Cesta do tmy

AI
62%

K výpočtu AI hodnocení na Kinoboxu využíváme nejmodernější technologie a pokročilé algoritmy. Odhadované hodnocení odráží poslední kvalitativní trendy v kariérách zúčastněných tvůrců a kombinuje je s nejnovějšími dostupnými informacemi. Oproti hodnocení uživatelů a uživatelek se obvykle liší jen o několik procentních bodů.

Cesta do tmy
Cesta do tmy
Co přinutilo vzdělaného a inteligentního muže k tomu, aby přepadl banku v centru města? Kolik peněz potřeboval a na co? Pachatel je nekompromisní. Vpadne do banky, zajme rukojmí a před budovou odpálí bombu. Naštěstí zatím není nikdo zraněn. Pohotová pokladní ještě stihne stisknout tlačítko nouzového volání a oznámit přepadení na tísňové lince. Díky tomu na místo téměř okamžitě přijíždějí policisté, útvar rychlého nasazení i další specialisté a začíná náročná policejní akce se snahou zachránit ohrožené lidské životy. Mezi desítkou rukojmích jsou těžce nemocný senior, bývalý příslušník Československé armády, významný poslanec, advokát se svým synkem, mladá maminka s dcerkou a několik zaměstnanců banky včetně ředitele pobočky. Byli všichni tihle lidé jen ve špatné chvíli na špatném místě? Mobilní telefony pomohou policistům rychle zjistit identitu rukojmích a jeden nepřijatý hovor přivede do policejního vozu lékařku, která zná pachatele osobně. Jde o jejího přítele, mezinárodně uznávaného špičkového vědce. Spolu s ní postupně odkrýváme pachatelovu motivaci a sledujeme příběh jeho dcery, který má překvapivé souvislosti s jeho útokem na banku. (Česká televize)Pete69
Pete69
28 845 bodů
6
Zprvu to vypadalo na detektivní thriller, pasáž v bance byla zprvu dosti laciná, ale poté se vše začalo vyjasňovat. Nejsilnější byla pasáž otce a dcery, která hrála na citlivou stránku diváka a za mě úspěšně. Je to filmová depresivní deka, ale na naše poměry vlastně solidní věc.
Jana Květoňová
Jana Květoňová
6 999 bodů
2
Příspěvek obsahuje spoiler!

Dodatečné informace

Původní název:
Cesta do tmy (více)
  • Česká republika Cesta do tmy
Premiéra v ČR:
22. 11. 2023
Země původu:
Česká republika

Půjčení nebo nákup