Jana Květoňová
Komentáře

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalsi posledni
 • 85%
  0
  0
  12. 7. 2020

  Vyzdvihla bych zejména výkon Nicolase Cageho. Zajímavý film. Ale dost se vleče v takovém monotónním duchu. Dávat ho až po půl desáté je nebezpečné. Divák nemusí vydržet. O tomto filmu jsem četla, že by se na něj měl divák dívat buďto pod vlivem alkoholu, nebo pod vlivem drog. Já se na něj dívala pod vlivem kysaného mléka. :-)
  Nelíbila se mi příliš hudba Elmera Bernsteina. No a když to člověk srovná s našimi filmy o saniťácích, je to nebe a dudy! Do Ameriky bych prostě nešla! Jinak Patricia Arquette jako Mary Burkeová je pěkná žena, dobře se na ni dívá, a Martin Scorsese je bezesporu machr ve svém oboru!

 • 85%
  0
  0
  12. 7. 2020

  Rok 1964, takže ještě skvělý western! Yul Brynner, známý ze Sedmi statečných, opět nezklamal. Možná je ten western trochu moc upovídaný. Možná se tam trochu méně střílí. Prostě ne úplně běžný western. A právě proto se mi líbí. Yul Brynner je bezesporu charismatický muž (s kloboukem i bez) a Janice Rule je velice krásná žena. Četla jsem, že na klasické westerny jako je třeba "V pravé poledne" tento western nemá. Já myslím, že má. Líbila se mi i hudba Davida Raksina. Je taková nevtíravá, jako mimochodem, nicméně velmi dobře film doplňuje, řekla bych.

 • 65%
  0
  0
  8. 7. 2020
  Zoufalci (2009)

  Líbila se mi zejména Simona Babčáková. Ale celkově dost chaotické, jak už tady někdo napsal, a hlavně depresívní. Neměla jsem po zhlédnutí tohoto filmu dobrý pocit. I optimismus mě jaksi opustil. Musela jsem se zase sebrat. Ale je to nicméně dobře natočené. Každopádně i když každý by si zde mohl zajisté něco ze svého života najít, domnívám se, že ne všichni třicátníci jsou tak zoufalí a nevědí si rady se svým životem. Naopak si myslím, že dnes jsou mladí lidé poměrně dost sebevědomí a vědí nejen to, co nechtějí. Jinak mně osobně se nejvíc líbila věta jednoho z oněch mladých mužů, že už má Prahy plné zuby. Já totiž přesně tak. To mi vyloženě mluvil z duše! :-)

 • 30%
  0
  0
  6. 7. 2020

  Film naprosto o ničem. Má působit zajímavěji, že je natočen černobíle? Hlavní představitelé mě ničím nezaujali.

 • 85%
  0
  0
  2. 7. 2020

  Velmi zajímavý film s výbornými hereckými výkony dospělých i dětských hrdinů. Exteriéry lesa jsou tak úžasně natočené, že divák má pocit, že se skutečně ocitl v 17. století. Všechno je zde neuvěřitelně precizní včetně hudby Musica Bohemica pod vedením Jaroslava Kčky. Příběh je tajemný, ponurý, takže neřekla bych, že je to ryze film pro děti. Spíš český historický film. Komu tento film v osmdesátých letech ušel, ten by se měl na něj každopádně podívat. Mám dojem, že takové filmy se už dnes ani netočí.

 • 80%
  0
  0
  30. 6. 2020

  Velmi dobrý francouzský film, od kterého jsem si nic neslibovala. Výborný Patrick Sébastien. Film o tom, co může všechno způsobit pomluva. ZÁKEŘNÁ POMLUVA, jak zní český název filmu. Skvělý scénář Christophea Duthurona. Jak vidno, lidé jsou všude stejní. To, co by někdo řekl, že je typické pro Čechy, je typické i pro Francouze. Ovšem závěr byl tak překvapivý, že to sem přece nemůžu napsat! Někdo by si to přečetl a už by to pak neprožil tak, jak jsem to prožila já. Doporučuji se na tento film podívat. Není to jen drama. Je to krimidrama! A zároveň je ten závěr i velice potrefený!!!

 • 80%
  0
  0
  27. 6. 2020
  Le prénom (2012)

  Francouzsko-belgické komediální drama "Jméno" je skvělá konverzačka.Ze začátku by možná mohl někoho i nudit, ale nakonec dojde až na násilí a na povrch vyjdou během jednoho večera neuvěřitelné nastřádané nespravedlnosti. Po většinu filmu jsem se dobře bavila a vzpomínám i na několik opravdu dobrých hlášek: "Je to zajímavý kluk.“ – „Prober se, je to nula!“ – „Ne, Matthiasi, dělá pokroky. Zlepšil si průměr.“ –„Vždyť má průměr 20%!“ – „Ale míval 10%!" Trochu mi to připomenulo film "Bůh masakru" (jako divadelní hra), což je rovněž víceméně francouzský film. Francouzi prostě konverzačky umí.

 • 80%
  0
  0
  27. 6. 2020

  Opravdu vydařený snímek s Francem Nerem a Penelope Cruz, odehrávající se v prvních dnech španělské občanské války, diváka zaujme. Vypadá to sice jako obyčejná "love story", ale není tomu tak. Film poukazuje i na daleko závažnější témata, třeba jako je pokrytectví katolické církve. Navíc má nádhernou výpravu, hudbu Trevora Jonese a kameru Alexeje Rodionova.

 • 90%
  0
  0
  18. 6. 2020

  Bylo to půvabné a dojemné (i nějaká slzička se mi do oka v závěru dostala). A malý Kryštůfek (Will Tilson) byl nádherné dítě. Medvídka Pú jsem milovala, maminka zhudebnila všechny ty básničky (Kdyby byla včela medvědem, Jak krásné být ptáčkem a plout po nebi, ...), tak mě životopisný snímek o autorovi této rozkošné a nesmírně vtipné knížky samozřejmě velice zaujal. Netušila jsem, že to bude mít až takovou hloubku! Film má výborný scénář. Režisér k příběhu přistupuje s citem a všichni hrají velice uvěřitelně. V knize je za vtipnými příhodami spousta moudra. Ve filmu lze to moudro objevit též.

 • 70%
  0
  0
  21. 5. 2020

  Clooney je charismatický, Lopez sexy, začátek výborný, postupem času to ale nudí. Jako nenáročná pohodovka je to ale celkem slušné. Možná si víc přišli na své pánové, i když je tam romantika. Některé hlášky byly ale dobré a pobavily mě. Kdyby se zkrátila délka filmu, bylo by to ku prospěchu věci.

 • 80%
  0
  0
  14. 5. 2020
  Capote (2005)

  Zajímavý film. A vskutku vynikající výkon Philipa Seymoura Hoffmana. Navíc když vím, že kvůli této roli zhubnul 18 kilogramů! Co odříkání to muselo pro něho být! Škoda, že on sám tak záhy zemřel a ještě navíc na předávkování drogama. Že si ty drogy (kokain, heroin, amfetamin) nedokázal odepřít! Otec tří dětí! Jen si říkám, proč oba dopadení dostali provaz, když vlastně podle výpovědi Perryho Smithe Trumanu Capotovi vraždil jen on sám. Alespoň jsem to tak pochopila. Teď abych si ten román přečetla!

 • 70%
  0
  0
  11. 5. 2020

  Hrozně moc se mi líbily filmy s Rockym, tak jsem se na tento film rozhodla podívat. Rockyho tento film rozhodně nepřekoná, nicméně je to velice dobrý film o boxu. Režie skvělá, hudba Thomase Newmana působivá a navýsost dojemná, herecké výkony též. Renée Zellweger nemám moc ráda, ale tohle byla bezesporu jedna z jejích nejlepších rolí. Mile mě překvapil Paul Giamatti v roli manažera. Film má sice pomalý rozjezd, jak je pro americké filmy dost typické, zato závěr je tak dramatický, že stojí za to. Opravdu sugestivně je zde vykreslena hospodářská krize v Americe ve 30. letech 20. století.

 • 65%
  0
  0
  9. 5. 2020

  Československá televizní kriminálka, odehrávající se v rekreační chatě filmařů, kde bylo nalezeno mrtvé tělo profesora Bukovanského. Všichni přítomní se okamžitě stanou podezřelými z vraždy, kterou vyšetřují kriminalisté V. Neužil starší a P. Pípal. Po prvním kole vyšetřování dojde k druhé vraždě, která měla zahladit stopy po té první. Indicie zavedou kriminalisty do Barrandovského filmového studia během válečných let. Vychází najevo, že vraždami chtěl jeden bývalý kolaborant zakrýt svou dřívější servilitu vůči okupantům. Jde o komorní detektivní příběh, natočený skvělým Pavlem Hášou s neokoukanými herci, takže docela zajímavý počin. Ani tato detektivka není často reprízovaná jako mnohé jiné. Jen ten závěrečný motiv nebyl dostatečně "rozmotán", aby divák pochopil všechno. Je ale pozoruhodné, že hra vychází ze zcela reálné situace. Prvorepublikový producent a režisér Sviták (zde Holub) byl hned po skončení pražského povstání zatčen za kolaboraci a poté, co byl v prádle vystrčen na ulici v Bartolomějské, byl lynčován davem a na jeho "žádost" odstřelen kolemjdoucím sovětským vojákem. Řekla bych, že jde o nadprůměr. Proto dávám 65%. Hudba Jiřího Šusta atmosféru tohoto detektivního filmu skvěle dotváří.

 • 90%
  0
  0
  9. 5. 2020

  Takové filmy jsou stále potřebné. A když je Hitler skutečně přesvědčivý a nevypadá jako Pavel Kříž, tak palec nahoru! Podmanivá je i hudba Stephana Zachariase. A samozřejmě kamera Rainera Klausmanna. Nejsilněji vyznívá závěr filmu, kdy Hitlerova sekretářka Traudl Jungová promluví z dokumentu. Je to silný film. Gradující. Režisér Oliver Hirschbiegel dokázal, že je doopravdy skvělým režisérem.

 • 85%
  0
  0
  3. 5. 2020

  Dokonalá (nedokonalá) vražda je napínavý thriller s výborným hereckým obsazením a hudbou Jamese Newtona Howarda, dokonale podtrhující dramatické okamžiky děje. Bylo se na co dívat. Gwyneth Paltrow byla okouzlující a pro milovníky Poirota musel být překvapením David Suchet v roli komisaře.

 • 65%
  0
  0
  2. 5. 2020
  Tlumočník (2018)

  Tlumočník se chtěl ucházet o Oscara jako nejlepší cizojazyčný film?! No teda na to byl příliš rozvleklý, mnoho vyloženě hluchých míst, žádné napětí, žádné tempo. Jiří Menzel (jeho roli měl prý hrát Juraj Herz) se mi v té roli sice líbil jako vždy, ale měl to být přece Slovák! Ta jeho slovenština dokonalá rozhodně není! Nevím, nejsem Slovenka, to by posoudili jistě rodilí Slováci. To si ale Martin Šulík nemohl vybrat nějakého skvělého slovenského herce?! Peter Simonischek vyšel z této dvojice jako rakouský bonviván rozhodně lépe. Dialogy ovšem "nemastné neslané". Scénář nepřinesl žádnou zajímavou dějovou příhodu, na dvě hodiny je to docela koncentrovaná nuda, řekla bych! Myslím, že se z toho slibného tématu dalo vytěžit víc. Moc se toho během té dlouhé jízdy nedozvíme a vzhledem k tomu, že Ali Ungár je velký "suchoprd", tak se ani nepobavíme. A slibovali překrásnou slovenskou krajinu, ale spíš tam byly nějaké bary a když jeli tím autem, tak mlha, že by se dala krájet. Nic moc vidět nebylo. Tedy občas ano, abych byla spravedlivá, ale těch krásných záběrů přírody bylo málo.

 • 0%
  0
  1
  19. 4. 2020

  Tento film je tak trapný a blbý, že je oběť věnovat mu byť jen jednu větu!

 • 70%
  0
  0
  19. 4. 2020

  Na tento film jsem se začala dívat vyloženě z nedostatku jiné zábavy, ale překvapilo mě, jak byl dobrodružný a navíc ten závěr nebyl vůbec "americký". Scénář oné autistické dívky nezvítězil, pouze jí napsali, že má talent a ať pokračuje v psaní. Dakota Fanning byla velice pěkná, zajímavá a roli autistické dívky zvládla skvěle. Jen označení komedie se mi nezamlouvá. Spíš to bylo drama. Co se týče toho, jestli ten autismus byl vylíčen dostatečně realisticky, nejsem lékařka, ale domnívám se, že autistických projevů je celá řada a rovněž jsou autisté různě těžcí a nebo lehcí.

 • 75%
  0
  0
  17. 4. 2020

  Velice slušný western Clinta Eastwooda, v němž Eastwood září v hlavní roli. Místy možná trochu nudí, ale líbilo se mi, že hrdinové a padouši zde nejsou jednoznačně určeni. Nikdo z lidí není přece jen dobrý nebo jen zlý. Navíc velmi zdařilá hudba Dee Bartona. Rovněž skvělá práce s kamerou Bruce Surteese. Mimořádně se mi líbil lazebník a potom trpaslík Mordecai v podání Billyho Curtise. Ten neměl chybu!

 • 60%
  0
  0
  15. 4. 2020

  Spíš než akční nebo dobrodružný film či drama je to to čtvrté: romantika! Není to nic extra, nic výjimečného, a navíc typicky americké. Winsletová rovněž nepodává nějaký mimořádný výkon, no ale když povážíme, že v době natáčení bylo v té kanadské krajině mínus 38 stupňů Celsia, tak se ani není čemu divit. Každopádně příroda je zde krásná. Na tu se dívalo hezky! A na toho psíka. Ten byl roztomilý. Jinak nuda.

 • 80%
  0
  0
  14. 4. 2020
  Wyatt Earp (1994)

  Zase jeden správný western podle skutečně žijící postavy. Kevin Costner i Gene Hackman vynikající, rovněž hudba Jamese Newtona Howarda. Spousta přestřelek, romantiky, tak jak to ve westernu má být. Vytkla bych pouze příliš dlouhou stopáž (přes tři hodiny), která by zas až tak nevadila, ale když se díváte na televizi, kde jdou každou chvíli dlouhé reklamy, tak na závěr cítíte už slušnou únavu.

 • 80%
  0
  0
  13. 4. 2020
  Čertoviny (2018)

  Ať si kdo chce co chce říká, Zdeněk Troška ví, jak má vypadat pohádka. Na ČT by neuspěl. Jeho pohádky nejsou dostatečně unylé a nudné. Čertoviny mají příjemnou atmosféru, kvalitní herecké výkony, Hanička je pěkná, sympatická, písničky jsem si s chutí zazpívala. Jako vždy v Troškových pohádkách jsou skvělé i exteriéry. U Hlinska, kde se natáčelo, je vážně "po čertech" hezky! :-) A Karel Dobrý jako Lucifer nemá chybu. Též peklo se nadmíru povedlo, jen toho humoru mohlo být, pane Troško, trošku víc!! Když to srovnám třeba s Princeznou ze mlejna... Hlášky veškeré žádné. Jedině snad "Něco bleptneš a hned je z nás uhlí!"(čert Popelák v podání Jakuba Prachaře čertu Uhelákovi v podání Dominicka Benedikta.)

 • 80%
  0
  0
  12. 4. 2020
  Tom Horn (1980)

  Tento western je podle skutečné události, o to je zajímavější než smyšlené westerny. Je zajímavý tak jako jeho hlavní hrdina, nenudí (hlavně ne závěr se šibenicí), má výbornou hudbu Ernesta Golda, která skvěle dokresluje děj. Herecké obsazení je na úrovni. Steve McQeen už zde byl sice hodně nemocný, byla to jeho poslední role, svou práci odvedl ale jako vždy perfektně a pověsti vynikajícího herce dostál na jedničku. Škoda, že se nedožil premiéry filmu. Kamera Johna A. Alonza zaslouží rovněž velkou pochvalu.

 • 60%
  0
  0
  11. 4. 2020
  Nebojsa (1988)

  Je to podobné pohádce O statečném kováři s Pavlem Křížem v hlavní roli Ale ta je povedenější. Každopádně 60 procent si zaslouží za tu místy až hororovou atmosféru. Je to taková v podstatě poslední československá pohádka ještě vydařená, to, co přišlo po ní, to už je víceméně nekoukatelné.

 • 85%
  0
  0
  11. 4. 2020

  Opravdu dobrá komedie. Ta se Janu Hřebejkovi povedla. Začátek poněkud rozvleklejší, než se všechny postavy představí, ale závěr skvělý a hned úvodní gag vylévání vody z gatí nemá chybu! Celé to stojí na mistrovství Bolka Polívky, hraje zde ale spousta vynikajících herců, Jiří Schmitzer, Miroslav Vladyka, Josef Somr, Simona Babčáková nebo Lenka Vlasáková. Exteriéry libeňských loděnic báječné, až jsem někdy měla chuť být tam s nimi. Je vidět, že film musí mít kvalitní scénář, jinak by ho ani perfektní výkony herců nezachránily.

 • 85%
  0
  0
  10. 4. 2020

  Moc zajímavý mysteriózní film s pozoruhodnou hudbou! Němci si mohou gratulovat k tak skvělému režisérovi, jakým je Tom Tykwer. Herečka v hlavní roli Sissi Franka Potente (v době natáčení filmu jeho přítelkyně) odvedla vynikající výkon a rovněž se na ni dobře dívá. Film určitě nenudí a má mimořádnou atmosféru.

 • 65%
  0
  0
  29. 3. 2020

  Hlavně ze začátku dost velká nuda, i když vynikající výkony všech tří představitelů - Rudolfa Hrušínského, Josefa Somra a Ivy Janžurové.

 • 65%
  0
  0
  29. 3. 2020

  Taková hříčka s vynikajícími herci Rudolfem Hrušínským, Josefem Somrem a Ivou Janžurovou, hlavně ze začátku však dost velká nuda.

 • 70%
  0
  0
  25. 3. 2020

  Tento zvláštní film měl posléze až prvky hororu! Ale ten konec s tím střihem na šťastnou rodinu byl při dlouhé stopáži až překvapivý. Nedovedla jsem se s tím hned vyrovnat. Něco jako by tomu filmu ještě chybělo. I když herecké výkony všech byly nesporné. A Miroslavu Krobotovi, vědci z olomoucké univerzity, role "broukologa" nesmírně slušela.

 • 60%
  0
  0
  23. 3. 2020

  Místo zločinu Ostrava, Místo zločinu Plzeň... Všechno v duchu nudy ČT. Postrádá to vtip Specialistů, nudné příběhy, nudní vyšetřovatelé, ne, ne, nechci mít okousané nehty! Takový zbytečný seriál, Pavla Beretová v tom rozhodně přesvědčivá není, ostravský dialekt tam nikde nezazní, jako by v Ostravě žili samí Pražáci!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalsi posledni

OMůj oblíbený uživatel

1 ×

Poslední aktivita