi, Bob a Bobek, Příběhy včelích medvídků, Rákosníček, Šejtroček, Rumcajs, to všechno beru. Bulvárního šéfredaktora Krocana neberu!!!

 • 75%
  0
  0
  10. 4. 2019
  Alena (1947)

  "Alena" je krásný český film, v němž exceluje Vítězslav Vejražka. Vznikl v roce 1947, ale je to snímek, který se snad nikdy neokouká! Jde o takovou jemnou pohádkovou komedii, která nevyvolává salvy smíchu, ale úsměvy zcela zaručeně. Zápletka je zajímavá a rozuzlení velmi nečekané. I když se tento film nedostal do zlatého fondu české kinematografie, neměl k tomu rozhodně daleko. Mohli by ho vysílat častěji. Tento film se vskutku Miroslavu Cikánovi povedl.

 • 100%
  0
  0
  10. 4. 2019

  Tady ten první Jurský park, to byla prostě bomba! Byli jsme se synem a dosud si pamatuji ty pocity, které jsme měli, tu hrůzu z těch neuvěřitelných monster, vytvořených na základě moderních technologií. A když jsem si přečetla, že se Steven Spielberg inspiroval "Cestou do pravěku" a našimi českými ještěry, potěšilo mě to, ne že ne. Výborná je rovněž hudba Johna Williamse a kamera Deana Cundeyho.

 • 65%
  0
  0
  10. 4. 2019

  Kouká se na to docela příjemně, Johnny Depp je standardně dobrý jako vždy. Hudba Christophera Younga je zajímavá, knižní předloha Huntera S. Thompsona je však zajímavější. Film nikam nesměřuje, postrádá nějaké stěžejní téma, ani žánr není vyhraněný, místy výrazně nudí.

 • 70%
  0
  0
  10. 4. 2019

  Nebýt kocoura Šklíby, byla by to velká nuda. V tomto filmu Tim Burton rozhodně nijak extra nezazářil. Je to výpravné, barevné, ale malým dětem se to pouštět nedá a dospělé to zřejmě nijak zvlášť neosloví. Chybí tomu ty momenty překvapení, které jsou pro Burtona tak typické!

 • 85%
  0
  0
  10. 4. 2019

  Romantický příběh s detailně propracovanou charakteristikou jednotlivých postav. Vyzdvihla bych výkony Carey Mulliganové a Matthiase Schoenaertse. Hezké kostýmy, krajina, řekla bych, že špičkově zpracovaná předloha Thomase Hardyho. Thomas Vinterberg je skvělý režisér, což dokazuje i tímto filmem.

 • 80%
  0
  0
  10. 4. 2019

  Milovníkům anglických filmů viktoriánského období plně doporučuji, i když kupodivu víc se mi líbilo filmové zpracování z roku 2015 s Carey Mulliganovou a Matthiasem Schoenaertsem. (Obvykle to bývá naopak, že pozdější verze mne už neosloví.) Velmi výstižná je hudba, jejímž autorem je John E. Keane.

 • 80%
  0
  0
  10. 4. 2019

  Velmi zdařilá komedie s Jiřím Sovákem, řekla bych, že neprávem opomíjená. Sovákovy sarkastické poznámky prostě vždy pobaví! Tímto skvělým filmem zakončil Martin Frič svou velice bohatou režisérskou kariéru a ostudu si určitě neudělal! Výborná je i Iva Janžurová a Milena Dvorská, což byla skutečně nesmírně krásná žena.

 • Skvělá kamera, režie i herecké výkony, zejména obou sester Bordenových. Film končí scénkou se skupinkou dětí, které si hrají nedaleko Lizziina domu a při skákání přes gumu opakují básničku „Lizzie Borden took an ax, gave her mother forty whacks; when she saw what she had done, gave her father forty-one!“ V překladu to znamená „Lizzie Borden sekerou čtyřicetkrát majzla matku svou, když viděla, co udělala, jedenačtyřicetkrát otce majzla!“ Městečko Fall River mnoho pamětihodností nemá. Ale dodnes tam prý stojí Bordenův dům, z něhož je dnes pension, specializující se na klientelu, kterou zajímá spiritismus a strašení. Údajně se tam pravidelně dějí nadpřirozené úkazy; tajemné zvuky, světla a zjevení duchů. Ačkoliv k vraždám došlo v roce 1892, hudba je moderní, rocková a mnohým divákům se to nelíbí. Mně ale připadá, že tato drsnější hudba jde k oběma vraždám daleko víc než třeba nějaká klasika. Na hrubý pytel hrubá záplata, říká se, a v tomto případě to skutečně sedí! Já osobně ty vraždy Lizzii Bordenové věřím, i když její vina nebyla prokázána, protože tehdy ještě nepůsobil proslulý poručík Columbo. Jen jsem si nevšimla, jak tvrdí Jiří Houdek v TV magazínu 06/2009, těch náznaků, svědčících o tom, že Lizzie byla v dětství sexuálně zneužívaná svým otcem. Byl to sice suchar a skrblík, ale neřekla bych to do něho.

 • 10%
  1
  2
  9. 4. 2019
  Vodník (2018)

  Úděsná blbost! Nemám slov! Jako rodilá Olomoučanka přemýšlím, jestli to není vůbec znesvěcení tohoto krásného historického města. Samoúčelná fantasmagorie.

 • 80%
  0
  0
  9. 4. 2019

  Vždycky si myslím, že už mě to víc nemůže dojmout a ejhle - ono ano! Napřed smrt Adriany na rakovinu, atd., atd., až zas do závěrečného zápasu, plného emocí. Sylvester Stallone je skutečně báječný! Báječný Rocky!!!

 • 100%
  0
  0
  4. 4. 2019
  Teroristka (2019)

  Tak jsme dnes byli v Letňanech na premiéře a koukám, že jsem první kritička! No, líbilo se mi to. Opravdu moc! Skvělé herecké výkony paní Ivy Janžurové, Martina Hofmanna, ano, i Pavla Lišky, kterého zrovna moc nemusím, ale zde byl opravdu skvělý. Asi i proto se mi tam tak líbil, že ho nejvíc vzala smrt psíka Růženy. Mě taky!!! I Táňa Vilhelmová a Eva Holubová v roli dožívající učitelky Evy zaslouží pochvalu. Dobře jsem se pobavila, ale ačkoliv jde o komedii, nutí k zamyšlení, co všechno je u nás dovoleno a tak zvaně morální a jak se bránit účinně proti zlu a bezpráví. Navíc tu krajinu tam kolem Černošic, Berounku, ty brdské lesy dobře známe, přítel má v Letech mezi Řevnicemi a Dobřichovicemi chatu, žasli jsme, jak úžasně to všechno vypadá, když se to natočí! Četla jsem nějaký komentář, že je to prý film hodně nevyrovnaný. Viděla jsem nedávno "Pohádkáře" s Jiřím Macháčkem. TO je nevyrovnaný film. Tady ten ne! Teorii Tygra jsem neviděla, ten film na mě důvěryhodně nepůsobil. No my důchodci bychom se rádi vyjádřili k mnoha problémům, kteří ti mladší jaksi nevidí nebo vidět nechtějí! Dávejte nám všem pistole či pušky a naučte nás střílet! :-) AŤ ŽIJE HUMOR, BYŤ ČERNÝ!!!

 • 75%
  0
  0
  4. 4. 2019
  Rocky V (1990)

  Tento díl je skutečně slabší, ale zas se mi líbilo formování vztahu mezi otcem a synem.Osobně bych tomu ale nedala tak málo bodů. Zas tak špatné to přece není! Čtverka se mi zdála horší. Vztah k mladému boxeru Tommymu a závěrečné vystřízlivění může být dokonce i poučné.

 • 65%
  0
  0
  4. 4. 2019
  Pohádkář (2014)

  Viděla jsem ten film dvakrát, ale zas nevím, jestli jsem ten závěr správně pochopila. Je to jakési moc překombinované. Četla jsem, že Jiří Macháček se kvůli tomuto filmu naučil hrát na ukulele. Tak alespoň něco! :-)

 • 70%
  0
  0
  28. 3. 2019
  Rocky IV (1985)

  Tak já nevím, ale tento díl bych osobně hodnotila nejhůř. To blonďaté monstrum nepřipomínalo vůbec člověka, spíš nějakého robota! Kvůli dramatičnosti dávám 70%, tvůrci vědí, jak vzbudit zájem diváků a jak ho udržet, ale ten Ivan i ta jeho žena Olga, to je katastrofa! Zosobnění studeného, bezcitného zla! Vím, že tady z pochopitelných důvodů všichni jásají, ale mně to přece jenom připadá až MOC!

 • 90%
  0
  0
  21. 3. 2019
  Rocky III (1982)

  Mně se i trojka velice líbila. Jak zemře jeho trenér a dlouholetý přítel Mikey, jak ho trénuje Apollo Creed, vlastní zápas s Clubberem Landem, mělo to opět "grády"!

 • 90%
  0
  0
  15. 3. 2019
  Rocky II (1979)

  Docela mě překvapilo, že jsem nezaznamenala klesající tendenci. Dokonce mě to "dostalo" ještě víc než jednička. Je to skutečně pěkná podívaná!

 • 60%
  0
  0
  10. 3. 2019

  Je to hodně sentimentální film, ale pozornost si rozhodně zaslouží devítiletá Jiřina Bohdalová, která zde dokonce hraje Jiřinku, a budoucí "strýček Jedlička" v roli Tondy Zrzavého. A "ty lesovské stráně" mě dokáží dojmout ještě i dnes. No a když se Jiřinka podmračí a vykřikne svým typickým hláskem: "Nic nepovíme! Daly jsme čestné slovo!", tak se divák musí skutečně upřímně zasmát.

 • 90%
  0
  0
  8. 3. 2019
  Rocky (1976)

  Zase jsem se dívala, když to šlo na Prima Max. Je to prostě fenomén! A Sylvester Stallone je tam fakt moc dobrej! Nejsem a nikdy jsem nebyla příznivkyní boxu, ale on ten box je tady vlastně jaksi na vedlejší koleji. Myslím si, že Oscara si tento film zasloužil.

 • 90%
  0
  0
  3. 3. 2019
  Bídníci (1998)

  Ze všech zpracování tohoto historického románu Victora Huga mi právě toto připadá nejsilnější. Má skvělou atmosféru, hlavně ústřední dvojice Liam Neeson a Geoffrey Rush je vynikající. Zejména Geoffrey Rush mě oslovil. Rovněž hudba Basila Poledourise. Persson za kamerou též zaslouží velkou pochvalu.

 • 100%
  0
  0
  2. 3. 2019

  Skvělá volba dát roli Stephena Hawkinga Eddiemu Redmaynemu. Jako by mu z oka vypad'! Nemohla jsem uvěřit, že sám tento herec netrpí onou amyotrofickou laterární sklerózou. Já mu pak už téměř vůbec nerozuměla, dokud mu neudělali tu tracheotomyi, při níž přišel zcela o hlas. Neuvěřitelné, kolika let se nakonec dožil a neuvěřitelné, že už během této strašné a neléčitelné nemoci počal tři děti! Sám Hawking, když tento film viděl, napsal režisérovi, že měl místy pocit, že sleduje sám sebe. Není divu, že byl za tuto roli Redmayne oceněn jako nejlepší herec. Navíc ztvárňovat tak těžce nemocného , ale dosud žijícího herce, to je zvláště nesmírně obtížné!

 • 100%
  0
  0
  2. 3. 2019
  Chaplin (1992)

  Výborně uctěná památka Charlese Chaplina! Robert Downey Jr. ho úžasně ztvárnil a Geraldine Chaplinová, jeho vlastní dcera, ztvárnila vynikajícím způsobem Chaplinovu matku, tedy svou vlastní babičku. Byl to opravdu filmový zážitek, podbarvený melancholickou hudbou Johna Barryho.

 • 95%
  0
  0
  1. 3. 2019

  Výborná knížka a rovněž výborný film. Svatopluk Beneš a Rudolf Hrušínský předvádějí úplný herecký koncert. Je to milý, vtipný, kouzelný film, který dosud nezestárnul. Ten film dýchá úžasnou atmosférou, že se ani nechce věřit, že byl natočen v roce 1948!

 • 80%
  0
  0
  28. 2. 2019

  Sovák je jiný major Kalaš než Hrušínský, také kamera není tak sugestivní jako třeba v Schulhoffově krimifilmu "Vrah skrývá tvář", ale jinak dobře odvedená práce, výborně napsané a skvěle zahrané.

 • 90%
  0
  0
  28. 2. 2019

  Velmi civilní krimifilm, skvělé duo policistů Hrušínský - Brzobohatý. Krásná kamera Jiřího Vojty a "mrazivá" hudba Pavla Blatného. Petr Schulhoff byl skutečně vynikající režisér. Jindřich Světnica v roli místního blázna Michala byl nezapomenutelný.

 • 45%
  0
  0
  28. 2. 2019

  Romantika nic moc, humor nic moc, jinde než na ČT by to nemělo šanci "přežít". Naprostý průměr, ne-li podprůměr!

 • 45%
  0
  0
  27. 2. 2019

  Kdyby měl seriál méně dílů, tak by ještě ušel. Ale jak naskakovaly další a další díly, tak postupně viditelně ztrácel dech. Úvodní píseň je výborná, jinak je to takové nemastné, neslané, no jak jsme zvyklí na ČT. Seriál je skvěle herecky obsazený, ale je dost nereálný a řekla bych, že žádný zázrak se nekonal.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalsi posledni
Sdílet tuto stránku: 

Poslední aktivita

Sdílet tuto stránku:

Partneři: