Her (USA)
USA USA
120 minut

Žánry

:
Drama, Komedie, Romantický, Sci-fi

Obsah

:
Osamělý muž naváže romantický vztah s inteligentním operačním systém, který k němu promlouvá ženským hlasem.

Režie

:
Spike Jonze

Scénář

:
Spike Jonze

Herci

:
Joaquin Phoenix Lynn A. Freedman Lisa Renee Pitts Gabe Gomez Chris Pratt ...
Premiéra: 27. 3. 2014
Distributor: Falcon
Přístupnost: MP-12

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 85%
  0
  0
  20. 10. 2015
  Sheldon (9688 bodů)

  Ona je zajímavým filmem, který by se mohl časem těšit kultovní proslulosti, ale o tom rozhodne nemilosrdný soudce čas. Velmi chytře vystavěný scénář staví na současném trendu osamělosti městského člověka, zcela závislého na sociálních sítích a jsem si více, než jistý, že právě snímek Ona bude patřit k častým námětům teoretických prací filmových vědců a dost možná i jiných oborů humanitních věd. A má to tak být. Ona totiž klade celou řadu zásadních otázek, nad kterými by se pozorný divák mohl zamyslet. Takhle si nějak představuji lyrický film.

 • 75%
  0
  0
  30. 5. 2016
  lamps (7498 bodů)

  Jako romantický snímek pro romantiky, které už filmová romantika značně nudí a kteří vypínají televizi ještě předtím, než si zamilovaný pár naposledy vtiskne v dešti vášnivý polibek, je Her naprosto skvělá volba. Originální příběh zasazený do budoucnosti pracuje totiž s tolika neznámými a dosud neokoukanými prvky, že vlastně sám na sebe vyvíjí tlak v tom ohledu, aby všechno to nové a zvláštní úspěšně ustál a paradoxně nakonec neupadl do dějové všednosti. A po mírném trápení v ospalejší poslední třetině mohu přeci jen slavnostně prohlásit, že svérázný tvůrce Spike Jonze svůj nelehký úkol opět zkušeně zvládl. Nejedná se sice v žádném případě o nějakou hlubokomyslnou odyseu napříč sexuálními buňkami lidstva a ta romantická atmosféra zkrátka nemohla fungovat tak dobře, když nezaměnitelný ženský element byl nahrazen počítačem (jakkoli zněl jeho hlas sexy), ale ruku na srdce, režie je bezchybná, originalita jasně triumfuje a scénář je vystavěn dostatečně chytře, aby nás udržel v pozornosti až do poněkud nevýrazného finále. A chraň pánbůh, ať se tahle vize nikdy nevyplní. :)

 • 80%
  0
  0
  3. 4. 2014
  Petrson (3198 bodů)

  Předvídatelný děj byl namístě, trochu v rámci sci-fi se objevily nesrovnalosti, kdy počítače dokážou "vše", ale lidé stále pracují, jakoby nebyly počítače, které to umí, resp. chodí do práce načítat texty, které už software má dávno v malíčku. Ale Joaquin Phoenix výborný, námět s oživlou inteligencí v dané podobě skvělý (i když prý v Asii už podobné softwary frčí), myšlenka mohla být stejně z Vesmírné Oddysey, A.I. Umělé inteligence, Andrewa-člena naší rodiny, či Simone. Přesto film, který svou poetikou připomíná Ztraceno v překladu, je filmem, který stojí za to vidět. Film pochmurný, introvertní, lehce dekadentní a přesahující běžný standard. Postava Samanthy ( hlas pořítače ) byla výborně vybudována.

 • 65%
  0
  0
  20. 7. 2016
  evismaior (3111 bodů)

  Zřejmě jsem příliš přízemní a hřejivý tělesný kontakt (byť třeba ve formě "pouhého objetí) prostě k životu nezbytně potřebuju. A to je důvod, proč zápletce snímku Ona nedokážu uvěřit natolik, abych se do příběhu ponořila a užila si ho. Operační systém s vlastní inteligencí, která se vyvíjí posléze i rychleji než ta lidská, by pro mě jistě mohl dobrým rádcem a inspirativní osobností a snad i trochu zvláštním kamarádem (byť spíš ve stylu Sheldona Coopera vypouštějícího své sociopatické hlášky z pojízdného monitoru), ale tu lásku si (narozdíl třeba od Blade runner) představit neumím a ani dobře napsaný scénář, citlivě hrající J. Phoenix a charismatický hlas linoucí se z jeho mobilu mě o tom nepřesvědčili. Nicméně nemohu popřít, že příběh je neotřelý a přinutil mě opět k přemýšlení o tom, jaké to asi bude, pokud se lidé někdy zbaví svých hmotných těl a přenesou své vědomí někam do virtuální reality.

 • 85%
  0
  0
  9. 12. 2015
  rkotvald (2806 bodů)

  Moc jsem v to vysoké hodnocení ze začátku nevěřil, ale velmi brzy mě Joaquin přesvědčil o opaku. Zajímavá myšlenka o odcizování lidí, která již není daleko od pravdy, nenápadně, ale za to velmi silně vzbuzuje jakýsi pocit, že vlastně už teď jsme díky sociálním sítím sami. Pokud někdy přijde podobný inteligentní operační systém a měl by mě "podvádět", prosím nikdo mi ho nekupujte.

 • 70%
  0
  0
  5. 2. 2016
  Ombak_Penari (2732 bodů)

  Film dokáže svou myšlenkou dokonale zaujmout. Když přistoupíte na komorní a hloubavou atmosféru filmu a na citlivé dialogy hlavního protagonisty a jeho počítačové přítelkyně, tak vás film rozhodně pohltí a možná i donutí přemýšlet. Nejedná se o jednoduchou romantiku, ale o zajímavé zamyšlení nad vším, co za situace může přinést vztah člověka a umělé inteligence a nad smyslem a správností takového vztahu. Prapodivné mi přišly kostýmy a celková zvláštní retrostylizace. Ale rozhodně velmi zajímavý snímek.

 • 85%
  0
  0
  19. 3. 2014
  VasaFlasa (1386 bodů)

  Zajímavý milostný snímek z budoucnosti. Podle mého vkusu mohl být ale kratší a těch 120 minut bylo v kině dlouhých pro toto téma. Každopádně Joaquin Phoenix opět skvělý a v roli osamoceného mladíky přesvědčivý. Určitě stojí za shlédnutí.

 • 80%
  0
  0
  3. 11. 2014
  salisbury (936 bodů)

  Melancholicky depresivní nahlédnutí do budoucnosti přeplněné dvojkovou soustavou, kde láska k operačnímu systému může být stejně silná jako láska mezi živými tvory. Joaquin Phoenix hraje velmi přesvědčivě člověka, který před strachem ze svého vlastního života se zamiluje do umělé inteligence, která je prezentována velmi příjemným hlasovým binárem Scarlett Johansson. Smutná vize blížící se budoucnosti.

 • 70%
  0
  0
  25. 1. 2016
  Pajmen (911 bodů)

  Je to film o hledání sebe sama a sociálním zařazením člověka ve společnosti. V tomto případě spíše vyčlenění. Muž, spisovatel romantických korespondencí, hledá lásku. Stále se mu však nedaří a čas plyne jako voda. Díky technologickému pokroku si začne povídat s operačním systémem, kterému nastaví ženský hlas. Co se nestane, zamiluje se... Film mi přišel jako vizionářský, už teď vidím jak někteří neuspokojení lidé masturbují s mluvícím operačním systémem s hlasem Jennifer Lopéz. Nebude trvat dlouho a Apple bude mít stejně dobře mluvící přístroje jako v tomto filmu (už teď je má, ale ještě nedokážou tak dobře reagovat na požadavky uživatele). Jen na nás už potom je, abychom na těchto technologiích nebyli závislí víc než na životě.

 • 80%
  0
  0
  19. 3. 2014
  lukas (842 bodů)

  "Sci-fi", které se dotýká naší doby víc, než je v žánru obvyklé. Skvělí herci, prostředí, které je autentické i futurologické zároveň. Vše je uvěřitelné a týká se nás všech. Nechybí humor, mrazivé scény a pocity, které míří i díky výborné hudbě Arcade Fire pod kůži, do nervové tkáně. Není to návodný film s názorem režiséra, což mi vyhovuje. Krásná kamera a "retro-sci-fi" obraz a atmosféra. I na slzy dojde, ale v případě tohoto filmu nejde o emoční vydírání. S hrdinou prostě soucítíte.

 • 95%
  0
  0
  2. 4. 2014
  evana (682 bodů)

  Pro mě asi nejzajímavější oscarový snímek. Ač se jedná o sci-fi, příběh i prostředí je vykresleno tak, že divákovi přijde blízké a uvěřitelné. Film má atmosféru, kostýmy vypadají velmi retro, ale i to tam pasuje, vždyť móda se pořád vrací a točí dokola. Joaquin je jako vždy skvělý a i Scarletin ač pouze hlasově, podává taky dobrý výkon. Je to film, který vás donutí se zamyslet nad dnešními vztahy a po shlédnutí ještě nějakou dobu trvá, než odezní jeho efekt a dojem.

 • 85%
  0
  0
  10. 2. 2014
  tamura (682 bodů)

  Spike Jonze opět válí! O Joaquinu Phoenixovi nemluvě. Po fantaskní parádě Max a Maxipříšerky si dal Jonze na čas a jeho návrat stojí za pozornost. Bez diskuse. Nevím, jak moc se inspiroval britskou sérií Black Mirror, nicméně - i když stejně jako BM řeší důsledky nových technologií na soukromé životy - jde o svébytný tvar, který rozhodně patří k nejlepším sci-fi loňského roku, není-li vůbec nejlepší. Vedle glorifikované Gravity má mnohem větší hloubku a nezpochybnitelně čitelnější poselství. Skvělý film.

 • 85%
  0
  0
  1. 4. 2014
  TemnýProrok (336 bodů)

  Snímek, který mne mile překvapil. Myšlenka intimního vztahu s umělou inteligencí, tedy de facto kusem kódu je celkem dekadentní.

 • 100%
  0
  0
  15. 5. 2014
  jahudka (150 bodů)

  Je to zajímavý romantický příběh o tom, že člověk potřebuje sdílet svůj život s někým dalším... Režisér Spike Jonze vytvořil pozoruhodný obraz nedaleké budoucnosti, kde informační technologie hrají zásadní roli. Navíc hlas Scarlett Johansson dokázal zahrát celou postavu výborným způsobem i bez toho, aby se ukázala ve filmu!

 • 100%
  0
  0
  1. 4. 2014
  Jose26 (113 bodů)

  Love Her.

 • 80%
  0
  0
  1. 4. 2014
  kajir (48 bodů)

  je to jeden z nejlepších romantických filmů, který jsem poslední dobou viděl a hudba od Arcade fire je skvělá

 • 70%
  0
  0
  1. 8. 2014
  Reedl (44 bodů)

  Film z počátku působil velice lehkým, pomalým tempem a tím získával na své originalitě i díky námětu. Okouzlující Rooney Mara a dobře náladově mířený soundtrack ale nezachránil emotivně odfláklý konec.

 • 0
  0
  15. 5. 2014
  Wallas (28 bodů)

  Trochu lepší pointa na závěr by byla vytvoření Skynetu…

 • 90%
  0
  0
  2. 4. 2014
  Brennos (16 bodů)

  Silné komorní drama s morálním přesahem. Jednoduše k zamyšlení. Joaquin Phoenix je skvělý.

 • 0
  0
  3. 11. 2014
  Host
  Host

  Melancholicky depresivní nahlédnutí do budoucnosti přeplněné dvojkovou soustavou, kde láska k operačnímu systému může být stejně silná jako láska mezi živými tvory. Joaquin Phoenix hraje velmi přesvědčivě člověka, který před strachem ze svého vlastního života se zamiluje do umělé inteligence, která je prezentována velmi příjemným hlasovým binárem Scarlett Johansson. Smutná vize blížící se budoucnosti.

70 81 ?
 • Yancl 60%
 • homedo 30%
 • ErizChan 95%
 • JanTung 75%
 • evismaior 65%
 • lamps 75%
 • uge 45%
 • FiL44 70%
 • Gruman 80%
 • HappyPiere 75%
všechna hodnocení (104)
jak hlasovat?
Sdílet tuto stránku:

Partneři: